- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Filmgames
- Horrorfilm Challenge
Horrorfilm Challenge
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
93 minuten
https://cache.desktopnexus.com/thumbseg/2687/2687811-bigthumbnail.jpg
Subgenre : dracula/ vampire .
Door een paar heel doeltreffende actie scenes , een cage die ongeremd zijn dracula mag vertolken . en erg leuke humor is dit een van mijn favoriete dracula films .
En ik ben blij deze toch maar weer een kans te hebben gegeven voor deze challenge , want ik ben daar door tot deze conclusie . En gekeken met vriendin die met vroeg of ik al een vampieren film had afgestreept .
Zij lachen om de actie scenes, ik ook voor de derde keer . kan deze er weer af . helemaal prima .
HAAAAAAAAAIIIIIILLLLLL SATAN 
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ik had er nog een met U maar die versie blijkt niet volledig dus dan maar naar W, een andere weerwolffilm met de heel simpele titel 'The Werewolf'.
Speelduur: 79 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 64
https://scifist.net/wp-content/uploads/2022/11/1956_werewolf_015-steven-ritch-crop.jpg?w=1024
Redelijk standaard weerwolvenfilm uit de jaren 50. We zien een man die na een medische behandeling te pas en te onpas verandert in een weerwolf en mensen aanvalt (vooral degene die hem lastig vallen). Het geweld is niet zo grafisch al zijn de transformaties wel goed gedaan voor de tijd. Ook hier is de vergelijking met The Wolfman niet ver weg. The Werewolf heeft echter niet zo een sterk verhaal en te weinig diepgang om mij lang te heugen.
Dentheman
-
- 492 berichten
- 642 stemmen
ja dan moet je ff terug naar het begin van de challenge (of misschien heeft john milton die post gepind?) daar staat alles uitgelegd met punten telling etc. Ik dacht 25 punten?

En warempel gevonden, 14 punten extra (pagina 410), liever lui dan moe zullen we het maar noemen op deze grauwe vrijdag 
cinemanukerke
-
- 1829 berichten
- 1042 stemmen
Wat vooraf ging : ik en mijn dochter besloten mee te doen met de Horror challenge en beurteling kiezen we een film. Terug mijn beurt met :
FTV – 2 punten
Puntentotaal 29
Subgenre : 79. Slasher Horror (afgevinkt : 14, 17, 18, 32, 34, 35, 57, 74, 78, 79, 80, 84, 93, 98,100)
Eigen score : 3 / Score dochter : 2,5*
https://bocadoinferno.com.br/wp-content/uploads/2013/10/Halloween-1978-5.jpg
Amerikanen en hun Halloween. Hebben wij dit nu gekopieerd van hun ? Ik heb mijn twijfels na het zien van Halloween. Waar zijn de ouders ? Waarom al die ouders weg moeten op die avond is mij een raadsel. En waar zijn die naar toe dan ? Tijdens ons Halloween feestje zijn er in elk geval geen hitsige babysitters te bespeuren. Zit ik op het verkeerde pad qua Halloween beleving ? Hoe zit het met ons veiligheidsgevoel ? Al onze deuren van tuinzijde of terras zijde steeds gesloten. Waarom zou je zoals in de film op die avond die open laten ? En als ze open staan, is er geen vuiltje aan de lucht. Bij ons is dit onmogelijk want oma roept steeds als ze ons bezoekt : 'en deur dicht , hé ! Kijken we naar buiten en wat zien we ? Niks. Staat er een griezel in de tuin of op de straat ? En daarmee bedoel ik niet een man met een wit masker dat als een neonlicht ‘moordenaar’ staat te flikkeren maar stel nu dat er een type zoals Donald Pleasence daar op straat staat, in zijn lange regenjas, met zo’n tronie gewoon te wachten ? Dan bel je toch onmiddellijk de politie ?
