• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.886 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.946 gebruikers
  • 9.369.636 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Zandkuiken als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

La La Land (2016)

Eens herbekijken nu de hype en mijn (al te) hooggespannen verwachtingen zijn gaan liggen.

Nog steeds is het niet helemaal mijn soort film (vanwege mijn allergie voor klassieke musical-elementen), waardoor ik me er tijdens sommige momentjes echt wel wat doorheen moet worstelen. Vooral bij de scènes waarin er gedanst wordt, krijg ik het nogal snel op de heupen.

Daar staat tegenover dat de magie tussen Gosling en Stone (allebei in een staat van genade verkerend) me bij een tweede kijkbeurt veel meer te pakken kreeg. Ook de pijnlijkere momenten waren soms echt raak: de scène waarin het koppel ruzie krijgt tijdens het eten is overweldigend.

Ook op visueel vlak wel leuk en kleurrijk en vooral de wat meer ingetogen nummers vind ik erg geslaagd.

Ik ga naar 3,5*

Laatste Dagen van Emma Blank, De (2009)

M'n vierde van Warmerdam en opnieuw een geinige prent, hoewel zeker niet z'n beste. Die absurde humor gaat er bij mij in als koek maar de grappenfrequentie mocht in De Laatste Dagen Van Emma Blank toch wat hoger liggen.

De film ziet er trouwens weer verzorgd uit en ook de score is best geslaagd. Zo blijft deze regisseur zowat de enige figuur binnen de Nederlandse cinema die me kan bekoren, niettegenstaande die wereld best nog enkele geheimen kent voor mij.

Lac, Un (2008)

Alternatieve titel: A Lake

Erg bijzondere prent weer van Philippe Grandrieux, toch wel 1 van de meest unieke filmkunstenaars die ik ken. De sfeer is opnieuw naargeestig en beklemmend, de ongrijpbare fotografie ronduit prachtig. De donkere silhouetten en de mistige, besneeuwde landschappen rond het meer... Grandrieux brengt het allemaal schitterend in beeld en Un Lac is net als Sombre en La Vie Nouvelle weer een heel fysieke film geworden. Zijn derde worp levert wat mij betreft dus zeker een speciale en intrigerende kijkervaring op.

Jammer genoeg bleef het vooral bij een fascinerende zit, veeleer dan dat Un Lac me ook echt wist te raken of te hypnotiseren. Iets waar Sombre, visueel nochtans de minst verfijnde Grandrieux, net wel heel erg in slaagde. Un Lac lijkt me dan weer de meest bevreemdende van z'n films te zijn. Die blikken bij die personages!

Fascinerend dus en cinematografisch grote klasse, maar daar blijft het bij na een eerste kijkbeurt. Wel zin gekregen om La Vie Nouvelle te herbekijken. Die staat momenteel op 3*, maar is in m'n herinnering beter dan deze, waarvoor ik nu nochtans een halfje meer veil heb.

Ladykillers, The (2004)

Mja, echt slécht vond ik The Ladykillers niet, maar toch behoorlijk belegen. Grootste probleem is wat mij betreft het gebrek aan geslaagde personages. In Bv. Burn After Reading vind je die wél, ondanks het even onzinnige verhaal.

Hier dus vooral vervelende figuren: die footballgast, J.K. Simmons die met de schijterij zit, één of andere Aziaat met Hitlersnorretje,... Van het niveau Police Academy als je 't mij vraagt. Hanks valt wel nog mee, maar hilarisch vond ik 'm nu ook niet.

Uiteraard wordt de prent wel in beeld gebracht met de gekende Coenflair. Niets briljants, maar toch eleganter dan het doorsnee komedietje.

Weinig origineel filmpje dat nergens afwijkt van de platgetreden paden en voor mij dan ook de minste Coen (Raising Arizona en True Grit nog niet gezien).

2*

Lake Tahoe (2008)

Klein, charmant filmpje. Dat in mijn ogen wat al te minimalistisch is om een diepe indruk na te laten.

