Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 143 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gore Verbinski
Met onder meer: Johnny Depp, Geoffrey Rush en Orlando Bloom
IMDb beoordeling:
8,1 (1.310.701)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 augustus 2003
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
"Prepare to be blown out of the water."
Jack Sparrow, de afgedankte kapitein van het beroemde spookschip The Black Pearl, wil zijn schip terug. De nieuwe kapitein, Barbossa, ontvoert Elizabeth Swann tijdens één van hun veroveringen, omdat Elizabeth de enige lijkt die er voor kan zorgen dat de vloek van Cortez, die op Barbossa en zijn crew rust, wordt opgeheven. De ware persoon die de vloek kan opheffen is echter Will Turner, die smoorverliefd is op Elizabeth. En dus schakelt Will, om Elizabeth te redden, de enige in die de thuishaven van The Black Pearl kent: Kapitein Jack Sparrow.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,1 / 1310701)
- Trailer (YouTube)
- Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jack Sparrow
Will Turner
Elizabeth Swann
Hector Barbossa
James Norrington
Weatherby Swann
Pintel
Ragetti
Gillette
Murtogg
Video's en trailers
Reviews & comments
Sam_Bracke
-
- 237 berichten
- 289 stemmen
dit is zeker een super film, mooi verhaal, mooie akties en vooral goede acteurs, vooral Johnny Depp als Jack Sparrow, die rol was echt voor hem gemaakt:D ik kan niet wachten op het vervolg
Riddick
-
- 434 berichten
- 650 stemmen
Ik vind wel dat acteurs de film maken..
Er zijn genoeg films waar de acteurs slecht voor zijn gekozen.. neem Pirates of the Caribbean.. Ik vind Keira Knightley niet goed in deze film.. aan het begin wel maar later in de film begint ze me te iriteren.. Maar Johnny Depp speelt zoals altijd weer Meesterlijk en zonder hem in deze film als jack sparrow zou het al heel wat minder 'leuk' zijn.
Orlando speelt zoals altijd, niet geweldig maar ook niet slecht.. Je ziet hem maar denkt niet van WOW wat een acteur, maar ook niet van die kan er niks van.. eigenlijk denk je niks bij hem
.. lol.. maar deze film heeft gewoon een goed verhaal met een dosis humor, daarnaast goed gefilmd en mooie lokaties. En om het nog compleet te maken zijn de acteurs goed.. 5* heb me erg vermaakt bij deze film..
timmem
-
- 61 berichten
- 2708 stemmen
Ik kan me deze film niet indenken zonder johnny depp erin, wie had er voor hem in de plaats zo'n goede rol neer kunnen zetten. Ik vind dit overigens een geweldig leuke film met goeie humor zeer goed acteerwerk en geweldige muziek.
lildevil
-
- 7 berichten
- 18 stemmen
Ik vond het eigenlijk niet zo'n geweldige film, maar ik ben dan ook niet echt een fan van Orlando Bloom en kan me mateloos irriteren aan hem. Wel vind ik dat Depp een goede personage neerzet.
waidman
-
- 2466 berichten
- 273 stemmen
Deze rol was Depp op het lijf geschreven, kon me ook moeilijk iemand anders voor stellen in deze rol. De special effects zijn verbluffend en de actie is goed gedoseerd. Alleen Bloom valt een beetje uit de toon, het lijkt wel of hij voortdurend last heeft van een te strakke broek, op een of andere wijze durft hij geen flair aan de rol te geven. Het duo piraten wat voortdurend voor blunders zorgt is prachtig, vooral de scenes waarin ze verkleed in de roeiboot zitten zijn prachtig.
Avitas Sibannac
-
- 521 berichten
- 621 stemmen
Nu pas (volledig) gezien en ik ben aangenaam verrast. Meer dan 2 uur puur vermaak. Een érg leuke film met veel grappige momenten. Special effects zijn bijzonder knap! Er wordt sterk geacteerd door hele cast, vooral door Depp natuurlijk, die steelt de show met z'n hilarische Jack Sparrow personage.
