• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.475 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Duke Nukem als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Rain Man (1988)

"Raymond, am I using you?" - "Yeaaah!" - "Shut up!!"

Een mooie film over twee broers, de ene met het savant syndroom en de andere die zijn gehandicapte broer wil gebruiken om een erfenis op te strijken. Toen ik deze film voor het eerst zag werd ik enorm boos op het personage van Tom Cruise. Later in de film groeien de broers gelukkig wat dichter naar elkaar toe en begint Charlie (Tom Cruise) wat menselijkere trekjes te vertonen. Dustin Hoffman speelt zijn rol heel overtuigend, vind ik.

Rambo (2008)

Alternatieve titel: John Rambo

-P- schreef:

Voor mij zijn deel 1 en deze de beste.

Alleen jammer dat er in de televisie versie behoorlijk geknipt is. Er zijn veel groffe scènes uit gehaald, is me al een paar keer opgevallen.

Mee eens hoor. Deze versie is net als First Blood erg sterk. Maar hoewel ook dit deel erg goed wordt opgebouwd, overheerst hier toch de brutale actie en die wordt hard en realistisch in beeld gebracht. Gaan snoeien in de groffe scenes is echt doodzonde want die zijn erg belangrijk voor het verhaal en ondersteunen de motivatie van zowel de hulpverleners als de redder in nood, John Rambo.

Rambo III (1988)

Rambo III is een stuk beter dan deeltje 2. De actie blijft natuurlijk onzinnig en het verhaaltje dun, maar Stallone zit wat beter in zijn rol deze keer en er zit veel vaart in de film. Het eerste en vierde deel blijven evenwel mijn favoriete delen.

Rambo: First Blood Part II (1985)

Dit tweede deel weer eens gezien en het is echt een stuk minder dan deel 1. Veel minder verhaal en diepgang, ook minder kans voor Stallone om te laten zien dat hij kan acteren. Wel een knap meisje, die Julie Nickson.

Rambo: Last Blood (2019)

Alternatieve titel: Rambo V

Geen slechte film, deed mij inderdaad ook denken aan Taken. En de Rambo vibe ontbrak inderdaad een beetje. Stallone wordt gewoon te oud voor dit soort actiefilms, net als die andere icoon uit de jaren '80 schwarzenegger. Beide heren zijn intussen meer dan 70 jaar oud. Stallone past op zijn leeftijd beter in een karakterrol zoals in de film Cop Land (1997), daar vond ik hem erg sterk acteren. Dat soort films gaat hem beter af dan actiefilms waarin hij als bejaarde een heel leger in de pan weet te hakken. Voor mij mag deze Last Blood ook echt de laatste Rambo worden. Maar goed, de film was wel genietbaar hoor. De actie laat lang op zich wachten, maar wordt de laatste 20 minuten van de film lekker hard in beeld gebracht. Mijn favoriete Rambo-films blijven toch Rambo First Blood en Rambo IV.

Rampage (2018)

Alternatieve titel: Rampage: Big Meets Bigger

Inderdaad een soort King Kong vs Godzilla, met een vleugje Rise of the Planet of the Apes (de gebarentaal met de aap). De CGI van George ziet er nog goed uit maar de wolf en de krokodil zien er heel nep uit. Dwayne Johnson is altijd een plezier om bezig te zien, echt een sympathieke kerel! Maar in deze film weet hij bitter weinig humor te brengen. Het script leent zich er gewoon niet voor, daar kan Johnson ook niets aan doen. Er zit ook weinig logica in deze film, Johnson wordt van dicht neergeschoten maar heeft verder in de film hier geen enkele last meer van. Het is niet meer dan een routinewerk monsterfilmpje waarbij alweer een halve stad in de puin wordt gelegd. Het leger is na een tijdje zelfs niet meer te bespeuren, enkel onze helden Davis (Johnson) en George de gorilla weten de zaak samen op te lossen. Hun verstandhouding moet hartverwarmend werken, en het grapje met George die zijn middelvinger opsteekt zal voor de jongsten onder ons misschien nog wel grappig zijn. Ik geef deze film toch maar 2.5* omdat ik een Dwayne Johnson fan ben.

Rat Race (2001)

clubsport schreef:

Jammer dat atkinson zijn mr bean typetje zo overdreven moest naspelen in deze toch over het algemeen redelijk flauwe komedie .

