• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.670 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.031 acteurs
  • 200.543 gebruikers
  • 9.474.507 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Film Pegasus als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Piano, The (1993)

Een film die toch wat gedateerd is moet ik zeggen. Echt genieten kan je van dit zwartgallig verhaal niet. Een ware prozacfilm bij wijze van spreken. De muziek is niet slecht, maar nergens rustig. Steeds hard, wat bevestigd werd in de scène waar de muziek nog het best tot z'n recht kwam: de achtervolging van Sam Neill achter Holly Hunter in de bossen. Holly Hunter acteert trouwens zeer sterk en weet zonder dialoog met haar lichaamstaal het scherm te vullen. Keitel en Neill lijken wel twee verslagen honden in de film en acteren niet zo sterk. Paquin doet het niet slecht, al zal het vooral aan haar rol liggen dat je dat kind gewoon een mep wil geven met momenten.

De film moet het dus vooral van het verhaal hebben en minder van sfeerzetting. De figuren worden niet uitgediept. Maar persoonlijk heb ik vooral problemen met de tijdsgeest die zeer deprimerend en aggresief overkomt. De periode heet de romantiek, maar daar is niet veel van te merken. Zelfs niet bij de affaire tussen Hunter en Keitel. De enige overtuiging is de passie voor de piano. Waar het uiteraard allemaal om draait, maar daardoor vallen belangrijke gegegevens als de liefde van de 2 mannen voor Hunter deels in het water. Te donker dus voor mij om echt te kunnen genieten.

Pink Floyd The Wall (1982)

Verfilming van een heel sterk album. Moeilijk om dit in beeld te krijgen, omdat er vooral een symbolische boodschap achtersteekt en ook de gevoelens van Pink Floyd wat mee tellen. Bovendien zorgt muziek toch ook een beetje voor fantasie en het beeld dat je er zelf van maakt. Maar dat heb je evengoed bij boekverfilmingen natuurlijk...

Los daarvan is de film wel sterk gemaakt, met originele invalshoeken. Minpunt is dat in tegenstelling tot de muziek, de film wel wat gedateerd lijkt. Maar de animatie maakt veel goed. In elk geval een aanrader en op z'n minst een album dat je moet gehoord (of in dit geval gezien) hebben.

Pink Panther, The (1963)

De film op zich is ondertussen wat verouderd en qua verhaal is het af en toe ook wat minder. Maar Peter Sellers zet een memorabele rol neer als inspecteur Clouseau en speelt David Niven zowat naar huis. Een voorbeeld trouwens ook voor later komieken. De sterren (bij mij 3,5) gaan dan ook vooral naar de rol van de klungelige inspecteur.

Piranha 3D (2010)

Alternatieve titel: Piranha

Ik begrijp echt niet wat iedereen hierin zit. De regisseur is duidelijk ingesteld op 3D als doel en niet de film zelf. Waar de originele film nog wat tijd nam voor een opbouw en verhaal is het hier gewoon een script op een bierviltje met boobies, een Ibiza party, wet T-shirt contest en oh ja.... bijna vergeten: piranhas. Die zien er trouwens niet uit in vergelijking met het origineel. Ik weet wel dat de film een parodie moet zijn, maar anderhalf uur party, schreeuwen en bloed (gewoon bloed, de killings zijn niet bepaald origineel) is mijn ding niet echt. Haal de scènes met de visjes eruit en je hebt nog meer dan een uur beelden voor TMF of MTV. De film mist de nodige ballen en originaliteit. Als je een remake maakt moet je het origineel een stevige upgrade geven of eigen ingrediënten erin verwerken. Dit is gewoon zielig...

Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie, The (2008)

Een animatie die ik al tussendoortje nam, zonder enige verwachtingen. Nochtans heb ik hier eigenlijk wel van genoten. Ok, de film is natuurlijk wel bedoeld voor een jonger publiek, maar je zit hier niet met hyperkinetische figuren of irritante knaagdieren en ook visueel is er al beter gemaakt. Maar verder heeft het wel een leuk verhaal, non nonsens animatie en toch regelmatig z'n leuke momenten. Al zullen de kinderen hier wel meer van genieten, vond ik het toch nog wel leuk.

