Meningen
Hier kun je zien welke berichten wwelover als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
F9 (2021)
Alternatieve titel: Fast & Furious 9
De actie is wel leuk, natuurlijk weer veels te over de top. Maar dat hoort bij deze films. Maar het verhaal slaat natuurlijk helemaal nergens op. En van alle delen misschien wel de slechtste dialogen zeg. Zo ongelooflijk cringy, met name natuurlijk Vin Diesel. Voor mij is Dwayne Johnson als Hobbs wel gewoon een gemis in deze film, was natuurlijk nu helemaal leuk geweest met John Cena als badguy, wat hij overigens aardig doet. Alleen zag je in minuut 1 al dat net als bij de meeste badguys in deze reeks dat ze toch weer on the good side komen. Ook iets te veel knipogen naar hoe ongeloofwaardig het is, af en toe een grapje is wel leuk, maar ze zaten nu wel heel erg veel daarover door te zagen.
Maar ja in de bios is het prima vermaak uiteindelijk. Maar jezus wat is Vin Diesel een dramatisch slechte acteur.
3*
Fabuleux Destin d'Amélie Poulain, Le (2001)
Alternatieve titel: Amélie
Vermakelijke film. Een heerlijke sfeer en dankzij die geweldige Audrey werd ik helemaal vrolijk. Wat een prachtige vrouw is dat zeg. Miauw. Het verhaal is erg goed bedacht en ook erg grappig. Het blijft ook erg boeiend en is mooi in beeld gebracht.
Prettige Feel-Good movie.
4*
Fall Collini, Der (2019)
Alternatieve titel: The Collini Case
Erg sterke film die van begin tot eind grijpt. Wel hier en daar wat clichés (boksen en soms wat te aangedikte muziek), maar het verhaal is gewoon heel goed. Sterk geacteerd ook en mooi gefilmd.
4*
Fall Guy, The (2024)
Falling for Figaro (2020)
Ik loop in principe nooit een zaal uit, maar hier heb ik het een paar keer overwogen. Slecht geacteerd, totaal geen chemie, een waardeloos script (heel lui geschreven) en de muziek maakte helaas niet voldoende goed. Thank God voor die paar shots van Schotland. Weet niet wat uiteindelijk pijnlijker is, de film of die oproep van Lumley die ze steeds voor de trailer lieten zien.
Fame (2009)
Vermakelijke film, maar dat komt eigenlijk meer door de dans en muziek en een paar aardige verhaaltjes. Want echt veel duidelijker word je niet van de personages. Hun gebeurtenissen worden zelden afgemaakt en dan springt hij al naar het volgende jaar. Maar ja je moet er van houden, het is een genre wat veel te zien is, bijvoorbeeld Step Up. Al vond ik deze film leuker dan Step Up, maar dat komt omdat ik deze muziek wel leuk vind.
De cast is wel aardig talentvol. Bijvoorbeeld Kay Panabaker, vond haar erg leuk spelen en ze ziet er erg leuk uit
Asher Book speelde ook goed. En ja de overige hoofdrolspelers deden het ook prima. Irriteer me er alleen altijd aan dat het zo overduidelijk geplaybackt word. Ze zullen het vast zelf wel hebben ingezongen maar het ziet er niet uit en klinkt vooral nep.
3.5*
Famille Bélier, La (2014)
Alternatieve titel: The Bélier Family
Hartverwarmende misschien wat overzoete komedie. Maar ik heb echt ontzettend genoten van deze film. Lekker Frans ook. Was al heel snel verkocht door de prestatie van Louane Emera (Paula). Niet alleen haar stem, maar ook de uitstraling en acteerwerk is erg goed. Zeker als je bedenkt dat het haar eerste rol is en dan meteen zo'n lastige met gebarentaal. Het verhaal is misschien wat simpel, maar juist daarom is dit een fijne film om te zien. Ondanks het toch een serieus thema is, wordt er met humor en zonder al te diepgaande drama mee omgegaan.