Hij lijkt inderdaad steeds hetzelfde typetje te spelen, hoewel hij toch meer in zijn mars heeft! En ben het er ook mee eens dat dit een nogal flauwe komedie is met enkele leuke momenten en een hoop onzin.

Raw Justice (1994)

Alternatieve titel: Good Cop, Bad Cop

Pamela zet haar twee grootste troeven in, in deze lowbudget actiefilm. Wat kun je nog meer zeggen over deze film?

Ray, The (2022)

Alternatieve titel: Run & Gun

De affiche van Run & Gun sprak mij aan en dus ben ik blind in deze film gegaan. Hoewel het geen hoogvlieger is, zat ik toch de hele tijd geamuseerd toe te kijken. Het doet mij toch een beetje aan een typische jaren '80 actiefilm denken. Alleen al het rare kapsel van Ben Milliken, die ik overigens niet kende. Het hele idee van het Mandela effect is wel grappig, hoewel er verder niets mee wordt gedaan.

Ready or Not (2019)

Ik had meer horror verwacht maar dit is dus een soort zwarte komedie met een flinke portie blood and gore. Niet grappig en niet spannend. De setting in dat huis had nochtans mogelijkheden. Op het einde wordt het wel wat beter. Eigenlijk vond ik enkel de laatste tien minuten van de film wel grappig. Een origineel idee, maar matig uitgewerkt.

Real Steel (2011)

Onderhond schreef:

't Is jammer dat dit een echte kinderfilm is geworden. De sentimentele opbouw, een kutkind in de hoofdrol en een wel al te verplicht verloop zorgen ervoor dat de film nooit op stoomsnelheid geraakt.

Ik vond het hoe langer hoe meliger worden, met als toppunt uiteraard het finale gevecht.

Ben het met bovenstaande volledig eens. Zelfs mijn zoontje vond deze film te kinderachtig! Hugh Jackman doet het overigens wel redelijk goed, maar dat kan deze film niet redden.

Red (2010)

Leuke film die met een eenvoudig gegeven toch weet te vermaken dankzij de degelijkheid waarmee hij is gemaakt, de actie en natuurlijk de nodige humor. De oude rotten in het vak laten zien dat ze nog van wanten weten. Ook de jonge dame in het gezelschap doet het goed, het is grappig om te zien hoe snel ze aan het geheim agentenleventje gewoon raakt!

Red Notice (2021)

Na de bijzonder saaie nieuwe Dune-film, waarbij ik met veel moeite mijn ogen kon openhouden, deze leuke actie/komedie opgelegd en hier heb ik mij erg goed mee geamuseerd. Het duo Reynolds en Johnson spelen goed op elkaar in.

Na Free Guy is dit nu al de tweede leuke komedie met Reynolds dit jaar. Het is natuurlijk erg luchtig en flauw. Het moment waarop Reynolds bijvoorbeeld het deuntje van Raiders Of The Lost Ark fluit, ik moest er toch om lachen. Het is een mooie ode aan die avontuurlijke films uit de jaren '80, die tegenwoordig nog maar weinig gemaakt worden.

Sommige kwatongen zullen beweren dat Gal Gadot enkel in dit soort films komt opdraven omdat ze als heerlijke eye candy wordt voorgeschoteld en niet meer dan dat, van haar acteertalent moet ze het namelijk niet hebben. En ze hebben helemaal gelijk, we zijn de schepper dan ook dankbaar voor deze mooie verschijning!

Red Riding Hood (2011)

Matig filmpje voor tienermeisjes met slecht acteerwerk en jonge acteurs zonder enig charisma. Amanda Seyfried ziet er nog wel leuk uit, hoewel die ogen van haar...

Red Rock West (1993)

trebremmit schreef:

Erg tof filmpje dit. Begin jaren negentig zijn er aardig veel van dit soort neo noirs gemaakt, was een tijdelijke opleving van het genre.

Precies, U Turn (1997) was ook zo'n film en met een beetje hetzelfde gegeven. Een man met geldproblemen komt in een western stadje vast te zitten en wordt door een andere man ingehuurd om zijn vrouw te vermoorden, maar hij wordt natuurlijk verliefd op de vrouw. En dan wil de vrouw dat hij haar man vermoord. De (gitaar)muziek is sfeervol, Cage speelt de rol van zwijgzame stranger heel goed, Lara Flynn Boyle heeft een mooi kopje en Dennis Hopper is de engerd van dienst. Ook J.T. Walsh is goed gecast als corrupte sheriff.