Plan 9 from Outer Space (1957)

Ik heb de film wat laten bezinken en verhoogt naar 1 ster Het is inderdaad de slechtste film vooral technisch gezien. Zo slecht dat je compassie krijgt met Ed Wood. Maar toch blijft het een soort humor die me niet aanspreekt. Het fenomeen Ed Wood blijft een klassiek figuur in de filmgeschiedenis. Daarom ook symbolisch 1* ipv 0.5* omdat er andere films zijn die wel denken het warm water uit gevonden te hebben en nog slechter zijn. Deze was gewoon slecht, maar niet echt ergerlijk en kon toch nog af en toe een glimlach bovenhalen.

Planet 51 (2009)

Alternatieve titel: Planeet 51

De film volgt een vrij standaard parcours en speelt absoluut op veilig. Geen verrassingen, geen scherpe humor en het idee van een 'gealiende maatschappij' deed me wat denken aan The Jetsons en The Flinstone. Het enige wat leuk was, zijn de verwijzingen naar bekende Alienfilms. Maar daar blijft het dan ook bij. Geen topper, maar misschien wel leuk vermaak voor de Kids.

Platoon (1986)

Na herziening toch een puntje er af moeten doen. Het blijft één van de betere Vietnamfilms en staat zelfs ver voor Apocalypse Now. Maar toch is geen echte topfilm. Gefilmd in de jaren '80 en visueel toch wat verouderd. Bovendien zou Charlie Sheen de hoofdrol moeten spelen, maar het is het karikatuur Berrenger die met alle aandacht gaat lopen. Moest Sheen niet de op het randje irritante voice over doen, zou je zelfs niet echt weten dat hij de hoofdrol heeft. Maar verder zit het wel goed gelukkig. Leuk team met verschillende personages, enkele harde scènes en ook wat persoonlijkheden in het platoon. Stone weet de spanning soms wel op te drijven en toch te combineren met sterke actie.

De klassieke muziek stort me zeker niet. Je kan ook niet veel kanten uit. Ofwel maak je zelf een soundtrack die de tijdsgeest wat moet meegeven, of je gaat zoals Tour of Duty alle bruikbare 60's hits afschuimen om te zien wat er bij welke scène past. Of je neemt zoals ook Apocalypse Now deed een stuk klassieke muziek dat het dramatische nog wat onderstreept. Bij Platoon was de muziekkeuze in elk geval naar mijn smaak en het stoort me echt niet dat Stone dit enkele keren herhaalt.

Pluk van de Petteflet (2004)

Moeilijk om deze film te beoordelen. Vooral gezien om nostalgische redenen nadat ik zoals velen het boek ooit had gelezen. Maar dat was als kind en deze film richt zich dan ook op kinderen. De film kiest wel een jong publiek en enkel voor kinderen. Dit is niet echt een familiefilm, waardoor volwassenen niet veel zullen hebben met deze film. En hopelijk leest de huidige generatie het originele boek nog eens. Toch ben ik een beetje positief omdat het boek wel wat wordt gevolgd en de film er wel in slaagt om zich ook te profileren als kinderfilm. Leuke kleuren, plezante dieren en karakteristieke figuren.

Ik stem zelf maar 3*en, al laat ik het echte oordeel liever over aan het doelpubliek waar de film voor bestemd is.

Police Academy (1984)

Alternatieve titel: Officieel Gesticht

De film heeft enkele leuke momenten, maar door het gebruik van de stereotype figuren is het ook nergens echt origineel. Weinig verrassend, waardoor de film soms begint te vervelen. Leuk voor de kids waarschijnlijk maar verder niet echt een goeie film...

Police Academy 4: Citizens on Patrol (1987)

Deze film ontbreekt echt alle verhaal en probeert wat terug te vallen op deel 1, toen de verschillende figuren lid werden van de politie. Dit keer met verschillende soorten burgers, al blijft het oude wijn in nieuwe zakken. Een flop dus, omdat je alles al een keer gezien hebt en dit gewoon een kinderlijke opeenvolging is van visuele moppen die soms zo hard benadrukt worden of herhaald zodat je ze zeker niet zou missen.