Lake Tahoe is op visueel vlak nochtans aardig, met een spookstadje dat baadt in een verzengende hitte. Zorgt voor zomerse kleuren.

Jammer genoeg maakt regisseur Fernando Eimbcke (is me 't naampje wel) bijna uitsluitend gebruik van statische shots. Terwijl ik persoonlijk liever wat dynamischer camerawerk zie.

Daarnaast bevat deze prent ook wel een beetje droge humor, maar hilarische taferelen moet je nu niet verwachten.

Ben een groot fan van coming-of-ageverhalen, maar Eimbckes tweede wist me eerlijk gezegd nergens te raken. Lake Tahoe is een fris briesje op een bloedhete voormiddag. Fijn... maar vlug vergeten als het voorbij is gewaaid. 2,5*

Lakeview Terrace (2008)

Weer eentje in de rij "Waarom kijk ik hier in godsnaam naar?". Ben eigenlijk allergisch aan cinema waarbij iemand zonder dat ie er zelf aan kan doen het bloed vanonder de nagels wordt gehaald. En ook deze is me misvallen.

Het begin is nog redelijk, met een behoorlijk eerste half uur. Daarna wordt Lakeview Terrace steeds frustrerender. Zowel Jackson als Wilson doen het nochtans niet slecht, en het voelt allemaal best echt aan, maar persoonlijk hoef ik er geen film over te zien.

1,5* dan maar, want op zich is Lakeview Terrace wat mij betreft nu ook geen complete draak.

Last Night (2010)

Dit filmpje wist mij wel te boeien tot het einde, maar daarmee is het meeste ook gezegd. Want ik vond Last Night toch sfeer en authenticiteit missen. Het was allemaal zo kil en steriel. Zowel de beelden als de acteurs. Er hing geen elektriciteit in de lucht. Niet dat Knightley & co het slécht doen, maar ik voelde de passie niet. En da's jammer, want uiteindelijk stelt de film wel interessante vragen.

Ook op visueel vlak is het allemaal wel degelijk, maar zo akelig glad. Die feestjes , precies een fotoshoot voor Ikea. Zo saai en kunstmatig.

Drietje.

Låt den Rätte Komma In (2008)

Alternatieve titel: Let the Right One In

Zoals hier al vaak gezegd valt Let The Right One In een beetje tussen horror en jeugdfilm in, maar dat hoeft geen probleem te zijn. Deze film weet namelijk enkele magische momenten op het doek te toveren, vooral met behulp van Lina Leandersson die op indrukwekkende wijze gestalte geeft aan Eli. Verder is Alfredsons sprookje (zo voelde het bij mij toch aan) verdienstelijk, maar een plek in de IMDb-top 250 vind ik evenwel een tikkeltje overdreven.

Le Donk & Scor-zay-zee (2009)

Waar velen Meadows' vorige als een charmant tussendoortje zagen, geldt dat bij mij eerder voor deze prent. Somers Town vond ik namelijk een wondermooi juweeltje met prachtige beelden en dito muziek.

Le Donk & Scor-zay-zee daarentegen is fijn, zonder op enig vlak echt te kunnen overtuigen. Visueel is er omwille van het concept weinig ruimte voor poëzie en ook de soundtrack valt mager uit in vergelijking met de schitterende deuntjes die Somers Town opluisterden.

Zelfs de humor is wat mij betreft minder, hoewel Le Donk zich toch eerder als een volbloed komedie aandient. Niettemin vaak moeten gniffelen omwille van Considines asociale gedrag en ook de gelatenheid waarmee Scor-zay-zee alles ondergaat zorgt voor de nodige gein.

Leuk filmpje, dat qua humor een beetje aan The Office doet denken, maar in vergelijking met Meadows' vorige parels toch een stapje terug.

