• 17.771 nieuwsartikelen
  • 183.778 films
  • 12.706 series
  • 35.098 seizoenen
  • 658.729 acteurs
  • 200.841 gebruikers
  • 9.502.306 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Kondoro als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Poseidon (2006)

"Conor! How did you get in there?"
"I don't know but the water's really high!"

Niet zo'n hele bijzondere film dit hoor. Ik vond het hoe dan ook wel vermakelijk genoeg om te blijven kijken, en het kent best leuke scenes. Alleen waren er ook onwijs veel irritaties in deze film man, niet te filmen. Ik dacht overigens altijd dat dit een complete horrorfilm was, daar kwam ik eigenlijk best bedrogen uit, want dat is de film bij lange na natuurlijk niet. Hoewel Petersen er soms nog best wel wat leuke scenes in weet te zetten hoor, zoals die kelner die naar beneden wordt gedrukt door die opa, en vervolgens gespietst word was wel vermakelijk.

Maar daar blijft het allemaal ook wel bij. Het verhaal is niet echt boeiend, en het concept is dan wel weer vermakelijk. Maar de film komt gewoon niet echt van de vloer, en dat jochie was echt stront vervelend zeg. Onnodige melodrama die je maar weer door de strot wordt geduwd, het zijn immers de late 2000's, dus dan is dat natuurlijk erg populair.

Nee, niet wat ik verwachtte, en daarnaast ook gewoon niet goed. Jammer, had veel meer potentie. Ik blijf ook gewoon geen fan van films spelend in of op de zee, daar kan ik gewoon echt bar weinig mee, en dat vind ik misschien wel het meest jammerlijke aan deze films, omdat het wat dat betreft wel gewoon leuke films kunnen zijn, buiten deze om dan.

Possession of Hannah Grace, The (2018)

Het is altijd gezellig als de kameraden uit het niets beslissen om naar de bioscoop te gaan. Wanneer er tijd voor is willen we graag de horror films bezoeken en vrijdag (alweer) was de keuze gevallen op de nieuwe film ‘The Possession of Hannah Grace’. Ik zelf had nog niks gehoord over de film, dus ik wist ook niet van zijn bestaan. Ook totaal niks opgezocht en ik liet het op me af komen, en de verassing was toch nog best tof. Ik ben er van overtuigd dat je eigenlijk geen trailers van films moet kijken, vooral niet van horror films. Dan zijn de schrikmomenten harder, komen beter binnen en zijn vaak ook leuker, je hebt vaker totaal geen verwachtingen van de film dus dat komt ook beter uit, dan kun je nooit zeggen of de film tegenviel of niet.

Diederik van Rooijen gaat internationaal en hopen maakt hij het daar in de U.S.A. want dat zou natuurlijk wel leuk zijn. Diederik heeft er toch nog een leuke film op na gelaten, vrij cliché allemaal en niet heel spannend maar toch best vermakelijke kost en je komt er zo door heen. Wat mij wel een beetje irriteerde was het punt dat de film vrij snel en onlogisch zijn scènes afwerkte, en dan vooral met betrekking tot het verbranden van het lichaam maar ook met de ontsnapping en noem zo maar op. Voor het eerst genoemde stukje was voor mij soms vrij onlogisch waarom dat zo gedaan was en het ging te snel, je weet eerst niet wat er gebeurd en dat vond ik spijtig.

Maar goed, met 85 minuten heb je ook niet een hele lange film voor je neus en Diederik wist er over te algemeen nog wel wat van de maken. Het mortuarium is een plek die ik nog niet veel in films heb gezien, voor mij dus nog vrij nieuw en dat maakt het ook allemaal wat leuker. Natuurlijk heb ik er al wel meer gezien in die setting maar niet zo veel als die paranormale woningen midden in het bos, of behekste kerken en weet ik het wat allemaal nee, voor mij nog vrij nieuw en leuk. De setting en sfeer werd er sterker door en je kunt in mijn ogen variërend te werk gaan.

Het verhaal is prima. We volgen ex-politieagent Megan die na een loop van depressie, angst en weet ik het wat allemaal haar leven weer op de rit probeert te krijgen en neemt een nieuwe job aan: lichamen binnenhalen van overleden personen in de nacht, en identificeren. Op een avond word er het lichaam van Hannah Grace naar binnen gebracht, bewerkt met een mes en half verbrand. Aardig luguber. Als die eenmaal binnen is beginnen er vreemde dingen te gebeuren binnen het mortuarium en moet Megan vecht voor haar leven en dat van anderen.

Spanning opbouwen doet de film niet zoveel maar dat was blijkbaar ook niet nodig in de zaal waar ik zat, vooral wanneer je één voet van Hannah in de lift zag begon er al iemand te schreeuwen van de schrik.. Kom op zeg, dat is toch niks? Horror vond ik het ook niet echt, en het blijft allemaal leuk maar niet héél spectaculair. Toch kent de film en en daar leuke scenes en blijft de vaart de in, cliché is het allemaal net iets te veel.

3.0*

Possession, The (2012)

The Possession

Gister avond waren we aan het rond zoeken op Netflix en we zagen The Possession erbij staan. We hadden daarna het idee om deze maar te gaan kijken en ik heb me serieus prima vermaakt met The Possession. De film, om gelijk over te beginnen is helemaal niet zo eng. Er zitten zeker een paar gekke scenes in maar daar blijft het wel bij.. Ook geinig dat er een stukje was gebruikt in A Haunted House. Namelijk de slaapkamer scene waarbij alle motten rondvliegen door de hele kamer .

Het verhaal vond ik prima om te volgen, soms wat slapjes maar ook zeker vermakelijk. Het concept vond ik wel iets moois. Over Dybbuk heb ik nooit wat gehoord, dus daar weet ik nu ook wat meer vanaf. Leuk dat het eens iets anders is waar een geest vandaan komt. Misschien was dit ook wel in andere films maar die heb ik natuurlijk dus niet gezien. Dus, The Possession is een prima vermakelijke film en het helpt je zeker door je zaterdagavond heen!

3.5*

Post, The (2017)

“Do you know what my husband said about the news? He called it the first rough draft of history.”

‘The Post’ was duidelijk een film waarbij ik bij mijzelf dacht: “waar kijk ik naar” en “dit past niet bij mij”, en dat klopte ook wel. Ik vond er eerlijk gezegd niet zo heel veel aan en dat kwam meer door verschillende punten, het was namelijk ook dat het de laatste dag was dat ‘Netflix’ hem in hun aanbod had zitten waardoor ik eigenlijk meer uit nieuwsgierigheid ging kijken, zonder al te veel verwachtingen. De film is voor mij best saai omdat het voor mij niet echt een boeiend concept en verhaal had, dat zou je wel denken aangezien mijn opa vroeger directeur was van verschillende druk bedrijven en ook kranten, dat zoiets in het bloed zit, niet dus.

Het gaat bij mij al een beetje fout met het concept en verhaal. Hoewel ik de kunnen wat er gebeurd is (en deze echt gelekt zijn) ernstig genoeg om niet genoemd te hebben, daar is deze biografie dan wel weer een goed iets van om het weer eens tot daglicht te brengen echter, boeide me het vrij weinig. Ik vond het allemaal maar traag en soms gewoonweg niet boeiend genoeg, en daar baalde ik wel van omdat ik wel had verwacht deze leuk te vinden namelijk.

