Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Japan / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Aaron Horvath en Michael Jelenic
Met onder meer: Chris Pratt, Anya Taylor-Joy en Charlie Day
IMDb beoordeling:
6,3 (60.792)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 2 april 2026
Beleef deze film nu bij Pathé! TIPOn Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Te zien in 56 bioscopen
Plot The Super Mario Galaxy Movie
"The galaxy awaits."
Na de gebeurtenissen uit de vorige film wordt de schurk Bowser in piepklein formaat vastgehouden door Mario en zijn broer Luigi. Vanuit zijn gevangenis zingt en smacht hij echter nog steeds naar prinses Peach en houdt hij zijn woede maar moeilijk onder controle. Bovendien is Bowser Jr., zijn maniacale zoon, op oorlogspad. Hij wil zijn vader terughalen en moet het hierbij opnemen tegen de loodgietersbroers. Intussen wordt verderop ook het goede leven van prinses Rosalina bedreigd.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,3 / 60792)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Pathé Thuis: vanaf € 20,99 / huur € 14,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Mario (stemrol)
Luigi (stemrol)
Princess Peach (stemrol)
Bowser (stemrol)
Toad (stemrol)
Bowser Jr. (stemrol)
Yoshi (stemrol)
Wart (stemrol)
Honey Queen (stemrol)
Kamek (stemrol)
Reviews & comments
Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 2258 berichten
- 426 stemmen
Vanaf 2 april 2026 in de bioscoop (Universal Pictures International Netherlands)
Jotil (crew bioscoopreleases)
-
- 2258 berichten
- 426 stemmen
Vanaf 2 april 2026 in de bioscoop (Universal Pictures International Netherlands)
EDIT: vanaf 1 april 2026 in de bioscoop
Joy4ever
-
- 4653 berichten
- 1874 stemmen
Hahaha, ik ben er gewoon ingetuind!!!! Stond ik daar in de bioscoop.. Uiteindelijk maar voor een andere film gekozen.
Thorongil
-
- 1645 berichten
- 724 stemmen
Degelijk vervolg.Als je de eerste leuk vond, zal je deze ook appreciëren.
Jensvangoch
-
- 77 berichten
- 176 stemmen
Een prima vervolg.
Je merkt wel dat de film gewoon wat mooier is, maar verder ja biedt de film niet iets nieuws. Was dit te verwachten? Ja, is het jammer? Ja. Muziek is prachtig en referenties naar de games zijn er genoeg.
Binnenkort denk ik wel een 2e keer kijken, maar dan de Engelse cast. Man man man wat ergde ik me aan de Nederlandse stemmen
Bijdevaate11
-
- 179 berichten
- 2769 stemmen
Goed vermaakt samen met mijn zoontje, weer een paar karakters er bij! Leuk! Op naar Wario&Waluigi
Bobtje2909
-
- 6 berichten
- 88 stemmen
Het was leuk.
Maar zoals bij veel films, blijft de eerste de beste
mjk87 (moderator films)
-
- 14782 berichten
- 4636 stemmen
ADHD-cinema, maar dan op zijn slechtste manier. Mensenlief wat een gedrocht was dit. Een film als Uncut Gems is ook vol adrenaline maar dat is een film met een visie gemaakt door mensen met talent. Deze Super Mario is vooral heel druk met veel lawaai (denk aan die overbodige scène met de T-Rex of dat kasteel dat neerstort en dat maar lawaai blijft geven) om je geen seconde te laten vervelen maar juist daardoor gebeurt dat. De film begon en ik zag dat deze van Illumination was en vreesde al een beetje. Ik las later mijn review van de eerste Super Mario terug en blijkbaar had ik toen exact dezelfde gedachte, behalve dan dat die film op momenten nog wel oké was. Maar in dit vervolg is echt niets te beleven en dat dit een liefdeloos werk is merk je in elke seconde. Visueel niets bijzonders te zien, stemmenwerk op de automatische piloot en een verhaal dat alle kanten opvliegt zonder echt goede opbouw of opvolging van scènes. 0,5*.
Rossifumi
-
- 4 berichten
- 25 stemmen
Sorry, maar Mario deel 2 is echt een draak van een film.