4*
Family, The (2013)
Alternatieve titel: Malavita
Geinige film, niets hoogstaands maar leuk voor een keertje. Verhaal is niet heel bijzonder en af en toe wat simpel. Maar de humor is meestal wel goed. De cast is ook meer dan in orde, al vond ik de jongen niet zo heel sterk. Robert de Niro is ook erg grappig. Spannend is het niet, maar daarvoor moet je de film ook niet kijken.
3*
Fanny och Alexander (1982)
Alternatieve titel: Fanny and Alexander
Die film versie gezien van iets meer dan 3 uur, en dat was dan ook meer dan genoeg, denk ook niet dat ik de langere versie zal bekijken. Heb deze in het filmhuis gezien op groot scherm dus dat is wel erg leuk natuurlijk. De film bevat niet echt één verhaal, er gebeuren meerdere dingen, dat houdt het wel boeiend allemaal. Maar het belangrijkste is natuurlijk Alexander. Want het draait in mijn ogen veel meer om Alexander dan om Fanny. Geen probleem overigens. De gebeurtenissen zijn erg goed in beeld gebracht. Visueel is deze film dan ook dik in orde, er zitten een paar mooie shots tussen.
De humor die de film bevat was echt geweldig, lekker scherpe en beetje droge grapjes die er in zitten. En het zijn eigenlijk niet eens grapjes maar gewoon leuke one-liners. De hele zaal lag ook steeds dubbel bij sommigen uitspraken. De muziek was ook wel in orde.
Toch een groot minpunt eigenlijk is dat sommigen scenes veels te langdradig zijn. Een beetje rekken mag van mij best in dit soort films, maar af en toe was het gewoon vervelend. Het had ook makkelijk een kwartier minder lang kunnen duren zonder dat er belangrijke dingen uit zijn gehaald.
Het acteerwerk was erg goed. Raar dat die kinderen er niks mee hebben gedaan na deze film, ze deden het echt erg goed. En ook over de rest van de cast mag ik niet klagen.
4*
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)
Behoorlijke teleurstelling zeg. Hoorde juist veel goede dingen over deze film, maar buiten het visuele plaatje vond ik de film vrij weinig om het lijf hebben. Okay de cast is prima, maar ook niet meer dan dat (kan ook niet met dit script). Ben verder ook niet echt een Harry Potter fan, maar vond die films meestal wel vrij aardig. Het verhaal bij Fantastic Beasts vond ik echt alles behalve interessant helaas.
2.5*
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)
Alternatieve titel: Fantastic Beasts and Where to Find Them 2
Boooooooooring. Wat een suffe film zeg. Verhaal is slap, de twee meest interessante karakters (Dumbledore en Grindelwald) komen amper tot hun recht. De film lijkt vooral om mooie plaatjes, een boost in merchandise en een opzet naar het vervolg te zijn. Gelukkig spelen er leuke acteurs in..
2.5*
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)
Saai, traag en voorspelbaar.
Zat helaas in een bioscoop waar ze pauzes hebben, maar toen de pauze na 70 kwam hadden we allemaal zoiets van, er is nog niks gebeurd.
Redmayne is een goede acteur, maar zijn karakter hier leek steeds meer een karikatuur te worden. Vooral de laatste scene met Tina, werd gewoon lachwekkend hoe overdreven hij dat sullige probeerde te doen. Leek eerder alsof hij niet helemaal 100 was.
Fantastic Mr. Fox (2009)
Duidelijk een film die niet iedereen ligt, maar ik moet zeggen dat ik zeer aangenaam verrast ben door Fantastic Mr. Fox. Ik was niet bekend met het Roald Dahl verhaal, en heb echt genoten van deze niet al te lange animatiefilm. Vond het erg grappig en het verhaal was ook nog eens leuk. De muziek was ook goed en ik vond de animatie ook heel erg grappig om te zien. Cheap maar wel heel geinig.
En natuurlijk zijn de stemmen heel goed. George Clooney is zo ontzettend goed gecast voor deze rol! Zelfde geld voor Jason Schwartzman. En de andere stemmen zijn ook goed, maar niet dusdanig bijzonder.
