• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.475 stemmen
Avatar
 

Top 300 Horrorfilms

zoeken in:
avatar van joolstein

joolstein

  • 10823 berichten
  • 8907 stemmen

De lijst van vandaag; 20 van 20 gezien (252 van 280)

Eigen nomintaite;

The Birds (meer uit nostalgische reden , vind ik dit nog steeds aardig spannend)

Ghostland : Incident in a Ghost Land (regisseur Pascal Laugier keerde naar één Amerikaanse wijselijk terug naar Franrijk en maakte anders dan landgenoot Alexandre Aja (die de ene middelmatige naar de andere eruit perst) wederom een film om je vingers bij af te likken! Als Hereditary dat jaar engste film was, hoe eng moet dit dan wel niet zijn?

Låt den rätte komma in ( fijn drama met sterke horror-elementen)

Frontière(s) (in een tijd dat Amerika de ene remake, reboot of zoveelste Sequel de bios in slingert was het de Franse film die met hetzelfde geven wel iets spannends wist te doen. Zo ook deze eerste van regisseur Xavier Gens en hij weet dat niveau zelfs nu nog steeds aardig vasthouden!

The Fly (Tja het zal gek zijn als deze van David Cronenberg niet in mijn lijst stond!)

28 Days Later had als ik een langere lijst mocht inleveren zeker ook nog een plaatsje verovert!

Orphan was verrassend goed maar samen met Insidious, Cloverfield,It Follows,Midsommar en A Quiet Place niet speciaal genoeg voor mij. Alleen Get Out vond ik dan niet echt heel goed (wel met 2,5* nog net voldoende) De tijd leerde ook dat ik regisseur Jordan Peele toch ook niet zo heel goed vind.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

alexspyforever schreef:

(quote)

Zoals Pop Skull ook is geschoten als een goedkoop TV product? Ik zie vooral veel flitsende en hyperkinetische beeldjes daar nauwelijks iets wat ik film kan noemen

Is dat typerend voor TV producties? Dan zit ik toch de verkeerde dingen te kijken.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

De re-make van It niet gezien en die ga ik ook niet bekijken ook. Verder wel enkele juweeltjes in deze reeks van 20. Zie o.a. A Quiet Place, Cloverfield, Insidious, Midsommar, It Follows.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Is dat typerend voor TV producties? Dan zit ik toch de verkeerde dingen te kijken.

Beetje simplistisch maar ik vergelijk het een beetje met Tik Tak, als het maar beweegt en kleur heeft dan zijn de kindjes blij


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3030 stemmen

Mooi om Ghostland zo hoog te zien. Een van de betere horrors van de laatste jaren, samen met It Follows en Daniel Isnt Real.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

alexspyforever schreef:

Theunissen de nummers 1 en 2 in de lijst komen in 24 van de 30 terug, dat is het hoogste aantal. Ik heb geen van beide in mijn lijst staan. Zelf vind ik het geen verrassing dat die daar staan. Er is evenwel toch een film waarvan ik verrast ben dat die in de top 10 is geslopen hetgeen ten koste is gegaan van een klassieker die buiten de top 10 is gevallen. Maar dat weten jullie maandag.

En tja ik ben ook niet van de ene dag op de andere een liefhebber van de meer trashy cinema geworden. Daar haalde ik vroeger zelfs mijn neus voor op. Aan de andere kant heb ik een film als Braindead altijd wel goed gevonden dus helemaal consequent was ik ook weer niet. Denk dat de films van HG Lewis een klik hebben gemaakt bij mij. Voor de tijd een simpel maar toch een apart (ik zou het zelfs slim noemen) en was de concurrentie in de tijd toch enkele stappen voor. Uiteraard er is genoeg low budget en trash dat ik ook niet om aan te zien vind, uiteindelijk oordeel ik vooral hoe zeer ik me heb vermaakt maar met de jaren prefereer ik ze meer en vind ik entertainment belangrijker dan films die tot nadenken, filosoferen, analyseren etc aanzetten. Ik ben ook een pak minder nostalgisch (iets wat bij jou dan wel meer doorweegt heb ik het gevoel) geworden waardoor herzieningen van Poltergeist of andere klassiekers tegenvallen. Uiteraard heb je altijd mensen die het daar wel eens moeilijk mee hebben die vinden dat je voor bepaalde films niet kritisch mag zijn omwille van hun status, populariteit, waren de eerste in hun soort ... Maakt uiteindelijk geen indruk meer en zal eerder het omgekeerde effect hebben. Ik geef daarom ook nu gewoon ongezouten mijn mening. En iedereen mag dat ook doen. Het is een huizenhoog cliché maar over smaak valt niet te twisten. En dat kan ook wel eens veranderen met de jaren

