• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.754 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.921 stemmen
Avatar
 
banner banner

Octopussy (1983)

Actie / Avontuur | 131 minuten
3,28 1.691 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Glen

Met onder meer: Roger Moore, Maud Adams en Louis Jourdan

IMDb beoordeling: 6,5 (119.646)

Gesproken taal: Duits, Engels, Russisch en Spaans

Releasedatum: 7 juli 1983

Plot Octopussy

"James Bond's all time high."

Een krankzinnige Russische generaal stal juwelen uit het Kremlin en verving die door vervalsingen. Geheim agent 009 wordt dood aangetroffen met een vals Fabergé ei. Dit had hij gestolen van de spionne die zich Octopussy noemt. Geheim agent 007, James Bond, moet uitzoeken waarom een Rus het Kremlin besteelt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thiadure

Thiadure

  • 62 berichten
  • 87 stemmen

mooi plot en soundtrack

3,5*


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Octopussy is 1 van de betere Bond films van Roger Moore.

De opening met daarna het nummer "All time high" zijn meer dan prima.

Ook de locatie's in India waar de film is opgenomen zijn goed in beeld gebracht met daarbij de achtervolging in de Tuk Tuk door de straten, de achtervolging met de olifanten (tarzan kreet van James Bond ) en het gevecht op de trein zijn meer dan goed.

Ook de rollen van de overige acteurs werden goed gespeeld, Maud Adams, Louis Jourdan, Kristina Wayborn & Kabir Bedi.

Op naar de onofficiële Bondfilm "Never say never again"


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Met een achtervolgingsscene begint deze film al bijzonder goed, verder doorlopend afwisseling van sterke en minder sterke scenes. Veel actie in deze film en blijft daardoor tot het eind onderhoudend. Naast Roger Moore speelt ook Louis Jordan goed als schurk. Eigenlijk vind ik Louis Jordan geen geweldige acteur maar gezien zijn rol werkt dit in zijn voordeel.


avatar van JoepDobe

JoepDobe

  • 4 berichten
  • 11 stemmen

Kamal Kahn en Generaal Orlov maken het James lastig.

Uitstekende Bond met een goede Moore, op zijn 56e zet een van zijn beste Bonds neer. De kracht zit'm in de diepgang. Standaardboef: Woehahaha ik ga de wereldveroveren!!! Bij deze is dat niet. Zij worden slim, bedreven en ook een beetje charmant neergezet. In A view to a kill waren de vrouwen dramatisch, Maus Adams acteert hier prima als de mystrieuze Octopussy. Ook zit er veel humor in.

Beste Scene: Jamesjacht in het oerwoud

Bekende scene: Met het vliegtuig stoppen bij het tankstation.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Opzicht wel weer een leuke James Bond-film. Roger Moore zoals ik hem graag zie.. een beetje voorspelbaar af en toe vond ik het wel, maar opzicht maakte het niet zo heel veel uit, ik heb me prima vermaakt.

3,0*


avatar van movie fan

movie fan

  • 318 berichten
  • 303 stemmen

super bond film , vondt hem zeer goed , veel spanning , veel actie en ook een goed verhaal , de achetervolging met de mercedes en de trein was ook super , acteerwerk was ook aan de goede kant , zelfs de schurk en bond girl waren goed , zeer vermakkelijk film .


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Herriner me hier bar weinig van. Weet nog wel dat die vrouw dan zo'n octopus op d'r lichaam had getatoëerd.

Voor nu even een neutrale 3*


avatar van aburex

aburex

  • 843 berichten
  • 2189 stemmen

James Bond op zijn best. Eén van Moore's beste Bondfilm. Veel actie, humor en mooie vrouwen met weer Maud Adams (haar 3de rol in een Bondfilm). Vermakelijke avond gehad


avatar van Gothica

Gothica

  • 39 berichten
  • 34 stemmen

Deze film is onbeschrijvelijk. Echt geweldig gedaan. Het verhaal van For Your Eyes Only was een tikje verwarrend, maar deze film heeft een verhaal dat werkelijk helemaal te volgen is. Een van de beste Bond films en ook een topper in de Roger Moore reeks. Deze man heeft van 1973 t/m 1985 iets geweldigs gedaan. Daar kan de huidige Bond (Daniel Craig) een groot voorbeeld aan nemen! Topwerk van het hoogste niveau dit!


avatar van Ruud007

Ruud007

  • 195 berichten
  • 41 stemmen

Wat altijd is bij de Moore films, is dat ze altijd een paar memorable of actievolle scenes bevatten, afgewisseld met humor en de standaardingedriënten. Zo ook bij Octopussy. De beginscene is memorabel, en zo zijn er nog wel een paar.

