• 16.060 nieuwsartikelen
  • 179.271 films
  • 12.295 series
  • 34.142 seizoenen
  • 649.820 acteurs
  • 199.365 gebruikers
  • 9.396.787 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Vikanohara als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Fast Five (2011)

Alternatieve titel: The Fast and the Furious 5

Op enkele fronten beter dan de originele, op enkele fronten ook wel minder. De drie ertussenin, daar heb ik het maar niet over. Overdaad aan geweld, niet al te boeiend verhaal en de lange speelduur vind ik er minder aan. Het begin, stuk met de trein en einde waren wel top, zij het tegelijk ook enorm irreëel dat er daarbij geen slachtoffers vallen.

Nooit overigens Equador op deze manier zien geschreven worden, maar da's slechts een Nederlands ondertitelings-schoonheidsfoutje.

Flintstones, The (1994)

Geen idee vanwaar de lage waardering voor deze film, en dan lijkt hij recenter nog aan populariteit te hebben gewonnen. Zelf vond ik het zeer geinig welke kleine grapjes er overal te zien vallen, vergelijkbaar zoals bij de Naked Gun films en andere spoofs/parodieën. En grappen als deze:
Fred: "the made a fool out of me"
Dictabird: "yeah, look what they had to work with"

En wat later:
Dictabird: "I should have signed with Disney"
Toch beter geslaagde grapjes dan de doorsnee flauwe prul in vele komedies.

Maar vooral... wat belichaamt deze film zeer mooi de tekenfilmreeks, en met alles bij mekaar een nog goed in mekaar zittend verhaal, met uiteraard de moreel geliefkoosde afloop. Goeie casting ook wel, op de rol van Betty na dan.

En de clou helemaal aan het eind... Je moet het toch maar yaba-daba-doen.

Four Weddings and a Funeral (1994)

Uiteraard gebeurt het dat mensen die mekaar doorheen het leven jaren kennen en best enige aantrekking tot mekaar voelen er uiteindelijk niets verder mee doen (al is vreemdgaan zoals in de film niet niets), mede doordat telkens de ene single wordt de ander in een relatie zit bijvoorbeeld. En ook zal je het vaak genoeg hebben dat iemand diegene die smoor op hem/haar is niet zien staan omdat hij/zij zelf smoor is op een ander. Hoe er hier een film over gemaakt werd, spreekt mij weinig aan alleszins. Heb deze destijds ook nooit al te zeer gesmaakt, en nu vele jaren en een doorwinterd relatieleven later is dit eigenlijk nog niet veranderd.

Ja, het is uit het leven gegrepen, maar al te veel humor of enige spanningsboog zit er niet in. Je voelt het einde ook van mijlenver aankomen. En Hugh Grant speelde destijds ook wel net iets te veel van dit soort rollen. Maar een Notting Hill vind ik dan toch een pak beter, en ook Love Actually wel. Van deze begrijp ik maar niet hoe deze tot zo'n succesvolle film kon uitgroeien.

Freaky (2020)

Oh, wat vond ik Freaky Friday leuk zovele jaren geleden. Jamie Lee Curtis die beroemd werd in en door de horror-slasher Halloween die in het lichaam van haar tienerdochter komt te zitten en vice versa, het leverde een toffe komedie op. Dan is met Freaky de cirkel(zaag) wel rond, want nu wisselen een meedogenloze seriemoordenaar en diens laatste net-niet-slachtoffer van lichaam. Dat er daarbij enkele wat flauwere zaken de revue passeren, dien ik te beamen. De reden waarom ik wat op de wip zat en zit tussen 3,5* en 4*. Maar het algemene resultaat is gewoon te geinig om het niet zeer lovend te waarderen.