4*
Farewell, The (2019)
Alternatieve titel: 别告诉她
Hele leuke en mooie film met een geweldige cast. Akwafina kende ik wel al een beetje, maar had haar nog niet op deze kwetsbare manier gezien. Vond haar echt heel sterk spelen. De muziek van drama en humor is echt heel goed gebalanceerd en de familie gesprekken zijn fantastisch.
4*
Fargo (1996)
Erg vermakelijke film. Een beetje absurd verhaal maar erg spannend en boeiend. Had opzich nog best langer mogen duren. Leuke karakters en met name door de acteurs. Met name William H. Macy en Steve Buscemi vond ik goed. Twee zeer goede acteurs, die toch wat ondergewaardeerd worden door velen, heb ik het gevoel.
Ook de muziek vond ik erg goed, en natuurlijk de sfeer beviel me zeer.
4*
Fast & Furious (2009)
Alternatieve titel: Fast and Furious
Kan hier heel kort en krachtig over zijn, ik vond de film echt kut. Had verwacht dat dit de beste uit de reeks zou zijn, maar vind het de slechtste. Ze hebben nu voor een keer de aandacht eens op het verhaal gelegd, alleen pakt het niet goed uit omdat het verhaal gewoon niet boeiend is. Gecombineerd met het dramatische acteerwerk van Vin Diesel maakt het gewoon een grote domper van deze reeks. Zelfs Paul Walker kon de film niet redden.
1*
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019)
Alternatieve titel: Hobbs and Shaw
Heerlijke en lekker domme actieknaller. Misschien beetje pijnlijk, maar meteen ook meest geslaagde film (samen met Fast Five) uit de reeks. Al ben ik de films sowieso pas gaan waarderen vanaf het moment dat Johnson erin kwam en de films wat grootser werden. Het is ook een iets andere stijl natuurlijk en Leitch is een geweldige actie regisseur. Tuurlijk is het verhaal niet zo van belang hier en zijn de dialogen soms net zo cringy als bij Fast & Furious, maar dat hoort er bij. De edit en muziek is ook top. De humor en chemie ook uiterst geslaagd. Je krijgt gewoon precies wat je kan verwachten. Paar leuke cameo's ook.
4*
Fast and the Furious, The (2001)
Prima amusement film. Geen hoogstaand verhaal, maar gewoon lekker standaard en simpel te volgen, in combinatie met lekkere actie en mooie auto's. Nou ben ik zelf verder niet zo'n auto en race gek, maar dit zijn dan wel auto's waar ik van kan genieten. Maar ja eigenlijk hoort het niet zo te zijn dat de auto's belangrijker zijn dan de film. En gelukkig blijft de film wel overeind door de actie. Erg over de top allemaal, maar dat is geen belemmering. Past wel bij deze film.
De cast is prima, gewoon actie figuren. Vin Diesel is verre van een geweldige acteur, maar dit zijn rollen die hem goed liggen. En daar vervult hij die rol ook goed. Paul Walker is hier nog wat onervaren volgens mij, maar al een redelijke acteur. Ook een rol die hem goed ligt, deed me overigens wel denken aan zijn rol in de betere film Running Scared.
Ben benieuwd naar de overige delen, met name deel 4.
3.5*
Fast and the Furious: Tokyo Drift, The (2006)
Deze film moet het hebben van de autoraces, en verder misschien van een paar mooie dames. En dan misschien nog de muziek, dat af en toe wel aardig is. Maar verder is dit echt een bagger film. Het filmwerk is enkel goed bij de races, en dan vooral de eindrace is wel geinig in beeld gebracht. Maar verder kent de film twee groot stoorzenders, ten eerste het dramatische verhaal. Slaat nergens op, niet spannend, heel voorspelbaar en gewoon te dom voor woorden. En ten tweede de hoofdrolspeler, Lucas Black, wat is die gozer slecht zeg met z'n gemaakte Amerikaanse accent. Bow Wow viel me nog mee. Sung Kang vond ik erg sterk, talentvolle acteur.