Daarnaast is er een goede cast gescout, met natuurlijk nog steeds Moore als Bond. Maud Adams als Octopussy is zeker een goede keuze geweest. Ook bijrollen als Q, General Gogol en Moneypenny waren weer grappig om te zijn. Louis Jourdan, die Kamal Khan speelde, was een sterke villian, overtuigend.

De nieuwe M doet het prima, maar kan toch niet tippen aan Bernard Lee. De locaties en de actie zijn in deze film ook ruim voldoende en ik heb me ruim 2 uur prima vermaakt. Toch zijn er een paar minpunten zoals de Tarzanpersiflage en het verkleden als clown, maar dat soort dingen vindt je alleen bij Moore films.

Octopussy krijgt een dikke 4,0


avatar van aunuscus

aunuscus

  • 591 berichten
  • 115 stemmen

In van de weinige jamesbond films die ik echt goed vindt, maar het is een klassieker en er zit genoeg actie in een 4.0


avatar van Zandadder

Zandadder

  • 2595 berichten
  • 3095 stemmen

De slechtste Bond als je het mij vraagt.

Onnozel, tegenvallende Bond-girl, te zoete soundtrack, Q die te hulp komt vliegen in een luchtballon lauwe villain, domme naam voor film, en meer humor als actie.

For Your Eyes Only vind ik bijv. stúkken beter.


avatar van Movie Jim

Movie Jim

  • 641 berichten
  • 359 stemmen

Roger Moore is ondanks zijn hoge leeftijd nog erg goed als James Bond. Mooie locaties in India en Duitsland erg goed.


avatar van dr channard

dr channard

  • 563 berichten
  • 319 stemmen

Prachtige intro en prachtig nummer, maar er komt nog meer in deze dertiende Bondfilm met nog steeds Roger Moore in de hoofdrol.

Dertien is een ongeluksgetal, maar Octopussy is helemaal geen slechte film.

Roger Moore is nog steeds een leuke Bond, maar ik vond het wel jammer van die overdreven scènes die er in de film zitten. Octopussy heeft soms belachelijke scènes die enorm bizar zijn.

Maar buiten die scènes heeft de film een prachtig verhaal. Ik heb niets tegen de Bondgirl en de schurk vond ik ook niet slecht.

De actie en de sfeer maken de film alleen nog maar beter.

Een zeer goede Bondfilm, buiten een paar belachelijke scènes.

4*


avatar van powerman

powerman

  • 1226 berichten
  • 3230 stemmen

Voor mij is er maar één echte James Bond en dat is Sean Connery maar goed, ook Roger Moore is zeer geloofwaardig als 007 in deze film rond een gestolen Fabergé-ei. Actie is er genoeg en het feit dat de film zich in India afspeelt, geeft zeker een meerwaarde. Al met al een geslaagde Bondfilm.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Nobody does it better...thirteen times

Zoals de tagline al aangeeft is Octopussy het dertiende deel van de James Bond reeks. Roger Moore is op zijn laatste benen aan het lopen en zou na deze nog maar één James Bond maken. Daar staat dan wel tegenover dat het de tweede John Glen film is die met For Your Eyes Only een meer dan degelijke Bond neerzette. Ik was dus wel benieuwd of hij dit kunstje weer kon overdoen.

Hetgeen dat me het eerste opviel was de titelsong. Uitgezonderd van het eerste deel had het openingsnummer toch altijd een link met de titel van de film? Soit, het nummer werd dan maar All Time High genoemd, waarschijnlijk omdat Octopussy niet lekker bekte. Het nummer zelf is spijtig genoeg te soft voor de film. Ze zouden echt moeten ophouden met een James Bond song te laten vertolken door iemand met een een zachte vrouwenstem. Ik heb liever iemand als Shirley Bassey bij Goldfinger of Nancy Sinatra in You Only Live Twice. Mannen mogen met uitzondering van Paul McCartney ook wegblijven.