Oh 24 van de 30 lijstjes, dat betekent dus dat een klassieker zoals "The Shining (1980)" niet bij iedereen in de lijstjes staat (ik vermoed dat hij o.a. bij jou niet in het lijstje voorkomt) en dat is wederom een film met nostalgische waarde voor mij. Maar telkens als ik die film voorbij zie komen, blijf ik kijken en genieten en mede hoe alles is opgenomen (werd ook al eens besproken bij "De kijk van Koolhoven").

Ik ben in ieder geval benieuw hoe de "Top 10" er zal uitzien en die zal in ieder geval anders zijn dan mijn ingediende "Top 10", want daarin stonden o.a. "Dawn of the Dead (2004)", "The Devil's Rejects (2005)" en "Dawn of the Dead (1978)". De overige 7 andere films in mijn "Top 10" verwacht ik wel terug te zien a.s. maandag, waarvan hopelijk veel in de "Top 10"

Van regisseur Herschell Gordon Lewis heb ik nog geen films gezien, maar dat gaat dus wel veranderen d.m.v. "The Gore Gore Girls (1972)".


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

20 van de 20 gezien (velen stonden ook in mijn ingediend lijstje) en alleen de onderstaande drie films hebben van mij een lager punt gekregen dan 3,5*:

- Cloverfield (2008), kreeg 2,0* van mij, valt bij mij in de "Godzilla" films en vind ik meer een Actie / Sciencefiction film met tenenkrommende eerste 20 minuten;

- Ghostland (2018), kreeg 2,5* van mij, vorig jaar gezien maar is me in ieder geval niet bijgebleven;

- Midsommar (2019), kreeg 3,0* van mij, daarom stel ik ook steeds "Hereditary (2018)" uit.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Theunissen heel waarschijnlijk dat nogal wat van jouw toppers hoog gaan eindigen. Je hebt natuurlijk klassiekers zoals The Shining en Halloween daarvan weet je op voorhand dat er veel mensen die al gaan selecteren. Enerzijds is dat wel tof om te zien dat jouw favorieten hoog eindigen maar bij zulke films zal dat gelden voor een dozijn of meer anderen. Dan is het uiteindelijk ook niet meer zo bijzonder dat jouw favorieten grotendeels overeenkomen met Jan, Piet en Nel. De top van de lijst is eigenlijk al op voorhand bekend, zelfs mensen die niet vaak horror kijken verwachten dat ook.

En dat komt doordat nogal wat mensen 'veilige' lijstjes indienen maar ik geloof oprecht wel dat die mensen ook wel achter die lijst staan.

Ik ben heus niet iemand die klassiekers al op voorhand afschiet of ze kritischer of met hogere verwachtingen ga bekijken of net strenge ga beoordelen en ik geef ze net zo min bonuspunten omwille van status of om de toorn van de fans te ontlopen. Alien is zo een klassieker die ik bij de eerste kijkbeurt sterk vond in de jaren 80 eigenlijk voordat het die klassiekerstatus had en nu nog steeds vind ik het een van de beste. Andere klassiekers zoals Poltergeist, The Shining bleken bij herziening niet zo bijzonder meer en ik zag ook geen enkele reden om ze daarom op te nemen ook omdat ik geen behoefte meer heb om ze terug te zien. Sommige mensen herkijken films met nostalgische waarde niet meer uit angst dat ze het plots niet meer leuk gaan vinden en dat beeld van goede film willen blijven vasthouden. Ik heb zoiets van een goede film is eentje ie ik vaker wil bekijken, wat is anders het punt om films te kopen (dat doe ik met films die ik goed genoeg vind om ze te herzien). als op een dag de magie weg is zoals bij een Fright Night zal ik er ook afscheid van nemen en wellicht iemand anders er blij mee kunnen maken.

