

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 143 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gore Verbinski
Met onder meer: Johnny Depp, Geoffrey Rush en Orlando Bloom
IMDb beoordeling:
8,1 (1.267.073)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 augustus 2003
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
"Prepare to be blown out of the water."
Jack Sparrow, de afgedankte kapitein van het beroemde spookschip The Black Pearl, wil zijn schip terug. De nieuwe kapitein, Barbossa, ontvoert Elizabeth Swann tijdens één van hun veroveringen, omdat Elizabeth de enige lijkt die er voor kan zorgen dat de vloek van Cortez, die op Barbossa en zijn crew rust, wordt opgeheven. De ware persoon die de vloek kan opheffen is echter Will Turner, die smoorverliefd is op Elizabeth. En dus schakelt Will, om Elizabeth te redden, de enige in die de thuishaven van The Black Pearl kent: Kapitein Jack Sparrow.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,1 / 1267073)
- Trailer (YouTube)
- Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
- Kijk op NLZIET
Social Media
Acteurs en actrices
Jack Sparrow
Will Turner
Elizabeth Swann
Hector Barbossa
James Norrington
Weatherby Swann
Pintel
Ragetti
Gillette
Murtogg
Video's en trailers
Reviews & comments

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30844 berichten
- 5361 stemmen
Bij herziening licht verhoogd. Dit genre met de moeilijk te vertalen term Swashbuckler (avonturen uit de tijd van Three Musketeers, Zorro, Robin Hood, Pirates, …) vraagt een romantische aanpak. Met passende kostumering en gechoreografeerde zwaardgevechten. Disney doet het hier niet slecht en we krijgen enkele van die gevechten te zien. Johnny Depp in de over de top rol van Jack Sparrow. Meteen ook de laatste goeie rol die hij gespeeld heeft.
Het werkt allemaal, zolang je hier van houdt natuurlijk. Alleen is het weer typisch Disney om meer in te zetten op humor dan op avontuur. Net als de Three Musketeers uit 1993 dat ook een mooi budget kende, maar toch niet wist te evenaren met sommige andere musketierfilms. Maar met genoeg budget is Pirates wel een mooie film geworden. Sommige scènes zijn mooi gemaakt. Denk aan Sparrow die in de haven komt, of het eerste gevecht tussen Sparrow en Will Turner. Dit zijn de dingen die het genre nodig heeft.
Best van genoten dus, al mikt het te veel op een jong publiek. Maar we zitten dan ook met een verfilming van een Disney pretparkattractie...

Duke Nukem
-
- 1664 berichten
- 1905 stemmen
Dit is bijna de perfecte fantasie/avonturenfilm, met prachtige visuals, leuke humor en veel actie. Degene die verantwoordelijk is voor de kostumering verdient ook zeker een pluim. Een erg leuke rol voor Johnny Depp als kapitein Jack Sparrow en een oogverblindende Keira Knightley. Ook Geoffrey Rush zit erg goed in zijn rol! Ondanks de wat lange speelduur verveelde ik mij geen minuut, want de film dentert als een sneltrein over je heen. De special effects zijn erg goed voor de tijd en beter dan in de vervolgdelen.

Lovelyboy
-
- 3613 berichten
- 2679 stemmen
Lang niet gezien en het verbaast me eigenlijk dat de film alweer zo oud is. 16 jaar maarliefst, toch is dat de film verre van aan te zien.
Pirates of the Caribbean, gebaseerd op The Disneyland attractie, overtuigd nog altijd als bijzonder stijl- en sfeervolle, en vooral humoristische film die prima scoort met zijn luchtige toon. Depp heeft zichzelf opnieuw uitgevonden en op de kaart gezet met zijn karakter Jack Sparrow, toch vind ik Rush als Barbossa de show stelen. Overigens ook grappig, het minirolletje van Luitenant Gruber in het begin als havenmeester en mooi gefilmd het ontploffende schip op de achtergrond tijdens een dialoog/scene tussen Rush en Knigtley. Laatst genoemde ziet er overigens ook prima uit met iets meer puppyvet. Als laatste de bekende soundtrack van Zimmer, niet zijn beste wellicht, maar wel catchy.
Vermaak in hoofdletters met een prima verhaal.

