menu

Film / Festivals en evenementen / European Film Awards - EFA

zoeken in:
avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
EFA Lifetime Achievement Award voor Aleksandr Sokurov


(afbeelding)

Ter gelegenheid van de 30ste European Film Awards en als erkenning voor een bijzondere bijdrage aan de wereld van de film, is de European Film Academy verheugd de LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD dit jaar te overhandigen aan Aleksandr Sokurov voor zijn buitengewone vakmanschap als regisseur, dramaturg en cameraman. De uitreiking zal plaatsvinden tijdens de European Film Award Ceremonie op zaterdagavond 9 december 2017 in Berlijn.

Nadat hij afgestudeerd was als historicus maakte Aleksandr Sokurov verschillende TV-films en documentaires om vervolgens zijn studie te vervolgen aan de beroemde Russische filmacademie VGIK. Alle films die Sokurov in de sovjetperiode maakte werden in de Sovjet-Unie verboden. Een van zijn eerste speelfilms, PIJNLIJKE ONVERSCHILLIGHEID, werd in 1987 geselecteerd voor de competitie van het Filmfestival Berlijn. In hetzelfde jaar won DE EENZAME STEM VAN DE MENS, zijn debuutfilm uit 1978 die vanwege censuur niet eerder uitgebracht kon worden, het Bronzen Luipaard in Locarno en de FIPRESCI-Award op het Internationale Filmfestival van Moskou. Bij de viering van de allereerste EFA’s in 1988 in toen nog West Berlijn, werd zijn film DAGEN VAN DUISTERNIS genomineerd in de categorie Beste Jonge Film. In 2001 ontving hij wederom een EFA-nominatie voor ELEGY OF A VOYAGE, nu in de categorie Beste Europese Documentaire.

Zijn epische film MOEDER EN ZOON ging in 1987 in première tijdens het Internationale Filmfestival van Moskou en ontving diverse prijzen waaronder de Tertium Millennium Award van het Vaticaan. VADER EN ZOON, die hij daarna maakte, het tweede deel van ziijn nog niet voltooide trilogie, won in 2003 de FIPRESCI Award in Cannes.

Aleksandr Sokurovs tetralogie over de gevolgen van macht kreeg niet alleen in Europa maar ook wereldwijd veel erkenning: De eerste, MOLOCH, over Hitler, in 1999 geselecteerd voor de competitie van het Filmfestival van Cannes, werd bekroond met de prijs voor het Beste Scenario. Tevens ontving de film een EFA-nominatie. De tweede, TAURUS, over Lenin, waarbij Sokurov ook director of photography was, beleefde wederom zijn première in Cannes (2001). De film ontving de Russische NIKA Awards voor Beste Film, Beste Regie en Beste Cinematografie. De derde, THE SUN (2005), over de Japanse Keizer Hirohito – weer met Sokurov achter de camera, werd geselecteerd voor de competitie van het Filmfestival van Berlijn en werd onderscheiden met de Russische NIKA Award voor Beste Scenario. De vierde, zijn film FAUST, werd in 2011 in Venetië geëerd met de Gouden Leeuw, de Oecumenische Juryprijs en de NIKA voor Beste Film.

In 2002 verbaasde hij filmliefhebbers en critici met zijn voor Cannes geselecteerde film RUSSIAN ARK, in één lange take opgenomen in de Hermitage. De film ontving een EFA-nominatie en won NIKA’s voor Beste Productie en Beste Kostuums. Tevens werd Sokurov geëerd met de Robert Bresson Award in Venetië en de Vittorio De Sica Award. Ondertussen blijft hij in Rusland documentaires maken met de militaire wereld van de voormalige Sovet-Unie als terugkerend thema.

Tussen 2011 en 2016 doceerde hij Cinema aan de Kabardino-Balkarian State University in de Noordelijke Kaukasus, waarbij hij workshops opstartte voor jonge filmmakers uit de regio. Jarenlang heeft zijn stichting “Example of Intonation” getalenteerde jonge mensen begeleid, fondsen geworven, en films van nieuwe regisseurs gelanceerd. Als een gerespecteerd publiek figuur stichtte hij ook “Sokurovs groep voor de bescherming van het culturele en historische beeld van Russische steden”.

In 2015 presenteerde hij op het Filmfestival van Venetië in competitie FRANCOFONIA, een film over het Louvre tijdens de bezetting door de Nazi’s. De film werd bekroond met de Fedeora Award en de Fondazione Mimmo Rotella Award. Als schrijver en regisseur blijft Aleksandr Sokurov een belangrijke en inspirerende stem in de Russische en Europese cinema, niet alleen artistiek maar ook door zijn moedige inzet voor de vrijheid van meningsuiting en artistieke expressie, en humanistische waarden.

Aleksandr Sokurov zal eregast zijn tijdens de 30ste European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 9 december in Berlijn – live te volgen via www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
51 SPEELFILMS WAARONDER DE NEDERLANDSE (CO)PRODUCTIES
BRIMSTONE, LAYLA M. EN KROTKAYA (A GENTLE CREATURE)
GESELECTEERD VOOR DE EUROPEAN FILM AWARDS

De European Film Academy en EFA Productions kondigen met veel genoegen de 51 films aan die dit jaar geselecteerd zijn voor een nominatie voor de European Film Awards 2017. Met films uit 31 landen toont de lijst de grote verscheidenheid van de Europese cinema.

In de 20 landen met de meeste EFA-leden hebben de leden direct één film uit eigen land voor de selectie mogen voordragen. Een speciale commissie bestaande uit EFA Board Members en de filmprofessionals Péter Bognár (Hongarije), Dave Calhoun (UK), Giorgio Gosetti (Italie), Christophe Leparc (Frankrijk), Jacob Neiendam (Denemarken) en Alik Shpilyuk (Oekraïne) hebben de lijst aangevuld.

Uit deze selectie zullen de meer dan 3000 leden van de European Film Academy in de komende weken de nominaties kiezen voor de categorieën beste Europese film, beste regisseur, beste actrice, beste acteur en beste scenarioschrijver. De nominaties zullen op 4 november tijdens het European Film Festival van Sevilla in Spanje worden bekendgemaakt. Een 7-koppige jury bepaalt wie genomineerd worden in de categorieën beste Europese cinematografie, montage, production design, kostuumontwerp, haar & make-up, muziek en sound design.

EFA SPEELFILM SELECTIE 2017

A Ciambra (2017)
Italie, USA, Frankrijk, Zweden
120 min
SCENARIO & REGIE Jonas Carpignano
PRODUCTIE Jon Coplon

A Date for Mad Mary (2016)
Ierland
82 min
REGIE Darren Thornton
SCENARIO Darren Thornton & Colin Thornton
PRODUCTIE Ed Guiney & Juliette Bonass

A GENTLE CREATURE
КРОТКАЯ (KROTKAYA)
Frankrijk, Duitsland, Litouwen, Nederland
143 min
SCENARIO & REGIE Sergei Loznitsa
PRODUCTIE Marianne Slot

A JEW MUST DIE
UN JUIF POUR L'EXEMPLE
Zwitserland
73 min
REGIE Jacob Berger
SCENARIO Jacob Berger, Aude Py & Michel Fessler
PRODUCTIE Ruth Waldburger

A Monster Calls (2016)
Spanje
107 min
REGIE J.A. Bayona
SCENARIO Patrick Ness
PRODUCTIE Belén Atienza, Ghislain Barrois & Álvaro Augustín

AFTERIMAGE
Powidoki (2016)
Polen
100 min
REGIE Andrzej Wajda
SCENARIO Andrzej Mularczyk
PRODUCTIE Michał Kwieciński

Ana, Mon Amour (2017)
Roemenie, Duitsland, Frankrijk
125 min
REGIE Călin Peter Netzer
SCENARIO Călin Peter Netzer, Cezar Paul Bădescu & Iulia Lumânare
PRODUCTIE Călin Peter Netzer & Oana Iancu

BIG BIG WORLD
Koca Dünya (2016)
Turkije
101 min
SCENARIO & REGIE Reha Erdem
PRODUCTIE Ömer Atay

