• 15.804 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

Star Wars (1977)

Sciencefiction / Fantasy | 121 minuten / 125 minuten (special edition)
3,82 4.448 stemmen

Genre: Sciencefiction / Fantasy

Speelduur: 121 minuten / 125 minuten (special edition)

Alternatieve titel: Star Wars: Episode IV - A New Hope

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Lucas

Met onder meer: Mark Hamill, Carrie Fisher en Harrison Ford

IMDb beoordeling: 8,6 (1.555.175)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 februari 1978

Plot Star Wars

"A long time ago in a galaxy far, far away..."

Luke Skywalker werkt op het land bij z'n oom en tante op de planeet Tatooine. Als zij door Keizerlijke troepen worden vermoord, sluit Luke zich aan bij de groep rebellen die vecht tegen de tirannie van de Keizer en de slechte Darth Vader. Luke, Princess Leia, Han Solo en de andere rebellen doen een poging de Death Star, het nieuwe wapen van de Keizer, te vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Luke Skywalker

Princess Leia Organa

Grand Moff Tarkin

Obi-Wan "Ben" Kenobi

Darth Vader (performer)

Darth Vader (stemrol) (onvermeld)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

dvdfreak123 schreef:

vind deze persoonlijk het minst van de zes

en waarom


avatar van Hankster

Hankster

  • 216 berichten
  • 1030 stemmen

dvdfreak123 schreef:

vind deze persoonlijk het minst van de zes

Niet eens dat walgelijke gedrocht van een Attack of the Clones?

Het is zeker niet de beste van de 6 films, maar het heeft nog wel z'n charme die je in de nieuwe trilogie gewoon mist in mijn ogen. Qua verhaal zijn Episodes III en V verreweg de beste, maar IV-VI heeft nog het gevoel 'echt' te zijn. Episode I ging op zich nog wel, maar bij Episode II en III werd de CGI echt te pas en te onpas gebruikt, waardoor het af en toe als een grote videogame overkwam. RotS heeft dan natuurlijk nog een goed verhaal met enkele hele sterke scenes. Maar AotC heeft dan ook nog eens een niet zo heel erg boeiend verhaal en héél erg matig acteerwerk van met name onze grote vriend Hayden Christensen.

Neen, A New Hope heeft nog wel iets, hoewel het verhaal inderdaad niet héél erg interessant is en ook hier niet geweldig wordt geacteerd.

Ik baseer mijn beoordeling trouwens enkel op de 2004-re-releases. De originele versies en de 1997-re-releases kunnen me een stuk minder boeien.


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

dvdfreak123 schreef:

vind deze persoonlijk het minst van de zes

Star Wars, Star Trek Star Academy voor mijn part, ik heb nooit begrepen wat mensen aan zulk een infantiel gegeven kunnen vinden, hier is toch echt NIETS geloofwaardig van?

Grootste onzin ooit, wat mij betreft, ik ga dit niet kwoteren, want nul is niet toegelaten...


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Couch Potato schreef:

[hier is toch echt NIETS geloofwaardig van?

En je dacht dat dat de bedoeling was?


avatar van Couch Potato

Couch Potato

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

@ kos; neen, misschien niet, maar als ik ruimtewezens met lasergeweren bezig zie, voel ik me daar als grown up toch iets te volwassen voor, voor die onzin. Nou kijk, ik kan maar van film genieten als ik in een verhaal mee kan gaan, als ik het gegeven een beetje kan geloven, dit zal nooit aan mij besteed zijn, maar elk zijne meug zoals men in Vlaanderen zegt!


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Couch Potato schreef:

als ik ruimtewezens met lasergeweren bezig zie, voel ik me daar als grown up toch iets te volwassen voor, voor die onzin.

Heb ik echt helemaal geen last van. Ik kan persoonlijk altijd beter in een volledige fantasiewereld meegaan dan dat een verder realistische film ineens fanatsy elementen bevat.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14446 stemmen

Wat als Saul Bass de openingscredits van Star Wars maakte?

http://looker.typepad.com/looker/2008/02/phase-iv-a-new.html


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

stephan73 schreef:

Wat als Saul Bass de openingscredits van Star Wars maakte?

http://looker.typepad.com/looker/2008/02/phase-iv-a-new.html

LOL.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

. briljant.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

kos schreef:

. briljant.