Red Sparrow (2018)

Een sterke thriller over een Russische ballerina die door de Russische geheime dienst gebruikt wordt, maar zelf haar lichaam en intelligentie gebruikt om haar eigen doel te bereiken. Ook de CIA wil haar diensten gebruiken, maar aan wiens zijde staat ze? Aan die van zichzelf eigenlijk. Ze wil namelijk haar zieke moeder verzorgen. Sterke acteerprestaties, hoewel Joel Edgerton niet echt schittert in zijn rol is Jennifer Lawrence wel goed! En ze heeft een prachtig lijf, dat ze dan ook regelmatig laat bewonderen. Deze spionagefilm zit niet boordevol actie en is niet altijd even spannend, maar er zijn wel een aantal redelijk harde scènes en het verhaal wordt verteld zonder al teveel Hollywoodiaanse franjes. Ik heb er mij geen moment mee verveeld.

Reef, The (2010)

Al DeNiro schreef:

Veel spannender dan Open Water & Adrift.

xxERWINxx schreef:

ik vond dit deel het beste van de open water films.

Ik ben het hiermee eens, dit is de beste uit de reeks. Een goede sfeer, het gebruik van een echte haai en de realistische toon van de film passen echt bij het thema. Ook zijn de acteerprestaties helemaal niet slecht. Je zou na het zien van deze film twee keer nadenken vooraleer je nog eens in de open oceaan zou gaan zwemmen, of een boottochtje ondernemen.

Renegade (1987)

Alternatieve titel: You Call Me Trinity, They Call Me Renegade

Ik ben een fan van Bud Spencer & Terence Hill flms waarin ze een heel leuk duo vormen, maar op hun eentje hebben ze toch geen goede films gemaakt. Er zijn wel enkele leuke momentjes in deze film (zoals het gevecht met de leider van een motorbende terwijl de twee jochies staan te babbelen,

en als de politie-agente Terence fouilleert en hij zegt "Do you want me to couch?"),

maar over het algemeen is dit een saaie film met Ross Hill als een irritant snotventje dat aan het been van Terence hangt. Hij kan duidelijk niet acteren en zit enkel in deze film doordat hij het zoontje van Terence Hill was.

Theunissen schreef:

Hij was overigens de geadopteerde zoon van Terence Hill.

Is dat zo? Dat wist ik niet. Het verklaart wel waarom hij noch de 'looks' als het acteertalent van zijn vader had.

Renfield (2023)

"Okay, obviously we're dealing with a little bit more than just narcissism here."

Collins schreef:
Aardige film hoor, maar doodzonde dat een onbenullig maffia-subplotje de ruimte inneemt die ik graag veel meer gevuld had zien worden door aandacht voor de toxische relatie tussen Renfield en zijn meester. ...
In de film Renfield valt verhoudingsgewijs veel maffia te zien en veel Awkwafina die een oprechte politieagente speelt en samen met Renfield tegen de maffia optreedt. Hoult en Awkwafina vormen een prima duo en hebben samen enkele leuke actiescènes vol bloed en gore. Maar toch. Hoe leuk al die scènes ook zijn...als in de film eveneens een fantastische Nicolas Cage als Dracula verstopt zit, dan blijft vooral de teleurstelling hangen dat hij in veel van de scènes niet meedoet.

Dat vind ik dus ook, deze film begint heel aardig met een sublieme Cage die perfekt gecast is als Dracula. De 'abusive relationship' tussen Dracula en Renfield (hier goed neergezet door Nicholas Hoult) is leuk bedacht en ook grappig dat Reinfield in een zelfhulpgroep zit. De metafoor van een narcistische relatie is leuk bedacht. Ik ben zelf opgegroeid met een narcist en kan hier dus wel eens goed om lachen.

Maar het subplot met die Bassie en Adriaan drugsbende en het zusje en de daddy issues van agent Quicy (Awkwafina) zijn minder interessant om te volgen. Gelukkig gaat de actie en blood and gore weer de overhand nemen, eens Renfield en agent Quincy de handen in elkaar slaan om samen de bende op te rollen en voor eens en altijd(?) met Dracula af te rekenen.

