

Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 123 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mimi Leder
Met onder meer: Kevin Spacey, Helen Hunt en Haley Joel Osment
IMDb beoordeling:
7,2 (125.778)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 1 februari 2001
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Pay It Forward
"When someone does you a big favor, don't pay it back... Pay It Forward"
De jonge Trevor krijgt een opmerkelijke nieuwe opdracht van z'n leraar maatschappijleer: bedenk een manier om de wereld te verbeteren. Trevor bedenkt een plan, waarbij iedereen een goede daad moet doen voor drie mensen, die dat op hun beurt ieder weer bij drie anderen moeten doen. Op het eerste gezicht lijkt het idee te mislukken, maar na een tijdje slaat het idee toch aan, wat een geweldige verandering teweeg brengt in de omgeving van Trevor.
Externe links
Acteurs en actrices
Eugene Simonet
Arlene McKinney
Grace
Trevor McKinney
Chris Chandler
Jerry
Ricky McKinney
Sidney Parker
Mr. Thorsen
Woman on Bridge
Video's en trailers
Reviews & comments

kramersietse
-
- 356 berichten
- 0 stemmen
Net een rol die Kevin Spacey niet past, veel te braaf, dat joch krijgt terecht veel credits maar hij zet hiermee wel Spacey in de schaduw. Spacey verdiend alle ruimte te krijgen in een productie, om zijn grote mogelijkheden te kunnen tonen. Die man is zo briljant, één van de grootste talenten op het moment in Hollywood.
Het verhaal is helemaal op het lijf geschreven van dat jochie. Het einde is natuurlijk hartstikke sneu, maar persoonlijk had ik wel zoiets van, de perfecte einde van dit verhaal. Nu blijft de film hartstikke hangen bij mij. Een 3,5.

EliasZ
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
weer een film bij die zo bij mijn favorieten kan aanschuiven
toevallig speelde Haley Joel Osment ook in een andere favoriete film van mij: Artificial Intelligence: AI (2001)
wat is die jongen goed zeg, petje af!

Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Sinds Joel Osment geen dead people meer ziet heb ik hem niets goed meer zien doen. Steeds herhaalt hij zijn zelfde kunstje door heel zielig te kijken, en nauwelijks te acteren (A.I., Seconhand Lions en nu dus Pay it Forward). Ik vind Kevin Spacey nog steeds een held, ookal heeft hij hier een voorgekauwde rol als de goed leraar. Helen Hunt als alcoholiste? Hoe verzinnen ze het. Ook voor la Hunt geldt dat ik haar wel eens beter heb zien spelen.
Het Clichematige verhaaltje dat Pay it Foward wil vertellen werkt niet. Een 11-jarige die de wereld wil verbeteren, zijn sympathieke, onbegrepen leraar als soort van side-kick, 't is allemaal niks. Bovendien vind ik heel de film sfeerloos. Muziek wordt nooit op een fijne manier gebruikt, en de film ziet er zo standaard uit dat het haast opvallend is. In meerdere reacties hierboven wordt beweert dat deze film geweldig is, en dat je een stenen hart hebt als je deze film slecht vindt. Deze mensen hebben weinig smaak, of gewoon nog nooit een goede film gezien. Iedereen die hoog stemt voor deze film doet dat op basis van sentiment, niet omdat deze film goed is.

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30768 berichten
- 5337 stemmen
Het verhaal is wel leuk. Mooie gedachte, beetje feelgoodmovie met de nodige romantiek en filosofie. Als boek moet dit nog beter werken volgens mij. Als film is dit op het randje. Visueel is het nergens speciaal en met momenten is het echt wel iets te licht en te zoet. Het acteerwerk maakt wel wat goed, maar de film zelf stijgt nergens op. Het blijft een gewoon goeie aangename film zonder meer. En die 'zonder meer' is wel jammer. Ik had hier meer van verwacht. Goed begonnen, maar gaandeweg vrij ongeloofwaardig. Jammer...

scorsese
-
- 12464 berichten
- 10590 stemmen
Mooie film met een origineel idee en goeie vertolkingen. Alleen een beetje jammer van het gedramatiseerde en oversentimentele einde.

rocket9
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Prachtige film voor wie van dit genre houdt. De Pay it Forward stichting bestaat echt en de film is er op gebaseerd. Het lied calling all angels van jane siberry is een bonus bij de film.Enige minpunt vond ik dat Kevin Spacey niet echt geschikt is voor deze rol.Geef er dus ook een 4.5 voor.

Decec
-
- 6679 berichten
- 8430 stemmen
Héél goede dramafilm
Wat een sneu voor laatste moment dat hij toch overleden... Wat een drama!

