• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

For Your Eyes Only (1981)

Actie / Avontuur | 127 minuten
3,31 1.500 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 127 minuten

Alternatieve titel: Alleen Voor Je Ogen

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: John Glen

Met onder meer: Roger Moore, Carole Bouquet en Topol

IMDb beoordeling: 6,7 (114.789)

Gesproken taal: Grieks, Engels en Italiaans

Releasedatum: 2 juli 1981

Plot For Your Eyes Only

"No one comes close to James Bond, 007."

Wanneer een Brits schip vlakbij Griekenland tot zinken wordt gebracht, beginnen de wereldmachten een koortsachtige zoektocht naar de supergeheime lading van het schip: het controlesysteem van een nucleaire onderzeeër. Op Agent 007 rust de taak om samen met de mysterieuze Melina het wrak als eerste op te sporen en zo een wereldomvattende ramp te voorkomen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

James Bond

Melina Havelock

Milos Columbo

Aristotle Kristatos

Countess Lisl von Schlaf

Jacoba Brink

Emile Leopold Locque

Erich Kriegler

Sir Timothy Havelock

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sakiefg7

sakiefg7

  • 90 berichten
  • 0 stemmen

Deze film was gister nog op sbs 6. Het blijft gewoon een geweldige film, en dat komt natuurlijk door de prachtige locaties het realisme de goeie acteer prestaties en natuurlijk een prachtverhaal! Voor mij een prachtfilm en zeker 5 sterren waardt!


avatar van 009

009

  • 417 berichten
  • 288 stemmen

de proloog is plezant, maar de rest van de film overstijgt de proloog niet. Het verhaal is niet al te sterk, en de muziek is soms storend.

3.5/5


avatar van 009

009

  • 417 berichten
  • 288 stemmen

bovendien zijn er heel wat fouten in de film


avatar van 009

009

  • 417 berichten
  • 288 stemmen

sakiefg7 schreef:

Deze film was gister nog op sbs 6. Het blijft gewoon een geweldige film, en dat komt natuurlijk door de prachtige locaties het realisme de goeie acteer prestaties en natuurlijk een prachtverhaal! Voor mij een prachtfilm en zeker 5 sterren waardt!

wat bedoel je met prachtverhaal.

the spy who loved me heeft een pracht verhaal.

En dan de berg scène, zo langdradig!!


avatar van joostie

joostie

  • 378 berichten
  • 298 stemmen

009 schreef:

(quote)

wat bedoel je met prachtverhaal.

the spy who loved me heeft een pracht verhaal.

En dan de berg scène, zo langdradig!!

Valt reuze mee.


avatar van 009

009

  • 417 berichten
  • 288 stemmen

valt reuze mee

toch niet zo reuze


avatar van Weertenaar

Weertenaar

  • 1023 berichten
  • 1024 stemmen

Voor mij de beste en meest realistische Bondfilm tot nu toe: 3.5

Een nieuwe regisseur aan het roer voor deze twaalfde Bondfilm, en dat heeft zijn uitwerking zeker niet gemist. John Glen heeft het duidelijk anders aangepakt dan zijn voorgangers, die hier en daar wel heel luchtig omgingen met bepaalde actiemomenten en vergezochte verhaallijnen. Zo niet Glen. Hij blijft met For Your Eyes Only "down to earth" en weet een bij vlagen erg goed verhaal in een erg aantrekkelijk jasje te steken.

Het verhaal is zeker niet van een hoog niveau, en hangt het hier en daar iets teveel aan toevalligheden vast, toch blijft het verhaal boeien vanaf minuut een. Glen heeft duidelijk voor een andere weg gekozen, waarbij Bond min of meer word voorgelogen door Kristatos, en dit geeft een onverwachte wending aan het verhaal. Waar de meeste Bondfilms doorgaans erg voorspelbaar verlopen, is dat met For Your Eyes Only zeker niet het geval. De vele goede actiemomenten zijn erg afwisselend van karakter, Bond bevindt zich op een berg, in en onder water, en in skioorden. Wonderwel is het Glen gelukt deze drie totaal verschillende aspecten in een verhaal te proppen, erg knap.

