• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.360 stemmen
Avatar
 
banner banner

Charlatan (2020)

Drama / Historisch | 118 minuten
3,00 13 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 118 minuten

Oorsprong: Tsjechië / Ierland / Slowakije / Polen

Geregisseerd door: Agnieszka Holland

Met onder meer: Josef Trojan, Ivan Trojan en Juraj Loj

IMDb beoordeling: 6,8 (3.622)

Gesproken taal: Tsjechisch, Pools en Slowaaks

Releasedatum: 9 september 2021

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Charlatan

Jan Mikolasek was een kruidendeskundige die zijn leven wijdde aan de zorg voor de zieken, ondanks de immense obstakels die hij tegenkwam in zijn privé- en openbare leven. Mikolasek werd geboren aan het begin van de twintigste eeuw en verwierf roem en rijkdom met onorthodoxe behandelmethoden om een breed scala aan ziekten te genezen. Al voor de Tweede Wereldoorlog won de genezer in Tsjechoslowakije aan reputatie en rijkdom, zowel tijdens de nazi-bezetting als onder het communistische bewind. Beide regimes wilden zijn vaardigheden gebruiken en in ruil daarvoor bescherming bieden. Maar hoe hoog zouden de kosten zijn om deze status te behouden als het tij keerde?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 29 april 2021 in de bioscoop (Cinemien)

EDIT: release verplaatst naar 9 september 2021


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Dit lijkt me wel wat. Ben hier heel nieuwsgierig naar. Geen voor de hand liggend onderwerp.


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Taaie hap. Over een omstreden kruidendokter in het Tsjechoslowakije van de jaren vijftig en zestig. Er stonden duizenden mensen voor zijn praktijk om hun plasje te laten onderzoeken en daar waren de autoriteiten niet zo blij mee. Agnieszka Holland benadert haar onderwerp in deze biopic nogal afstandelijk. Moet ook geen prettig mens geweest zijn. Dus is het voor de kijker lastig om zich in te leven in het verhaal, en om de persoon van Mikolasek goed te kunnen beoordelen. Holland neemt ook geen stelling ten opzichte van wat de man doet: kwakzalver of wondergenezer. Of het zou de titel van de film moeten zijn. Het verhaal speelt zich vooral af in donkere ruimten. Nee, hier wordt je niet vrolijk van.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Jan Mikolášek [Ivan Trojan] ontdekt op jonge leeftijd dat hij bijzondere gaven heeft waarmee hij lichamelijke aandoeningen tijdig kan diagnosticeren en behandelen. Hij besluit in de leer te gaan bij Mühlbacherová [Jaroslave Pokorná], een vrouw van middelbare leeftijd die aan de hand van een flesje urine elke kwaal tijdig kan vaststellen en die op onconventionele wijze met succes weet te behandelen. Dat maakt Mikolásêk doelwit van de Tsjechische autoriteiten die hem bestempelen als charlatan en er alles aan doen om zijn reputatie te bezoedelen: het volk moet immers vertrouwen op De Staat. Prachtig gefilmd en uitstekend geregisseerd, maar scenarist Epstein slaagt er niet in om meer inzicht te geven in de persoonlijkheid achter de legende waardoor het nooit echt meeslepend wordt.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 902 berichten
  • 1098 stemmen

Opmerkelijke film met een inkijk in de kruidengeneeskunde. Iets wat continu onder vuur lag en ligt door de druk van de westerse geneeskunde en de farmaceutische industrie. Het feit dat hij bij een test van de nazi's alle 29 diagnoses goed had is verbazingwekkend. Tot zover de true story welke ook in de film naar voren komt. Het acteerwerk is ingetogen maar roert enkele precaire kwesties aan qua ethiek, gekoppeld aan t ego van Mikosalek, goed vertolkt door Trojan. Verder ook weer een bekende inkijk in de constructie en werking van totalitaire regimes. Al met al interessante film.