• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

Skyfall (2012)

Actie / Thriller | 143 minuten
3,62 3.839 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 143 minuten

Alternatieve titel: Sky Fall

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sam Mendes

Met onder meer: Daniel Craig, Judi Dench en Javier Bardem

IMDb beoordeling: 7,8 (767.146)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 31 oktober 2012

Plot Skyfall

"Think on your sins."

Bonds loyaliteit aan M wordt op de proef gesteld als ze achtervolgd wordt door haar verleden. Als de MI6 vervolgens onder vuur komt te liggen is Bond genoodzaakt de bedreiging op te sporen en te vernietigen, ongeacht de hoge persoonlijke prijs die dit met zich mee brengt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

mock turtle schreef:

Openingscenes waren nog klassiek james bond,

In welke films met Connery zie je zulke onwaarschijnlijke actie?


avatar van Geno

Geno

  • 303 berichten
  • 225 stemmen

Wat een rampenfilm was deze film. In deze rubriek hoort het thuis. Niet door de rampen, maar omdat het rampzalig slecht was.

Kennelijk is het concept uitgewerkt. Het concept van de combinatie spectacel en humor. Het spectacel was er met de haren bijgesleept en te bedacht (zo van: met wat schiet- en springwerk zitten we voor de fans altijd safe), zonder dat het ook maar enigszins spannend werd. In die zin is het concept (door andere films met andere invalshoeken) allang al ingehaald, zowel kwa humor als kwa spectacel.

Bijzonder ergerlijk was ook het bizar slechte acteerwerk van Daniel Craig (als James Bond) en Judi Dench (als M). Als je zo lang naar dat eenduidige gezichtswerk moet kijken, namelijk alleen maar moeilijk en boeiend kijken, dan is dat alleen al een reden, los van het voorgaande, om iets ongeloofwaardig te vinden.

Wat wel zeldzaam was is de humorloosheid. Nergens een kwinkslag, nergens een leuke draai; niks. En dat is dramatisch, zo niet funest voor een James Bond. Een James Bond moet het juist hebben van de combinatie van humor (in understatesments) en spanning (met een kwinkslag). Even na een onvoorstelbare supermansactie de hand door het haar, een grapje, en alles is weer tiptop voor een flirt).

Daniel Craig kon niets van dit brengen. Want heeft noch humor noch stijl. Niet in zijn tekst, noch in zijn houding, noch in zijn gezichtsexpressie. Waarom men voor hem gekozen heeft is mij een raadsel.

Of dit het einde van James Bond is... ; nu hoop ik het. Alhoewel dit wel een erg dramatisch einde is.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik gok dat er weer de nodige stemmen bij gaan komen, nu de dvd rip gelekt is.

Wat een onzinreview trouwens hierboven Slecht acteerwerk van Dench en Craig? Geen humor of kwinkslag? Geen leuke draai aan het verhaa;? Je zou bijna denken dat je de film met de ogen dicht en met oordopjes in hebt gekeken.


avatar van Noud

Noud

  • 546 berichten
  • 1158 stemmen

Een van de leukere stukken vind ik nog het laatste stuk.
Met Miss Moneyp.

Voor een actiefilm is het leuk, maar zeker geen bondwaardig.
Q: BAH!
Badguy: Kan slechter en wat een stom motief was zijn verhaal!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Wow.

Moet hem nog eens zien, maar wellicht is dit inderdaad de beste Bond ooit. (En ja, ik ben fan)

Ik ga voorzichtig zijn en geef 4,5


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Gambit2009 schreef:

Wouter,

hoe kan je nou 4,5 sterren geven als je de film nog niet eens gezien hebt??

Eh... hoe kom je er bij dat ik de film niet gezien heb?


avatar van Drrrrkkk

Drrrrkkk

  • 82 berichten
  • 77 stemmen

Tsja... aan budget lag het niet, aan de spectaculaire opening ook niet, maar geen moment had ik het idee dat ik naar een James Bond film zat te kijken. Verhaaltje is flinterdun. Bardem kwam niet lekker uit de verf. Het einde is lachwekkend: 'Home Alone' met in de hoofdrol Craig

Titelsong is ook de meest suffe Bond-song sinds jaren.


avatar van Gambit2009

Gambit2009

  • 40 berichten
  • 65 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Eh... hoe kom je er bij dat ik de film niet gezien heb?

Sorry, neem mijn woorden terug.

Dacht dat er stond, moet hem nog zien. Excuses.


avatar van popcorn en cola

popcorn en cola

  • 354 berichten
  • 500 stemmen

Na een spectaculaire opening was het eigenlijk maar een langdradige, met vlagen zelfs saaie film. Verhaal van niks, en ook de spectaculaire climax ontbrak.... of moet dit gevonden worden in de zelfgemaakte boobytraps en bommen? Lachwekkend, dat deed me eerder denken aan de climax van een aflevering van The A-team. Nee, deze zal bij mij niet blijven hangen, de slechtste Bond all-time. (Ik heb ze allemaal gezien!)


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Erg over the top actie film met weinig bond elementen.

De film bevat wel voldoende actie maar ik had het allemaal al eens gezien.

Verder duurt deze film ook nog eens veel te lang waardoor hij me maar zelden wist te boeien en me hier en daar zelfs begon te irriteren.