Zonder twijfel de beste prestatie van Moore tot nu toe. Waar ik in The Spy Who Loved Me en Moonraker zeker niet onder de indruk was van Moore (en hijzelf blijkbaar ook niet), zien we nu weer een hele goede Roger Moore. Moet zijn laatste twee films nog zien van hem, maar van de vijf Bondfilms waarin hij tot nu toe speelde vond ik hem in deze film toch zeker de beste rol spelen. Melina vond ik een van de betere Bondgirls, en ook Topol was een leuke toevoeging aan het verhaal met zijn pistachonoten. Kristatos (Julian Glover) vond ik minder, echter waren vele bijrollen zoals die van Eric Kriegler, Emile Locque en Bibi dan weer wel erg goed gedaan.

Zeer weinig special effects in deze film, en dat komt de film naar mijn mening alleen maar ten goede. Een paar scenes zijn niet echt netjes afgewerkt (vechtscene op de ijshockeybaan onder andere), maar het overgrote deel is tot in de puntjes verzorgd, en over het algemeen erg realistisch. Vooral de scenes waarbij de Gravin word aangereden, de achtervolging met de gele eend en de skiachtervolgingen zijn van een erg hoog niveau. Echter was ik minder te spreken over de keuze van de soundtracks. Deze vond ik niet goed passen bij sommige actiescenes. Normaal hecht ik hier niet zoveel waarde aan, en heeft elke film zijn eigen karakteristieke soundtracks, maar bij deze Bond vond ik het op bepaalde momenten niet erg bij de actiemomenten passen.

Al bij al een zeer verfrissende film die Glen neerzet. Roger Moore op zijn best, zeer veel sterke en afwisselende actiemomenten, en bovenal een zeer realistisch verhaal waar ik veel waarde aan hecht. De soms misplaatste soundtracks, de paar toevalligheden en een enkele slordige scene maken de film net niet tot een topper, maar hij is voor mij zeker de beste tot nu toe (na de eerste twaalf Bondfilms te hebben gezien). Van mij mag John Glen vaker regisseurtje spelen bij Bondfilms, want met zijn eerste product For Your Eyes Only heeft hij erg goed werk geleverd: Een ruime 3.50.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

For your eyes only is misschien wel de allerbeste James Bond film tot nu toe gemaakt.

In deze film kruipt Roger Moore wederom in de huis van de geheime Engelse agent. For Your Eyes Only is een Bond film die werkelijk bol staat van de actie en spectaculaire scenes, maar die ook nog eens een goed verhaal en aardig wat spanning bevat, omdat lang onduidelijk blijft hoe de vork nu precies in de steel zit. Ook bevat de film een hoop humor, vooral de eindscene met de nep Margaret Thatcher is erg goed gedaan.

Echt een aanrader en naar mijn mening gewoon de allerbeste Bond film.

4,0*


avatar van Pimolition

Pimolition

  • 101 berichten
  • 63 stemmen

Proloog is een van de beste uit de Bondserie. Titelsong is geweldig. VErhaal is gewoon boeiend, iets harder dan de voorgaande films maar wel Bond.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik was ook zeer te spreken over deze Bond. Na de flop Moonraker weer een realistisch verhaal waarin onze geheim agent ook echt geheim agent is.

Mooie locatie's (skieen is top) en een Moore die een hoog niveau haalt. Jammer dat er enkele opvallende fouten in de film zitten die van het verhaal net geen topverhaal maken, maar het ergerde me weinig.

3,5*


avatar van Fi_lm_bre_ker

Fi_lm_bre_ker

  • 50 berichten
  • 35 stemmen

wel mooi.

alleen hoe vaak wordt blofeld gekloond want na you only live twice en diamonds are forever lijkt hij mij toch morsdood.

maar het verhaal is wel mooi.


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Ik moet A View To A Kill nog zien , maar dit vind ik momenteel de beste Moorefilm. Zeer brutaal op sommige momenten, prachtige intromuziek, afwisselende actiescenes en Roger Moore op zijn best (samen met Octopussy zet hij zijn beste rol neer).

Het is niet mijn favoriete bond , deze zijn Goldfinger en Thunderball, maar deze komt tot nu toe op een mooie derde plaats.


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Weertenaar schreef:

. Waar ik in The Spy Who Loved Me en Moonraker zeker niet onder de indruk was van Moore (en hijzelf blijkbaar ook niet), zien we nu weer een hele goede Roger Moore.

