• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.124 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sen to Chihiro no Kamikakushi (2001)

Animatie / Fantasy | 125 minuten
3,94 2.843 stemmen

Genre: Animatie / Fantasy

Speelduur: 125 minuten

Alternatieve titels: Spirited Away / De Reis van Chihiro / 千と千尋の神隠し

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Hayao Miyazaki

Met onder meer: Rumi Hiiragi, Miyu Irino en Mari Natsuki

IMDb beoordeling: 8,6 (953.352)

Gesproken taal: Japans

Releasedatum: 24 april 2003

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sen to Chihiro no Kamikakushi

"On the other side of the tunnel was a mysterious town."

Tijdens de verhuizing van haar familie naar een buitenwijk wandelt Chihiro, een 10-jarig meisje, een wereld binnen die geregeerd wordt door heksen en monsters, waar mensen veranderd worden in dieren. Chihiro moet in een groot badhuis werken om te overleven. Zal het haar lukken om terug te keren naar haar eigen wereld?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Chihiro Ogino / Sen (stemrol)

Haku (stemrol)

Yubaba / Zeniba (stemrol)

Akio Ogino (stemrol)

Yuko Ogino (stemrol)

Chichiyaku (stemrol)

Aniyaku (stemrol)

Kamaji (stemrol)

Kaonashi (stemrol)

Rin (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Baldur

Baldur

  • 691 berichten
  • 3075 stemmen

Juist niet, liever wat normaler. Het is gewoon... wat apart.


avatar van Mariami

Mariami

  • 163 berichten
  • 333 stemmen

Ik vind die hoofdjes juist wel normaal, i.t.t. de meeste uit andere anime.


avatar van Baldur

Baldur

  • 691 berichten
  • 3075 stemmen

Dat zou goed kunnen, ik heb nogal weinig vergelijkingsmateriaal


avatar van bloedlink

bloedlink

  • 75 berichten
  • 404 stemmen

Niet zo goed als verwacht, maar nog steeds een aparte vermakelijke film.


avatar van hellboy.ray

hellboy.ray

  • 2056 berichten
  • 2100 stemmen

Deze was anders als wat ik verwacht had van Studio Ghibli (in vergelijking met Laputa).

Geen slechte anime, maar apart (beste bewoording, denk ik).


avatar van koolmeeskip

koolmeeskip

  • 19 berichten
  • 24 stemmen

prima werk!


avatar van ( J )

( J )

  • 106 berichten
  • 290 stemmen

prachtige anime....

hoop meer soortgelijke films te vinden...


avatar van sidi abid

sidi abid

  • 6 berichten
  • 47 stemmen

Kijk niet vaak naar een Animatie / Fantasy Film,

Maar deze is gewoon Geweldig!


avatar van postvakje

postvakje

  • 17 berichten
  • 24 stemmen

Ik kon er h-e-l-e-m-a-a-l niets mee. Zal wel aan mij liggen. Creatief maar pointless to me.


avatar van HIMMY

HIMMY

  • 23 berichten
  • 315 stemmen

Pracht films probeer ze allemaal te zien van Hayao Miyazaki. Maar ze zijn bijna alleemaal wel toppers


avatar van misterwhite

misterwhite

  • 4726 berichten
  • 656 stemmen

Voor de derde keer gezien. Het blijft nog steeds een prachtfilm, gewoon weg de mooiste animatie film die ik ken. Prachtige fantasie en een zeer leuk en aangenaam verhaal.

En zeker ook niet te vergeten prachtige muziek.

Aanrader 5*


avatar van Grover

Grover

  • 169 berichten
  • 230 stemmen

Mooi gedaan en een onderhoudende animatie film, hoewel tegen het einde het wat aan zijn 'magie' verloor en het ietwat Disney achtig werd. Maar verder zeker vermakelijk.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Prachtig sprookje, 1 van de eerste anime's die ik in jaren zie en gelijk een prachtige.

Miyazaki laat zijn fantasie volledig op de vrije loop, wat resulteert in prachtige omgevingen en zeer boeiende, interessante, aparte, maar vooral ook creatieve personages in de film. Dat geeft de film heel veel kleur en magie en laat je dromen van je eigen fantasiewereld.

Jammer dat het laatste kwartier opeens een complete omslag had naar zoetsappig Disney gehalte, anders had ie nog hoger gehaald, want tot dat laatste kwartier waan je jezelf ook helemaal in dit sprookje genaamd Spirited Away.

4*


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Op BBC kijken wordt het niet. Totaal verkeerd beeldformaat.


avatar van HAL-LO

HAL-LO

  • 24 berichten
  • 797 stemmen

Ik weet het nog niet. Pas sindskort gehoord over deze film.

Veel lovende kritieken, maar ook veel die de film afbranden. Staat hoog in de top 250, maar dat zegt niet alles.

De één vindt de animatie geweldig en de ander vindt het weer geen flut aan. Afgelopen weekeinde gekeken in de schappen van de FRS en zag em staan. Toch niet gehaald. De hoes sprak me totaal niet aan en de hele film zou me normaal nooit zijn opgevallen. De animatie op de hoes leek me ook niet geweldig. Soort van Pokemon.

Klinkt een beetje raar misschien, maar ik zie er een beetje tegenop om deze film te kopen en te bekijken. Volgens mij zijn er genoeg andere films die ik nog niet gezien heb en die ik meer kan waarderen.

Wie kent dit gevoel bij deze film, maar heeft em toch al gezien? En is ie echt zo goed/slecht?


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Ik ken dit gevoel HAL-LO.