notsub
-
- 1420 berichten
- 1405 stemmen
Na het herzien van de The Lord of the Rings trilogie, heb ik deze er bij gepakt. Verschillen zijn er direct, maar toch verschijnt hier al snel een amulet, waar veel om te doen is. Geen ring, maar toch. Deze Disney productie is natuurlijk wel een stuk luchtiger en aardser. Wel is het fijn dat het na de introductie wat straffer wordt en zelfs een beetje creepy. Johnny Depp ziet er goed uit in zijn piratenoutfit, maar zet niet zijn beste rol neer in deze succesvolle film. De komende delen ken ik nog niet en ik ben benieuwd of de amusementswaarde van dit leuke deel gehandhaafd blijft.

MindlessAssassin
-
- 490 berichten
- 252 stemmen
Inmiddels was het alweer ruim 12 jaar geleden dat ik voor het laatst een van de Pirates of the Caribbean films had gezien. Ik kon me eigen ook van geen enkele film nog iets herinneren, dus ik ging er vrijwel blind in met dit eerste deel.
Dit eerste deel is overigens écht tof ook al heeft het een niet al te bijzonder plot, maar het is gewoon erg vermakelijk dankzij de toffe vecht scènes, geweldige score, luchtige humor en toffe kostumering. Alleen waren de acteerprestaties niet altijd even best, met name Bloom en Knightley waren niet overtuigend. Depp & Rush compenseren dat gedeelte wel enigszins, maar het irriteerde me af en toe wel. Sowieso irriteerde Bloom mij veel in het begin van de vorige eeuw, omdat hij niet weg te slaan was uit Hollywood. Elke film die je onderhand keek zat hij wel weer in.
7.5

Capablanca
-
- 1158 berichten
- 1565 stemmen
Als ik het grote euvel van deze film in één zin zou moeten benoemen, zou ik zeggen: het is eigenlijk een kinderfilm.

Onceuponanytime
-
- 753 berichten
- 995 stemmen
Avontuur in drukletters. Het verhaal duurt meer dan twee uur maar raast als een sneltrein voorbij. Dit door de prachtige beelden ( kostuums, make-up, landschappen,... ), de actie en de bijzondere 'gedragingen' van Johnny Depp

Supernatural
-
- 986 berichten
- 836 stemmen
Gisteren dit deel herzien.kwam er achter dat ik nog niet eens had gestemd.slecht zeg!maar beter laat dan nooit.maar echt een goeie film.geniet elke keer weer.echt een super rol van johnny depp.de rest van de cast ook goed.en een goed verhaal.de hele reeks blijft goed.de ene mischien iets beter dan de ander.maar heb nu me weer prima vermaakt.

mrklm
-
- 10420 berichten
- 9399 stemmen
Elizabeth [Keira Knightley], de dochter van Gouvernerr Weatherby Swann [Jonathan Pryce], wordt ontvoerd door de bemanning van Kapitein Barbossa [Geoffrey Rush]. Hoewel de Gouverneur wil dat zijn dochter trouwt met Norrington [Jack Davenport] is de heimgelijk verliefde Will Turner [Orlando Bloom] degene die zijn leven op het spel zet om Elizabeth te bevrijden. Daarvoor roept hij de hulp in van de eigenzinnige, onberekenbare Kapitein Jack Sparrow [Johnny Depp] die met Barbossa nog een appeltje te schillen heeft. Eerste uit een lange reeks aan avonturenfilms gebaseerd op de gelijknamige Disney-attractie is gemakkelijk verteerbare nonsens vol verwijzingen naar andere (veelal betere) piratenfilms en zit voor karikaturen, maar de (acteer)duellen tussen Depp en Rush houden dit vermakelijk, ook al duurt het onnodig en veel te lang. Vervolg: Pirates of the Carribbean – Dead Men’s Chest.