Daarnaast vond ik de acteerkunsten ook erg zwak. ‘Tom Hanks’ deed het wel aardig, zoals ik wel gewend ben van hem en ook niet anders had verwacht, de beste man vind ik al tijden leuk en goed acteren. Maar daar stopt het wel. Bijvoorbeeld een ‘Meryl Streep’ vond ik echt waardeloos en heel stroef acteren in deze film, best zonde want ze kan veel beter en dat heeft ze ook vaak genoeg laten zien. En de rest van de cast vond ik verder niet echt boeiend genoeg.

‘Spielberg’ speelt erg op save, iets wat hij wel had mogen loslaten. De decor was wel aardig, ook altijd leuk om te zien hoe zulke bureaus nagespeeld worden maar, daar is dan ook alles al mee gezegd. Er had wat meer vaart in mogen zitten, wat meer spanning. De spanning en de rauwigheid die we vooral op het einde te zien krijgen waar het te laat is.

Nee, ik heb zeker niet genoten van deze zit, het duurde me vooral te lang. Na een klein uurtje was ik er wel een beetje klaar mee en dan duurt de film ook nog eventjes. Zeker niet mijn soort film, en helaas een misgeschoten kans van ‘Spielberg’ deze keer.

2.0*

Poughkeepsie Tapes, The (2007)

“Do you wanna see what the other side of the camera looks like...? “

Wederom een film die we hadden gehaald van ons lijstje die we aan het bekijken zijn, dit lijstje heb ik al vaker naar voren geschoven hier en gaat om een door een Discord-community gekozen lijst waarin de meeste ‘ziekelijke’ films staan met een mooi budget, voornamelijk geen B-films. Ook deze film staat erin en word vrij hoog gezet, dat is dus niks anders dan verwachten dat er iets heel vies of engs aan zat te komen. Ik moet zeggen, die film bereikt dat put op sommige momenten echt wel, en het was echt genieten geblazen. Hoewel ik ook vond dat ‘Dowdle’ hier en daar wat dingen liet liggen om een scene echt af te maken, waardoor de film voornamelijk door pieken en dalen heen gaat qua spanning maar ook qua kracht om door te kijken, de concentratie week soms iets af.

Wij zagen echter al een spoiler helaas (eerder op de dag) die liet zien welke scene er voorbijkwam wat ons best een creepy gevoel gaf, en meer zin in deze film. Helaas dat die spoiler gezien was, dus we wisten wat we verwachten maar niet wat die scene nog meer gaf, en dat was toch wel heel naar om te zien eigenlijk, wanneer ‘Ed’ wandelend op handen en voeten de kant op komt van die vrouw die hij even daarvoor had ontvoerd, maar hij heeft een masker boven op zijn hoofd en zijn herkenbare masker. Waarna hij bij die vrouw omhooggaat en twee naalden in haar nek steekt en dat was eigenlijk in mijn ogen de beste scene van deze film.

De film zou gebaseerd zijn op waargebeurde verhalen in ‘Poughkeepsie’, een klein dorpje boven in ‘New York’ gelegen tussen grote steden als ‘Pittsburgh’ en ‘Philadelphia’ en uiteraard ‘New York’. Destijds was daar wel in de jaren negentig een echte seriemoordenaar bezig namelijk “Kendall Francois” die waarschijnlijk acht vrouwen om het leven bracht, en al is overleden een paar jaar terug.

Enfin, ik ben even vergeten of deze film gebaseerd is op het werk van “Kendall Francois” maar, dat maakt even niet uit. Ik vond de film best leuk, ik hou wel van die ‘found footage’ films en daar mag deze zich ook gewoon weer bij aansluiten, wat zich ook meer richt op het ‘mockumentary’ gevoel. We volgen de politie/detectives die in een huis veel VHS-banden hebben gevonden waarop moorden staan en een hele waslijst aan films van ‘Cheryl’. We worden in de film meegenomen wat voor gruweldaden de moordenaar ‘Ed’ heeft uitgevoerd en ook hoe hij bij ‘Cheryl’ is gekomen. Zo zien we dat hij een kindje ontvoerd vanuit een voortuin, en nog wat mensen vermoord.

Het moment wanneer hij besluit in te breken bij ‘Cheryl’, in haar badkamer staat en vervolgens haar vriendje binnen komt lopen is wat verwarring, zeker om dat ik dacht dat hij de badkuip in dook en haar vriend overduidelijk niet zag dat er iemand stond of ze dat zelf door had vond ik, apart. Daarna besluit hij zich te verstoppen in de kast wachtend tot hen beneden lagen te slapen blijkbaar, geen idee hoe hij zeker ervan was dat, dat ook zo was. Waarnaar hij haar vriend van achter neerstak en haar ontvoerde om van haar zijn slaaf te maken en gekke dingen laat uitvoeren.

Vervolgens volgen we hem nog met wat moorden op prostituees maar, dit gaat snel over. Naja, hij martelt er ook nog een paar in zijn kelder, ook wel een fijne horrorscene waar hij de keel van eentje laat door snijden
.

Het verhaal is dus best ziek te noemen, en dat was eigenlijk best wel een verassing en vet om te volgen. Gruwelijke maar wel voornamelijk hele gave scenes waar ‘Ed’ heerlijk te werk gaat en het horrorelement kwam er goed uit. Gelukkig ook dat de film niet zo lang duurt want echt langer dan dit hoefde ook niet omdat het einde ietwat inzakte. Zeker het kijken waard, prima horror film met gave found footage beelden. Tof.

3.5*

Pound of Flesh (2015)

Pound of Flesh

Van Damme komt helaas aan zijn eind. Nu alweer 55 jaar en je kunt toch merken aan zijn films dat hij achteruit gaat. Ook in deze B-Film was veel te klagen. Dus daar gaan we dan! De film zag er te simpel uit, je ziet vaak het gebruik van een green screen wat ik dus totaal niet vind kloppen in een film. Mocht je er mee werken dan vind ik het zeker wel netjes dat je dan ook een goede afwerking er in maakt. Dit was afgeraffeld. Het acteer werk van de acteurs en actrices ziet er niet uit. De enigste die ik het nog een beetje goed vond doen in de film was, uiteraard de heer hem zelf, Jean-Claude Van Damme. Aan actie geen gebrek, dat zeker niet in deze film. Het concept was matigjes en best wel makkelijk opgezet. Camerawerk is ook verschrikkelijk. Dus, mocht je een B-Film willen zien die je middagje even moet vullen? Neem deze film! Ideaal!!!

2.0*

Predator (1987)

Predator

Predator is toch een redelijk vermakelijke film met SCFI die natuurlijk niet de beste is maar, wel goed. Ik heb me er niet aan geïrriteerd en het was prima te doen! Ik was eens van plan om Predator maar eens te kijken, na alles wat ik heb gehoord. Uiteraard de beroemde quotes van Arnold zoals: "Get to the choppaaa!!!". Heerlijk! Ik heb hem voor het eerst gehoord en vond hem geweldig. Uiteraard heeft de film aan actie ook niet te weinig en ik ergerde me er niet aan.

Arnold Schwarzenegger zit er natuurlijk ook wel weer in met zijn gebrekkig Engelse uitspraken haha! Nee, Arnold deed het leuk. Zijn team deed het ook goed en natuurlijk Kevin Peter Hall ook. R.I.P.

