- Home
- Filmforum
- Gebruikers - Filmgames
- Black-white filmchallenge
Black-white filmchallenge
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
33. Because of Eve (Film, 1948)
FTV naakt
77 minuten
Punten: 77 x 2 = 154
Totaal: 2212 + 154 = 2366
https://m.media-amazon.com/images/I/51HvlUDsIuL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
Deze roadshow rarity staat dan verrassend genoeg wel op MovieMeter, geen stemmen en berichten dus zal ik een van we weinige zijn die deze heeft gezien. Er is dan wel een verhaal in, het gaat vooral om de filmpjes die de dokter aan een pas getrouwd koppel laat zien. Ook al heeft het meisje vroeger al eens bevallen geweest uit een vorige relatie en de jongen syfilis gehad na een one night stand die hij eigenlijk niet wilde (hoe verzin je het), toch acht de dokter het nodig om hen 3 filmpjes te tonen. Film 1; hoe loop je syfilis en gonorea (hoe je dat ook mag spellen) op inclusief wansmakelijke beelden. Filmpje 2 het hele proces van de bevruchting en zwangerschap met de doodsaaie wetenschappelijke uitleg die we allemaal op school hebben gehad. Filmpje 3 het proces van de bevalling ook hier niet altijd smakelijke beelden want er wordt dieper ingegaan op de keizersnede. Van dit soort educatieve filmpjes heb ik wel genoeg gehad voor een hele tijd.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
103 minuten (Plex)
FTV (206 punten)
Puntentotaal: 4888
Eigen rating: 1.5*
https://theblondeatthefilm.files.wordpress.com/2017/10/swing-time-125.jpg
Een Fred Astaire/Ginger Rogers romantische musical. Dat betekent veel ballroom-dansen, tapdansen en kwijlliedjes zingen. Alles waar ik een bloedhekel aan heb op een hoopje
Wat een mens toch allemaal moet doorstaan voor zo'n challenge
Het enige wat ik bij deze film kreeg, was een vleugje nostalgie. Het deed me terugdenken aan de tijd toen ik nog een snotneus was die op zaterdagmiddag op de BRT zo'n weekendfilm uit de oude doos keek. En daar waren veel Fred Astaire, Jean Kelly of Frank Sinatra films te zien. Kan best zijn dat ik deze ook al heb gezien in die tijd, maar dat kan ik me niet meer echt herinneren.
blurp194
-
- 5489 berichten
- 4190 stemmen
9. Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
Bron: youtube
96 minuten
FTV, stom: 192 punten
Totaal: 2086+192=2278
https://image.tmdb.org/t/p/w780/d0B1WqBsxwk5vGr3nc9TbrkUHcf.jpg
Super indrukwekkend hoe eng Schreck door Murnau in beeld gebracht wordt - en ook hoe dingen enger zijn als je ze juist niet ziet had men al heel goed door. Meteen de remake van Herzog ook maar eens gekeken, maar die viel in vergelijking wat tegen. Teveel van hetzelfde, je kan dat dan een ode noemen maar ook fantasieloos kopiëren. Als film vond ik allebei wat onder de maat, afgezien van de Orlok-gimmick gebeurt er eigenlijk te weinig.
Bron: Netflix
106 minuten
FTV: 212 punten
Totaal: 2278+212=2490
https://image.tmdb.org/t/p/w780/xLsM5yTg9he5PWXXbrwzw1Wg8xp.jpg
Niet mijn ding. Het gekibbel hing me na tien minuten al enorm de keel uit, en het enige moment dat er een behoorlijke monoloog tussen zit gaat het weer over de filmindustrie. Fraai gespeeld, maar doe liever iets van Shakespeare als je niet op een behoorlijk script zit.
