• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.969 gebruikers
  • 9.370.274 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten The Oceanic Six als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Death Wish (2018)

Alternatieve titel: Doodsdrift

The Oceanic Six

Nogal beperkte remake van de klassieke Death Wish films, die ik met Charles Bronson echt cool vond. Maar de remake brengt weinig nieuws en is op diverse fronten ook zwakker. Sowieso is Bruce Willis geen goede Paul Kersey. Het klopt gewoon niet. Het is wel een van de betere prestaties van Willis van de laatste jaren, maar dat was niet moeilijk met de hoeveelheid bagger die hij tegenwoordig op zijn naam heeft. Maar ik miste hier wel menselijke emoties van angst en woede die Bronson wel in zijn Paul Kersey wist te krijgen. Zodra het hier mis gaat is Willis wel heel snel weer over al het leed heen en transformeert hij nog sneller van brave chirurg naar brute vigilante. Maar toegeven, qua geweld is dit best vermakelijk en Eli Roth maakt het zoals we van hem gewend zijn nog vrij bloederig. Goed wordt het nooit, onderhoudend genoeg is het wel. Dat er trouwens op de filmposter ''Bruce is back'' staat zegt ook wel dat ze niet zo heel veel vertrouwen in dit project hadden in mijn ogen. Dan probeer je de kijkers maar te lokken met dat soort goedkope kreten.

Hele kleine voldoende dan maar. 3*

Death Wish 3 (1985)

The Oceanic Six

En ik was alweer toe aan het 3e deel van de Death Wish reeks om te herkijken...

Death Wish 3 heeft echte goede punten, maar heeft helaas ook zware minpunten.
Om positief te beginnen; Bronson is wederom lekker bezig! Paul Kersey = cool. Het is wel erg prettig om hem met zijn magnum tuig af te zien knallen. Helemaal gaaf wordt het als hij later met een dikke mitrailleur de halve bende aan gort schiet!
Dat laatste stuk van de film is dan ook echt geweldig, als de hele buurt hem mee komt helpen om al het tuig voor eens en voor altijd kapot te maken! Met als hoogtepunt dat hij de bendeleider persoonlijk met een bazooka het appartement uitknalt hehe. Heerlijk!

Jammer alleen dat ik hier alleen over het laatste deel van de film praat. Het 1e uur viel me behoorlijk tegen. Weinig geweld en het kwam allemaal ook niet heel realistisch over. De reden dat hij werd opgepakt was wel erg simpel. Er zitten wel goede stukjes nog in (de scene waar hij het tuig dat zijn auto open breekt kapot schiet! ) maar het was niet altijd even boeiend.

Wat wel jammer bij deze film (eigenlijk tot nu toe de hele reeks) is, is dat de muziek echt waardeloos is met van die vreselijke tunes uit die tijd. En het acteerwerk is ook bedroevend bij de meeste acteurs buiten Bronson om, die overigens ook geen acteerwonder is. Zeker die bendeleden komen soms wel belachelijk over. Jammer.

Death Wish 3 mag er best zijn. Net iets leuker dan deel 2 en zeker het slot van de film is erg goed! Halve ster verhoging.

3,5*

Death Wish 4: The Crackdown (1987)

The Oceanic Six

Bij het herkijken van de Death Wish reeks kwam ik gister bij deel 4: The Crackdown uit.

Wat moet je eigenlijk over dit deel vertellen wat nog niet over de 1e 3 delen is gezegd? Want eerlijk eerlijk, ik vind het een leuke reeks maar het lijkt allemaal wel erg op elkaar.

Nadat in vorige delen onder andere al zijn vrouw, dochter, huishoudster en goede vriend vermoord zijn pakken ze nu zijn stiefdochter in zijn nieuwe relatie. Slachtoffer van drugs en dus trekt Paul Kersey ten strijde tegen de drugswereld.

Ik moet zeggen, het was toch wel weer leuk. Waar het eerder willekeurige straatrovers waren die hij afschoot, daar pakt hij nu gericht de drugsbazen aan. Het levert weer een hoop vermakelijke momenten op met hier en daar weer een leuke dialoog, zoals deze:

Rapist: Who the fuck are you?

Paul Kersey: Death!

Ik kan goed snappen dat mensen deze reeks maar beroerd vinden, maar ik blijf me er wel mee vermaken. Bronson is gewoon een prettig personage in de rol van Paul Kersey. Ook dit filmpje duurt niet te lang, zodat het ook niet verveelt. Deze reeks schommelt in cijfers bij mij steeds tussen 3* tot 3,5*. Deze is ietsjes minder dan de voorganger. Daarom blijven de 3* die al stonden ook nu staan.

3*

Death Wish II (1982)

Alternatieve titel: Death Wish 2

Paul Kersey: You believe in Jesus...
Stomper: Yes, I do.
Paul Kersey: Well, you're gonna meet him.

