• 15.851 nieuwsartikelen
  • 178.540 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.282 acteurs
  • 199.154 gebruikers
  • 9.381.214 stemmen
Avatar
 
banner banner

Halloween (1978)

Horror / Thriller | 91 minuten / 101 minuten (extended cut)
3,59 2.073 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 91 minuten / 101 minuten (extended cut)

Alternatieve titel: John Carpenter's Halloween

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Carpenter

Met onder meer: Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence en Nancy Kyes

IMDb beoordeling: 7,7 (336.271)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 23 mei 1979

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Halloween

"The Night He Came Home!"

Halloween 1963. De 6-jarige Michael Myers neemt een mes uit de keukenla en loopt de trap op, waar hij zijn oudere zus vermoordt. Hij wordt daarna opgenomen in een psychiatrische kliniek. Hij is nu 21 en er moet bepaald worden of hij vrijgelaten mag worden. De dokter die zich al die jaren met hem bezighield vindt dat Michael nooit vrij mag komen. Maar Michael wacht het onderzoek niet af en ontsnapt. Hij keert terug naar huis waar hij doorgaat met moorden tijdens Halloween.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dr. Sam Loomis

Laurie Strode

Annie Brackett

Lynda Van Der Klok

Sheriff Leigh Brackett

Lindsey Wallace

Tommy Doyle

Marion Chambers

Graveyard Keeper

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Ik heb hem wel op tv gekeken. Gewoon lekker zonder reclame dus zoveel slechter zal het niet zijn.

Halloween wordt een klassieker genoemd in het horrorgenre, en dat is het zeker. De film lijkt vol clichés te zitten maar in feite zijn het de ware voorvaders van al die clichés. Daar heeft men de klassiekers voor! De spanningsopbouw is geniaal goed!

De formule is vandaag de dag niet bar veel veranderd. En toch stoorde ik me daar een beetje aan. Heb niet volledig kunnen genieten omdat je door die voorspelbaarheid toch erg bewust wordt van de leeftijd van deze film. Het was net iets té retro voor mij. Wat toch raar is, want dat heb ik bij andere oude films vaak niet. Sergio Leone films vind ik nog steeds heerlijk, of dan een oude Kubrick. Ach ja, dat zal wel iets persoonlijks kunnen zijn.

Waar we het wel over eens kunnen zijn is het acteerwerk. Dat laat toch wel érg te wensen over! Kon me er best wel aan ergeren.

Maar daarentegen zullen de meeste het ook met me eens zijn dat de sountrack werkelijk fenomenaal is.

Al met al een goede (welliswaar gedateerde) horror en tevens een zeer belangrijke link in de horror-evolutie.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4299 berichten
  • 3034 stemmen

Redelijke film, maar meer is het voor mij niet.

Sfeer is aardig, muziek is natuurlijk classic net zoals sommige scénes, maar er zijn ook zoveel minpunten. Natuurlijk is de tijdgeest hier een probleem en ik begrijp dat anderen deze film daardoor hoger waarderen, maar voor mij persoonlijk zal ik de film opzich nooit als een klassieker ervaren.


avatar van Rosicky

Rosicky

  • 1436 berichten
  • 1709 stemmen

Pwaah, ik vond alleen de muziek en die scene met dat laken wel aardig gelukt. Verder is het vooral slap gelul en af en toe een schrikmoment dat niets met een plot te maken heeft. Zeker een inspiratiebron voor andere films, maar het stempel horror past inmiddels bijna niet meer op deze film.


avatar van Cosoco

Cosoco

  • 10908 berichten
  • 5185 stemmen

Montorsi schreef:

Blijft een geweldige spannende film. Laatste halfuur is misschien wel het spannendste stukje film ooit gemaakt

