• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.038 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.633 stemmen
Avatar

Meningen

Hier kun je zien welke berichten The Oceanic Six als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Lot like Love, A (2005)

The Oceanic Six

Een typische Aston Kutcher film he. Voorspelbaar maar vermakelijk. Dit genre vind ik meestal best wel geinig om te zien. Verstand even op 0 en met een romantisch verhaal een goed gevoel zien te krijgen. Liefst met wat humor erbij. Deze film voldoet daar wel aan. Nergens hoogstaand maar wel de moeite.

3,5*

Louis (2022)

The Oceanic Six

Ontzettend boeiende docu, maar dat ligt niet eens aan het verhaal zelf dat vrij standaard in elkaar steekt, maar aan de hoofdpersoon Louis van Gaal. Wat je ook van die man vind, hij is bijzonder en uniek. Ik behoor tot het kamp dat een zwak voor hem heeft, omdat hij een fantastische trainer is die o.a. mijn club alles heeft gegeven, maar ook omdat de voetballerij vol kleurloze saaie trainers zit en deze man gewoon het volgen waard is.

In de dikke twee uur (wel iets te lang eigenlijk) volgen we Van Gaal in Portugal, waar hij tegenwoordig woont en aan de hand van oude beelden zien we zijn loopbaan, maar ook zijn privéleven. Het voetbaldeel is niks nieuws voor me, want ik volg hem al tientallen jaren, maar alsnog zijn die beelden nog steeds de moeite waard. Heerlijk zoals hij als een volksmenner bij huldigingen tekeer ging. Wel interessant zijn de interviews met voetbalmensen uit al die periodes, zoals Figo, de broertjes de Boer (beste stuk van de film als Louis beiden achterin zijn auto heeft zitten en hen de les leest over het missen van WK 2002 ) en Uli Hoeness, die ook kritisch durft te zijn. De conclusie van die mensen is toch vaak wel dat Louis te lang heeft geweigerd concessies te doen aan zijn werkwijze en te lang niet heeft willen luisteren naar feedback. Louis zegt dat hij nooit is veranderd, maar daar ben ik het niet mee eens. De starre man uit de tijd van Ajax, Barcelona en zijn eerste periode bij Nederland is best wel veranderd tijdens en na zijn Bayern München periode.

En ook zijn privémomenten zijn boeiend om te volgen. Hij adoreert zijn vrouw, rouwt nog altijd om zijn overleden eerste vrouw, is dol op zijn familie, heeft zware medische jaren met oa prostaatkanker en lijkt toch best wel een vriendelijke, leuke en soms best grappige man te zijn, al blijft hij ook privé wel wat autoritair. Het lijkt me lastig om hem de hele tijd in de buurt te hebben. Ik voel veel respect en waardering van de hele wereld voor Louis, maar het jammere is dat hij dat normaal lijkt te vinden. Iets minder zelfverheerlijking en iets meer zelfspot had hem goed gedaan (jammer bijvoorbeeld dat je hem wel bij Jeroen van der Boom zijn programma Hoge Bomen ziet, maar je hoort dan niet dat liedje ‘’O, Louis’’ waar Johan Derksen en René van der Gijp destijds zo hard om hebben gelachen) maar het is en blijft wel een unieke persoonlijkheid. Wel hadden ze dit beter begin volgend jaar uit kunnen brengen, want het hoofdstuk met WK 2022 ontbreekt nu jammer genoeg. Daarmee zal hij zijn carrière eindigen. Absoluut een bioscoopbezoekje waard.