Halloween heeft stijl, zo veel is zeker. Synthesizer score, POV van een bewegende camera, een schouder op de voorgrond of een schaduw in de achtergrond, ja, Carpenter weet hoe je dreiging en angst neerzet. En een fantastisch einde. Maar eerlijk gezegd boeit me het verhaaltje van de babysitters me niet, is er buiten de vormgeving niet echt iets interessants. Zelf de connotatie van ‘seks leidt tot dood’ kan de matige beoordeling niet ombuigen. Ook mijn dochter heeft haar twijfels.
Papa, zo’n Halloween feestje met een pompoen en zwart wit films, dat moet toch een saaie boel geweest zijn in de jaren ’70 niet ?
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
Ik was die punten ook glad vergeten Dentheman 
Staat idd op pagina 410, maar je kunt het ook terugvinden via mijn profielpagina waar onderaan het voorpagina artikel opstaat, dat de regels linkt.
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5771 stemmen
28. Baby Blue (2023)
Speelduur: 90 minuten
FTV (2) = puntentotaal 50
Subgenre 84: Teen Horror
Afgevinkt: 1-2-3-4-5-14-15-18-26-27-35-39-42-43-55-57-64-67-68-74-76-77-78-79-82-84-85-91
Thema klassement: 28 punten
Beoordeling: 2*
https://d1nslcd7m2225b.cloudfront.net/Pictures/1024x536/8/1/7/1390817_babyblue_653978.jpg
Een groepje tieners doet domme dingen waardoor ze vervloekt geraken en het aan de stok krijgen met Baby Blue, een dode seriemoordenaar die zijn bebloede, vuile mond wel eens zou mogen afkuisen. De acteurs doen hun best, maar raken uiteindelijk niet veel verder dan wat belachelijk smoelenwerk dat er niet echt aantrekkelijk uitziet.
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7271 stemmen
94 minuten
FTV: 2 Totaal aantal punten: 29
Subgenre: 64. Paranormal / Supernatural / Ghosts Horror (Voltooide subgenres: 10, 12, 19, 20, 21, 30, 42, 46, 51, 64, 69, 86, 88, 90, 95)
Themaklassement: 15 punten
Waardering: 4*
https://subversiverabbit.com/wp-content/uploads/2023/10/Talk-to-Me-2022-Movie-Scene-15.jpg
Gelukkig komt er af en toe nog wel een prima effectieve horrorfilm voorbij. Deze variant op het aloude Ouijabord of glaasje draaien treft zeker doel. Sterker nog het is dat ik al redelijk wat gezien heb want de wat minder ervaren horrorkijkertjes zouden hier zomaar wel eens een slapeloos nachtje van kunnen krijgen.
Han Solo 420
-
- 250 berichten
- 1697 stemmen
28: Hellbound: Hellraiser II (Film, 1988)
FTV:
Puntentotaal: 54 + 2 = 56
Voor mij is de film een prima vervolg op het eerste deel. Ook in dit deel gaan de tuin der lusten en de hel hand in hand. Het sterkste aspect van de film vind ik de visualisatie van hel. De stukken die zich daar afspelen zitten vol spanning waar het bloed alle kanten op spettert. Tevens zijn er wat monsters die de toon zetten. Verder zitten er wat frames van poorten en trappen tussen die mij lichtelijk aan Esher doen denken.
Wel vind ik de locatie minder interessant dan in het eerste deel. De woning van het eerste deel in nu ingeruild voor een psychiatrische inrichting. Dit wist me toch een minder naargeestig gevoel te geven dan het vervallen huis van het eerste deel. De opzet van het verhaal is ook bijna het hetzelfde. De enkele powerpoint-achtige schermovergangen zijn ook niet zo fraai.
Toffe film. Ik ben benieuwd naar de volgende deel. Mooie voldoende 3*
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
34.The Last House on the Left 2009
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmxYFWOSUREk3AT1eMeg4K_5DnAHV38p1EYA&s
RW
114 minuten
Subgenre : home invasion
Na het belabberde origineel gezien te hebben doet deze versie bijna alles juist.
