• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

For Your Eyes Only (1981)

Actie / Avontuur | 127 minuten
3,31 1.500 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 127 minuten

Alternatieve titel: Alleen Voor Je Ogen

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: John Glen

Met onder meer: Roger Moore, Carole Bouquet en Topol

IMDb beoordeling: 6,7 (114.617)

Gesproken taal: Grieks, Engels en Italiaans

Releasedatum: 2 juli 1981

Plot For Your Eyes Only

"No one comes close to James Bond, 007."

Wanneer een Brits schip vlakbij Griekenland tot zinken wordt gebracht, beginnen de wereldmachten een koortsachtige zoektocht naar de supergeheime lading van het schip: het controlesysteem van een nucleaire onderzeeër. Op Agent 007 rust de taak om samen met de mysterieuze Melina het wrak als eerste op te sporen en zo een wereldomvattende ramp te voorkomen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

James Bond

Melina Havelock

Milos Columbo

Aristotle Kristatos

Countess Lisl von Schlaf

Jacoba Brink

Emile Leopold Locque

Erich Kriegler

Sir Timothy Havelock

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kijkert

kijkert

  • 3584 berichten
  • 0 stemmen

Nog even leuk als de eerste keer dat ik hem zag, in Theater Rialto, in 1981.

Prima verhaal, geloofwaardige actie, leuke locaties en een goede balans tussen serieus en humor, maar...

na vorige week wat Connery's gezien te hebben viel me nu toch wel op dat in deze film Moore al wel heel oud oogt, en dan deed hij er zelfs nog twee achteraan.

4 sterren.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

kijkert schreef:

viel me nu toch wel op dat in deze film Moore al wel heel oud oogt

Dat had ik ook. Nog ouder dan Connery in Diamonds Are Forever. Zeer grote stoor-factor. Naast de bejaardenbond stoorde ik me ook aan het verhaal dat behoorlijk van de hak op de tak ging; maar waar ik echt haren van op m'n tanden kreeg was de muziek. Zo overduidelijk dat deze film gemaakt werd in de periode 1978-1982. De Bond-thema's kwamen uit synthesizers, hier en daar een fout disco-beatje, de knuffel-titelsong [dat nog steeds m'n brein terroriseert] ... en het drama was compleet. Dramatisch.

Gelukkig staat Bond voor vermaak, en dat lukt ondanks de drie grote hekelpunten. M.n. de vele actie-rijke scenes plaatsen het karige verhaaltje op een achtergrond. Het grappige is [en dat redt de waardering in sterren] dat ik juist deze actie-scenes nog allemaal vers in m'n geheugen had zitten van 'vroeger'. Altijd gedacht dat deze allemaal in verschillende Bond-films zaten. Door deze nostalgische Aha-Erlebnissen verkrijgt For Your Eyes Only een matige 3 sterren. Een lagere waardering bij een toevallige herziening zit er dik in.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Tja, Connery had dan ook feitelijk "vals gespeeld", hij was begin dertig toen ie de rol van Bond ging vertolken, terwijl altijd wordt gezegd dat Bond achter in de dertig/ begin veertig hoort te zijn.

Toen ie er mee stopte (met DAF in '71) had Connery feitelijk pas de juiste leeftijd, maar omdat ie zo goed was hoor je daar nooit iemand over.

Moore is drie jaar ouder dan Connery dus is het ook niet zo gek dat hij na een jaar of tien steeds ouder ging ogen.

Moore zelf vind ik in deze film beter dan ooit, zijn beste vertolking van allemaal.

Verder is het plot gebaseerd op twee originele Fleming verhalen en vind ik dat juist gecombineerd met de ongeloofelijke actie het sterke punt van de film.