Collins
-
- 7282 berichten
- 4306 stemmen
FTV - 186
Puntentotaal: 748 + 186 = 934
Mijn waardering: 3.5*
De eerste wereldoorlog is 10 jaar geleden afgelopen en de relatie tussen Frankrijk en Duitsland is niet erg goed. Ook in het grensgebied waar zowel aan Franse als aan Duitse zijde steenkool wordt gewonnen zijn de verhoudingen gespannen. Als er aan Franse zijde een mijnongeluk gebeurt waarbij 600 mijnwerkers ondergronds vast komen te zitten, wordt het politieke oud zeer overstegen en wordt in het kader van solidariteit tussen de arbeiders vanuit Duitsland een reddingsteam samengesteld om de Fransen te helpen. Authenticiteit wordt behalve door tweetaligheid ook opgewekt door op locatie te draaien. Dat levert onuitnodigende plaatjes op van een mijndorp en benauwende plaatjes van de mijn. Bijzonder sfeervol. De speciale effecten zijn natuurlijk nu niet meer heel spectaculair maar ik denk dat menig bioscoopbezoeker die de film in de jaren 30 bekeek, klamme handjes had. Kameradschaft is een interessant tijdsdocument uit de Duitse filmhistorie. Vooral in dat licht is de film het bekijken waard. Voor de invulling van een vermakelijk tijdverdrijf zoeke men beter iets anders.
De gestoorde filmfanaat
-
- 778 berichten
- 359 stemmen
En dan hier mijn debuut in de B&W challenge:
1. The Lighthouse (Film, 2019) - MovieMeter.nl
109 minuten
FTV
Bevat grafisch geweld en naakt: 109 x 2 = 218 punten (Deze puntentelling zou ik graag terug willen zien bij de horrorfilm challenge, veel nauwkeuriger.)
The Lighthouse stelt mij lichtelijk teleur en dat vind ik jammer. Waarbij ik erg genoot van Eggers eerdere film The VVitch, was deze mij een tikkeltje te traag, voor de rest fantastisch acteerwerk van zowel Dafoe en Pattinson en prachtig filmwerk. Soms een gniffel bij paar krankzinnig scènes (de dansscène om de tafel bijvoorbeeld), maar het geheel kon mij niet echt bekoren, terwijl meestal wel van dit soort surrealistische, waanzinnige films hou. Ik hoop dat het een geval is van een film die ik veel meer kan waarderen als ik hem over een jaar of 5 opnieuw bekijk.
Kleine 3.5, neigt naar een 3.0
Volgende film: (Waarschijnlijk) La Haine
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
44. Foreign Correspondent (1940)
120 minuten (Plex)
FTV (240 punten)
Puntentotaal: 5128
Eigen rating: 3*
Ik was verwonderd om naderhand tot de vaststelling te komen dat dit een Alfred Hitchcock film was. Wel mooie scènes hier en daar. En zelfs de humor was niet slecht te noemen. Maar dat Nederlands dat gesproken werd door sommige acteurs, was wel hilarisch te noemen. En ook onverstaanbaar.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
127 minuten (Plex)
FTV (254 punten)
Puntentotaal: 5382
Eigen rating: 3.5*
https://assets.mubicdn.net/images/film/6788/image-w856.jpg?1445948336
Leuk. Nog eens zo'n mantel en degen film met Errol Flynn. Voor zo'n oude film vond ik de beelden toch wel echt verzorgd en soms zelfs subliem te noemen. Genoeg variëteit te vinden hier. Een beetje historiek, romantiek en actie bij elkaar verzameld in een 2 uur durende, boeiende film. Ze vloog zo om, die tijd.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
48. Geschichte der Nacht (Film, 1979) - Clemens Klopfenstein
63 minuten
Bron: Youtube
FTV: 126 punten
Puntentotaal: 9.718
Eigen rating: 2,0*
https://image.tmdb.org/t/p/w780/umh9GiWeVGL5lRNy2JBPkOIE81h.jpg
Opgenomen in de MovieMeterlijst van Film Pegasus. Slechts 3 stemmen in de lijst van 2013 en goed voor een 997e plaats. En daarbij is het gebleven. Geheel terecht overigens, want is een louter observerende documentaire. Er wordt geen woord in gesproken. De sound is wazig, behalve hier en daar wat verkeer of muziek van een bal. We krijgen een impressie van wat er leeft tijdens de nacht in diverse steden. Een Britse stad, een Kroatische stad ... alles leeft. Straten en pleinen lijken opgeslokt door de duisternis, maar dat is slechts schijn. De nacht is inderdaad fascinerend en de beelden zijn soms mooi, maar een dik uur kijken naar dit is lang, erg lang.