Ik zou me niet meteen kunnen voorstellen dat iemand anders geschikt zou zijn voor deze rol.
Enige minpunten kan ik niet meteen bedenken dus,
4,5 sterren.
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
mensen zeiden er van alles over dat voor ik die film zag het verhaal kenden. dat bederfde de lol een beetje. ik werd onverwacht uitgenodigt om hem te kijken terwijl ik liever wat anders deed.
3,5 sterren
Braakkie
-
- 11 berichten
- 27 stemmen
Wat een actuer, die Johnny Depp.
Ook die piraten zien er erg stoer uit. Ik denk alleen dat je voor veel diepgang bij andere films moet zijn.
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
Ik kan niet wachten tot het volgede deel uit komt in augustus!
Goed nieuws: 20 juli (in Nederland)...! 
Slater (crew films & series)
-
- 1347 berichten
- 8996 stemmen
Leuke film. Veel humor ook dankzij Depp
, maar ook natuurlijk vooral mooie muziek.
Julie
-
- 574 berichten
- 318 stemmen
Goed nieuws: 20 juli (in Nederland)...! 
in belgië pas 2 augustus 
Thomas83
-
- 4031 berichten
- 3636 stemmen
Leuke film. Niet heel bijzonder allemaal, maar de special effects zijn mooi, er wordt goed geacteerd, de film is een mooie mengeling van actie en humor, en het thema-liedje is erg goed vind ik.
Pirates of the Caribbean is een goede keuze als je je gewoon wilt vermaken met een film met niet al te veel diepgang.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Gewoon een filmpje om lekker bij onderuit te zakken en verstand op nul en draaien maar. Johnny Depp steelt, opnieuw, de show als doorgedraaide piraat. Gewoonweg top geacteerd. Het verschil met Orlando Bloom is goed te zien, hij loopt een beetje als een schoothondje achter z'n kompaan aan. Op naar het vervolg!
4*
JorritS
-
- 271 berichten
- 673 stemmen
Superfilm. Het gehele sfeertje, voornamelijk door de muziek is fantastisch. 4*
silhoupin
-
- 238 berichten
- 213 stemmen
Een verbluffende, fantastische film met prachtrollen, zeer mooi camerawerk-en effecten, een sterk verhaal en een zeer episch einde dat smeekt om een vervolg.
In deze film speelt johnny depp ongetwijfeld één van zijn beste rollen in zijn carriere, geld ook voor keira knightly die zeer mooi overkomt in dit verhaal. orlando bloom speelt goed maar niet echt om te zeggen zeer goed, hij heeft veel betere rollen gespeeld.
maar zonder twijfel draagt johnny depp deze film zonder moeite met zeer veel stijl en klasse en dankzij hem is de film ook zo goed.
geoffrey rush is ook zeer krachtig als half dooie piraat en speelt zijn rol overdreven maar wel zeer goed.
Zeer mooi camerawerk ook, dat kan verbinski goed, de effecten passen heel goed in deze film.
dus samengevat een prachtig overdreven piratenfilm met een johnny depp die de film helemaal draagt, zeer mooi camerawerk en verbluffende acteerprestaties.
dit kan niet anders dan een 4 betekenen
Dennis Evahi
-
- 842 berichten
- 565 stemmen
Hele mooie film. Mooie personages, mooi in beeld gebracht. Mooie effecten. Klinkt misschien wat afgezaagd maar kortom: het is een mooie film! Mooie DVD special edition uitgave, gaaaaaaaaf.
****-sterren
Maze
-
- 10 berichten
- 207 stemmen
Goeie film, weet me tot het einde te boeien. Dit komt vooral door Depp zijn humor in deze film is erg leuk. Ik heb meerdere keren om hem gelachen.
4*
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ach, ik kijk er nu al drie jaar tegen aan op mijn kamer, gaat je vervelen geloof me 
Nog acht stemmen trouwens en dan zijn er 2.000 mensen die deze film hebben gezien.
Witch-king
-