Roger Moore gaf indertijd aan dat hij Spy het leukste vond om aan te werken. En in Moonraker speelde hij anders ook erg goed. Gewoon 'Moore' zoals we hem kennen. Enkel in LALD moest hij nog even één worden met 't personage zoals elke Bond vertolker. Hoe ouder hij werd, hoe beter zijn acteer prestaties. In AVTAK is het dan wel een oude sok, toch is hij daar op z'n best en in elk geval beter dan Connery in z'n laatste film DAF.


avatar van Littlewouter

Littlewouter

  • 71 berichten
  • 389 stemmen

één van mijn favoriete films, ook mooi introductie liedje

Wat ik grappig vind is dat James Altijd op Liefde (sex ) uit is , komt hij een dame tegen genaamd bibi en doet hij er alles aan om haar juist niet in bed te krijgen ???? Verklaring ???


avatar van Littlewouter

Littlewouter

  • 71 berichten
  • 389 stemmen

Ook de scene met het skiën was erg spectaculair , er is namelijk iemand omgekomen bij deze scene ; de man die van de berg springt met de skies en verkeerd neer komt. Uiteindelijk begint dan een schier partij maar dit begint dat weer met een stand in. De echte skiër ligt in het ziekenhuis op sterven


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31149 berichten
  • 5449 stemmen

John Glen zorgt voor een nieuwe start met de Bondfilms. Na het futuristische Moonraker werd het tijd om Bond terug op de grond te zetten en wat meer verhaal en inhoud te geven aan de Bondreeks. Glen zorgde voor nog meer 'serieuzere' Bondfilms. Zelfs Octopussy dat met een circus werkt, heeft meer inhoud qua verhaal en karakter van Bond dan de eerdere Bondfilms met Moore zoals Spy who loved me en Man with the golden gun. Tot en met de DaltonBondfilms zal hij de reeks in handen hebben. Niet slecht, al merk je nog wel dat hij niet helemaal de vrije loop kreeg en zich door de vaste elementen (snufjes en zo) gebonden is aan de eisen van producers Broccoli & Co. Geen verwijt voor Glen, maar meer voor hen en de schrijvers.

Deze film even onder de loep. Het begint al op dezelfde golflengte qua ernstigere film met de verwijzing naar OHMSS in de teaser. Ook de rest van het verhaal is beter in elkaar gestoken. Geen excentrieke vijanden, geen hulpjes met ijzeren tanden, geen ruimtescènes, maar een wraakactie (door Melina Havelock) en echte spionage met de ATAC. Roger Moore die ouder geworden is (Moore is trouwens ouder dan Connery), wordt in dit verhaal gelukkig bijgestaan door enkele acteurs die de 'actie' grotendeels van hem kunnen overnemen. In Moonraker keek je naar de lasers en het decor, maar hier hadden de spots zich helemaal op de personages gericht. Met acteurs als Chaim Topol (Fiddler on the roof), Carole Bouquet (Cet obscur objet du désir) en Julian Glover (gerenomeerd Shakespear acteur) is de film zeer aangenaam om te zien en hoeft Moore de film (gelukkig) niet alleen te dragen. Ook de interactie met Q en Monneypenny zijn door hun leeftijd soms een beetje ongelukkig uitgevallen.

John Glen kan de drama in de film wel wat accentueren. Zelfs Moore die het graag wat luchtig en grappig probeert te houden past enigzins in deze aanpak. Al voel je wel dat hij oud begint te worden. Rond deze film is Broccoli trouwens al beginnen zoeken naar een andere Bondacteur, tot groot ongenoegen van Moore. De grote minpunten zijn dan ook de bekende elementen, die hier geforceerd in geworpen zijn. Een val waar de huidige films met Daniel Craig gelukkig niet in getrapt zijn. Ook dat gedoe met de papegaai is wel wat belachelijk en de humor blijft erin zitten wat ik jammer vind. Iets scherpere humor en een jongere acteur hadden van deze film een hoogtepunt kunnen maken. In elk geval is het niet slecht uitgedraaid en vooral het sterke einde is er één dat in lange tijd niet gezien werd tijdens de reeks.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Dit was de film die de Moore reeks nodig had. De Bond films begonnen een beetje in te kakken, maar gelukkig was er FYEO. Strakke actie en een goed verhaaltje. Het enige nadeel was de muziek tijdens de actie scenes. Dat was wel matig. Voorderest was de muziek, zoals altijd, dik in orde.


avatar van PaulieWalnuts

PaulieWalnuts

  • 1239 berichten
  • 815 stemmen

Stephan schreef:

(quote)

Ik heb begrepen dat er bij die stunt een dode is gevallen. Ga je er toch anders naar kijken...

