• 16.540 nieuwsartikelen
  • 180.527 films
  • 12.418 series
  • 34.394 seizoenen
  • 652.158 acteurs
  • 199.851 gebruikers
  • 9.428.855 stemmen
Avatar
 
banner banner

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

Sciencefiction / Fantasy | 142 minuten
3,27 3.145 stemmen

Genre: Sciencefiction / Fantasy

Speelduur: 142 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Lucas

Met onder meer: Hayden Christensen, Ewan McGregor en Natalie Portman

IMDb beoordeling: 6,6 (820.321)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 mei 2002

Plot Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

"A Jedi shall not know anger. Nor hatred. Nor love."

Padmé Amidala, die haar ambtstermijn als koningin van Naboo er op heeft zitten en nu een plaats in de senaat inneemt, ontsnapt tot tweemaal toe ternauwernood aan een aanslag op haar leven. Jedi-meester Obi Wan Kenobi's leerling Anakin krijgt de taak om haar te beschermen, en er begint iets moois te bloeien tussen de twee. Ondertussen onderzoekt Obi Wan de verbanden tussen de moordaanslagen, een separatistische beweging onder leiding van voormalig Jedi Count Dooku, en de bouw van een kloon-leger op een afgelegen planeet.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anakin Skywalker

Obi-Wan Kenobi

Padmé Amidala

Yoda (stemrol)

Chancellor Palpatine

Shmi Skywalker

Jango Fett / Clone Troopers

Senator Bail Organa

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6172 berichten
  • 2530 stemmen

Prima "tussendeel" dat mooi de (ver)wording van Anakin vormgeeft. Hayden Christensen is niet een acteur die mijn ogen aan het scherm gekluisterd houdt, maar hij weet Anakins half-puberale opstandigheid, frustratie en agressie wel goed over het voetlicht te brengen, en Ewan McGregors formalistische Obi-Wan kan hem duidelijk niet in de hand houden. Mooi psychologisch spel, en Natalie Portman wordt steeds mooier.

        De FX zijn variabel van kwaliteit: bij de achtervolging van Zam Wesell door de lucht houden ze leuk het midden tussen min of meer realistisch en opzettelijk cheesy (die kleuren!), de vechtpartij met de drie monsters in de arena is iets teveel CGI, terwijl de slag op de grond daarna dan weer wat grover en overtuigender is. Gelukkig slechts een minimale hoeveelheid Jar Jar, en er is ook een inventieve sekwens op de lopende band met een letterlijke hoofdrol voor C-3PO, maar het hoogtepunt voor mij zijn toch de scènes met Obi-Wan op het zeer fraai vormgegeven Kamino. Na het teleurstellende Phanton menace maakt dit sterke tweede deel benieuwd naar het slot van deze trilogie.


avatar van teigertje

teigertje

  • 3051 berichten
  • 1858 stemmen

Deze Star Wars film herzien.

Blijft ook een ontzettend leuke en fantastische film.

Vol met avontuur en aktie en enige ontroering.

En met mooie Cgi en ook prachtig tekenwerk.

Ook heeft deze film enige Cgi die wat minder sterk is.

De cast speelt uitstekend.

En de film is sfeervol en met de bekende prachtige Star Wars film muziek.

En ook het verhaal is weer mooi in elkaar gezet.

Weer van genoten.


avatar van abasinp

abasinp

  • 36 berichten
  • 46 stemmen

Na meer dan 10 jaar geleden sinds mijn vorige herziening star wars weer opgezet.

Wat blijft dit een vermakelijke film, the special effects zien er nog steeds goed uit.

En een hele leuke cast.

Het begin blijft sterk het midden was Oke nadat de mannen van elkaar gescheiden waren.

Het slotstuk vond ik tegenvallen alleen maar non stop actie dat veel korter had gemogen.

En het eind gevecht tegen count Dooku vond ik niet zo indrukwekkend zoals destijds, vooral het gevecht met Yoda wat destijds een enorme verrassing was, is gewoon niet zo sterk meer.