Partyboooi
-
- 683 berichten
- 1280 stemmen
Aardige dramafilm met een onpasselijk einde vond ik. Je weet wel dat er nog iets met dat mes moet gebeuren, anders komt t niet zo duidelijk in beeld, maar vond einde beetje jammer.
Daarom 3 sterretjes

djinnieboy
-
- 29 berichten
- 32 stemmen
Héél goede dramafilm

Wat een sneu voor laatste moment dat hij toch overleden... Wat een drama!
beter zeg je dat niet voor de mensen die m nog willen zien -.-

SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2234 stemmen
Gisteren Pay It Forward voor het eerst mogen bekijken en heb me vermaakt! Kevin Spacey doet het prima, zoals we van hem gewend zijn. Ook Helen Hunt was zeer aangenaam om naar te kijken. Haley Joel heb ik inmiddels wel een beetje gezien. Hij doet het zeer goed, maar zijn koppie begint me een beetje te vervelen en wordt naar verloop van tijd zelfs irritant.
De film zelf zat verder prima in elkaar. Goeie opbouw maar een iets wat voorspelbaar en toch aangrijpend einde. FIlm geeft mooie boodschap mee.
3,5!

TheDenMan
-
- 5 berichten
- 1430 stemmen
Het idee achter de film vind ik echt tof en het is ook aardig neergezet. Wat ik alleen vreselijk jammer vind is dat er teveel nadruk wordt gelegd op de relatie tussen de Eugene Simonet (Kevin Spacey) en Arlene McKinney (Helen Hunt), waardoor het weer zo'n typische Hollywoodfilm wordt. Met veel romantiek, liefde en kwijl. Het einde maakt het weer een beetje goed. Dit weergeeft ook welke gevaren 'Pay It Foward' met zich meebrengt.
3-3,5*

kuk
-
- 641 berichten
- 674 stemmen
Tsja, voor Haley Joel was het niet nodig, maar om nu ook Kevin Spacey en Helen Hunt drie weken in een mierzoet suikerbad te leggen voordat ze aan deze Pay it Forward begonnen, is dan weer even te veel van het goede. De thematiek is interessant en sympathiek en kan materiaal bieden voor een goede discussie of filmavond. Als alle Hollywood clichés echter als een ketting aan elkaar geregen worden, dan is de zeggenskracht snel weg. Te veel tranentrekkende momenten en te weinig indrukwekkende vondsten. Daarnaast is de casting matig en de muziek veel te aanwezig. Kevin Spacey blijft een koning, maar dit had ie misschien beter links kunnen laten liggen.

Boenga
-
- 2539 berichten
- 1480 stemmen
Sinds Joel Osment geen dead people meer ziet heb ik hem niets goed meer zien doen. Steeds herhaalt hij zijn zelfde kunstje door heel zielig te kijken, en nauwelijks te acteren (A.I., Seconhand Lions en nu dus Pay it Forward). Ik vind Kevin Spacey nog steeds een held, ookal heeft hij hier een voorgekauwde rol als de goed leraar. Helen Hunt als alcoholiste? Hoe verzinnen ze het. Ook voor la Hunt geldt dat ik haar wel eens beter heb zien spelen.
Miscasting van de drie acteurs; helemaal mee eens. Het wordt daardoor bijzonder moeilijk om je in 1 van de personages of in het verhaal in te leven.
Het Clichematige verhaaltje dat Pay it Foward wil vertellen werkt niet. Een 11-jarige die de wereld wil verbeteren,
Het stoorde de me de hele film door dat de jongen te wijs is voor z'n elf jaar.
Het is vooral door de miscasting dat het hele verhaal in het water valt; lees: op geen enkel moment realistisch overkomt - ook al bestaat de Pay It Forward-beweging dan wel echt. Men had er een feelgood-movie van kunnen maken, óf een sprookjesfilm. Het resultaat was echter een mislukte mix van beide...

Murphyus
-
- 65 berichten
- 130 stemmen
Het einde verpestte het voor mij een beetje: Niet het feit dat Trevor doodgaat, maar de manier waarop. Als kinderen beginnen met vechten reageren volwassenen ten eerste nooit zo dramatisch, en ten tweede is het gewoon erg onrealistisch. Voor de rest is het een erg goede film. Goed geacteerd, goede boodschap.

melvddonk
-
- 3972 berichten
- 0 stemmen
Prima film.
De cast was prima. Kevin Spacey en Helen Hunt zetten hun rol erg goed neer. Ook Haley Joel Osment vind ik altijd wel leuk. Het verhaal is ook erg leuk. Het Pay It Forward-gebeuren vond ik erg mooi om te zien en ook de romance in het verhaal was prima. Goede mix tussen drama en feelgood. Op het einde raakt die goede mix alleen een beetje verstoord.
Normaal gesproken vind ik films die slecht aflopen meestal wel goed en soms zelfs gewaagd. Hier vond ik dat helemaal niet het geval. Ik vond het een beetje overdreven en het had voor mij niet echt gehoeven.
Vond het verder echt een prima film en heb me de volle speelduur prima vermaakt.
3,5*