Police Academy 5: Assignment: Miami Beach (1988)

Is het geen opleiding met een resem practical jokes, dan krijg je weer een recrutering van nieuw bloed of in dit geval een beurs met allerlei demonstraties. Opnieuw dus weer van het zelfde met tussendoor een Bassie en Adriaan verhaaltje. Zelfs een glimlach kan er amper af. Er zijn delen die nog meer irriteren, dit is gewoon vervelend.

Pon (2002)

Alternatieve titel: Phone

Zeer sterke film die er in slaagt heel de tijd een spanning op te bouwen en hoog te houden. Geen echte schrikmomenten, maar wel een creepy sfeertje. En dat is beter dan de boe-momenten.

De intro duurde wat even en was wat rommelig. Enkele bijfiguren komen er ook maar wat bijhangen en het duurt even voor ze gesettled zijn. Maar de film begint al snel te lopen en kan beter dan de Aziatische broertjes The Ring of Dark Water (om algemeen Aziatisch te bekijken...) een sfeer hoog houden die echt werkt. Deze Zuid-Koreaanse film is beter geproduced en het geheel is meer af. Al had het soms visueel iets meer mogen zijn, is er met wat er afgeleverd is niks mis.

Geweldig acteerwerk ook, vooral van dat kleine meisje. Hoe ze van het ene moment op het andere van gemoed kan wisselen, prachtig en schrikwekkend gewoon. Ook de rest draait wel leuk in het geheel.

Met andere woorden een zeer sterke horrorfilm en een absolute aanrader. En ik weet niet of hier een remake van bestaat, maar zie zeker deze versie, en uiteraard in het Koreaans.

Posers (2002)

Alternatieve titel: Vipères

Lowbudgetfilm waar totaal geen pit in zit. De film had mss wel wat kunnen worden, ik ken films met minder verhaal dan hier. Jammerlijk is vooral de aanpak met de constant vertellende figuur die geen moeite doet om gebruik te maken van intonaties alsof ze gewoon alles afleest. Met enkele betere actrices had het wel wat kunnen worden en als B-film nog gewaardeerd kunnen zijn. Maar nu is het een C-film die je beter kan vermijden. Het zat in een box met 5 films voor in totaal 2 of 3 euro.

Postman Always Rings Twice, The (1946)

Alternatieve titel: Niemand Ontkomt Zijn Noodlot

Tja, dit is zeker geen slechte film. De grote troef is vooral het verhaal van James M Cain. Hoe een droom van een onmogelijke liefde uitgroeit tot een tragedie die loopt als een lawine met de ene situatie na de andere waar geen weg meer terug is. Lana Turner speelt een mooie femme-fatale waar blijkbaar niet aan te weerstaan is. Noc htans is er niet veel aandacht gespendeerd aan de uitdieping van de karakters en is het acteerwerk toch wel wat knullig met momenten. Het is dan wel een film van '46, er zijn voorbeelden genoeg van films die tijdlozer ogen. Ik denk wel dat deze film tot inspiratie heeft gediend, maar dat het origineel last heeft van figuurlijke mottenballen.

Postman, The (1997)

Ik heb wel genoten van deze film. Misschien af en toe een verzakking in het verhaal en net iets te lang, maar verder zeker niet slecht. Komt een beetje Mad Max over. 3,5 sterren

Poupées Russes, Les (2005)

Alternatieve titel: Russian Dolls

Toch minder dan het eerste gedeelte. Er wordt nog wel gespeeld met de culturen en ook visueel heeft de film z'n goeie momenten. Maar de toon van de film is hier eerder een filosofisch gedoe rond romantiek. En dat begint net niet te vervelen. Veel scènes maken het wel goed en er zit nog wel humor in. Maar toch met de nodige herhalingen uit deel 1. Ik heb er van genoten, maar een topper zal het nooit worden.