blurp194
-
- 4991 berichten
- 3884 stemmen
Misschien wel de ultieme piratenfilm.
En qua timing ook wel perfect - er had al jaren niemand meer wat geprobeerd in dit genre. The Goonies, maar ja, dat was al helemaal niet serieus, en die verfilmingen van de boeken van Wilbur Smith en Jack Higgins hadden een budget wat deze film al aan de poster opgemaakt heeft. Soit, het is gedaan, en de timing was perfect, dat wou ik maar zeggen.
Depp is natuurlijk ook prima en zeker in dit eerste deel - voordat hij de kans kreeg om te gaan vervelen met zijn maniertjes. Zijn introductie in het verhaal is ook wel echt geniaal te noemen, met de laatste stap die nog maar net de steiger haalt. En dan de rijkdom van het verhaal nog - elke scene weer bevat talloze details die je pas opvallen bij de zoveelste kijkbeurt. Wat dat betreft eigenlijk echt niet goed om de extras en making of te kijken, want dat bederft het echt voor het plezier van vijf, tien, vijftien jaar later, waar je misschien op eigen houtje ontdekken zou hoe de wijn klotst of hoe de appel gegeten wordt.
En evengoed is dit Knightley's mooiste rol wel - niet alleen dat ze van het scherm af straalt, maar ook dat ze beter speelt, nog nergens de wat bekkentrekkerige nerveuze glimlachjes laat zien die haar latere rollen zo kenmerken. Of Orlando Bloom - meteen die zouteloze Legolas weer vergeten. Al worden ze wel allemaal weggespeeld door Rush, vanzelf. Een ouwe zak cast je niet zonder pardon, denk ik dan.
In de kleinere rollen is het wel wat tevaak de slapstick die de overhand neemt naar mijn smaak. Dat gedoe met dat oog, om maar even wat te noemen. Een keer was al genoeg. En wellicht gaat datzelfde ook wel op voor de rest van de film, of erger nog, voor de hele serie die daarna nog komen zou. Een goed idee is leuk, maar je moet ook weten wanneer het genoeg is, en daar laat Verbinski toch een paar scenes onterecht op de tafel liggen.
Als enige echt ernstige kritiek heb ik dan dat de herkijkbaarheid best laag scoort. Maar dat ligt ook beslist wel aan hoe sterk de meeste scenes zijn - je weet nog wat er gebeurt, zeg maar. Dat kan je toch niet echt als een nadeel zien.

Ste*
-
- 2023 berichten
- 1344 stemmen
Na jaren weer eens gekeken omdat ik benieuwd was hoe deze film zich houdt na bijna 20 jaar. En ik moet zeggen dat het op bijna alle vlakken een bijna perfecte film is. De productie, de editing is 100% on point, de effecten kunnen er anno nu nog verrassend mee door, acteerwerk van iedereen is sterk, de muziek is waarschijnlijk de meest bekend geworden filmscore van deze eeuw.
Op bijna alle vlakken dus, want waarom dan toch die 3,5*? Omdat veel scènes zo’n beetje twee keer te lang doorgaan, en het verhaal me nauwelijks tot niet weet te boeien. Ik weet van de volgende films nog dat ze qua plot dermate onnavolgbaar werden dat ze bijna onkijkbaar werden, maar deze film heeft dat ergens ook al wel. Of het ligt gewoon aan mij dat het plot (en hoe deze zich uitrolt) van deze films gewoon niets voor mij zijn. Na een half uur kijken begin ik al te zuchten omdat ik het ergens allemaal zo oninteressant vind. Sommige scènes zijn wel leuk, en op meta-filmniveau valt er vaak nog wel van de film te genieten (en natuurlijk van Jack Sparrow, moet toch even obligaat genoemd worden), maar dat is het dan ook wel voor mij.
Blijft staan op 3,5* en no way dat ik me nog waag aan de andere delen.

