• 15.831 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.566 stemmen
Avatar
 
banner banner

Transformers: Dark of the Moon (2011)

Actie / Sciencefiction | 154 minuten
3,20 1.913 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 154 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Bay

Met onder meer: Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley en Patrick Dempsey

IMDb beoordeling: 6,2 (452.810)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 juni 2011

Plot Transformers: Dark of the Moon

"The invasion we always feared. An enemy we never expected."

Nadat Sam Witwicky is afgestudeerd, lukt het hem niet om werk te vinden en dat zet de relatie met zijn vriendin Carly onder druk. Sam ontdekt dat de NASA tijdens de eerste maanlanding in 1961 een gestrand ruimteschip heeft aangetroffen afkomstig van de planeet Cybertron, waar de moedige Autobots een bittere strijd voerden tegen de boosaardige Decepticons. Wanneer Optimus Prime, de leider van de Autobots, hoort van het ruimteschip op de maan, plant hij een missie om de waardevolle Zuilen aan boord veilig te stellen. Sam ontdekt echter dat de Decepticons hem voor zijn geweest en met de Zuilen een ruimtebrug maken die een heel leger naar de aarde brengt. Kunnen Sam en de Autobots voorkomen dat de Decepticons de mensen tot hun slaven maken?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Zoals met iedere film is het altijd de manier waarop. De manier waarop de film hersenloos vermaak is met bomvol actie of de manier waarop de film net iets meer te bieden heeft dan alleen hersenloos vermaak, 200% actie en vervelende humor.


avatar van gillie24

gillie24

  • 2637 berichten
  • 1735 stemmen

Dit derde deel is in ieder geval beter dan deel twee, maar haalt het bij lange na niet bij het meesterlijke eerste deel.

M.b.t. dit derde deel: De special effects zijn weer uitmuntend, niets op aan te merken, de actie is prima, alleen wel allemaal in het laatste uur, waardoor de eerste pakweg 90 minuten vervelend zijn om naar te kijken, te meer omdat blijkbaar alle personages uit de eerste twee delen wederom hun rol hebben, maar dat geforceerd en makkelijk wordt gedaan, zelfs gewoon saai, bijvoorbeeld de ouders. De rol van Turturro is verschrikkelijk en waarbij de humor gewoon ergerlijk is. Ook de rollen van Malkovich en Dempsey voegen nauwelijks iets toe.

Ik had niet verwacht dit te zeggen, maar is miste Megan Fox wel. Die Britse actrice die haar verving (kende haar niet) overtuigde mij niet.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

(quote)

Niks mis met een film vol actie, maar het kijken naar een Transformers film is enorm vermoeiend. Je wordt echt murw geslagen met alle actie en ontploffingen.

Het hoeft allemaal niet diepgaand te gebeuren, maar een goed plot zou de film een stuk beter maken. Dat je weet wie nou wie slaat en met welke reden zeg maar

Dat vind ik nou fijn aan Bay, plot is onzinnig en dat standpunt steun ik. Niets zo vervelends als een actiefilm die een poging doet om een verhaal te vertellen. Flinterdun plot en knallen.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ze kunnen een geforceerde poging doen, maar van mij hoeft het niet altijd of het één of het ander te zijn. Ik weet zeker dat een beter evenwicht tussen actie en verhaal echt wel werkt voor een film als Transformers. Bij The Expendables bijvoorbeeld niet. Maar zoals ik al zei, het is de manier waarop.

Er zijn bovendien genoeg films waarbij het werkt. Actie en verhaal. Hij zou Tranformers echt niet meer fout dan goed doen.

Enkele voorbeelden actie + verhaal: The Matrix, Terminator 2, Equilibrium en V for Vendetta.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Past totaal niet binnen het Transformer universum en dat het voor die films werkt hoeft dat nog niet te doen bij een live action versie van een cartoon.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Wat goed dat jij nu al (zeker) weet dat zoiets niet gaat werken. Maar het zal je vermoeden wel zijn, Mijn vermoeden is dat het wel past. Waarom past een film met een goed evenwicht tussen actie en verhaal niet binnen het Transformer universum?

Er valt veel meer uit te halen dan alleen maar grapjes en hersenloos vermaak. En dan wel op een hele geslaagde manier uiteraard.

En dat het voor die films die ik noem werkt hoeft dat nog niet te doen bij een live action versie van een cartoon? Ik zeg dat het prima kan en werkt.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Omdat het Transformers concept gewoon autobots vs decepticons is, met een onzin reden en veel knallen. Ik denk niet dat fans zitten te wachten op character development. Ik in ieder geval niet. Voor mij persoonlijk werkt het alleen niet, daadwerkelijk verhaal bij Transformers, vind het sowieso een nono in een actiefilm.

