
Faster (2010)
Verenigde Staten
Actie / Drama
98 minuten
geregisseerd door George Tillman Jr.
met Dwayne Johnson, Carla Gugino en Billy Bob Thornton
'Faster' vertelt het verhaal van Driver (Dwayne Johnson), een man die net vrijkomt na een jarenlange gevangenisstraf. Hij zat vast omdat hij tijdens een bankoverval erin is geluisd. Daarnaast is zijn broer toen vermoord. Nu wil Driver maar één ding; zijn broer wreken.
TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=_1uHZJQ58zk
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Het verhaal was vrij standaard maar de actie zat verder wel snor.

Leuk tussendoortje.
3,0*
Het is natuurlijk al vaker gebruikt, maar dat stoort zeker en vast niet.
Dwayne Johnson in topvorm. The Rock is een acteur die in soms heel goede films mee doet, en dan weer in veel mindere, maar in Faster vind ik hem toch echt geweldig. De man is gewoon geboren voor deze rol. Een beer van 2 meter met spieren van hier tot daar met maar één ding in zijn hoofd en dat is zijn blacklist afgaan tot hij al de mannen heeft gehad voor de dood van zijn broer, en voor de derde keer nu Faster gezien. ik ben nog steeds onder de indruk.
Buiten Johnson hebben we nog wat bekende o.a. Billy Bob Thornton die ik ook echt sterk spelen vond. Carla Gugino die ook zeer goed is in deze prent. Buiten die drie zeer bekende koppen krijgen we ook even Mike Epps te zien, en zelfs Jennifer Carpenter.
Het is een echte actiefilm, maar toch met een zeer sterk drama gehalte dat mooi aanvulde zo naast de actie wat Faster toch dat ietsje meer geeft, en dat maakt ook deze film veel specialer.
4,5

Begint op zich wel redelijk bruut. Johnson vind ik niet de meest geschikte figuur voor deze rol, heb altijd wat moeite met hem als hij een stoer, mysterieus hoofdpersonage moet vertolken, maar écht storen doet het niet. Dan vond ik de echte contract killer in deze film een leuker/aparter figuur.
Begint wel lekker bruut. De actiescenes zitten best goed in elkaar, niet overdreven apart of memorabel, maar het knalt er toch wel lekker in allemaal. Visueel is het ook wel verzorgd, nogal wat kleurfiltertjes en leuke camera angles.
Toch is het jammer dat deze film meer poogt te zijn dan hij eigenlijk is. De verhaallijn met Thornton is overbodig en de dubbele twist op het einde had ook écht niet gehoeven. Dit soort films zijn op hun best als ze gewoon zo eenvoudig mogelijk doen waar ze goed in zijn. Dat gaat het laatste half uur toch fout.
En aangezien er niet echt zaken zijn die er verder bovenuit steken blijf je redelijk gelaten achter. Op basis van het eerste half uur had ik verwacht toch iets hoger uit te komen, maar het einde toont dat Tillman Jr. er beter niet meer van maakt dat er inzit.
2.5*
Een film met weinig diepgang, "what you see is what you get" dus! Het moet niet altijd ingewikkeld of met een belangrijke boodschap zijn, soms wil ik eens ontspannen met een film die mij niet persé hoeft te doen nadenken. Hoewel er op het einde wel een twistje zit en ook een boodschap over vergevingsgezindheid en het geloof, maar na deze film herinner je je vooral de tattoos en spieren van Johnson en zijn coole auto!

rare (en ook onnodige) zijstapjes zoals een dotcom miljonair die hobbiet door de assassin uit te hangen en daar dramatisch over doet omdat ie toch veel van z'n vriendin houdt.
Dat deel vind ik ook redelijk overbodig, ongeloofwaardig en onnodig sentimenteel. En de acteur die de huurmoordenaar speelt kwam op mij nogal als een watje over. Zoals Dwayne Johnson zegt: "You got issues!"

Voor een goede film heb je soms niet meer nodig dan Dwayne Johnson die met een metalen plaat in zijn hoofd op wraak uit is. Bad guys neerknallen, en uiteindelijk ook nog een les leren over vergeving en het verwerken van verlies. Origineel is Faster zeker niet, maar soms is dat ook nergens voor nodig.