Leap Year (2010)

Zo'n filmpje dat het zou moeten hebben van het gezellige sfeertje van het Ierse platteland, maar een beetje wordt verpest door de enorme voorspelbaarheid (van zowat elke scène weet je precies hoe die zal verlopen) en de vaak ongrappige pogingen tot humor.

Af en toe komt die gezelligheid toch eens door de clichés heen prikken en ook de twee hoofdrolspelers hebben voldoende charisma om het geheel genietbaar te houden.

Geen grote cinema en soms bijna belachelijk clichématig, maar ook een prent die vlot wegkijkt en waar ik af en toe wel eens nood aan heb. Toch heerst vooral het knagende gevoel dat er meer had ingezeten: 2,5*

Lebanon (2009)

Alternatieve titel: Levanon

Bijzondere prent die vooral de verdienste heeft om je als kijker echt in die tank te droppen. Ik had bij momenten het gevoel zelf vast te zitten in dat smerig, vochtig, drukkend warm stuk ijzer. We zien of weten niets meer dan de onervaren soldaten, waardoor ook ons de angst om het hart slaat. Mooie, spaarzame score overigens. Maar verder nu niet een film die me echt heeft overweldigd. 3*

Lighthouse, The (2019)

Taaie film die mij wist te intrigeren maar bij een eerste visie nog niet echt wist mee te slepen. Deed me soms wat denken aan het werk van Béla Tarr, waar het de knappe zwart-witte, winderige beelden mee gemeen heeft. Het steekspel tussen de 2 heren is best wel vermakelijk bij momenten, en er wordt goed geacteerd. Maar echt helemaal mee was ik nog niet.

Kan bij een volgende visie wel gebeuren, want bij bv. een eerste keer Eraserhead kon ik de film ook nog niet helemaal smaken. De waardering voor de ambitie van Eggers is er in ieder geval, misschien dat The Lighthouse mij de volgende keer wel weet te overrompelen.

Qua score weet ik het ook nog niet goed, maar ik laat de pluspunten eventjes wat zwaarder doorwegen en zet in op 3,5*.

Lilja 4-ever (2002)

Alternatieve titel: Lilya 4-ever

Film die ik een 20-tal jaar geleden al eens zag en toen indruk maakte. Verder wist ik er niet zo veel meer van.

Nu herbekeken en Lilya 4-ever maakt nog steeds indruk. Wel is het een érg zware dobber. Geen film die je voor je plezier opzet. Ik zag de afgelopen tijd vooral donkere films met veel ellende, en dit kwam er als overtreffende trap bovenop. Het wordt stilaan tijd voor weer eens een lichtere prent.

Wel is het genieten van de acteerprestatie van het hoofdpersonage, dat aan haar lot wordt overgelaten in barre Sovjet-omstandigheden. Moodysson kiepert een hoop ellende over haar heen, maar actrice Oksana Akinshina draag haar personage met gratie en veel gevoeligheid. Een topprestatie van Akinshina die blijkbaar nog érg jong was toen deze film werd gedraaid. Ook de jongen die Volodja speelt, de enige die echt om Lilya geeft, speelt met veel naturel.

De Sovjet-decors worden knap in beeld gebracht en de soundtrack past hier wel. Ondanks dat het een bikkelharde film is, brengt Moodysson zijn verhaal op geloofwaardige manier.

4* maar nu mag er wel weer wat tijd over gaan voor ik hem opnieuw op zet.

Limey, The (1999)

Aardige Soderbergh. Alweer.

Redelijk simpel verhaal maar toch weet hij er opnieuw iets bijzonders van te maken. Mooi in beeld gebracht, puike montage en goede acteerprestaties.

Luis Guzmán is zoals altijd dik in orde en ook de sixties-coryfeeën hebben iéts. Noch Terence Stamp noch Peter Fonda zijn in mijn ogen grote acteurs, maar beiden beschikken over de juiste uitstraling voor hun rol in The Limey. Stamp komt af en toe wel akelig dicht in de buurt van de karikatuur, maar op andere momenten imponeert ie dan weer.