Dit snap ik echt niet. Het eerste uur is Michael een vrijwel perfecte killer: doeltreffend, zegt geen woord en slaat in een keer toe. En het laatste half uur lukt het hem 4 keer niet om Laurie te vermoorden. En ze laat hem nog eens 2 keer met het mes achter ook. Ik vond het echt debiel en ongeloofwaardig. Alle opgebouwde spanning en sfeer maakt in de laatste 20 minuten plaats voor irritatie.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Koenr schreef:

(quote)

Dit snap ik echt niet. Het eerste uur is Michael een vrijwel perfecte killer: doeltreffend, zegt geen woord en slaat in een keer toe. En het laatste half uur lukt het hem 4 keer niet om Laurie te vermoorden. En ze laat hem nog eens 2 keer met het mes achter ook. Ik vond het echt debiel en ongeloofwaardig. Alle opgebouwde spanning en sfeer maakt in de laatste 20 minuten plaats voor irritatie.

Misschien leg jij wel te veel de nadruk op geloofwaardigheid. Als geloofwaardigheid een vereiste is voor een horrorfilm dan bestond de horrorfilm eenvoudigweg niet.


avatar van Cosoco

Cosoco

  • 10908 berichten
  • 5185 stemmen

Misschien is geloofwaardigheid niet het goede woord, maar volgens mij is het wel duidelijk wat ik bedoel.

Binnen de realiteit van de film werkt het gewoon niet. Ik geloof het gewoon niet dat Michael eerst vrijwel perfect toeslaat, en daarna (tot 4 maal toe!) zo staat te klungelen. De film is dan ook totaal niet meer spannend, omdat alle dreiging die van Michael uitging onderuit wordt gehaald.


avatar van Matthiasc88

Matthiasc88

  • 272 berichten
  • 925 stemmen

Film is niet spannend en natuurlijk supercliché. Eigenlijk blijf je een uur op je hoger zitten en als het dan uiteindelijk gaat gebeuren is het superonrealistisch (zoals de naald, het rustig blijven van de oppas... en dergelijke). Verder zijn de acteerprestaties erg ondermaats.

Positief punt is de muziek die echt goed gemaakt is en als enige element wat sfeer creëert.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

wibro schreef:

Misschien leg jij wel te veel de nadruk op geloofwaardigheid. Als geloofwaardigheid een vereiste is voor een horrorfilm dan bestond de horrorfilm eenvoudigweg niet.

Geloofwaardigheid is een vereiste voor iedere film. Hoe onrealistisch en onmogelijk een film ook is, de regisseur moet de kijker erin laten geloven.

En dat geldt zeker voor horror: een film waarin je niet kan meegaan, kan niet eng zijn. En je kan niet meegaan in een film die je niet gelooft.

Vind deze film overigens waardeloos.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Ook ruim dertig jaar na de officiële release blijkt John Carpenters horrorklassieker retespannend: op-het-puntje-van-je-stoel, op het nagelbijten af. Toegegeven, het acteerwerk is niet altijd even goed, de ontsnapping van Myers is nogal knullig, aan de handelswijze van een heleboel personages ontbreekt de logica en ook het einde is niet zo episch als dat de meesterlijke opbouw je doet hopen, maar desondanks weet Halloween - niet in de laatste plaats dankzij de, hoewel gedateerd, fantastische muziek van Carpenter zelf - gedurende de gehele lengte van de film spannend te blijven. Michael Myers is een van de meest memorabele schurken die ooit in een horrorfilm heeft rondgelopen.

4,5*


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Deze is veel beter dan de remake uit 2007.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

En aan je score te zien betekent dat dat de remake wel érg slecht moet zijn


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Koenr schreef:

(quote)

Dit snap ik echt niet. Het eerste uur is Michael een vrijwel perfecte killer: doeltreffend, zegt geen woord en slaat in een keer toe. En het laatste half uur lukt het hem 4 keer niet om Laurie te vermoorden. En ze laat hem nog eens 2 keer met het mes achter ook. Ik vond het echt debiel en ongeloofwaardig. Alle opgebouwde spanning en sfeer maakt in de laatste 20 minuten plaats voor irritatie.