DE dialoog van deze film is natuurlijk bovenstaande. Heerlijk moment in de film zeg!
Death Wish 2 is vooral meer van hetzelfde. Wederom komt Paul Kersey in de situatie dat hij het recht in eigen hand gaat nemen. Nu worden zijn huishoudster en dochter verkracht en vermoord. Overigens werd dat behoorlijk realistisch in beeld gebracht. Best een hard gedeelte van de film. Het gaf je wel meteen het gevoel dat wat Paul met hen zou gaan doen terecht en goed is!

Gelukkig duurt het hier minder lang voordat Paul de wapens trekt in vergelijking met deel 1. Het levert weer vermakelijke beelden op. Maar ik vind dit 2e deel wel wat minder dan het origineel. Het is niet allemaal even geinspireerd uitgewerkt. Zo vond ik het redelijk suf hoe meteen weer de link werd gelegd met Kersey als de schutter die het tuig op straat vermoord. Ik snap wel dat dit redelijk snel duidelijk moet zijn voor de film, maar hierdoor kwam het wel allemaal vergezocht over.

Toch is Death Wish 2 een fijn wraakfilmpje geworden. Bronson is geen wereldacteur, maar hij past enorm goed in deze rol. Maar er had wel meer uit deze film gehaald kunnen worden. Helemaal op audio gebied. De muziek was echt bagger. 3* stonden en na deze herziening blijven ze staan.

3*

Deathgasm (2015)

The Oceanic Six

Overhypte titel op MovieMeter. Geen idee waar die enorm hoge cijfers vandaan komen. Zeker, het is een amusant filmpje geworden, deze ode aan titels als Braindead (1992), maar erg bijzonder is het allemaal niet en (maar dat is geheel persoonlijk) dat metalsausje eroverheen is niet mijn ding. Niet mijn wereld, niet mijn muziek. Al stoorde het ook niet al te erg. Gelukkig heeft de film wel succes met overdreven veel gore en soms best leuke humor. Zelf zou ik mensen die dit leuk vinden eerder Død Snø (2009) en Død Snø 2 (2014) aanraden, al zijn het natuurlijk niet helemaal dezelfde soort films als deze, maar daar doen ze het een stuk leuker met splasheractie en echt leuke, harde humor.

3*

Deep Blue Sea (1999)

The Oceanic Six

Ach, geen slechte film maar ook geen hele goede. Het verhaal valt na een kwartier al wel te voorspellen tot het einde. Het is alleen even raden wie het misschien gaan overleven.

Ik ben altijd wel in voor een leuke haaienfilm, dus dit was wel besteed aan mij.
Jammer dat alles wel supercliche was met de personages zeg. De neger, de droogkloot, de bitch, de held etc...kom op, wees eens wat origineler.

Er zaten wel een paar lekkere actiescene's in en daar doe je het toch voor he.
Volgens mij speelt Samuel L. Jackson toch een gastrol in deze film, waarbij ie al heel snel opgegeten wordt? Hilarisch

3*

Deep Impact (1998)

The Oceanic Six

Ik heb deze Deep Impact met een klein beetje huiver vanavond opnieuw bekeken, in een week dat ik ook Armageddon al een nieuwe kijkbeurt gunde. Je hebt van die jaren dat er bijna twee identieke films verschijnen, inhoudelijk toch anders zijn. Een paar jaar terug gebeurde dit nog met White House Down/Olympus Has Fallen en in 1998 had je dus twee films met een komeet die de aarde zou verwoesten.

Het grote verschil tussen Deep Impact en Armageddon is dat die laatste een pure actie-thriller vol spektakel wil zijn, waar de personages van minder belang zijn, terwijl Deep Impact het andersom doet. Ik heb geen voorkeur, waardeer ze ook met dezelfde score en kan van beide insteken wel genieten. Deep Impact laat zien wat het doet met de wereld als de mensheid weet dat ze eraan gaan en hoop op redding er bijna niet is. Het eerste uur van de film is best wel droogjes en niet altijd even boeiend, met wat geneuzel van een journaliste en zelfs de onthulling dat er een komeet op ramkoers ligt. Je zou denken dat de totale pleuris uit zou breken en mensen panisch zouden reageren, maar niets van dat. Het was mij wat te emotieloos. Ook de lancering van de groep redders in hun ruimteschip leek wel even een bijzaak. Dat gevoel van grootsheid zat veel beter in Armageddon.

Dat verandert wel in de laatste 3 kwartier als blijkt dat de aarde niet meer te redden valt. Toen werd het echt wel interessant en het apocalyptische sfeertje was ook erg sterk. Plots tellen meningsverschillen niet meer en wil je alleen nog bij je familie of geliefde zijn. Beetje klef en cliché, maar wel het meest logische en het raakte me ook best wel. Zo'n slot dat journaliste Jenny haar vader op zoekt bij het strand en dat ze samen wachten op de dodelijke vloedgolf is sterk gedaan. Ontsnappen was toch geen optie. Ook best een behoorlijke bijrol van Elijah ''Frodo'' Wood die zijn tienervriendinnetje komt redden. Het geeft zo'n gigantische ramp een menselijke touch. Persoonlijk denk ik dat ik ook maar liever dood zou gaan als iedereen om me heen het niet zou overleven, wat heb je dan nog over? De impact zelf is trouwens best wel gaaf getoond met special effects die natuurlijk best verouderd zijn, maar zeker nog wel meekunnen. De inslag, de verwoesting van New York, de tsunami. Tof gedaan. Dat de grote komeet niet in sloeg is misschien iets te makkelijk, jammer dat Hollywood nooit dat randje op durfde te zoeken in hun rampenfilms. Maar dit was al best aardig.