Al kan ik ook wel begrijpen dat er kijkers zijn die meer willen, al lijkt me een Transformer film daar niet echt geschikt voor. Maar de humor mogen ze wel laten vallen ja.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Start een kruisverhoor onder de fans zou ik zeggen.

Kortom, ik denk dat het een betere film zal opleveren. Maar zoals ik al aangaf, de manier waarop is bepalend. The Lord of the Rings is ook simpel Good vs. Evil, maar er zit een prima verhaaltje omheen. Als jij de Tranformers liever op deze manier ervaart, dan is dat jouw persoonlijke voorkeur, maar we weten het pas zeker wanneer er een Transformers film komt die wel verhaal en actie goed weet te combineren en dan kunnen we zeggen: Nou, geef dan die van Michael Bay maar. Of niet natuurlijk.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12278 stemmen

Gave film, en ziet er ongelooflijk cool uit.

Verhaal is niet veel maar de actie maakt het allemaal goed.

4 sterren


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Tsss, altijd maar dat gezeur over te weinig verhaal.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12278 stemmen

JacoBaco schreef:

Tsss, altijd maar dat gezeur over te weinig verhaal.

Reageer toch niet overal op dan tssss.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Had ik het vermoeden dat Michael Bay, dat hij moge branden in de hel, deel 2 van de Transformers speciaal om mij te pesten al wat langer had gemaakt dan het toch al achterlijk lange origineel, voor deel 3 zijn er weer meer nodeloze minuten aan vast geplakt. Er wordt (uiteraard) niks mee gedaan; een dom verhaaltje, slappe humor en vooral veel vuurwerk, zonder dat het ooit, en dan bedoel ik echt ooit, intens wordt. Vergelijk het met een 100-klapper op oudjaarsavond. Na 20 plofjes heb je het wel gezien, na 50 kijk je op je horloge, na 70 vraagt de buurman of het nog eens afgelopen is en na 90 ligt iedereen al lang stomdronken op bed. Transformers 3 is een 500.000 klapper; ronduit saai dus.

Doffe ellende derhalve, en ik weet niet of ik nu de nadruk op het eerste of het tweede woord moet leggen. Ellenlange piefpafpoef scenes zoals alleen Bay dat uit zijn talentloze vingers kan krijgen, en de gebruikelijke stoerdoenerij waarbij de slowmotion knop uiteraard weer heftig wordt ingedrukt. Wat ook is gebleven zijn wapperende Amerikaanse vlaggen, stupide humor (voor de allerallerallerkleinsten) en echt de meest idiote dia- en monologen die ooit op de mensheid zijn losgelaten. Dan heb ik het vooral over die tussen de robots onderling, echt niet te filmen. Mijn kat kan nog coherentere dingen produceren, en mijn kat is een talentloze idioot.

Nieuw vrouwtje maar verder veel van 't zelfde, en zelfs deze blonde madame had ik na twee-en-een-fucking-half uur wel gezien. Aan het eind hoopte ik toch maar dat de Decepticons de aarde gingen bestieren omdat dat tenminste zou betekenen dat Michael Bay als slaaf voor hen aan het werk kon gaan. Alles om deze abjecte meneer van de regisseursstoel af te houden.

2* dan maar. Eigenlijk vooral omdat ik dat de vorige delen ook gaf en ik nu al weer het onderscheid tussen de films ben vergeten. Eén grote grauwe bende.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Ergens ben ik het gewoon ook nog met je eens! Leuk geschreven


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Pff wat moet het een teleurstelling zijn om dit op tv te zien. Komt natuurlijk enkel tot zijn recht op het grotescherm en dan vooral in 3D. Moet er niet aan denken dit op tv te zien, ook geen hele grote.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Haha ik ben het ook helemaal met otherfool eens, leuk stuk om te lezen! Alleen vind ik het nog wel een kleine voldoende waard.

Reinbo schreef:

Pff wat moet het een teleurstelling zijn om dit op tv te zien. Komt natuurlijk enkel tot zijn recht op het grotescherm en dan vooral in 3D. Moet er niet aan denken dit op tv te zien, ook geen hele grote.

Dat excuus kan je niet blijven gebruiken en het is ook onzin. Alleen op gebied van de beelden heb je een punt, maar otherfool zegt daar ook niks over. Zaken als eentonigheid, zwak plot en een veel te lange speelduur merk je net zo hard op in de bioscoop als op je tv.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Vind het sowieso ook onzin dat een film niet geschikt is op tv. Met een solide setup kom je al een heel eind.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Nou ja, ik verwacht idd dat deze film bij me thuis op 1080p + DTS-HD Master + een LED-tv van een dikke meter ook wel een beetje een ''ervaring'' wordt eigenlijk. Dreunen met die hap!