Practical Pistol Shooting (2006)

Ook een film met gemengd gevoel. Deze film komt uit de 1e reeks van VTM's Faits Divers, een reeks films die origineel bedoeld zijn voor tv, maar het niet slecht doen in de bioscoop of op dvd. Denk maar aan Verlengd Weekend, Vidange Perdue of De Hel van Tanger. Producer Willem Thijssen is de enige Vlaming met 2 Oscars (voor animatiefilm en kortfilm) en heeft ervaring met vooral kortfilms en enkele televisiefilms. Dat heeft ook z'n doorslag op deze film die als eindresultaat een lange versie van een kortfilm geeft. Niet heel kwaliteitsvol, maar wel een goed idee. Gelukkig draaien er acteurs als Michael Pas en Tom Van Bauwel mee. Minpunten is het te proper Nederlands, waardoor het ietwat onwennig overkomt.

Leuk voor de Vlamingen is het herkennen van het Wijnegem Shopping Center. Ook qua verhaal is het heel interessant met verschillende maatschappelijke issues die als een ballonnetje worden opgelaten zodat de kijker zelf z'n oordeel moet vellen: wapengebruik, comapatiënten en wat ze ervaren, en vooral het dilemma rond euthanasie (slachtoffer helpen vs eigenbelang)

In elk geval geen spijt dat ik de film gezien heb, maar het laat toch ietwat een wrang gevoel achter. Misschien bij herziening beter. Deze faits divers-reeks zit nu eenmaal met een minder budget dan andere films, wat ongetwijfeld heeft meegespeeld.

Predators (2010)

Ik was toch benieuwd naar deze film na gemengde recensies te lezen. Ik moet zeggen dat dit toch de beste Predatorfilm is sinds Predator 2. Mja, niet moeilijk eigenlijk want daarna kwamen enkel de Alien vs Predator films. Enkele leuke ideeën in het script verwerkt, maar dit staat toch ver van het origineel. Qua niveau dan toch. Waarbij de jacht in de eerste film intensiever en benauwder was, werd het hier een gewone afvalcourse waarbij je al bijna kon voorspellen wie de volgende werd.

Wat ik ook miste was de sfeer van het origineel. Veel films vandaag hebben dat vind ik, dat ze de beelden zo scherp mogelijk willen maken en zo proper oppoetsen dat alle warmte eruit geperst wordt. In Predator kon je bij wijze van spreken voelen dat ze in een tropisch woud zaten. In Predators voelde dat nogal koud aan. Gevolg van het gebruik van computers in de filmwereld zeker....?

Soms lukt het de scriptschrijvers om toch met iets tof over de brug te komen: de 'honden', de 2 verschillende rassen predators die uiteindelijk even met elkaar vechten, Trejo die nog verder praat als hij is neergeschoten, ... Anderzijds heb ik een gevoel van plaatsvervangende schaamte gehad bij de introductie van Laurence Fishburne. Een grote dooddoener in de film.

Gelukkig heeft dit genre film niet al te veel nodig om te entertainen, maar de klassieker van weleer evenaren zat er ook weer niet in.

Prénom Carmen (1983)

Alternatieve titel: First Name: Carmen

Wat moet ik met deze film... Het is in elk geval apart opgezet met de interludes rond het strijkkwartet dat ons verblijdt met muziek van Beethoven. Het is een kunstzinnige film, maar toch komt het geforceerd over. Gooi 100 symbolen op een hoop en je zal als kijker je ergens wel in vinden lijkt me. Bovendien heb ik hier (en dat heb ik bij andere films veel minder) het gevoel dat de naaktscènes echt wel gratuit zijn. Functioneel naakt is een belachelijke term in de filmwereld, maar dit is echt een voorbeeld van het tegendeel.

Enige scène dat me wel opviel, maar de film niet echt kon redden is de bankoverval waarbij mensen gewoon zaten te lezen en de kuisvrouw het opkuisen van de bloedvlekken deed alsof het haar normaalste dagtaak was. Het enige dat me echt is bijgebleven van de film.

Presidio, The (1988)

Eén van de weinig Conneryfilms die ik nog niet had gezien. Niet dat het zo'n gemis is gebleken. De film heeft een groot 80's gehalte en buiten Connery wordt er niet echt denderend geacteerd. Meg Ryan valt soms wel mee, maar vooral Mark Harmon is zeer slecht. Nooit ergens boeiend en vrij doorzichtig. De film wordt nog wat rechtgehouden met enkele achtervolgingen en de aanwezigheid van Connery. Een te vergeten filmpje.