Het verhaal vond ik oke, alleen soms een beetje traag. Het kat en muis spel is leuk van de Predator op de heren. En daarna het kat en muis spel van Arnold op de Predator! Het concept was geinig en voor mij iets vernieuwd. Al heb ik wel de nieuwere films gezien, AVP etc. maar dit is echt de grondlegger en een toch nog leuke film! Ik zat lang te twijfel over een cijfer maar ik denk dat de cijfer die ik nu heb mooi is voor de film.

3.5*

Predator 2 (1990)

Predator 2

Ik ben geen fan van dit tweede deel in de ‘Predator’ reeks. Vond er vrij weinig aan, gebeurt niets spectaculairs en ik vind dat de gehele film nogal slapjes doorgaat waarbij het moeilijk is om je concentratie zo goed mogelijk vast te houden. Ik had een grote verwachting voor dit deel aangezien ik het eerste deel aardig geslaagd vindt, is dit gewoon een zware tegenvaller. Ik heb de DVD versie mogen lenen van een collega van mij die er zelf met ‘ Cyborg (1989) ‘ tussen uit is gegaan die hij mocht lenen van mij. Morgen geef ik de film terug, toch met wat negatieve uit eindes aan de gehele film.

Tuurlijk, de Predators zijn echt super gaaf. Toffe setting met een gave look en de film blijkt bijna perfect te worden. Toch is het verhaal wat mij erg tegen houdt en ook de speciale effecten die Stephen Hopkins erin heeft proberen te gooien zijn om eerlijk te zijn waardeloos: wat dacht je van het moment dat Lieutenant Mike Harrigan het hol in loopt van de Predators en de overige Predators tevoorschijn komen. Hoe verschrikkelijk zag dat eruit, en zag vooral die benen al! Natuurlijk kun je met de computers van nu het rook wel wat mooier verdelen zodat de benen er niet zo verknipt uitzagen maar dit was gewoon prutswerk en zo gaat het nog wel door. Het neon-groen achtige bloed vond ik leuk en voor de rest was de film op dit gebied wel te doen.

Het verhaal was redelijk. We worden op de feiten gedrukt door een keiharde actie scene die de film weet te openen. Een drugsbende die het opneemt tegen de politie. Wanneer Lieutenant Mike Harrigan het op gaat nemen tegen de bende word het ze te heet onder de voeten en gaan ze versterking halen uit het huis: beter wapens, betere bescherming en vooral meer wapens met een snuifje cocaïne. Eenmaal bezig zich te versterken worden ze aangevallen door iets buitenaards: de Predator. De Predator slaat ook toe wanneer de mannen van King Willie een bepaalde man offeren en de Predator vermoordt King Willie nog even. Lieutenant Mike Harrigan is vast beraden de predator te pakken en zet alles op alles om hem tegen te gaan.

Jammer dat Kevin Peter Hall ons heeft verlaten na zijn overlijden aan H.I.V. want hij speelde uitstekend de Predator. Actie was goed maar het smaakte naar meer en dat kwam niet. Voor de rest, prima zondag middag film maar het is niks speciaals.

2.5*

Predator, The (2018)

Alternatieve titel: Predator 4

Oei, deze viel wel een beetje tegen zeg! Toch wel een beetje blij dat we deze niet hebben opgezocht in de bioscoop. Het is niet dat de film stil zit, er is hier en daar goeie actie te bekennen en dat sloeg wel aan maar het algemeen vond ik wat zachtjes, het verhaal stelde in mijn ogen niet veel voor en ook het acteerwerk had beter gekund. Gedacht op een leuk vervolg, zeker met de technieken wat je nu kan toepassen is de film verkeerd bevallen. De ‘Predator’ uit de films blijft toch wel één van mijn favoriete filmwezens samen met de Alien natuurlijk! Nee, dit nieuwe deel heeft helaas niet mijn hart veroverd om zo maar te zeggen, en ik vond het allemaal maar slapjes.

Toch is de film vrij vlot, en ben je aardig snel bij het einde. Het is dan ook niet dat de film langdradig te noemen is aangezien ik me toch in dat opzichte helemaal niet verveeld heb. De film is ook best hard, de slachtpartijen waren erg vet gemaakt en er werd ook nodig bloed gebruikt. Ook de strijd tussen beiden predators vond ik best leuk, en zo vermaakte de film mij vrij snel.

Toch is het dat clichématige gedoe de hele tijd waar ik een beetje flauw van werd. Dat irritante jochie die met de predator masker rond ging lopen bijvoorbeeld maar ook het heldhaftige gevecht op het schip vond ik te ongeloofwaardig en best onnodig. De actiedaden volgden steeds op en het was ook vrij saai dat de hoofdrolspelers bijna niet verwond konden worden terwijl de één na de ander neer gehaald werd. Dat hebben we allemaal al wel gezien, en er zat maar weinig vernieuwing in de film.

De ‘Predator’ films hebben buiten de het eerste klassieke deel om nooit echt veel impact geleverd, en na de alle eerste film vond ik de films vaak erg matig. Ook deze nieuwe ‘The Predator’ vond ik niet veel aan. En buiten de bloederige actiescenes om was de film vrij standaard en niet bijzonder.

2.0*

Predator: Badlands (2025)

"Perhaps the right son did survive. Yield now... and take your place in our clan."

"I have my own clan."

Ja! Wederom gewoon een hele leuke Predator film. In mijn ogen nog niet vaak fout gezeten met deze films, al moet ik wel zeggen dat de 'Predators' misschien wel mijn favoriete "fictional species" zijn die we kennen in het film landschap. De Xenomorph's van de Alien films zijn natuurlijk ook echt geweldig, maar met de 'Predators' ben ik ook echt opgegroeid. Hoewel ver voor mijn tijd de eerste films natuurlijk al uit waren gekomen, toch bleven het wel een paar van mijn favoriete films. De vorige film 'Prey' was me destijds al echt goed bevallen, en ook dit deel weet me echt weer goed te vermaken.

Goed, het ligt allemaal een beetje van de lijn van de originele film natuurlijk, maar het verhaal omtrent de Predator was prima. Het is allemaal wel héél magertjes, en het stelt al helemaal niet zo heel veel voor; daar moet je, je wel op voorbereiden! De actiescènes zijn de smaakmakers, en zo ook de looks van de predators en anderen in de film. Het is gewoon makkelijk voor een avondje vermaak, overigens het bloed van de Predators blijft waanzinnig vet! Hele coole film, hele vette omgeving en natuur; maar qua verhaal niets bijzonders.

Predators (2010)

Ben het wederom eens met 'joolstein'. De film is vermakelijk, meer niet. Nadat ik gisteren het saaie en wel slechte tweede deel van de 'AVP' reeks had gezien was ik lichtelijk sceptisch over de uitkomst van deze film, alles wat ik hoopte was alleen dat hij niet weer zo donker was. En aangezien hij dat niet was, kun je gelijk merken dat de uitkomst veel beter is. Verwacht geen rustig zit momentje, die ga je dus niet krijgen. De film zit in een constante spiraal van actie en geweld wat het opzich wel weer leuk maakt, aangezien de film niet terugdeinst om enige bloed te laten zien, en de 'Predator' ziet er gaaf uit (blijft een favoriet). Al om al, zeer vermakelijke film, met een leuk kat en muisspel die we mogen zien in een toch relatief lange tijd. Dit zorgt er dan wel weer voor dat de ontknoping wellicht wat langdradig aanvoelt, was de film een vijftien / twintig minuten korter, dan keek je hem moeiteloos uit.

