• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.482 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.535 stemmen
Avatar
 
banner banner

Halloween (1978)

Horror / Thriller | 91 minuten / 101 minuten (extended cut)
3,59 2.073 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 91 minuten / 101 minuten (extended cut)

Alternatieve titel: John Carpenter's Halloween

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Carpenter

Met onder meer: Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence en Nancy Kyes

IMDb beoordeling: 7,7 (336.174)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 mei 1979

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Halloween

"The Night He Came Home!"

Halloween 1963. De 6-jarige Michael Myers neemt een mes uit de keukenla en loopt de trap op, waar hij zijn oudere zus vermoordt. Hij wordt daarna opgenomen in een psychiatrische kliniek. Hij is nu 21 en er moet bepaald worden of hij vrijgelaten mag worden. De dokter die zich al die jaren met hem bezighield vindt dat Michael nooit vrij mag komen. Maar Michael wacht het onderzoek niet af en ontsnapt. Hij keert terug naar huis waar hij doorgaat met moorden tijdens Halloween.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Sam Loomis

Laurie Strode

Annie Brackett

Lynda Van Der Klok

Sheriff Leigh Brackett

Lindsey Wallace

Tommy Doyle

Marion Chambers

Graveyard Keeper

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jurado

Jurado

  • 203 berichten
  • 552 stemmen

...en eigenlijk moet je Halloween en Halloween II achter elkaar kijken.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Binnenkort is het weer halloween en dan zal ik de blu-ray maar eens opzetten, heb die nl. net binnen. Zal op dit bericht dan ook zwaar terug komen;

jipt schreef:

Standaard hack en slash horror filmpje, erg aangename soundtrack, leuke moordenaar en doorsnee tienerslachtvee. Kortom een leuk avondje vermaak, maar geen hoogstaande film. Het formaat waarin ik hem heb gekeken (waarvan er wordt gezegd dat die van 2,5 euro erg slecht is) viel reuze mee en heeft volgens mij niet afgedaan aan mijn score.

Na me een tijdje geleden nog wat verdiept te hebben in de film ben ik toch op een hogere score uitgekomen, en heb nu al zin in de herziening.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Dat worden 5*, neem maar van mij aan.


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

Net bij gebrek aan beter op youtube bekeken (ik weet het ). Ik moest deze gewoon een keer gezien hebben.
Mijn hooggespannen verwachtingen werden waargemaakt. Enorm goede slasher film, sterker nog de beste die ik tot nu toe gezien heb (al zijn dat er niet al teveel).
De spanning wordt geweldig opgebouwd, iets waar de in ,één woord, fenomenale muziek aan bijdraagt natuurlijk. Het is ook erg vet om te zien dat de film erg low budget is, voegt voor mij net dat beetje extra realisme toe.
Ik ben benieuwd naar de vervolgen, maar heb er niet al te hoge verwachtingen van gezien het geweldige einde van deze film. Ze hadden het er bij eentje moeten laten, erg zonde.

4*


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Eraser2 schreef:

Net bij gebrek aan beter op youtube bekeken.

.. en eehhh.. waarom niet wachten tot het Halloween is?


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

In de zin van dan komt de film op tv? Ik wil verstoken blijven van reclames.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Nee maar op youtube kijken? Dan is er toch ook telkens een onderbreking na 15 minuten als je een nieuw segment moet laden. Is kopen geen optie?


avatar van davez

davez

  • 90 berichten
  • 0 stemmen

Enorm saai, traag en amateuristisch. Geef mij dan maar Psycho, die film is ook traag maar veel mysterieuzer en de scènes interessanter. 1*


avatar van zicht

zicht

  • 211 berichten
  • 218 stemmen

Dit is gewoon een ander soort horror genre dan Psycho vind ik. Net zoals Psycho een klassieker is, is deze en Friday The 13 the en Evil Death part 1, Rosemary' s Baby, The Exorsist en Saw dat ook, alleen verschillende horror genre's. Misschien dat Nightmare On Elm Street en Hellraiser ook nog bij die klassiekers horen, maar naar mijn idee in iets mindere mate.

Of je er van houd of niet is vers 2. Ik houd niet van het overdrevene van b.v Saw, maar dat is echt een voorbeeld van hoe hedendaagse horror eruit ziet.

Weet nog dat ik deze film zag toen ik een jaar of 12 was en vond hem echt enorm eng durfde bijna niet de straat op en keek iedere avond onder mijn bed of Michael daar ook lag.


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

jipt schreef:

Nee maar op youtube kijken? Dan is er toch ook telkens een onderbreking na 15 minuten als je een nieuw segment moet laden. Is kopen geen optie?

Het allerliefst zou ik alle delen op blu-ray willen hebben, weet alleen niet waar ik het zou moeten aanschaffen. Ik kan ze nergens vinden, heb jij een suggestie?



avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

Bedankt voor de tip! Binnenkort maar eens aanschaffen.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Graag gedaan, ik ga er vanavond voor zitten


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Het was maandag Halloween, en dan kijk je natuurlijk, juist, Halloween (omdat ik die dag naar Kuifje ging toch twee dagen uitgesteld). Maar goed, wie heeft Halloween gemaakt? Juist, horrorgrootmeester (mooi woord, wordt niet met auto correction verbeterd ) John Carpenter . En welke film heeft John Carpenter groot gemaakt? Juist! Halloween.

