• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.766 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.408 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Texas Chain Saw Massacre (1974)

Horror / Thriller | 83 minuten
3,38 1.325 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 83 minuten

Alternatieve titels: The Texas Chainsaw Massacre / Slachting met de Kettingzaag / De Kettingzaag

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tobe Hooper

Met onder meer: Marilyn Burns, Paul A. Partain en Gunnar Hansen

IMDb beoordeling: 7,4 (209.505)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Texas Chain Saw Massacre

"Who will survive and what will be left of them?"

18 augustus 1973. Als Sally Hardesty hoort dat het graf van haar grootvader door vandalen werd geschonden, trommelt ze haar vriend Jerry, haar gehandicapte broer Franklin en haar vrienden Pam en Kirk op om te onderzoeken wat er precies gebeurd is. Onderweg nemen ze een vreemde lifter mee, die zichzelf tot hun grote ontzetting in zijn hand snijdt. De tieners dumpen de man langs de kant van de weg en rijden snel verder. Helaas komen ze zonder benzine te zitten en moeten ze noodgedwongen aanbellen bij een luguber uitziend huis.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sally Hardesty

Jerry Huberman

Franklin Hardesty

Kirk Waisanen

Pam Willard

The Hitchhiker

Leatherface

Window Washer

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Tsja, ken wel een paar effectieve gore momenten uit horrorfilms, maar eigenlijk is de meeste gore redelijk inwisselbaar tegenwoordig en kijk je er inderdaad amper meer van op.. zeker niet omdat allerlei actiefilms inmiddels ook volgepropt zitten met afgehakte hoofden, ontploffende lichamen en uit hun kas springende ogen


avatar van Muchacho

Muchacho

  • 115 berichten
  • 0 stemmen

orbit schreef:

Tsja, ken wel een paar effectieve gore momenten uit horrorfilms, maar eigenlijk is de meeste gore redelijk inwisselbaar tegenwoordig en kijk je er inderdaad amper meer van op.. zeker niet omdat allerlei actiefilms inmiddels ook volgepropt zitten met afgehakte hoofden, ontploffende lichamen en uit hun kas springende ogen

Mjah ik denk dat de meeste er zo over denken. Ik ben volgens mij ook de enige die de remakes vaak leuker vind dan het origineel.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Van The Thing en The Fly vind ik ook de remake beter, maar bij deze is de remake veel te gelikt. Lelijke mensen afskachten bij slecht licht is toch veel naarder dan achter wat modellen aanrennen bij een prachtige zonsondergang.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

"Babes" zouden ze sowieso moeten weren uit horrorfilms en helaas krijg je daar bij remakes veel te veel mee te maken. Als we dan toch gaan vergelijken...

Ten eerste vind ik de lifter uit het origineel vele malen creepier (onaangenamer) dan het suïcidale meisje uit de remake. Ten tweede de vieze, rauwe, autenthieke jaren '70 sfeer die deze film uitwasemt ontbreekt totaal in de remake. Met joints maak je het nog geen jaren '70. Ook vind ik in deze film de moorden veel willekeuriger; niemand is veilig. In de remake is er een meisje dat tegen het roken van hash is... Gôh, zou ze het misschien overleven? En deze gestoorde familie komt echt gestoord over en niet geforceerd gestoord (beter kan ik het niet uitleggen). En op informatie, dat Leatherface geadopteerd is, zit ik al helemaal niet te wachten. Dat is weliswaar uit The Beginning, maar dat vind ik wel zo'n dooddoener. Totaal oninterssant.

En ik vind het zo geweldig, dat deze film op het laatst alleen nog maar gegil en geren is. Geweldig!


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

De spijker op de kop, psycholamp!


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Precieso!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Babes weren uit horrorfilms? Slecht plan. Toch wel een onmisbaar detail in het genre.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Valt een beetje te zien welke kant de film uit wil. In trashy exploitation (ook maar een klein onderdeel van horror) : akkoord. Maar de TCM remakes nemen zichzelf bloedserieus en pretenderen voornamelijk rond suspense te draaien. In zo'n films zit ik echt niet te wachten op een horde bimbo's die nog eens extra dramatisch acteren in de hoop de overstap van soap opera naar cinema waar te maken.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Maar in een suspense is er toch ook wel ruimte voor. Wat eyecandy maakt toch niet het verschil tussen serieuze of niet serieuze pretenties? Al is dit per individu verschillend, al vind ik dit altijd wel een erg charmant element van horror, ook niet echt subgenre gebonden imho