Ik heb de film dan ook vooral op aandringen van mijn broer gekeken. Feit is dat je gewoon van dit genre moet houden. Dit zijn "ouderwetse" graphics in een animatiefilm. Het is heel kleurrijk en creatief gedaan. Je komt echt in een mooie fantasiewereld met verschillende weirde personages. Heel apart allemaal, het einde is alleen wel redelijk zoet.

Ik denk dat je vooral moet openstaan voor Japanse animatie films.

Ik kan hem zelf wel aanraden


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Gewoon kijken. Als het tegenvalt heb je slechts twee uur van je leven verspild, blijkt het erg mee te vallen, dan kan er een hele wereld van Japanse animatie voor je open gaan. Zo is het in ieder geval bij mij gegaan.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Ik heb besloten deze film na het kijken (ik denk nu 5 uurtjes geleden) een 4,5 te geven!

Niet zo zeer omdat het een pracht verhaal is, maar vooral hoe alles in elkaar zit. Hoe het is gemaakt en is opgebouwd.

De kleuren, de opmaak van deze fantasiewereld,....

Om heerlijk bij weg te dromen.

Deze mag in iedergeval voorlopig even terecht in mijn top 10!

Begrijp dat het niet een film is die voor iedereen is weg gelegd, maar zoals Black Math zegt .... het is een gok van 2 uurtjes!

Ik zeg doen!!!


avatar van Zavo

Zavo

  • 6392 berichten
  • 1616 stemmen

HAL-LO schreef:

De animatie op de hoes leek me ook niet geweldig. Soort van Pokemon.

Totaal niet! De animatie is heel mooi, echt niet vergelijkbaar met dat soort series.

Klinkt een beetje raar misschien, maar ik zie er een beetje tegenop om deze film te kopen en te bekijken.

Gewoon kijken! Je hoeft 'm toch ook niet meteen te kopen? Je kan ook lenen, huren, pindakazen...

Gezien je stemmen denk ik dat je 'm wel zult waarderen.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Je wordt echt een geniale wonder/fantasie wereld ingezogen.

Dat maakt deze film zo top!


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

Ruim anderhalf jaar geleden heb ik deze voor het eerst gezien. Ik gaf toen in eerste instantie 4* (was ook mijn eerste Ghibli). Later heb ik dit gewijzigd naar 4,5* omdat de film positief bleef hangen.

Vandaag herzien. Blijft een leuke film en ik blijf dit prefereren boven Pixar, vind de tekenstijl simpelweg mooier. De reden dat mijn 4,5 niet blijft staan is eigenlijk vrij simpel; richting het einde wordt het mij wat te zoetsappig.

Zakt terug naar 4*.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2635 stemmen

Ik heb em net gezien, maar ik heb geen flauw idee wat ik er mee aan moet. De tekenstijl is opzich niet gek, maar het is gewoon zo'n aparte film. Ik heb em gezien, maar eigenlijk weet ik nog steeds niet waar de film over gaat. Het begin en het eind snap ik, maar hetgene wat er tussenin gebeurt is mij compleet onduidelijk Aan het eind bleef ik dan ook met een aantal vragen zitten. Maar vooral: in wat voor wereld is zij is godsnaam terechtgekomen? Daar word haast geen aandacht aan besteed. Hele aparte film, die je met een raar gevoel achterlaat.


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

wyatt earp schreef:

Ik heb em net gezien, maar ik heb geen flauw idee wat ik er mee aan moet. De tekenstijl is opzich niet gek, maar het is gewoon zo'n aparte film. Ik heb em gezien, maar eigenlijk weet ik nog steeds niet waar de film over gaat. Het begin en het eind snap ik, maar hetgene wat er tussenin gebeurt is mij compleet onduidelijk Aan het eind bleef ik dan ook met een aantal vragen zitten. Maar vooral: in wat voor wereld is zij is godsnaam terechtgekomen? Daar word haast geen aandacht aan besteed. Hele aparte film, die je met een raar gevoel achterlaat.

Het is een fantasy film..


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2635 stemmen

Dat was mij ook duidelijk. En ik ben heus niet weg van een fantasy op zn tijd, maar het was mij compleet onduidelijk waar het over ging. Oke, ze komt in een andere wereld terecht (wat voor wereld?) waar haar ouders in varkens veranderen (waarom?). En vanaf dat moment ben ik de draad gewoon kwijtgeraakt. Daardoor kon ik met ook heel slecht inleven in de personages, en zat ik met een raar gevoel naar de aftiteling te kijken.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

waar haar ouders in varkens veranderen (waarom?).

Omdat ze zich aan het vol vreten waren als....varkens


avatar van Goldenskull

Goldenskull

  • 24398 berichten
  • 3092 stemmen

Waarom moet je daar per se een verklaring (wereld) voor hebben.. Snap eerlijk gezegd het probleem niet. Liever dit, dan één of ander afgezaagde verklaring om een fantasywereld nog enigszins te plaatsen voor ons simpele mensen..


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Waarom verandert die heks in een vogel, waarom beland ze in een andere wereld. Kom op zeg Verder geeft jeroentjuhhhhh het al goed aan


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

Wat boeit het?

Het is een waanzinnige fantasy-film met een simpel verhaaltje.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2635 stemmen

Misschien moet ik em over een tijdje gewoon nog maar een keertje zien.


avatar van wmasman

wmasman

  • 7 berichten
  • 39 stemmen

Vanavond deze film gekeken, ik moet zeggen dat ik het zeker wel de moeite waard heb gevonden. Het verhaal bevat beelden en situaties die echt nog wel een tijdje bij me zullen blijven. een liefdevolle film, waar je zeker het een en ander achter moet zoeken om hem extra te waarderen.