Helemaal mee eens en ondanks dat ik hem na herziening een half sterretje heb laten zakken blijf ik toch nog altijd op dit woord steken, Ik vond hem toen ik hem nog eens keek net iets minder maar nog steeds een klassieker in de succesvolle Star Wars - Serie die vooral bestemd is voor actiefans.


avatar van megamuffin

megamuffin

  • 21 berichten
  • 2 stemmen

Mijn favoriete film reeks ( iv v en vi) ik denk dat de mensen die 1 2 en 3 beter vinden jonger zijn ( ok ik ben 15 en ik vind de oude gewoon BETER)

Ik waardeer dat lucas naast het verhaal ook kleiene details in de scenes heefd toegepast ( voorbijrollende robots rare wezens) waardoor de franchise echt enorm is geworden!


avatar van EspenSGX

EspenSGX

  • 203 berichten
  • 601 stemmen

Zonder deze film was er nooit ILM geweest, wat dus betekent dat we tegenwoordig waarschijnlijk nog niet zulke goede SFX als in POTC: At World's End of Transformers zouden hebben gehad. Verder is de film gewoon goed, punt uit.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

" De kracht zal altijd met je zijn "

Ik lees veel opmerkingen hier dat sommige films er zonder deze film nooit geweest zouden zijn. Blijkbaar gelijk een aanleiding voor menigeen om met sterren te gaan smijten. Anders kan ik deze belachelijke score bij deze film niet verklaren.

Allereerst, wat een afschuwelijke, bordkartonnen personages zeg. Princess Leia loopt er bij als een 1ste class sloddervos met haar nietszeggende kleding die haar verschijning verre van imponerend maakt. Ze lijkt verder ook nog te dom om uit haar ogen te kunnen kijken maar spoort haar manschappen niettegestaande onverminderd aan. Ford `s personage is er een die eerst hebzuchtig overkomt en vervolgens filantropische neigingen krijgt en Luke Skywalter moet figuur staan voor de ' gewone jongen ' die op avontuur gaat en zijn grenzen steeds meer dient te verleggen. Lucas tracht mede dankzij de inbreng van zijn personages en een of ander harig beest die af en toe ook nog eens vervaarlijk gromt zijn manschappen neer te zetten als helden, die vanuit een underdog positie vechten tegen een hogere, onrechtvaardige macht.

Lucas richt zich veel te veel op een compleet hersenloos verhaal waarin hij vergeet om de wereld waarin het verhaal zich afspeelt zichtbaar te maken aan de kijker. Omringende planeten blijven suggestief, maar kunnen amper een beroep op verbeeldingskracht doen aangezien alles er in deze film nogal kleurloos en kunstmatig uitziet. Of het nou het harige beest of de inhoud van de vestiging van de Keizerlijke troepen betrof.

Slechts de gevechten waren af en toe het aanzien waard. De lichtgevende zwaarden waren een van de weinige geslaagde acties in deze film. Tesamen met de muziek overigens, die mij al eerder ter oren was gekomen. Een film die zijn naam van fantasiefilm geen eer aan doet. De robots waren nog wel leuk vormgegeven maar de rest van de inboedel is nog geen eens besteedt aan de rommelmarkt. De dialogen in deze film waren lachwekkend slecht. Vooral bovenstaande aanmoediging, waarna de hoofdpersoon zich gesterkt wist van steun van zijn front.

Een veel te brave en lelijk vormgegeven film met een verhaalstructuur die geen verbeelding oproept en zich louter focust op een nodeloos verhaal en dus niet verder komt dan de strijd tussen goed en kwaad i.p.v. tussen mens en computer. Ben benieuwd wat de 2 vervolgen gaan brengen. Maar aangezien ik The Empire Strikes Back eens gezien heb en ook al weinig vond hebben, vrees ik voor een van de grootste fiasco `s uit de filmgeschiedenis. Een film die zich allang mag schikken bij de films: uit grootmoederstijdperk. Toch krachtig van mijzelf dat ik dit first class wanproduct heb afgekeken. Krappe 1,5*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

maxcomthrilla schreef:

en Han Solo moet figuur staan voor de ' gewone jongen ' die op avontuur gaat en zijn grenzen steeds meer dient te verleggen.