Reptile (2023)

Dit is wel een heel erge slow burner zeg! Je blijft kijken dankzij de trage opbouw, het sterke acteerwerk van vooral Benicio Del Toro, en de aanhoudende muziek blijft de kijker ook voortdurend beloven dat er iets spannends staat te gebeuren. De vele door anderen reeds genoemde losse eindjes en zijplotjes die uiteindelijk tot niets leiden, vind ik toch wel een beetje storend. Ik had eerlijk gezegd meer verwacht van deze Reptile.

Rescuers, The (1977)

Alternatieve titel: De Reddertjes

Een leuke tekenfilm uit de talentvolle Disney-stal. De sketcherige tekenstijl heeft zo z'n charme. We zijn wel meer pastelkleurtjes gewend bij Disney. De stemmen van de Hongaarse schone Eva Gabor en komiek Bob Newhart, o.a. bekend van zijn talrijke gastoptredens in de Dean Martin show, zijn prima gecast. Ze vormen samen een schattig duo. Ook Medusa wordt goed neergezet door Geraldine Page, en Joe Flynn als haar hulpje Snoops. Madame Medusa doet mij trouwens een beetje denken aan miss Hannigan uit de film Annie (1982).

Resident Evil (2002)

Ondanks het zeer slechte acteerwerk van vooral Michelle Rodriguez, die de hele film door boos probeert te kijken, en de slechte special effects vind ik deze film toch beter dan de talloze vervolgen die steeds meer afwijken van het survival horror genre en naar over the top actie en science fiction overhellen.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Alternatieve titel: Resident Evil 4: Afterlife

Een mindless actiefilmpje dat behoorlijk sterk leentjebuur speelt bij o.a. The Matrix (Albert Wesker lijkt op Agent Smith) en Silent Hill (The Executioner/Axeman lijkt op Pyramid Head). Meer actie dan horror dus, en dat is een beetje jammer voor een franchise die zichzelf Resident Evil noemt. Bij sommige scènes had ik wel wat vragen, zoals waar komt Axeman eigenlijk vandaan? En waarom offert Alice zomaar al die klones van haar op, die sterven namelijk bij de vleet tijdens de aanval op de Umbrella headquarters in Japan, zonder dat iemand er naar omziet. Boris Kodjoe als Luther vind ik een erg zwakker acteerprestatie neerzetten. Milla ziet er wel weer erg leuk uit in dit deel.

Resident Evil: Apocalypse (2004)

Roger Thornhill schreef:
Bovendien krijgt deze film een extra ster vanwege Sienna Guillory – ik kon m'n ogen niet van haar af houden.
 

Ik vond haar zelfs aantrekkelijker dan Milla Jovovich. Bovendien heeft Jill Valentine meer te maken met Resident Evil dan een zekere Alice.

Resident Evil: Extinction (2007)

Deze film heeft inderdaad een leuke setting in de woestijn en doet een beetje denken aan Mad Max toestanden. Ook dit deel heeft weer een goede beeld- en geluidskwaliteit. De zombies zien er wat beter uit dan in de voorgaande delen. Ook Ali Larter als Claire vind ik een leuke toevoeging. Alleen jammer dat Milla er minder leuk uitziet in die outfit en met die korte, onverzorgde haarstijl. En het mocht allemaal wat spannender en meer horror zijn voor mij. Maar bij herziening moet ik toegeven dat ik deze keer dit deel iets beter kon waarderen, dus gaat ie een heel puntje omhoog!

Resident Evil: Retribution (2012)

Ondanks de mooie aziatische vrouw kon deze film mij helemaal niet boeien. Wat heeft dit nog met de Resident Evil games te maken?

Gang_Star schreef:

dat gedoe met die vele klonen en dergelijke, zorgen dat Science Fiction de grote nadruk legt op deze film. En dat is niet waar Resident Evil voor staat naar mijn idee.

Resident Evil: The Final Chapter (2016)

Ik moest echt vechten tegen het in slaap vallen gedurende deze film. De slechtste uit een serie die al niet goed was.

The Oceanic Six schreef:

afschuwelijk saaie, vervelende troep geworden dat alleen nog leuk is voor mensen die van ADHD montage actie genieten en geen reet om verhaallijnen, acteerprestaties, een extreme overdosis CGI beelden en heel veel slow-motion actie geven.