Verder nog een laffe actie van de regisseur Het is al voorspelbaar genoeg dat Vin Diesel nog even in actie komt, maar om dan niet eens een race te laten zien waarin 1 van de 2 'helden' verliest, is gewoon laf.
2* en dan ben ik nog redelijk.
Fast Five (2011)
Alternatieve titel: The Fast and the Furious 5
Van deel 1 t/m 3 was ik niet bepaald onder de indruk, en deel 4 heb ik gemist, maar deel 5 is gewoon een sterke actiefilm, met een redelijk goed verhaal. Visueel was het verre weg de sterkste FF die ik heb gezien, eigenlijk was alles beter dan de eerste 3. Enige minpunt blijft natuurlijk Vin Diesel die gewoon geen goede rol kan neerzetten lijkt wel. De actie en spektakel met de auto's kon ik wel waarderen. En vooral de toevoeging van mijn held Dwayne Johnson maakte de film nog interessanter.
Omdat ik hem in de bioscoop heb gezien en hij daar perfect tot zijn recht kwam voor nu een 4*
Faster (2010)
Prima actiefilm, geen hoogstaand plot maar wel eentje die gewoon boeiend is gedurende film, enige wat jammer is zijn sommigen subplotjes die of niks toevoegen, of zo matig zijn uitgewerkt dat ze alsnog niks toevoegen. Daarentegen zag het er visueel heel strak uit, fijne camerashots ook. En Clint Mansell deed de muziek, had ik niet verwacht voorafgaande, maar je merkt het wel, hele strakke score weer. Ik moet wel zeggen dat ik een groot liefhebber van Dwayne 'The Rock' Johnson ben, en ook hier laat hij zich van zijn beste kant zien, nou was deze rol dan ook niet heel lastig. De bijrollen zoals Billy Bob waren ook prima.
3.5*
Fate of the Furious, The (2017)
Alternatieve titel: Fast & Furious 8
Vermakelijk spektakel voor in de bioscoop, vond persoonlijk vooral 5 en 6 goed (1 tot 4 okay tot dramatisch), 7 had een emotionele lading maar was al wat too much. Maar qua verhaal slaan ze hier echt de plank mis. God wat slecht script en je ziet alles van mijlenver aankomen. Begin was ook tenenkrommend. Vin Diesel is echt zo slecht hier.
Gelukkig zitten er nog Johnson, Statham en enkele andere geinige gasten in die het dragelijk maken. En de actie en auto's zijn leuk natuurlijk.
3*
Father Figures (2017)
Eigenlijk is de film te fout voor woorden, maar soms kan ik dat wel hebben. En ik moet zeggen ik heb toch heel vaak dubbel gelegen om de stomme grappen. Maar dat de film niet voor iedereen is is een no-brainer. Wilson en Helms hebben een goede chemie en de vele bijrollen worden goed ingevuld.
3*
Fault in Our Stars, The (2014)
Gemixte gedachtes over de film. Het is natuurlijk een hele mooie lieve film met een verschrikkelijk zwaar onderwerp. Maar toch werd het op een fijne vaak luchtige manier behandeld. En hoewel ik heel positief ben over de film denk ik dat het gewoon nog beter zou kunnen zijn (maar dan zou de film misschien wat minder aantrekkelijk zijn voor de doelgroep). En ik ben verder ook niet bekend met het boek. Want het verhaal is weliswaar erg mooi, het is af en toe even te zoet (en dat komt ook door de muziek). Woodley laat wederom zien een geweldige actrice te zijn. Terwijl Elgort daardoor wat minder sterk over komt af en toe. Hij doet het meer dan prima, maar zeker het eerste deel van de film vond ik hem soms wat zwak. Ik heb het zelf wel droog kunnen houden, maar dat geldt niet voor de meeste anderen in de zaal. Maar ondanks mijn kritiek is het wel een must see en gewoon een mooie film. Enige ding wat wel echt tenenkrommend was, was het applaus in het Anne Frank huis.