BPM (BEATS PER MINUTE)
120 Battements par Minute (2017)
Frankrijk
145 min
SCENARIO & REGIE Robin Campillo
PRODUCTIE Marie-Ange Luciani & Hugues Charbonneau

BRIGHT SUNSHINE IN
Un Beau Soleil Intérieur (2017)
Frankrijk
94 min
REGIE Claire Denis
SCENARIO Claire Denis & Christine Angot
PRODUCTIE Olivier Delbosc

Brimstone (2016)
Nederland, Duitsland, Belgie, Frankrijk, Zweden, UK, Hongarije
148 min
SCENARIO & REGIE Martin Koolhoven
PRODUCTIE Els Vandevorst & Uwe Schott

Fortunata (2017)
Italie
103 min
REGIE Sergio Castellitto
SCENARIO Margaret Mazzantini
PRODUCTIE Nicola Giuliano, Francesca Cima, Carlotta Calori & Viola Prestieri

Frantz (2016)
Frankrijk, Duitsland
117 min
SCENARIO & REGIE François Ozon
PRODUCTIE Eric Altmayer, Nicolas Altmayer, Stefan Arndt & Uwe Schott

Frost (2017)
Litouwen, Frankrijk, Polen, Oekraïne
120 min
SCENARIO & REGIE Sharunas Bartas
PRODUCTIE Janja Kralj

GODLESS
БЕЗБОГ (BEZBOG)
Bulgarije, Denemarken, Frankrijk
99 min
SCENARIO & REGIE Ralitza Petrova
PRODUCTIE Rossitsa Valkanova, Eva Jakobsen & Laurence Clerc

Happy End (2017)
Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk
107 min
SCENARIO & REGIE Michael Haneke
PRODUCTIE Margaret Menegoz, Stefan Arndt, Veit Heiduschka & Michael Katz

HEARTSTONE
Hjartasteinn (2016)
IJsland, Denemarken
129 min
SCENARIO & REGIE Guðmundur Arnar Guðmundsson
PRODUCTIE Anton Máni Svansson, Lise Orheim Stender, Jesper Morthorst & Guðmundur Arnar Guðmundsson

Home (2016)
Belgie
103 min
REGIE Fien Troch
SCENARIO Fien Troch & Nico Leunen
PRODUCTIE Antonino Lombardo

ICE MOTHER
BÁBA Z LEDU
Tsjechische Republiek, Slowakije, Frankrijk
106 min
SCENARIO & REGIE Bohdan Sláma
PRODUCTIE Pavel Strnad & Petr Oukropec

IN TIMES OF FADING LIGHT
In Zeiten des Abnehmenden Lichts (2017)
Duitsland
101 min
REGIE Matti Geschonneck
SCENARIO Wolfgang Kohlhaase
PRODUCTIE Oliver Berben & Sarah Kirkegaard

INDIVISIBLE
Indivisibili (2016)
Italie
104 min
REGIE Edoardo De Angelis
SCENARIO Nicola Guaglianone, Barbara Petronio, Edoardo De Angelis
PRODUCTIE Attilio De Razza & Pierpaolo Verga

Insyriated (2017)
Belgie, Frankrijk
86 min
SCENARIO & REGIE Philippe Van Leeuw
PRODUCTIE Guillaume Malandrin

ISTANBUL RED
Istanbul Kirmizisi (2017)
Turkije, Italie
110 min
REGIE Ferzan Ozpetek
SCENARIO Ferzan Ozpetek, Gianni Romoli & Valia Santella
PRODUCTIE Tilde Corsi, Gianni Romoli & Necati Akpinar

JUPITER’S MOON
Jupiter Holdja (2017)
Hongarije, Duitsland
123 min
REGIE Kornél Mundruczó
SCENARIO Kata Wéber
PRODUCTIE Viktória Petrányi, Michael Weber, Viola Fügen & Michel Merkt

Lady Macbeth (2016)
UK
89 min
REGIE William Oldroyd
SCENARIO Alice Birch
PRODUCTIE Fodhla Cronin O'Reilly

Layla M. (2016)
Nederland, Jordanië, Belgie, Duitsland
98 min
REGIE Mijke de Jong
SCENARIO Jan Eilander & Mijke de Jong
PRODUCTIE Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld & Laurette Schillings

LOVELESS
НЕЛЮБОВЬ (NELYUBOV)
Rusland, Belgie, Duitsland, Frankrijk
127 min
REGIE Andrey Zvyagintsev
SCENARIO Oleg Negin & Andrey Zvyagintsev
PRODUCTIE Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov & Gleb Fetisov

MY GRANDMOTHER FANNY KAPLAN
МОЯ БАБУСЯ ФАНІ КАПЛАН (MOYA BABUSYA FANI KAPLAN)
Oekraïne
110 min
REGIE & PRODUCTIE Olena Demyanenko
SCENARIO Dmytro Tomashpolskiy & Olena Demyanenko

ON BODY AND SOUL
A Teströl és Lélekröl (2017)
Hongarije
116 min
SCENARIO & REGIE Ildikó Enyedi
PRODUCTIE Mónika Mécs, András Muhi & Ernö Mesterházy

PARADISE
РАЙ (RAI)
Rusland, Duitsland
131 min
REGIE Andrei Konchalovsky
SCENARIO Andrei Konchalovsky & Elena Kiseleva
PRODUCTIE Andrei Konchalovsky & Florian Deyle

REQUIEM FOR MRS. J.
Rekvijem za Gospodju J (2017)
Servie, Bulgarije, FYR Macedonie, Rusland, Frankrijk
94 min
SCENARIO & REGIE Bojan Vuletić
PRODUCTIE Nenad Dukić

Return to Montauk (2017)
Duitsland, Frankrijk, Ierland
105 min
REGIE Volker Schlöndorff
SCENARIO Volker Schlöndorff & Colm Tóibìn
PRODUCTIE Regina Ziegler, Volker Schlöndorff, Francis Boespflug, Sidonie Dumas, Hartmut Köhler, Stéphane Parthenay, Conor Barry, Til Schweiger, Tom Zickler, Marc Gabizon, Christoph Liedke, John Keville, Mike Downey, Sam Taylor & Rainer Kölmel

SAMI BLOOD
Sameblod (2016)
Zweden, Denemarken, Noorwegen
110 min
SCENARIO & REGIE Amanda Kernell
PRODUCTIE Lars G Lindström

Son of Sofia (2017)
O GIOS TIS SOFIAS
Griekenland, Bulgarije, Frankrijk
111 min
SCENARIO & REGIE Elina Psykou
PRODUCTIE Giorgos Karnavas & Konstantinos Kontovrakis

SPOOR
Pokot (2017)
Polen, Duitsland, Tsjechische Republiek, Zweden, Slowakije
128 min
REGIE Agnieszka Holland & Katarzyna Adamik
SCENARIO Olga Tokarczuk & Agnieszka Holland
PRODUCTIE Krzysztof Zanussi, Janusz Wąchała, Johannes Rexin, Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý, Fredrik Zander & Jakub Viktorín

Stefan Zweig: Farewell to Europe (2016)
VOR DER MORGENRÖTE
Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk
106 min
REGIE Maria Schrader
SCENARIO Maria Schrader & Jan Schomburg
PRODUCTIE Stefan Arndt, Uwe Schott, Pierre-Olivier Bardet, Denis Poncet, Danny Krausz & Kurt Stocker

SUMMER 1993
Estiu 1993 (2017)
Spanje
96 min
SCENARIO & REGIE Carla Simón
PRODUCTIE Valérie Delpierre

THE CONSTITUTION
Ustav Republike Hrvatske (2016)
Kroatie, Slovenië, Tsjechische Republiek, FYR Macedonie
93 min
REGIE Rajko Grlić
SCENARIO Ante Tomić & Rajko Grlić
PRODUCTIE Ivan Maloča, Mike Downey, Rudolf Biermann, Maja Vukić, Dejan Miloševski, Jani Sever & Sam Taylor

THE FURY OF A PATIENT MAN
Tarde para la Ira (2016)
Spanje
88 min
REGIE Raúl Arévalo
SCENARIO Raúl Arévalo & David Pulido
PRODUCTIE Beatriz Bodegas