Mario titels (de games) moeten het natuurlijk nooit van het verhaal hebben, maar in deze film is het wel echt dramatisch. Daarbij zit er ook een soort van onophoudelijk 'actie' in deze film. Lastig uit te leggen, maar voor mijn gevoel totaal over the top. Subtiliteit was ver te zoeken. En dat hoort wel bij Mario / Nintendo, vind ik.
Al met al heb ik me vooral gestoord aan deze film. Dat terwijl ik deel 1 juist verrassend leuk en 'inventief' vond.
Master Blaster
-
- 759 berichten
- 1651 stemmen
Na het succes van het eerste deel wist je dat er een 2e aan zat te komen en dat kan natuurlijk nooit zo goed zijn als het eerste deel
Gelukkig is de film wel vermakkelijk en gaat op dezelfde voet verder als het eerste deel alleen allemaal dus net wat minder
3,5*
Verhuiskaartje
-
- 140 berichten
- 117 stemmen
Prima vervolg. Waar je in de eerste deel een soort inleiding krijgt gaat het hier gelijk van start. Een achtbaanrit volgt met voor mij en mijn zoontje veel herkenbare dingen zoals de omgekeerde pyramide, alle kleine wezentjes en de sterren. Al met al een feest van herkenning. Wel iets minder dan de vorige omdat het originele toch wel weg is.
Op naar deel 3. Gezien de afterscene met nogmaals een princes.
WB
-
- 1656 berichten
- 2735 stemmen
Na het verrassend leuke eerste deel, waren mijn verwachtingen denk ik te hoog. Dit tweede deel is leuk, met prima momenten, maar haalt het qua niveau niet bij zijn voorganger (of bij enkele andere Illumination-producties). Vooral de eerste twintig minuten waren wat saai. Gaandeweg wordt de film leuker en trok de film mij mee in zijn 'overflow' aan kleurtjes en ADHD-gehalte. Gelukkig maar.
De film wil heel veel laten zien in de korte speeltijd, en wil ook alle verschillende Mario-games van de loop der jaren aantikken, waardoor een tweede kijkbeurt wel gewenst is om alle gemiste onderdelen te spotten.
Al met al een prima film, maar Illumination kan beter.
mrklm
-
- 12252 berichten
- 10398 stemmen
De zoon [Benny Safdied] van de gevangen genomen Bowser [Jack Black] neemt wraak door prinses Rosalina [Brie Larson] te ontvoeren en haar krachten te gebruiken om de stad die hij heeft gebouwd van energie te voorzien. Mario [Chris Pratt], Luigi [Charlie Day], prinses Peach [Anya Taylor-Joy], Toad [Keegan-Michael Key] en Yoshi [Donald Glover] to the rescue. Niets meer dan een excuus voor een animatieversie van de levels van het computerspel. Een hoop gebakken lucht, visueel geweld en herrie (inclusief een opdringerige score) in dit luie, vermoeiende exploitatieproductje dat gemaakt is ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de Super Mario-franchise.
Banjo
-
- 2068 berichten
- 4358 stemmen
Bomvol met herkenbare Nintendo symbolen en karakters. Maar dat maakt het nog niet een goede of leuke film. Wat meer rust en ruimte voor een beter verhaal had het nog kunnen reden maar helaas. De humor was ook ver te zoeken deel 1 vond ik geweldig deel 2 een rommelig geheel.
moviemike
-
- 1411 berichten
- 5867 stemmen
Waar het eerste deel een verrassend, leuk filmpje was en tegelijkertijd een nostalgische trip richting de oudere Mario Bros games, doet dit alles tegenovergesteld. Een chaotisch verhaaltje dat met haken en ogen in elkaar steekt, personages die totaal niet uitgewerkt zijn en eerder lijken opgevoerd om zoveel mogelijk gamefiguurtjes even in beeld te brengen. Mario en Luigi hebben ook maar weinig karakter meegekregen en lijken hier gewoon hetzelfde figuurtje in een ander lichaam. Melige overbodige scènes alsof je naar een Disney-film zit te kijken en op alles zit zo'n muziek alsof je staat aan te schuiven in de wachtrij van een Efteling-attractie. Neen, deze was het niet voor mij.
2*
Number23
-
- 8681 berichten
- 5784 stemmen
Op alle vlakken een mindere film dan de eerste, maar met een groep vrienden is het regelmatig lachen, gieren en brullen geblazen.