Prey (2007)

Cujo in Afrika. De film is niet echt speciaal, maar past wel in het rijtje van Anaconda, Lake Placid, Piranha, Killer Bees, Alligator, Arachnid en noem maar op. Een film dus met een killer die eigenlijk wel goed in beeld is gebracht. Niet overdreven effects (enkel de aanvallen zijn wat nep) maar mooie beelden van de leeuwen. Jammer dat er niet meer diepgang in het script zat en die blonde dochter had ook gespeeld moeten worden door iemand die WEL kon acteren. Toch nog leuk om te zien maar vooral voor de liefhebbers. 2.5 sterren

Prince of Egypt, The (1998)

Alternatieve titel: De Prins van Egypte

geweldig debuut van Dreamworks dat zich hiermee als concurrent van Disney naar voren werkt. Dreamworks moest nog wat leren, maar het is wel een zeer verdienstelijke poging. Knappe beelden en door het zware thema dat niet altijd in de smaak valt, origineel en anders dan de soms melige Disneyfilms. 3,5 sterren

Prince of Foxes (1949)

Ik hou wel van dit soort films. Tyrone Power is altijd wel een vergeten acteur geweest in de schaduw van gelijkaardige kostuumacteurs als Errol Flynn en Douglas Fairbanks. De man is ook niet zo oud geworden helaas. Met Power en Welles heeft de film enkele sterke acteurs. Het jammer is dat dit in zwart/wit is. Een stijl waar ik geen probleem mee heb, maar deze film mocht toch wel gekleurd zijn in Technicolor. Meerdere avonturenfilms uit die tijd hebben dat immers.

De zwakte van de film is het verhaal dat niet echt wil vlotten. Misschien is 107 minuten wel wat lang voor het verhaal dat verteld wordt. Een film om te genieten, al is het verre van een klassieker. Wel kunnen qua kwaliteit veel hedendaagse blockbusters hier een puntje aan zuigen.

Princess (2006)

Toch met een bang hartje aan begonnen, omdat de cartoonstijl niet is wat je gewoon bent. Maar de film zelf is zeker de moeite. Een bewogen thema dat minder voor de hand ligt dan je denkt. Vooral de combinatie van een kind dat haar moeder verloor versus de porno-industrie is gewaagd. Terwijl de oom van het kind vooral denkt aan het misbruik van z'n zus, weet het kind niet beter en is het op die manier opgegroeid. Zij is nog te jong om echt met wraak te zitten en weet niet goed wat juist en fout is. De combinatie met real live beelden en animatie maakt het eens zo hard. Met de animatie kan je de sfeer beter weergeven, terwijl de echte beelden het realistischer maken. Zeer aangrijpende film...

Princess and the Frog, The (2009)

Alternatieve titel: De Prinses en de Kikker

Voor Disney een terugkeer naar de oude stijl. Een stijl die volgens hen niet meer in de markt ligt, althans niet bij het vooropgestelde doelpubliek. Een nostalgische prent dus met vooral een terugblik naar de oudere Disneyfilms. Louis de alligator is een nieuwe Baloe de beer, er is een prinses, een happy end, mooie liedjes en hij is getekend op de oude wijze. Begrijpelijk dat hij minder in de smaak valt als andere animatiefilms van dat jaar, omdat er ook vastgehouden wordt aan oude tradities in plaats van echt te vernieuwen. Leuk om zien is wel de toch iets meer gedurfde dialogen en thema's en de jazzmuziek. Al kwam die ook wat voor in Aristocats en Jungle Book. Voodoo, pikante oneliners (toch voor Disney) en zelfs iemand die sterft.

Het eindresultaat is dus een zeer aangename animatiefilm, wat geweldig past in het onderwerp van een sprookje. Ik verwacht van Rapunsel ongeveer hetzelfde. Disney gaat met deze stijl voorlopig niet verder helaas. Jammer dat de charme wat verdwijnt, want goed of niet goed, The princess & the frog straalt veel meer Disney uit dan de animatiefilms van de laatste 10 jaar.