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Zolang het maar niet van die overdreven gladde siliconenbabes zijn, die verpestten in dit geval ook de remakes en het jaren 70 sfeertje wat bedoelt was. En enige overtuiging in de angst en de horror kan ook geen kwaad, misschien toch eens proberen iets betere actrices van straat te vissen.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Naomi Watts schreef:

Maar in een suspense is er toch ook wel ruimte voor. Wat eyecandy maakt toch niet het verschil tussen serieuze of niet serieuze pretenties? Al is dit per individu verschillend, al vind ik dit altijd wel een erg charmant element van horror, ook niet echt subgenre gebonden imho

Er is nog een verschil tussen eyecandy en babes. De meiden in het origineel mogen er ook zeker wezen. Maar hun seksualiteit wordt nergens uitgebuit, waar dit in de remake op een nogal videoclip-achtige wijze gebeurt (de Michael Bay-touch ). Niet dat daar zoveel mis aan is, maar zo'n films vind ik per definitie wel minderwaardig aan de classics.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Muchacho schreef:
(quote)

Ik vond die van de remake veel spannender en dat heeft volgens mij met het volgende te maken: De remake stamt uit 1974 en in die tijd zagen de special effects (gore, that is) er nogal crappyuit. Met dat in mijn hoofd keek ik naar de achtervolging, maar spannend wil ik het niet noemen. Er zouden namelijk twee dingen kunnen gebeuren:
A. Leatherface krijgt dat meisje te pakken en op het moment dat hij haar afmaakt, draait de camera weg.
B. Leatheface krijgt dat meisje te pakken en op het moment dat hij haar afmaakt, draait de camera niet weg en krijgen we hele crappy special effecten te zien.

Voor mij zijn beide keuzes niet echt eng? Waar zou ik bang voor moeten zijn? Voor iets wat ik niet te zien krijg? Of voor iets wat er extreem slecht uitziet en daardoor niet overtuigt?


Wat bedoel je eigenlijk? Door het feit dat geen van beide keuzes uitkomen (als ik je bericht goed begrijp) moet je toch aangenaam verrast zijn geweest toen je de film voor het eerst zag. Je wilt toch niet beweren dat de hoeveelheid bloed een film spannender maakt?


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Naomi Watts schreef:

Babes weren uit horrorfilms? Slecht plan. Toch wel een onmisbaar detail in het genre.

De beste uit het genre bevatten geen babes, maar gewone meisjes. (Evil Dead, Bad Taste, TCM, Halloween, (vind Jamie geen babe) Night of the Living Dead, F13, Excorcist, The Thing (vrouwloos), etc.) Nee die plastic Hilton adepts en soapies kunnen ze beter weren. Zijn eerder kenmerkend voor de slechte rip offs en remakes.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Ik zou bijna zeggen dat Scream de enige "babe" film is die nog enige kwaliteit heeft.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Ze benadrukken het wel in Scream, maar of het nou echt een Babe film genoemd mag worden, vind ik een beetje overdreven. Het wordt veel aangekaart, maar niet o-zoveel mee gebeurd.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Babes zijn meestal een kenmerk de betreffende horrorflick te mijden ja..


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Ze komen er in voor. Dat bedoel ik eigenlijk. Maar zelf heb ik het liever niet, dat haalt de horror te sterk uit een film.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Babes zijn lekker om naar te kijken, maar als ze afgemaakt worden is er niks ergs aan, je hoopt er zelfs op. De dames in de film die Reinbo al noemde doet het veel meer met je als die worden afgeslacht. Zie liever wat inhoud in de hoofdpersonen van een horror. Laat de babes maar meedoen in Komedie en zo.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

orbit schreef:

Zolang het maar niet van die overdreven gladde siliconenbabes zijn

Die zie ik eigenlijk het liefst .

Al snap ik de kritieken wel van jullie kant, al is dit voor mij wel een attractief element van horror, en vind het ook nooit een sta-in-de-weg.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Voor jullie beiden .

yeyo schreef:

Er is nog een verschil tussen eyecandy en babes. De meiden in het origineel mogen er ook zeker wezen. Maar hun seksualiteit wordt nergens uitgebuit, waar dit in de remake op een nogal videoclip-achtige wijze gebeurt (de Michael Bay-touch ). Niet dat daar zoveel mis aan is, maar zo'n films vind ik per definitie wel minderwaardig aan de classics.