4*

Love Actually (2003)

De film blijft gewoon net zo mooi als de vorige keer toen ik deze zag, een kleine 2 jaar terug.
Laatst die draak van een film die ze Alles is Liefde noemen bekeken en die valt echt 100x in het niets vergeleken bij deze schitterende, emotionele en grappige film.
Alles klopt aan LA: De verhaallijnen zijn bijna allemaal erg goed en ontroerend, de soundtracks zijn heel heel mooi, helemaal de titelsong Christmas is all around, de acteurs zijn allemaal gekozen voor de goede rol en de dialogen zijn gewoon goed. Soms ontroerend, soms grappig, soms genant maar ze passen allemaal waar ze moeten.
Mijn favoriete verhaallijnen zijn er een paar. Zo vind ik het verhaal van de Engelse schrijver en zijn Portugese dienstmeisje erg mooi. Hij kan geen Portugees, zij geen Engels en toch vallen ze voor elkaar. Ook het verhaal van de stiefvader en zijn zoontje, waar de moeder kort terug is overleden is erg mooi. Hij valt op een klasgenote en wilt alles eraan doen haar te imponeren. Ook die van Hugh Grant als minister-president die op zijn vrouwelijke bediende valt is erg goed. Zeker hoe dat verhaal afloopt, prachtig! En door de hele film krijg je die cynische rockster die aan lager wal was geraakt maar nu met een best wel matige remake weer op 1 staat te komen te zien; prachtig gedaan!

Kortom, ik heb wederom net zo genoten als de keer ervoor. Toen gaf ik al 4,5/5 en die blijft nu zeker staan.

Love and Monsters (2020)

Alternatieve titel: Monster Problemen

The Oceanic Six

Uitstekend vermaak met een prima mix van actie en avontuur. Ondanks dat het bij vlagen een luchtige film is vind ik het wel vrij onzinnig dat Moviemeter het genre komedie gebruikt als 1 van de 2 belangrijkste omschrijvingen van deze film. Dat is het namelijk niet. Eerder nog roadmovie of fantasy ofzo. Het is geen gitzwarte, zware film over een apocalyps maar ik ging een beetje met verkeerde verwachtingen de film kijken. Wat opvalt is dat men nog best creatief is geweest met de monsterontwerpen die er best wel tof uit zagen. Er zitten dan ook wel een paar heel aardige spannende of explosieve momenten in die het goed bij me deden en vond ik de hond en die robot leuke bijrolletjes hebben. Inhoudelijk is het niet echt heel interessant, maar slecht geschreven is het gelukkig ook niet. Maar er gebeurt zoveel dat de meeste rollen eigenlijk redelijk inwisselbaar zijn. Ieder geval een uitstekende Netflixfilm en da's alweer even geleden.

3,5*

Love and Other Drugs (2010)

Alternatieve titel: Love & Other Drugs

The Oceanic Six

Anne Hathaway

Ik moet zeggen dat het 1e uur van de film best aangenaam was om te kijken, met Anne Hathaway die regelmatig volledig naakt door het beeld loopt. Mooie vrouw zeg!

De film valt eigenlijk in te delen in 2 delen. Het 1e uur is meer een romantische komedie en het 2e uur is meer gericht op de ziekte Parkinson bij Maggie. Jammer dat dat 2e gedeelte niet zo goed uitgewerkt is rondom de ziekte. Dat had best wel wat dieper gemogen. Slechts op het einde kreeg de film daar echt meer mee te maken. De film had met een betere uitwerking van alles een stuk beter kunnen zijn, al was het wel allemaal prima te kijken. Ik had nooit het idee dat Maggie nou echt slecht eraan toe was.

Gelukkig zit het met de chemie tussen Gyllenhaal en Hathaway wel goed. Ze vormen een leuk stel als 2 hele verschillende mensen. Er zaten best wel wat goede stukken tussen de 2 in. Het is wel mooi om te zien dat liefde toch voorwaardelijk is, in voor en tegenspoed en dus ook bij ziekte.

Verder jammer dat die dikke nerd broer van hoofdrolspeler Jamie echt een dikke miscasting was. Niet grappig, niet interessant. Zoiets had wel gekund, als de bijrol door een grappig iemand was gespeeld; Will Ferrell ofzo. Die rol had voor grappige momenten moeten zorgen, maar op 1 moment van schaamte met de video was de rol overbodig.