Maar goed... dit is dus pure sfeercinema. En wat houdt dat zoal in (naar mijns inzien), fotografie, sounddesign, minimum aan verhaal, maar met name ook 'gevoel', en in dit geval, juist, horror (in het latijn 'angst). Het leuke aan Halloween is, het bevat alle elementen.

Fotografie, mooi, vooral op blu-ray. Er wordt veel gespeeld met schaduwen, donker en licht, maar ook vooral met blauw en zwart. Enorm sfeerverhogend, gaan soms de haren op je nek van over eind staan. De blu-ray widescreen is echt een meerwaarde en ik zal iedereen die deze film gaat kijken van harte willen aanraden deze te gaan kijken en niet een 4:3 dvdtransfer (die ik ook heb). Want het tilt de film naar een extra niveau. Zo is er op de blu-ray veel beter te zien waar onze killer, juist, Michael Myers, verschijnt en verdwijnt. Wat toch één van de meest belangrijke dingen in de opbouw van de film is. Het constant komen en dan weer in het niets vergaan van een moordenaar met een masker (van William Shatner nota bene). Hierdoor wordt er bij de hoofdrolspelers, en juist ook de kaker, goed angst opgewekt. Wat uiteindelijk naar een enorm spannend einde.

Sounddesign, enorm sfeerverhogend, dat merk je vaak in dit soort jaren '80 horror. Niet alleen de soundtrack, die de spanning opbouwt, is ijzersterk, maar ook de sounddesign als Myers uit het niets opduikt is erg goed. Telkens als de killer zijn gezicht even toont komt er een riedeltjes, van een paar noten, die de haren op je nek gelijk weer recht overeind zetten. En als je éénmaal geconditioneerd bent, en weet dat het riedeltje bij de killer hoort, weet je bij het riedeltje ook dat de killer straks zijn gezicht gaat laten zien, wat de haren op mijn nek nog meer overeind zetten. Kortom, hartstikke goed gedaan, door de meester zelf. Trouwens een Tip van Jip: zet een koptelefoon op, maakt het extra spannend.

Verhaal, stelt niet veel voor, niet meer dan de gemiddelde slasher. Killer ontsnapt en gaat op babysitterjacht. Wat het dit keer extra goed maakt is de sfeer die er omheen wordt gecreëerd. En dit wordt door niemand minder gedaan dan Donald Pleasance (huh? wie?, zoek maar op). In de film ook wel Dr. Loomis genoemd. Die het verhaal vertelt van de jongen met de duivelsogen. Die vent zorgt er voor dat de killer nog enger wordt, want Pleasance speelt gewoon erg goed. Hij verteld het verhaal van de killer op een manier dat alle hel los gaat breken, op een hele melancholische en cynisch toon, omdat alleen hij weet wat er ontsnapt is en komen gaat (hel ofzo?). Beste dialoog in de film is dan ook wanneer hij aan een agent zijn relatie met Myers vertelt.

Voor de rest? De knulligheid van de halve cast kan ik juist wel waarderen, van die typische 80's trutjes die constant 'totally' zeggen en alleen aan seks denken. Hoort gewoon bij het genre, alleen Jamie Lee Curtis is de enige actrice er nog wat van bakt, bij de rest van de dames is het talent ver te zoeken, maar dat heeft juist z'n charme. Terwijl het bij hedendaagse films als 'Sint' juist irriteert. Misschien omdat deze film zich wel serieus neemt in zijn spanning, en er echt een enge film van probeert te maken, eng is echter niet het goede woord, eerder spannend, juist, spannend.

Kom ik toch uit op een nobele 4,5* en de langste recensie die ik ooit heb geschreven. Nu ga ik mijn kast controleren of Michael Myers er niet in zit.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Nu nog een halfje erbij


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Dan eindelijk deze horror klassieker gezien. Net als in The Thing (vorige week gezien) vond ik de muziek erg goed en geeft een creepy sfeertje aan de film (lag het nou aan mij of leek dat deuntje erg veel op de 'achtervolgings scène muziek' van Bassie & Adriaan?). De spanning werd goed opgebouwd, zoals ik inmiddels gewend ben van Carpenter, maar liet me nooit ergens met de nekharen overeind staan. Nou moet ik er wel bij zeggen dat ik eigenlijk nooit zit te sidderen tijdens een film, misschien ben ik wel gewoon een hele harde? Ik heet niet voor niets Lefgozer...

Zoals jipt al zegt, het acteerwerk is niet best, behalve dan van Jamie Lee Curtis en Donald Pleasence, maar datzelfde niet beste acteerwerk hoort ook wel bij de film. Storend foutje: Hoe kon die gozer die met Michael's zus lag te flikflooien in de beginscène, in godsnaam over Michael heenkijken toen hij weer naar huis ging? Maar ja, niet alles kan perfect zijn natuurlijk.