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
En dan hier mijn debuut in de B&W challenge

Je kunt je bericht nog aanpassen vandaag trouwens, als je dit op tijd leest.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
49. Seconds (Film, 1966) - John Frankenheimer
106 minuten
Bron: Archive.org
FTV: 212 punten
Puntentotaal: 9.930
Eigen rating: 3,5*
https://image.tmdb.org/t/p/w780/7JSE2pYFIMl3trxvnjlAwWhs5hS.jpg
Intrigerende film die ontzettend sterk begint. Haarscherpe soundtrack die iets creepy heeft en de spanning opdrijft. Het zweet staat letterlijk op het gezicht en dat gevoel wordt erg goed naar de kijker toe gebracht. Het mysterie wordt opgedreven en ik genoot er echt van.
Alleen jammer dat het halfweg als een pudding in elkaar zakt. Weg spanning en aandacht. Met als dieptepunt dat bacchanaal feestje gevolgd door de housewarming. Gelukkig wordt het op het einde weer wat mysterieuzer en beter, maar ik kreeg een vrij matig gevoel achteraf.
Alles bij elkaar genomen zeker nog een goede score. Het idee alleen al is iets waar sommigen over dromen door een heel nieuw leven te kunnen opstarten.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
50. Gilda (Film, 1946) - Charles Vidor
110 minuten
Bron: Archive.org
FTV: 220 punten
Puntentotaal: 10.150
Eigen rating: 3,0*
https://image.tmdb.org/t/p/w780/uP0cklPuM7OZGe9Pts1gvgwgC5G.jpg
Ik ben ook niet 100% overtuigd van Gilda. Het begon goed met Farrell die wordt betrapt als oplichter, maar bij een casinobaas toch aan de slag kan. Daar ontmoet hij Gilda, een oude liefde waarmee hij zo min mogelijk nog mee te maken wil hebben. Al heeft hij daar eigenlijk weinig over te zeggen.
Glenn Ford en Rita Hayworth doen het goed samen. De haat en de liefde spat er vanaf. Elk woord en elke omgang die ze met elkaar hebben, heeft wel een dubbele betekenis. De chemie tussen beiden is sterk en draagt de film. De rest van de plots doen er eigenlijk niet meer toe en raken ondergesneeuwd.
Inhoudelijk dus niet geweldig, maar wel best sfeervol en prima in beeld gebracht. Met dank dus aan Ria Hayworth en Glenn Ford.
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
Hoppa, lappenmand is over de 10k heen hoor 
Als een speer, die Fisico... !
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
33. Sertânia (2018)
97 minuten - FTV
2 x 97 = 194 punten
Puntentotaal: 5278
Bron: Peanutbutter
https://assets.mubicdn.net/images/notebook/post_images/31921/images-w1400.jpg?1607959496https://images.mubicdn.net/images/film/277114/cache-581379-1607653290/image-w1280.jpg
Visueel echt wel een bijzondere film vond ik, al had ik het gevoel erg veel context te missen als Nederlander die niet heel bekend is met de Braziliaanse geschiedenis. Eigenlijk een film die ik nog eens zou moeten herzien nadat ik er wat meer over gelezen heb. Wie benieuwd is naar aanleiding van de screenshots, be aware; arty farty festival fare. Check evt dit stukje van Mubi
3,7*
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
34. Buğday (2017)
128 minuten - FTV
2 x 128 = 256 punten
Puntentotaal: 5534
Bron: Calvé
https://imagineindia2015eng.files.wordpress.com/2021/08/grain_03.jpg
"Dit post-apocalyptische verhaal speelt zich af in een wereld waar degenen die overleven verdeeld zijn tussen de overblijfselen van steden en landbouwgebieden. Beide partijen worden bestuurd door bedrijven en bevolkt door elites. In de gebieden genaamd Dead Lands kampen genetisch onverenigbare immigranten met droogte en epidemieën. Deze film werd geïnspireerd door een hoofdstuk uit de Koran."
