• 17.014 nieuwsartikelen
  • 181.625 films
  • 12.529 series
  • 34.666 seizoenen
  • 654.353 acteurs
  • 200.231 gebruikers
  • 9.451.092 stemmen
Avatar
 
banner banner

Toy Story 5 (2026)

Animatie / Komedie | 102 minuten

Genre: Animatie / Komedie

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Andrew Stanton

Met onder meer: Tom Hanks, Tim Allen en Joan Cusack

IMDb beoordeling: 7,6 (26.705)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 17 juni 2026

Plot Toy Story 5

"It's on."

Sinds Woody de jonge Bonnie heeft verlaten om in de steek gelaten speelgoed te helpen een nieuwe eigenaar te vinden, heeft Jessie de leiding genomen in Bonnie's kamer. Ze wordt daarbij geholpen door Buzz Lightyear, die als haar linkerhand dient. Bonnie, nu acht jaar oud, is echter vooral in de ban van haar nieuwe favoriete speeltje, een kikkerachtig tablet genaamd Lilypad. Jessie vraagt Woody daaropvolgend terug te komen om hen te helpen, omdat de tablet Bonnie wil scheiden van haar andere speelgoed.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Woody (stemrol)

Buzz Lightyear (stemrol)

Jessie (stemrol)

Lilypad (stemrol)

Smarty Pants (stemrol)

Atlas (stemrol)

Snappy (stemrol)

Forky (stemrol)

Bonnie (stemrol)

Bonnie’s Dad (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jotil

Jotil (crew bioscoopreleases)

  • 2258 berichten
  • 426 stemmen

Vanaf 17 juni 2026 in de bioscoop (Walt Disney Studios Motion Pictures)


avatar van Toy Story fan

Toy Story fan

  • 25 berichten
  • 0 stemmen

Het 5de deel van mijn favoriete film!!

Je kunt nu weer duidelijk zien hoe goed bezig Disney en Pixar zijn geweest in het maken van deze film. Ik kijk er erg naar uit om het te zien!!

Ik verwacht dat de film goed gaat scoren en dat komt mede ook door het verhaal dat je al duidelijk in de trailer.

Het basis idee vind ik (net zoals alle andere films) meer dan briljant. Het past ook goed in deze tijd. Je ziet onder andere in de trailer dat Bonnie (net zoals in deel 3 en 4) nog graag met haar speelgoed speelt. Totdat ze haar vriendjes met een tablet ziet spelen op straat en meteen wil ze er zelf ook een.

Ik vind het nu al een goed verhaal dat ze met Lilipad speelt en hoe de poppen daarmee omgaan.

Kijk heel erg naar uit om de film te zien oftewel: zin in!!


avatar van Toy Story fan

Toy Story fan

  • 25 berichten
  • 0 stemmen

Toy Story 5 17 juni in de bioscoop (Walt Disney animation Pictures, Pixar Animation studios & Disney Nederland)


avatar van Antonev

Antonev

  • 1826 berichten
  • 1190 stemmen

Toen we bij deel 4 aankwamen, was ik een beetje bang dat het (zoals bij zoveel reeksen) één deel teveel zou worden, waardoor de franchise toch wat van z'n glans zou verliezen. Het is altijd jammer als een fantastische reeks wordt afgesloten met een lelijke eend.

Gelukkig was ook het 4e deel een schot in de roos. De charme van de eerste films hebben ze knap weten te behouden, evenals de algehele sfeer en in het bijzonder de humor. Het verhaal is origineel en fris. Daar gaan veel vervolgdelen toch wel mee de mist in. Dan wordt het een verplicht nummer en vervalt men in oude patronen.