Het concept van horror master Wes Craven word uiterst vakkundig in beeld gebracht en dat is heel dubbel want het is natuurlijk een hele nare film .
Beetje dezelfde categorie naar als in Eden Lake een jaar eerder , 2008.
Dat is kenmerkend voor sommige horror.
https://i.makeagif.com/media/3-30-2017/wAUk3v.gif
andere namen zijn The Divide uit 2011 die ik zo heftig vond dat het geen tweede kijjbeurt word binnenkort .Maar The Strangers uit 2008 mag ook niet missen in dit lijstje .
Raar maar naar horror film , knoop in je maag horror ,
in ieder geval , dit was gewoon goed . Wel heel opmerkelijk dat regisseur Dennis Iliadis eigenlijk nooit meer iets noemenswaardig heeft gemaakt.
one hit wonder in de film wereld .
Han Solo 420
-
- 250 berichten
- 1697 stemmen
118. The Crow: City of Angels (1996)
84 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 227
Subgenre: Fin
Themaklassement: 100 punten
Eigen rating: 2,5*
(afbeelding)
Minder dan het eerste deel, maar nog altijd vermakelijk en apart vormgegeven. Klaarblijkelijk is de film ten onder gegaan aan boze producers die flink in het eindresultaat hebben geknipt, maar nog altijd wordt er een entertainend geheel op het witte doek getoverd. Degelijke kleurtjes, aardige wereldschepping en een prima tempo, maar niet al te memorabele actie en een hoofdfiguurtje dat het niet haalt bij Brandon Lee.
Zelf ben ik een groot punk liefhebber. Heeft Iggy Pop hier een grote rol in? Hij staat op MM als derde op de lijst. Ik wilde de film eigenlijk puur kijken omdat hij er in speelt.
oup
-
- 588 berichten
- 3193 stemmen
35. Hereditary (2018)
126 minuten
FTV (2): totaal aantal punten = 70
Subgenre: 62. Occult & Witchcraft Horror
Themaklassement: 35 punten
Complete subgenres:
2, 4, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 21, 24, 25, 27, 31, 32, 35, 39, 43, 46, 47,
54, 57, 62, 64, 66, 67, 74, 77, 79, 83, 85, 91, 93, 98, 100
Eigen rating: 3,5*
Lastig om deze film te beoordelen. Het acteerwerk, met name van Toni Colette (Annie) en Milly Shapiro (Charlie) is erg goed. Maar Gabriel Byrne (Steve) was dan weer echt kraak noch smaak. Weinig tot geen chemie tussen Colette en Byrne. Het verhaal kon mij niet de gehele speelduur boeien. Eerste uur sowieso beter dan het tweede uur, waarbij ik niet helemaal aan boord was bij het vrij uit de bocht vliegende laatste kwartier. Met dat hele gedoe rondom het oproepen van de geesten van de overledenen haakte ik wel aardig af.
Dankzij een aardig aantal prima scenes, het (gelukkig!) vrijwel ontbreken van goedkope jumscares en het eerder aangehaalde puike acteerwerk kom ik uit op een afgeronde 3,5. Ik vond Ari Aster’s Midsommar, die ik in juli van dit jaar zag, wel een pak beter.
*****
36. M3GAN (2022)
102 minuten
FTV (2): totaal aantal punten = 72
Subgenre: 88. Toy Horror
Themaklassement: 36 punten
Complete subgenres:
2, 4, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 21, 24, 25, 27, 31, 32, 35, 39, 43, 46, 47,
54, 57, 62, 64, 66, 67, 74, 77, 79, 83, 85, 88, 91, 93, 98, 100
Eigen rating: 3,0*
Vrij aardige gekkigheid over een levensechte robotpop die een eigen leven gaat leiden. Zitten een paar leuke twists in. Echt vernieuwend gaat het nergens worden. Dit is al vaker gedaan én beter. Geinig tussendoortje!