Nee niet mijn ding deze film!


avatar van gi30171

gi30171

  • 104 berichten
  • 103 stemmen

Te lang waardoor je naar het einde begint te snakken, het ontbreekt aan echte spanning, waar bleven de 'gadgets'. Was echt niet de Bond waarop ik zat te wachten


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Gadgets zijn voor pubers. Gelukkig is de Bond eindelijk volwassen geworden. Was ook meer een karakterstudie dan een thriller. Maar zat persoonlijk ok niet op weer een tikkende tijdbom te wachten.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

totally spies heeft wel koele gadgets


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

James Bond gadgets maken een James Bond. Zelfs in deze saaie en langdradige doorsnee actie film zijn de terugblikken op die onsterfelijke gadgets het hoogtepunt. Even was het genieten in de Aston Martin, de grappige dreiging om de passagier stoel te activeren, de originele muziek. Kreeg ik nog even een glimlach zowaar in deze verder slechtste James Bond ooit.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Leo1954 schreef:

James Bond gadgets maken een James Bond.

Welnee. Vele aspecten maken een James Bond film. En de meeste zaken zitten er gewoon (weer) in. Ben ook wel blij dat ze een beetje weer de Die Another Day achtige kant van de Bond reeks met rust laten, toen het alleen nog maar om de actie en gadgets draaide. Dat leverde totaal geen Bond gevoel meer op. Bond is een spion/agent, geen spec-ops soldaat.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb niets met James Bond , maar vond dit al veel leuker dan pakweg Quantum of Solace of Die Another Day, uitzonderlijke 007 films die ik wél heb gezien. Dit was ook de eerste die ik in de cinema zag. Geen idee, moesten hier dan gadgets bij? Moet hier een laser pen in de film die door glas kan snijden? Jet schoenen met vlammen onderaan? Geef mij maar dit in plaats van het verschrikkelijke Die Another Day.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Ach, er werd wel op een grappige wijze afscheid genomen van die gadgets, een radiootje en persoonlijk pistooltje en de manier van aanbod van die karige spulletjes was wel leuk gevonden. Er zaten wel een paar grappen in die leuk waren.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Dankzij Craig is Bond terug een spion. Een beetje humor en een gadget mag heus wel, maar hij moet geen parodie van zichzelf worden. Ik kijk al uit naar de volgende film!


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

Ja, het overtreffen van een walgelijke Pierce Brosnan was dan ook wel geen uitdaging voor Craig, maar hij doet het tot nu toe echt goed. Hopelijk doen ze ook qua verhaal een gelijkaardig iets bij de volgende Bond film.


avatar van loebkesman

loebkesman

  • 3 berichten
  • 1 stemmen

Op dit moment ben ik Skyfall aan het kijken en sta op het punt de film af te zetten.

Wauw. Wat een slechte en saaie anti-bond film.

Sterker nog. Ik ga het nu afzetten en een andere film kijken.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

ok, laat ons weten welke je in de plaats hebt opgezet.


avatar van SandLover

SandLover

  • 205 berichten
  • 138 stemmen

Stompzinnig plot, maar het kijken wel waard voor een keertje.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

Wat me opviel is dat sinds Goldeneye er MI6 agenten of ex agenten zijn waar een steekje aan loszit, zie ook Goldeneye en Quantum of solace.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

loebkesman schreef:

Op dit moment ben ik Skyfall aan het kijken en sta op het punt de film af te zetten.

Wauw. Wat een slechte en saaie anti-bond film.

Sterker nog. Ik ga het nu afzetten en een andere film kijken.

Heb je de film al in bezit dan?


avatar van Scorpiejoo

Scorpiejoo

  • 62 berichten
  • 166 stemmen

erg de moeite geweest! ..... dikke 4!


avatar van cdman19800

cdman19800

  • 178 berichten
  • 1600 stemmen

loebkesman schreef:

Op dit moment ben ik Skyfall aan het kijken en sta op het punt de film af te zetten.

Wauw. Wat een slechte en saaie anti-bond film.

Sterker nog. Ik ga het nu afzetten en een andere film kijken.

Als je een film niet uitkijkt moet je ook geen beoordeling geven he


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

cdman19800 schreef:

(quote)

Als je een film niet uitkijkt moet je ook geen beoordeling geven he

Waarom niet? Je moet het einde niet hebben gezien om te weten of een film kut is of niet.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

disneystore schreef:

(quote)

Waarom niet? Je moet het einde niet hebben gezien om te weten of een film kut is of niet.

Je kan na 3/4 van de film wel een sterk voorgevoel hebben dat het allemaal niet meer dan een 2,0 (ofzo) zal krijgen, maar je kan nooit een volledig oordeel vellen als je iets niet volledig gezien hebt.


avatar van Geno

Geno

  • 303 berichten
  • 225 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

Je kan na 3/4 van de film wel een sterk voorgevoel hebben dat het allemaal niet meer dan een 2,0 (ofzo) zal krijgen, maar je kan nooit een volledig oordeel vellen als je iets niet volledig gezien hebt.

Dus als iets niet te vreten is, al bij de eerste hap, dan móet je dooreten om het misschien wel lekker te vinden?


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

Geno schreef:

(quote)

Dus als iets niet te vreten is, al bij de eerste hap, dan móet je dooreten om het misschien wel lekker te vinden?

Ja, uiteindelijk smaakt het voor de rest gewoon hetzelfde. Zo is het net hetzelfde bij films. Een film gaat geen 30 minuten voor het einde een totaal andere koers op. Je kan een plotwending maken, maar dat heeft te maken met het verhaal. Er komen geen nieuwe acteurs, er komt geen nieuwe regisseur, de techniekjes blijven hetzelfde, de sfeer. Ik vind het geen slechte film, maar snap dat, als je hier geen bal aan vind en het einde niet hebt gezien je gerust een 0,5 kan geven. Als je een film middelmatig tot goed vind, of een beetje interessant, blijf je normaal gezien wel kijken tot het einde.

Gerelateerde tags

spiongeheim agentsociopathpolice impersonator mi6moordenaarart gallerybritish secret serviceimaxuzi booby trapimpersonating a police officermacaokomodo dragon007: (2012)智破天凶城 intensevibrant