Al met al is Deep Impact een prima rampenfilm en ook best wel onderschat, met bv de lage score hier waardoor ik dus al wat huiverig de film weer ben gaan kijken. Het zal voor velen door het gebrek aan actie saai zijn, net als een minder goede cast vergeleken met Armageddon en door enkele clichés is het misschien ook soms suf, maar mij raakte het wel en dan blijft mijn ruime voldoende gewoon gerechtvaardigd.

3,5* blijven staan.

Deepwater Horizon (2016)

The Oceanic Six

Stiekem had ik best hoge verwachtingen van deze film, wie weet kon ik 'm zelfs nog meenemen in mijn top 10 van 2016, maar de film is me helaas tegengevallen. De aanloop naar de ramp is niet al te boeiend, ook al is het best geinig om wat sfeer te proeven op zo'n boorplatform. Maar uiteindelijk wacht je toch op het drama zelf en dat steekt weer een stuk beter in elkaar. Intens, dramatisch en claustrofobisch. Uitstekend gefilmd, geweldig geluid erbij ook. Toch duurt dit deel niet erg lang en voor je het dan weet zit de film erop en blijf ik achter met een gevoel dat er meer in had kunnen zitten.

Ben ik trouwens de enige die bij deze BP-ramp ook aan South Park moet denken met de sorry scènes?

3*

Deer Hunter, The (1978)

The Oceanic Six

Overschatte film.

The Deer Hunter was zon film die ik altijd nog eens wilde zien en gister ben ik er dus maar eens aan begonnen.

Nou ben ik niet echt een liefhebber van Vietnam films (die oorlog boeit me toch een stuk minder dan bijvoorbeeld WO II) maar ik was toch wel benieuwd naar deze film.

Ik snap na het zien van de film niet waarom mensen dit nou zo geweldig of indrukwekkend vinden. Het 1e uur van de film met de bruiloft e.d. was echt strontvervelend saai. Als ik een trouwvideo wil zien dan pak ik de video van mijn ouders wel. Dat het een groep hechte vrienden is had men ook wel in 20 minuten kunnen tonen.

Na ruim een uur zit de film eindelijk in Vietnam maar helaas zit je een kwartier later alweer in Amerika. Zonde, want juist de Vietnam delen vond ik het sterkste van de film. Het verplichte Russische roulette spelen, de ontsnapping (bruut!) en het vluchten vond ik erg spannend en boeiend. Dat had allemaal wel langer mogen duren want het slotdeel van Michaels terugkeer in Amerika deed me weer niet zo veel.

Dat komt omdat ik bijna elk karakter maar oppervlakkig vond. Ik leefde niet erg mee. Robert de Niro en Meryl Streeps karakters vond ik nog wel de best gespeelde personages maar meer dan goed vond ik het ook niet.

Gelukkig is het slotgedeelte in Vietnam weer heel behoorlijk met een emotioneel einde (al ziet denk ik iedereen dat einde daar wel aankomen). Dat was weer wel een klassescene! Dat Russische roulette neemt een belangrijke plek in in het verhaal later in de film. Die stukken hielden de film nog aardig spannend. Helaas is de rest van de film dat dus niet. Beetje vlees noch vis wat de film biedt. Gelukkig is het camerawerk van de film wel uitstekend met sfeervolle shots. Ook de soundtrack is prima.

The Deer Hunter is geen slechte film maar voor mij bepaald geen topper. Nogal overschat. Ik gok dat dat komt door het Russische roulette en het heftige kwartiertje in Vietnam.

3*

Defiance (2008)

The Oceanic Six

Zeer behoorlijke film met een prima verhaal en dito acteerwerk. Wel vond ik het een film met pieken en dalen. De film begon behoorlijk, was ook zeker boeiend maar het middendeel van de film vond ik teveel in herhaling vallen en was niet altijd even interessant. Gelukkig was het laatste deel van de film dat weer wel en daarom overheerst een positief gevoel bij me.

Zelf volg ik al jaren veel van deze oorlog maar had ik nog nooit van deze broers en hun ''groep'' gehoord. Ik geloof best dat het waargebeurd is, al weet ik niet hoe heroisch deze film is gemaakt want er zaten wel enkele ''helden'' momenten in.