N00dles
-
- 601 berichten
- 2278 stemmen
Herkijk na vele jaren. En eigenlijk denk ik er nog steeds vrijwel hetzelfde over: het is een mooi gemaakte, avontuurlijke film die technisch uitstekend in elkaar zit, met goed acteerwerk, een mooie score en special effects, maar is het daarmee echt een leuke film om te zien? Mwa, gaat. Na een uur ben ik er wel klaar mee. Het is gewoon een te lange zit die een stuk korter had gekund.
Het plot is gewoon niet zo boeiend, de humor is vaak wat flauwig, de meeste personages zijn niet súperleuk (vooral Will Turner heeft nul persoonlijkheid) en alles is doordrenkt met een typisch avonturenfilm-sausje.
Johnny Depp en Geoffrey Rush maken er echter nog wel iets leuks van, vond ik. Dus ja, kijkbaar, bij vlagen vermakelijk, maar de hype (en het enorme uitmelken met vervolgdelen) was wat overdreven.
Een 3* verdient ie echter ook weer niet, verhoogd naar 3,5*

Kondoro
-
- 11300 berichten
- 2760 stemmen
Na vijf jaar weer eens even herzien, toch na alle online commotie om Depp. Blijft toch één van mijn leukste nostalgische films, en in mijn ogen toch wel één van de beste personages van de beste man. Heerlijke zit die voorbij vliegt.

Gerlof78
-
- 670 berichten
- 490 stemmen
Mooie en grootse piratenspektakel film, een avonturenfilm waar je u tegen zegt met mooie locaties, goeie actie, mooie CGI en een goed spelende cast. Over het verhaal en Captain Jack Sparrow hoef ik niks te zeggen wat dat weet iedereen wel zo'n beetje. Deze blijft elk jaar samen met deel 2 en 3 een plezier om naar te kijken, vooral met een lekker pintje en snacks erbij zeker

ibendb
-
- 4662 berichten
- 2924 stemmen
Nog steeds de ultieme piratenfilm.
Alles klopt zo’n beetje: de casting, de actie, muziek… Oh, die muziek. Dit is een van de beste soundtracks ooit gemaakt. Niet alleen het welbekende ‘He’s A Pirate’ maar ook de rest van de film wordt bijgestaan door Hans Zimmers sublieme score. Mix hier een gezonde portie lichte scares en keicoole zwaardgevechten bij en je hebt de eerste POTC. Nog steeds de beste imo.
Iedereen spreekt over Depp maar Geoffrey Rush geeft hier nochtans ook een fantastische prestatie neer. Je merkt dat hij zich enorm hard amuseert zonder teveel overacting. Barbossa is een geweldige villain.
Als laatste zijn de knipogen naar Walt Disney’s originele attractie de kers op de taart.

The Oceanic Six
-
- 60502 berichten
- 4089 stemmen
Herziening gedaan, volgens mijn Moviemeter-log alweer ruim 11 jaar geleden voor het laatst gezien. The curse of the Black Pearl blijft voor mij een blauwdruk van hoe een perfecte blockbuster eruit moet zien. Deze mag zich zonder moeite voegen bij legendarische films als Star Wars, Indiana Jones en Back to the feature.
De film ziet er fantastisch uit met prachtige locaties, decors en kleding, maar het is ook een buitengewoon vermakelijk verhaal dat bijna volledig wordt gedragen door Captain Jack Sparrow, de ultieme rol van Johnny Depp. Al zijn Geoffrey Rush en Keira Knightley ook heel goed in vorm. Knightley heeft pit en ziet er prachtig uit en Rush is grandioos als Barbossa. De ultieme tegenspeler die Depp hier nodig had.
Depp was hierna nog vier keer Jack, maar nergens haalt hij het niveau dat hij hier haalde. Hij werd in latere delen soms wat irritant met zijn maniertjes en het constant dronken zijn. Hier is nog een echt goede balans tussen avontuurlijk en humoristisch zijn. Deze is film is dan ook veruit de beste van de reeks en de muziek blijft ook tijdloos en mag zich meten met de beste filmsoundtracks aller tijden. Iedereen kent de tune van Pirates ook wel.
Ik kan hier gewoon weinig negatiefs over zeggen. Hoogstens dat de film een wat lange aanloop nodig heeft om echt op volle toeren te komen en soms bepaalde scènes iets te lang maakt, maar eigenlijk is het van begin tot eind gewoon ontzettend leuk. Beetje getwijfeld om te verlagen naar 4 sterren, maar toch doe ik het niet. Deze film verdient gewoon die topscore.
4,5* blijft staan.