Ik hoop van harte dat ze hetzelfde kunstje nog eens kunnen flikken met deel 5. Ik kan me maar weinig filmreeksen voor de geest halen waarin maar liefst 5 opeenvolgende delen hoog scoren. Iemand suggesties?


avatar van Brendanh29

Brendanh29

  • 147 berichten
  • 0 stemmen

Toy story 5
Best goeie film erg leuk veel beter dan deel 4 maar niet hetzelfde level als deel 3, het zit op het dezelfde niveau als deel 2. Genoeg humor en spanning en de nodige nostalgie. Enige minpuntje. [Ze zijn constant met zichzelf niet te laten zien als levend of bewegend aan mensen. Maar hier op een gegeven moment zijn ze met een groep speelgoed aan het zweven/vliegen voor tunnel verkeer iedereen kan ze zien!/spoiler]


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14787 berichten
  • 4640 stemmen

Na deel 3 was het verhaal over opgroeien en loslaten wel verteld, Deel 4 vertelde nog wat anders maar dit vijfde deel is toch wel een herhaling van zetten. Wel met updates (ook updates op speelgoed, er zitten op dat vlak wel enkele leuke ideeën) en een boodschap die er niet bepaald subtiel wordt ingeramd. Maar ondanks de herhaling heeft Pixar daarmee in ieder geval nog wat te melden.

Dat maakt echter niet dat de film direct goed is. Sterker, deze telg is toch de zwakste uit de reeks. Vooral het eerste uur is best wat schreeuwerig en druk, Jessie staat nu meer op de voorgrond maar zij is simpelweg minder interessant. Verder zijn die stukjes met allerlei Buzz Lightyears op zichzelf wel oké maar breken elke keer het tempo en narratief wat op. De film heeft nog wel tempo genoeg om niet te vervelen maar de film deed me verder vrij weinig. Pas het laatste halfuur wordt de film beter. Wat rustiger en meer op de emotie en dat werkt. Zo sluit de film in ieder geval goed af.

Visueel verder aardig maar niet bijzonder, al vond ik de stijl waarin de speelscènes zijn wel tof gedaan. 3,0*.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13458 berichten
  • 11281 stemmen

Uitstekende film over een meisje die haar speelgoed niet meer ziet staan als ze een tablet krijgt. Alhoewel dit vijfde deel op sommige momenten op een herhaling van zetten lijkt, is het toch weer bijzonder onderhoudend en avontuurlijk gebracht. De personages blijven leuk, en ook de humor is geslaagd. Ook heeft dit deel de hart weer op de juiste plaats.


avatar van beavis

beavis

  • 6638 berichten
  • 15023 stemmen

Tech is hier, deal with it. Deel 4 voelde als ongewenste sequel, daar nu voorbij kan deze film gewoon "een" toy story zijn, met cutting edge animatie én relevantie.


avatar van Movieritch

Movieritch

  • 89 berichten
  • 512 stemmen

Had niet gehoeven deze film. Miste de charme en eerdere hoofdrolspelers. Uiteraard zoals in alle films leuke referenties naar huidige speelgoedtrends. Maar afgezien van het concept uit knijpen voor geld zie ik niet in wat ze met dit deel hoopte te bereiken. Ik zet vd de week 1,2 en of 3 maar op.


avatar van mrklm

mrklm

  • 12286 berichten
  • 10419 stemmen

Command. Wanneer de speelse, fantasierijke Bonnie [Scarlett Spears] haar ouders [Lori Alan, Jay Hernandez] vraag waarom niemand haar vriend wil zijn, geven ze haar een Lilypad [Greta Lee] om contact te leggen met de meisjes van dansles. Dat gaat ten koste van cowgirl Jessie [Joan Cusack] en haar vrienden. En dat laat Jessie niet over haar kant gaan. Het centraal stellen van meisjes en het toevoegen van modern (en verouderd) technologisch speelgoed blijkt een meesterzet. Het scenario schetst direct de valkuilen en gevaren van het vervangen van “ouderwets” speelgoed met devices, maar maakt ook volop gebruik van die technologie om het verhaal te verrijken. Maar dit is vooral een verhaal van twee buitenbeentjes – Bonnie en Blaze [Mykal-Michelle Harris] – en hun verlangen naar vriendschap. Vindingrijk, erg grappig en ontroerend – zoals de beste films uit de franchise.