De film bevat een boeiend verhaal van groepen mensen die zich bij de groep aansluiten waarna het steeds groter en sterker wordt, maar daardoor ook lastiger om mee te overleven en om de groep bij een te houden. Buiten een goed verhaal heeft de film wat je mag verwachten van een oorlogdfilm. De actiemomenten zijn prima gefilmd, bij vlagen best hard en rauw.

De topper van de film is Daniel Craig. De man zet echt een goede rol neer als leider van de groep maar boven alles is de man geen superheld maar een mens van vlees en bloed. Ik moet zeggen dat ik hem in het 1e deel wel steeds als James Bond zag. Het is lastig om van zon status af te komen als je speelt in zon bekende franchise. Maar hij doet het overtuigend en met charme. Gewoon een prima acteur. De overige rollen zijn ook goed. Zeker die van zijn broer Zus (spreek uit als Zuus) vond ik mooi. Het broederschap zag je ook een paar keer mooi terug.

De beelden zien er goed uit en zijn aangevuld met goede bijpassende muziek op zijn tijd. Het is zeker niet een klassieker en er zijn zeker betere WO II films maar dit is wel een van de betere die ik gezien heb en ik ken er toch heel wat.

De film is niet perfect, soms ietswat onrealistisch of heroisch en daarom twijfel ik tussen een 3,5* of 4*. Ik geef toch een 4* omdat de film gewoon bleef boeien en dat is best knap in een best vol oorlogsfilm genre.

4*

Deja Vu (2006)

Alternatieve titel: Déjà Vu

The Oceanic Six

Overtuigende sf film die me wist te boeien. Washington is dan ook een overtuigend acteur, ook nu weer.

Het verhaal is diepgaand, soms lastig te volgen maar als je goed oplet valt het wel mee. Het einde is sterk en de spanning is de gehele film aanwezig. Prima film.

3,5*

Deliver Us from Evil (2014)

The Oceanic Six

Deliver Us from Evil komt precies op tijd in een periode dat er niet al te veel interessante horror uit is gekomen. Ik hou van wel een goede exorcisme film op zijn tijd. De goede reviews maakten me sowieso nieuwsgierig. Achteraf kan ik wel stellen dat de film zeker heeft voldaan, maar dat er wel meer uit te halen viel. De film duurt sowieso veel te lang, pff. Dit is echt een kwaal van de laatste jaren, dat films langer en langer worden terwijl het verhaal zich daar niet echt voor leent. Zo'n exorcisme film moet gewoon maximaal anderhalf uur duren en zorgen dat er een constant ongemakkelijk gevoel heerst.

Nu vond ik het plot wel 1 van de sterke kanten van de film, want deze mix tussen een willekeurige exorcisme verhaal en de Se7en vond ik erg geslaagd. Het verhaal is bij vlagen pakkend, spannend en soms ook een beetje choquerend. Jammer genoeg wordt het nooit echt eng of creapy, waardoor de film op dat vlak wat teleurstellend is. Maar er zitten nog wel een paar momenten in de film die ik eruit vond springen. De dierentuin scene was sowieso prima.

Twijfel een beetje tussen 3* en 3,5*, maar de film mist eigenlijk wel dat speciale om het bovengemiddeld goed te noemen, terwijl de film wel die potentie had.

Maar ondanks dat wel een aanrader voor de genreliefhebbers.

3*

Deliverance (1972)

The Oceanic Six

Sterke avonturenfilm met later een thriller element erin verwerkt.

Ik moest tijdens de film eigenlijk denken aan Into the wild die ook al zoveel moois van de natuur liet zien. Deliverance doet dat ook. Wat een prachtige beelden van de woeste rivier, de grote bossen, de enorme rotsen en de mooie natuur krijg je te zien!
De film moet het echt van de schoonheid hebben.

Het verhaal zelf is niet zo bijzonder. Een groepje gaat een kanotocht maken en krijgt last van een stel rednecks. Dat zie je op zich vaker in films. Gelukkig maken ze er in deze film geen horror van zoals films als The Hills have eyes. Het wordt nooit echt spannend maar het boeit wel. De ''verkrachtingsscene'' vond ik best grof en was zeker spannend en apart. Daarna is het overleven en terugkeren en dat wordt ook boeiend weergegeven. Wie komt er mentaal bovenop en wie zet echt door? Overigens wordt er meer dan overtuigend geacteerd in de film. Maar goed ook, aangezien er niet al te veel personages in de film voorkomen zodat de paar die wel meedoen vaak in beeld komen.

Nou had ik de film een verdiende 4* willen geven tot het einde naderde. Jammer van het zwakke einde. Als de film nou geeindigd was bij dat ze terug aan land kwamen en de ambulance erbij kwam dan was het uitstekend. Nu volgde er nog een suf overbodig kwartier nazorg en politieevaluatie en dat deed afbreuk aan de no-nonsense avonturenfilm.. Dat kost bij mij een half punt en daarom geef ik een 3,5* wat zeker dikverdiend is. Aanrader!