Was er tijdens het kijken overigens van overtuigd naar Denise Richards te zitten kijken, maar Fonda's vriendinnetje blijkt een andere schoonheid.

Cool, melancholisch filmpje. Soderbergh... You talented son of a bitch!

Linha de Passe (2008)

Martin Van K zei het al: Linha De Passe lijkt maar wat voort te kabbelen, zonder dat het verhaal echt ergens naartoe werkt. En toch laat deze film een diepe indruk na.

Zo dompelt het regisseursduo São Paulo op fabuleuze wijze onder in een poëtische melancholie. Zowel de beelden als de soundtrack zijn bijzonder mooi en doen me wat denken aan het werk van Michael Winterbottom.

Ook de onervaren acteurs doen het grandioos en zouden zich moeiteloos kunnen meten met de vaak bejubelde acteerprestaties uit die andere sloppenwijkfilm, Slumdog Millionaire. Vreemd overigens dat die (eveneens erg sterke) prent nu overal hoge toppen scheert terwijl het hier bij Linha De Passe (hopelijk voorlopig) griezelig stil blijft.

Linkeroever (2008)

Alternatieve titel: Left Bank

Hier keek ik al langer naar uit en nu eindelijk gezien. En het moet gezegd: Linkeroever is behoorlijk indrukwekkend! Zoals hierboven al aangehaald: dit is cinema, waarbij ruim aandacht wordt geschonken aan meer dan het scenario alleen.

Visueel vind ik deze prent klasse, zonder dat het echt opzienbarend is. Ook de soundtrack mocht er wel wezen, wat eveneens opgaat voor de acteurs. Schoenaerts is weer z'n enigmatische zelve en z'n wazig personage lijkt zo uit het leven gestapt. Daar tegenover houdt de bevallige Eline Kuppens zich uitstekend staande, hoewel ik het wel eens ben met Onderhond dat ze best wat brutaler mocht zijn. Met een minder naïeve en rechtschapen Marie had Linkeroever misschien nog levensechter aangedaan. Maar sowieso een frisse verschijning, zonder twijfel.

Meer mystery dan horror, en pas op het einde worden de registers opengetrokken. Dat slot mag voor mij dan al niet helemaal bevredigend zijn, de sfeer die door Van Hees (en Karakatsanis) wordt neergezet is dat wel en maakt van Linkeroever meteen één van mijn favorieten van de Belgische cinema.

Of deze bij een tweede visie even krachtig blijft valt nog te bekijken, maar mijn nieuwsgierigheid naar Small Gods van de Karakatsanis bros is in ieder geval gewekt. Nu 'm wel nog ergens te pakken zien te krijgen!

Little Odessa (1994)

Hmm, vond dit toch de minste James Gray tot dusver. Zijn stempel is hier al duidelijk zichtbaar maar komt wat mij betreft beter tot uiting in zijn volgende films.

Op visueel vlak bijvoorbeeld vind ik deze een pak minder dan bijvoorbeeld We Own The Night of Two Lovers. De tristesse spreekt reeds uit de beelden, maar de flair ontbreekt nog.

Ook is Little Odessa in mijn ogen wat al té zwijgzaam. Niet dat de dialogen van Grays andere films als spervuren op je worden afgevuurd, maar toch... Die leken me telkens wat sfeervoller, en dan werkt het allemaal beter.

Zeker geen strontvervelende prent, met aardige acteerprestaties. Maar verder dan 2* kom ik niet.

Little Trip to Heaven, A (2005)

Fijne verrassing, dit filmpje. Zeer sfeervol en mooie beelden, hoewel ook ik nergens écht verbluft werd. Ook de score vond ik prima. Zoals wijlen Mochizuki Rokuro al zei, de prent doet erg 'Europees' aan.