Private Life of Henry VIII, The (1933)

Een film die vroeger wel z'n kwaliteiten kent, maar toch de tand des tijds niet heeft doorstaan. Dit leunt sterk aan bij de stomme film, wat denkelijk de conservatieve erkenning verklaart. Films uit de jaren 30 als Scarface, King Kong of Frankenstein zijn toch beter. Als je de vergelijking maakt met The Tudors zal dit waarschijnlijk wel dichter bij de waarheid zitten trouwens. En Laughton presteert zeker niet slecht. Maar dat is helaas niet voldoende om de film boeiend te houden.

Professionals, The (1966)

Niet echt sterk uitgewerkte western. Het acteerwerk valt op zich nogal mee, maar het verhaal is net iets te mager om een deftige spanning op te bouwen. Je krijgt een voorloper van The A-Team te zien in westernstijl. Op zich geen verrassingen.

Maar de film is best nog goed terecht gekomen en heeft ook te weinig met echte fouten te maken. Ik heb me dus geen moment verveeld, al zie ik er dan ook weer geen klassieker in. Misschien omdat het net geen typische wraakwestern of American John Wayne film is, dat deze tussen de westerns opvalt. Claudia Cardinale zorgt met haar looks voor enige magie op het scherm trouwens. Niet perse een aanrader, maar op zich zeker niet slecht voor westernliefhebbers.

Public Enemies (2009)

Wat een lelijke film. Geen idee wat Mann bezielde, maar de film mist gewoon enig gevoel van warmte. De personages stralen amper persoonlijkheid uit. Gelukkig zijn de acteerprestaties niet zo slecht en valt het verhaal wel mee, ook al hebben we dit genre al tal keren (beter) gezien. Kan er nog net door, maar er mist zeer veel aan de film. Mann levert wel meer blockbusters af, maar hier gaat hij toch de verkeerde kant uit jammer genoeg.

Punch-Drunk Love (2002)

Een film die al meteen boeit vanaf het begin, je meteen meesleept en niet meer los laat tot het einde. Net als je denkt dat de film dreigt te hervallen in een gewone romantische komedie komt de regisseur met een verrassing op de proppen. Scènes te over om op te noemen, visueel prachtig, muziek dat alles mooi onderstreept.

Na veel goedkope komedies met Adam Sandler te zien was ik al gewoon tevreden met Bedtime Stories, maar nog lang niet overtuigd. Door de goede recensies en de reputatie van de regisseur heb ik dit toch een kans gegeven. Vergelijk het (al is het in zeer grote lijnen en bedoel ik gewoon de visie op komische acteur Sandler) met Jim Carrey die eens echt acteerde in The Truman Show. Een topacteur zal Sandler nooit zijn, al is komedie sowieso een moeilijk en ondankbaar genre. Maar hier is hij in elk geval overtuigend. Bovendien brengt Paul Thomas Anderson er zoveel sfeer in dat de film automatisch wordt opgetilt uit het genre.

Een pracht van een film, maar denkelijk onder de noemer Love it, or hate it.

Punisher: War Zone (2008)

Na de leuke voorganger met Thomas Jane en Travolta ook dit vervolg een kans gegeven. Vrij saai gedeelte met weinig empathie van de personages. Er komt wel wat actie, maar buiten geschiet en gespring van hier naar daar zit er niet veel in. Alsof iedereen tegen z'n zin bezig is. Het motief 'wraak' dat cruciaal is voor The Punisher lijkt enorm geforceerd. En The Jigsaw lijkt wel een copy van The Joker met een naam uit Saw en het charisma van een figuur uit Star Wars. Triestige film...

Push (2009)

Blijkbaar dacht men te scoren met de effecten en 'leuke' gaven die de figuren meekregen. Een verhaal was dus niet nodig volgens de makers, maar daar vergisten ze zich dan toch wel in. Het geheel is een triestige bedoeling, de chemie werkt niet tussen Fanning en Evans. Logisch omdat Fanning nog maar een kind is. Hier had een volwassen vrouw beter geweest. Evans zelf is al niet de figuur om een film te dragen. Lelijke setting, slechte verhaal en weinig flair in deze film. Een misser.