The Killing of a Sacred Deer (2017)
Ierland, UK
121 min
REGIE Yorgos Lanthimos
SCENARIO Yorgos Lanthimos & Efthimis Filippou
PRODUCTIE Ed Guiney & Yorgos Lanthimos

THE KING’S CHOICE
Kongens Nei (2016)
Noorwegen, Denemarken, Zweden, Ierland
130 min
REGIE Erik Poppe
SCENARIO Jan Trygve Røyneland & Harald Rosenløw Eeg
PRODUCTIE Finn Gjerdrum & Stein B. Kvae

THE LAST FAMILY
Ostatnia Rodzina (2016)
Polen
123 min
REGIE Jan P. Matuszyński
SCENARIO Robert Bolesto
PRODUCTIE Leszek Bodzak & Aneta Hickinbotham

THE NOTHING FACTORY
A Fábrica de Nada (2017)
Portugal
177 min
REGIE Pedro Pinho
SCENARIO Pedro Pinho, João Matos, Luisa Homem, Leonor Noivo & Tiago Hespanha
PRODUCTIE João Matos

THE OTHER SIDE OF HOPE
Toivon Tuolla Puolen (2017)
Finland, Duitsland
100 min
SCENARIO, REGIE & PRODUCTIE Aki Kaurismäki

The Party (2017)
UK
71 min
SCENARIO & REGIE Sally Potter
PRODUCTIE Christopher Sheppard

The Square (2017)
Zweden, Duitsland, Frankrijk, Denemarken
145 min
SCENARIO & REGIE Ruben Östlund
PRODUCTIE Erik Hemmendorff & Philippe Bober

THE TEACHER
Ucitelka (2016)
Slowakije, Tsjechische Republiek
103 min
REGIE Jan Hřebejk
SCENARIO Petr Jarchovský
PRODUCTIE Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Ondřej Zima & Jan Prušinovský

Tom of Finland (2017)
Finland, Duitsland, Zweden, Denemarken
116 min
REGIE Dome Karukoski
SCENARIO Aleksi Bardy
PRODUCTIE Aleksi Bardy, Annika Sucksdorff & Miia Haavisto

Western (2017)
Duitsland, Bulgarije, Oostenrijk
119 min
SCENARIO & REGIE Valeska Grisebach
PRODUCTIE Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Maren Ade, Valeska Grisebach & Michel Merkt

WILD MOUSE
Wilde Maus (2017)
Oostenrijk
103 min
SCENARIO & REGIE Josef Hader
PRODUCTIE Michael Katz & Veit Heiduschka

YOU DISAPPEAR
Du Forsvinder (2017)
Denemarken, Zweden
117 min
SENARIO & REGIE Peter Schønau Fog
PRODUCTIE Louise Vesth


De 30ste European Film Awards met de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op zaterdagavond 9 december in Berlijn.

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
VIJF DEBUUTFILMS GENOMINEERD VOOR DE EUROPEAN DISCOVERY 2017 – PRIX FIPRESCI


De European Film Academy feliciteert de genomineerden voor de EUROPEAN DISCOVERY 2017 – Prix FIPRESCI, een award die jaarlijks als onderdeel van de European Film Awards toegekend wordt aan een jonge regisseur voor een eerste lange speelfilm.

De vijf genomineerde films zijn voorgedragen door een commissie bestaande uit EFA Board Member Angeles González-Sinde (Spanje), EFA Member Mihai Chirilov (Roemenie), en Isabelle Danel (Frankrijk), Robbie Eskiel (Griekenland) en Michael Pattison (UK) als vertegenwoordigers van FIPRESCI, de Internationale Federatie van Filmcritci.

DE GENOMINEERDE FILMS:

Petit Paysan (Bloody Milk)
Frankrijk
90 min
REGIE Hubert Charuel
SCENARIO Claude Le Pape & Hubert Charuel
PRODUCTIE Stephanie Bermann & Alexis Dulguerian

БЕЗБОГ (Bezbog) (Godless)
Bulgarije, Denemarken, Frankrijk
99 min
SCENARIO & REGIE Ralitza Petrova
PRODUCTIE Rossitsa Valkanova, Eva Jakobsen & Laurence Clerc

Lady Macbeth
UK
89 min
REGIE William Oldroyd
SCENARIO Alice Birch
PRODUCTIE Fodhla Cronin O'Reilly

Estiu 1993 (Summer 1993)
Spanje
96 min
SCENARIO & REGIE Carla Simón
PRODUCTIE Valérie Delpierre, Stefan Schmitz & Maria Zamora

Die Einsiedler (The Eremites)
Duitsland
110 min
SCENARIO & REGIE Ronny Trocker
PRODUCTIE Paul Zischler & Susanne Mann

De meer dan 3000 EFA leden zullen de uiteindelijke winnaar bepalen. De European Discovery 2017 – Prix FIPRESCI wordt uitgereikt tijdens de 30ste European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 9 december in Berlijn.

………..
30ste EUROPEAN FILM AWARDS CEREMONIE:
Zaterdagavond 9 december 2017 in Berlijn
Live te volgen via www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
VIER ANIMATIEFILMS EN VIER KOMEDIES GENOMINEERD VOOR DE EUROPEAN FILM AWARD 2017


De European Film Academy kondigt trots de nominaties aan in de categorieën BESTE EUROPESE ANIMATIEFILM 2017 en BESTE EUROPESE KOMEDIE 2017.

De nominaties in de categorie BESTE EUROPESE ANIMATIEFILM werden bepaald door een commissie die bestond uit EFA Board plaatsvervangend voorzitter Antonio Saura (Spanje), EFA Board Member Ira von Gienanth (Duitsland), EFA Member Anja Šošić (Polen), als ook namens CARTOON Christian Davin (Frankrijk), Moe Honan (Ierland) en Alessandro Rak (Italie).

De nominaties voor BESTE EUROPESE KOMEDIE zijn gekozen door een commissie bestaande uit EFA Board Members Henning Kamm (Duitsland) en Ada Solomon (Roemenie), EFA Members Nacho Carballo (Spanje) en Nik Powell (UK), en distributeur Hrvoje Laurenta (Kroatie).

NOMINATIES BESTE EUROPESE ANIMATIEFILM 2017

Ethel & Ernest
UK, Luxemburg
94 min
SCENARIO & REGIE Roger Mainwood
PRODUCTIE Camilla Deakin, Ruth Fielding & Stephan Roelants
ANIMATIE: Peter Dodd

Louise en Hiver
Frankrijk, Canada
75 min
SCENARIO & REGIE Jean-François Laguionie
PRODUCTIE Jean-Pierre Lemouland & Galilé Gauvin-Marion
ANIMATIE: Lionel Chauvin & Joahanna Bessière

Loving Vincent
Polen, UK
94 min
REGIE Dorota Kobiela & Hugh Welchman
SCENARIO Dorota Kobiela, Hugh Welchman & Jacek Dehnel
PRODUCTIE Hugh Welchman, Ivan Mactaggart & Sean Bobbitt
ANIMATIE: Piotr Kolski

Zombillenium
Frankrijk, Belgie
80 min
SCENARIO & REGIE Arthur de Pins & Alexis Ducord
PRODUCTIE Henri Megalon & Léon Pérahia
ANIMATIE: David Nasser

NOMINATIES BESTE EUROPESE KOMEDIE 2017

King of the Belgians
Belgie, Nederland, Bulgarije
94 min
SCENARIO & REGIE Jessica Woodworth & Peter Brosens
PRODUCTIE Peter Brosens, Jessica Woodworth, François Touwaide, Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings, Mira Staleva & Stefan Kitanov

The Square
Zweden, Duitsland, Frankrijk, Denemarken
145 min
SCENARIO & REGIE Ruben Östlund
PRODUCTIE Erik Hemmendorff & Philippe Bober

Vincent (2016) (Vincent and the End of the World)
Belgie, Frankrijk
121 min
REGIE Christophe van Rompaey
SCENARIO Jean-Claude van Rijckeghem
PRODUCTIE Dries Phlypo, Jean-Claude van Rijckeghem, Emmanuel Giraud & Aurélie Bordier

Willkommen bei den Hartmanns (2016) (Welcome to Germany)
Duitsland
116 min
SCENARIO & REGIE Simon Verhoeven
PRODUCTIE Quirin Berg, Max Wiedemann, Michael Verhoeven & Stefan Gärtner

De meer dan 3000 EFA Members zullen de uiteindelijke winnaar kiezen. De Beste Europese Komedie 2017 en de Beste Europse Animatiefilm 2017 worden bekend gemaakt tijdens de 30ste European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 9 december in Berlijn.
……………..