Delta Farce (2007)

The Oceanic Six

Geweldige film...het concept is geweldig Denken dat je in Irak zit maar in het echt in Mexico zit en de grappen waren op zijn tijd zeker geslaagd. Heb me er ieder geval prima mee vermaakt.
3,5*

Delta Force 2: The Colombian Connection (1990)

Alternatieve titel: Delta Force 2: Operation Stranglehold

The Oceanic Six

Vele malen minder dan het origineel. En dat origineel was al niet zo best, maar die was nog wel leuk op bepaalde vlakken. Delta Force 2 is eigenlijk tot een half uur voor tijd vooral erg saai. De massale shootout bij de villa was wel aardig, maar ook niet meer dan dat. Het haalde het zeker niet bij de laatste 3 kwartier uit de voorganger. En gezien de jungle-achtige setting vond ik deze film ook wel erg op Norris zijn Mission in Action reeks lijken. Nee, ik heb me hier niet mee vermaakt. Al kende de film met Norris in het restaurant aan het begin van de film wel een tof stukje!

1,5* (was 2*)

Delta Force, The (1986)

Alternatieve titel: Amerika's Nieuwe Helden

The Oceanic Six

Zo na het zien van The Expendables 2 had ik zin in wat Chuck Norris films te kijken. Ik regelde dus de Mission in Action en Delta Force reeks. Maar na 1 MiA deel vond ik het eigenlijk wel weer welletjes. Tot ik deze week ook deze The Delta Force maar eens opgezet had.

Van vroeger uit weet ik nog dat ik het als kind best wel leuk vond. Chuck Norris = cool. Toen al, nu nog steeds. Het zijn alleen wel vrij matige films, ook dat is nu niet veranderd. Maar wat ook blijft staan is dat het wel erg vermakelijk is, ondanks alle foute zaken in de film. De film duurt alleen veel en veel te lang. Ruim 2 uur voor een simpele Norris film is echt onzin De intro van een uur met de kaping is way too long. Ondanks dat het allemaal best wel weg keek had dit echt in 25 minuutjes gemogen. Het tweede deel van de film is ouderwetse 80's actie, dus vrij over de top en onrealistisch, maar wel erg geinig. Hoe fout al die actie ook is, ik zat regelmatig te grijnzen bij het zien van een knallende Norris.

Wel een stuk minder aan de film is de overdreven verheerlijking van Amerika, Amerikanen, Joden en mariniers. Daar tegenover zijn alle terroristen Moslims met baarden en rare accenten. Het hele vliegtuig dat op het einde een pro-Amerika liedje zingt is wel het grootste dieptepunt van deze film, haha. De Duitse stewardess die dankzij het holocaust verleden absoluut niet Joodse mensen wilde verlinken was ook om te gieren van het lachen, zo fout

Maar ach, alles bij elkaar heb ik me best vermaakt. Ik kan me ook voorstellen dat de tijdsgeest in 1986 wat anders was. Geinig filmpje voor de 80's actie fans. Waar ik toe behoor.

PS: Die heerlijke foute en bombastische soundtrack die je constant hoorde maakte het helemaal af!

3* (was 2,5*)

Demolition Man (1993)

Ik ga komende tijd een paar oude Stallone actiefilms een nieuwe kijkbeurt geven en ik ben maar begonnen met deze Demolition Man. Het is me eerlijk gezegd niet meegevallen, ook al heb ik me wel redelijk vermaakt.

Dit werd na een leuk begin vooral een langdradige zit die slechts door Stallone nog wel oké was, maar Wesley Snipes vond ik echt heel slecht, net als Sandra Bullock die in 1993 nog flink wat acteerlessen nodig had. Hun onderlinge chemie als vijanden tegenover elkaar vond ik ook niet erg overtuigend. Visueel is de film ook aan de lelijke kant, de special effects zien er echt niet uit, zoals dat invriezen/ontdooien, electrocuties of Stallone die aan het begin door de vlammen heen springt. En dan kan je niet aankomen met dat dit uit 1993 komt, want een jaar eerder verscheen het briljante Terminator 2, die nog altijd special effects bezit die anno nu nog imponerend zijn. Nou zal deze film wel minder budget hebben, maar het geeft meteen zo'n b-film vibe. Wel leuk is de humor, zoals Stallone die zuchtend reageert op het feit dat Schwarzenegger in zijn afwezigheid president van Amerika is geworden. Andersom had Schwarzenegger weer in Last Action Hero een verwijzing dat Stallone de hoofdrol in T2 had gespeeld in een alternatieve realiteit. Zulke steekjes over en weer zijn leuk.

En ook best aardig is de blik op de toekomst, net allerlei rare regels en wetten. Sowieso kan ik daar altijd wel om lachen, hoe men vroeger in films dacht dat het er rond nu een beetje uit zou zien. We leven nu alweer in 2022, zo'n 29 jaar na de release van deze film die een verhaal toont dat over 10 jaar dan actueel zou moeten zijn. Nou ja, niks mis met een beetje fantasie. Demolition Man scoort een voldoende, puur doordat Stallone wel altijd cool is. Maar ook Sly mist in zijn actiefilms vaak de presentatie van bv Schwarzenegger. Ik wacht dan vaak op een toffe oneliner die hier maar weinig kwam.