Een zwart-witte post-apocalyptische film uit Turkije, dat moest ik uiteraard zien. Tevens zag ik van regisseur Semih Kaplanoglu eerder Bal (2010), en die was absoluut niet verkeerd. Net als Sertania hierboven is ook dit een beetje een festivalfilm, maar denk niet dat hij daarom gas terugneemt; de film is net 5 minuten bezig als we een jongetje dat zijn lot probeert te ontvluchten compleet tot as gefikt zien worden, wanneer hij de grens probeert over te steken.
https://pbs.twimg.com/media/FY7O6w4X0AEm-0h.jpg
Mooi geschoten en gekadreerd dit, het is wat mij betreft niet gek als even aan Tarkovsky moet denken. Wel was ik verrast dat de film Engels gesproken was. Toch werd ik bepaald niet de film ingezogen, en blijft het allemaal erg afstandelijk. Wellicht als ik bekender zou zijn met de Koran verzen waar dit op gebaseerd zou zijn dat ik iets hoger zou eindigen, maar voor nu blijft het net te ongrijpbaar om uit te pakken met een mooie waardering, maar een zeven is toch wel op zijn plaats.
3,3*
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
104 minuten - FTV
2 x 104 = 208 punten
Puntentotaal: 5742
Bron: Pindasaus
https://i.ibb.co/PQcnnpx/image.png
"Joe Heaney was een Ierse zanger die was gespecialiseerd in traditionele Ierse folkliederen. Hij werd geboren in 1919 en was op jonge leeftijd zeer verlegen. Hij begon met zingen toen hij vijf jaar oud was, maar durfde pas op z’n twintigste voor publiek op te treden. Door zijn succes kon Heaney het zich veroorloven te reizen naar Engeland, Schotland en New York om zich uiteindelijk te vestigen in Seattle waar hij in 1984 overleed. Tijdens zijn leven zong Heaney meer dan vijfhonderd traditionele Ierse folkliederen waarvan hij de meeste uit zijn hoofd leerde toen hij jong was."
https://assets.mubicdn.net/images/film/166090/image-w1280.jpg?1615306810
Laat ik eerlijk toegeven dat ik nooit van de beste man gehoord had. Ook mijn beste maat die al 15 jaar in Dublin woont en zeker niet ongecultiveerd is, moest toegeven niet bekend met hem te zijn. Waarom dan toch zoiets kijken? Eigenlijk was ik bij het eerste shot uit de trailer al om. Prachtig. Helaas kon niet alle muziek me evenveel bekoren, maar dit was alsnog een ontdekkinkje wat poetic cinema betreft.
3,6*
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
97 minuten - FTV
2 x 97 = 194 punten
Puntentotaal: 5936
Bron: Erdnussbutter
https://image.tmdb.org/t/p/w780/3iTpTlCjJyOMzp5K77GPZ72DVUY.jpg
Peru.
"Het jaar 1988. De 20-jarige hoogzwangere Georgina is recent naar Lima verhuisd waar ze op straat aardappelen aan de man brengt. Samen met haar man Leo voelen ze zich aangetrokken tot een stichting die kosteloze hulp biedt voor de bevalling. Het echtpaar laat via deze weg hun dochtertje ter wereld komen, maar komt niet lang daarna in een nachtmerrie terecht wanneer hun baby ontvoerd wordt. Aangezien de politie niet snel in actie lijkt te komen, schakelen Georgina en Leo de hulp in van een journalist."