Dat vind ik een erg goede beschrijving, vooral die ADHD montage van de actie-scenes is om bij te huilen!

The Oceanic Six schreef:

Ontzettend jammer dat een veelbelovende reeks gebaseerd op erg toffe games zo is misbruikt door Paul W.S. Anderson.

Inderdaad, ik hoop dat er ooit een reboot komt die trouw aan de games blijft.

Resident Evil: Vendetta (2017)

Alternatieve titel: Biohazard: Vendetta

Niet slecht, iig beter dan de RE films met Milla Jovovich. Ik vind het eerste stukje in de welbekende mansion het spannends, eens in NY wordt het wat minder. De motion capture is wel mooi gedaan. Maar het eindgevecht met die boss wordt veel te lang uitgerekt. Het voelt alsof je naar een cutscene in een game zit te kijken die je niet kunt skippen.

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Alternatieve titel: Resident Evil

Er is bijzonder weinig uitdieping van de karakters, die trouwens niet gelijken op hun karakters in de games. Wesker heeft geen zonnebril op, Leon is een Indiër en ook een heel onbekwame rookie cop die steeds zegt "Um, what's going on? Sir, who's in charge?", Jill is een halfzwartje en onaantrekkelijk. Claire heeft geen rood haar, korte broek en paardenstaart.

De achtergrond die wordt geschetst van Claire en Chris Redfield in het weeshuis heeft weinig toegevoegde waarde. Er wordt blijkbaar op de kinderen geëxperimenteerd, maar daar krijgen we erg weinig van te zien. De sheriff chief Irons, gespeeld door Donal Logue, vind ik het beste gecast en ook de enige waarmee ik enigszins kon meeleven. De rest van de cast brengt er echt niets van terecht, ze konden zomaar door om het even welke acteur vervangen worden.

De film lijkt meer op de games dan de films met Mila Jovovich, we zien zelfs even een goede weergave van de Spencer mansion waarin vooral de zombie in doktersjas die even omkijkt tijdens zijn 'maaltijd' bekend voorkomt. Er zijn echter weinig traps of puzzels om op te lossen. Alleen Wesker die even op de piano een deuntje van Beethoven speelt om een geheime deur te openen.

De CGI ziet er wel oké uit voor de zombies, maar niet voor de monsters. Terwijl in de RE films met Jovovich nog gewoon een paar schellen bacon op echte dobermanns werd geplakt, worden ze hier blijkbaar helemaal uit de computer getoverd. De licker ziet er totaal niet realistisch uit, en hij wordt door een klein mismaakt spookmeisje zomaar met de blote handen vermoord.

De sfeer in Racoon City wordt in deze reboot mooi weergegeven. Het is een verlaten spookstadje en ziet er soms best spooky uit. Maar echt spannend of eng wordt de film jammer genoeg nooit, het mocht meer horror en minder actie geweest zijn. Het verhaal wordt nogal snel afgehaspeld en doet een poging om meerder RE games te combineren. Dan had men beter voor elk spel apart een film gemaakt.

In de after credits scene wordt op een vervolg aangestuurd, met een actrice die niet op Ada Wong lijkt en die eindelijk Wesker zijn zonnebril aanreikt. Benieuwd of dat vervolg er ook zal komen. Kan mij niet voorstellen dat deze film zo succesvol zal zijn. Ik zag overigens in de eindaftiteling W.A. Anderson als Executive Producer vermeld staan, ik had geen idee dat hij betrokken was bij dit project!

Resolution (2012)

Voor een eerste poging hebben Justin Benson en Aaron Moorhead iets heel origineel gebracht met deze surrealistische drama/thriller. Ik zag eerst Endless (2017) en dan pas deze film, in omgekeerde volgorde dus. Beide films beginnen erg langzaam. In Endless komt pas na een uur wat actie om de hoek kijken, terwijl in Resolution na zeventig minuten nog steeds niets opmerkelijk gebeurt, behalve wat rode flashes en mysterieuze foto's en video's en iemand die in een grot zit te schreeuwen. Maar het moet gezegd dat de opbouw wel belangrijk is in dit soort films, het doet je meeleven met de twee hoofdpersonages. En de kijker die geduldig is geweest, wil dan toch weten wat er verder gaat gebeuren.