4*
Favourite, The (2018)
Interessante regisseur altijd. Hoorde vooraf al wisselende verhalen, maar dat past bij hem. Het is niet voor iedereen weggelegd. Maar ik heb zelf echt krom gelegen van het lachen. Heerlijke humor, interessant verhaal, mooie beelden en perfecte score. En natuurlijk briljant acteerwerk. Alle drie de dames en ook Nicholas Hoult. Denk dat Emma Stone wel de show stal voor mij, mede omdat haar rol iets dieper ging.
4*
Fences (2016)
Aardige film, maar duidelijk dat dit echt een toneelstuk is. Uiteindelijk gebeurd er voor mijn smaak net te weinig. Maar er wordt uitstekend geacteerd en er zitten een paar ijzersterke dialogen in. Fijn dat Denzel Washington zo nu en dan ook nog top rollen weet neer te zetten. En Viola Davis is natuurlijk een powerhouse. Dat ze de rollen al veel hebben gespeeld op toneel helpt natuurlijk goed. De film is wel wat lang en misschien dat het script wel iets filmischer mocht.
3.5*
Festival, The (2018)
Heb wel een zwak voor The Inbetweeners, hoewel de tweede film erg tegen viel. The Festival is niet heel veel beter dan die. Joe Thomas speelt gewoon exact dezelfde karakter.Maar er zitten gelukkig wel wat leuke grappen en beelden tussen. Maar het zijn vooral de side karakters die het interessant maken. Dankzij 'Love' ben ik al groot fan van Claudia O'Doherty. En de bijrollen van Jemaine Clement en Noel Fielding zijn erg geslaagd.
Feuten: Het Feestje (2013)
Beetje raar dat hier thriller staat op moviemeter maar ok... Bij de serie ben ik na 1 aflevering afgehaakt, maar was na de trailer van de film toch wel benieuwd. De serie hoef je ook niet te hebben gezien om deze film te begrijpen. Het niveau van het script (verhaal en dialogen) is laag. Ik had het gevoel alsof de schrijver een Nederlandse samenvatting wilde maken van American Pie 4 t/m 8. Klinkt nu alsof ik me heb lopen dood ergeren, maar dat valt wel mee. Het zag er visueel behoorlijk strak uit en met de muziek erbij maakt dat een hoop goed. De cast, tsja dat zijn niet de beste acteurs die er zijn (was vooral teleurgesteld in Teun Kuilboer) en ook een aantal waardeloze figuranten maken dat niet veel beter. Ook opvallend veel zoenende vrouwen, hoe leuk dat ook is om te zien, vond ik dat na een paar keer wel een beetje overtrokken.
Veel negativiteit, maar ja hij is bij vlagen gelukkig wel grappig en nogmaals visueel strak en Hanna Verboom en Judith Noyons zijn leuk dus 3*. Hij duurt gelukkig ook niet zo lang.
Fifty Shades of Grey (2015)
Alternatieve titel: Vijftig Tinten Grijs
Ergens zit er nog wel een redelijk verhaal verscholen volgens mij in deze film, maar deze wordt volledig ondergesneeuwd door de dramatische dialogen, gebeurtenissen en natuurlijk de seks. Echt ruig is het niet, heb het boek niet gelezen, maar daar is het volgens mij wel wat extremer geportretteerd. En om nou te zeggen dat er overtuigend wordt geacteerd? Nou nee. Ik had nog wel redelijke verwachtingen van Dakota, maar buiten een leuk koppie heeft ze niks te bieden deze film en met name in het begin was Dornan gewoon ronduit slecht. Het is nog wel aardig gefilmd, maar naar een tijdje werd het wat eentonig.
1.5*
Fighting with My Family (2019)
Fijne film. Als kind en tiener vond ik worstelen erg vet en ik heb er nog steeds wel een zwak voor, ook al volg ik het totaal niet. En de Divas vond ik ook juist het minst interessant (op worstel gebied in ieder geval). Maar het is een goede mix van humor, nostalgie (voor mij iig) en een redelijk verhaal. Wel leuk dat ze dankzij Dwayne Johnson een wat breder publiek kunnen bereiken nu met deze film. Vond de cast ook erg sterk.
3.5*
