• 154.150 films
  • 9.111 series
  • 27.201 seizoenen
  • 602.552 acteurs
  • 338.996 gebruikers
  • 8.708.304 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Den (2013)

Horror / Thriller | 81 minuten
3,20 156 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 81 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zachary Donohue

Met onder meer: Melanie Papalia, David Schlachtenhaufen en Matt Riedy

IMDb beoordeling: 6,0 (14.717)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot The Den

"He wants you to watch"

Na het ontvangen van een subsidie voor haar afstudeerscriptie, meldt Elizabeth Benton (Melanie Papalia) zich aan bij een video-chat site bekend als The Den, met de missie de gewoontes van de gebruikers te onderzoeken. Tijdens een van haar willekeurige video-chats ziet Elizabeth hoe een tienermeisje op gruwelijke wijze wordt vermoord voor haar webcam. De politie doet het af als een virale grap, maar Elizabeth gaat op zoek naar de waarheid. Haar leven staat al snel op zijn kop en ze raakt verwikkeld in een gestoord spel.

logo tmdbimage

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Had hier wel wat meer van verwacht. Het uitgangspunt van de film dat zich via een webcam afspeelt vond ik best een interessante wijze waarmee deze film zich enigszins een beetje kan onderscheiden binnen het genre. Film opent wat traag maar de nodige mysterie houd de film overeind. Richting het einde wordt het een stuk spannender en slaat de film nog wat om. Met inhoudelijk wat meer spanning en wat meer gore had deze film meer kunnen zijn dan het uiteindelijke resultaat.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11044 berichten
  • 9783 stemmen

Aardige film waarin een studente onderzoek doet naar online videochats. Een redelijk originele opzet waarbij het verhaal geheel in beeld wordt gebracht door webcams en telefooncamera's. Het begint allemaal fris, maar naarmate het plot zich langzaam introduceert wordt het soms wel wat ongeloofwaardig. Maar zeker vermakelijk genoeg voor 3.0 sterren.


avatar van n00r

n00r

  • 669 berichten
  • 1069 stemmen

Wil deze al heel erg lang zien maar komt er maar niet van..


avatar van Stormy-

Stormy-

  • 16 berichten
  • 102 stemmen

Wat een sterke film is dit zeg. Heel spannend met een leuk verhaaltje en veel beter dan Unfriended. Leuk einde met net genoeg horror. Zeker de moeite waard om eens te kijken. Duurt geen minuut te lang!


avatar van n00r

n00r

  • 669 berichten
  • 1069 stemmen

Ook ik heb hem eindelijk gezien super toffe film!


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 2856 berichten
  • 6145 stemmen

zojuist The Den was een tip van remorz

en die hakte er wel flink in .

eigenaardig dat ie buiten mijn radar was gevallen , aangezien ik van horror hou en hij beetje leek op Unfriended 1 en deel twee leek .

wat mij erg goed beviel , en nog een waarvan ik de naam zo gauw niet meer weet .'maar onlangs was er Searching (2018) die op meer waardering kan rekenen .

Dat einde brrrrrr.

ik heb een tijdje deep web ingetypt bij youtube,,,is helaas niet ver gezocht .


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Zou deze nog graag op bluray willen hebben. Helaas is die volgens mij nergens in Nederlandse winkels verkrijgbaar Was inderdaad een leuk filmpje.


avatar van Collins

Collins

  • 5526 berichten
  • 3349 stemmen

Het verhaal speelt zich bijna geheel af op de laptop van protagoniste Elisabeth, die in een chat carrousel van de ene chatpartner naar de andere klikt en daarbij de vreemdste personages tegenkomt.

Regisseur Zachary Donohue gebruikt voor de weergave diverse technieken. De chats gebeuren met handycam of gewoon per statisch beeld. In de loop van de film worden daar beelden uit bewakingscamera’s, helmcamera’s en hand-held camera’s aan toegevoegd, zodat een dynamisch geheel ontstaat, dat nog eens wordt versterkt doordat zich continu allerhande venstertjes openen met email- en geschreven chatberichten. Het oogt heel levendig en is soms chaotisch, maar het werkt absoluut spanning verhogend.