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Dat excuus kan je niet blijven gebruiken en het is ook onzin. Alleen op gebied van de beelden heb je een punt, maar otherfool zegt daar ook niks over. Zaken als eentonigheid, zwak plot en een veel te lange speelduur merk je net zo hard op in de bioscoop als op je tv.

Niet mee eens. Qua beeld heeft de bioscoop een dusdanige meerwaarde dat dat andere minpunten ( tot op zekere hoogte ) kan compenseren. Stellen dat niets uitmaakt voor de totale filmbeleving zou betekenen dat je films net zo goed op een mobieltje kunt bekijken. Omstandigheden en kwalitatieve goede weergave hebben toch altijd een betere filmervaring tot gevolg.


avatar van Yugnav

Yugnav

  • 309 berichten
  • 1086 stemmen

Leuke actie film, nul verhaal en veel schieten en ontploffingen


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Reinbo schreef:

Pff wat moet het een teleurstelling zijn om dit op tv te zien. Komt natuurlijk enkel tot zijn recht op het grotescherm en dan vooral in 3D. Moet er niet aan denken dit op tv te zien, ook geen hele grote.

Ik moet er niet aan denken dit in de bios te zien. Nóg meer tijd kwijt. Eerste deel zag ik trouwens wel op het grote scherm, tweede volgens mij ook maar dat ben ik alweer vergeten (zegt genoeg). Minpunten blijven dan gewoon staan, sterker nog, die worden denkelijk eerder nog versterkt (hoofdpijn).

Een broodje poep op een gouden schaaltje blijft een broodje poep.

rep_robert schreef:

Ergens ben ik het gewoon ook nog met je eens! Leuk geschreven

Ajax&Litmanen1 schreef:

Haha ik ben het ook helemaal met otherfool eens, leuk stuk om te lezen!

Kijk kijk kijk kreeg ik maar zoveel waardering in het voetbaltopic


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

In de bioscoop op een lekker groot scherm en in 3D zal deze film zeker meerwaarde hebben dan thuis. Dat was met Avatar ook het geval. Ik heb echter deze film gewoon thuis op een bescheiden TV met een schermdiagonaal van 102 cm bekeken in HD en dat was voor mij voldoende. Het voordeel van deze film thuis kijken i.p.v. de bioscoop is dat je alle scènes met die irritante moeder gewoon kunt vooruitspoelen. Maar indien ik deze in 3D had gezien in de bioscoop dan had ik hem waarschijnlijk een halfje meer gegeven.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

wat een dramatisch slechte (veelste langdurige) film, met de gehele irritante cast .

laten we vooral beginnen met die nieuwkomer, jawel barbie pop met dr silicone lippen van hier tot tokyo, vooral de scene dat ze even tussen door, megatron opstookte tegen prime lol what a joke

Ook bumblebee die voor de zoveelste keer nét niet het loodje legt etc etc

misplaatste sentiment, fout, en kinderachtig-slecht.

neh, transforms 1 was geweldig, 2 voldoende, 3 bedroevend

toch een positief punt, de actie scenes waren best ok

Theunissen schreef:

alle scènes met die irritante moeder gewoon kunt vooruitspoelen.

spoel dan ook die irritante carly door

Reinbo schreef:

Pff wat moet het een teleurstelling zijn om dit op tv te zien. Komt natuurlijk enkel tot zijn recht op het grotescherm en dan vooral in 3D. Moet er niet aan denken dit op tv te zien, ook geen hele grote.

oooh ligt het daaraan, snel naar de bios dan


avatar van Jeremiah1989

Jeremiah1989

  • 164 berichten
  • 3122 stemmen

i miss megan!


avatar van christian

christian

  • 518 berichten
  • 1546 stemmen

nakada schreef:

(quote)
Niet mee eens. Qua beeld heeft de bioscoop een dusdanige meerwaarde dat dat andere minpunten ( tot op zekere hoogte ) kan compenseren. Stellen dat niets uitmaakt voor de totale filmbeleving zou betekenen dat je films net zo goed op een mobieltje kunt bekijken. Omstandigheden en kwalitatieve goede weergave hebben toch altijd een betere filmervaring tot gevolg.

Je hebt zeker nog nooit helemaal voorin gezeten bij een bioscoop? Ik had 3 jaar geleden Quantum of Solace gezien en er waren alleen nog op de voorste rij plek. Als je toen nog geen last had van epilepsie, dan had het je die dag zeker. Dat bioscopen daar nog geld voor durven te vragen, is natuurlijk compleet idioot. Ook als je te ver van het scherm staat, verpest dat de filmervaring. Dus dat de bioscoop de beste kijkervaring heeft, is dat toch niet helemaal waar. Iedergeval niet voor iedereen.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

otherfool schreef:

Minpunten blijven dan gewoon staan, sterker nog, die worden denkelijk eerder nog versterkt (hoofdpijn).