bertkruijswijk
-
- 45 berichten
- 122 stemmen
Het origineel blijft het best! Hoewel ik de delen die erna kwamen ook nog redelijk goed vond, kunnen zij niet tippen aan deze film. Hier is alles op zijn best: de humor, de personages, het verhaal.
Het verhaal is vrij simpel: Elizabeth wordt door kapitein Barbossa ontvoerd op zijn schip de Black Pearl, omdat hij haar nodig heeft om een bepaalde vloek op te heffen, die Barbossa en zijn bemanning teistert. Will Turner wil haar redden, en gaat samenwerken met de piraat Jack Sparrow om Elizabeth te vinden. Jack gaat daarop in, vooral omdat hij zijn schip terug wilt, en hij weet dat Will eigenlijk de persoon die de vloek kan opheffen, en Jack hoopt met behulp van hem te kunnen onderhandelen met Barbossa over de Black Pearl. Een vrij eenvoudig verhaal dus, maar meer heb je ook niet nodig om ervan te kunnen genieten, want er gebeurt genoeg. Van gevechten tot achtervolgingen tot spannende gebeurtenissen, het vermaakt van begin tot eind.
Ook de humor is hier perfect, met dank vooral aan Jack Sparrow, die geweldig wordt gespeeld door Johnny Depp. Ook heb ik erg kunnen lachen om die twee mariniers, die twee piraten waarbij eentje zijn oog steeds kwijtraakt en het aapje. Geoffrey Rush doet het erg goed als Barbossa. Samen met Depp vind ik hem de ster van de film, want de andere hoofdrolspelers Orlando Bloom en in mindere mate Keira Knightley vind ik niet al te super.
Soundtrack is natuurlijk heel iconisch, de beelden zijn mooi geschoten en met de actie en de spanning zit het wel goed, dus voor mij een top film. Enige minpuntje is de speelduur, die had iets korter gekund, want het is een aardig lange film toch wel.

Jynxter
-
- 468 berichten
- 404 stemmen
Een avonturenfilm zoals een avonturenfilm bedoeld is. Alles erop, alles eraan en alles van hoog niveau.

Lovelyboy
-
- 3613 berichten
- 2679 stemmen
Gisteravond zomaar voor de herkijk van de eerste Pirates en bij voorbaat had ik het gevoel dat die niet alleen prettig ging worden maar ook een verhoging qua cijfer ging betekenen, en dat kwam uit.
En je hoeft niet lang te wachten of veel moeite te doen, om je snel op te laten slokken door deze ontzettend aangename vlotte mix van actie, humor, spektakel, vette karakters, een zeer sterke cast, art design, een toefje romantiek, locaties, decor en CGI. Het klopt allemaal net als de aanstekelijke soundtrack van Hans Zimmer. Dat er wel eens wat foutjes insluipen zoals Turner en Jack die zomaar tegen een immens stijle achterkant van een schip op kunnen klimmen, of dat op dezelfde plek kennelijk een bootje klaar ligt voor Elizabeth's ontsnapping zien we door de vingers.
Want Pirates verveelt geen moment, er gebeurt van alles, karakter Jack is de uitvinding van de eeuw, poets het koddige piratenstel ook niet uit, ziet Knightley er hier best lekker uit met een beetje puppyvet, is de zeeslag fantastisch, is Jack meester in bedrog en dubbel bedrog, en is de humor top zoals met de ezel in de smederij of de vork in het houten oog. Dan zou ik overigens nog bijna Geoffrey Rush vergeten in een werkelijk heerlijke rol en praktisch onherkenbaar. Waar ik Pirates eerder wel eens uitmaakte voor vlot vermaak zonder teveel inhoudt waardeer ik nu veel meer de complete mix die de film toch wel naar next level tilt en erg sterk maakt.