30ste EUROPEAN FILM AWARDS CEREMONIE:
Zaterdagavond 9 december 2017 in Berlijn
Live on www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
DE 7e EFA YOUNG AUDIENCE AWARD-VERKIEZING IN EEN RECORDAANTAL
VAN 45 STEDEN IN 36 LANDEN WAARONDER NEDERLAND


Jonge juryleden zien op zondag 6 mei 2018 de genomineerde films GIRL IN FLIGHT, HOBBYHORSE REVOLUTION en WALLAY, die een dag later via VOD ook voor het grote publiek beschikbaar zullen zijn.

De European Film Academy (EFA) kondigt met trots de drie nominaties aan voor de EFA Young Audience Award 2018:

La Fuga: Girl in Flight (2017)
REGIE: Sandra Vannucchi
SCENARIO: Sandra Vannucchi & Michael King
PRODUCTIE: Michael King & Ruedi Gerber
fictie, Italie / Zwitserland

Een tedere, angstaanjagende en opwindende emotionele reis

Hobbyhorse Revolution (2017)
REGIE: Selma Vilhunen
SCENARIO: Selma Vilhunen & Okku Nuutilainen
PRODUCTIE: Venla Hellstedt & Elli Toivoniemi
documentaire, Finland

Een grappige en ontroerende film over tieners met groeipijnen die hun eigen stem en talent ontdekken door het berijden en maken van stokpaardjes.

Wallay (2017)
REGIE: Berni Goldblat
SCENARIO: David Bouchet
PRODUCTIE: Nicolas Anthomé
fictie, Frankrijk / Burkina Faso / Qatar

De 13 jaar oude Ady wordt voor de zomer naar zijn oom in Burkina Faso gestuurd.

De nominaties zijn uitgekozen door een internationale commissie bestaande uit Manlio Castagna (Giffoni Internationaal Film Festival / Italie), Ana Cerar (Internationaal Film Festival Kino Otok - Isola Cinema / Slovenie), Corinna Downing (London Film Festival - British Film Institute / UK), EFA Board Member Vanessa Henneman (talent agent / Nederland) en Holger Twele (werkzaam in het filmonderwijs / Duitsland).

Op zondag 6 mei zullen de drie genomineerde films vertoond worden aan een publiek van 12–14-jarigen in de volgende 36 landen in Europa en meer:
AUSTRALIE: Brisbane
BELGIE: Brussel - BOSNIE & HERZEGOVINA: Sarajevo - BULGARIJE: Sofia - KROATIE: Zagreb - TSJECHISCHE REPUBLIEK: Praag - DENEMARKEN: Aalborg - ESTLAND: Tallinn - FINLAND: Helsinki - FRANKRIJK: Bourg Saint Maurice – Les Arcs - DUITSLAND: Berlijn, Chemnitz & Erfurt - GRIEKENLAND: Athene - HONGARIJE: Budapest - IERLAND: Dublin - ISRAEL: Tel Aviv - ITALIE: Florence, Rome & Turijn - KOSOVO: PrizrenLETLAND: Riga - LITOUWEN: Vilnius - LUXEMBURG: Luxemburg - FYR MACEDONIE: Skopje - MALTA: Valletta - MONTENEGRO: Podgorica - NEDERLAND: Amsterdam - OOSTENRIJK: St. Pölten & Wenen - POLEN: Łódź, Warsaw & Wrocław - PORTUGAL: Lissabon - ROEMENIE: Cluj-Napoca - SERVIE: Niš - SLOWAKIJE: Bratislava - SLOVENIE: Izola - SPANJE: Barcelona, Madrid & Sevilla - ZWEDEN: Båstad - ZWITSERLAND: Lucerne - TURKIJE: Istanbul - UK: Londen

De jonge juryleden zullen direct na de vertoning van de drie films op hun favoriete film stemmen. In een echte Europese verkiezing zal een woordvoerder de nationale resultaten live via een videoconferentie naar Erfurt (Duitsland) doorgeven, waarna de winnaar bekendgemaakt wordt. De prijsuitreiking is via een live stream te volgen op yaa.europeanfilmawards.eu, een speciale website die meer informatie biedt over de genomineerde films en de deelnemende steden.

Maar ook het grote publiek zal via verschillende platforms de genomineerde films kunnen bekijken: EFA Productions, het interne productiebedrijf van EFA, zal de EFA Young Audience Award-films in heel Europa op video-on-demand platforms (T-VoD) brengen, zoals iTunes, Google Play, Microsoft en Pantaflix, op het regionale Balkan-platform Cinesquare, en op lokale platforms zoals Filmin of Univerciné!

EFA Productions ging een samenwerkingsverband aan met Under The Milky Way, met de steun van het Creative Europe Media-programma van de Europese Unie, om de genomineerde films het hele jaar door beschikbaar te stellen voor jonge kijkers. Zo krijgen ook degenen die niet kunnen deelnemen aan het EFA Young Audience Award-evenement de mogelijkheid om de genomineerde films online te bekijken. VoD is een geweldige manier om deze leeftijdsgroep te bereiken en de EFA Young Audience Award en de daarvoor genomineerde films te promoten.

Voor de opening van het VOD-initiatief gaan zowel de films van de laatste drie edities als de drie genomineerde films van 2018 maandag 7 mei 2018, een dag na de EFA Young Audience Award-verkiezing, online. Genomineerde films uit eerdere edities zullen volgend jaar beschikbaar komen.

De EFA Young Audience Award 2018 komt tot stand met de volgende partners:
AUSTRALIE: Asia Pacific Screen Awards
OOSTENRIJK: Austrian Film Academy
BELGIE: Filem’On & Le Palace
BOSNIE & HERZEGOVINA: Sarajevo Film Festival & Meeting Point cinema
BULGARIJE: Sofia Art Fest
KROATIE: Zagreb Film Festival
TSJECHISCHE REPUBLIEK: Krutón, z.s.
DENEMARKEN: UCN, Centre for Educational Resources
ESTLAND: NGO Kinobuss
FINLAND: Helsinki International Film Festival – Love & Anarchy
FRANKRIJK: Les Arcs European Film Festival
DUITSLAND: Intl. Film Festival Schlingel (Chemnitz), German Children’s Media Foundation Golden Sparrow (Erfurt)
GRIEKENLAND: Hellenic Film Academy
HONGARIJE: Hungarian National Film Fund
IERLAND: Irish Film Institute & Creative Europe Desk Ireland
ISRAEL: Tel Aviv Cinematheque
ITALIE: Niels Stensen Cultural Foundation (Florence), Alice nella città, with Fondazione Cinema per Roma (Rome), National Cinema Museum (Turin)
KOSOVO: DokuFest
LETLAND: National Film Centre of Latvia
LITOUWEN: Lithuanian Film Centre
LUXEMBURG: Luxembourg City Film Festival
FYR MACEDONIE: Macedonian Film Agency
MALTA : Creative Europe Desk Malta
MONTENEGRO: Podgorica Film Festival & Montenegrin Cinematheque & Film Center of Montenegro
NEDERLAND: EYE Filmmuseum
POLEN: New Horizons Association
PORTUGAL: Portuguese Academy of Film & ICA
ROEMENIE: EducaTIFF
SERVIE: Free Zone Festival
SLOWAKIJE: Visegrad Film Forum
SLOVENIE: Otok
SPANJE: Filmoteca de Catalunya (Barcelona), Academy of Motion Picture Arts and Sciences of Spain (Madrid), Seville European Film Festival (Seville)
ZWEDEN: Scala
ZWITSERLAND: Zoomz – Film Festival for Children & Youth
TURKIJE: Yapimlab
UK: British Film Institute

De EFA Young Audience Award wordt georganiseerd en gepresenteerd door de European Film Academy en EFA Productions met de steun van Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) en Creative Europe – Media Programme of the European Union. De YAA evenementen worden georganiseerd met de steun van de verschillende nationale partners.

