- Home
- Cast & crew
- Ava Gardner
Delen
Ava Gardner
Overleden op: 25-01-1990 (67)
Geboren: 24 december 1922 in Grabtown, North Carolina, Verenigde Staten
Bekend van: Earthquake, The Killers en The Cassandra Crossing
IMDb profiel:
Ava Gardner
Wikipedia: Ava Gardner
Bekend van
Volledige filmografie (71)Earthquake
als Remy Royce-Graff
The Killers
als Kitty Collins
The Cassandra Crossing
als Nicole Dressler
The Band Wagon
als Ava Gardner (onvermeld)
The Barefoot Contessa
als Maria Vargas
55 Days at Peking
als Baroness Natalie Ivanoff
On the Beach
als Moira Davidson
The Night of the Iguana
als Maxine Faulk
Mogambo
als Eloise Y. Kelly
The Life and Times of Judge Roy Bean
The Sentinel
Seven Days in May
als Eleanor Holbrook
The Bible: In the Beginning...
The Snows of Kilimanjaro
Knights of the Round Table
als Guinevere
Pandora and the Flying Dutchman
als Pandora Reynolds
Show Boat
als Julie LaVerne
Bhowani Junction
als Victoria Jones
Lone Star
als Martha Ronda
Ride, Vaquero!
The Little Hut
One Touch of Venus
The Sun Also Rises
Whistle Stop
The Great Sinner
The Angel Wore Red
Singapore
The Bribe
My Forbidden Past
The Blue Bird
Priest of Love
Permission to Kill
The Ballad of Tam Lin
Regina Roma
A.D.
She Went to the Races
The Naked Maja
Samengewerkt met
Reacties

Metalfist
-
- 12359 berichten
- 3943 stemmen
Ava Gardner, indertijd één van de meest mooie diva's die we ooit op het scherm hebben mogen zien maar vandaag de dag schijnbaar vergeten. Een actrice die naar mijn gevoel niet altijd de juiste keuzes heeft gemaakt qua films maar ze maakte het geheel altijd wel draaglijk. Ze had een nogal turbulent liefdesleven (onder andere getrouwd met Mickey Rooney en Frank Sinatra) en stond daarnaast ook nog eens bekend als een uiterst grillige en temperamentvolle actrice. Op het hoogtepunt van haar carrière (circa 1955) nam ze afscheid van Hollywood en werden haar latere films buiten de VS opgenomen. Ze zou in 1989 getroffen worden door een beroerte die haar gedeeltelijk verlamde, haar vroegere echtgenoot Sinatra betaalde de medische kosten, en stierf een jaar later in 1990. Ze werd 68 jaar.
1. Night of the Iguana (4,5*)
2. Angel Wore Red (3,5*)
3. Ride, Vacquero (3,5*)
4. Lone Star (3,5*)
5. Knights of the Round Table (3*)
6. Mogambo (3*)
7. Little Hut (2*)
8. Bhowani Junction (2*)
9. Show Boat (2*)
10. Reunion in France (3,5*) maar dit is een erg kleine bijrol

Linn
-
- 3289 berichten
- 3768 stemmen
Ava Gardner is prachtig!! Ik ken haar alleen als de ex vrouw van Sinatra. Helaas heb ik nog geen films met haar gezien, maar ik noteer het even

Metalfist
-
- 12359 berichten
- 3943 stemmen
TCM is hiervoor wel een aanrader, daar heb ik zowat alles tot nu toe van gezien. Night of the Iguana en 55 Days of Peking zijn wel op DVD te vinden.

Dk2008
-
- 10950 berichten
- 746 stemmen
8 films gezien, geen enkele scoort echt goed. Matige actrice, niks bijzonders. (ja turbulent liefdesleven dat is eigenlijk het enige bekende aan haar. Toch alweer lang geleden dat ze is overleden).
Weinig stemmen ook weer bij die films, alleen Earthquake (1974) heeft vrij veel stemmen. Die heb ik inderdaad ook gezien.

ghostman
-
- 5734 berichten
- 5 stemmen
Prachtige verschijning ! Afgelopen jaar heb ik iets meer dan 20 films met Ava Gardner gezien ( inclusief enkele herzieningen ) .
The Barefoot Contessa (1954) van Joseph L. Mankiewicz is wat mij betreft een van de betere films met haar in de hoofdrol .
Ze heeft ook een zeer interessante ( kleinere ) rol in The Snows of Kilimanjaro (1952) en The Night of the Iguana (1964) van John Huston ...

Metalfist
-
- 12359 berichten
- 3943 stemmen
Langs mijn kant werd het ook eens tijd voor een update:
01. [4.5*] The Night of the Iguana (1964)
02. [4.5*] 55 Days at Peking (1963)
03. [4.0*] East Side, West Side (1949)
04. [4.0*] Seven Days in May (1964)
05. [4.0*] Pandora and the Flying Dutchman (1951)
06. [3.5*] Reunion in France (1942)
07. [3.5*] Lone Star (1952)
08. [3.5*] The Killers (1946)
09. [3.5*] The Angel Wore Red (1960)
10. [3.5*] Ride, Vaquero! (1953)
11. [3.0*] Mogambo (1953)
12. [3.0*] Knights of the Round Table (1953)
13. [3.0*] The Cassandra Crossing (1976)
14. [3.0*] Earthquake (1974)
15. [2.0*] The Little Hut (1957)
16. [2.0*] Bhowani Junction (1956)
17. [2.0*] Show Boat (1951)
Vreemd genoeg The Barefoot Contessa tot nu toe altijd gemist.. The Snows of Kilimanjaro heb ik nog wel op DVD liggen, misschien binnenkort maar eens tijd voor maken. Al heb ik altijd een beetje schrik voor Hemingway verfilmingen

ghostman
-
- 5734 berichten
- 5 stemmen
Het boek van Hemingway heb ik nooit gelezen , maar de verfilming van Henry King is goed te volgen en zeer toegankelijk . De film ziet er fantastisch uit . Sensationele op locatie geschoten plaatjes maken deze film wel tijdloos . Sowieso 1 van de mooiste films die ik ooit heb gezien .

Metalfist
-
- 12359 berichten
- 3943 stemmen
Het probleem dat ik bij verfilmingen van Hemingway heb, is dat regisseurs om de een of andere reden compleet zijn werk verpesten. Dan mag je nog zo'n kundig regisseur zijn, als ik één van mijn favoriete schrijvers zo verminkt zie worden.. dan is de fun er voor mij al snel af. De combinatie Gardner/Hemingway (die in het echte leven trouwens goede vrienden waren, de snoeper) werkte echter wel goed in The Killers dus ik ga hem sowieso nog zien.
Gerelateerd nieuws