De muziek vind ik ook heel goed en verfrissend, hoewel sommige stukken echt niet kunnen: te veel TVfilm niveau en muzak.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Maar naar mate de film vordere liet Conti steeds meer dat soms slechte disco geluid weg. Vergelijk zo maar eens de muziek voor de credits en op het eind bv.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

Heb je helemaal gelijk in, ik doel ook meer op bv het stuk waar Bond met Melina naar auto rent (eerst Lotus en daarna Lelijke Eend), of het musakstuk Take me home.

Ook de muziek wanneer Bond zich tussen de touristen begeeft om naar de skischans te gaan is tenenkrommend zo slecht.

Terwijl zo'n beetje de rest vd soundtrack hartstikke gaaf is, daarom vind ik de wisselende kwaliteit ook zo verbijsterend!


avatar van kijkert

kijkert

  • 3584 berichten
  • 0 stemmen

Wat ben ik toch blij dat ik nooit op filmmuziek let. Het glijdt altijd volkomen langs me heen, en ik herinner me er later nooit iets van.


avatar van LesterE

LesterE

  • 35 berichten
  • 32 stemmen

brute bond, Roger Moore doet het heel goed en de ski screne was gewoon heel vet, net als vele andere, is wel een 3.5 waard als je het mij vraagt


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

LesterE schreef:

brute bond, Roger Moore doet het heel goed en de ski screne was gewoon heel vet, net als vele andere, is wel een 3.5 waard als je het mij vraagt

Prachtig verhaal, roger is echt goed hier in de film

mooie scenes vooral ski gedeelte.

soundtrack for your eyes only is gewoon perfect.

4 sterren


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

ook het einde met die papagaai was erg grappig.

zo maakt het de film compleet


avatar van italian

italian

  • 1391 berichten
  • 262 stemmen

Nu Casino Royale in de cinemazalen draait heb ik mezelf beloofd dat ik de hele James Bond-reeks ga terugzien.
For Your Eyes Only is zeker niet de minste uit de reeks, de actiescenes zijn geweldig en de locaties mooi.
Dat zijn zowat de enige pluspunten, maar voor een Bondfilm zijn die wel genoeg. Ik ben niet te veeleisend want de film afmaken door de acteerprestaties,verhaal enz de grond in te boren heeft niet veel zin. Het entertainmentgehalte lag hoog genoeg

Na het belachelijke Moonraker wilden de producers en de regisseur Bond terug met beide voeten op aarde brengen en een realistischere film( ) maken. ( Let vooral op het woord 'realistischere' dat ik rechtstreeks uit de extra's heb overgenomen ! Zowiezo zijn (bijna) alle Bondfilms onrealistisch en dan wil je er nog zo een met Moore maken ...) Later zal blijken dat John Glen, de regisseur, zijn fantastie toch de vrije loop zal doen gaan en als resultaat zal je de meest ongelofelijke (lees nrealistische) scenes uit de filmgeschiedenis te zien krijgen. Wie herinnert zich de scene uit Octopussy niet waar Bond ondersteboven aan een vliegtuig hangt . Maar vermakelijk was het wel !

Typisch Bond verhaal waar de Russen ook een kijkje komen nemen. Een kort kijkje maar lang genoeg om nog goed in de verf te zetten dat de Russen niet en dan ook niet te vertrouwen zijn... hopelijk ziet iedereen het sarcasme hiervan.
Heel dat gedoe staat eigenlijk maar op de achtergrond want gelukkig staan de spannend gefilmde en vooral talrijke actiescene op de voorgrond.
Er zijn zelfs zoveel actiescenes dat het moeilijk is om er nog wat dramatische of romantische scenes in te proppen. Die overgangen zijn ook nogal bruusk. Bond wordt achtervolgt - dan een minuut rustige en diepgaande(...) conversatie - dan terug de achtervolging inzetten.