3* blijven staan

Den of Thieves (2018)

The Oceanic Six

Het wordt niet saai tijdens de veel te lange speelduur, maar Den of Thieves wist me niet enorm te interesseren. Het plot neemt zichzelf wat te serieus en de uitwerking is rommelig, maar positief is wel weer dat er een paar prima actiescènes in zitten en dat het allemaal lekker vlot is. Maar om nog een keer te mopperen over de speelduur, waarom duurt dit toch in hemelsnaam bijna 2 en half uur? Ik erger me daar tegenwoordig steeds meer aan, dat al die standaard verhalen toch steeds weer avondvullend moeten zijn. Had dit lekker in 100 minuten gestopt. Meer dan simpel en pretentieloos vermaak is Den of Thieves natuurlijk niet.

3*

Den, The (2013)

Prettig dat er af en toe nog eens een echt boeiende horrorfilm uit komt. The Den doet op zich niks nieuws, maar is wel erg onderhoudend en interessant. Je kijkt voor het grootste deel naar een laptopscherm en later een handy cam, maar ondanks dat dit al veel vaker is getoond doen de makers het wel brengen met flink wat spanning erbij. Het begint allemaal vrij rustig, met een webcam project, maar al snel loopt het helemaal uit de hand en wordt Elizabeth (online) gestalkt. En niet alleen zij, maar ook haar vrienden en vriend, totdat het allemaal erg macaber wordt en er de nodige doden vallen. Vanaf dat moment wordt de film wat meer een standaard slasher, ook al blijft die spanning en onwetendheid altijd aanwezig.

Zeker het slot vond ik wel sterk, als blijkt dat Elizabeth het zoveelste slachtoffer is in een internetmisdaad waarbij mensen betalen om alles te zien. Ook dit is niet nieuw in een film, maar ik zag dat niet helemaal aankomen. Ik vraag me alleen af waarom de vrienden van iemand ook vermoord worden. Ik zie die vraag hierboven ook staan. Het zal wel bedoeld zijn om het slachtoffer extra lang te laten lijden. Uiteindelijk stelen ze iemands online identiteit en gaat het ''spel'' gewoon verder. Prima slot van een duistere, sterke horror. Visueel is de film ook dik in orde.

More please. Bedankt voor de tip, Elineloves

4*

Dennis the Menace (1993)

Alternatieve titel: Stennis met Dennis

The Oceanic Six

Als kind was dit leuk, maar waarom eigenlijk? Ik kan er niet zo veel goeds over vertellen.

Maar voor het sentiment maar geen dikke onvoldoende.

2,5*

Dentist 2, The (1998)

The Oceanic Six

Deel 1 was al niet best, deel 2 zakt daar nog een eind onder. Rommelig, oninteressant en ook bepaald niet choquerend. Het laatste half uur was misschien nog wel het meest vermakelijke deel als dr Feinstone even goed los gaat, maar het weet de film niet van een dikke onvoldoende te redden. Het blijft jammer dat zo'n aardig concept 2 hele matige films op heeft geleverd. Zat veel meer in. Hopen dat ze hier ooit een remake van maken.

2*

Dentist, The (1996)

The Oceanic Six

The Dentist is nou zo'n film waar ik al vele jaren lang over heb gehoord door het onderwerp, maar die ik nooit heb gezien terwijl ik dit wel zou willen. Gelukkig was het dan zover dat ik ook deze van mijn lijstje kon strepen. Opvallend dat er eigenlijk zo weinig horrorfilms over tandartsen zijn. Het is een fobie die toch heel wat mensen hebben. Angst voor een gaatje, angst voor een tandarts die begint te boren in je kies. Gelukkig ben ik er zelf niet bang voor, maar het is natuurlijk wel een aardig onderwerp.

Jammer genoeg is de film zelf niet zo best. Het concept is leuk, de uitwerking had veel beter gekund, al kent de film wel een paar smerige scenes. Maar toch blijft het horror binnen de lijnen. Corbin Bernsen is best oké als psychotische tandarts, maar had nog veel verder kunnen gaan. Hij is wel lekker verknipt en schuwt het geweld niet. Het levert zo af en toe enig horrorvermaak op, maar meer dan een heel tof onderwerp is het eigenlijk niet geworden. Ben benieuwd of het vervolgdeel dit beter doet.

2,5*

Departed, The (2006)

The Oceanic Six

Nou, heb hem gister gekeken en snap echt niet waarom deze een Oscarnominatie heeft....

Verhaal boeide me weinig, het was redelijk verwarrend en rommelig...

Pluspunt is wel dat Nickelson, Di Caprio (zelfs hij) en Damon goed acteerden.

