Ik doe overigens niet aan 'victim blaming' want ik zei niet dat overspel een reden tot moord is.
Maar het kan wel leiden tot allerlei misdaden, wraak enz. De schuldige in het bedrog is natuurlijk de vriend, Moriah is het slachtoffer van zijn oneerlijkheid en zijn vriendin's agressie.
Een goed idee dus om een relatie eerst duidelijk en volledig stop te zetten, voordat je met iemand anders begint.
Alternatieve titel: Under Paris, 11 april, 21:39 uur
Ik dacht al nee he, ze gaan toch weer die ecomeuk niet door onze strot rammen, met dat lesbokoppeltje voorop? Maar gelukkig worden die door de haai opgepeuzeld.
Dat dit zoutwaterbeest zomaar in de Seine kan overleven en zich kan voortplanten zonder een mannetje, nemen we maar voor lief.
Ik vind het einde wel verfrissend, deze keer geen happy end maar een troosteloos einde.
Crawl, maar dan met haaien.
Wat gezeur over klimaatverandering, een boze witte man die een slechte stiefvader is voor drie kinderen (een jongen en twee meisjes? Of was dat ook een jongen?), een zwanger meisje en een zwarte held en zijn dochter in de hoofdrol.
Een stuk minder spannend dan Crawl.
"This is our completely unauthorized, possibly illegal reboot of the Sony classic film the Anaconda!"
Het probleem met deze film is dat het geen pulp horror is, zoals de eerste film, en voor een komedie ook niet erg grappig. Dat de grote slang brult als een leeuw nemen we maar voor lief. De cast had er duidelijk wel plezier in. Zij konden tenminste een weekend op een woonboot in de Braziliaanse jungle doorbrengen. Dat die rapper die denkt dat hij kan acteren Ice Cube er inzit, was te verwachten. Ik had liever Jon Voight in een cameo gezien. En J-Lo komt op het einde ook eens haar mooie snoet laten zien.
De film bleef me tot het einde boeien. Over het slot moest ik even nadenken. Ambar kon blijkbaar aan het monster ontsnappen door in haar droom/illusie haar moeder, die Ambar aan zich wil binden, symbolisch te vermoorden of los te laten. Voor haar is het monster dus in zekere zin haar moeder of haar eigen schuldgevoelens.
Op het einde lijkt Ambar na haar genezing door het monster (al dan niet vrijwillig) te besluiten om het huis niet te verlaten en het monster te blijven dienen, als een soort priesteres van de Azteekse godheid.
Alternatieve titel: Re/Member: The Last Night, 15 maart, 20:45 uur
Er valt geen touw aan vast te kopen. Degenen die door de Yokai opgepeuzeld worden komen niet meer terug, maar Takahiro komt gewoon terug in dit vervolg. Asuka lost de zaak als enige overlevende op, maar nu is ze zelf het slachtoffer. Ze is op achtjarige leeftijd gestorven, maar in het dodenrijk is ze gewoon een oudere tiener.
En Takahiro herinnert zich hun affaire nog, hoewel die hele geschiedenis nochtans is uitgewist.
Het is me ook een raadsel waarom de rode personen de kids steeds proberen te killen, willen ze dan niet dat hun lichaamsdelen terug samengebracht worden?
Dit vervolg is weliswaar vlotter dan het eerste deel, en deze keer proberen de kids een overlevingstactiek te bedenken tijdens de daguren in plaats van enkel maar naar het strand te gaan of romantische en vriendschapsbanden aan te knopen.
Deze film begint wel goed met de eerste moord, maar eens de kinderen in een dodelijke loop vastzitten, is de spanning weg. Hoe vaak ze ook sterven, ze houden er geen angst of trauma aan over.
De film balanceert tussen nachten vol horror en dagen met lachen, vriendschapsbanden aankweken en romantisch gedoe.
Op het einde heeft Asuka blijkbaar geen haast om het hoofd in de kist te leggen, maar blijft ze rustig toekijken hoe het monster haar vriendje oppeuzelt.
De psychiater heeft waarschijnlijk geen andere patiënten, aangezien hij elke dag opnieuw met haar kan bellen en afspreken om ergens heen te rijden voor een lang gesprek (inclusief een hug).
Deze film gaf Nicole Kidman weer eens een reden om volledig uit de kleren te gaan, en wie kan daar een probleem mee hebben?
De chronologische opbouw snap ik niet goed. De feiten van het overspel gebeurden twintig jaar geleden, maar het koppel huwde slechts veertien jaar geleden?
Minder eng dan het eerste deel, een paar enge stukjes daar gelaten zoals de dansgroep die haar in haar luxe appartement volgt.
Naomi Scott acteert maar matig, wel leuk voor haar dat ze zelf de liedjes zingt en haar eigen choreografie kon maken.
Af en toe lijkt de film op een promotiestunt voor haar zangcarrière en reclame voor het peperdure VOSS water.
Het spannende einde met de poging om in de koeler haar hart te doen stoppen, wordt opeens onderuitgehaald door een flauw gevalletje van het was allemaal maar in haar verbeelding.
Ook het belachelijke cgi monster is behoorlijk flauw en ziet er erg fake uit.
Alternatieve titel: Three Amigos, 1 maart, 00:32 uur
Een komedie met SNL sterren Chase, Martin en Short. En de mooie Patricia Martinez, die we kennen van de tv-serie Zorro (1990-1993) en die helaas veel te jong gestorven is (55 jaar).
Minder grappig dan ik mij de film herinnerde uit mijn jeugdjaren. Deze film is nogal kitserig en flauw.
Er zitten natuurlijk wel enkele leuke scėnes in, zoals het cowboylied aan het kampvuur.