Ik ga er vanuit dat je Luke Skywalker bedoelt.

Een veel te brave

Alsof deze film controversieel probeert te zijn.

en dus niet verder komt dan de strijd tussen goed en kwaad

Dat is dan ook precies de bedoeling. Star Wars was door Lucas bedoelt als een simpel sprookje over de strijd tussen goed en kwaad. Ik heb ooit eens opgevangen dat hij vond dat er in de jaren '70 te weinig films met simpele moralen en waarden gemaakt werden en dat Star Wars dit juist moest zijn. Volgens mij zoek jij er veel te veel achter. En waarom zou de film dan weer moeten gaan over mens vs. machine? Dat is toch niet verplicht in science-fiction hoop ik. Volgens mij neem je de film veel te serieus. Het is gewoon een simpel jongensavontuur. Soms ietwat knullig ja, maar ik vind het toch zeker zijn charmes hebben.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

The One Ring schreef:

Ik ga er vanuit dat je Luke Skywalker bedoelt.

Dat is juist geconstateerd ja.

Alsof deze film controversieel probeert te zijn.

Ik bedoel braaf in de zin van: dat ik het qua kleurengebruik allemaal wat duf vond, de fantasie niet verder vond reiken dan een paar leuke wapens en de actiescenes te sporadisch aanwezig waren.

Dat is dan ook precies de bedoeling. Star Wars was door Lucas bedoelt als een simpel sprookje over de strijd tussen goed en kwaad. Ik heb ooit eens opgevangen dat hij vond dat er in de jaren '70 te weinig films met simpele moralen en waarden gemaakt werden en dat Star Wars dit juist moest zijn. Volgens mij zoek jij er veel te veel achter.

Ik had inderdaad wel wat meer visuele pracht ala 2001: A Space Odyssey verwacht.

En waarom zou de film dan weer moeten gaan over mens vs. machine? Dat is toch niet verplicht in science-fiction hoop ik.

Niet verplicht natuurlijk, maar ik vond een simpel goed versus kwaad verhaaltje in de ruimte, vooral getuigen van veel ongebruikt potentieel. We hebben het over de ruimte, een gebied waarvan niemand precies weet hoe het er precies uitziet net zoals niemand de oerknal precies kan visualiseren. Lucas had zijn verhaal zo net zo goed op de planeet aarde kunnen laten afspelen.

Volgens mij neem je de film veel te serieus. Het is gewoon een simpel jongensavontuur. Soms ietwat knullig ja, maar ik vind het toch zeker zijn charmes hebben.

Mits het jongensavontuurachtige dat ik inderdaad al opmerkte binnen de film geslaagd zou zijn dan had ik de film nog wel vergeven dat de decors niet altijd even fraai oogden. Maar juist hier ging de film ook flink de mist in. Luke Skywalter verscheen te plotseling in beeld en hij kon mij niet overtuigen van zijn missie.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

Zie hier het resultaat als je op je 23ste in een nieuw millenium voor het eerst Star Wars kijkt... .


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

maxcomthrilla schreef:

Niet verplicht natuurlijk, maar ik vond een simpel goed versus kwaad verhaaltje in de ruimte, vooral getuigen van veel ongebruikt potentieel. We hebben het over de ruimte, een gebied waarvan niemand precies weet hoe het er precies uitziet net zoals niemand de oerknal precies kan visualiseren. Lucas had zijn verhaal zo net zo goed op de planeet aarde kunnen laten afspelen.

Lucas heeft altijd gezegd dat hij Star Wars niet beschouwde als een science-fictionfilm, maar als een avonturenfilm in de ruimte. De belangrijkste inspiratiebronnen waren oude actieserials, westerns en ouderwetse ridderverhalen. De moraal was bedoelt om simpel te zijn, inderdaad zodat kinderen er ook iets van konden leren. De film heeft bijzodner weinig pretenties, maar ik heb het gevoel dat jij er gigantisch veel achter zoekt. Maar dat heeft gewoon geen zin. Het is een simpele avonturenfilm. Niets meer, niets minder. Ik vind het persoonlijk zeer vermakelijk, maar ik zou er dan ook nooit een 2001: A Space Odyssey achterzoeken. Die vergelijking komt niet eens in me op.