3*

Love, Simon (2018)

The Oceanic Six

Sterke coming of age film (een genre dat ik altijd graag zie) die de juiste snaar wel raakt door het prima acteerwerk en het prima uitgewerkte plot. Een tijdje terug heb ik ook al Call me by your name gezien over hetzelfde onderwerp, maar die film was veel afstandelijker en weinig boeiend. Love, Simon is misschien wat aangedikt Amerikaans in setting en situaties, maar dat betekent niet dat het niet oprecht en sympathiek aan weet te voelen. Nick Robinson is voortreffelijk in de hoofdrol, maar ook de vele bijrollen zoals die van zijn ouders en vrienden komen goed over.

Het enige wat me wel verbaast is hoe erg hij met zichzelf worstelt, want zijn hele persoonlijke situatie is eigenlijk juist heel goed. Hij komt uit een fijn gezin dat hem lief heeft, hij heeft veel vrienden die hem accepteren zoals hij is en hij is in zijn gedrag zeker geen buitenbeentje in de maatschappij. In de meeste van dit soort films is juist de eigen situatie zo penibel dat een coming out niet heel gemakkelijk is, voor zover zoiets natuurlijk gemakkelijk kan zijn. Al kan ik er als hetero niet echt over oordelen denk ik. In ieder geval was dit een fijne film, ook met een pakkende soundtrack en met een paar mooie momenten, die wel grotendeels op het einde liggen zoals de dialoog met zijn vader buiten.

3,5*

Loved Ones, The (2009)

Dit was er echt 1 voor mij zeg!

The Loved Ones mag dan niet origineel genoemd worden, want er zijn al veel van die horrorfilms met gestoorde families die aan het martelen gaan (Van The Texas Chainsaw Massacre tot het minder bekende Mum & Dad onder andere), maar onderhoudend en boeiend was deze weer wel!

Het duurde even voor er echt wat gebeurde, maar het was allemaal vanaf de 1e minuut prettig om te kijken. En na de ontvoering werd het toch snel al een martelfestijn. Wat mij wel beviel was dat er eens een reden werd gegeven waarom ze dit doen. Dat zie je vaak in andere films niet. Het niet al te knappe meisje kan op school nooit iemand krijgen voor het prom bal en dus ontvoeren ze haar keuzes maar om het thuis te doen. De scene's waarin ze thuis haar prom houdt waren dan ook weird om te zien. Paps en dochter was behoorlijk gestoord zeg! Fijne rollen van hun 2. Ook Brents rol als slachtoffer was overtuigend!

Maar zodra ze het slachtoffer fysiek aan gaan pakken wordt het ook meteen een gore festijn met pa die zich uitleeft op zijn voeten, dochter die zout in een open wond gooit en het meest nasty, de boormachine die de schedel in gaat! Op zich zie je niet eens heel veel, maar het was genoeg..

Wel onnodig was het subplot met de jongen en zijn ''date'' in de auto. Misschien om af en toe wat rust in de film te brengen? Ik vond het alleen niet zo nuttig.

Fijn ook dat pa en dochter op het eind gelukkig flink aangepakt worden. Heerlijke scene hoe hij die pa in zijn nek overhoop steekt. Wel teleurstellend dat dochter er wat makkelijker vanaf komt met 2x overreden worden. Stiekem hoopte ik dat hij na de 1e aanrijding uit de auto ging en haar naar haar eigen huis sleepte om te martelen

Dikverdiende 3,5* met kans dat ik deze na herziening nog eens ga verhogen.

PS: Tevens mijn 1300ste stem

Lovely Bones, The (2009)

Ik heb lang naar deze film uitgekeken en ik was dan ook blij dat ik hem eindelijk vandaag kon gaan kijken. Peter Jackson, een origineel verhaal en goede acteurs/actrices als Mark Wahlberg en Rachel Weisz. Wat kan er misgaan?

Nou, heel weinig eigenlijk. The Lovely Bones is een erg aangrijpende, originele en mooie film geworden over de moord op een tienermeisje die maar blijft zweven tussen ''hemel'' en de echte wereld.

The Lovely Bones bevat een verhaal dat me aardig pakte. Je leeft mee met het meisje, met de familie en hoopt dat de buurman zijn verdiende straf gaat krijgen. Het is geen spoiler dat de buurman haar heeft vermoord, want dit zie je al gewoon helemaal voorin de film. Het feit dat niemand buiten de vermoorde Susie zelf weet dat hij haar heeft vermoord was interessant. Terwijl de familie de waarheid zoekt en sowieso haar dood niet kan verwerken, leeft de buurman lekker zijn leven en probeert Susie signalen te geven aan iedereen.