Ik had Octopussy al wel eens een keer gezien maar ik kon me er eigenlijk niet meer veel van herinneren, dat is ook de reden waarom ik bezig ben met heel de reeks te zien. Hoewel ik me niet meer veel kon herinneren wist ik wel dat de film één van de betere in de reeks was en mijn geheugen laat mij blijkbaar niet in de steek. Het idee van de machtsgeile mannen die de voorbije Bonds versierden te vervangen door een charmante vrouw die alleen 'maar' smokkelt is een sterke zet geweest. Combineer dit dan nog met de circusachtergrond waar de film zijn climax afspeelt en je hebt een sterke Bond film. Ik hou eigenlijk wel van de evolutie die John Glen in de films steekt. Geen overdreven openingsscènes, al kwam deze op het randje maar ook geen onmogelijke gadgets, al vond ik de krokodillenduikboot er wel weer lichtjes over. Glen slaagt er ook in om zijn actie weer goed te doseren over heel de film, iets waar de vorige regisseurs soms moeite mee hadden. Leuke achtervolgingen en een ijzingwekkende climax die wel wat van Goldfinger weg had. Veel ideeën die hier in Octopussy voorkomen waren oorspronkelijk bedoeld voor Moonraker. Ik ben in ieder geval blij dat ze er een aparte film voor hebben gemaakt want ik betwijfel of dit zelfs Moonraker had kunnen goedmaken.

Roger Moore begint hier eigenlijk al echt serieus oud te worden maar toch slaagt hij erin op 55-jarige leeftijd nog altijd een realistische Bond neer te zetten en gelukkig niet als Sean Connery die wanhopig met een toupet rondliep. Het personage Octopussy is één van de beste slechteriken die de Bond reeks al heeft gehad. Maud Adams zet een charmante, knappe en tegelijkertijd ook dodelijke vrouw neer. Toen Bernard Lee stierf in '81 vroeg ik me af hoe ze M nu gingen neerzetten. For Your Eyes only kwam er snel vanaf door het personage op vakantie te laten gaan maar in Octopussy waren ze toch genoodzaakt om een vervanger te zoeken, Robert Brown. Verwarrend want de beste man speelde al een rol in The Spy Who Loved Me. Dat was trouwens niet de eerste acteur die ik herkende uit een andere Bond-film. Maud Adams kwam ook al voor in The Man with the Golden Gun. Gobinda lijkt hier trouwens wel hard op Oddjob maar dan een meer geavanceerde versie ervan. Oddjob is mijn favoriete henchmen dus Gobinda staat met zijn cirkelzaag-jojo hier niet ver vandaan.

Wederom één van de betere Bond-films. Benieuwd of Moore met A View to a Kill zorgt voor een laatste knaller. Met Glen achter het roer kan dit moeilijk misgaan.

3.5*


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3126 stemmen

Toen ik nog een klein jochie was, was dit altijd één van mijn favoriete Bond. Nu is dat niet meer zo. Gek hoe je heel anders tegen een film aankijkt als je ouder wordt. Ineenkeer is wat wat je goed en/of leuk vond helemaal niet meer zo goed.

De film begint al heel spectaculair met de pre-title scène. Dit is toch wel een van de betere in de reeks. Heeft verder maar weinig te doen met het verloop van de rest van de film, en voelt daarom een beetje vreemd aan. Dan krijgen we de credits met het prachtige nummer All Time High, het is misschien wat soft en zoet qua muziek en zang, maar past perfect bij de warme sfeer die deze dertiende Bond film wat uitstraalt. Hierbij helpt het ook nog mee dat de film zich in het exotische India afspeelt. Een intrigerend land heb ik het altijd gevonden. Hiervoor krijgen we nog een spannende scène die de plot wat klaar legt om uitgespeeld te worden. Hetgeen wat een beetje stoort in deze film is het niveau verschil in de scènes. De ene keer is het ongekend spannend en actie rijk, om aan de andere kant weer met saaie en zoetsappige momenten aan te komen. Glen weet hierin de balans niet goed te vinden. Als geheel is het wel vermakelijk, maar door de slechte balans wordt je af en toe wat uit het verhaal gehaald. Wat hierin wel overblijft, is de warme sfeer.