Ik had al gezegd dat het acteerwerk niet briljant was en dat ik er niet over ging zeuren maar ik moet er toch een woordje over kwijt. Roger Moore is niet meer zo jong meer, is wat stijfjes en , laten we het maar zeggen, goed acteren heeft hij nooit echt gedaan.
Carole Bouquet is geen fantastische Bondgirl, acteert als een wasmachine ( sorry voor gebrek aan betere vergelijking maar ik vond wasmachine wel slecht genoeg klinken ). Haar stem is monotoon, ze komt nonchalant over. Maar ze is wel knap.
De rest van de cast acteert ook erg matig zeker de zwakke bad guy van dienst die pas op het laatste zijn krachten even toont.
De muziek is cheesy en al die remix van de Bondthemes zijn ook al nergens goed voor, maar de themesong van Sheena Easton is wel mooi.

Je hebt het gelezen, For Your Eyes Only is niet echt een film om serieus te nemen, doet die zelf ook niet en dat geldt trouwens voor alle Bondfilms met als hoofdrolspeler Roger -Bond- Moore die van Bond een karikatuur van zichzelf maakt, een personage dat zich overal doorheen lult en nog maar een kleine rol in deze grote spektakelfilms voorstelt. Zijn films zullen de tand des tijds niet zo goed doorstaan als de Conneryfilms, denk ik.

Estetisch (verselijk onverzorgd met lelijke montagefouten ) en inhoudelijk gezien zou ik deze film niet meer dan een 2 moeten geven maar ik heb vrijdag toch zo erg genoten van deze film en als Bondfan geef ik hem 3 sterren.


avatar van fanaat

fanaat

  • 287 berichten
  • 91 stemmen

Dit is gewoon de beste Bond.


avatar van Max77

Max77

  • 34 berichten
  • 23 stemmen

Mug schreef:

(quote)

Dat had ik ook. Nog ouder dan Connery in Diamonds Are Forever. Zeer grote stoor-factor. Naast de bejaardenbond stoorde ik me ook aan het verhaal dat behoorlijk van de hak op de tak ging; maar waar ik echt haren van op m'n tanden kreeg was de muziek. Zo overduidelijk dat deze film gemaakt werd in de periode 1978-1982. De Bond-thema's kwamen uit synthesizers, hier en daar een fout disco-beatje, de knuffel-titelsong [dat nog steeds m'n brein terroriseert] ... en het drama was compleet. Dramatisch.

Gelukkig staat Bond voor vermaak, en dat lukt ondanks de drie grote hekelpunten. M.n. de vele actie-rijke scenes plaatsen het karige verhaaltje op een achtergrond. Het grappige is [en dat redt de waardering in sterren] dat ik juist deze actie-scenes nog allemaal vers in m'n geheugen had zitten van 'vroeger'. Altijd gedacht dat deze allemaal in verschillende Bond-films zaten. Door deze nostalgische Aha-Erlebnissen verkrijgt For Your Eyes Only een matige 3 sterren. Een lagere waardering bij een toevallige herziening zit er dik in.

Nee ik vind hem in deze nog gewoon uitzien zoals in TSWLM en Moonraker , in Octopussy zie je echt dat hij oud begint te worden en daarbij had hij het beter kunnen laten dat hij A View To A Kill aan bijv. Dalton had kunnen over laten alhoewel het geen slechte film is.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5878 berichten
  • 1414 stemmen

fanaat schreef:

Dit is gewoon de beste Bond.

Vind ik ook! Hoewel Goldfinger toch ook wel heeel erg goed is.


avatar van Max77

Max77

  • 34 berichten
  • 23 stemmen

Ik ga hem nu maar is kijken nadat ik gister TMWTGG en TSWLM heb gekeken alleen Moonraker vind ik niet echt een boeiende film.


avatar van belber

belber

  • 40 berichten
  • 10 stemmen

Dit was een goede bond, de slechtste was toch wel moonraker


avatar van Ché Cliché

Ché Cliché

  • 575 berichten
  • 9185 stemmen

Een hele behoorlijke Bond. Actie, actie en nog eens actie. Zeker na het verschrikkelijke Moonraker maakte deze Bond mij erg blij. Het verhaal is niet fantastisch, maar de actie echt op en top. 3 sterren. Op naar Octopussy.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5136 stemmen