Geloofwaardigheid is in horrors idd ver te zoeken, maar ik ben het hier wel volledig met je eens. Want ik begon me hier ontzettend aan te ergeren, en dat is andere koek. Het moet natuurlijk wel binnen bepaalde grenzen blijven.

Maar Laurie was zo verschrikkelijk dom! Erg irritant, en stiekem heeft een nog een grote inbreuk op de film, een hele nare; door Lauries domme capriolen (mes bij het lichaam laten liggen tot 2 keer toe) weet je meteen wat er gebeuren gaat! Soms zorgt dit juist voor spanningsopbouw, maar in de climax van de film is het echt killing.

Heel erg jammer!


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Iemand trouwens ook opgevallen; Carpenters obsessie met The Thing, waarvan hij later nog een meesterlijke remake van filmt?

Die waren ze aan het kijken bij Laurie thuis, lachen!

Halloween is leuk en aardig, maar de remake van The Thing is werkelijk briljant! Zeker het beste werk van Carpenter imo.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Dat van The Thing was me ook opgevallen; moest er wel om gniffelen. De titelsequentie heeft 'ie letterlijk overgenomen uit het origineel.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9717 berichten
  • 2381 stemmen

Koenr schreef:

(quote)

Dit snap ik echt niet. Het eerste uur is Michael een vrijwel perfecte killer: doeltreffend, zegt geen woord en slaat in een keer toe. En het laatste half uur lukt het hem 4 keer niet om Laurie te vermoorden. En ze laat hem nog eens 2 keer met het mes achter ook. Ik vond het echt debiel en ongeloofwaardig. Alle opgebouwde spanning en sfeer maakt in de laatste 20 minuten plaats voor irritatie.

Omdat Laurie weet dat hij in de buurt is en beter kan anticiperen natuurlijk. Dan heb je al snel wat meer kans. En ach, zo enorm ongeloofwaardig is dat natuurlijk allemaal niet, ook al is Myers haast de perfecte killer.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Een echte horrorklassieker.

De suggestie, sfeer en theme maken de film erg spannend en Michael Myers is een angstaanjagende moordenaar.

Het valt me ook op dat in de jaren zeventig en begin jaren tachtig de beste horrorfilms werden gemaakt zoals Excorcist, Jaws, Halloween, Shining, Thing, Friday the 13th en Nightmare on Elm Street.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Weer maar eens op tv geweest en dan zakt het gemiddelde nog maar eens. Erg jammer!


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Roel Bogers schreef:

Iemand trouwens ook opgevallen; Carpenters obsessie met The Thing, waarvan hij later nog een meesterlijke remake van filmt?

The Thing from Another World was samen met Forbidden Planet (ook te zien in Halloween) één van Carpenter's favoriete films toen hij een kleine jongen was, en zodoende dus een belangrijke factor in zijn carrière als cineast.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6353 berichten
  • 4620 stemmen

Matthiasc88 schreef:

Film is niet spannend en natuurlijk supercliché.

Ondertussen komt dit soort film misschien clichématig over, maar 30 jaar geleden was het nog zeer innoverend.


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Bij 'Halloween' is 't maar net door welke bril je kijkt. Als je de bril der geschiedenis opzet en kijkt vanuit het 1978 perspectief, dan is het een prima film. Kijk je echter de film vanuit 2009, dan zit het boordenvol cliche's. Ik bekijk films echter ALTIJD vanuit het heden, ik moet er NU van genieten en dat deed ik dus niet. Zelfs het best aardige acteerwerk en de sfeer die af en toe best goed was, konden de boel niet redden.

2 *


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Niet mee eens. Halloween is niet enkel een historisch belangrijke film, maar ook hedendaags nog ongeëvenaard qua sfeer en mystiek.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31157 berichten
  • 5452 stemmen

dutchtuga schreef:

Niet mee eens. Halloween is niet enkel een historisch belangrijke film, maar ook hedendaags nog ongeëvenaard qua sfeer en mystiek.