The Oceanic Six
-
- 60502 berichten
- 4089 stemmen
Waar ik Pirates eerder wel eens uitmaakte voor vlot vermaak zonder teveel inhoudt waardeer ik nu veel meer de complete mix die de film toch wel naar next level tilt en erg sterk maakt.
Wat mij betreft kan deze Pirates 1 zich meten met de allerbeste avonturenfilms ooit gemaakt. Niveautje Raiders of the lost Ark en The empire strikes back.

amenmalek
-
- 321 berichten
- 480 stemmen
Herzien en tja, het is een enorm feest der herkenning. Prima film, top entertainment , fijne cast, goede acteerprestaties. Het blijkt en blijft een stukje fraaie filmhistorie en anno 2024 is daar geen speld tussen te krijgen. En tot slot: wat een muziek he..... wauw.

80&90’s Nostalgia
-
- 267 berichten
- 333 stemmen
Will Turner: You Cheated!
Jack Sparrow: Pirate
Deze fantasy avonturen film na lange tijd weer herzien op bluray. Er is een 4K uitgave, maar door de enorm slechte reviews laat ik deze links liggen. Hopelijk krijgt deze franchise ooit nog een compleet nieuwe scan en Dolby Atmos mix, want de films staan nu bekend als één van de slechtste 4K’s op de markt. Jammer, want dat verdient deze franchise niet.
Disney nam hier een risico om het piratengenre (of voor de kenners “swashbuckler films”) nieuw leven in te blazen. Al jarenlang durfden regisseurs zich hier niet meer aan te wagen. Waar flops als “Cutthroat Island” en “Treasure Island” zonken als een baksteen, had dit schip 2 uur lang de wind in de zeilen. Met een budget van 140mil haalde de film ruim 650mil binnen.
Gebaseerd op de poppen attractie met mechanische zeerovers van de Disney parken. De film opent meteen al ijzersterk met de legendarische introductie van Jack Sparrow die in de haven arriveert, en de rol van z’n leven speelt. Depp haalde zijn inspiratie voor character Sparrow van Rolling Stone gitarist Keith Richards. Sommige zeggen gepikt, maar beter goed gepikt dan slecht bedacht zou ik zeggen. Geoffrey Rush zet ook een sterke villain neer als Barbossa en mag zich zeker meten aan Depp. Bloom en Knightly mogen ook zeker benoemd worden, Knightly die hier pas 17 jaar was.
Al met al een tijdloze film met mooie kostuums, fraaie locaties en niet te vergeten de epische soundtrack van de legend Hans Zimmer.
Kwamen nog 4 vervolgen, maar dit blijft voor mij de beste, hoewel deel 2 ook erg sterk was.
This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow!