Forest Whitaker haat ik normaal, maar in deze rol past hij goed. Rustiger dan anders, maar wel een vuil spelletje dat hij speelt met dat accent. Die Ijslander kun je natuurlijk alles wijsmaken, maar een bestaand Engels accent lijkt dit me niet. Kormákur denkt gewoon dat bepaalde Amerikanen zo spreken, terwijl ze van zijn film een lachertje maken op deze manier. Ook Julia Stiles is overtuigend.

Meer dan geslaagd werkje: 3,5*.

Living and the Dead, The (2006)

Deze prent is me erg slecht bevallen, misschien wel mede omdat ik iets anders had verwacht. The Living And The Dead begint namelijk zwartkomisch omwille van het James-personage, nochtans erg goed gespeeld. De manier waarop ie praat doet me soms wat denken aan A Clockwork Orange of Barry Lyndon waarbij ik ook meermaals moest grinniken. Maar ongein had ik dus niet verwacht, wel een subtiele, sfeervolle thriller. En subtiel is de film van Simon Rumley in mijn ogen net allesbehalve.

De setting (zo'n veel te groot kasteel voor 3 mensen) biedt nochtans mogelijkheden, maar je moet die zoon maar vijf seconden bezig zien om te weten dat daar ongelukken van komen. Dat ie daar gewoon in dat huis rondbanjert en niet opgenomen is, of er op z'n minst gecontroleerd wordt dat ie z'n medicatie neemt, zelfs als Vader van huis is, kan je op z'n minst merkwaardig noemen. Ik neem het nu allemaal veel te serieus, maar dat alles uit de hand loopt, zou geen ziel meer mogen verbazen.

Verder ben ik geen fan van fast-forwards, en al zeker niet als ze zo veelvuldig gebruikt worden. Op dat vlak was ik dus helemaal niet onder de indruk van The Living And The Dead.

Ook de soundtrack is niet aan mij besteed, maar goed, daar ligt mijn ontgoocheling nu niet aan. Gewoon de hele uitwerking van het basisgegeven vind ik strontvervelend en 'k heb meermaals op de klok moeten kijken, hoewel de film nu niet bepaald een marathon is.

Zware bevalling, maar 'k hou de 0,5 toch nog even op zak, er bestaat nog erger.

Living in Oblivion (1995)

Vond het eveneens een grappige prent. Met opnieuw een heerlijke Steve Buscemi in de hoofdrol, en ook de andere acteurs doen het erg leuk. Catherine Keener is inderdaad een ravissant mevrouwtje. En dan die hese stem...

Hoewel het maken van een low-budgetfilm door regisseur Tom DiCillo wat door het slijk wordt gehaald, spreekt er ook veel liefde uit Living In Oblivion.

Beetje verrast wel dat de hilarisch verwaande Chad Palomino gebaseerd is op Brad Pitt. Die leek me altijd zo down to earth.

Ergens tussen 3 en 3,5*.

Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Alternatieve titel: Lock, Stock & Two Smoking Barrels

Ook eens herzien na zeker meer dan 15 jaar en het blijft wat mij betreft een frisse en amusante gangsterfilm. Often duplicated sindsdien, maar de kleurrijke personages hier konden mij zeker nog vermaken en ook op visueel vlak is het minder gedateerd dan ik had verwacht. Goeie soundtrack ook.

Loft (2008)

"Volledig in de lijn van Alzheimer", zou ik de film samenvatten.

Deze keer wel naar een scenario van de hand van Bart De Pauw, die bij mij niet veel meer verkeerd kan doen sinds het fenomenale Het Geslacht De Pauw. Niet dat Loft veel te maken heeft met 's mans humoristische kant (de grapjes in de film lijken toch meer afgestemd te zijn op het "grote publiek"), maar ook in een ander genre verwachtte ik kwaliteit.

En dat levert Loft ook af, hoewel ik soms het gevoel had dat de hele zaak wat compromislozer mocht. Ook is het universum dat Van Looy hier toont een beetje leeg en oppervlakkig waardoor het moeilijk is om in de huid te kruipen van de personages.