Waar ik wel een vraagteken achter zet: Gezien de gore scènes is de 16+ terecht, maar de humor en het algemene verhaal is bij momenten wel zeer toegankelijk voor jongere kijkers. oei, dat was een punt Dus daar hangt de film een beetje in de categorie 'mossel noch vis'. Leuk geacteerd ook wel door beide hoofdpersonages, zonder dat het uiteraard Oscar-nominatie-waardig kan worden genoemd. Maar 'k heb vaak moeten lachen, bij momenten ook gehuiverd, leefde mee met de betrokkenen, ... Kortom, een film met een hoog popcorn- of chips-gehalte. Deze gaat nog wel eens bekeken worden. En wie zou als gepeste tiener niet even een dagje een killer-freak willen zijn om de pesters lik op stuk te geven?

Furiosa: A Mad Max Saga (2024)

Alternatieve titel: Furiosa

Even kijken, komen we aan 5G?

- groots

- gesmeerd

- gewelddadig

- grotesk

- gruwel

- gemeen

- goddeloos

=> Met gemak 7G. Maar wat doe je ermee in woestenij en lederhosen? Alleszins onvoldoende verkoeling vinden.

Furiosa: a MMS is een wilde rit (toch enige verkoeling), maar minder wild dan diens voorganger. De Mad Max wereld blijft tot de verbeelding spreken, maar ik heb persoonlijk moeite om te vatten wie nu tegen wie vecht en waarvoor. Ook sleept de film zich voor mij nogal naar het einde toe. Het doet wel uitkijken naar wanneer m'n boys nog iets ouder zijn zodat ik hen door de hele saga loodsen kan.

Furious 6 (2013)

Alternatieve titel: Fast & Furious 6

Twee dievenbendes tegen mekaar, dat hadden we nog niet gehad. Wat militair gedoe er ook bij... The A-Team vs B-Team? We need more alphabets.

Het valt me in deze film enorm op hoezeer Paul Walker een transformatie onderging doorheen de tijd, helaas zou het zijn laatste worden. Ik had hem een betere (volledige) film ter afscheid gegund. Weer te lang, meer van hetzelfde, al stopten ze met Luke Evans wel een tijger in de tank, een aardige Shaw opvoerend. Verder wordt er veel gevlogen, met en zonder voertuigen, en telkens prima geland. De film-franchise an sich landt hiermee ook weer op de pootjes, al is het voor mij toch een mini-stapje terug achteruit. Maar de 3* nog net gered door de tweede helft van de film.

Furious Seven (2015)

Alternatieve titel: Fast & Furious 7

Deze begint volwassener dan eender welke eerdere Fast & Furious film, ondanks de terugkeer ook naar het vertrouwde racen met het stukje dragracen. Grappig afsteken ook met het gezinsleven van Brian & Mia, wat uiteraard meteen aan flarden wordt geknald. Vooral ook aangestuurd vanuit wederzijdse wraakgevoelens om verloren dierbaren. En kregen we in de vijfde nog een kamp der zwaargewichten The Rock vs. Vin Diesel, dan nu The Rock vs. Jason Statham & Vin Diesel vs. Jason Statham. Plus ook een nieuwe chickfight starring Michelle Rodriguez.

Tot Kurt God's Eye Russell, zijn team althans, uit de hemel komt neergedaald. Even later volgt ook een handvol wagens dat voorbeeld en wordt het één lange adrenaline-rush. Wat een verschil met al het voorgaande uit deze reeks. Geen blits tuning tienermacho gedoe, geen oeverloos gezwets, geen overdaad aan hoofdzakelijk vuurgevechten, maar vette actie met, op, onder en in bolides en andere voertuigen. En zo toch nog een top-afsluiter voor Paul Walker, ook al zat hij dan niet de hele rit uit.

Statham zoals altijd goed voor extra Shaw-element en de nodige portie aantrekkingskracht. En de zwaartekracht... die moest nog worden uitgevonden. Ach, als het nu eenmaal vliegensvlug moet. Naar het einde toe schaadt de overdaad wel wat, je moet er bij dit soort film echt wel voor gaan zitten. Maar wel eentje die ik nog eens terugzien én daadwerkelijk de tijd voor nemen wil.