Premium Rush (2012)

Premium Rush

Een film die ik een tijdje geleden al op Netflix als "Bookmark" had in gesteld. Leek mij toen een erg leuke film alleen is hij me toen ontschoten, en vanavond kwamen wij er weer op aangezien we snel een film wouden kijken... Al gauw op Premium Rush gekomen en leek ons wel wat. Wat me het eerste opviel is Joseph Gordon-Levitt, in in mijn ogen nieuwe acteur... Alleen G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009) , heb ik gekeken met hem erin, maar goed toen had hij een masker op... Op mijn kijk-lijst staan trouwens nog wel een paar films van hem. Inception (2010), Looper (2012) en The Dark Knight Rises (2012). Dus ik denk ook wel dat deze goed zijn want hij heeft het prima gedaan in deze film!

Premium Rush verteld het verhaal over een koeriers bedrijf in de mooie stad New York City, maar door een zo gehete "Ticket" word hij achterna gezeten door een "Politie" agent, maar die gebruikt zijn macht als politie agent gewoon voor alles. Waar ik wel een beetje tegen aanloop is dat dat de film in allemaal hakkie takkies word voorgedragen. Dan zit je opeens om 5:00 dan ga je opeens naar 6:30 en dan ben je weer bij 4:00.. Maar gelukkig loopt al die knippies weer naar 1 stuk toe zodat het verhaal weer verder kan en het gebeurd dan ook niet meer... Ook de actie scene's waren leuk, de "Ik kan de tijd stil zetten en kijken waar ik heen kan fietsen" vond ik een beetje te overbodig voor deze film, maar alsnog moet ik wel zeggen dat ze leuk bedacht zijn! Het verhaal heeft ook een slechte kant en dat is dat hij op vele punten nog al voorspelbaar zijn, dit is jammer want het concept is leuk! Ook is het stukje dat de agent gaat lachen als hij voor het eerst de koerier volgt niet grappig, die lach bedoel ik hier mee maar, die klunzige politie agent op de fiets maakt het wel weer goed! Afijn, later de film kom je natuurlijk te weten "Waarom die ticket?" en het einde was ook weer eind goed al goed!

Ik geef de film een 3.5*, concept is leuk bedacht, uitwerkingen zijn afentoe wat minder en vaker voorspelbaar.. Leuk voor een avond als je niet weet wat te kijken, en handig dat hij beschikbaar is op Netflix Nederland!

Pressure (2026)

"How can the weather be boring? It feeds us. The weather can destroy us. It controls our daily life. I don't think that's boring."

Hele coole film. Date-avond met mijn vriendinnetje, en we kozen er voor om weer eens onze VUE-passen goed te gebruiken, en naar twee films te gaan afgelopen zaterdag. Deze film staat al een poosje op mijn verlanglijstje, aangezien mijn vakantie in Normandië vrij recent behoorlijk geslaagd was, kwam ik zelfs de naam 'James Stagg' tegen, die echt veel heeft betekent rond die tijd. Een indrukwekkende film, die natuurlijk maar een klein percentage van de gestreden slag liet zien.

De onderlinge strijd was best geinig om te volgen. Ondanks het achtergrondverhaal wat misschien niet voor iedereen direct aanslaat als 'indrukwekkend' keken wij er best naar uit, en hebben ons ook daadwerkelijk heel erg vermaakt met de film. Het is geen actiebombakel, dat mag je ook echt wel achter wegen laten, maar de film is echt goed spannend op zijn momenten en vooral het acteerwerk van

Andrew Scott is om te genieten, al deed het me ook goed Brendan Fraser in de film te zien!

Prevenge (2016)

"Kids these days are really spoilt. It's like, "mummy, I want a PlayStation! Mummy, I want you to kill that man!"”

Deze voelde ik niet echt, om heel eerlijk te zijn. Op het eerste gezicht leek me dit op zich best vermakelijke, en ik koos hem dus ook als een ‘revenge’ film. Ik vond er achteraf toch minder leuk aan dan ik had gehoopt en had gedacht. Opzich vond ik de kills wel leuk in de film maar, ik vond het script/verhaal gewoon wel echt matig. Daar kon ik gewoon niet heel veel mee. Destijds in 2016 volgens mij bewust aan de kant gegooid, omdat het me destijds niet veel aan leek. En nu voor de challenge is de film eigenlijk weer naar boven komen drijven, omdat ik een ‘leuke’ revenge film aan het zoeken was.

Waar ik me vooral een beetje aan stoorde was het feit dat de film gewoon nauwelijks een script heeft te bieden. De film gaat maar door, duurt soms misschien best lang en heeft eigenlijk heel weinig inhoudt. Goed een moordende aanstaande moeder zal dan in ieder geval de film nog een beetje kunnen redden maar, zelfs dat is eigenlijk niet echt het gevoel. Hoewel de kills best leuk zijn, en het zelfs nog best bloederig kon worden, valt de film gewoon wel echt tegen. Want zelfs de kills mochten van mij nog wel wat harder.

Alice Lowe vond ik persoonlijk dan wel weer totaal geschikt voor deze rol, en deed het ook wel geinig hoor. Maar daar is ook alles wel mee gezegd. De film doet zijn ding, rolt gewoon verder maar weet gewoon nergens echt te boeien. En zoals ik al zei, duurde het soms zelfs wel gewoon te lang. Het uiteindelijke idee was op zich wel geinig, de uitwerking is gewoon echt matig.

Prey (2022)

Alternatieve titel: Predator 5

“I saw a sign in the sky. I'm ready.”

Ik denk dat dit wel de meest besproken film van deze week is, ik zag het overal voorbij komen en dat deed me wel goed. Ook hier op deze website waren er leuke discussies die ik graag volgde, en zo leeft de ‘Predator’ reeks toch weer een beetje. Het is ook niet te ontkennen dat ‘Disney’ aardig heeft lopen adverteren voor deze film, er werd dus een hoop verwachting geschept voor deze film. En dat was duidelijk niet alleen bij mij zo maar, iedereen had er enigszins zijn twijfels over (toch dankzij de zwakke reeks) maar, de trailer liet al aardig veel leuks zien waardoor ik er toch wel erg veel zin in had. De films is gisteren dus uitgekomen op ‘Disney+’ waarna ik eigenlijk direct de keuze heb gemaakt hem ook aan te zetten, en dat is de tweede release op de streamingdienst dit ik voor dit jaar nog op mijn lijstje had staan. Ik zat er klaar voor, de stemmen en recensies waren veelal positief, dat kon toch niet misgaan?

En eigenlijk ging er niet zoveel mis, de film brengt je volledig wat je kan verwachten, veel clichés maar veelal leuk actie vermaak met toch een behoorlijke laag bloed. Alleen voordat je daar komt moet je een héél taai voor stuk door, en na een half uur werd het daadwerkelijk wat leuker. Dat zorgde bij mij toch voor te veel afleiding, wellicht dat mijn interesse toch niet zo veel in de ‘native Americans’ ligt, of omdat ‘Trachtenberg’ gewoon te luchtig te werk gaat, we zien wel wat van de ‘Predator’ maar, het is allemaal nog wat lief. We focussen ons in ieder geval eerst op de stam, en vooral op ‘Naru’. Als je dan even bepaalde verwachtingen van actie links laat liggen, worden we wel meegenomen in een prachtige omgeving, wat ‘Amerika’ toch echt fantastisch mooi maakt. We leren wat meer over het jagen van ‘Naru’ en haar hond steelt absoluut de show, prachtig beest. Maar, we zitten toch op één ding te wachten, en dat blijft maar uit. Wanneer komt het dan toch? En even had ik toch de hoop wat opgegeven. Het duurt je minimaal een uur voor de echte spanning begint maar, wanneer dit is houdt de film je direct in zijn klauw vast en laat je echt niet meer los.

