• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.965 gebruikers
  • 9.370.139 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Co Jackso als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Ugetsu Monogatari (1953)

Alternatieve titel: Ugetsu

Deze klassieker bevat voor mij een groot aantal pluspunten en misschien maar een enkel minpuntje. Pluspunten zijn voor mij toch wel het verhaal, wat simpel lijkt maar o zo effectief wordt uitgewerkt. Verder ben ik natuurlijk altijd kwetsbaar voor het prachtige cameraverbruik. Deze film bevat een groot aantal prachtige scenes, maar de scene die mij zeker zal bijblijven is de sterfscene van Miyagi met het huilende kind op haar rug.
Minpunt Helaas heeft het spookverhaal van Wakasa geen grote indruk op mij gemaakt. Ik zie eigenlijk ook helemaal niet in wat Genjuro in haar ziet. Dat deel van de film pakte mij helaas niet helemaal
Maar dit is zeker een topper en hopelijk mag ik ook een keer zijn andere meesterwerk zien (Sanshô Dayû )
4*

Underground (1995)

Alternatieve titel: Podzemlje

Underground blijkt voor mij helaas geen meesterwerk te zijn. Daarvoor is de balans in de film niet optimaal genoeg voor. Sommige scènes zijn overduidelijk te lang of simpelweg niet interessant genoeg, en tijdens andere momenten is de humor te overdreven en slapstick. Dit zorgt ervoor dat ik de karakters in de film niet optimaal kon waarderen, met als gevolg dat de film en zijn karakters mij steeds minder kon boeien. Jammer, want de film begon zo goed met die scènes in de dierentuin.

Up in the Air (2009)

Rocco_Rollo schreef:

(quote)
Precies, leuk voor een zondagmiddag met een nespresso op de bank

Helemaal waar. Up in the Air is vrij simpel van opzet, maar biedt gelukkig wel voldoende vermaak. Uiteraard kunnen de mensen diepere betekenissen achter deze film zoeken en ook vinden, en de film daardoor te bestempelen als een drama waarbij Bingham als karakter een behoorlijke ontwikkeling doormaakt.

Persoonlijk zag ik het meer als een komedie. Behalve door het simpele verhaal, kwam dat ook door de aanwezigheid van Clooney. Persoonlijk vind ik hem nooit volledig tot zijn recht komen in een dramafilm, en echte topfilms heeft hij nog niet op zijn naam staan (in tegenstelling tot generatiegenoot Brad Pitt). Dit komt deels door zijn kenmerkende uiterlijk, maar ook door zijn beperkte acteertalent.

De kleine omslag tegen het einde aan kwam bij mij niet aan als een verrassing. Deze omslag was te verwachten bij een regisseur als Reitman, die als regisseur duidelijk een niveau te hoog is voor een rechtlijnige romantische komedie. Met Up in the Air levert hij wederom een goede film af, maar een topper is het helaas niet geworden.

Uzak (2002)

Alternatieve titel: Distant

Waar Madecineman de film Le Fils als vergelijking aanhaalt, vind ik dat niet geheel terecht. Want Le Fils bevatte naar mijn idee veel meer spanning dan Uzak. Verder deel ik de mening van Madecineman wel. Prachtige beelden: Jazeker, Boeiend: niet echt.