- Home
- Film Pegasus
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten Film Pegasus als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
X Files: I Want to Believe, The (2008)
Film Pegasus (moderator films)
Toch een beetje teleurstellend. De film is uiteindelijk niet meer geworden dan een dubbelaflevering in de reeks. De sarcastische humor van Mulder is wat verdwenen en ook Scully loopt maar heel de tijd te jammeren en verdrietig te zijn. Acteerwerk is niet slecht en er is ook tijd voor wat karaktervorming, maar het geheel is nogal mager en veel te serieus voor een film die z'n basis vindt in avontuur/SF/fantasy... Er zijn afleveringen geweest met een beter script. De film is nog wel leuk om zien, maar meer is het ook weer niet.
X-Men Origins: Wolverine (2009)
Film Pegasus (moderator films)
Triestige film. Wolverine en sommige mutants zijn nog leuk om te zien. Ik was blij met Ryan Reynolds te zien in het begin die hetzelfde sarcasme had als in Blade Trinity. Leuke striphumor met de mutants. Maar dan wordt het gewoon vervelend. En dat niet alleen, ook de film zelf is opvallend slecht gemaakt. Het tweede deel is veel slechter dan het eerste. Irritante montages en soms heb je het idee in een slecht getekend computerspelletje te zitten. En de plotlijnen van het verhaal maken de nodige bochten om toch maar te willen kunnen kloppen met de rest van de X-men reeks. De enige puntjes gaan naar het begin dat nog te doen was.
X-Men: The Last Stand (2006)
Alternatieve titel: X-Men 3
Film Pegasus (moderator films)
Beter dan het eerste deel, maar minder dan het tweede. Het verhaal is echt slecht, maar de mutanten zijn wel beter. Vooral Ellen Page doet het heel goed en ook Storm krijgt meer en meer kleur (als je begrijpt wat ik bedoel). Gelukkig wijken de schrijvers wat van de Hollywoodregeltjes af zodat er af en toe mutanten wegvallen. En zonder iets te willen spoileren kan het gewoon iedereen zijn.
De effecten zitten wel goed, al zorgt dat er niet voor dat die bepaalde scènes dan ook interessant zijn. Een beetje verrassing had wel gemogen, het blijft een droog gedoe allemaal. Denkelijk wil men niet teveel afwijken van de comics, maar een beetje durf en originaliteit mag wel.
X: First Class (2011)
Alternatieve titel: X-Men: First Class
Film Pegasus (moderator films)
Kwalitatief is dit toch één van de betere uit de reeks. Beter acteerwerk (gemiddeld gezien) en de link met historische feiten is ook een pluspunt. De figuren zijn ook minder zwart/wit maar twijfelen evengoed met het idee waar ze nu goed aan doen. Duidelijk dat het niet altijd evident is om zomaar 'een kant' te kiezen. De figuren zelf zijn soms wel iets minder. Het telepatische gedoe van Xavier en dat metalen gedoe van Magneto zijn vrij saaie talenten in vergelijking met Wolverine of Storm. Al wordt dat laatste deels gecopieerd hier. Gelukkig is Mystique wel een leuke X-woman. De cameo van Wolverine is geweldig. 
De trend om de stripverfilmingen minder kitch te maken is niet zo slecht, al hoop ik dat naar de toekomst het genre zich dan wel weer niet al TE au serieux neemt. Het doet me in elk geval terug verlangen naar een volgende deel in de reeks.
X2 (2003)
Alternatieve titel: X-Men 2
Film Pegasus (moderator films)
Beter dan het eerste deel. De mutanten krijgen hier wat meer persoonlijkheid. De jonge mutanten brengen toch wat meerwaarde en sommige gekende waarden als Wolverine en Mystique komen beter uit de verf. Toch is het niet de grote topper geworden, want alles gaat toch te veel volgens het boekje. Maar de settings zien er toch al beter uit. Denk maar aan de plastieken gevangenis of de opening bij de president. Hopelijk blijven personages als Cyclops niet te lang, daar zit echt niets in.
xXx (2002)
Film Pegasus (moderator films)
Een moderne versie van James Bond met alles wat dit genre nodig heeft: snelle auto's, snufjes, oneliners, een hoop Russen, vrouwelijk schoon en een hoop scènes met de nodige adrenaline. Vin Diesel past wel goed in dit genre en het doet dan ook deugd om een nieuwe generatie van actie-acteurs te zien in de stijl van Arnold Schwarzenegger, JC Van Damme, Chuck Norris en Sylvester Stallone. Geen topacteurs, maar wel figuren die de nodige amusante actiefilms hebben afgeleverd.
Vin Diesel als xXx is zeer geslaagd en het geheel is dan ook een aangename blockbuster waarbij je niet moet nadenken. Maar de film verhult dat ook niet en je weet waar je aan begint. Gewoon kijken en genieten dus.
xXx: State of the Union (2005)
Alternatieve titel: xXx: The Next Level
Film Pegasus (moderator films)
Na de leuke xXx met Vin Diesel is het nu de beurt aan Ice Cube. Na herziening van de 2 films na elkaar valt het nog extra op wat deze film ontbreekt. Ok, je krijgt veel actiescènes, maar die worden veel minder opgebouwd. De humor en de oneliners zijn wat weg. Ice Cube neemt zichzelf veel te aux serieus. Bij Vin Diesel had je nog het gevoel dat die dat met veel plezier doet. Dit genre moet gewoon luchtig zijn, maar dan wel qua verpakking, niet zoals hier qua inhoud.
Samuel L. Jackson speelt weerom irritant als weleer en de enige leuke scènes komen van Toby, de Q-wannabie van de geheime dienst. Al was die zelfs leuker in deel 1. Men had de film zonder Vin Diesel beter niet gemaakt, maar het zijn de centjes natuurlijk. Jammer dat het met de reeks nu al in de afgrond is geraakt, want MET Diesel had dit zeker enkele films mogen/kunnen duren.