2 Ster.

Descendants, The (2011)

The Oceanic Six

Erg aangename film dat zowel als feedgood en als drama weet te overtuigen. Thema's als de dood, familiebanden en overspel worden scherp behandeld. Het wordt nooit te zwaar, maar het is ook zeker geen komedie. De balans wordt toch wel goed gevonden. Dit is ook te danken aan het uitstekende acteerwerk van zowel Clooney (erg sympathieke, goede rol) en de 2 meiden die zijn dochters spelen. Vooral Shailene Woodley als zijn oudste dochter weet erg te overtuigen. Ze kan verschillende emoties als verdriet, irritatie en woede erg goed overbrengen. En ook niet verkeerd, het is een knappe meid. Alleen Sid vond ik wat miscast. Sowieso, waar ging die rol nou over? Eigenlijk heeft hij nauwelijks inbreng gehad, was er alleen af en toe voor een droge opmerking. Beter hadden ze hem weggelaten. Maar daarbuiten weet de film gewoon te overtuigen. Prachtige beelden van Hawaii en vooral een erg aanstekelijke soundtrack geven de film knap vorm.

Dikverdiende 4*.

Descent, The (2005)

The Oceanic Six

Ik ben nu een kleine twee maanden bezig met het opnieuw zien van het betere bloederige slasherwerk van deze eeuw en daar hoort The Descent ook zeker bij. Destijds gezien en er behoorlijk van genoten. Ik had ook echt wel zin in deze herziening en het bleek ook gewoon terecht, want ik ben er nu nog meer onder de indruk van.

Eigenlijk doet de film alles goed. De cast irriteert me niet (da's in horrorfilms toch al vrij zeldzaam) en het verhaal gaat al snel van een groepje vrouwen met persoonlijke issues naar een hel diep onder de grond. De setting is gewoon perfect, in een diepe grot onder de grond waar het uiteraard mis gaat. Nog voor ze kennis maken met de monsters is het al behoorlijk ongemakkelijk met al die krappe tunnels en gaten waar ze door moeten klimmen. Ik ben niet claustrofobisch, maar toch voelde het al niet comfortabel aan tijdens het kijken, brr. De paniek na het instorten van de uitgang kan ik me goed inbeelden. Maar of dat nog niet erg genoeg is treffen ze monsterlijke grotbewoners aan die behoorlijk agressief zijn en al flink huis hebben gehouden. Dat moment dat je ze voor het eerst in beeld ziet is een werkelijk briljant stukje, waarbij ik me opnieuw de pleuris schrok. En het blijft daarna ook gewoon spannend, doordat de film donker is en ook een sterke spanningsopbouw kent. Zeker later in dat bloedwater is het echt intens goed. En ook de persoonlijke banden tussen de dames onderling spelen nog mee in hoe dit verhaal eindigde. Het werkte prima.

Misschien is het wel wat ongeloofwaardig dat nette vrouwen plots brute killers kunnen worden, maar aan de andere kant vind ik het weer vrij logisch omdat je denk ik in een situatie dat je leven in gevaar is in een overlevingsstand gaat en veel verder kan gaan dan je normaal zou kunnen.

Dit is echt een van de betere horrorfilms van deze eeuw geworden en ik ga ook snel maar deel 2 weer eens opzetten, die was in mijn gedachten wat minder maar nog steeds de moeite waard.

4* (was 3,5*)

Descent: Part 2, The (2009)

Alternatieve titel: The Descent 2

The Oceanic Six

Als je zoals ik in een weekend beide Descent films opnieuw bekijkt, dan valt het enorme verschil in kwaliteit wel echt op. Niet dat dit vervolg slecht is, maar deel 1 is zoveel spannender, beklemmender en boeiender. Dit vervolg is vrij overbodig, maar dat betekent niet dat de film ongewenst is. Alleen moet je hier wel een paar mindere dingen accepteren. Dat begint al met de reden waarom Sarah terug de grotten in gaat. Ik was daar nooit mee akkoord gegaan en áls het moet, dan wel met een team van zwaarbewapende Rambo's die ook een lading enorme zaklampen mee hebben.

Maar goed, de film had een reden nodig om terug te keren en eenmaal in de grotten zit er wel weer een hoop vermaak in. Alleen heb ik het gevoel dat ze meer voor schrikmomenten en gore zijn gegaan en de spanning een beetje minder belangrijk hebben gemaakt. Vind ik jammer, want ik zal deel 1 juist herinneren omdat het bij vlagen zo beklemmend goed was. Ook vind ik hier de special effects matiger, zeker als je bv mensen omlaag ziet vallen. En het bloed komt ook wat minder echt over had ik het idee. Alles ademt gewoon een vervolg dat mee wilde gaan op het commerciële succes van het origineel. Het is prima vermaak, maar meer ook niet.