De film kent 2 hele grote plussen. Het acteerwerk is van hoog niveau en de getoonde effecten in het hiernamaals zijn sterk. Beiden dragen de film. Visueel is de film soms echt schitterend met prachtige bomen, natuur en ''rare'' zaken als vergrootte zeilbootjes in flessen. Peter Jackson heeft natuurlijk door de Lord of the Rings trilogie al veel bewezen met effecten en ook hier doet hij het weer. De film heeft veel sfeer en detail. Nergens wordt het too much en bijna elke scene toont het juiste. Hij blijft een geweldige regisseur en dat toont hij ook nu weer.

Nog terugkomend op het acteerwerk dat ik al prees: Saoirse Ronan zet een heel sterke rol neer als het vermoorde meisje. Ik hoop dat we haar in de toekomst in meer films weer terug gaan zien. Het is niet makkelijk om als jong meisje overtuigend te acteren in een film, maar het lukt haar erg goed. Ze weet sterk emoties, woede en verdriet te tonen. Haar rol is gewoon erg knap gespeeld. Verder vond ik de rol van de vader (Wahlberg) ook zeer overtuigend. Gebroken door het leed en vastberaden zijn dochter niet te laten gaan. Schitterende rol! Rachel Weisz doet het ook uitstekend, al is haar rol wat minder groot dan van Wahlberg. Ik vond wel de rol van ''oma'' niet erg best. Susan Sarandons rol past niet echt in de film met haar botheid en cynisme. Uiteraard moet ik ook een andere hoofdrol, die van de psychotische buurman die aan het moorden sloeg noemen. Stanley Tucci speelt echt heel goed. Hij is daadwerkelijk een creep. Hij gedraagt zich rustig en beschaafd, niemand die doorheeft wat hij allemaal heeft gedaan...

Jah, wat nog meer te zeggen? De film zal niet iedereen boeien vrees ik. Je moet je wel openstellen voor een verhaal met zoveel drama. Mij pakte de film me wel, wat ik overigens ook verwacht had omdat ik de film al een tijd volg. Wel had de film misschien een 20 minuutjes korter gekund. Het middendeel was soms iets te langdradig. Maar het stoorde me niet erg gelukkig. Tijd geleden dat een film me zo imponeerde op emotioneel vlak.

4,5*

Lover of Loser (2009)

Alternatieve titel: Lover or Loser

The Oceanic Six

Lover of Loser heeft ieder geval als pluspunt dat er een cast in speelt die aardig acteert. Als je de film Radeloos hebt gezien, zoals ik recent, dan heb je het dieptepunt qua acteerwerk wel meegemaakt. Zowel Thomas Acda (sowieso geen verkeerde acteur) als ''Mees'', '"Eva'', ''Julia'' en ''Ricardo'' vond ik niet verkeerd. Die laatste had zo'n gladde kop, paste goed bij zijn rol. Niet dat iemand nou echt goed was, maar ik stoorde me er ieder geval niet aan. Da's al heel wat. Ook de dialogen zijn nog wel redelijk in Lover of Loser. Af en toe klinkt het niet, maar het valt mee.

Het plot vertoont wel de nodige gaten. Zo vraag ik me achteraf af als Acda een agent was, waarom hij in het begin van de film zo overdreven close met Eva probeerde te zijn. Dat is best fout als stiefvader. Dat Acda geen kwaaie peer was had ik al wel verwacht, had niet verwacht dat ze hem als incest-stiefpa zouden casten. Verder vroeg ik me een paar dingen tijdens het kijken af. Waarom belt die vrachtwagenchauffeur niet gewoon de politie, iets wat je zou verwachten? Hoe komt die Ricardo Eva nou exact tegen nadat ze door de chauffeur is afgezet? Hoe komt de echte dochter van Acda nou weer aan het adres van Eva op het einde? Geen idee of dit in het boek beter is, maar het komt ieder geval rommelig over.