Het lijkt alsof de makers aanvoelden dat dit wel eens Moore's laatste Bond film zou kunnen worden, omdat hij aangegeven heeft dat hij gewoon te oud is voor nog een Bond. Hij zou hierna nog een keer zijn bond gaan weggeven in A View to a Kill, wat ik gek genoeg niet eens zijn beste vind. De schurken in deze film zijn wel erg goed. Koel, berekent en uiterst kalm. Zoals Yaphet Kotto en anderen ook laten zien in andere 007 films. Ik vind hier gek genoeg gewoon meer dreiging van af komen. De dame waar het allemaal om draait vind ik dan niet weer heel veel toevoegen. De humor werkt in veel gevallen niet echt. Een beetje overdreven het Tarzan moment, en het moment bij de Duitsers in de auto waar hij bier en worst aangeboden krijgt .

Octopussy is net als For Your Eyes Only weer een waar actie spektakel. De meest uiteenlopende gebeurtenissen komen voor. Achtervolgingen, hand-to-hand gevechten, een gek met een jojo, een luchtgevecht. Alles zit er gewoon in. Qua entertainment stuk is het erg geslaagd. Ook de muziek is gelukkig zoals ik het graag hoor. Gewoon met orkest gespeeld, zonder gitaar rifjes die de Bond films aan een bepaalde tijd verbinden. Dit zijn dan ook juist de films die tijdloos blijven. Design is zoals altijd goed verzorgd, en ook de locaties zijn weer schitterend. Acteer werk is degelijk, al is het zoals Moore zelf al zei, wel te zien dat hij te oud is. De rest van de cast deed het ook naar behoren.

Vermakelijk geheel dus, al doet de slechte balans en de niet werkende, overdreven humor de film wat de das om.

3*


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

dit is mijn favoriete james bond film. deze kan ik wel dromen zo vaak heb ik hem gezien. maar hij blijft geweldig.ik vind roger moore ook de beste james bond. hij is ook de grappigste james bond vind ik.ik zag hem denk ik voor het eerst toen ik 8 was . toen was ik al gek op james bond films.ik heb de hele colectie van james bond. ik kijk ze nog best vaak.


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Begint cool met dat kleine vliegtuigje en een mooie Bond song van Rita Coolidge. Prima acteerprestatie en goed verhaal. Dat stukje dat Bond op het vliegtuig zit vond ik ook wel goed gedaan dus 4,0. Maar zelf vind ik de laatste Bond film van Roger Moore: A View To A Kill toch iets spannender en beter.


avatar van Ruud007

Ruud007

  • 195 berichten
  • 41 stemmen

Gisteren herbekeken en voor mij stijgt hij echt in mijn lijstje. Octopussy is niet alleen een moderne film, maar ook zeer stijvol, charmant en biedt alles om je 2 uur te vullen. Allereerst de openingsscene: sinds de laatste jaren steeds spectaculairder en groter. Zo ook bij Octopussy. Om eerlijk te zijn overtroeft deze alle voorgaande openingsscenes. Fantastisch gefilmd, aardig spannend en het knappe is: zonder dialoog. Dat kunstje flikten ze ook al bij The Spy Who Loved Me en Moonraker.

Vervolgens neemt het verhaal vaart. We zijn opnieuw oude gezichten, maar ook nieuwe. Robert Brown speelt tot en met Licence to Kill M. In het begin is het nogal verwarrend allemaal en de film moet letterlijk zichzelf nog even settelen. De film draagt een warme sfeer uit, wat mede komt door de locaties in India. Het drukke, warme land is nog steeds exotisch en dat laat deze film ons ook zien. Voor de rest zien we locaties achter het IJzeren Gordijn: Oost-Duitsland. Octopussy maakt dankbaar gebruik van de situatie, de Koude Oorlog. Het geeft de film naast exotisch ook een Russisch tintje.