Reinbo schreef:

De beste uit het genre bevatten geen babes, maar gewone meisjes. (Evil Dead, Bad Taste, TCM, Halloween, (vind Jamie geen babe) Night of the Living Dead, F13, Excorcist, The Thing (vrouwloos), etc.) Nee die plastic Hilton adepts en soapies kunnen ze beter weren. Zijn eerder kenmerkend voor de slechte rip offs en remakes.

Vroeger waren de film wel kwalitatief beter natuurlijk maar wil imho niet zeggen dat een rondborstige bimbo out of place voelen in een kwalitatieve horrorfilm. Of dat de aanwezigheid of afwezigheid van zo'n rondborstige bimbo invloed heeft op de kwaliteit. Althans voor mij niet.

Moet deze nodig eens herzien, cijfer is voor mijn gevoel wat aan de lage kant.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Probleem met bimbo's is vaak dat het een makkelijke keuze is. Als je als regisseur focust op horror en terror kies je eerder voor een dame met wie je mee kunt leven dat eentje die vooral al eye candy dient....


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Zoals hiervoor al vaker gezegd, er is een groot verschil tussen eye-candy en babes en bij sommige horrors horen babes. Jason die een paar topless bimbo's neermaait? Prima! Maar dat haalt de sfeer in de remake van deze fantastische film juist niet omhoog, integendeel. Daar wordt ie te cheesy door en is hoogstens vermakelijk ipv. goor, rauw, creepy, spannend, etc. Een goede film behoeft geen remake.

De sfeer die deze film uitstraalt, krijg je vandaag de dag toch meer niet te pakken (Nee, zelfs Taratino niet), tenzij geforceerd. Dus waarom proberen? En dan wat te gemakkelijk wat emmertjes bloed en platte karakters (typetjes) ertegenaan gooien. Dan krijg je echt zo'n popcorn horror zonder enig onbehagelijk gevoel. Zonde!

Een pluspunt van de remake is wel, dat er geen rapper meedoet. Dat vind ik nl. vaak nog erger dan babes. (Denk aan LL Cool J in Halloween H2O, Busta Rhymes in Halloween Resurrection. Geloofwaardigheid daalt met sprongen.)


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Reinbo schreef:

Probleem met bimbo's is vaak dat het een makkelijke keuze is. Als je als regisseur focust op horror en terror kies je eerder voor een dame met wie je mee kunt leven dat eentje die vooral al eye candy dient....

Uiteraard. Maar zo bimbo moet je dan ook geen leading role geven, gewoon een bijrol die na een uur afgeslacht wordt .


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Maar op die manier degradeert een regisseur zijn film wel tot formulewerk. Kan best geinig zijn natuurlijk, op een campy manier. Maar zo'n films kan ik moeilijk serieus nemen, i.t.t. tot TCM, Halloween, The Exorcist..


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ik ben dan een sucker voor campy value, dat zal het zijn. Al komt het zeker niet bij elke horror uit de verf. Bij een The Exorcist zal het wel erg out of place voelen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Gisteravond eens herzien en ik blijf erbij dat ik de film ook vele jaren later nog steeds zwak vind. Dit is vast in 1974 bijzonder hard en eng geweest, maar het doet me tegenwoordig echt niks meer.

De film begint nog heel behoorlijk en het hele gedeelte rondom de lifter en het vinden van een slaapplaats is nog best onderhoudend, maar zodra ze Leatherface en familie tegenkomen zakt de film gewoon echt in omdat het zo overdreven, cartoonesk en matig geacteerd was. Leatherface zal vast niet intelligant zijn, maar hoe hij dat meisje achtervolgde...het leek wel een stukje uit een Tom en Jerry cartoon
Jammer dat ze Leatherface niet wat cooler hebben gemaakt, want hij is natuurlijk wel een iconisch horrorpersonage met zijn masker van menselijk vel en de kettingzaag.
De rest van die familie bakte er ook gewoon niks van. Beetje rare bekken trekken en stront-irritant gillen, nee zeer matig.
De tieners zelf deden het nog wel aardig. De dames zagen er leuk uit en het feit dat er een gehandicapte in een rolstoel bij zat was wel aardig. Het einde van die gozer vond ik wel gaaf, toen Leatherface hem in het bos pakte met de kettingzaag!