Ook hier fraai geschoten beelden, maar na het visueel imponerend geweld van bovenstaande titels moest Canción sin Nombre daar toch wel zijn meerdere in erkennen. Wat betreft empathie met de karakters en een iets toegankelijker verhaal (voor zover je dat kan zeggen met de narigheid van geroofde baby's om te verkopen ter adoptie), wint deze echter.
3,4*
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
92 minuten (Plex)
FTV (184 punten)
Puntentotaal: 5566
Eigen rating: 2.5*
https://themoviescreenscene.files.wordpress.com/2018/03/aa.jpg?w=640
Een voor velen onbekende film, denk ik toch, over een feit uit WWII dat nooit in een andere film werd gebruikt. Namelijk hoe de Duitsers op het Engelse vasteland een dorpje wilde innemen vermomd als Engelse militairen. Het onderwerp vond ik wel interessant genoeg. Alleen de uitvoering was een beetje knudde. De actiescènes en gevechten zagen er ronduit amateuristisch uit.
cinemanukerke
-
- 1818 berichten
- 1036 stemmen
Een voor velen onbekende film, denk ik toch, over een feit uit WWII dat nooit in een andere film werd gebruikt. Namelijk hoe de Duitsers op het Engelse vasteland een dorpje wilde innemen vermomd als Engelse militairen. Het onderwerp vond ik wel interessant genoeg. Alleen de uitvoering was een beetje knudde. De actiescènes en gevechten zagen er ronduit amateuristisch uit.
Gewoon ter info : ik dacht dat de film 'The eagle has landed' uit 1976 het ook had over een Duitse groep soldaten die in UK een missie moeten uitvoeren. Misschien niet dezelfde inhoud maar toch dezelfde set up. Misschien een tip (na de B/W challenge want dit is in kleur ...)
robertinho
-
- 1512 berichten
- 2934 stemmen
Stel dat je nou denkt een "gewaagde hippiefilm" op te zetten, beetje edgy. En dan blijkt het ineens een pornofilm te zijn... hoe beoordeel je zoiets? Heb toch niks met film te maken? Ik zie hier mensen wel eens een serieuze poging tot recensie wagen, ken toch niet?
John Milton
-
- 24218 berichten
- 13383 stemmen
theunissen kan er hele epistels van 17 alinea's over schrijven hoor 
robertinho
-
- 1512 berichten
- 2934 stemmen
Misschien dat hij zich er maar eens moet wagen dan. Stinissem was al niet zo gul met z'n twee sterren eerder deze maand, maar ik heb het gemiddelde teruggebracht naar een schamele 1,25. We spreken over:
Ftv
91 minuten = 182 punten
Puntentotaal: 2662
"1969, the year of the cock". Eén van de grootste drollen die ik ooit heb gezien. Verschrikkelijk. Niet kijken.
Ftv
94 minuten = 188 punten
Puntentotaal: 2840
Ook dit viel vies tegen. Paar leuke beelden, vooral het gevecht aan het begin van de film, maar verder had dit echt niks. Doe mij maar The Outsiders.