Berlijn, 27 februari 2018

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
49 speelfilms waaronder Cobain geselecteerd voor de European Film Awards | Awarduitreiking 15 dec Sevilla

49 SPEELFILMS, WAARONDER COBAIN EN DE MINORITAIRE COPRODUCTIES DONBASS EN GIRL, GESELECTEERD VOOR DE EUROPEAN FILM AWARDS


De European Film Academy en EFA Productions kondigen met veel genoegen de 49 lange speelfilms aan die dit jaar geselecteerd zijn voor een nominatie voor de European Film Awards 2018. Met films uit 35 landen toont de lijst de grote verscheidenheid van de Europese cinema.

In de 20 landen met de meeste EFA-leden hebben de leden direct één film uit eigen land voor de selectie mogen voordragen. Een speciale commissie bestaande uit leden van het EFA-bestuur en de filmprofessionals Giorgio Gosetti (Italie), Elise Jalladeau (Griekenland), Christophe Leparc (Frankrijk), Jacob Neiendam (Denemarken), Edvinas Pukšta (Litouwen) en Alik Shpilyuk (Oekraïne) hebben de lijst aangevuld.

Uit deze selectie zullen de meer dan 3500 leden van de European Film Academy in de komende weken de nominaties kiezen voor de categorieën beste Europese film, beste regisseur, beste actrice, beste acteur en beste scenarioschrijver. De nominaties zullen op 10 november tijdens het Europese Filmfestival van Sevilla in Spanje worden bekendgemaakt. Een 8-koppige jury bepaalt wie genomineerd worden in de categorieën beste Europese cinematografie, montage, production design, kostuumontwerp, haar & make-up, muziek, sound design en – voor de eerste keer – visual effects.

De 31ste European Film Awards met de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op zaterdagavond 15 december in Sevilla.

EFA SPEELFILM SELECTIE 2018

3 Tage in Quiberon (2018) (3 Days in Quiberon)
Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Emily Atef
PRODUCTIE: Karsten Stöter

Ága (2018)
Bulgarije, Duitsland, Frankrijk
REGIE: Milko Lazarov
SCENARIO: Milko Lazarov & Simeon Ventsislavov
PRODUCTIE: Veselka Kiryakova

Voina Anny (2018) (Anna's War)
Rusland
REGIE: Aleksey Fedorchenko
SCENARIO: Aleksey Fedorchenko & Nataliya Meshchaninova
PRODUCTIE: Andrey Saveliev, Artem Vasilyev, Maxim Lojevsky, Dmitriy Vorobyev & Alexander Yashnik

Aritmiya (2017)
Rusland, Finland, Duitsland
REGIE: Boris Khlebnikov
SCENARIO: Natalia Meshchaninova
PRODUCTIE: Ruben Dishdishyan & Sergey Selyanov

Ayka (2018)
Rusland, Duitsland, Polen, Kazachstan
REGIE: Sergey Dvortsevoy
SCENARIO:Sergey Dvortsevoy & Gennady Ostrovsky
PRODUCTIE: Thanassis Karathanos, Sergey Dvortsevoy, Martin Hampel & Anna Wydra

Beast (2017)
UK
SCENARIO & REGIE: Michael Pearce
PRODUCTIE: Ivana MacKinnon & Kristian Brodie

Gräns (2018) (Border)
Zweden, Denemarken
SCENARIO & REGIE: Ali Abbasi
PRODUCTIE: Nina Bisgaard & Louis Tisne

Borg/McEnroe (2017)
Zweden, Denemarken, Finland, Tsjechische Republiek
REGIE: Janus Metz
SCENARIO: Ronnie Sandahl
PRODUCTIE: Fredrik Wikström Nicastro & Jon Nohrstedt

Carmen y Lola (2018) (Carmen & Lola)
Spanje
SCENARIO & REGIE: Arantxa Echevarría
PRODUCTIE: Pilar Sánchez & Arantxa Echevarría

Cobain (2018)
Nederland, Duitsland, Belgie
REGIE: Nanouk Leopold
SCENARIO: Stienette Bosklopper
PRODUCTIE: Stienette Bosklopper & Lisette Kelder

Zimna Wojna (2017) (Cold War)
Polen, UK, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Paweł Pawlikowski
PRODUCTIE: Ewa Puszczyńska & Tanya Seghatchian

Jusqu'à la Garde (2017) (Custody)
Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Xavier Legrand
PRODUCTIE: Alexandre Gavras

Diamantino (2018)
Portugal, Frankrijk, Brazilie
SCENARIO & REGIE: Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
PRODUCTIE: Maria Joao Mayer & Justin Taurand

Dogman (2018)
Italie, Frankrijk
REGIE: Matteo Garrone
SCENARIO: Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso
PRODUCTIE: Matteo Garrone, Jean Labadie, Jeremy Thomas & Paolo Del Brocco

Donbass (2018)
Duitsland, Frankrijk, Roemenie, Nederland, Oekraïne
SCENARIO & REGIE: Sergei Loznitsa
PRODUCTIE: Heino Deckert

Dovlatov (2018)
Rusland, Polen, Servie
REGIE: Alexey German Jr.
SCENARIO: Yulia Tupikina & Alexey German Jr.
PRODUCTIE: Artem Vasilyev, Andrey Savelyev, Konstantin Ernst, Dariusz Jabłoński, Isabella Wojcik, Violetta Kaminska & Miroslav Mogorovich

Foxtrot (2017)
Duitsland, Israel, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Samuel Maoz
PRODUCTIE: Michael Weber, Viola Fügen, Eitan Mansuri, Cedomir Kolar, Marc Baschet & Michel Merkt

Fuga (2018) (Fugue)
Polen, Tsjechische Republiek, Zweden
REGIE: Agnieszka Smoczyńska
SCENARIO: Gabriela Muskała
PRODUCTIE: Agnieszka Kurzydło

Girl (2018)
Belgie, Nederland
REGIE: Lukas Dhont
SCENARIO: Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCTIE: Dirk Impens

Lazzaro Felice (2018) (Happy as Lazzaro)
Italie, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland
SCENARIO & REGIE: Alice Rohrwacher
PRODUCTIE: Francesca Andreoli, Alexandra Henochsberg, Michael Weber, Tiziana Soudani & Michel Merkt

Ga'agua (2017) (Longing)
Israel
SCENARIO & REGIE: Savi Gabizon
PRODUCTIE: Chilik Michaeli, Avraham Pirchi, Tami Leon, Savi Gabizon, Moshe Edery & Leon Edery

Mademoiselle Paradis (2017) (Licht)
Oostenrijk, Duitsland
REGIE: Barbara Albert
SCENARIO: Kathrin Resetarits
PRODUCTIE: Michael Kitzberger, Martina Haubrich, Wolfgang Widerhofer, Nikolaus Geyrhalter & Markus Glaser

Muskarci Ne Placu (2017) (Men Don't Cry)
Bosnie en Herzegovina, Duitsland, Slovenie, Kroatie
REGIE: Alen Drljević
SCENARIO: Alen Drljević & Zoran Solomun
PRODUCTIE: Damir Ibrahimović & Jasmila Žbanić

Michael Inside (2017)
Ierland
SCENARIO & REGIE: Frank Berry
PRODUCTIE: Aoife O'Sullivan, Donna Eperon & Tristan Orpen Lynch

Milada (2017)
Tsjechische Republiek
REGIE: David Mrnka
SCENARIO: David Mrnka, Robert J. Gant & Robert J. Conant
PRODUCTIE: David Mrnka, Kristina Hejduková, Pavel Müller, Ayelet Zurer & Robert Gant

Twarz (2018) (Mug)
Polen
SCENARIO & REGIE: Małgorzata Szumowska
PRODUCTIE: Jacek Drosio

Egy Nap (2018) (One Day)
Hongarije
SCENARIO & REGIE: Zsofia Szilagyi
PRODUCTIE: Agnes Pataki

Paddington 2 (2017)
UK
REGIE: Paul King
SCENARIO: Simon Farnaby
PRODUCTIE: David Heyman