- 230 berichten
- 411 stemmen
Ik heb deze film net voor de 2e keer gezien, hij is en blijft mooi.
Zeker 5 sterren
Costa
-
- 44 berichten
- 169 stemmen
persoonlijk hou ik niet van heldenfilms, pirates is er zo'n eentje. ik heb me ook zeker niet vermaakt bij pirates en ben ook beetje teleurgesteld (ik had iets heel anders verwacht). daarbij moet ik wel zeggen dat het acteerwerk van johnny dep uistekend was.
Starry Night
-
- 184 berichten
- 162 stemmen
Wat een actuer, die Johnny Depp.
Ook die piraten zien er erg stoer uit. Ik denk alleen dat je voor veel diepgang bij andere films moet zijn.
Ja, en voor je benodigde portie vitamines neem je een appel. Waar sláát dit op? Wees blij dat er een breed scala aan films is. Diepgaand en minder diepgaand. De boog kan niet altijd gespannen zijn.
persoonlijk hou ik niet van heldenfilms, pirates is er zo'n eentje. ik heb me ook zeker niet vermaakt bij pirates en ben ook beetje teleurgesteld (ik had iets heel anders verwacht). daarbij moet ik wel zeggen dat het acteerwerk van johnny dep uistekend was.
Wat had je dan verwacht van een piratenfilm?
finaldestiny
-
- 163 berichten
- 126 stemmen
leuke film, vooral Johnny depp is fantastisch een erg vermakelijke film kijk uit naar deel 2.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Ja, en voor je benodigde portie vitamines neem je een appel. Waar sláát dit op? Wees blij dat er een breed scala aan films is. Diepgaand en minder diepgaand. De boog kan niet altijd gespannen zijn.
Wat een zweepslagen deel jij uit zeg. Er wordt niet over voordeel of nadeel gesproken, alleen over dat er minder diepgang in de film zit. Dan hoeft er niet meteen zo'n reactie achteraan.
stefkuh
-
- 54 berichten
- 211 stemmen
geweldige film! sterk verhaal en spanning blijft erin zitten. De acteerprestaties zijn super, vooral van johnny depp. De rol van Jack Sparrow is voor hem gemaakt. Super gewoon!
****1/2
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Eén van de betere pure entertainmentfilms van de laatste jaren. Gewoon verstand op nul en lekker wegkijken dit!
4*
enzyme
-
- 84 berichten
- 832 stemmen
Geweldige film!!! Ondertussen 4 keer gezien en blijft goed.
Orlando Bloom speelde goed en Johnny Depp was fantastisch.
Binnenkort komt ook de 2de film uit waarvan ik persoonlijk minder verwacht, vooral omdat deze wel heel goed was.
4.5 sterren
Pre- en sequels

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
2017
248 reacties

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
2011
1.288 reacties

Pirates of the Caribbean: At World's End
2007
3.342 reacties

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
2006
2.179 reacties
Gerelateerd nieuws

'Pirates of the Caribbean'-acteur Orlando Bloom sluit een terugkeer niet uit: 'Wie weet'

Keira Knightley keert definitief niet terug naar 'Pirates'-filmreeks: 'Ik heb er een hele rare band mee'

Producent Jerry Bruckheimer will Johnny Depp terug als Jack Sparrow in nieuwe 'Pirates'-film: 'Als het aan mij ligt, zou hij erin zitten'

'Pirates of the Caribbean'-vervolg definitief van tafel: 'Hoeven niet te wachten op bepaalde acteurs'
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.351 reacties

The Lion King
Animatie / Familie, 1994
1.309 reacties
Gerelateerde tags
exotic islandblacksmitheast india companygoudhuwelijksaanzoekmutinyjamaicaskeletonbritish empiredochtergovernorwooden eyegold coin piraatalcoholischswashbuckler18de eeuwcaribische zeepost-credits scenepirate shipbritish navycapuchin monkeytortuga based on theme park rideexcited
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