Ik moet de remake uit 2003 binnenkort ook eens herkijken, maar daar staat de walgelijke sfeer me nog goed bij. Die sfeer vind ik in het origineel nergens terug. Er hangen wat botten aan een touwtje, het is donker is het huis en opa is een creapy kerel maar niets wat me verontrustte en me een onprettig gevoel gaf. Hoogstens de scene met de vleeshaak is memorabel. Ik hecht in dit soort filmpjes veel waarde aan sfeer en als dat in mijn ogen onvoldoende is dan is een film als deze al snel weinig aan. Het feit dat de tieners ook alles doen wat gewoon heel dom is werkt ook al niet mee.
Het slot van de film vond ik gelukkig weer wel aardig.

Helaas, dit wordt een kleine onvoldoende. 3* zakken nu naar 2,5*.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Ik begrijp werkelijk niet hoe iemand de sfeer van de remake walgelijker kan noemen. Dat is zo een braaf, afgeborsteld filmpje, terwijl het origineel zweet, vuil, bloed en andere onprettigheden uitstraalt. Het is alsof je een videoclip met beelden uit een slachthuis vergelijkt. Hier een paar stills

origineel

remake

origineel

remake

En wat op foto's nog niet eens duidelijk wordt, is het verschil in geluid. Waar de remake gewoon een klassieke soundtrack heeft met enkele weinig memorabele schrikeffectjes, bestaat het in het origineel uit scherpe tonen, klingelende potten en pannen en andere bizarre geluiden.

Dat Leatherface niet 'cool' genoeg is, vind ik al helemaal een raar argument. Het is niet omdat hij in de remakes gedegradeerd is tot de zoveelste Jason-kloon, dat dat ook bedoeling van het origineel was. Hier is hij gewoonweg een ziekelijke gek met een al even gestoorde familie. Geen geavanceerde killing machines, maar 'echte' mensen. Dat maakt hen naar mijn inzien zo akelig. Helemaal niet 'cartoonesk' of 'overdreven' dus, juist veel realistischer dan in de gemiddelde hororrfilm.

Het interieur van het huis is trouwens véél gedetailleerder dan je doet lijken, ik kan niet geloven dat de remake op dat vlak zelfs maar in de buurt komt van het origineel.

Ook wil ik even vermelden dat de intrede van Leatherface juist één van de geniaalste momenten uit de film geschiedenis is: zo bruusk, zonder opbouw. Echt geniaal.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Lekkere vergelijking. Je zoekt de meest vieze afbeeldingen uit het origineel en je kiest 2 nette screens van de remake. Ik zei al dat ik de remake nog eens ga herzien binnenkort, maar de zoektocht in de remake in het Leatherface huis zag er veel beter uit. Ik vind dit origineel gewoon nep. Een paar plastic botten en de lamp uitdoen maakt het nog niet walgelijk en beklemmend.

Op je 1e screen lijkt Leatherface trouwens wel een travestiet


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4617 stemmen

Zo selectief is het helemaal niet hoor, kies welke afbeelding je wilt. Het origineel ziet er broeierig en vies uit, de remake net en gestileerd.

Leatherface is ook een travistiet (net als Ed Gein waarop hij gebaseerd is by the way), maar het feit dat je daar over valt toont al aan hoe je weinig van de film begrijpt. Hij moet heus niet de Terminator van de horrorfilms voorstellen, hoor. Het is een ziek individu dat wij als normale kijker niet kunnen plaatsen. Hij ziet er misschien geen tough guy uit in vrouwenkleren, maar het is op zich al walgelijk dat Leatherface in het gezin de rol van de moeder moet aannemen.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Photos from The Texas Chainsaw Massacre - imdb.com

Dit vind ik weer een betere screen uit de remake, om er 1 te noemen.

Maar ik zal pas echt weer oordelen als ik deze binnenkort heb gezien.

Verder was mijn opmerking over de travestiet een geintje. Beetje jammer dat je een andere mening afdoet als iemand die niks van de film snapt. Ik hou niet van zo'n pedant toontje. Dat doe je maar tegen je vrienden.

Ik snap de film prima, vind de uitwerking alleen niet zo best. De familie was niet erg, wel clownesk en irritant.