filmfan0511
-
- 1047 berichten
- 1079 stemmen
Ik heb recent alle vijf Pirates of the Caribbean-films nog eens bekeken, achter elkaar, wat ik denk ik nog nooit eerder gedaan heb. Met vier en vijf erbij dan, bedoel ik; de eerste drie heb ik als kind/tiener wel zo ongeveer kapot gekeken. Een niet verrassende conclusie mag dan wel zijn dat Curse of the Black Pearl de beste is en er met kop en schouders bovenuit steekt, maar ik heb wel genoten van de hele rit. Het blijft, mede geholpen door een groot jeugdsentiment, een franchise die me nauw aan het hart ligt. En deze eerste film is en blijft gewoonweg een perfecte avonturenfilm die zich in het selecte rijtje van de genre-toppers mag plaatsen, naast bijvoorbeeld Raiders of the Lost Ark of Star Wars. Van begin tot einde is dit zovéél beter dan je ooit zou mogen verwachten eigenlijk.
De typische Caraïbische setting, met Port Royal, de eilandjes, de open oceanen, de griezelige en spooky elementen, de prachtige visuele én praktische effecten, de aankleding van de sets maar ook van de iconische personages; alles bevindt zich hier op het hoogste niveau. Humor, avontuur en actie wisselen elkaar in een perfect tempo af, met ook genoeg rustmomenten en ruimte voor de personages om plaats in te nemen. Johnny Depp speelt als Captain Jack Sparrow de rol van zijn leven hier, en is instant in zijn eerste scène iconisch. Het blijft een leuk personage in de volgende delen, maar hij is wel op z'n best hier. Vooral omdat de film niet vollédig om hem draait, maar hij vooral het plot een beetje stuurt. Ook Geoffrey Rush als Barbossa blijft wel een favoriete rol van me. Hij en z'n crew vormen de perfecte villains, nog los van het hele 'vervloekte' element. Will en Elizabeth zijn niet de meest boeiende personages, maar hoeven dat ook nauwelijks te zijn, omdat de rest rond hen zo iconisch en kleurrijk is.
En wat ziet alles er vooral nog zo goed uit. Niet dat het een oude film is natuurlijk, maar ik was opnieuw verbaasd over hoeveel beter dit eruitziet dan de meeste huidige blockbusters; en nog niet een beetje. Het praktische speelt daar een grote rol in, maar dan heb ik het ook vooral over de CGI. Gore Verbinski heeft hier werkelijk een avonturenfilm van gemaakt die de tand des tijds heel gemakkelijk zal blijven doorstaan. Jeugdsentiment met een grote J voor mij, maar ook daarbuiten om en vandaag de dag nog steeds een héél sterk staaltje blockbustercinema.
4.5* blijft uiteraard staan.

JessicaD
-
- 470 berichten
- 540 stemmen
Hoewel ik er wel van heb genoten herinner ik mij de film eigenlijk nog leuker. Maar het feit dat ik op dat moment met buikgriep op de bank lag en alleen maar aan de buikkramp kon denken kan hier ook mee te maken hebben gehad. Natuurlijk is captain Jack Sparrow het leukste aan de film en moet je regelmatig om hem lachen. Hij speelt de rol dan ook voortreffelijk. Verder is het verhaal makkelijk volgbaar en een mooi afgerond geheel.

Basto
-
- 11241 berichten
- 7191 stemmen
De film stond niet hoog op mijn herzieningslijst maar ik kon de 4k box voor een fijn prijsje krijgen en vanavond deel 1 herzien.
Toch wel een fijne vlotte actiekomedie. De 4k transfer heeft wel iets te veel dnr maar echt storend vond ik het niet. Meer een gemiste kans. De andere transfers schijnen beter te zijn.
Verder heeft de film een lekkere soundtrack en dat zelfde kan gezegd worden over Keira Knightley.
Kleine 4*
Pre- en sequels

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
2017
247 reacties

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
2011
1.288 reacties

Pirates of the Caribbean: At World's End
2007
3.341 reacties

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
2006
2.178 reacties
Gerelateerd nieuws

'Pirates of the Caribbean'-acteur Orlando Bloom sluit een terugkeer niet uit: 'Wie weet'

Keira Knightley keert definitief niet terug naar 'Pirates'-filmreeks: 'Ik heb er een hele rare band mee'

Producent Jerry Bruckheimer will Johnny Depp terug als Jack Sparrow in nieuwe 'Pirates'-film: 'Als het aan mij ligt, zou hij erin zitten'

'Pirates of the Caribbean'-vervolg definitief van tafel: 'Hoeven niet te wachten op bepaalde acteurs'
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.910 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.680 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.496 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.518 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.343 reacties

The Lion King
Animatie / Familie, 1994
1.307 reacties
Gerelateerde tags
exotic islandblacksmitheast india companygoudhuwelijksaanzoekmutinyjamaicaskeletonbritish empiredochtergovernorwooden eyegold coin piraatalcoholischswashbuckler18de eeuwcaribische zeepost-credits scenepirate shipbritish navycapuchin monkeytortuga based on theme park rideexcited
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2025 MovieMeter B.V.