Het verhaal is sterk en de kracht zit hem in de diepgang. De boef is ditmaal geen standaardboef: immers wil Kamal Khan niet de wereld veroveren, maar vele Russische juwelen wegsmokkelen, met als dekmantel het circus van Octopussy. Zij wordt door Maud Adams charmant, exotisch en toch vrouwelijk neergezet. Ik vond haar rol nog beter dan die van Andrea Anders in The Man with the Golden Gun. Ook Louis Jordan speelt een ietwat koele schurk, maar het geeft de film ook een donker tintje, wat helemaal versterkt wordt door Gobinda en Mischka & Grischka. En Bond? Roger Moore zet werkelijk een puike prestatie neer, voor iemand van 55 is dit acteren ten top. Als laaste wil ik ook de muziek nog even aansnijden: na er goed naar geluisterd te hebben is er een mooie compositie voor Octopussy gemaakt. Goed gedaan door John Barry.

Alleen jammer is de Tarzanstunt in het regenwoud en het nog soms gebruik van projectieschermen, maar al een stuk minder dan in voorgaande films. Sommige vinden de clownvermomming ook belachelijk, maar het is Bond en we zaten in het circus, dus het legde er wel degelijk een link mee. En natuurlijk typische Duitse karikaturen.

Ik heb besloten nog kritischer naar de Bondfilms te gaan kijken, maar een dikke 4,0 voor Octopussy is helemaal op zijn plaats


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2700 stemmen

Weer een goede bond film. Het begint allemaal wat moderner en beter te worden. Betere actie en zo. Weer een goede Roger Moore.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Vanavond herzien en het blijft een vermakelijke Bond die prima te verteren is. Wel vind ik de film minder dan de voorgangers.

Octopussy vind ik een beetje rommelig. Er gebeurt vanalles, maar het is allemaal wel rommelig weergegeven. De film zit vol met actie, achtervolgingen en vechten. Het is amusant, maar ik vind het niet echt opvallend spektaculair. Octopussy heeft voor mij geen scene's (of nieuwe personages) die me bij zullen blijven als ik terug denk aan de Bond reeks. Al was de achtervolging met dat kleine karretje in India best grappig. Het enige wat ik me altijd echt herinnerde over deze film was dat er veel clowns in voor kwamen hehe. En verrek, ze zaten er ook nu weer in

Het hele Russische sausje dat over het plot is gegoten was wel aardig. Het was geen super verhaal, maar het kon zeker slechter.

Roger Moore mag hier al wat op leeftijd zijn, maar hij zet 007 toch goed neer. Zoveel merk je niet van zijn leeftijd, behalve dat hij wel wat een oude kop heeft gekregen. Maar is nog net zo fit en gevat als in zijn 1e Bond films. Verder ontmoeten we hier Octopussy. Mooie dame, opvallende rol. Dat soort types vind je vaak alleen in Bond films terug.

Wel zijn gelukkig de klassieke Bond melodietjes terug nadat ze vervormd werden in de vorige film For your eyes Only. Ook al was dat niet slecht, ik hoor ze liever op de ouderwetse wijze

Bij Bond films hecht ik nu eenmaal waarde aan tradities. Scene's met Moneypenny, Q etc. Het blijft leuk. Gelukkig krijgt James in deze film weer wat gadgets. In de vorige film was dat toch weg karig.

Ik moet trouwens wel zeggen dat ik een klein beetje Bond moe wordt na 13 Bond films in niet al te lange tijd te hebben gezien. Het kan maar zo zijn dat ik de komende serie iets ga verspreiden. Al weet ik het nooit met mezelf.

3,5* (zelfde score als ik had staan)


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

Octokut.