Ja, je geeft het dus toe. Manier van kijken heeft dus wel degelijk invloed op je beoordeling.

Een broodje poep op een gouden schaaltje blijft een broodje poep.
Maar het ziet er beter uit dan een broodje poep op een natte krant.


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1679 stemmen

christian schreef:

Je hebt zeker nog nooit helemaal voorin gezeten bij een bioscoop? Ik had 3 jaar geleden Quantum of Solace gezien en er waren alleen nog op de voorste rij plek. Als je toen nog geen last had van epilepsie, dan had het je die dag zeker. Dat bioscopen daar nog geld voor durven te vragen, is natuurlijk compleet idioot. Ook als je te ver van het scherm staat, verpest dat de filmervaring. Dus dat de bioscoop de beste kijkervaring heeft, is dat toch niet helemaal waar. Iedergeval niet voor iedereen.

En nog iemand die toegeeft dat de omstandigheden invloed hebben op de kijkervaring.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Naomi Watts schreef:

Vind het sowieso ook onzin dat een film niet geschikt is op tv. Met een solide setup kom je al een heel eind.

Dan moet je toch eens Imax3d bezoeken. Dat is een heel eind verwijderd van een flinke set. En ik kan het weten, want ik heb er een. Twijfrl er geen seconde over dat als ik m thuis had gezien een vol punt lager zou zijn uitgekomen. Daarbij hebben de meeste mensen geen flinke set en voor hun is mijn post bedoeld.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

Haha ik ben het ook helemaal met otherfool eens, leuk stuk om te lezen! Alleen vind ik het nog wel een kleine voldoende waard.

(quote)

Dat excuus kan je niet blijven gebruiken en het is ook onzin. Alleen op gebied van de beelden heb je een punt, maar otherfool zegt daar ook niks over. Zaken als eentonigheid, zwak plot en een veel te lange speelduur merk je net zo hard op in de bioscoop als op je tv.

Ik haakte ook niet specifiek in op otherfool's stuk. Vond zelf het eerste uur ook saai. Maar dat werd allemaal goed gemaakt door het laatste uur 3d spektakel. Thuis zou dat waarschijnlijk niet sterk genoeg zijn overgekomen om het zwakke eerste uur te compenseren.. Maar wellicht hecht ik meer belang aan overrompelend groot beeld en hard geluid. Er zijn er waarschijnlijk ook die dit voor het verhaal kijken.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

christian schreef:

(quote)

Je hebt zeker nog nooit helemaal voorin gezeten bij een bioscoop? Ik had 3 jaar geleden Quantum of Solace gezien en er waren alleen nog op de voorste rij plek. Als je toen nog geen last had van epilepsie, dan had het je die dag zeker. Dat bioscopen daar nog geld voor durven te vragen, is natuurlijk compleet idioot. Ook als je te ver van het scherm staat, verpest dat de filmervaring. Dus dat de bioscoop de beste kijkervaring heeft, is dat toch niet helemaal waar. Iedergeval niet voor iedereen.

Duh, moet je ook maar niet zo dom zijn om op rij 1 te gaan zitten.... Dat ligt natuurlijk helemaal aan jezelf. Je gaat thuis toch ook niet naast de tv zitten om er naar te kijken. Gewoon iets eerder je kaartje kopen of de zaal in gaan. Als je een kaartje voor rij 1 accepteerd ben je gewoon niet helemaal snugger. En zeker bij 3d films moet je zorgen dat je midden voor het doek zit op redelijke afstand.


avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Ongelofelijk de rating die deze film krijgt, voor special effects etc kun je nog wat punten toekennen maar de rest.... pfff

-Overdreven en niet grappig/indrukwekkend acteerwerk van LaBeouf en now way when so ever zou hij zo'n fotomodel kunnen krijgen..tsss.

-Slecht lopende,nietszeggende dialogen door de gehele film heen.

-Compleet slecht opgebouwde spanning en verhaallijn, in 2,5 uur nog geen goed verhaal met diepgang kunnen realiseren, dan moet de regisseur echt nooit meer budget krijgen behalve voor films die gaan over plankton...

Aan het einde van het verhaal voelde ik me zelf half robot, omdat ik in een soort plantachtige coma was geraakt en er alleen nog meer lettergrepen uit mijn mond kwamen door complete afstomping.

Jammer, $400 Million (DM) en dan dit resultaat, jammer had zo veel beter gekunnen /gemoeten.