Sterven voor zo'n flutfilm...................hoe zuur.


avatar van robertus65

robertus65

  • 1130 berichten
  • 0 stemmen

Uitstekende Bondfilm, gek dat ik deze zo weinig gezien heb, ik vind het een van de beste. Met veel vaart gemaakt, precies zoals ik het graag zie, of misschien beter geformuleerd, met vooral zonder al te veel dingen die ik liever niet zie, zoals ongeloofwaardidge gadgets, belachelijke decors of sf elementen. Ook één van de beste titelsongs uit de reeks.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Dit was mijn eerste James Bond film die ik zag en ik was direct verkocht aan James Bond. Ik vond dit een zeer boeiende en spannende film met ook nog veel typische Engelse humor erin. De vaart zat er goed in en de actie was ook prima. De beelden op de verschillende locaties waren zeer mooi net zoals Carole Bouquet.


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 733 berichten
  • 1583 stemmen

[Prima Bondfilm, die misschien wel de beste van allemaal is. De humor en de actie is allemaal zeer goed, waardoor je van begin tot eind geboeid blijft kijken.

zo goed is hij nu ook weer niet


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 733 berichten
  • 1583 stemmen

deze film bevat dus die waanzinnig goeie en grappige skiscene. naar wat er tot nu toe allemaal in bondfilms te zien was, was die scene toch wel het hoogtepunt van alle actiescenes die in de films voorbij zijn gekomen. [/quote]

Ik heb begrepen dat er bij die stunt een dode is gevallen. Ga je er toch anders naar kijken...[

Sterven voor zo'n flutfilm...................hoe zuur.

Flut film nog 1 die thunderball nog niet heeft gezien


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Vermakelijke Bond.

Bevat een aantal legendarische actie-scenes en Moore is aardig op dreef. Een hele verbetering na het tegenvallende Moonraker. Vreemd detail: Harris was op dat moment getrouwd met Brosnan, die veel later, na de dood van Harris, de rol van 007 op zich zou nemen. Het kan raar lopen..

Goed.


avatar van Thiadure

Thiadure

  • 62 berichten
  • 87 stemmen

mooie bond na slechte moonraker

3,5*


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Prima bond film...opening van deze film met het daarbij hoorde nummer van Sheena Easton is erg goed.

Wel zonde van het opblazen van de Lotus Esprit...maar gelukkig had Q een nieuwe Lotus Esprit Turbo klaarstaan .

De keuze van acteurs in deze film was prima ( Moore, Carole Bouquet, Julian Glover)

Ook waren de onderwaterscene's weer mooi in beeld gebracht (met de tune van Jaws als Bond en Melina in het wrak de ATAC aan het ophalen zijn )...het einde van de film was ook op een prima locatie gefilmd (Griekenland , Kalambaka)

Op naar Octopussy.


avatar van aburex

aburex

  • 843 berichten
  • 2189 stemmen

Typische Bondfilm met de nodige actie- en achtervolgingscènes. Ook prachtige opnamen van Griekenland. Niet één van de beste maar zeker het bekijken waard

4,5*


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

De enige Bond film die ik in de bios heb gezien. Met die eend is weer zo'n scene die ik ben blijven onthouden. Verder vind ik alle Roger Moore bond films weinig voor elkaar onder doen, allemaal leuk, beetje op hetzelfde niveau en met hun up en downs.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

Ik blijf die stunt (vrije val St.Cyrills) één van de meest imposante stunt ever vinden.


avatar van Milan07

Milan07

  • 207 berichten
  • 0 stemmen

Als Bond aan een touw bengelt om de rots op te willen en de boef hem vanaf de rots probeert neer te schieten, ben je een ongeloofelijke oen of als regisseur niet geloofwaardig. Je snijdt het touw door en dag James.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

De boef had geen mes, dus slaat hij met zijn pistool de haken één voor één los. Erg geloofwaardig en spectaculair om te zien hoe hij dan een vrije val maakt van tientallen meters. Daarna hangt hij aan het touw aan een laatste haak waar de boef maar met moeite bij kan komen.
Ik zie je probleem niet.