Met zo'n titel heb je sowieso al 3 sterren te pakken.


avatar van Ruud007

Ruud007

  • 195 berichten
  • 41 stemmen

Nou ja zeg! Octokut Daar zou men voor moeten buigen! Leve de jaren '70 en '80. Ik moet zeggen, ik weet niet of je een film zo'n titel tegenwoordig nog kunt geven.


avatar van Sneakerjeans29

Sneakerjeans29

  • 296 berichten
  • 0 stemmen

Beetje een Paasfilm of niet?


avatar van Ruud007

Ruud007

  • 195 berichten
  • 41 stemmen

Octopussy tops them all / James Bond's all time high

Gisteren maar eens Octopussy herzien. Na het serieuzere For Your Eyes Only is deze toch een typische Roger Moore Bondfilm. Luchtiger, komischer, maar die typische actie is nog steeds aanwezig. Ondanks de leeftijd van Moore en het gebruikt van enkele projectieschermen behoort deze tot een van de meest spectaculairste uit de reeks.

Sinds de laatste jaren is de openingsscène drastisch veranderd. Vroeger was het een stuk dat vaak deels aansloot op de film zelf. Vanaf The Spy Who Loved Me is het meer een spektakel geworden dat bijna nooit iets te maken heeft met de film zelf. Zo geldt dat ook in Octopussy. De openingsscène heeft niets met het verdere verloop van de film te maken, maar het is een van de mooiste en spectaculairste uit de hele reeks. Ik begin zelfs te twijfelen of ik dit niet de allerbeste ooit vind. Het idee om Bond te laten ontsnappen in een van de snelste en kleinste vliegtuigen ooit, achtervolgd door een hittezoekende raket maakt het werkelijk een spektakel. Als het dan ook nog eindigt met een van de beroemdste zinnen ooit (Fill her up please), dan belooft dat veel goeds voor de rest van de film. Het verhaal zelf is een mix van Moonraker en For Your Eyes Only. Waar Moonraker zich zelf totaal niet serieus neemt en FYEO wel, bevat Octopussy een mix tussen deze twee. Op het eerste gezicht een prima mix zou je denken. Toch geeft dit een beetje een absurde toon aan de film. Het is moeilijk te volgen welke kant John Glen precies op wilde. De film zit met momenten die ontzettend flauw zijn (Tarzan-persiflage en Bond in de Kever met Duitsers), maar ook met serieuze momenten. Deze mix komt voor mij niet helemaal ten goede, soms is Octopussy zo flauw dat het moeilijk is de film echt serieus te nemen.

Dat is best jammer te noemen, want het verhaal op zich is beter dan de gemiddelde plotlijn in de serie. Het is een van de laatste Bondfilms, met uitzondering van The Living Daylights, waar het IJzeren Gordijn en de Koude Oorlog nog duidelijk wordt gebruikt en het geeft de film een hele goede sfeer. Het ene moment zit Bond in het exotische India, het andere moment wordt hij achtervolgd door de politie in Oost-Duitsland. Deze enorme verschillen in locaties zijn een groot pluspunt voor de film. Door de film deze locaties te geven, is de film wel realistischer dan films als Moonraker. De actie in deze landen is prima in beeld gebracht. Al is het hier ook weer lastig erachter te komen welke kant Glen op wil. De Tuk-Tuk achtervolging in India zit vol met komische momenten die wel erg flauw zijn. Een bedelaar die een pak geld op zijn schaal krijgt, mensen die doen alsof er een tenniswedstrijd aan de gang is, serieus is het allemaal niet. Dat neemt niet weg dat ik er wel degelijk om moest lachen. Roger Moore weet prima om te gaan met humor en dit is door de serie heen waarschijnlijk zijn sterkste wapen geweest. Toch zie je de invloed van John Glen in de film, want Bond die achtervolgt door de Duitse politie en Bond die wanhopig zegt dat er een bom aanwezig is vond ik sterke momenten in de film. Dit zijn de momenten waar de film zich serieus neemt, meer de toon van For Your Eyes Only.