Petra (2018)
Spanje, Frankrijk, Denemarken
REGIE: Jaime Rosales
SCENARIO: Jaime Rosales, Michel Gaztambide & Clara Roquet
PRODUCTIE: Bárbara Díez, José María Morales, Antonio Chavarrías, Jérôme Dopffer & Katrin Pors

Pity (2017) (Oiktos)
Griekenland, Polen
REGIE: Babis Makridis
SCENARIO: Babis Makridis & Efthimis Filippou
PRODUCTIE: Amanda Livanou, Christos Konstantakopoulos, Klaudia Śmieja & Beata Rzeźniczek

Pomegranate Orchard (2017) (Nar Bagi)
Azerbeidzjan
REGIE: Ilgar Najaf
SCENARIO: Asif Rustamov, Ilgar Najaf & Roelof Jan Minneboo
PRODUCTIE: Mushfiq Hatamov & Ilgar Najaf

Pororoca (2017)
Roemenie, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Constantin Popescu
PRODUCTIE: Liviu Marghidan & Lissandra Haulica

Scary Mother (2017) (Sashishi Deda)
Georgie, Estland
SCENARIO & REGIE: Ana Urushadze
PRODUCTIE: Lasha Khalvashi & Tinatin Kajrishvili

Journal de Ma Tête (2018) (Shock Waves – Diary of My Mind)
Zwitserland
REGIE: Ursula Meier
SCENARIO: Ursula Meier & Antoine Jaccoud
PRODUCTIE: Lionel Baier, Agnieszka Ramu & Françoise Mayor

Styx (2018)
Duitsland, Oostenrijk
REGIE: Wolfgang Fischer
SCENARIO: Wolfgang Fischer & Ika Künzel
PRODUCTIE: Marcos Kantis, Martin Lehwald & Michal Pokorny

Der Hauptmann (2017) (The Captain)
Duitsland, Frankrijk, Polen
SCENARIO & REGIE: Robert Schwentke
PRODUCTIE: Frieder Schlaich & Irene von Alberti

Handia (2017) (The Giant)
Spanje
REGIE: Aitor Arregi
SCENARIO: Aitor Arregi, Jon Garaño, Jose Mari Goenaga & Andoni De Carlos
PRODUCTIE: Xabier Berzosa, Iñigo Obeso, Fernando Larrondo, Iñaki Gomez & Koldo Zuazua

Den Skyldige (2018) (The Guilty)
Denemarken
REGIE: Gustav Möller
SCENARIO: Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen
PRODUCTIE: Lina Flint

La Villa (2017) (The House by the Sea)
Frankrijk
REGIE: Robert Guédiguian
SCENARIO: Robert Guédiguian & Serge Valletti
PRODUCTIE: Marc Bordure & Robert Guédiguian

The House That Jack Built (2018)
Denemarken, Zweden, Frankrijk, Duitsland
SCENARIO & REGIE: Lars von Trier
PRODUCTIE: Louise Vesth

Leto (2018) (Summer)
Rusland, Frankrijk
REGIE: Kirill Serebrennikov
SCENARIO: Mkhail Idov, Lily Idova & Kirill Serebrennikov
PRODUCTIE: Ilya Stewart, Murad Osmann & Charles-Évrard Tcheckhoff

Ahlat Agaci (2018) (The Wild Pear Tree)
Turkije, Duitsland, Frankrijk, Bulgarije, Macedonië, Bosnie en Herzegovina, Zweden, Qatar
REGIE: Nuri Bilge Ceylan
SCENARIO: Akın Aksu, Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan
PRODUCTIE: Zeynep Özbatur Atakan

Dene Wos Guet Geit (2017) (Those Who Are Fine)
Zwitserland
SCENARIO & REGIE: Cyril Schäublin
PRODUCTIE: Silvan Hillmann, Lara Hacisalhzade, Ralph Rutishauer & Cyril Schäublin

Nu Ma Atinge-ma (2018) (Touch Me Not)
Roemenie, Duitsland, Tsjechische Republiek, Bulgarije, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Adina Pintilie
PRODUCTIE: Bianca Oana, Philippe Avril & Adina Pintilie

Transit (2018)
Duitsland, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Christian Petzold
PRODUCTIE: Florian Koerner von Gustorf & Michael Weber

Utøya 22. Juli (2018) (U - July 22)
Noorwegen
REGIE: Erik Poppe
SCENARIO: Siv Rajendram Eliassen & Anna Bache-Wiig
PRODUCTIE: Stein B. Kvae & Finn Gjerdrum

Undir Trénu (2017) (Under the Tree)
Ijsland, Denemarken, Polen, Duitsland
REGIE: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
SCENARIO: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson & Huldar Breiðfjörð
PRODUCTIE: Grímar Jónsson, Sindri Páll Kjartansson & Þórir Snær Sigurjónsson

Hva Vil Folk Si (2017) (What Will People Say)
Noorwegen, Duitsland, Zweden
SCENARIO & REGIE: Iram Haq
PRODUCTIE: Maria Ekerhovd

Kona fer í Stríð (2018) (Woman at War)
Ijsland, Frankrijk, Oekraïne
REGIE: Benedikt Erlingsson
SCENARIO: Benedikt Erlingsson & Olafur Egill Egilsson
PRODUCTIE: Marianne Slot, Benedikt Erlingsson & Carine Leblanc

Berlijn, 21 augustus 2018

DE 31st EUROPEAN FILM AWARDS: Sevilla, 15 december 2018
Live on www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
Nominaties debuutfilms European Film Awards / European Discovery 2018 - PRIX FIPRESCI

ZES DEBUUTFILMS WAARONDER GIRL, DE BELGISCH / NEDERLANDSE MINORITAIRE COPRODUCTIE, GENOMINEERD VOOR DE EUROPEAN DISCOVERY 2018 – PRIX FIPRESCI


(afbeelding)

De European Film Academy feliciteert de genomineerden voor de EUROPEAN DISCOVERY 2018 – Prix FIPRESCI, een award die jaarlijks als onderdeel van de European Film Awards toegekend wordt aan een jonge regisseur voor een eerste lange speelfilm.

De zes genomineerde films zijn voorgedragen door een commissie bestaande uit EFA Board Member Katriel Schory (Israel), festivalprogrammeurs Mihai Chirilov (Roemenië) en Azize Tan (Turkije), en de filmjournalisten Isabelle Danel (Frankrijk), Robbie Eksiel (Griekenland) en Michael Pattison (UK), vertegenwoordigers van FIPRESCI, de international Federatie van Filmcritici.

DE GENOMINEERDE FILMS:

Girl (2018)
Belgie, Nederland
REGIE Lukas Dhont
SCENARIO Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCTIE Dirk Impens

Egy Nap (2018) (One Day)
Hongarije
SCENARIO & REGIE Zsófia Szilágyi
PRODUCTIE Ágnes Pataki & Edina Kenesei

Scary Mother (2017) (Sashishi Deda)
Georgie, Estland
SCENARIO & REGIE Ana Urushadze
PRODUCTIE Lasha Khalvashi & Tinatin Kajrishvili

Den Skyldige (2018) (The Guilty)
Denemarken
REGIE Gustav Möller
SCENARIO Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen
PRODUCTIE Lina Flint

Dene Wos Guet Geit (2017) (Those Who Are Fine)
Zwitserland
SCENARIO & REGIE Cyril Schäublin
PRODUCTIE Silvan Hillmann, Lara Hacisalhzade, Ralph Rutishauser & Cyril Schäublin

Nu Ma Atinge-ma (2018)
Roemenie, Duitsland, Tsjechische Republiek, Bulgarije, Frankrijk
SCENARIO & REGIE Adina Pintilie
PRODUCTIE Bianca Oana, Philippe Avril & Adina Pintilie

De meer dan 3500 EFA Members zullen de uiteindelijke winnaar bepalen. De European Discovery 2018 – Prix FIPRESCI wordt uitgereikt tijdens de 31st European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 15 december in Sevilla.

DE 31st EUROPEAN FILM AWARDS: Sevilla, 15 december 2018
www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
VIER ANIMATIEFILMS EN DRIE KOMEDIES GENOMINEERD VOOR DE EUROPEAN FILM AWARD 2018

De European Film Academy kondigt trots de nominaties aan in de categorieën BESTE EUROPESE ANIMATIEFILM 2018 en BESTE EUROPESE KOMEDIE 2018.