M3GAN is momenteel te zien op Netflix
Brabantze
-
- 374 berichten
- 2795 stemmen
79. The Ones You Didn't Burn (Film, 2022)
Speelduur: 70 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 158
https://de.web.img3.acsta.net/r_1280_720/pictures/23/06/13/15/42/4554966.jpg
Na het overlijden van hun vader keren Nathan en zijn zus Mirra naar hun ouderlijk dorpje terug om zijn erfenis te regelen. Ze spreken er af met oude vrienden en leggen nieuwe contacten. Broer en zus groeien echter uit elkaar en verschillen van mening over de verkoop van de boerderij van hun pa.
Ttaag en saai. Duurde gelukkig maar 70 minuten...
Beoordeling: 1,5*
Brabantze
-
- 374 berichten
- 2795 stemmen
Speelduur: 123 minuten
FTV: 2 punten
Puntentotaal: 160
https://image.tmdb.org/t/p/w780/g63r05uWvtkjinvmzQ8Yncn0COC.jpg
Wanneer Roy en Elaine Keenan zich realiseren dat hun gezin uit elkaar drijft, besluiten ze dat er iets moet gebeuren. Roy dwingt zijn werk op een laag pitje te zetten en ze grijpen de kans om een vakantie uit hun verleden te herbeleven. Een rustig verblijf in een schilderachtig hotel is precies wat ze nodig hebben, maar dat is niet wat hen te wachten staat. Met vier gestoorde moordenaars die patrouilleren in de schijnbaar alledaagse gangen, zijn de kansen zeker niet in het voordeel van de familie Keenan. Roy moet vechten voor zijn leven en dat van zijn familie als hun eenvoudige weekendje weg verandert in een vakantie om voor te sterven.
Acteerwerk vond ik niet altijd even goed, maar de slasher stukken waren dan wel weer lekker bloederig en goed. Twijfelde dus beetje over de beoordeling, maar zal een keer positief doen en een halve ster voor de brute moorden erbij tellen. 
Beoordeling: 2,5*
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
102. Dolls (1986)
77 minuten - Verenigde Staten
FTV (2 punten)
Puntentotaal: 203 +14 = 217
Subgenre: 88. Toy Horror
Themaklassement: 88 punten (Voltooid: 1-88)
Bron: Pindakaas
Stuart Gordon's Dolls. Nog zo'n eentje die al lang op de watchlist stond, en volgens mij vorig jaar gesneuveld omdat ik M3gan mee wilde pakken die plots te pindakazen was. Dit jaar was er geen moorddadige pop om voorrang te geven en Megan 2.0 laat nog even op zich wachten. In deze evil toy horror verblijft een groep reizigers een nacht bij een poppenmakers echtpaar. Die nacht ontdekt het kind van de reizigers dat de gemaakte poppen eigenlijk miniatuur-mensen zijn, gemaakt om kwaadaardige plannen uit te voeren.
Dolls mag rekenen op de waardering van alexspyforever (5*!), joolstein, Woland, Noodless, Shadowed en robertinho. Ons Wendy kon er niet veel mee. Ikkegoemikke, Tanguy, shugenja en theunissen zitten er met een zesje tussenin. Aanvankelijk ging ik daar in mee, want hoewel Dolls niet verveelt, is het acteerwerk niet geweldig en het duurde wel een goede drie kwartier voordat mijn aandacht echt gegrepen werd. Met een speelduur van 77 minuten is dat eigenlijk een beetje aan de late kant. Maar wanneer het losgaat in de laatste akte, is Gordon's film dermate vermakelijk dat een zesje ook voor mij niet volstaat.