Wanneer de actie er is, dan slaat de film direct aan en puik hij misschien nog wel boven je verwachting, omdat de film dit vooral in het begin nogal onderdrukt. Waanzinnige actiescènes volgen, met vooral eerst de leuke onwetendheid wat daarna overgaat in het overleven van een zware tegenstander. De film heeft vooral mijn hart gestolen op het moment waar ’Nanu’ en die andere jongen (waarvan ik even de naam ben vergeten, ik dacht ‘Taabe’) vast waren gezet door de Fransen, en deze vervolgens in de mist moesten vechten tegen de ‘Predator’. Dit zorgde voor waanzinnige scenes, en dat was best epic. Daarna volgen overigens nog wel meer actiescènes die ook héél vet waren, alleen overtrof eigenlijk niks meer.

De cast was gewoon leuk. ‘Amber Midthunder’ was prachtig om te zien, misschien ben ik wel een beetje stiekem verliefd. Haar acteerkunsten waren aardig, het is niet fantastisch dat geef ik toe maar, het was leuk. Voor de rest kent de film een prima cast maar, niks bijzonders. En dat is wel wat een film als dit mist, charismatische acteurs doen niet meer mee, en dan wordt er teveel druk op de ‘Predator’ gelegd.

Toch deed deze film het wel, en is eigenlijk weer de betere film sinds het originele eerste deel. Er zijn vele pogingen gedaan door ‘Hollywood’ deze films weer leven in te blazen maar, niks werkte echt. Een duo met de ‘Alien’ was eigenlijk nooit een succes, en ook de laatste paar delen zoals ‘Predators’ en ‘The Predator’ haalden niet het niveau en al helemaal niet de verwachting van het publiek. Wellicht dat daarom deze film ook meer aanslaat, iets wat ik persoonlijk altijd al had gewild was de ‘Predator’ die meer in beeld kwam, en dat is eigenlijk hier wel vervult.

Het trage begin is eigenlijk een beetje een smet op deze film, en haalde mijn stem toch naar beneden. Al was het einde weer een volledig succes. Deze tweestrijd gaat nog wel even aanhouden, en dat is echt niet erg. Prachtige natuurbeelden trouwens, waanzinnig landschap. Het zijn de kleinere details die deze film helpen om positief naar buiten te treden. Ook veel meer bloed dan ik had verwacht, zoals het doden en ontleden van die wolf waren woestere scenes.

Prey for the Devil (2022)

Alternatieve titel: The Devil's Light

"The demon targets the devout because our guilt is deepest.”

Zoals ik al eerder zei leek het me allemaal niet bijzonder. De trailer was al niet echt héél boeiend, al zag het er af en toe best uit dat deze film nog wat kon gaan betekenen. Dat deed hij echter niet, en achteraf vond ik hem toch wat slapper dan gedacht. Het is vooral een film waarvan je duidelijk kan zeggen dat het allemaal al wel eens is gedaan, en het is ook allemaal wel eens beter gedaan dan dit, want dit was gewoon niet héél boeiend. Althans, het begon wel aardig verder, alleen vond ik het script gewoon een dooddoener en helpt deze film zeker de greppel in, waar hij niet uit weet te komen. De CGI vond ik niet echt fantastsich, en het is één van de zoveelste exorcisme filmpjes die we kennen, alleen dan weer met een andere hoofdrolspeelster.

Dan gelijk de hoofdrolspeelster, nu we het er toch over hebben, die vond ik niet héél bijzonder spelen. Overigens een prachtige vrouw om te zien, dus je ogen worden aardig beloont maar ze had niet echt een bijzondere rol. Het verhaal om ‘Ann’ vond ik redelijk maar er werd zo weinig door gedaan. Ik hoop wel dat ‘Jacqueline Byers’ nog vaker in horrorfilms gaat spelen, dan hebben we tenminste iets om naar uit te kijken, al was ‘Prey for the Devil’ niet zo heel boeiend. Voor de rest vond ik de cast niet echt héél bijzonder, ja dat kind ‘Natalie’ was creepy genoeg maar, daar bleef het ook wel bij.

Spanning was overal te zoeken maar, dit kon je nergens vinden. Net zoals eventuele horrormomenten of gore. De film is erg braaf mag je dan wel zeggen, en buiten het feit dat mensen overgenomen worden door exorcists, is er eigenlijk niet héél veel te vinden in deze film en weet de film eigenlijk ook vrij weinig te bieden. Eigenlijk het enigste moment dat de film een beetje interessant wist te worden was het moment dat ze in de tombes stonden en ‘Ann’ nu zelf werd overgenomen door een demoon, waarna er toch wel wat ranzige scenes ontstaan en dat was wel lachen.

De film volgt ‘Ann’, een zuster in een soort klooster-ziekenhuis waar in ieder geval mensen liggen die mogelijk bezeten zijn met demonen. ‘Ann’ heeft een historie met demonen want haar moeder was namelijk bezeten, en nu probeert ze dus anderen te helpen als telkens de demoon van haar verleden terug keert en die vervolgens ook in ‘Natalie’ zit. Ze moeten haar dus schonen en doen dit met wat rituelen wat niet zonder gevaar is maar, het was ook zo voorbij. En het was allemaal in ieder geval geen hogere wiskunde en ook niet zo bijzonder.

De film was dan al niet zo heel goed bij me binnen gevallen tijdens de release, althans je weet eigenlijk gewoon wat je krijgt en dat mag je ook verwachten. De evaring en de zit was evenmin niet bijzonder te noemen, misschien ook wel slecht. Er zijn in ieder geval betere horror prenten, ook met en over exorcismes en die zou ik lekker gaan kijken. Dit, dit was gewoon, ondermaats.

Pride and Prejudice and Zombies (2016)

Alternatieve titel: Pride & Prejudice & Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

Net toch maar even Pride and Prejudice and Zombies aangezet. Ik ben wel een verwaand liefhebber van het zombie concept. Zo heb ik laatst de expension pack van het spel Dying Light: The Following (2016) - GamesMeter.nl gekocht samen met een vriend en ook dit spel vind ik zelf persoonlijk erg vet. Niet alleen omdat er zombies inzitten natuurlijk. Ik volg de grote serie The Walking Dead en daarnaast nog zijn kleinere broertje Fear the Walking Dead. Dus ik ben zeker niet vies van zombie films.

Nee, wat ik echt had verwacht van deze film was het pure 19e eeuw concept. Grote veldslagen en noem zo maar op. Toch was dit er niet en ik miste het wel heel erg. Zo vielen er wel een paar meer scenes in het water en na de trailer was de film helemaal niet zo aansprekend dan dat ik in eerste instantie erg gedacht had.

Het verhaal was redelijk. Het concept was prima en de meiden waren ook niet om te vergeten in de film. Heerlijk, zo'n kleding stijl .Het acteerwerk was daarin tegen echt op veel fronten dramatisch. Het schmink zag er heel goed uit, zo'n zombie stijl was goed te verteren. Ik vond die er fijn uit zien, die redde de film toch ietwat uit de ondergang. Deze film is vrijwel op bijna alle fronten erg slaapwekkend en erg teleurstellend. Had hem beter verwacht, dat sowieso.

