• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.283 acteurs
  • 199.157 gebruikers
  • 9.381.546 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

Fantasy / Avontuur | 143 minuten
3,89 8.567 stemmen

Genre: Fantasy / Avontuur

Speelduur: 143 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gore Verbinski

Met onder meer: Johnny Depp, Geoffrey Rush en Orlando Bloom

IMDb beoordeling: 8,1 (1.310.171)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 augustus 2003

Plot Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

"Prepare to be blown out of the water."

Jack Sparrow, de afgedankte kapitein van het beroemde spookschip The Black Pearl, wil zijn schip terug. De nieuwe kapitein, Barbossa, ontvoert Elizabeth Swann tijdens één van hun veroveringen, omdat Elizabeth de enige lijkt die er voor kan zorgen dat de vloek van Cortez, die op Barbossa en zijn crew rust, wordt opgeheven. De ware persoon die de vloek kan opheffen is echter Will Turner, die smoorverliefd is op Elizabeth. En dus schakelt Will, om Elizabeth te redden, de enige in die de thuishaven van The Black Pearl kent: Kapitein Jack Sparrow.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

KarinV schreef:

En wie ben jij dan om te bepalen of ik iets wel of niet kijk?? Als ik een illegale dvd wil kopen, moet ik dat zelf weten.

Haha, dat zou mooi zijn. Als iedere crimineel dit eens zou zeggen --> wie ben jij om te bepalen of ik wel of niet een drugsdealer mag zijn. Als ik toch coke wil dealen dan moet ik dat zelf weten!!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

KarinV schreef:

En wie ben jij dan om te bepalen of ik iets wel of niet kijk?? Als ik een illegale dvd wil kopen, moet ik dat zelf weten.

Ik maak er bezwaar tegen, wat je er mee doet moet je zelf weten.

En in de winkel staan ze toch echt voor die bedragen hoor. Tenzij ik natuurlijk een jaar wacht, dan komen ze wel in de aanbieding.

De prijs gaat hard naar beneden, omdat er veel gekocht wordt. Een goede zaak.

En huren doe ik niet.

Tja...

Dit was mijn laatste reactie op deze discussie, want ik laat me niet vertellen wat ik wel en niet mag doen.

Kom, doe niet zo aggressief. Dit is een discussiesite!


avatar van Phooze

Phooze

  • 2544 berichten
  • 597 stemmen

Ik vind auto's te duur. Ik steel er wel een, want ik bepaal zelf wel wat ik doe....

Van dat soort gedrag word je toch helemaal simpel....


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

En ik vindt vrouwen te duur, dus...


avatar van Obiwannes

Obiwannes

  • 758 berichten
  • 898 stemmen

Heb niet veel zin om door 20 pagina's te gaan om de andere beoordelingen te bekijken (moviemeter is blijkbaar sterk gegroeid )

Heb de film 2x gaan kijken in de bioscoop. Vond hem de eerste keer best wel leuk, grappig om nog eens een piratenverhaal te verfilmen, moet toch al een tijdje geleden zijn. Maar vond hem erg mooi in beeld gebracht en leuk verhaal.

Enkel gaat het een tweede keer snel vervelen, dus een leuk avondje amusement, maar daar stopte het voor mij niet de geweldige commentaar waard die hij van recensisten kreeg volgens mij.

3*


avatar van kazz

kazz

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Wel het geweldige commentaar waard!

Onwijs leuke film met schitterende effecten.

Een cliche verhaal met een heel origineel plot. Erg knap gemaakt dus!

Het verhaal zelf is natuurlijk niet zo diepzinnig (het blijft Disney he...), maar wel heel onderhoudend!

Een tweede keer in de bioscoop kijken lijkt me daarom overbodig, maar dat neemt niet weg dat de film gewoon heel erg goed is!

*5


avatar van SVanduin

SVanduin

  • 22 berichten
  • 162 stemmen

TOP!!! echt heel leuk


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Pirates of the Caribbean 2 is announced.

http://www.imdb.com/name/nm0000136/


avatar van else

else

  • 23 berichten
  • 64 stemmen

Is ie nou op 13 januari te huur? Weet iemand ook wanneer te koop? Ik hoor overal andere berichten... Met kerst, en in Februari...


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5245 stemmen

In Engeland is ie nu al te koop.