Al met al een lichte tegenvaller na het zien van alle 4,5 en 5* stemmen hierzo, maar toch een zeer goede horror.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Lefgozer schreef:

(lag het nou aan mij of leek dat deuntje erg veel op de 'achtervolgings scène muziek' van Bassie & Adriaan?).

Het fenomenale thema van John Carpenter voor Halloween is inderdaad gebruikt in Bassie en Adriaan. Maar het is en blijft natuurlijk van Halloween.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

IcU schreef:

(quote)

Het fenomenale thema van John Carpenter voor Halloween is inderdaad gebruikt in Bassie en Adriaan. Maar het is en blijft natuurlijk van Halloween.

Huh? dat deuntje is toch Tubular bells? oa. gebruikt in The Exorcist.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nee, komt uit Halloween. Al zou het me niet verbazen als ze ook Tubular bells gebruikt hebben. Maar ben geen Bassie & Adriaan kenner.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Beide tunes zijn gebruikt voor B&A.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11922 berichten
  • 5325 stemmen

Keurige recensies van zowel Jipt als Lefgozer!

Antwoord op de vraag van Lefgozer: ik geloof wel dat het vriendje hem niet opmerkte. Hij is waarschijnlijk nog zo erg in de ban van zijn vriendin en de nasleep van een eventuele vrijpartij, dat je zo'n kleine jongen niet opmerkt. Hij stond ook behoorlijk verborgen in de gang.. Ik heb me er niet aan gestoord.


avatar van Lefgozer

Lefgozer

  • 3491 berichten
  • 2256 stemmen

Jup, Tubular Bells wordt ook in Bassie & Adriaan gebruikt. En ik vroeger altijd maar denken dat ze die geniale deuntjes zelf hadden verzonnen...

@BlueJudaskiss: Hij stond eerst een paar seconde alleen met zijn hoofd om de muur heen te gluren, om vervolgens gewoon midden in de deuropening te staan. Vond het ook niet zo erg hoor, vandaar dat ik het aangaf als storend foutJE.


avatar van pellicule

pellicule

  • 21 berichten
  • 151 stemmen

De film kreeg al kort na de release het etiket "cult-film" opgeplakt.

Werd ook een trendsetter. John Carpenter maakte (met beperkte middelen) een sublieme film, die jaren na datum blijft aanspreken en een grote impact had op andere regisseurs.

Verscheidene geslaagde horrormomenten en een sterke opbouw, werkend naar een uitstekende climax.

Ondanks de strijd tegen Michael Myers, bleef deze laatste immuun voor de dood, zodat er nog een reeks vervolgen op konden komen...

De psychiater heet Dr. Loomis, hetgeen waarschijnlijk een verwijzing is naar Sam Loomis, de vriend van de vermoorde vrouw in het uit 1960 stammende Psycho van de Master of Suspense, Alfred Hitchcock. Carpenter vermeldt Hitchcock ook als één van zijn inspiratiebronnen.

Genoten van de prestatie van Jamie Lee Curtis, die de rol van de klassieke, brave, pientere Laurie Strode neerzet.

Kan er op 31 oktober nu een betere film gedraaid worden dan Halloween, welke titel ideaal met de feestdag mag geassocieerd worden.

De music score is uiterst knap.

Wil graag aan deze film een score 5 toekennen.


avatar van notsub

notsub

  • 1485 berichten
  • 1470 stemmen

Deze film heeft zijn momenten, maar die zijn spaarzaam. Vroeger vond ik dit echt gaaf, maar het grootste deel van de film kan mij nu niet meer boeien. De soundtrack blijft uniek, al wordt het wel vaak herhaald. Cultwaarde heeft Halloween zeker, maar dat maakt het nog geen goede film. Daarvoor is het toch te simpel van opzet en te doorzichtig.


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

jipt schreef:

Juist, horrorgrootmeester (mooi woord, wordt niet met auto correction verbeterd ) John Carpenter . En welke film heeft John Carpenter groot gemaakt? Juist! Halloween.

Allesbehalve een meester in horror.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Sure...


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

herder schreef:

(quote)

Allesbehalve een meester in horror.

Probeer dat maar eens hard te maken..


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

Ok ok, ik neem mijn woorden terug.

Village of the Damned, Vampires en Ghosts of Mars zijn zeer enge films (qua slechtheid dan he ).


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Ooit gehoord van The Thing, Halloween, In the mouth of madness?


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

herder schreef:

Ok ok, ik neem mijn woorden terug.

Village of the Damned, Vampires en Ghosts of Mars zijn zeer enge films (qua slechtheid dan he ).

Zijn regisseurs als Hitchcock, Argento en Spielberg ook geen meesters in hun vakgebied meer door films als Torn Curtain, Phantom of the Opera en Indiana Jones 4?

Overigens vind ik VotD een meesterwerk.