Het einde is trouwens wel overdreven heroïsch, met een politie-inval en Mees die Ricardo met zijn gitaar bewusteloos mept. Maar het was ook wel weer geinig. Typisch een slot van een spannend puberboek. Overigens hadden de scenes met Eva in de seksclub best wat heftiger mogen zijn, dan zou de impact wat groter zijn. Maar ieder geval, eind goed, al goed. Zoals in al die Slee boeken. Iets origineler had wel gemogen. De overdreven moraliserende boodschap om op te passen voor loverboys is ieder geval duidelijk. Misschien ben ik ook te oud voor deze film.

Kleine voldoende, 3*

PS: Leuk om ''mevrouw Neuteboom'' in een cameo te zien

Loverboy (2003)

The Oceanic Six

Het verhaal is verder behoorlijk gemiddeld en slap uitgewerkt. Wel geeft de film een aardig beeld van wat een loverboy iemand aan kan doen.

2,5*

Luca (2021)

The Oceanic Six

Nou, er blijft de laatste 10 jaar steeds minder over van de Pixar-magie die ze ooit hadden. Vroeger waren al hun films prachtig geanimeerd, inhoudelijk ontzettend origineel en het was ook nog eens vaak grappig. Anno 2021 heb je alleen nog dat het mooi gemaakte films zijn, maar er is zelden nog wat aan. Ik heb me echt dood verveeld met dit vreselijke standaardverhaaltje dat echt op jonge kijkers is gericht en waar nauwelijks een leuk personage of geslaagde humor in zit. Blijft over dat het er wel weer zoals altijd mooi uit ziet, met ook een fijn sfeertje en leuke soundtrack. Maar meer is het ook niet. Zonder het Disney-Pixar label had bijna niemand dit vermoedelijk gekeken denk ik.

1,5*

Lucky Number Slevin (2006)

Alternatieve titel: Lucky Number S7evin

The Oceanic Six

Sterke film, zeker weer een film met Bruce op zijn best! (Beter dan dat vervelende 16 Blocks). Vooral die scene dat hij met 2 pistolen zijn kamer verdedigt is bruut gemaakt.

Ik vind het verhaal ook prima. Er lopen enkele goede acteurs rond en de film verveeld niet snel. Geen film overigens die meermaals leuk blijft, maar dat hoeft ook niet. 3 Sterren.

Lucy (2014)

The Oceanic Six

Wat is het toch een genot om Scarlett Johansson 90 minuten in een film voorbij te zien komen zeg. Ze is werkelijk een beeldschone vrouw. En gelukkig ook nog een prima actrice die de film Lucy weet te redden van middelmatigheid, want Lucy is niets meer (en minder) dan een tussendoortje. Het onderwerp vond ik wel weer leuk bedacht en ook al is het over de top, het kwam nog wel boeiend over. Dit wordt ondersteunt door behoorlijke special effects en goede actie, waardoor ik me best heb vermaakt. Voldoende.

3*

Luftslottet Som Sprängdes (2009)

Alternatieve titel: The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

Het slot van een trilogie die me niet zo enorm wist te boeien. Deel 1 was nog het sterkst, maar ook maar een 3,5*, meer niet. Deel 2 en deel 3 ontlopen elkaar weinig. Het zijn nog steeds veel te lange films die teveel op een tv krimi lijken qua sfeer en inhoud. Gezien de hoge gemiddelden en het feit dat veel mensen over de films praten had ik toch wel meer van de reeks verwacht. Gelukkig zet vooral Noomi Rapace weer een schitterende rol als Lisbeth neer. Geweldig gedaan, vraag me af of dit in de remake van Fincher overtroffen kan worden. Al het andere moet mogelijk zijn, want zo bijzonder is het allemaal niet. Het complot verhaal is onderhoudend, maar soms best wel langdradig. Gelukkig eindigen ze sterk met een geweldig deel in de rechtzaal waarbij Lisbeth eindelijk haar bewijzen eens kan tonen. Haar confrontatie met Niederman en het belletje naar de motorclub vond ik wel subliem.