Found footage dus. Maar dan van de geslaagde soort. Er wordt gemoord en gefolterd. Het gaat er niet bepaald teergevoelig aan toe. De found footage stijl maakt dat het geweld dat de slachtoffers overkomt er authentiek uitziet. Het brute en wrede geweld komt door de realistisch weergave hard binnen. Het realisme van de beelden is pure horror.

De film draagt ook een boodschap uit (las ik). Het internet is niet vrij van gevaren en biedt een vrijplaats voor personen en organisaties met perverse, duistere en criminele neigingen. Wees gewaarschuwd!

Ja, dat wist ik nog niet. Ik dacht gewoon een spannend filmpje te bekijken. Nee hoor, zit er nog een boodschap aan vast ook. Obligaat en flauw. Ach, het zal wel. Ik heb me met de film gewoon vermaakt en heb daarna nog lekker even ingebroken in de chat roulette, waar ik hele vriendelijk mensen tegen kwam. Denk ik.

Allemaal onzin. The Den is vooral een fijne horror ervaring. Veel meer moet je er niet van maken.


avatar van joolstein

joolstein

  • 8113 berichten
  • 6945 stemmen

Het was zeker niet slecht, zelfs genoten van de film maar het deed ook niet veel meer dan wat we al niet eerder zagen in slashers. Het enige wat dit deed onderscheiden was de manier waarop ze het lieten zien. De film wordt namelijk getoond via vensters op computerschermen, mobiele telefoons en webcams. (al is de film daar niet altijd even consequent in) Ik keek de film op een laptop en aan het begin dacht ik... help wat gebeurd er nu, het kostte me dan ook even voor ik het door had! De film had ook geheel onverwacht een aantal bloederige kill-scènes. Het maakt samen met de laatste scene dat deze variatie op het found footage vrij degelijk was! Niets nieuws maar wel solide genoeg.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Had aanvankelijk wat moeite met deze film en dat kwam helemaal door de manier waarop dit filmpje gemaakt werd. Dat found footage gedoe stoorde mij nogal. Tja, waar wil de regisseur nu naar toe dacht ik. Toen mij dat eindelijk duidelijk werd begon ik meer in de film te komen en werd ik getrakteerd op een stukje onvervalste horror waarbij de killings er flink inhakte. De eindscène vond ik zelfs zeer cru maar wel bijzonder goed. Ondanks dat soms irritante camerawerk toch wel een originele en goede film dus dit The Den maar ik moet dit soort found footage filmpjes toch niet te vaak zien.

3,0*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 6776 berichten
  • 4479 stemmen

Wel geinig.

Zeker geen slechte film dit, dat weet te scoren door middel van de manier van vertelling. Dit soort filmpjes zie ik eigenlijk graag nog meer opduiken, alleen ik wacht nog tot er eentje in het horrorgenre ook echt iets origineels ermee weet te doen.

Want nu hebben we een film dat een leuk maniertje van filmen heeft, maar eigenlijk leunt op een relatief slap verhaaltje. Het concept van The Den zelf is wel erg geinig, en zeker in het begin heeft het veel humor, maar voor de rest heeft het niet zo veel.

Een hoop beelden van mensen die recht op het beeld afspringen is in mijn ogen een beetje een luie manier om angst op te wekken. Want de film zelf mist wel wat spanning en dat komt omdat het verhaal zelf ook gewoon nooit echt uitdagend is.

Acteerwerk is wel redelijk en de film blijft wel boeiend uiteindelijk. De laatste minuten zijn wel de redding van de film, anders had ik het een onvoldoende gegeven. Het is een interessant concept met enkele nare stukjes, maar iets te basic daaromheen.

Veel meer heb ik ook niet te zeggen. Vermakelijk horrorfilmpje, maar wanneer komen de echt enge filmpjes in dit soort manier van vertellen?


avatar van Hansiro

Hansiro

  • 168 berichten
  • 1189 stemmen

Gemiddeld horrorfilmpje met gelukkig toch weer een andere kijk op het found footage genre. Dit keer speelt het zich bijna volledig af in de laptop van een studente die graag willekeurege chatrooms bezoekt en hier terechtkomt in een moordspel. Wellicht had de film wat eerder bij het laatste gedeelte aan kunnen komen, want daar werd het voor mij pas echt interessant, helaas duurde het toen nog maar 15 minuten..