Yoshi erbij is goede fanservice, Donald Glover vragen voor de stem is dan weer absolute onzin.
Bowser lijkt helaas minder belangrijk, maar Junior is een erg gewaagde tegenstander.
Toy Story fan
-
- 25 berichten
- 0 stemmen
Ik vind de eerste de beste deze was wat hyper maar alsnog was hij goed inderdaad een soort van ADHD cinema het design van de personages was goed en leuk
het plot sloeg daarentegen nergens op en en dan dat gedoe met die kwast van Bowser Jr. ook raar dat je dat in een “kinderfilm” zet?!
Eerste deel was top dit deel wat hyperder en misschien ook nog wat enger
Af en toe wat rare film met hier en daar wat leuke momenten meer maak ik er ook niet van
Plot sloeg nergens op en die kwast al helemaal niet wel raar dat Illumination regelmatig gebruik maakt van dingen die niet voor kinderen bedoeld zijn
*6,5
Timothyvdmeer
-
- 1549 berichten
- 2418 stemmen
Jammer dat Bowser naar de achtergrond is gedrukt maar redelijk. Haalt absoluut niet het niveau van de 1e film.
Captain Pervert
-
- 4754 berichten
- 2125 stemmen
Gisteren heb ik in de bioscoop de Engelse versie gezien van The Super Mario Galaxy Movie en ik was op het ergste voorbereid. Uiteraard had ik weer teveel zuurpruim recensies gelezen. Daarom viel het me alleszins mee.
Het leukste aan de film is de eindeloze verwijzingen naar elementen uit de games en als je dacht dat het voor de oudere jongere wel klaar was na het eerste deel, dan heb je het mis. Ook voor iemand die is gestopt na Super Mario Bros.3 is het een feest der herkenning. Een van de leukste dingen vond ik het zwarte poppetje, een knipoog naar de stokoude Game & Watch handhelds die Nintendo maakte in een stenen tijdperk, ver voordat ze ooit de Game Boy introduceerden.
Het verhaal is simpel maar dat valt te verwachten. In het vorige deel werd al gehint naar de herkomst van Peach en dat wordt hier verder verkend, maar de uiteindelijke uitkomst is wel een beetje saai.
De film voelt af en toe als een totale sugar rush, maar neemt hier en daar net lang genoeg pauze zodat je brein al die kleurtjes kan absorberen. Er zitten vele leuke scènes in met mooie decors. De humor is niet overal even consistent qua toon en hoeveelheid, maar het is goed genoeg.
Een solide 3 sterren. (Vul nu hier de tuddududu dudududu tune in).
Zolang de kassa rinkelt zal dit wel blijven komen en ik vind het prima. Voor een volgend deel verwacht ik de introductie van Wario en Waluigi, want het verhaal van Bowser is nu wel uitverteld.
Ralf81
-
- 719 berichten
- 687 stemmen
Leuk, maar haalt het niet bij de eerste film. Erg rommelig en het verhaal is wel erg dun. Wel weer een visueel spektakel en de kleuren spatten van het scherm.
GijsSch1985
-
- 16 berichten
- 26 stemmen
Ik had er eigenlijk geen verwachtingen van, zeker omdat ik het eerste deel ook niet had gezien. Maar wat een achtbaan van een film. Je wordt als kijker geen moment losgelaten en ondertussen valt er ook nog verrassend vaak iets te glimlachen, of zelfs hardop te lachen.
Daarnaast zit de film vol verwijzingen naar de games van vroeger, wat het voor liefhebbers extra leuk maakt. Meer had ik eigenlijk niet kunnen hopen.
Vidi well
-
- 553 berichten
- 722 stemmen
Vanmiddag met mijn dochter naar de film geweest, want ze wilde dolgraag naar Super Mario. En omdat ik zelf vroeger de oude game wel eens gespeeld heb, was ik ook benieuwd naar deze film. De vorige heb ik niet gezien.
Super Mario Galaxy vertelt een eenvoudig verhaal waarin Mario en zijn vriendjes de prinses moeten bevrijden. Talloze karakters komen voorbij in hun missie naar de planeet van Bowser, waar geheerst wordt door Bowser Junior.