Nu ben ik wel benieuwd naar de remake van Fincher van de eerste film. In mijn ogen moet je meer uit een verhaal als dit kunnen halen. Ook deze derde film geef ik een voldoende, maar net als deel 2 worden dit maximaal 3*.

Luizenmoeder - De Film (2021)

Alternatieve titel: Rebels @ School

The Oceanic Six

Ik ben echt wel een liefhebber van de serie van De Luizenmoeder, als in dat het echt vaak ontzettend scherp en grappig geschreven was en de vinger vaak op de zere plek legde met verborgen racisme, kleinzerig geneuzel en totaal doorgeslagen ouders. Juf Ank was natuurlijk fantastisch, maar minstens zo goed was de rol van de incorrecte directeur Anton die zonder dat hij het door had elke keer de verkeerde dingen deed en zei. Diederik Ebbinge had dan ook een grote rol bij deze serie, als Anton, maar ook als scenarioschrijver en de mix van ongemakkelijkheid met humor was gewoon erg geslaagd. Diverse afleveringen trokken gewoon 4 tot 5 miljoen kijkers, echt bizar goed.

En toen kwam dus de film. Het is geen spoiler dat Anton niet meer in de film zit, want dit was echt vaak in het nieuws. Diederik Ebbinge had het idee er alles uit te hebben gehaald en wilde weer andere dingen doen. Zijn goed recht, maar enorm jammer voor de film. En jammer genoeg merk je dat, want zonder Anton en zonder zijn scripts blijft er maar weinig over. De film start nog best goed, met het feit dat Anton dus overleden is en zijn uitvaartdienst bezig is met alle oude bekenden erbij, met Nancy die verliefd op hem was en het niet kan verwerken en zich best voor schut zet. Dat soort ongemakkelijke humor maakte de serie goed, maar al snel slaat de film op hol als Ank het allemaal niet meer aan kan als juf en interim-directeur, waarna zeurende ouders versterking regelen om de school te herstructureren, wat door vader Karel moet via digitale lessen en totale controle via spy-cams en dergelijke zodat ze allemaal elk moment van de dag hun kinderen kunnen zien en daarna leerachterstanden willen terugdringen, wat de old school leraren dus niet zien zitten.

En hier ontspoort de film, want bijna ieder karakter word in deze verhaallijn een vervelende karikatuur van zichzelf. Bijna niemand was een naar mens van zichzelf in de serie, maar is dat hier wel geworden tot aan het extreme toe. Nancy is een naar, rancuneus persoon die niet kan accepteren dat Anton en Ank meer dan collega's waren, Karel is een totaal doorgeslagen debiel geworden, het homostel zit alleen nog maar op elkaar te bitchen, Hannah heeft geen enkel oog meer voor haar dochter, Ank slaat zelfs een jongentje en zo blijft het bezig op een niet leuke manier. Richting het einde ontspoort de film helemaal op een flauwe wijze, met de schoolbestorming. Het past niet bij De Luizenmoeder. De serie dikte simpele dingen als Sinterklaas vieren of een allochtoon in de klas erbij krijgen in een blanke groep helemaal aan en maakte het wat groter en ongemakkelijker, maar de film gaat totaal voorbij de grens van realisme.

Gelukkig zitten er nog wel een paar geslaagde grappige dialogen in en zijn Ank en vooral Helma fantastisch. Al krijgt die laatste er een enorm slecht uitgewerkte lesbische verhaallijn bij wat er ook gewoon uit had mogen worden gelaten. En bij haar bruiloft is dan ook weer alles helemaal in orde. Nancy die Ank de meest nare streken leverde en zelfs dingen zei als ''wie weet wat ze thuis met Bradley in haar eentje heeft gedaan'' is weer gewoon geaccepteerd. Ja, sure. Gewoon heel matig schrijfwerk. Ik ging gister dan ook teleurgesteld de bioscoop uit. Er zijn plannen voor een derde seizoen, maar ze moeten zich afvragen of het zonder Diederik Ebbinge de moeite nog waard is.

2,5*