En wat Kos zegt klopt ook wel. De film werkt het beste als je hem niet op volwassen leeftijd voor het eerst ziet. Ik was denk ik 12 toen ik hem voor het eerst zag. Dan is het toch een avontuur dat zijn gelijke niet kent. Ik zie tegenwoordig (en op zekere hoogte vroeger al) ook wel de fouten van de film, maar ik blijf er een soort zwak voor hebben.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

The One Ring schreef:

Lucas heeft altijd gezegd dat hij Star Wars niet beschouwde als een science-fictionfilm, maar als een avonturenfilm in de ruimte. De belangrijkste inspiratiebronnen waren oude actieserials, westerns en ouderwetse ridderverhalen.
Ik neem aan dat je met 'ridderverhalen' Kurosawa's films bedoelt?......naar Lucas eigen zeggen was Kurosawa een grote invloed op zijn werk.


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

het is ook gebaseerd op oude samurais. de jedi is afgeleid van de een of andere samurai.


avatar van TonyMontana

TonyMontana

  • 394 berichten
  • 4803 stemmen

De belangrijkste Star Wars invloeden zijn:

- Akira Kurosawa's films (vooral 'The Hidden Fortress' en 'Yojimbo')

- 'The Hero With A Thousand Faces' (boek geschreven door Joseph Campbell)

- 'The Lord of The Rings' van Tolkien

- de 'Flash Gordon' tv-series uit de jaren '30 ('Flash Gordon', 'Flash Gordon's Trip To Mars' en 'Flash Gordon Conquers The Universe')

- Oude mythes en legendes zoals die van Beowulf en die van Koning Arthur.

(voor meer info --> een zéér interessante website over de invloeden van Star Wars: Star Wars Origins)


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

rokkenjager schreef:

(quote)
(quote)
Ik neem aan dat je met 'ridderverhalen' Kurosawa's films bedoelt?......naar Lucas eigen zeggen was Kurosawa een grote invloed op zijn werk.

Ja, die was ik vergeten. Maar ik weet zeker dat ik ooit heb gehoord dat westerns van met name John Ford ook invloed hadden op de film. En trouwens, de films van John Ford waren weer een inspiratiebron voor Kurosawa.


avatar van rokkenjager

rokkenjager

  • 2863 berichten
  • 1702 stemmen

Maar natuurlijk, het behaagt me altijd dat zelf de grootste worden beïnvloed.

"Good Westerns are liked by everyone. Since humans are weak, they want to see good people and great heroes. Westerns have been done over and over again, and in the process a kind of grammar has evolved. I have learned much from this grammar of the Western.".....aldus Kurosawa.


avatar van NathanMandjes

NathanMandjes

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

Als je puur kijkt naar de film, dan, mwa, is het een middelmatige film. Voor zijn tijd was de film echter heel invloedrijk. De cafetaria scene met al die wezens, de death star, reizen van planeet naar planeet, ik kan me voorstellen dat iedereen toen verpletterd was. Niet de beste van de drie oude star-wars films, maar geeft bij mij wel de beste indruk.


avatar van robinho180

robinho180

  • 5 berichten
  • 16 stemmen

Ik vind dit echt een superfilm. Goed verhaal, mooie muziek en een aantal memorabele scenes, zoals het ruimtegevecht op het laatste.

C-3PO en Darth vader blijf ik gewoon coole personages vinden


avatar van Patat

Patat

  • 319 berichten
  • 0 stemmen

Na de nieuwe generatie films zijn nu de drie laatste delen uit de saga aan de beurt. Deze vierde episode is uiteraard even wennen en een duidelijke stap terug in de tijd. Geen probleem voor mij als nostalgicus die absoluut kan genieten van fantasierijke meesterwerkjes uit de jaren '70 en '80.

In Episode IV volgen we Darth Vader, prinses Leia, Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Han Solo, R2-D2 en C-3PO in een intergalactisch avontuur. Elk van deze personages zijn inmiddels uitgegroeid tot bekende figuren die elke Star Wars-fan doen watertanden. In deze film is het vooral Han Solo -een erg sterke Harrison Ford- die me wist te boeien. Prinses Leia was dan weer een eerder arrogant character die vooral orders uitdeelde aan haar redders (!). De humor tussen R2-D2 en C-3PO kon me minder raken en vooral in het begin van de film waren hun eindeloze conversaties iets te langdradig en zinloos. Naast de bekende hoop personages zit de film vol eigenaardige creaturen, maar het was soms pijnlijk duidelijk dat het hier gewoon ging om mensen met maskers -vooral duidelijk in de bar-scène.