De nominaties in de categorie BESTE EUROPESE KOMEDIE zijn gekozen door een commissie bestaande uit EFA Board Members Angeles González-Sinde (Spanje), Henning Kamm (Duitsland) en Ada Solomon (Roemenië), regisseur Hannes Holm (Zweden) en distributeur Hrvoje Laurenta (Kroatie).

Voor de nominaties in de categorie BESTE ANIMATIEFILM bestond de commissie uit EFA Board plaatsvervangend voorzitter Antonio Saura (Spanje), EFA Board Member Graziella Bildesheim (Italie), producent Manuel Cristobal (Spanje), regisseur Dorota Kobiela (Polen), distributeur Sune Lind Thomsen (Denemarken) en schrijver Claire Paoletti (Frankrijk).

NOMINATIES BESTE EUROPESE KOMEDIE 2018:

Le Sens de la Fête (2017) (C'est la Vie!)
Frankrijk
SCENARIO & REGIE Eric Toledano & Olivier Nakache
PRODUCTIE Yann Zenou, Nicolas Duval Adassovsky, Laurent Zeitoun & Sidonie Dumas

Diamantino (2018)
Portugal, Frankrijk, Brazilie
SCENARIO & REGIE Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
PRODUCTIE Maria Joao Mayer, Justin Taurand & Daniel van Hoogstraten

The Death of Stalin (2017)
Frankrijk, UK, Belgie
REGIE Armando Iannucci
SCENARIO Armando Iannucci, David Schneider & Ian Martin
PRODUCTIE Yann Zenou, Laurent Zeitoun, Nicolas Duval Adassovsky, Kevin Loader & Sidonie Dumas

NOMINATIES BESTE EUROPESE ANIMATIEFILM 2018:

Another Day of Life (2018)
Polen, Spanje, Belgie, Duitsland, Hongarije
REGIE Raul de la Fuente & Damian Nenow
SCENARIO Raul de la Fuente, Amaia Remirez, David Weber, Niall Johnson & Damian Nenow
PRODUCTIE Jarosław Sawko, Amaia Remirez, Ole Wendorff-Østergaard
ANIMATIE Rafał Wojtunik, Rafał Kidziński & Dominik Wawrzyniak

Early Man (2018)
UK
REGIE Nick Park
SCENARIO Nick Park, Mark Burton & James Higginson
PRODUCTIE Carla Shelley, Richard Beek, David Sproxton, Peter Lord & Nick Park
ANIMATIE Loyd Price

The Breadwinner (2017)
Ierland, Canada, Luxemburg
REGIE Nora Twomey
SCENARIO Anita Doron
PRODUCTIE Anthony Leo, Andrew Rosen, Paul Young, Tomm Moore & Stephan Roelants
ANIMATIE Fabian Erlingauser, Lorraine Lordan & Nicholas Dubray

Croc-Blanc (2018) (White Fang)
Frankrijk, Luxemburg
REGIE Alexandre Espigares
SCENARIO Philippe Lioret, Serge Frydman & Dominique Monféry
PRODUCTIE Clément Calvet, Jérémie Fajner, Lilian Eche & Christel Hénon
ANIMATIE François Cao

De meer dan 3500 EFA Members zullen de uiteindelijke winnaar kiezen. De Beste Europese Komedie en de Beste Europese Animatiefilm van 2018 worden bekendgemaakt tijdens de 31ste European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 15 december in Sevilla.

DE 31ste EUROPEAN FILM AWARDS CEREMONIE: Sevilla, 15 december 2018
Live te zien op www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
NOMINATIES EUROPEAN FILM AWARDS 2018

Beste Film, Beste Documentaire, Beste Regie, Beste Actrice, Beste Acteur, Beste Scenarioschrijver

Belgisch / Nederlandse minoritaire coproductie GIRL genomineerd voor Beste Film en Beste Acteur.
Meeste nominaties voor COLD WAR.

(afbeelding)

Tijdens het European Filmfestival van Sevilla hebben de European Film Academy en EFA Productions in verschillende categorieën de nominaties bekend gemaakt van de 31ste European Film Awards. De meer dan 3500 EFA Members zullen de uiteindelijke winnaars bepalen. De uitreiking van de awards vindt plaats tijdens de award-ceremonie zaterdag 15 december in Sevilla. De nominaties zijn:

BESTE EUROPESE FILM 2018:

Gräns (2018) (Border)
Zweden, Denemarken
REGIE Ali Abbasi
SCENARIO Ali Abbasi, Isabella Eklöf & John Ajvide Lindqvist
PRODUCTIE Nina Bisgaard, Piodor Gustafsson & Petra Jönsson

Zimna Wojna (2018) (Cold War)
Polen, UK, Frankrijk
SCENARIO & REGIE Paweł Pawlikowski
PRODUCTIE Ewa Puszczyńska & Tanya Seghatchian

Dogman (2018)
Italie, Frankrijk
REGIE Matteo Garrone
SCENARIO Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso
PRODUCTIE Matteo Garrone, Jean Labadie, Jeremy Thomas & Paolo Del Brocco

Girl (2018)
Belgie, Nederland
REGIE Lukas Dhont
SCENARIO Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCTIE Dirk Impens

Lazzaro Felice (2018) (Happy as Lazzaro)
Italie, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland
SCENARIO & REGIE Alice Rohrwacher
PRODUCTIE Carlo Cresto-Dina, Tiziana Soudani, Alexandra Henochsberg, Grégory Gajos, Arthur Hallereau, Pierre-François Piet, Michel Merkt, Michael Weber & Viola Fügen

BESTE EUROPESE DOCUMENTAIRE 2018:

A Woman Captured (2017)
Hongarije, Duitsland
REGIE Bernadett Tuza-Ritter
PRODUCTIE Julianna Ugrin & Viki Réka Kiss

Bergman - Ett År, Ett Liv (2018) (Bergman: A Year in a Life)
Zweden, Duitsland
REGIE Jane Magnusson
PRODUCTIE Cecilia Nessen, Fredrik Heinig & Mattias Nohrborg

OF FATHERS AND SONS
Duitsland, Syrie, Libanon, Qatar
REGIE Taial Derki
PRODUCTIE Tobias Siebert, Ansgar Frerich, Eva Kemme & Hans Robert Eisenhauer

The Distant Barking of Dogs (2017)
Denemarken, Finland, Zweden
REGIE Simon Lereng Wilmont
PRODUCTIE Monica Hellström, Tobias Janson & Sami Jahnukainen

The Silence of Others (2018)
Spanje, USA
REGIE & PRODUCTIE Almudena Carracedo & Robert Bahar

BESTE EUROPESE REGISSEUR 2018:
Ali Abbasi voor BORDER (GRÄNS)
Matteo Garrone voor DOGMAN
Samuel Maoz voor FOXTROT
Paweł Pawlikowski voor COLD WAR
Alice Rohrwacher voor HAPPY AS LAZZARO

BESTE EUROPESE ACTRICE 2018:
Marie Bäumer als Romy Schneider in 3 DAYS IN QUIBERON
Halldóra Geirharðsdóttir als Halla / Ása in WOMAN AT WAR
Joanna Kulig als Zula in COLD WAR
Bárbara Lennie als Petra in PETRA
Eva Melander als Tina in BORDER (GRÄNS)
Alba Rohrwacher als de volwassen Antonia in HAPPY AS LAZZARO

BESTE EUROPESE ACTEUR 2018:
Jakob Cedergren als Asger in THE GUILTY
Rupert Everett als Oscar Wilde in THE HAPPY PRINCE
Marcello Fonte als Marcello in DOGMAN
Sverrir Gudnason als Björn Borg in BORG/MCENROE
Tomasz Kot als Wiktor in COLD WAR
Victor Polster als Lara in GIRL

BESTE EUROPESE SCENARIOSCHRIJVER 2018:
Ali Abbasi, Isabella Eklöf & John Ajvide Lindqvist voor BORDER (GRÄNS)
Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso voor DOGMAN
Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen voor THE GUILTY
Paweł Pawlikowski voor COLD WAR
Alice Rohrwacher voor HAPPY AS LAZZARO

Berlijn & Sevilla, 10 november 2018
……….