Conclusie: ik vind het zelf net iets leuker als ik een film die minder voor de hand ligt (vaak minder bekend en onbemind) maar die ik evenwel wel hoog waardeer in de top 300 krijg. Een handvol HG Lewis films waardeer ik heel hoog, maar ik ben van die 30 personen de enige die er heeft genomineerd al weet ik dat Shaky en joolstein een aantal leuk vinden maar ze vonden er uiteindelijk toch nog 150 andere die ze leuker vonden, het zij zo dan. Een film als Dolls is mijn persoonlijke nr 1 dus ik was al gewoon blij dat die uiteindelijk ook nog door anderen werd gekozen en uiteindelijk de top 300 haalde. Idem ditto voor films als Alice, sweet Alice en Sleepaway Camp die ik niet bij de beste 300 had verwacht.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

alexspyforever schreef:

heel waarschijnlijk dat nogal wat van jouw toppers hoog gaan eindigen. Je hebt natuurlijk klassiekers zoals The Shining en Halloween daarvan weet je op voorhand dat er veel mensen die al gaan selecteren.

Zo'n "Top 10" staat natuurlijk al grotendeels vast en dat is ook niet erg, want dan zou je een andere soort "Top Horrorfilms" moeten gaan maken (bijvoorbeeld "Horrorfilms met het meeste goor").

Het leuke aan deze "Top 300 Horrorfilms" is dat ik met je kennis heb gemaakt (ik waardeer mede daardoor je enorme passie voor het genre "Horror", en je hebt er zeker ook kijk op. Misschien dat je ooit op de televisie te zien bent met "De Horror kijk van Alexspyforever" ) en dat ik ook getipt ben (vooral door jou) op een aantal leuke Horror films waarvan ik nog nooit gehoord had.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4882 stemmen

14 van 20 gezien : Inderdaad zijn er toch nog een aantal klassiekers die ik nog niet gezien heb.

Mijn nominaties :

Dawn of the dead : maar ik ben er zeker van dat de originele versie uit 1978 stukken beter zal zijn

The Fly : blijft een klassieker

Get Out

IT : kreeg nog nipt een plaatsje in mijn lijst

The Conjuring : Sterk staaltje haunted-house horror

Cloverfield : Ben geen found footage fan, maar deze kon ik toch appreciëren

28 Days later

The Others

Ghostland : fascinerende film. Let me quote myself "De gehele film is een stormvloed van hysterie met daarbij dat constant gevoel van onmacht."

Let the Right One In : Ontdekt dankzij een vorige top-horror alhier. Fijn horrorfilmpje

A quiet place : eindige hoog in mijn lijstje. Inventief concept vond ik

From Dusk till Dawn : dankzij Tarantino

The birds : gezien toen ik piep was. Herbekijken ga ik niet doen. 'k Wil de nostalgische waarde behouden

Christine : Tja, tig keren gekeken op VHS

Van mijn top-10 zullen er wel een hele rits verschijnen in het laatste overzichtje


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

ikkegoemikke schreef:

Tja, tig keren gekeken op VHS

Heerlijke nostalgie Toen moest je inderdaad nog naar een Videotheek gaan om een film te huren voor één dag. Wat een gedoe was dat eigenlijk altijd (wel leuk overigens), je moest naar de videotheek gaan, je moest een film uitzoeken (je moest maar uitgaan wat er op de Videobandhoes stond op de voor- en achterkant) waar je wel even zoet mee was en zeker als je hem niet alleen ging uitzoeken, na het kijken moest je hem weer terugspoelen en daarna (meestal de volgende dag) weer terugbrengen naar de Videotheek.

Wat dat betreft ben ik wel enorm blij met de vooruitgang, want nu (al sinds 2007 / 2008) zoek je even op het Internet naar een film die wilt zien, heb je hem meestal snel binnen, kijk je hem, schrijf je er een recensie over op "MovieMeter" en daarna delete je de film gewoon weer. Althans zo doe ik dat altijd


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11518 berichten
  • 2861 stemmen

alexspyforever heb je ook nog een lijst op 'Letterboxd' van alle films? Of moet ik daar even op wachten tot het einde? Ik heb keuzestress wat ik moet gaan kijken vanavond ..



avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Bob Gray

Boeikens

DjFrankie

Film Pegasus

Glacius

ikkegoemikke

joolstein

Kondoro0614

leatherhead

mikey

Observator

Onderhond

Theunissen

umbra

wendyvortex

Woland

Noodless

horizons

Shaky

Shadowed

john mcclane 2

Q Jones

Collins

dualcia

MovieMind

U96

Metalfist

wibro

IH88

Dag 15: 20-1

Officieel is het maandag en ik ga voor het slapen gaan de laatste lijst plaatsen

‎MM Horror Top 300, a list of films by Johan_Wow • Letterboxd

Ook deze afbeeldingen komen allemaal van IH88

20 Grave (2016)

Raw

1484 punten – 18 lijstjes

https://i.ytimg.com/vi/MSfuTyA7uF0/maxresdefault.jpg

19 The Texas Chain Saw Massacre (1974)

1533 punten – 17 lijstjes

https://i.ytimg.com/vi/308LnDvLhzo/maxresdefault.jpg

18 Carrie (1976)

1542 punten – 15 lijstjes

https://bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2015/05/carrie_1976_1.jpg

17 Mother! (2017)

1721 punten – 16 lijstjes

https://static.actu.fr/uploads/2017/09/CINE-Mother-854x481.jpg

16 À l'Intérieur (2007)

Inside

1729 punten – 15 lijstjes

https://i.ytimg.com/vi/ib4ib6jzxQk/maxresdefault.jpg

15 Saw (2004)

1786 punten – 17 lijstjes

https://everythingmoviereviews.files.wordpress.com/2016/10/saw4.jpg?w=776&h=437

14 Halloween (1978)

1848 punten – 19 lijstjes

https://static01.nyt.com/images/2018/10/18/arts/18halloween1978/18halloween1978-videoSixteenByNineJumbo1600-v2.jpg

13 A Nightmare on Elm Street (1984)

1853 punten – 18 lijstjes

https://i1.wp.com/metro.co.uk/wp-content/uploads/2016/05/nightmare-on-elm.jpg?quality=90&strip=all&zoom=1&resize=837%2C452&ssl=1

12 Eden Lake (2008)

1922 punten – 20 lijstjes

https://i2.wp.com/bloody-disgusting.com/wp-content/uploads/2019/06/Eden-Lake.jpg?resize=740%2C314&ssl=1

11 Jaws (1975)

1968 punten – 18 lijstjes

https://images2.minutemediacdn.com/image/upload/c_crop,h_487,w_866,x_27,y_0/f_auto,q_auto,w_1100/v1589472982/shape/mentalfloss/screen_shot_2020-05-14_at_12.15.19_pm.png

10 Hellraiser (1987)

2036 punten – 21 lijstjes

https://insidepulse.com/wp-content/uploads/2016/12/15-hellraiser.jpg

9 Braindead (1992)

Dead Alive

2095 punten – 22 lijstjes

https://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2018/12/braindead.jpg

8 The Evil Dead (1981)

2233 punten – 20 lijstjes

https://www.syfy.com/sites/syfy/files/styles/1200x680/public/2019/07/mv5bmtk3njq3otaxmf5bml5banbnxkftztcwmjy3mda1oq._v1_sy1000_cr0012381000_al_.jpg

7 Alien (1979)

2246 punten – 19 lijstjes

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/S/sgp-catalog-images/region_US/20th_century_fox-005337-Full-Image_GalleryBackground-en-US-1483993481615._SX1080_.jpg

6 Psycho (1960)

2251 punten – 20 lijstjes

https://www.moma.org/d/assets/W1siZiIsIjIwMTgvMDQvMTIvMmNoZWZlNDk5YV9Qc3ljaG8uanBnIl0sWyJwIiwiY29udmVydCIsIi1xdWFsaXR5IDkwIC1yZXNpemUgMjAwMHgyMDAwXHUwMDNlIl1d/Psycho.jpg?sha=1e23015860ca6623

5 The Exorcist (1973)

2408 punten – 21 lijstjes

https://static3.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/02/Linda-Blair-as-Regan-MacNeil-in-The-Exorcist.jpg

4 [Rec] (2007)

2507 punten – 21 lijstjes

https://pics.filmaffinity.com/a_REC-856856716-large.jpg

3 The Shining (1980)

2614 punten – 22 lijstjes

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/KuxA3X5tAsbWVnSiicn6oT.jpg

2 Martyrs (2008)

2617 punten – 24 lijstjes

https://static.123moviesvn.com/martyrs-2008-cover.png

1 The Thing (1982)

2837 punten – 24 lijstjes

https://cms-assets.theasc.com/Thing-Chest-Creature.jpg?mtime=20171028153556


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4882 stemmen

De laatste lichting : 19 van 20 gezien (behalve Raw)

Bedankt alexspyforever voor de weken vertier en (voor mij dan toch) een reminder van al de uitstekende horrors die ik nog moet kijken. Niet niks zo'n top lijstje in elkaar steken en hier consequent dagelijks de resultaten publiceren. En vanzelfsprekend ook een applausje voor die wat voor de illustraties hebben gezorgd.