1.5*

Priest (2011)

Ik "Was" verliefd op deze film. Heb nu mijn teller in totaal op ongeveer 6 keer staan dat ik deze heb bekeken!!!

Inmiddels ben ik gestopt met het her kijken anders word een film zoals deze saai.

Ik vond het een mooie film, en vind hem een 3.5* waard...

Primal (2010)

Matige horror die vrijwel tussen neus en lippen door even opgezet werd voor een avondje stappen. We moesten volgens een maat van mij deze perse zien maar achteraf viel het allemaal nog wel mee. Een standaard horrorflick met ontzettend veel clichés, wel leuke personages maar tegen het einde aan viel de interesse en duidelijk ook het serieuze van de film en was het toch duidelijk dat de film een te hoog b niveau bezit. Leuk om eens gezien te hebben, geweldig is het niet. Begon erg leuk, ook op horror gebied was hij prima te doen maar tegen het eind verminderde het wel als een speedboot.

Primate (2025)

"Who the fuck has a pet chimp?"

Films omtrent apen vind ik altijd wel gaaf, hoewel de meesten die ik heb gezien toch binnen het actiegenre vallen zijn de horrorvarianten dus nog vrij vers voor mij. Primate kwam ik al geregeld langs, en afgelopen vrijdag besloten om samen met mijn vriendin deze film maar eens te gaan kijken. Ik moet bekennen dat ik mezelf er op betrapte best te genieten van de film, maar tegelijkertijd merkte ook dat ik moeite had mijn ogen open te houden. De film brengt eigenlijk te weinig, de opbouwing is héél leuk, maar qua kills had het van mij echt wel wat harder gemogen. Geinig, terwijl de film best harde shit laat zien. De kills zijn echt wel leuk hoor, een beetje voor de hand liggend soms, maar als die twee gasten eenmaal in beeld kwamen toch ook weer heerlijk verfrissend.

Maar toch, ik had er wel veel meer van verwacht. De CGI is inderdaad best matig, en daar stoorde ik me deels ook behoorlijk aan. Er zit voor mij maar weinig spanning in, alle momenten zag je aankomen en ze proberen nou ook niet echt de aap héél angstaanjagend te maken, ja hij kwijlt een beetje. De korte duur van de film is echt een enorm pluspunt, en dat helpt het toch om de film dragelijk te houden. Want de keuzes die men maakt zijn ook behoorlijk dom. En naast het enorme cliché gehalte moet ik toch bekennen wel gewoon een leuk avondje te hebben gehad.

Primeval (2007)

“You know what? This crocodile's like O.J. Simpson. He messed up when he killed that white woman.”

Jeetje, dit was echt niet best. Wat een ongelooflijk saaie zit was dit, en ik had het stiekem al wel ergens verwacht gezien de slechte meningen die ik hier las en het lage gemiddelde. Het is dat ‘Disney+’ deze film in hun aanbod heeft zitten. Dat mag je dan ook beschouwen als één van de weinige horrorfilms die deze dienst aanbiedt, aangezien ze natuurlijk ‘family friendly’ willen zijn, en ‘Horror’ daar duidelijk niet in past. Helaas komen ze dan ook nog met dit soort rotzooi aanzetten, en dat is best jammer.

En dan de cast werd het ook allemaal niet veel beter. Die ‘Dominic Purcell’ ligt mij als acteur echt niet, ik vind die kerel zo saai acteren, traag en oninteressant waardoor ik als kijker hem liever wegklik. De rest van de cast vond ik ook matig, er was niemand met echt een goede performance, en allen speelden toch héél erg saai, en volgens het boekje.

Daardoor werd deze B-film met de minuut saaier. Wanneer de actie met de krokodil er is werd het af en toe wat leuker en werd de film opgekrikt, al zag ook deze CGI er echt werkelijk verschrikkelijk uit. En dat soort dingen helpt deze film totaal niet, want buiten de krokodil om is het allemaal niet bijzonder, en ook die tegenstanders Guileva (of zo iets) vond ik lachwekkend saai.

De film is niet spannend, traag en het script is ontzettend slecht. Daarbij vond ik het verhaal saai en had ik héél veel moeite om deze film uit te zitten, eigenlijk na een paar minuten was mijn interesse al weg, als je zag hoe ’Dominic Purcell’ die agent omkoopt door een heel simpel trucje, alsof hij met iemand aan het bellen was. Nee verschrikkelijk, eentje om héééél snel weer te vergeten!

Prince of Persia: The Sands of Time (2010)

Alternatieve titel: Prince of Persia

"Dastan, where's the dagger?"

"You're welcome to search me for it. You'll have to be very thorough."

Deze film heb ik al eens gezien, maar volgens mij was ik vroeger al niet helemaal fan van deze film. Ooit mijn stem dus verwijderd onder deze film, waarschijnlijk omdat ik geen fatsoenlijke review had voor de film, en een re-watch kan nooit verkeerd in mijn ogen. Maar ik vond het allemaal wederom niet zo bijzonder, en dat ligt echt niet aan de cast of hoe Newell regisseert, nee ik vond het verhaal gewoon echt niet bijzonder genoeg.

Qua CGI is het gewoon prima, niks bijzonders en daar is het ook wel gezegd. Het is overigens wel de tijd dat Disney er nog een leuk spektakel van weet te maken, en dat is ook wel echt te zien aan alles. Het is actie vol en een heel spektakel, zoals ik al zei; de CGI is vet en dit zijn echt films die Disney niet meer snel maakt, maar het is wel heel leuk.'

Maar goed, opzich wel redelijk maar vooralsnog niet mijn favoriete film. Het duurt allemaal aardig lang, en dat zit me best wel tegen als ik heel eerlijk ben.

Prince, The (2014)

Was toch wat later geworden met kijken. En vanavond toch de poging maar gewaagd. En ik ben diep teleurgesteld in Bruce Willis, kwa personage, ook de film zelf viel slecht uit..

Ik vond het verhaal geen zak aan. Want wat ze hier in vertellen hebben we al in Taken (2008) en Taken 2 (2012) gezien.

Ook het feit dat de actie scene's weer zo oud als stof zijn, het 2 vs 1 geval, bijna alles mis schieten van beide kanten om de actie niveau wat hoger te brengen, en dan uiteindelijk de goeie jongens toch weer winnen.

Ook het verhaal dat er 1 persoon tegen een heel gebouw gaat vechten is bij mij nu wel beetje uit,.. Heb ik, weet niet of andere dat ook hebben, zo langzamerhand al te vaak gezien. Alleen bij The Raid 2: Berandal (2014) was het leuk en spannend om naar te kijken, maar ja, dat waren van mij part nou ook nog eens mooie gevechten. Lekker vuist op vuist...

Nou, wat ik wil zeggen is. Je kan het proberen te kijken, want ik weet dat er nog mensen zijn die deze films over geweldig vinden.
Maar bij mij komt hij niet verder als een 2.5*

Prisoners (2013)

“He's not a person anymore. No, he stopped being a person when he took our daughters.”

Keiharde thriller film die ik met een bewuste reden wat heb uitgesteld om te kijken, wat voornamelijk de tijdsduur van deze film was. Toch nu de ik mijn lijst wil inleveren voor de toplijst die ik dit weekend wil inleveren en ik tijd had nog één film te kijken deze maand had ik deze bewust op het oog, leek me onder andere ook wel een mooie toevoeging voor mijn lijst. En dat is het ook zeker geworden, want deze film is keihard maar er zit ook een hele mooie sentimentele twist aan. Toch hier en daar genoeg momenten dat de film stil kan vallen wat gelukkig niet is gebeurd, de film blijft lekker door razen en zelfs de rustige momenten zijn lekker om ook zelf even tot rust te komen.