De film is een snelle opeenstapeling van scenes op diverse plekken, zodat we ons al snel in een game wanen. Sommige scenes zijn letterlijk 3D vertalingen van klassieke levels, leuk om te zien. Voor fans van Mario zal het een feest van herkenning zijn.
De visuals zijn prachtig, na afgelopen weken de eerste drie delen van Toy Story gezien te hebben (topfilms) is wel duidelijk dat sinds de 00’s de animatie enorm verbeterd is. Mario Galaxy is een explosie van beeld en geluid en prachtig om op het witte doek te zien.
Een minpunt vond ik het enorm snelle tempo. De film schiet werkelijk van de ene energieke scene naar de andere, en zelf iets simpels als omkleden voor een feestje wordt met snelle montage en stampende muziek ondersteund. Lekker vlot allemaal, maar ook erg veel.
Al met al een vermakelijke film. En bonuspunten voor de scene waarin Bowser in de lava valt en zijn zoon verdrietig toekijkt. De eerste bios-tranen van mijn dochter zijn een feit.
3,5*
UmbraVitae
-
- 4487 berichten
- 4194 stemmen
Gewoon zeer vermakelijk, hou wel van die intense kleurrijke wereld 
Mr. Chiel
-
- 1509 berichten
- 4018 stemmen
Teleurstellend. Weinig boeiend verhaal en de humor is ook minder aanwezig.
MovieMartini
-
- 4 berichten
- 228 stemmen
Deze film is juist veeeeeel beter dan deel 1. Dit deel heeft veel meer affiniteit met de games (met mooie verwijzingen naar verschillende retrogames) en het verhaal sluit ook veel beter aan op de games.
Thomas83
-
- 4107 berichten
- 3707 stemmen
Als ik niet alweer vergeten was dat die vorige film zo vreselijk was dan had ik deze waarschijnlijk nooit gekeken. Deze is zelfs nog erger. Er komt maar geen einde aan de schaamteloze fan service. Niet alleen uit de Super Mario-spellen, maar ook uit Star Fox onder andere. Zelfs die duivelse Minions komen nog voorbij. En als je dan nagaat dat dit een film is die vooral op kinderen is gericht dan is het wel erg cynisch allemaal, een film puur gemaakt om je wat te verkopen.
In mijn ogen zoekt een film als deze zelfs de grenzen op van wat je nog een film kan noemen. Het plot is pure chaos. Eigenlijk kan je niet eens van een plot spreken. Ik vond het maar amper te volgen in elk geval. Dit is een film zonder enige persoonlijkheid of emoties, zonder dialogen of een onderscheidende score, zonder een echte visuele stijl zelfs. Of je moet alles zo kleurig en sprankelend mogelijk maken een visuele stijl willen noemen.
Daan258
-
- 3711 berichten
- 2547 stemmen
Why??
Na het erg leuke vorige film was ik wel nieuwsgierig naar de Galaxy film. Zeker omdat ik die games ook gespeeld heb. Maar dit was echt een grote teleurstelling.
Ik kan de film denk het best omschrijven als één grote chaotische ACID trip. Man wat was de film druk... Geen moment rust erin en daarnaast het verhaal ook niet boeiend genoeg om te volgen.
Ze wilde gewoon teveel in één film stoppen. Het enige positieve is dat de animatie er wel sterk uit zag. Maar nogmaals: Veel te druk.
Zonde! 2,5*
Gerelateerd nieuws

Miljardensucces 'The Super Mario Galaxy Movie' is vanaf volgende week al thuis te bekijken

Animatiehit 'Super Mario Galaxy' krijgt in 2029 een vervolg

'Super Mario Galaxy Movie' nadert miljard dollar en is vanaf komende week te streamen in je huiskamer

'Super Mario Galaxy Movie' op weg naar de miljard: weer succesvolle week achter de rug
Gerelateerde tags
broer of zus relatieruimtereisgalaxyvriendschapturtleslapstickvervolgmagic mushroomrobotgebaseerd op videogamebuddy comedypost-credits sceneduringcreditsstingerglobetrotting space adventurechildren's adventurevader-zoon-relatieparallel universe brother brother relationshiptalking animalmagic landdepressingfictional country
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