3* (was 3,5*)

PS: Het MM gemiddelde van 2,99 irriteert me. Hopelijk stemmen we dit nog eens tot 3,00 omhoog

Desperado (1995)

Alternatieve titel: El Mariachi 2

The Oceanic Six

Desperado is de opvolger van El Mariachi en de middelste film van Rodriguez' Mexico-trilogie. Het is tevens een film met duidelijk meer budget en productiewaarde. Niet zo vreemd natuurlijk, aangezien de eerste film een amateurfilm van 7000 Dollar was. Het werd een succesje en toen was er Desperado, waarbij de hoofdrolspeler vervangen is door Antonio Banderas. Het is een geweldige keuze gebleken, want hij is een veel betere acteur, heeft enorm veel uitstraling en past perfect in het stijltje.

Er zitten een hoop goede stukken in, maar de film raakt pas echt op dreef als de registers open worden getrokken en de actie in beeld komt. De twee grote scènes zijn die in de bar en op het einde met de gitaarkoffer die heel wat meer opties bezit. Heerlijk. Bloederig en spectaculair. Ik heb me er ieder geval goed mee vermaakt. En oja, Salma Hayek. Wat een vreselijk mooie meid. Zelfs nu ze vandaag de dag de 50 ruim is gepasseerd vind ik haar nog steeds een prachtige verschijning. Zij is nou oprecht sexy en stelt als actrice ook niet teleur.

Desperado heeft me dus gewoon een prima avondje vermaak opgeleverd. Ook niet meer dan dat, maar dat wil de film ook helemaal niet zijn.

3,5*

Despicable Me (2010)

Alternatieve titel: Verschrikkelijke Ikke

Geinige animatiefilm.

Dispicable Me weet nergens erg bijzonder te worden, maar dat is niet zo erg omdat de film gewoon weet te vermaken. De toppers van de film zijn natuurlijk de grappige gele Minions, maar ook Gru en de 3 weesjes vond ik leuk. Zeker dat hele kleine meisje vond ik wel schattig. En vergeet die rare hond van Gru ook niet

Grafisch doet de film ook wat 'ie moet doen, zonder dat het echt ontzettend mooi oogt. De stemmen zijn wel goed gecast trouwens.

De film weet boven de animatie middelmaat uit te stijgen door de humor. Er zitten leuke personages in en de grapdichtheid is best hoog. Wel had de humor iets scherper soms gemogen. Soms voelde het of er meer uitgehaald had kunnen worden. Maar ik klaag niet, het was leuk genoeg.

3,5*

PS: De aftiteling van film is trouwens erg grappig!

Despicable Me 2 (2013)

Alternatieve titel: Verschrikkelijke Ikke 2

The Oceanic Six

Toch wel heel wat minder dan Despicable Me 1. Deel 1 was leuk doordat Gru nog slecht was, ellende wilde veroorzaken en eigenlijk niet zo blij met die weesmeisjes was. In deel 2 zijn we uiteraard een stuk verder en is Gru een softie die niet zonder zijn weesjes kan. En hij doet vooral goede dingen. Eigenlijk leende deel 1 zich al niet meer voor een vervolgfilm, omdat het verhaal afgesloten was. Maar goed, het verbaast natuurlijk niet dat het vervolg er wel komt. Het is ook weer niet heel slecht. Zo zijn de Minions nog steeds grappig, al zijn de grappen rondom hen ook weer niet erg origineel. Het voelt allemaal toch een beetje als het herkauwen van de formule. Ook helpt het weinig mee dat er allerlei clichézaken ingestopt worden, zoals die overbodige romance.

Uiteindelijk pers ik er met veel moeite een hele kleine voldoende uit. Nog net. Deel 3 hoeft er niet te komen hoor.

3*

Despicable Me 3 (2017)

Alternatieve titel: Verschrikkelijke Ikke 3

Een reeks die per deel duidelijk minder wordt. Deel 1 was hoogst vermakelijk, doordat het verhaal rondom een schurk die goedwillend werd best tof was. Maar dat was dan ook het sterkste punt van die film en niet de Minions of de weesmeisjes. Maar dat lijken de makers niet echt te snappen, want deel 2 was al duidelijk minder en speelde erg op save. Daarna volgde nog een totaal ongrappige stand-alone film van de Minions en nu is er weer Despicable Me 3 die precies last heeft van waar de reeks al een paar delen last van heeft: creatieve armoede.

Want ook de toevoeging van een tweelingbroer weet de reeks niet terug op de rails te brengen. Het is te braaf, te simpel en vooral te flauw. Het personage Gru is nog steeds geinig, maar lang niet van het niveau uit de eerste film toen hij nog slecht was en gewetens-problemen had. De nieuwe rollen voegen niks leuks toe, op de Minions ben ik volledig uitgekeken en slechts het 80's sausje vind ik nog wel aardig, maar is ook wel een beetje te makkelijk. Er zijn tig films tegenwoordig die dat kunstje hebben gebruikt en dat leuker deden. De film is nergens echt heel slecht of niet te kijken, maar het voegt gewoon niks toe.

Het wordt gewoon tijd om te stoppen, maar je weet nu al dat Minions 2 en Despicable Me 4 gewoon gaan komen.

2*