De cast is geweldig, en dat redt over het algemeen een heel groot gedeelte van deze film. Toch wel dat ‘Hugh Jackman’ een erg strakke en goede rol speelt van de bezorgde vader ‘Keller Dover’ die toch best hard in zijn personage kwam te zitten, in het begin een ware man voor de familie en later toch meedogenloos tegen over zijn vijanden waar hij interessante maar ook wel heftige martel trucs uithaalt om ze aan het praten te krijgen. Echter was het voor mij al gauw duidelijk dat ik het meest kon genieten van ‘Jake Gyllenhaal’ die met zijn rol voor mij het meest overtuigende over kwam als de keiharde maar ook kille detective ‘Loki’, heerlijke rollen.

Het verhaal is daarnaast erg vet, en goed doordacht. Twee meisjes worden op een dag ontvoerd waarna ‘Keller’ samen met zijn vriend (waarvan tevens ook zijn dochter is ontvoerd) het touw in eigen handen gaan nemen als blijkt dat de politie de vermoedelijke dader weer vrijlaat. Terwijl ‘Loki’ achter nog een dader aan gaat en zo het onderzoek doorzet, wat nog een hele puzzel is, is ‘Keller’ bezig de hoofdverdachte te martelen om te kijken wat hij te vertellen heeft. Het blijkt dat de dader aan stemmingswisselingen leidt en het niveau van een tienjarige heeft wat ‘Keller’ niet wilt geloven. Ook de nieuwe dader ie een apart mannetje die duidelijk niet helemaal snugger was. ‘Loki’ komt steeds sneller bij de dader terecht wat uiteindelijk de ‘tante’ van ‘Alex’ blijkt te zijn.

Uiteindelijk dus erg genoten van deze misdaadfilm die ik echt wel eerder had moeten kijken, een leuke zit die qua tijdsduur niet heel lang aanvoelt (maar dit wel is), met een twee en een half uur zit je toch wel langer te kijken dan je zelf denkt.

Ik heb genoten, en de film is gelijk een hoge binnenkomer in mijn ‘top 250’ lijst die ik heb aangemaakt voor de top 1000 waar nu de eindlijst van gegenereerd wordt, hopelijk eindigt deze film nog ergens hoog in het lijstje, dat verdient hij wel namelijk.

4.5*

PS. Dit is tevens mijn 1.900ste stem!

Project Power (2020)

“There are no laws on this drug. They don't exist officially. 'Cause every time we try to deal with it, some guys in suits show up to tell us to stop.”

Een erg doelgerichte film die voornamelijk de jeugd moest inpakken. En dat is misschien mijn hekelpunt, waar ‘Dominique Fishback’ moest doen dat ze erg goed kon rappen. Iets wat deze tijd natuurlijk erg populair is maar wat eigenlijk totaal afweek van de hele film. Dat terzijde, en benoemt (ik was er geen fan van), kent de film zijn leuke momenten. Zo vond ik het concept zelf erg interessant. Toch is de uitwerking niet altijd even boeiend te noemen, en hoewel de film vrij lekker door draait zijn de clichés erg aanwezig.

De cast vond ik overigens wel leuk, ik vind ‘Jamie Foxx’ altijd wel een leuke acteur om te volgen tijdens de film en ook hier deed hij het nog best leuk. Ook ‘Joseph Gordon-Levitt’ is vaak een acteur die ik best wel erg kan waarderen, zo ook weer in deze film. Beiden heren hielden de film toch wel wat omhoog, en dat had de film ook nodig. Want ‘Dominique Fishback’ vond ik persoonlijk meer hinderlijk dan leuk.

Toch had ik wat meer van de pil willen zien, de ‘krachten’ waren nogal zwak vond ik zelf. De film had in mijn ogen soms nog een beetje beter gekund, al vind ik het echt gene slechte film onder de naam van ‘Netflix’. Erg cliché en doorsnee maar kijkt voor als nog redelijk makkelijk weg.

3.0*

Project X (2012)

Project X

Soms krijg je wel eens zin om een film te herzien. In dit geval was dat voor de zoveelste keer Project X. Ik denk dat ik deze film al wel zo'n 3 á 5 keer heb gezien in 3 jaar (voor mij aardig veel), en toch verveeld de film mij helemaal niet erg. Zo af en toe raak je er wel eens naar uitgekeken, dat self-made footage die ze gebruiken in de film. Maar, ook dit zorgt er niet voor dat je, je gaat vervelen in de film en je heerlijk door blijft kijken.

Qua acteer werk valt het altijd wel mee, de cast is nou ook niet super goed in acteren in Project X maar toch vermaak ik me erg. Ik vond vooral het concept erg leuk en ik kan er eigenlijk geen beeld van krijgen dat door zo'n film als dit een real life versie was gekomen in Haren, toch ook wel geinig want je ziet veel herkenbare beelden die ook in de film gebeuren. Het verhaal was prima te doen en de soundtracks waren ook heerlijk. Ik blijf bij mijn stem.

3.5*

Prom Night (2008)

Prom Night

Prom Night is uiteraard niet de geweldigste horror film die er is. Ondanks dat de tieners wat simpel worden vermoord en de spanning niet aanwezig is loopt de film gewoon goed door waardoor ik m'n eigen niet verveeld heb. Prom Night stelde mij vooral NIET teleur en ik heb mij, m'n avond zo goed door gebracht. Zoals eerder vermeld is het allemaal wel te simpel gedaan. Moorden zijn te snel voorbij en der zit totaal geen spanning in de film. Ik vond de moordenaar er ook niet eng uitzien en zo ben ik eigenlijk snel uitgesproken over de minderen kanten van de film. Het verhaal is leuk bedacht en leuk om te volgen maar op veel punten erg dun. Het concept is daarin tegen leuk bedacht en vond het prima te doen. Af en toe word het te simpel afgemaakt (zoals bij haar in huis) dat je even denkt 'waar is het bloed'? Vermakelijk maar niet super, prima te doen om je avond door te komen.

3.0*

Prometheus (2012)

“Big things have small beginnings.”

Volgens mij is dit nog de enige film die ik moest zien wat gaat over de ‘Alien’. Oftewel het horrorpareltje van regisseur ‘Ridley Scott’ die hier heel leuk aan het werk kon gaan met het ontstaan van zijn pareltje, iets waar ik toch wat meer van had gehoopt maar, wel ontzettend lekker wegkeek. Ik heb deze film altijd vermeden maar, omdat ik de afgelopen maand al meerdere films over de ‘Alien’ had herzien en bijgewerkt had kon deze niet missen, en dat zeker ook niet gezien er nu een leuke challenge op het forum bezig is waar ik ook deze film bij mag schrijven. Tel uit je winst, en ik heb er ook nog een zeer vermakelijke filmavond aan over gehouden. De film begint ietwat vreemd maar, wel heel interessant en de vragen die eventueel ontstaan worden later in de film gelukkig beantwoord. De film laat direct een hoogwaardige klasse van CGI zien, wat eigenlijk tevens ook gelijk de druk voor de rest van de film oplegt, en dat werd gelukkig goed opgepakt.