3,4*
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
61. Danza Macabra (Film, 1964)
87 minuten - FTV
Puntentotaal: 122
Subgenre: 46. Gothic Horror / Urban Gothic Horror
Themaklassement: 60 punten (Voltooid: 1-3, 12-38, 40-46, 53, 56, 61, 65, 68, 76, 78-81, 84-89, 92, 94-100)
Rating: 2.0*
https://www.moviemeter.nl/images/cover/10000/10916.jpg?cb=1710770507
Ik zie best wel wat positieve verhalen hier, maar ik vond er eerlijk gezegd niet zoveel aan. Ja, het ziet er zeker fraai uit, in een donker Gotisch kasteel met overal duisternis, spinnewebben en in dat geval ook een hoop geesten. We zien de bloederige geschiedenis en de geest Elizabeth waarop de hoofdpersoon verliefd wordt, maar de nadruk ligt wat mij betreft toch veel te veel op de romantiek. Het wordt eigenlijk nooit echt unheimisch, eng, ongemakkelijk of echt interessant. Ik had toch wel op wat meer eng gespook gehoopt, en dat komt hier eigenlijk alleen maar een beetje op het einde.
Splinters
-
- 2627 berichten
- 1391 stemmen
Waardering: 3,5*
Puntentotaal: 22
Zullen we de subcategorie wie plaatst de meest korte en bondige berichten in dit topic in het leven roepen? 
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
60 minuten - FTV
Puntentotaal: 124
Subgenre: 71. Religion & Sects/Cults Horror
Themaklassement: 62 punten (Voltooid: 1-3, 12-38, 40-46, 53, 56, 61, 65, 68, 71, 76, 78-81, 84-89, 92, 94-100)
Rating: 2.0*
Volgens mij heeft de heer Milton mij dit ooit 'aangeraden'. Niet aangeraden als in 'dit is een gave film die jij ook tof gaat vinden', maar meer als 'dit is een bizarre curiositeit die jij ook wel met gefronste wenkbrauwen wil aanschouwen'. En ja hoor, daar heeft ie gelijk in. The Grim Reaper is pure reli-propaganda - broer die niet gelooft verongelukt en gaat naar de hel, en irritante prekende broer laat er allerlei bijbelcitaten over los. We zien nog wat goedkope effecten als de geest van de broer, bebloed en al en door de duivel meegesleept, en natuurlijk niet-praktiserende vader die het slechte voorbeeld geeft en de rest van z'n leven zich schuldig voelt. Maar ook, ambitieus genoeg, uitstapjes naar de Bijbelse oudheid. En hekserij. En de dag des oordeels. En nog een preek van een engnek als Jerry Falwell. Gelukkig duurt het maar een uurtje, maar ik heb me op een wat perverse wijze wel vermaakt.
John Milton
-
- 24229 berichten
- 13394 stemmen
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5771 stemmen
Speelduur: 89 minuten
FTV (2) = puntentotaal 52
Subgenre 65: Periodical Horror
Afgevinkt: 1-2-3-4-5-14-15-18-26-27-35-39-42-43-55-57-64-65-67-68-74-76-77-78-79-82-84-85-91
Thema klassement: 29 punten
Beoordeling: 2,5*
Redelijke Netflix-productie en een soort van prequel op Verónica (2017), van dezelfde regisseur. Mooi vormgegeven, fijne setting maar het komt allemaal nogal moeizaam op gang en het duurt echt tot het laatste halfuur eer er wat te beleven valt. De film Veronica heb ik wel gezien, ik kan me daar nog bitter weinig van herinneren.