Phantasm
-
- 7123 berichten
- 7040 stemmen
Prachtige dramafilm die lekker wegkijkt, heb me er prima mee vermaakt.

schram101
-
- 16595 berichten
- 2175 stemmen
Vanwege het einde toch een wat mindere smaak overgehouden van Pay It Forward. Dit soort melodramische speelfilms zijn meestal niet echt mijn ding, maar op het einde na was dit een heel aardige film. Mooi verhaal, hoewel tegen het sentimentele aan. Maar waarom moest Trevor op het einde in vredesnaam dood? Paste totaal niet in de film en sloeg dus ook werkelijk nergens op. De manier waarop ook niet. Kost de film een halve ster!
3*

MyOwnStyle
-
- 536 berichten
- 1 stemmen
beter zeg je dat niet voor de mensen die m nog willen zien -.-
Stond toch onder spoiler? Dankzij jou quote zien ze het net wel...

K. V.
-
- 4217 berichten
- 3662 stemmen
Lang geleden dat 'k deze film nog eens had gezien en veel kon 'k me er eigenlijk niet veel meer van herinneren. Het is en goeie film met een origineel verhaal. De film behandeld een groot aantal thema's zoals alcoholmisbruik, éénouderfamilies, ... zonder melig te worden. De cast deed het goed en speelde ingetogen.
Het einde was wel verrassend en had 'k eigenlijk niet verwacht. 'k had eigenlijk liever wel een ander einde gezien, maar eigenlijk past het wel in het verhaal.
De moeite waard om te (her)bekijken.

lijkesnijer
-
- 20 berichten
- 1617 stemmen
Eigenlijk helemaal niet zo'n goede film, gebaseerd op een niet al te goed boek (waar het karakter van Kevin Spacey overigens een zwarte man met (geloof ik) 1 oog was).
Veelteveel feel good voor mij.
Heel vreemd einde wat vervolgens ook nog eens heel zeikerig wordt, en tóch moet ik altijd verschrikkelijk huilen.

gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een roerende en uiterst effectieve mix van melodrama, sentiment, romantiek, lichte komedie, tragedie en optimisme. Het idee, achter het verhaal, dat menslievendheid kan worden doorgegeven, is slim bedacht (al is het niet geheel origineel) en de film is vanaf de eerste minuut interessant. Vanzelfsprekend is het ingebouwde liefdesverhaal o zo voorspelbaar (wie daar om maalt is een kniesoor). De cast overtuigt.

Quido
-
- 14641 berichten
- 6072 stemmen
Belachelijk einde en in een aantal facetten over-ambitieus [geforceerd drama, de verhaalstructuur met die journalist] en (daardoor) niet overtuigend, maar over-all een zeer sympathieke film. Goede rol van Spacey, zijn personage maakte de film constant boeiend en innemend.

witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
Het idee van deze film is wel prachtig, maar het blijft gewoon een film.
Het einde is inderdaad een beetje trôp dramatic. Maar het onderwerp van de film blijft wel mooi.

Uma Oldman
-
- 227 berichten
- 327 stemmen
Kan er niets aan doen maar I love Haley Joel Osment... Hoop dat hij niet eindigt als Ricky Schroder of Macaulay Culkin.....

mikey
-
- 28874 berichten
- 5090 stemmen
Even schrikken toen ik het hoofd van hunt zag. En vervolgens het haunted kindje. Dat is een grote fout van diegene die de rollen heeft verdeeld. Want wanneer je 2 betweters naast elkaar zet, dan heffen ze elkaar op.
Film over een piramidespel van enkele goede daden, maar er wordt heeeel veel gecommuniceerd zodat de hele piramide van toestanden kan worden opgelost. Door hunt en dat jongetje.
Vreselijke zit.

Movsin
-
- 8067 berichten
- 8291 stemmen
Ge moet Amerikaan(se) zijn om dergelijk onecht product te brengen.
Er was nochtans een goed startthema, maar het werd helaas een papperig, kleverig en zoeterig ding.
Of ze nu drank- of drugverslaafden zijn, dief of een niet zo'n voorbeeldige moeder, het zijn uiteindelijk toch allemaal doorbrave, edelmoedige mensen met allemaal een geldig excuus.
Daarnaast moest ik al lang weten dat Amerikanen hun youngsters (11 jaar, hier) graag voorstellen als ongelooflijk, superintelligente wezentjes die professoren en ouders in de hoek redeneren, en mij er niet meer aan storen, maar Haley Joel Osmont klopte hier toch alle records.
"Ok"-Helen Hunt flirtte met de potsierlijkheid.

Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5314 stemmen
Toen ik het begin van de film zag wist ik dadelijk dat ik hem al eens had gezien, maar het was al wel een tijdje geleden.
In tegenstelling tot de vele slechte kritieken die de film krijgt vond ik hem weg goed.
Het is een nogal emotioneel verhaal en vooral ook het einde van de film is dat, maar ik heb wel van deze prent genoten.
Ik vind de vertolkingen heel goed, zowel van de hoofdrollen als de andere leden van de cast.
Muziekliefhebbers zullen zeker Jon Bon Jovi herkennen in een kleine rol.

Titatiko
-
- 64 berichten
- 2431 stemmen
Vrij ondergewaardeerd naar mijn mening.
Heerlijke verhaal, maar moet het nou echt zo eindigen!? ?

Lovelyboy
-
- 3474 berichten
- 2566 stemmen
Best wel aardige film dat draait om een hele aardige boodschap en een heel simpel concept als het doen van een goede daad.
De tijd wordt genomen om het best wel goed te brengen, doormiddel van een nieuwe leraar met een 'aparte' opdracht, Osment die doormiddel van problemen thuis ook niet echt met de neus in de boter gevallen is, en daarna een vrij ambitieus als mede idyllisch plan bedenkt. De goede kneepjes en het ontroerende van het plot zijn toch wel dat de 'goede daden' die Osment zelf verricht op niets uit lijken te draaien. Toch reikt zijn boodschap verder dan hij had verwacht. Het idee met de journalist die zich er in vast bijt en de zwerver, Caviezel, die uiteindelijk toch het licht ziet en iets goeds doet, zijn best wel aardig bedacht. De molensteen die Spacey meesleept, en daarmee maar al te goed de problemen en onzekere toekomst van Osment herkent, ook wel. De zucht hier van boven over het einde deel ik niet. Juist doordat de film zo eindig krijgt hij iets meer impact. Hoe vaak zien we zoiets niet dat een goedbedoelende de rekening betaalt? Dat maakt het wat mij betreft realistisch.
Genoeg met de lovende woorden, want is het allemaal zonneschijn? Neen! De film is uiteindelijk op de een of andere manier een beetje te klef en te zoet. HJ Osment is zo nu en dan echt bloedirritant. Hij is simpelweg te wijs, te bijdehand, te slim en te 'volwassen'. Pas bij dat feestje, waar de journalist voor de deur staat, en later bij dat interview, heeft Osment twee momenten van iets kinderlijks, gedrag dat bij een kind van die leeftijd past. Het idee is geweldig, maar met dat kind heb ik uiteindelijk niets. Helen Hunt ziet er overigens uit om op te vreten en Caviezel zet een prima rol neer net als Spacey overigens.
Prima film voor een keer, aardig idee, maar heeft vroeger wel eens grotere indruk gemaakt. Ik denk dat je als kijker toch eelt op de ziel krijgt.

MOVIEMAZZTER
-
- 509 berichten
- 507 stemmen
Als Spacey fan moest ik deze film zien. Het begint allemaal vrij aardig, leuk concept en benieuwd hoe het uitpakt.
De verschillende verhaallijnen voortkomend uit het goedbedoelde initiatief weten mij niet helemaal te pakken. De hoofdlijn van Spacey, de moeder van het kind en het kind (de leerling) zelf echter wel en dat houdt de film overeind.
Aan het eind van de film loopt het wat weg en door de dramatische wending eindigt het niet leuk . Aardige film, goed geacteerd door Spacey (zoals bijn altijd), de moeder en het kind. Geen topper maar leuk voor een keertje.

Brabants
-
- 2843 berichten
- 2123 stemmen
Pay It Forward is een ja en nee. Ja omdat het zeker wel een interessant verhaal is en er acteurs meedoen die het kijken waard zijn omdat ze kunnen leveren. Nee omdat het verhaal niet echt goed wordt uitgewerkt en er veel focus wordt gelegd op sub drama. Het einde is daarvan dan wel het grote voorbeeld van deze stelling.
Het laatste nieuws

Welke films worden vanavond uitgezonden op televisie?

'Medisch Centrum West'-acteur Ferd Hugas (87) overleden

Een hit op Prime Video: deze tien series worden nu het meest gestreamd

Netflix komt volgende week met de erotische thriller 'Basic Instinct' van Paul Verhoeven
Bekijk ook

The Life of David Gale
Drama / Misdaad, 2003
494 reacties

October Sky
Biografie / Drama, 1999
76 reacties

August Rush
Drama / Muziek, 2007
429 reacties

The Cure
Drama / Familie, 1995
21 reacties

Radio
Drama / Biografie, 2003
88 reacties

The Ultimate Gift
Drama, 2006
114 reacties
Gerelateerde tags
child's point of viewcandlelight vigilgood deed exotic dancerschoolteacherextra credit assignment disfigurementjunior high schoolburn injury vrouwelijke regisseur
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.