Ik vind trouwens dat de mensen met een zwartwitte avatar één heel bonuspunt moeten krijgen op hun eindtotaal. Misschien dat de jury daar nog een nachtje over kan slapen.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
47. The Picture of Dorian Gray (1945)
110 minuten (Plex)
FTV (220 punten)
Puntentotaal: 5786
Eigen rating: 2.5*
Het boek van Oscar Wilde heb ik nooit gelezen dus kan ik ook niet oordelen of de film slechter of beter is. Of dat het een exacte kopie is van het boek. Wat ik wel weet is dat ik het verhaal an sich niet echt speciaal vond. En ik vond bepaalde personages ultra-irritant. Zoals Lord Henry Wotton bijvoorbeeld. Een filosoferende idioot die geen enkele conversatie kan voeren zonder expliciet te willen demonstreren hoe intellectueel hij klinkt. Echt zo'n vermoeiend persoon. Wat blijft er over? De vrouwelijke schoonheden
Donna Reed is echt wel een beeldschone dame. En de piepjonge Angela Lansbury was ook wel een leuke verschijning in die tijd. Maar verder kon het me niet echt bekoren.
stephan-0115
-
- 1358 berichten
- 2198 stemmen
11. Das Cabinet des Dr. Caligari (1920)
https://painting-movies.com/wp-content/uploads/Caligari.jpg
FTV? = Ja, silent movie
# Minuten = 76 (IMDb)
Aanwezigheid van naakt of grafisch geweld? = Nee
Totaal aantal punten: 2666
Ik heb weinig langspeelfilms (+ 60 minuten) gezien die ouder zijn, slechts 2. Maar Das Cabinet stond ergens wel op een lijstje, net als een aantal andere Duits expressionistische films. 2 gaan er denk ik nog volgen, misschien 3. Daar leent deze challenge zich echt perfect voor, anders stel ik ze maar uit.
Das Cabinet is een fraaie film, het expressionisme straalt er vanaf en hoewel het wel duidelijk is wie de moorden heeft gepleegd blijft het spannend en de twist op het einde is fraai. Zeker voor die tijd baanbrekend, maar het is natuurlijk wel sterk verouderd. Maar dat is niet erg voor een film die 104 jaar oud is. Geen spijt ervan dat ik deze heb opgezet. 3,5*
Jerry234
-
- 53 berichten
- 2574 stemmen
7. (Dragnet Girl) (Film, 1933) - Yasujiro Ozu
100 minuten
Bron: Blu-ray
FTV (+ silent): 200 punten
Totaal: 1.310 punten
https://media.themoviedb.org/t/p/w1066_and_h600_bestv2/i0kjnisPqirgsUa1i8P2EI7MBcs.jpg
Onderhoudende misdaadfilm. Vroege en atypische film van Ozu, vooral qua filmstijl, met hier veel meer bewegende camerastandpunten in contrast met zijn latere meer statische en minimalistische stijl. Het onderwerp als misdaadfilm is ook atypisch voor Ozu, maar ook hier merk je op dat hij veel meer focust op de onderlinge relatie tussen de twee hoofdrolspelers (Tokiko en Joji), dan op de misdaad. Bijgevolg voelde hij mij qua onderwerp minder atypisch aan dan verwacht.
Waardering 3,5*
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4883 stemmen
Gewoon ter info : ik dacht dat de film 'The eagle has landed' uit 1976 het ook had over een Duitse groep soldaten die in UK een missie moeten uitvoeren. Misschien niet dezelfde inhoud maar toch dezelfde set up. Misschien een tip (na de B/W challenge want dit is in kleur ...)
Merci voor de tip. Raar maar waar, ik heb deze bekende film nog altijd niet gezien. Na deze B/W challenge ga ik dat onmiddellijk rechtzetten 
Theunissen
-
- 12267 berichten
- 5513 stemmen
Misschien dat hij zich er maar eens moet wagen dan. Stinissem was al niet zo gul met z'n twee sterren eerder deze maand, maar ik heb het gemiddelde teruggebracht naar een schamele 1,25. We spreken over:
Misschien ga ik me eraan wagen. Ik heb overigens nog nooit een zwart-wit pornofilm gezien.