remorz
-
- 2497 berichten
- 2742 stemmen
45. As The Gods Will / Kamisama no Iu Tôri (2014)
117 min
FTV (2 punten)
Puntentotaal: 81
Subgenre: 21. Asian Horror
Themaklassement: 45 punten
(2-7-9-10-12-14-15-18-20-21-25-27-28-30-32-33-39-40-42-43-47-54-55-56-57-60-62-64-65-67-68-71-73-76-78-79-80-82-83–84-87-88-95-99)
https://images.squarespace-cdn.com/content/v1/58c1d10217bffc0ccdaf728d/1631985191123-IQBLKFNWLI5MKH3IJ661/As-The-Gods-Will-Poster.jpg
Ik denk dat het alweer ruim vijf jaar geleden was, dat ik voor het laatst een film van Miike zag. En wat een vreugdelijk wederzien is het. As The Gods Will is een mengeling van Sono’s Tag / Riaru Onigokko (2015) en de klassieke Battle Royale / Batoru Rowaiaru (2000): ook hier worden jonge scholieren gedwongen deel te nemen aan een gruwelijk spel op leven en dood. Gedurende ieder onderdeel moeten zij binnen bepaalde tijd (kinder)raadsels oplossen om te overleven, hetgeen natuurlijk associaties met het recentere Squid Game / Ojing-eo Geim (2021 - 2025) oproept. Het blijft hier echter vrij ongewis hoe zij in deze situatie beland zijn, of welke orchestrerende entiteit achter deze sadistische praktijken schuilgaat.
https://img.wattpad.com/eaba890ff774ae80ac5b852b11a31d93dec7d57c/68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4353456e3566626a384b366343413d3d2d313330393835343333352e313733653866346235363762663030393132343936343930393130382e6a7067
In plaats daarvan werkt het gestileerde bloedvergieten, kinderlijke karakter van de raadsels en cartooneske design van de tegenstanders vaak eerder op de lach dan dat het gruwelijk of eng overkomt - en eigenlijk komt dat het filmvermaak alleen maar ten goede. Toch verslapt de film als uiteindelijk de speelduur wat begint te slepen en het einde (op creatief vlak) in feite wat in mineur eindigt. Dat de toedracht ambigu blijft is niet zozeer het probleem (al lijkt die anonieme, geïsoleerde computergast er meer van te weten), de film verzaakt wel een overtuigende punt onder het uitroepteken te zetten. Voor mijn gevoel had er qua onthulling wat beters uit de koker getoverd kunnen worden.
Niettemin een erg vermakelijke Miike, die toch altijd weer met een verfrissende mix van filmfun en rariteiten komt opdraven. 3,5*
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
Zelf ben ik een groot punk liefhebber. Heeft Iggy Pop hier een grote rol in? Hij staat op MM als derde op de lijst. Ik wilde de film eigenlijk puur kijken omdat hij er in speelt.
Prominent genoeg, maar ietwat ondankbaar en sullig uitgewerkt. Voor de liefhebbers natuurlijk een bonus voor aanwezigheid, maar erg spannend komt hij hier eigenlijk niet voor de dag.
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5771 stemmen
30. Aftermath (2021)
Speelduur: 114 minuten
FTV (2) = puntentotaal 54
Subgenre 50: Home Invasion Horror
Afgevinkt: 1-2-3-4-5-14-15-18-26-27-35-39-42-43-50-55-57-64-65-67-68-74-76-77-78-79-82-84-85-91
Thema klassement: 30 punten
Beoordeling: 2*
Een koppel krijgt de kans een huis te kopen aan een spotprijsje omdat de vorige bewoners er op brute wijze om het leven zijn gekomen. Aangezien dit een film is uit het genre horror/thriller, lijkt het nogal gauw duidelijk te worden dat vanaf die aankoop hun eigen leven ook niet langer veilig is. Het soapgehalte ligt nogal vrij hoog.
Han Solo 420
-
- 250 berichten
- 1697 stemmen
FTV
Puntentotaal: 56 + 2 = 58
Deze feestdag moest gevierd worden: JCVD van harte gefeliciteerd. Ik heb eigenlijk nog drie andere films die ik moet registreren. Maar goed; prioriteiten.
De meeste films waar hij in speelt ken ik al. Deze heb ik deze film (met horror stempel op IMDb) maar aan geslingerd. Maar oei, dit was niet al te best. Echt slecht camera- en montagewerk. De film bevat onnodig veel flashbacks. De CGI was ook niet zo fraai. De scène in de supermarkt was nog okay. Ook leek het alsof JCVD zijn stukjes heeft ingebeld. Hij is zelden met iemand anders tegelijkertijd in beeld.