De cast is weer een tikkeltje serieuzer dan de vorige Bondfilm. Octopussy is een van de weinige films binnen het Moore-tijdperk waar er geen komische noten in de vorm van personages in zitten. Bond zelf haalt wel grappen en grollen, maar een dwerg, een sherf die zich gedraagt als een kleuter of een reus die verliefd wordt hoeven we hier niet te verwachten. Gobinda is een mix van Jaws en Tee Hee: robuust, sterk en vooral indrukwekkend. Het is een prima handlanger voor de film en ook eentje die je wel bijblijft. Mischka & Griscka waren ook een goede aanvulling in de film. Vooral toen ze 009 vermoorden waren ze prima op dreef. Bond wordt voor de zesde keer vertolkt door Roger Moore en alweer zet hij een puike prestatie neer. Hij wordt ouder, maar het lijkt alsof hij er meer zin in krijgt. Hij weet een prima mix te vinden tussen actie en humor, waar de nodige oneliners niet achterwege worden gelaten. Octopussy is een mooi karakter met eindelijk eens wat diepgang. Dit geeft een enorme boost aan de film. Maud Adams mag voor de tweede keer opdraven en geeft een geweldige interpretatie. Haar verschijning mag er wezen, maar de manier waarop ze Octopussy speelt is echt fantastisch te noemen. Vooral de dialoog tussen Octopussy en Bond over Octopussy's vader is een zeer onderhoudende en sterke dialoog. De schurk Kamal Khan is een wat meer megalomanere schurk dan Aris Kristatos, maar minder dan Karl Stromberg of Hugo Drax. Eigenlijk een mix van die drie en is het daarom meer een echte schurk. Menselijker, gevatter en dodelijker. Louis Jourdan heeft hier dan ook een prima invulling aan gegeven. Daarnaast zijn de overige rollen prima ingevuld, met een nieuwe M (Robert Brown) en natuurlijke fantastische scènes met Q, één van de meest geliefde personages ooit in Bond. Zelfs Moneypenny krijgt eindelijk een secretaresse voor haarzelf.

Al met al Octopussy een prima film die zich feitelijk positioneert tussen Moonraker en For Your Eyes Only. De film is eigenlijk weer meer Bond en de sfeer is exotisch en speelt goed in op de tijdgeest van 1983. Jammer van de soms belachelijke scènes, maar zaken als een geweldige soundtrack door John Barry en een verhaal dat eindelijk de diepte eens opzoekt maakt het een film die zich weet te onderscheiden van de middenmoot. Het is een van de meest onderhoudende films uit de reeks en deze zal de tand des tijds nog wel een tijdje doorstaan, mede door de realistischere sets en het gebruik van projectieschermen dat minder opvalt dan in de voorgaande films.

Octopussy krijgt een 8,0 (4*)

03. For Your Eyes Only
04. Octopussy
05. Casino Royale

Hoe kwamen generaal Gogol en de Russen erachter dat generaal Orlov een verrader was? Voor zover ik weet zijn ze niet getipt of waren er aanleidingen voor. Kan iemand me dit uitleggen?

Tijdens de aanval op het Monsoon Palace door de vrouwen van Octopussy is het duidelijk donker. Als Octopussy ontvoerd wordt en meegenomen wordt in het vliegtuig van Kamal Khan is het klaarlichte dag. Is dit een enorme fout van John Glen of heeft iemand een andere verklaring?


avatar van Lysander

Lysander

  • 50 berichten
  • 608 stemmen

Beste Bond film ooit.


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

Vind dit toch één van de beste Bond-films. Leuk verhaal, leuk geacteerd.


avatar van stfuympos

stfuympos

  • 13360 berichten
  • 731 stemmen

Het begin stukje is werelds.


avatar van rkdev

rkdev

  • 216 berichten
  • 610 stemmen

Zojuist weer gezien, en het is toch wel een van de betere Bondfilms.
Tuurlijk zitten er behoorlijke gaten in het plot de Russische Mercedes wordt binnen enkele minuten alweer uit het water gevist bijvoorbeeld , zijn sommige dingen echt té eenvoudig opgelost Bond komt wel erg makkelijk weg in de olifantscene en is de humor soms té bij de hand de tarzanscene en tennisgeluiden spannen de kroon, maar als geheel overtuigd de film en de leading acteurs en actrices spelen allemaal erg sterk. Wel jammer dat sommige scenes versneld zijn.

Ook mooi dat er een subtiele knipoog gemaakt wordt naar een ander Fleming verhaal "The Property of a Lady", waarvan de veilingscene is afgeleid.

Verder kan ik me helemaal vinden in de recensie(s) van Ruud007 (hij heeft zo ongeveer alles al gezegd wat ik had willen/kunnen zeggen): daarvoor overigens.