blurp194
-
- 5489 berichten
- 4190 stemmen
145 minuten
FTV, stom: 290 punten
Totaal: 2490+290=2780
https://image.tmdb.org/t/p/w780/h1yfkpeJRhYdXhpnoAJiElRSMh3.jpg
100 minuten
FTV: 200 punten
Totaal: 2780+200=2980
https://image.tmdb.org/t/p/w780/wa6uAXC6ei0BwaDiShwLjbMCLfe.jpg
Beide films vond ik eerlijk gezegd wat tegenvallen - allebei nogal 'mooi, voor die tijd', maar met het oog van nu beschouwd mankeert er nogal wat aan. Historisch misschien interessant, maar niet om voor je lol naar te kijken. Vind ik dan toch. En qua 'toekomstvisie' hangt het in beide gevallen aan elkaar van leen- en jatwerk, tot en met Jules Verne aan toe. Ook daardoor krijg ik een beetje zo'n gevoel van 'mooi hoor, maak er nog maar een'.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2931 stemmen
15. Bullet Ballet (Film, 1998)
98 minuten
FTV (196 punten)
Puntentotaal: 3271
Eigen score: 3*
https://www.onderhond.com/thumbs/style/site/1200xauto/bullet-ballet-2.webp
Hm, Shinya is bij mij een beetje hit or miss en hoewel dit wederom prachtig gefilmd is met erg fraai camerawerk en zwart-wit contrasten was dit toch wel meer drama dan ik van de beste man gewend ben. En nja dat ligt me blijkbaar niet zo van hem, beetje afstandelijk denk ik.
16. Escape from Tomorrow (Film, 2013)
90 minuten
FTV (180 punten)
Puntentotaal: 3451 punten
Eigen score: 3.5*
Blijkbaar is zelfs Ebert nog best gecharmeerd van deze film. Zou je wellicht niet helemaal verwachten, maar goed was een erg fijn filmpje. Je moet wel een beetje tegen het amateurisme/campy kunnen, en ondanks dat er vrij weinig gebeurd, is het toch net vreemd genoeg zodat het leuk blijft om te volgen. Laatste half uur gaat de film nog wat over de kop en dat kan ik wel waarderen.
16. The Man Who Wasn't There (Film, 2001)
116 minuten
FTV (232 punten)
Puntentotaal: 3683
Eigen score: 4*
https://i0.wp.com/filmbekeken.com/wp-content/uploads/2022/01/Schermopname-380.png?w=957&ssl=1
Ja, heerlijk filmpje van Joel! Mooie tragikomedie met een schitterende rol van Billy Bob Thornton, maar ook Gandolfini en Frances spelen sterk. Het is even inkomen, maar geduld wordt beloond.
Moest even een paar dagen aan m'n gameverslaving werken (Balatro), maar inmiddels weer toe aan de films.
ScarFish
-
- 744 berichten
- 3502 stemmen
11. The Picture of Dorian Gray (Film, 1945) Albert Lewin
110 minuten
Bron: Pindakaas
FTV: 220 punten
Totaal: 2100 punten
Naar het beroemde boek van Oscar Wilde. Een film die op alle vlakken degelijk is uitgevoerd, maar die op een bepaald niveau bleef steken en daardoor nooit echt los kwam. Het was meer een vertelling van het verhaal met hier en daar een voice-over die voor mij niet altijd had gehoeven.
Er zitten ongeveer 4 korte shots in kleur in de film op het moment dat het schilderij getoond wordt.
3,5*
ScarFish
-
- 744 berichten
- 3502 stemmen
12. Hobson's Choice (Film, 1954) David Lean
107 minuten
Bron: Pindakaas
FTV: 214 punten
Totaal: 2314 punten
https://facts.net/wp-content/uploads/2023/10/35-facts-about-the-movie-hobsons-choice-1696520974.jpg
Ik wist niets over deze film toen ik hem ging kijken, behalve dat het een komedie was van David Lean met Charles Laughton. Een acteur die ik altijd graag zie.
Bij de openingsscene werd de toon meteen gezet en wat volgde was een tof verzonnen script met hilarische momenten.
Ik heb ervan genoten!
4,5*