Niet al te best. Mijn excuses dat ik JCVD's verjaardag met deze film heb gevierd, maar daar had hij zelf ook weinig invloed op. Niet dat ik Bloodsport met een alien verwachte (eigenlijk wel). 1*
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
120. The Crow: Wicked Prayer (2005)
95 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 231
Subgenre: Fin
Themaklassement: 100 punten
Eigen rating: 1,5*
Nogal sullig laatste deel van de reeks, waarin Edward Furlong een ware miscast vormt. Niet alleen wordt zijn personage vaker verslagen dan dat hij klappen uitdeelt, maar daarnaast laten ze redelijk in het midden wat hem precies zo stoer moet maken. Hij ervaart echter concurrentie vanuit Tara Reid, die slecht acteren haast tot een eigen kunstvorm verheft. Een aantal gebouwen zien er leuk uit en de finale is bombastisch genoeg, maar verder vond ik dit een ronduit dwaze film met een lelijke vormgeving.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
121. Megalomaniac (2022)
100 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 233
Subgenre: Fin
Themaklassement: 100 punten
Eigen rating: 3,5*
Sfeervolle film! Lekker grof en redelijk boos van toon, maar niettemin wordt er altijd de controle over gehouden. Megalomaniac valt een beetje stil in het middenstuk omdat je dit verhaal maar tot een bepaalde hoogte kunt rekken, maar op kwalitatief vlak is er genoeg te beleven om blij van te worden als horrorliefhebber. Weird, angstaanjagend en uniek, drie eigenschappen die dit soort griezelwerkjes toch weten te voorzien van een eigen smoel. Karim Ouelhaj is er eentje om in de gaten te houden.
Shadowed
-
- 11408 berichten
- 6711 stemmen
122. Haunting of the Queen Mary (2023)
125 minuten
FTV (2). Totaal aantal punten = 233
Subgenre: Fin
Themaklassement: 100 punten
Eigen rating: 1,0*
https://designinglife.biz/wp-content/uploads/2018/07/Queen-mary-pool.jpg
Zeker. Ze hebben deze onzin tot een geheel van 125 minuten weten te rekken. Geen idee hoe ze dat voor elkaar hebben gebokst, maar het is ze wel gelukt. De film wordt er alleen niet veel beter mee, want alle tijdlijnen, verschijningen en oninteressante personages zorgen voor een haast onvoorstelbaar vermoeiende ervaring. Eentje die niet zo intelligent voor de dag komt als dat het hoopt te zijn, ik heb me behoorlijk zitten vervelen.
mezzanine
-
- 398 berichten
- 2940 stemmen
48. Under the Shadow (Film, 2016)
84 min
FTV (2 punt)
Puntentotaal: 93
Subgenre: 98. War horror
Themaklassement: 48 punten
Zag deze de afgelopen jaren al vaker langskomen en ondanks dat niet iedereen enthousiast was, trok een Iraanse horror toch welde aandacht. Setting van Irak-Iran oorlog was interessant gegeven, iedereen moet steeds voor luchtalarm kelder in en ontvlucht Teheran, hoofdpersoon blijft met dochter achter. Na bominslag worden ze geterroriseerd door djinn. Ik neem aan dat deze voor het trauma van oorlog bij dochter en moeder staat en de horror vooral is dat je je kind geen veiligheid meer kan bieden. Het komt echter niet helemaal uit verf, film komt langzaam op gang en er is te veel herhaling van zetten. Nu leek met meer of dat eeuwige gezeur van kinderen om hun favoriete knuffel die kwijt is, de echt horror van de film was. Ook herkenbaar…3.0
https://asianmoviepulse.com/wp-content/uploads/2020/02/under-the-shadow-2016-1-768x431.jpg
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4895 stemmen
60. Malignant (2021)