Als ik deze film een poos geleden had gekeken, had ik hem wellicht niet zo ontvangen en me er zo mee vermaakt. Dat komt omdat de film vrij rustig opbouwt maar, de sfeer van o.a. de planeet was gelijkgezet, en de duistere kant kon me erg goed pakken. Het verhaal zorgde ervoor dat ik best makkelijk de film in gezogen werd maar, alles werd pas beter wanneer de actie en misschien zelfs een tikkeltje horror in de film kwam zetten, waardoor het verhaal gelukkig een soort boost kreeg die hij nodig had want, na een klein uurtje was je daar wel even aan toe.

De personages deden me echter vrij weinig, het was allemaal iets te heldhaftig samengaande met een extra testosteron boost. Dit zorgde ervoor dat de spanningsopbouw soms wat zwakker voelde, voor mij althans, en zeker op het einde (wanneer ze wegrenden voor dat neerstortende schip) trokken mijn tenen samen, gezien je als kijker naar twee domme schapen zit te kijken waar als ze de andere kant op hadden gerend ze het makkelijk hadden overleefd, nu rende ze in de lengte van dat schip weg precies in zijn val positie, dat had in mijn ogen echt wel wat beter uitgewerkt kunnen worden. Ook vond ik de cast in het algemeen niet héél boeiend. ‘Idris Elba’ was een leuke toevoeging maar, eigenlijk een beetje ongezien en ‘Noomi Rapace’ deed het in mijn ogen het beste. En dat was ook niet altijd even interessant met dat overmatige geschreeuw. ‘Charlize Theron’ wist immers totaal geen indruk te maken, althans haar personage voelde echt te slap aan als ‘leider’ en ‘Michael Fassbender’ deed zijn ding, niks bijzonders. En dat zijn toch namen waar ik doorsnee veel van zou verwachten, ze doen hun ding maar daar is echt alles mee benoemt.

Of nou daadwerkelijk het doel bereikt zoals de plotomschrijving zich ontplooit daar ben ik het niet helemaal mee eens. Zijn we nou daadwerkelijk een stukje rijker geworden hoe de mens is ontstaan? Er wordt wat gesuggereerd maar en ja, tuurlijk wordt er onderzoek gedaan en het gewenste ook gevonden maar, je moet wel ver zoeken is dit het ontstaan van de mensheid geweest, eigenlijk wijzen alle vingers zich voornamelijk naar het idee van de ‘Alien’ die zich ontplooit, en vond ik het doel niet daadwerkelijk bereikt.

Dus ja, ik heb me best vermaakt met dit filmavondje en zeker voor de Sci-Fi fans een leuke tip. Nee, het staat niet direct in verband met de ‘Alien’ reeks en hier hoef je dus ook niet mee te beginnen, stel je wilt de ‘Alien’ reeks kijken. Leuke film.

Protégé, The (2021)

Alternatieve titel: The Asset

"You can't buy back your past, Anna, can't change where you came from, but you can change where you're going."

"Where would that be?"

Ik had nog nooit van deze film gehoord tot ik hem gisteren opeens voorbij zag komen tijdens het scrollen door 'Amazon Prime', en mijn aandacht werd eigenlijk direct gewekt door het meespelen van Maggie Q (wat dan weer heerlijk past in de challenge die nu bezig is). Dus het was niet lang twijfelen, en vrijwel direct deze film maar aan geknald. En ik moet zeggen, slecht was deze film zeker niet maar, daar is ook gelijk wel alles mee gezegd.

Nergens echt een heel bijzondere film. Het script is echt een gatenkaas, en weet eigenlijk ook helemaal nergens écht te boeien. En dat was overigens direct ook de fout van deze hele film, een film met genoeg potentie maar, ik vond de regie en alles achter de scherm toch wat lacking. Misschien dat het kwam omdat we destijds in COVID-19 tijden leefden, dat je het op die manier terug kan zien maar, echt indrukwekkend was het niet. En dat zorgde er overigens wel voor dat deze film toch ebst langdradig aanvoelde.

Maggie deed het overigens aardig, Samuel was vooral zichzelf en dat veranderd eigenlijk weinig en die twee zorgden voor toch nog wel een redelijk vermakelijke film. De film moest het duidelijk hebben van de actiescenes, die ik zelfs vaak nog wel wat matig vond Maar, laten we dat maar even voor wat het is.

Psycho (1960)

Alternatieve titel: Alfred Hitchcock's Psycho

Door het wat aandringen van ‘IH88’ en de nominatie in de huidige horror challenge werd ik eigenlijk een beetje verplicht deze film te kijken. Ik had hem laatst nog via Zavvi besteld en hij lag al klaar in de kast maar met toch wat druk heb ik de film gezien. Om gelijk maar op te biechten: dit is mijn aller eerste Hitchcock die ik heb gezien, en ook voor het eerst. De beste man zie ik ontzettend vaak voorbij komen (naam dan wel te spreken) en een aantal films stonden hoog op mijn lijst maar tot op vandaag nog nooit een moment gehad om een film van hem aan te zetten. ‘Psycho’ is een vermakelijke film die het erg goed deed. Toch zijn de technieken van toen niet spectaculair meer op de huidige dag, zijn we wat meer gewend en heb je al wel wat ergere dingen op je scherm gekregen. Toch is het de kracht, magie en sfeer die de film goed maakt en waaruit het meesterwerk van Hitchcock er uit weet te springen. Op een bijna ‘legendarische’ manier werd deze film gebracht door een uitstekende soundtrack, goeie scenes en een leuk verhaal.

Maar wat houd die film zo goed recht op? Waarom blijft deze film toch nog sterk aanvoelen terwijl we al wel wat bloederigere en misschien nog wel spannendere films in deze wereld kunnen vinden? Ik denk dat ik het al wel heb gezegd maar er zijn veel dingen in ‘Psycho’ die de film overeind houden. Toch doen de zwart-wit beelden er wel aan mee, dat er een degelijke chemie ontstaat in de film. Met daarbij de nodige spannende soundtracks die de gehele film bijna wel spelen en een sfeer staat de film nog als een huis, een oud huis maar wel overeind en lift hij mooi mee met de grote hedendaagse films. Maar ook Hitchcock’s kracht zit er in verwerkt, een man die gedreven is tot horror en het vermaken van mensen, hij spat het dan niet altijd even af met zijn gezichtsuitdrukkingen maar wel in de film. De film voelde onderhouden aan, aan veel dingen is gedacht en veel dingen vallen dan wel niet zo snel op, ze waren er wel. Ook geinig om te zien dat Hitchcock nog mee deed als een soort Cameo. Wanneer Marion naar binnen stapt om te werken, volgens mij stond Hitchcock daar dan buiten langs de weg, leuk!

Het verhaal was ook zeker vermakelijk. En qua acteerwerk deed de film het ook prima. Of ik ooit een ontzettende fan ga worden van Hitchcock weet ik zo snel niet, ik moet nog erg in komen in de zwart-wit films maar leuk vind ik ze zeker. En dan kan ik ook eindelijk Hitchcock van mijn lijstje afstrepen en heb ik ook zijn ‘meesterwerk’ weer eens gezien.

Ik kan de legendarische douchescene- er nog wel voor halen of verder in gaan over de inhoud van de film maar dat vind ik wat nutteloos aangezien dat langzamerhand al wel is gebeurd hier op MovieMeter. Ik vond de film zelf leuk, en ben blij dat ik hem heb gezien en ga zeker ook wat andere werken van de beste man bekijken.

4.0*