Visueel is deze prent "stijlvol" (wat te glad allemaal naar mijn smaak, maar Van Looy schenkt er tenminste aandacht aan), en ook de klassieke soundtrack had voor mijn part plaats mogen ruimen voor iets gewaagders, iets persoonlijkers (Van Looy heeft als ik het goed begrepen heb eigenlijk gewoon totaal geen hand gehad in de score).

Dan zijn er natuurlijk nog de acteurs, die het wat mij betreft degelijk doen, maar toch kan ik me niet van de indruk ontdoen dat het allemaal wat te veel in de lijn ligt van de doorsnee Vlaamse productie (op het grote en het kleine scherm). Ook begrijp ik best dat sommigen liever wat meer dialect hadden gehoord: het had in ieder geval voor dat extra tikkeltje naturel gezorgd. Maar verder vind ik dat ze zich allen goed staande houden en was het leuk om de wondermooie Laura Verlinden (echt wel een betoverende vrouw) na Ben X en De Laatste Zomer weer eens te mogen aanschouwen. Ook Veerle Baetens doet m'n hart sneller slaan en haar scènes tillen Loft naar een hoger niveau, vind ik. De vijf protagonisten voldoen aan de verwachtingen maar zijn zoals hier al vaak aangehaald wel wat getypecast.

Met deze kaskraker levert Sympathieke Erik geen overweldigend magnifieke cinema af, maar wel weer een hyperentertainende film die ik minstens even goed vind als de grote voorbeelden A Simple Plan en The Usual Suspects.

Lola Rennt (1998)

Alternatieve titel: Run Lola Run

Na al die jaren nog eens herbekeken en Lola Rennt blijft in mijn ogen toch wel erg tof. Net niet zo cool als dat de film zou kunnen zijn, want daarvoor mist Tykwer wat mij betreft een beetje audiovisuele bravoure. Vergelijk het met een film als Any Way The Wind Blows, waarin de grootstad-vibe ook een hoofdrol opeist, en dan valt deze prent toch wat lichter uit.

Voor mij dus geen meesterwerk, maar wel gewoon allemaal leuk. Het concept van de film zou er voor kunnen zorgen dat het boeltje al ergens bij de tweede run begint te slepen, maar dat gebeurt eigenlijk niet echt. Ook al mede dankzij het charisma van Potente en Bleibtreu.

Klein viertje.

Lolita (1962)

Een Kubrick die ik nog niet had gezien. Ondanks de hoge leeftijd, vond ik dat deze Lolita eigenlijk weinig gedateerd aanvoelde. Prima prent met wel wat leuke humor en goede acteerprestaties. Net zoals ik bij Paths of Glory neerschreef: minder het soort van cinema waar ik echt superenthousiast van word zoals het latere werk van Kubrick maar zeker een degelijk film.

London Boulevard (2010)

Op zich wel een film met de uitstraling van een A-film, met een verzorgde look en prima acteerprestaties. Maar ook maar een beetje bijzonder is London Boulevard niet: het scenario is erg matig en ook visueel is het nergens écht bijzonder. Geen prent die nu iets compleet verkeerd doet, maar opwindende cinema vond ik het niet.

2,5*

London River (2009)

Mja, mja... Sober drama waar ik toch wat meer van had verwacht. Op emotioneel vlak deed het me allemaal minder dan gehoopt.

Een zeer ménselijke prent hoor, maar vond het geheel ook een tikkeltje duf. De film ziet er niet al te best uit (die overbelichte scènes, brrr) en het geheel riep bij mij de connotatie "TV-film" op.

Op zich kan ik dit soort cinema nochtans wel hebben, als die dan de weg naar de ziel vindt. Maar London River liet zeker niet de impact na die ik had verwacht. De aardige acteerprestaties ten spijt.

Degelijk maar toch een lichte teleurstelling. 3 zuinige sterretjes.