Play.com


avatar van titan

titan

  • 1609 berichten
  • 4417 stemmen

Degelijk en ouderwets spektakel met iets te veel obligate inkoppers om echt te verrassen. Depp heeft tevens weer iets bijzonders van zijn rol gemaakt. 3*


avatar van stefano

stefano

  • 38 berichten
  • 165 stemmen

mega film en hoe johney depp speelt is idd weer fantastisch. ik word alleen een beetje gek van die orlando bloom hij speelt leuk in lotr maar hij moet nog heel wat ervaring opdoen


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10044 stemmen

Enorm vermakelijke film. Cutthroat Island betekende voor mij de doodsteek voor het gehele piraten-filmgebeuren en deze film is dan ook stukken beter. Vaart, spanning, humor, spektakel, geweldige muziek! Cast ben ik ook zeer over te spreken. Jammer vond ik wel dat de film toch af en toe wa traag overkomt. Leuk is ook het stukje met de aap aan het einde van de end credits. 4 sterren


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Voor de tweede keer (na de bios nu op dvd) gezien en deze gaat voor mij naar de volle score van 5 sterren. Prachtige film die actie, avontuur en een vleugje fantasie heerlijk met elkaar mixt. Weergaloze rol van Depp, maar ook Bloom speelt zeer verdienstelijk... een genot om naar te kijken. Schitterend geschoten plaatjes, mooi actiescenes , veel leuke en geslaagde humor en een sterk verhaal!!


avatar van filmfreaky

filmfreaky

  • 48 berichten
  • 28 stemmen

Hartstikke leuke film . De cast is natuurlijk geweldig. Depp zet een geweldige en komische rol neer en Bloom doet het ook goed. Toch had ik hem veel spannender verwacht. En dat was dus voor mij een aardige teleurstelling want zelfs de skeletten waren niet erg angstaanjagend. Al bij al errug genoten. 4*


avatar van Droopy

Droopy

  • 357 berichten
  • 406 stemmen

Enige gelijkenis van Depp met Tygo in “van god los” verder een simpel verhaal, wat wel goed werd uitgewerkt. Depp speelt erg goed en weet zijn karakter vol humor neer te zetten. Schitterende actie-scenes en prachtige authentieke schepen.

4 sterren


avatar van Droopy

Droopy

  • 357 berichten
  • 406 stemmen

Wie is eigenlijk de actice die Elizabeth speelt in deze film, hebben we haar eerder kunnen zien.. ?


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Keira Knightley, van o.a. Love Actually, Bend it like Beckham en Star Wars: Episode I - The Phantom Menace.


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Droopy schreef:

Enige gelijkenis van Depp met Tygo in “van god los”

hoe kom je hier in hemelsnaam bij? Die twee rollen vind ik totaal niets met elkaar te maken hebben (buiten het lange haar). Depp speelt een fictief personage baldadig en met humor; een luchtige rol dus. De rol van Tygo heeft hier allemaal niets mee van doen; integendeel zelfs... deze rol is behoorlijk donker en naargeestig.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Agony schreef:

lange haar

en oogschaduw


avatar van Droopy

Droopy

  • 357 berichten
  • 406 stemmen

Agony schreef:

hoe kom je hier in hemelsnaam bij? Die twee rollen vind ik totaal niets met elkaar te maken hebben (buiten het lange haar).

Klopt, ik bedoel ook puur qua uiterlijk, de oogschaduw, het lange haar en de blik in de ogen. Had ik er wel effe bij kunnen vermelden


avatar van Purmerend

Purmerend

  • 2775 berichten
  • 3311 stemmen

Jack Sparrow heeft een leuk accent!!!


avatar van Alexa

Alexa

  • 32 berichten
  • 37 stemmen

Purmerend schreef:

Jack Sparrow heeft een leuk accent!!!

Yep, inderdeed, Johnny Depp doet da goed.

Mooie film, lang geleden dat ik nog eens een goeie piratenfilm zag:

3,5..

xXx


ik denk dat potc een zuperrrrssss goeie film is!
de film is spannend, lollig en romantisch


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Pas op, spoilers!


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1066 stemmen

Niet echt mijn ding maar best aardig. 3*


avatar van pastorovic

pastorovic

  • 6 berichten
  • 257 stemmen

Ik weet niet of het jullie is opgevallen, maar het lijkt wel of er een foutje in de film zit :

Als Jack Sparrow namelijk in de gevangenis zit en de piraat met zijn hand Jack vast pakt, dan veranderd zijn hand in een skelettenhand. Aangezien Jack ook 'cursed' was, moet hij er toch ook als een skeletje bij zitten ?


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

Aan 't eind wordt Jack vastgehouden bij de kist met munten. Pas dán pakt hij ook een munt (steelt hij er een) en is hij ook 'cursed'. Op 't moment dat hij in de gevangenis zit nog niet dus.


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Hé. schijnt dat deel 2 in aankomst is. Weten jullie al waar het over zal gaan? Ben benieuwd


avatar van Art

Art

  • 13507 berichten
  • 3660 stemmen

Justice4All schreef:

Hé. schijnt dat deel 2 in aankomst is. Weten jullie al waar het over zal gaan? Ben benieuwd

Ze willen er, als ik de Dvd-Report mag geloven, zelfs een trilogie van maken Maar waar die andere delen over zullen gaan, ik weet het niet