Het verhaal is boeiend om te volgen, maar achteraf heb ik niet het gevoel erg veel meegemaakt te hebben. De finale is mooi in beeld gebracht, maar vooral tijdens het eerste uur zien we vooral de hoofdfiguren wat ronddwalen. Dit kan best te maken hebben met de tijdsgeest waarin deze film gemaakt is.

Ik kan me erg goed voorstellen dat de film qua verhaal, maar zeker qua special effects veel indruk zal gemaakt hebben indertijd. Anno 2008 is het vooral een nostalgische film geworden die aangenaam is om eens gezien te hebben, maar verder dan dat reikt hij niet binnen mijn persoonlijke filmencyclopedie. Toch boeiend genoeg om me binnenkort te wagen aan deel 5 en 6.


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

Vanavond weer op tv...iedere fantasy en/of sf-liefhebber moet deze classic natuurlijk wel gezien hebben.

Ik moet 't eigenlijk gaan kijken om een review en cijfer te kunnen geven, weliswaar al een stuk of 10 keer gezien inmiddels, maar ik heb er nog nooit echt naar gekeken met een 'kritisch' oog. Hij zit niet meer zo vers in mijn geheugen om een leuk stukje te kunnen schrijven....Maar eigenlijk is dat ook niet nodig, er is al genoeg over gezegd en geschreven in de afgelopen 30 jaar en in feite is deze film pure nostalgie...


avatar van Minority_Check

Minority_Check

  • 877 berichten
  • 3301 stemmen

ik vond de 1,2,3 deel beter

maarja dit was ook wel leuk

3*


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Lang niet in zijn geheel gekeken, maar nog steeds een prachtig avontuurlijk en episch verhaal. Weliswaar in de kern vrij simpel, maar dat hele wereldje wat wordt gecreëerd met de politiek er omheen en de verschillende planeten, rassen, enzovoort is erg knap verzonnen.

Die wezens zien er trouwens wel erg slecht uit, zo herinnerde ik het me absoluut niet. Heel lelijke kostuums, in de zin van dat ze er nogal nep uitzien. Soms valt het nog een klein beetje mee maar de meeste kostuums kunnen tegenwoordig echt niet meer.

De decors zijn dan nog wel vaak prachtig, vooral in de Death Star. Ook zijn de Death Star en al die ruimteschepen etc. prachtig ontworpen. Sommige scènes op die woestijnplaneet waren dan wel weer erg lelijk, overduidelijk in een studio opgenomen.

Maar dat soort minpuntjes doen weinig af aan de magische wereld van Star Wars. Een hoop zaken in die wereld zijn verwijzingen naar de (geschiedenis van) de wereldpolitiek.

De film bevat door met name de droids en Han Solo ook nog de nodige humor en er zit een prettig tempo in. De volle twee uur wordt je vermaakt en ze vliegen echt voorbij. Het einde is echt een prachtige climax. Wel typisch Hollywood, maar dan wel Hollywood op zijn best.

De muziek in de film is soms echt prachtig, de heel bekende theme's dan vooral, en ook al die geluidjes zijn vaak erg mooi, vooral qua "ontwerp". Ook heel knap gedaan.

Al met al blijft Star Wars een echte klassieker voor me, en het was erg leuk om hem na al die jaren weer eens helemaal te kijken. Hopelijk zenden ze de andere delen in chronologische volgorde (nou ja, eigenlijk dus ook niet. Ik bedoel chronologisch in de zin van wanneer de films zijn uitgebracht) ook uit de komende weken, kan ik weer eens heel het verhaal goed oppikken.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Ja, weer is fragmenten gezien gisteren.

Wat gaat de techniek hard, zal ik dan maar opmerken.

Mooie laserstralen, ahum.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

Erwinner schreef:

Wat gaat de techniek hard, zal ik dan maar opmerken.

.

jaja, en dat in slechts 31 jaar...