Lonesome Jim (2005)

Éindelijk op DVD! De verrassing van de eerste kijkbeurt is een beetje weg, maar toch heeft m'n geheugen me niet bedrogen: Lonesome Jim is een tragikomisch pareltje.

De hoofdattractie is natuurlijk Casey Affleck, die het weer adembenemend goed doet. Veel van de komische scènes zouden met een andere acteur compleet de mist in kunnen gaan. Ook is hij gewoon bijzonder charismatisch en zijn présence tilt elke film wel naar een hoger plan. De rest van de cast is eveneens overtuigend, waarbij Liv Tyler eindelijk 'ns écht charmant is.

Wat de cinematografie betreft is het duidelijk dat Steve Buscemi een intimistisch filmpje wilde maken en Jim is dan ook redelijk sober. Toch wordt de sfeer van zo'n godvergeten Amerikaans dorpje heel treffend overgebracht, wat Buscemi's aanpak rechtvaardigt. Hetzelfde geldt voor de soundtrack, die op zich weinig memorabel is maar gewoon wérkt in deze film.

'k Heb echt een zwak voor dit soort filmpjes en het hoeft dan ook niet te verbazen dat ik hier uithaal met 4,5*.

Long Weekend (2008)

Alternatieve titel: Nature's Grave

Geweldig van genoten eigenlijk. De relatie tussen de twee protagonisten is misschien wat al te verzuurd en Peters lompe reacties zijn ook wat overdreven, maar verder kan ik enkel vol lof zijn.

Leuk dat er voortdurend een onheilspellend windje doorheen Long Weekend ruist zonder dat er echt veel gebeurt. Hierbij wordt op een sterke manier gebruik gemaakt van de locatie: geen claustrofobische setting, maar zelfs van een enorm uitgestrekt strand kan dreiging uit gaan. Ook de vele bomen en struiken lijken perfect "gecast". Echt mooi brengt Jamie Blanks het allemaal niet in beeld, maar wel zeer efficiënt.

De score is redelijk gewoontjes maar werkt eveneens wonderwel. Past wel bij die ruige Australische natuur.

Dan zijn er nog de twee acteurs die ik beiden redelijk fantastisch vind. Hoewel James Caviezels personage met zijn gedrag duidelijk de afslag richting noodlot heeft genomen, volg je zijn acties vol interesse. Ook Claudia Karvan is een brokje charisma dat de aandacht naar zich toezuigt.

Prima prent die de 4* bijna kan aanraken.

Looking for Eric (2009)

Film begint erg leuk maar verslikt zich in mijn ogen 'n beetje in het misdaadverhaal.

Het jolige eerste half uur levert een aantal fijne grollen op, zoals bijvoorbeeld de therapeutische sessie, die schitterend eindigt met een hoop brieven die postbode Eric blijkbaar gewoon in zijn kast had gedumpt. Sowieso behoren de momenten met zijn kameraden tot de meest geslaagde van Looking For Eric.

Jammer genoeg weet Loach dat niveau niet echt aan te houden en het tweede deel vind ik minder geslaagd. De humor verdwijnt grotendeels om dan nog eens (veel te laat en in minder leuke mate) terug te komen.

Niettemin een aardige prent met een uitstekende Steve Evets in de hoofdrol.

Lookout, The (2007)

Het rustige eerste uur vond ik meer dan prima. Het geheel wordt niet echt met enorm veel panache in beeld gebracht, maar het is allemaal wel sfeervol en het hoofdpersonage weet te boeien. Gordon-Levitt overtuigt eens te meer en ook Goode zie ik meestal wel graag bezig. Jammer genoeg vervalt The Lookout vanaf de overval in een standaard heist-verhaaltje, waardoor deze prent als een kaartenhuisje in elkaar stuikt. Toch een vlotte wegkijker en dus geef ik regisseur Scott Frank het voordeel van de twijfel: kleine 3*.