Ik ben het zeker eens met je. De films van Carpenter hebben een zeer sterke sfeer in vergelijke met z'n remakes. Het heeft lang geduurd voor ik Halloween zag. Ik was vooral een liefhebber van de parodieën erop zoals Friday the 13th. Ook wel leuk, maar ze vallen qua sfeer en mystiek zoals je zegt gewoon in het niet bij deze film. Weinig horrorfilms slagen daar in, maar Halloween sleept je tenminste nog mee.


avatar van zicht

zicht

  • 211 berichten
  • 218 stemmen

yeyo schreef:

30 jaar geleden was het nog zeer innoverend.

Wat weet jij er nou vanaf man. Toen sprong jouw vader nog met jou over de sloot.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6353 berichten
  • 4620 stemmen

zicht schreef:

Wat weet jij er nou vanaf man. Toen sprong jouw vader nog met jou over de sloot.

Ik kan dus onmogelijk een opvatting hebben over iets dat voor mijn geboorte gebeurde?


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11924 berichten
  • 5327 stemmen

Film Pegasus schreef:

(quote)

Ik ben het zeker eens met je. De films van Carpenter hebben een zeer sterke sfeer in vergelijke met z'n remakes. Het heeft lang geduurd voor ik Halloween zag. Ik was vooral een liefhebber van de parodieën erop zoals Friday the 13th. Ook wel leuk, maar ze vallen qua sfeer en mystiek zoals je zegt gewoon in het niet bij deze film. Weinig horrorfilms slagen daar in, maar Halloween sleept je tenminste nog mee.

Dit valt simpelweg niet beter te verwoorden. Kleine toevoeging: ondanks het lage budget was Halloween zeér revolutionair - een van de eerste films die gebruik maakte van de steadycam! En hoe!


avatar van Loki87

Loki87

  • 228 berichten
  • 0 stemmen

Matige vertoning, nauwelijks spanning, slecht acteerwerk. Zeer traag en kort, nauwelijks verhaal.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Nomak schreef:

Weer maar eens op tv geweest en dan zakt het gemiddelde nog maar eens. Erg jammer!

Is dat erg dan? Zal mij wat uitmaken of een film stijgt of daalt in het gemiddelde. En niet iedereen vind een film net zo goed of slecht als jij he.


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

dutchtuga schreef:

Niet mee eens. Halloween is niet enkel een historisch belangrijke film, maar ook hedendaags nog ongeëvenaard qua sfeer en mystiek.

Hoezo ben je het er dan 'niet mee eens' ? Ik vond de sfeer ook goed in Halloween, dat was mijn punt van kritiek helemaal niet. Het ging mij er voornamelijk om dat het geheel van cliche's aan elkaar hangt. Dat is overigens misschien niet helemaal eerlijk om te stellen, immers, de cliche's ontstonden pas toen zo'n beetje ALLE andere hollywood horror films deze van Halloween gingen kopieren. Echter, zoals ik stelde, ik bekijk films niet vanuit historisch perspectief maar vanuit het heden, vandaar mijn lage score.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11924 berichten
  • 5327 stemmen

Het spijt me, maar dat slaat echt nergens op. Je kan een film simpelweg niet afrekenen omdat de film clichés bevat die pas NA deze film cliché werden.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Niet helemaal met BJK eens. Ik kijk ook wel eens film die ik slecht beoordeel ondanks dat ze op het moment van uitkomen een grote impact hadden veroorzaakt. Ik kijk altijd naar wat ik er momenteel van vind en ik vergeet uiteraard niet geheel wat de film voor historische waarde heeft, maar het is niet het belangrijkste voor me.

Ik snap best dat niet iedereen Halloween 1 even geweldig vind als je al veel van dit soort slashers hebt gezien.