Genre: Actie / Fantasy
Speelduur:
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Matt Damon, Tom Holland en Anne Hathaway
IMDb beoordeling:
Nog geen beoordeling
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 16 juli 2026
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Odyssey
"Defy the gods."
Odysseus, de koning van het eiland Ithaka, onderneemt na de val van Troje een gevaarlijke en jarenlange reis naar huis. Tijdens de zware opgave komen hij en zijn bemanning oog in oog te staan met allerlei wezens, waaronder de sirenen, de cycloop Polyphemos en Circe, de dochter van de zonnegod. Ondertussen weert Odysseus' vrouw Penelope vrijers af in Ithaka en gaat zijn zoon Telemachus op zoek naar zijn vader.
Externe links
Social Media
Video's en trailers
Reviews & comments
Graaf Machine
-
- 9911 berichten
- 1438 stemmen
Toe maar, dit verhaal maar weer eens afgestoft.
Lijkt me meer iets voor Robert Eggers dan voor Christopher Nolan.
SergioMalick
-
- 1243 berichten
- 1863 stemmen
Geen idee of dit goed uit gaat pakken, maar een nieuwe film van Christopher Nolan is een zekerheidje om in de bioscoop te zien. Met name in IMAX.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4093 stemmen
Hier kijk ik echt wel naar uit. Ben benieuwd wat Nolan hiervan weet te maken.
Basto
-
- 12100 berichten
- 7449 stemmen
AGE-411
-
- 10343 berichten
- 750 stemmen
Ik kan niet wachten op deze film. Mijn leerkracht Latijn kon zeer mooi vertellen over de verhalen in de Odyssee, en het hele boek heeft me altijd geïntrigeerd.
Ik hoop dat Nolan er een meesterwerk van gemaakt heeft. Zo'n type film waarbij je minstens 3u ineengezakt in je sofa naar kan kijken zonder dat hij echt saai wordt.
sportfan27
-
- 389 berichten
- 295 stemmen
Niet zo netjes…..
Oscar-winnaar Christopher Nolan dumpt plastic in zee – De Groene Amsterdammer
De Groene Amsterdammer: het blad van deugende havermelk drinkende 3x modaal verdienend Groene Khmer stemmende grachtengordel bakfietsers.
Ik sla ff over...
mjk87 (moderator films)
-
- 14611 berichten
- 4561 stemmen
Ik kan niet wachten op deze film. Mijn leerkracht Latijn kon zeer mooi vertellen over de verhalen in de Odyssee, en het hele boek heeft me altijd geïntrigeerd.
Terwijl dit natuurlijk Grieks is. Dan had hij over De Aeneis moeten vertellen. Die laatste heb ik al gelezen, die eerste komend jaar maar in de aanloop naar de film (de Ilias zit er inmiddels op) al ken ik het verhaal grosse modo wel uit allerlei vertellingen en variaties.
Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 2248 berichten
- 426 stemmen
Vanaf 16 juli 2026 in de bioscoop (Universal Pictures International Netherlands)
Montorsi
-
- 9731 berichten
- 2387 stemmen
de vader van alle roadtrip verhalen, met een sterk mytisch karakter, een getraumatiseerd hoofdpersoon en talloze gebeurtenissen. Dit wordt vrijwel zeker gigantisch dik aangezet, circa 3u lang, met een een onophoudelijk doordreunende score en personages die vooral het verhaal draaiende moeten houden (en geen karakters). Tenzij Nolan eens een keer iets verrassend doet...
Montorsi
-
- 9731 berichten
- 2387 stemmen
De Groene Amsterdammer: het blad van deugende havermelk drinkende 3x modaal verdienend Groene Khmer stemmende grachtengordel bakfietsers.
Ik sla ff over...
Uh ja je zal toch maar iets buiten je comfortzone lezen, stel je voor.
Petina
-
- 678 berichten
- 2844 stemmen
De Groene Amsterdammer: het blad van deugende havermelk drinkende 3x modaal verdienend Groene Khmer stemmende grachtengordel bakfietsers.
Ik sla ff over...
Dat zeg jij helemaal goed!
does your dog bite?
-
- 284 berichten
- 253 stemmen
De keuze voor Helen van Troy is *kuch* lichtelijk opvallend.
Neder0001
-
- 734 berichten
- 1829 stemmen
Jammer dat WOKE weer de voorrang krijgt boven historische nauwkeurigheid. Deze gaan we dus lekker skippen.
Graaf Machine
-
- 9911 berichten
- 1438 stemmen
Hilarisch, die obsessie van mensen met woke en met havermelk.
Ben geen fan van Nolan, maar deze ga ik lekker twee keer kijken. 
clubsport
-
- 3907 berichten
- 7001 stemmen
Hilarisch, die obsessie van mensen met woke en met havermelk.
Ben geen fan van Nolan, maar deze ga ik lekker twee keer kijken.
als ik jou was zou ik 10 keer gaan ,Nolan zal je geld hard nodig hebben met deze flop in the making .
SergioMalick
-
- 1243 berichten
- 1863 stemmen
Ik zie het vooral als een vrije adaptatie van het bronmateriaal. Het verhaal van Romeo & Juliet is toch ook al in tig verschillende versies uitgebracht? Lijkt me zonde om een hele film niet te kijken, maar dat moet ieder voor zich dan maar bepalen. Casting is vanzelfsprekend heel relevant, maar ook niet het enige belangrijke in film.
Graaf Machine
-
- 9911 berichten
- 1438 stemmen
Mij zal het worst wezen of Helena door een donkere vrouw wordt gespeeld. Ik ben meer benieuwd HOE ze de rol speelt.
Opvallend vind ik vooral dat er door sommigen heel erg hard wordt gevallen over de huidskleur, maar dat al die Grieken van 3000 jaar geleden modern Engels/Amerikaans spreken geen punt schijnt te zijn. Nou, dat is voor mij inderdaad *ook* geen punt.
misterfool
-
- 342 berichten
- 733 stemmen
Dat een zwarte vrouw Helen Of Troy speelt, is op zichzelf geen probleem.Maar Lupita Nyong'o is ook nog eens relatief oud voor de rol. Hoewel ze zeker niet lelijk is, is medecastlid Zedenya bijvoorbeeld m.i. iemand met een conventioneel aantrekkelijker uiterlijk. Op een gegeven moment wordt het door de combinatie van deze factoren ongeloofwaardig dat nou juist deze vrouw zo bijzonder is om voor haar een oorlog te starten.
Je zou het casten van Lupita kunnen vergelijken met dat ze Kevin Hart zouden casten als James Bond. Of wat dacht je van (toentertijd) Phillip Seymour Hoffman. Je kunt het in het politieke trekken, maar de casting lijkt dan gewoonweg niet te passen bij wat ik verwacht bij de rol.
Dat laat overigens onverlet dat Nolan tot nog toe een uitstekend euvre heeft opgebouwd, op grond waarvan ik deze film zeker het voordeel van een twijfel gun.
Gerelateerd nieuws

Travis Scott duikt op in 'The Odyssey' van Christopher Nolan: 'Waarom?'

MovieMeter-redacteur Lise Knipping verwacht groot succes voor 'The Odyssey': 'Spectaculair'

Splinternieuwe beelden van Christopher Nolans 'The Odyssey' onthuld: 'Zo gaaf'

Teaser van Christopher Nolans 'The Odyssey' uitgelekt: dit kan je verwachten
Gerelateerde tags
greekbased on song, poem or rhymepeplumancientepic poemmythical
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