Matig verhaal is overgecompenseerd door vele stunts en achtervolgingen. Moore speelt bijzonder zoutloos in deze. net aan een 3.5


avatar van sakiefg7

sakiefg7

  • 90 berichten
  • 0 stemmen

Dit is natuurlijk weer eens een geweldige bondfilm, redelijke soundtrack, Moore doed het weer eens heel goed, heel leuk die oppeningscene met blofeld! , goede actiescenes, mooie locatie's, alleen her verhaal was iets minder, maar de spanning in de film en de locaties maakte veel goed. Geweldige film!


avatar van joostie

joostie

  • 378 berichten
  • 298 stemmen

die kever echt grappig.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8537 stemmen

Welke kever?


avatar van italian

italian

  • 1391 berichten
  • 262 stemmen

Hij bedoelt zeker deze Citroën 2CV ( Erg coole actiescene trouwens )

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/2cv-club-red.jpg


avatar van sakiefg7

sakiefg7

  • 90 berichten
  • 0 stemmen

Prachtige actie scene vondt ik dat , net als de andere actie scenes in deze film , maar ik weet nog steeds niet of dat nou Blofeld in de openinscene was (mooie opening trouwens).


avatar van Theatertje

Theatertje

  • 1235 berichten
  • 1143 stemmen

Een veel te mooi themaliedje (gezongen door Sheena Easton) voor zo'n vreemde Bondfilm. Ik weet niet goed wat te zeggen hierover.


avatar van daviddoelen

daviddoelen

  • 663 berichten
  • 6587 stemmen

Mijn eerste James Bond-film en hij is me niet tegengevallen. Integendeel zelfs. For Your Eyes Only kent een hoop spectaculaire en hilarische scènes en Roger Moore zet een prima rol neer. Jammer van het rommelige scenario en de matige acteerprestaties van de rest van de cast.

Wel zit ik nog met een vraag, die kale man aan het begin is hij een schurk uit een eerdere James Bond-film?


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8537 stemmen

Ja, Blofeld.


avatar van joostie

joostie

  • 378 berichten
  • 298 stemmen

een van de beste bond film!


avatar van Anneleen 8

Anneleen 8

  • 11 berichten
  • 444 stemmen

Voor mij was dit één van de knapste bondmeisje.


avatar van egbert-Bos

egbert-Bos

  • 41 berichten
  • 216 stemmen

na het hightec Moonraker avontuur weer back to basic Bond zoals in de Connery dagen. Hoewel More heem ook zeer goed speelt!!!!!

Leuk weet je over deze film is dat actrice Casandra Harris (Lisl) tijdens de opnames is getrouwd met Pierce Brosman die in 1995 het stokje van Roger More overnam


avatar van Poeha

Poeha

  • 184 berichten
  • 217 stemmen

egbert-Bos schreef:

na het hightec Moonraker avontuur weer back to basic Bond zoals in de Connery dagen. Hoewel More heem ook zeer goed speelt!!!!!

Leuk weet je over deze film is dat actrice Casandra Harris (Lisl) tijdens de opnames is getrouwd met Pierce Brosman die in 1995 het stokje van Roger More overnam

Ergo!

Pierce nam "het stokje" van Timothy Dalton over.

Blijft voor mij de beste Bond-film ever, tot nu (Casino Royale) toe.

4*


avatar van Pimolition

Pimolition

  • 101 berichten
  • 63 stemmen

Geweldige Bond, harder en realistischer zonder de typische Bond-eigenschappen te verliezen. Iets dat me wel stoorde bij Casino Royale. Ook de verwijzingen naar de vroegere Bond films in het begin van de film (Blofeld, het bezoek van Bond aan het graf van zijn vrouw) waren een feest van herkenning. Goede actie scenes en veel variatie in locaties maakten diit voor mij een geweldige Bond