112 Minuten
FTV (2) : Totaal aantal punten = 134
Subgenre: 85. Thriller/Suspense Horror
(Voltooide subgenres 1 t/m 35,38,42,46,49,53,54,55,57,58,63,65,66,68,71,77,79,80,83,85,86,91,97,100)
Themaklassement: 58 punten
Eigen rating : 3*
https://therealmrpositive.com/wp-content/uploads/2022/10/malignant-2021-5.jpg?w=920
Ook zo eentje die al een eeuwigheid hier klaarstaat om eens te bekijken. En toen ik zag dat deze door James Wan werd geregisseerd, zette ik me al klaar voor een weergaloos gemaakte horror. Tja, dat viel een beetje tegen. Ja, er zitten soms fenomenale filmsequenties in waaraan je ziet dat Wan in de regisseursstoel zit. En de twist ergens in de tweede helft is wel verrassend te noemen. En qua originaliteit zit het ook wel goed. Maar verder werd het een over-the-top, van-de-pot-gerukte horrorfilm die meer weg had van een superheroe-goes-frenzy-flick met scènes die zo overgenomen zijn uit een first-person-shooter game. Ook weer iets waar ik me dan aan erger: de domheid van het politiekorps. Vooral die vrouwelijke detective. Al aan het begin haar redenering : "Geen inbraak. Een gewelddadige echtgenoot! ..... Motief" Ja want een hoogzwangere vrouw kan haar man gewoonweg binnenstebuiten draaien !!!??? Domoor. En hoe haar stiefzus zonder lichamelijk letsel onder dat loodzwaar bed uitkroop, is gewoonweg een mirakel. En zo waren nog meer kleine dingen die me opvielen. Maar vooral de afsluiting was nogal een afknapper. Meligheid troef. Helemaal niet slecht, maar zeker niet Wan's beste film!
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3221 stemmen
60. Malignant (2021)
112 Minuten
FTV (2) : Totaal aantal punten = 134
Subgenre: 85. Thriller/Suspense Horror
(Voltooide subgenres 1 t/m 35,38,42,46,49,53,54,55,57,58,63,65,66,68,71,77,79,80,83,85,86,91,97,100)
Themaklassement: 58 punten
Eigen rating : 3*
(afbeelding)
Ook zo eentje die al een eeuwigheid hier klaarstaat om eens te bekijken. En toen ik zag dat deze door James Wan werd geregisseerd, zette ik me al klaar voor een weergaloos gemaakte horror. Tja, dat viel een beetje tegen. Ja, er zitten soms fenomenale filmsequenties in waaraan je ziet dat Wan in de regisseursstoel zit. En de twist ergens in de tweede helft is wel verrassend te noemen. En qua originaliteit zit het ook wel goed. Maar verder werd het een over-the-top, van-de-pot-gerukte horrorfilm die meer weg had van een superheroe-goes-frenzy-flick met scènes die zo overgenomen zijn uit een first-person-shooter game. Ook weer iets waar ik me dan aan erger: de domheid van het politiekorps. Vooral die vrouwelijke detective. Al aan het begin haar redenering : "Geen inbraak. Een gewelddadige echtgenoot! ..... Motief" Ja want een hoogzwangere vrouw kan haar man gewoonweg binnenstebuiten draaien !!!??? Domoor. En hoe haar stiefzus zonder lichamelijk letsel onder dat loodzwaar bed uitkroop, is gewoonweg een mirakel. En zo waren nog meer kleine dingen die me opvielen. Maar vooral de afsluiting was nogal een afknapper. Meligheid troef. Helemaal niet slecht, maar zeker niet Wan's beste film!
Malignant zag ik eerder als een ode naar de “camp” horrorfilms. Eens dat je het allemaal met een kilo zout neemt valt het wel beter te pruimen. Ik steek het vooral op de marketing die het als een serieuze horrorfilm adverteerde. Maar ik ben blij te lezen dat je het toch niet verschrikkelijk vond.
Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.