DE 31ste EUROPEAN FILM AWARDS: Sevilla, 15 december 2018
Live on www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
DE 31ste EUROPEAN FILM AWARDS:
Winnaars European Film Awards - Cold War 5 awards

(afbeelding)

De meer dan 3500 leden van de European Film Academy – filmmakers vanuit heel Europa – hebben ook dit jaar hun stem uitgebracht voor de European Film Awards. Tijdens de awards-ceremonie in Sevilla, Spanje zijn de volgende awards uiitgereikt:

EUROPEAN FILM 2018
Cold War (2018)
WRITTEN & DIRECTED BY Pawel Pawlikowski
PRODUCED BY Ewa Puszczynska & Tanya Seghatchian

EUROPEAN COMEDY 2018
The Death of Stalin (2017)
DIRECTED BY Armando Iannucci
WRITTEN BY Armando Iannucci, David Schneider & Ian Martin
PRODUCED BY Yann Zenou, Laurent Zeitoun, Nicolas Duval Adassovsky, Kevin Loader & Sidonie Dumas

EUROPEAN DISCOVERY 2018 – Prix FIPRESCI
Girl (2018)
DIRECTED BY Lukas Dhont
WRITTEN BY Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCED BY Dirk Impens

EUROPEAN DOCUMENTARY 2018
Bergman: A Year in a Life (2018)
DIRECTED BY Jane Magnusson
PRODUCED BY Fredrik Heinig & Mattias Nohrborg

EUROPEAN ANIMATED FEATURE FILM 2018
Another Day of Life (2018)
DIRECTED BY Raul de la Fuente & Damian Nenow
WRITTEN BY Raul de la Fuente, Amaia Remirez, David Weber, Niall Johnson & Damian Nenow
PRODUCED BY Jarosław Sawko, Amaia Remirez, Ole Wendorff-Østergaard, Stefan Schubert & Eric Goossens
ANIMATION: Rafał Wojtunik, Rafał Kidziński & Dominik Wawrzyniak

EUROPEAN SHORT FILM 2018
The Years (2018) - IMDb
by Sara Fgaier

EUROPEAN DIRECTOR 2018
Paweł Pawlikowski for Cold War (2018)

EUROPEAN ACTRESS 2018
Joanna Kulig in Cold War (2018)

EUROPEAN ACTOR 2018
Marcello Fonte in Dogman (2018)

EUROPEAN SCREENWRITER 2018
Paweł Pawlikowski for Cold War (2018)

EUROPEAN CINEMATOGRAPHER 2018 – Prix CARLO DI PALMA
Martin Otterbeck for XU - Utøya 22. Juli (2018)

EUROPEAN EDITOR 2018
Jarosław Kamiński for Cold War (2018)

EUROPEAN PRODUCTION DESIGNER 2018
Andrey Ponkratov for Leto (2018) (Summer)

EUROPEAN COSTUME DESIGNER 2018
Massimo Cantini Parrini for Dogman (2018)

EUROPEAN HAIR & MAKE-UP ARTIST 2018
Dalia Colli, Lorenzo Tamburini & Daniela Tartari for Dogman (2018)

EUROPEAN COMPOSER 2018
Christoph M. Kaiser & Julian Maas for 3 Tage in Quiberon (2018)

EUROPEAN SOUND DESIGNER 2018
André Bendocchi-Alves & Martin Steyer for Der Hauptmann (2017)

EUROPEAN VISUAL EFFECTS SUPERVISOR 2018
Peter Hjorth for Gräns (2018) (Border)

EUROPEAN FILM ACADEMY LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD
Carmen Maura

EUROPEAN ACHIEVEMENT IN WORLD CINEMA
Ralph Fiennes

HONORARY AWARD OF THE EFA PRESIDENT AND BOARD
Costa-Gavras

EUROPEAN CO-PRODUCTION AWARD 2018 – Prix EURIMAGES
Konstantinos Kontovrakis and Giorgos Karnavas

PEOPLE’S CHOICE AWARD 2018 FOR BEST EUROPEAN FILM
Call Me by Your Name (2017)
DIRECTED BY Luca Guadagnino
WRITTEN BY James Ivory, Luca Guadagnino

Sevilla, 15 december 2018

www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
geplaatst:

(afbeelding)

Vechtmeisje verkozen tot beste Europese jeugdfilm - Filmkrant

Filmkrant schreef:
Vechtmeisje van Johan Timmers is gisteren uitgeroepen tot beste Europese jeugdfilm. Dat gebeurde in een verkiezing waarbij 2800 kinderen in de leeftijd van 12 tot 14 jaar in 55 steden uit 34 landen hun stem uitbrachten. Er kon gekozen worden uit drie genomineerde films.

Vechtmeisje (2018)

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
Nederlandse corpoductie Buñuel in the Labyrinth of the Turtles genomineerd voor EFA Beste Europese Animatiefilm • NBF

De genomineerde films:

Buñuel en el Laberinto de las Tortugas (2018)
Spanje, Nederland
REGIE: Salvador Simó
SCENARIO: Eligio Montero & Salvador Simó
PRODUCTIE: Manuel Cristobal, José Fernández de Vega & Bruno Felix (Submarine)
ANIMATIE: Manolo Galiana

J'ai Perdu Mon Corps (2019)
Frankrijk
REGIE: Jérémy Clapin
SCENARIO: Jérémy Clapin & Guillaume Laurant
PRODUCTIE: Marc du Pontavice
ANIMATIE: David Nasser

L'Extraordinaire Voyage de Marona (2019)
Frankrijk, Roemenie, Belgie
REGIE: Anca Damian
SCENARIO: Anghel Damian
PRODUCTIE: Anca Damian, Ron Dyens & Tomas Leyers
ANIMATIE : Dan Panaitescu, Chloé Roux, Loïc Espouche & Mathieu Labaye

Les Hirondelles de Kaboul (2018)
Frankrijk, Luxemburg, Zwitserland
REGIE : Zabou Breitman & Éléa Gobbé-Mévellec
SCENARIO : Zabou Breitman, Sebastien Tavel & Patricia Mortagne
PRODUCTIE: Reginald de Guillebon
ANIMATIE : Éléa Gobbé-Mévellec

avatar van kappeuter
kappeuter (crew)
DRIE KOMEDIES GENOMINEERD VOOR DE EUROPEAN FILM AWARDS 2019

De European Film Academy kondigt trots de nominaties aan voor de award-categorie BESTE EUROPESE KOMEDIE 2019.

De nominaties zijn bepaald door een commissie bestaande uit de EFA Board Members Katriel Schory (Israel) en Angela Bosch Ríus (Spanje), distributeur / festivalprogrammeur Selma Mehadzic (Kroatie), film, festival & event specialist Jacob Neiiendam (Denemarken) en producer Nik Powell (UK).

NOMINATIES BESTE EUROPESE KOMEDIE 2019:

DITTE & LOUISE
Denemarken
REGIE: Niclas Bendixen
SCENARIO: Ditte Hansen & Louise Mieritz
PRODUCTIE: Thomas Heinesen

Tel Aviv on Fire (2018)
Luxemburg, Frankrijk, Israel, Belgie
REGIE: Sameh Zoabi
SCENARIO: Dan Kleinman & Sameh Zoabi
PRODUCTIE: Bernard Michaux, Milena Poylo, Gilles Sacuto, Amir Harel & Patrick Quinet

The Favourite (2018)
UK, Ierland
REGIE: Yorgos Lanthimos
SCENARIO: Deborah Davis & Tony McNamara
PRODUCTIE: Ed Guiney, Ceci Dempsey, Lee Magiday & Yorgos Lanthimos

De meer dan 3600 EFA Members maken met hun stem uit wie de winnaar wordt. De BESTE EUROPESE KOMEDIE 2019 wordt bekendgemaakt tijdens de 32ste European Film Awards Ceremonie zaterdagavond 7 december in Berlijn.
……

DE 32ste EUROPEAN FILM AWARDS: Berlijn, 7 december 2019
Live op www.europeanfilmawards.eu

(persbericht)

Gast
geplaatst: vandaag om 08:35 uur

geplaatst: vandaag om 08:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.