En ik beloof het op mijn plechtige communie zieltje ... ik zal eens wat ouder horror-materiaal gaan bekijken vanaf nu


avatar van Noodless

Noodless

  • 10038 berichten
  • 6176 stemmen

Ik vind het alvast een zeer mooie top 10...straks eens goed bekijken.. bedankt alexspyforever voor die hele organisatie en de anderen voor de mooie afbeeldingen.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

Mooi gedaan alexspyforever!

De gekende titels zitten bovenaan, alleen had ik Grave niet zo hoog verwacht. Leuke verrassing. En ik dacht dat Mother! meer tegenstanders zou hebben, maar blijkbaar (en gelukkig) niet bij de horrorliefhebbers. Grootste verrassing is toch wel dat Halloween niet in de top 10 staat. Had ik niet zien aankomen.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10823 berichten
  • 8907 stemmen

De laatste twintig uiteraard ook alle gezien, ook niet gek want het zijn (bijna alle ) terecht de meest succesvolste horrors! In totaal 272 van de 300 films gezien!

Ook veel van mijn 150 nominaties haalde de bovenste regionen;

Hellraiser (nr 01) Al jaren mijn absolute favoriet, geen idee hoe vaak ik dit al heb gekeken?

Raw aka Grave (nr 21)

Martyrs (nr 23)

The Exorcist (nr 24)

[REC] (nr 28)

Braindead (nr 48)

The Texas Chain Saw Massacre (nr 61)

The Thing (nr 68)

The Evil Dead (nr 75)

À l'intérieur (nr 83)

Alien (nr 94)

The Shining (nr 137)

Halloween (nr 145)

Uiteindelijk een meer dan een prima top 20!. En oké het zijn de bekendere namen maar daarom niet direct mindere films. En het zijn tenslotte films die de meeste van ons, of dat nu hoog of laag was wel, hebben genomineerd! Waardoor ze ook niet voor niets zo hoog genoteerd staan! Je kan gewoon niet om veel van deze klassiekers heen! Wat uiteindelijk ook resulteert in 13 genomineerde films uit mijn top 150 die er in staan en zelfs 15 films uit mijn persoonlijke top 500. Al met al is het een erg vette lijst geworden, met voor ieder wat wils!

En natuurlijk een dikke pluim voor alexspyforever die dit toch maar 'even' heeft georganiseerd! Dank je wel voor het vele werk!


avatar van Shaky

Shaky

  • 3734 berichten
  • 13043 stemmen

Dit had ik van te voren niet zien aankomen, maar ik heb niet alle films van deze top 20 gezien .

Grave en Á L'interieur heb ik nooit gezien, maar staan hoog op het verlanglijstje. Zeker nu de horrorliefhebbers hier die twee de top 20 in hebben gestemd. Naast deze twee slechts 1 film uit deze top 20 die ik niet in mijn top 150 heb gezet.

20. Grave (-)

19. TCM (35)

18. Carrie (8)

17. Mother! (23)

16. Á L'Intérieur (-)

15. Saw (7)

14. Halloween (43)

13. A Nightmare on Elm Street (33)

12. Eden Lake (26)

11. Jaws (-)

10. Hellraiser (1)

9. Braindead (10)

8. The Evil Dead (2)

7. Alien (27) 

6. Psycho (16)

5. The Exorcist (3)

4. Rec (20)

3. The Shining (14)

2. Martyrs (25)

1. The Thing (5)

alexspyforever, bedankt voor de organisatie. Het was weer een mooi project.


avatar van alexspyforever

alexspyforever

  • 21517 berichten
  • 2328 stemmen

Bedankt aan iedereen die heeft meegedaan. In het bijzonder ook aan de mensen die voor de plaatjes hebben gezorgd zijnde joolstein, Shadowed, Shaky en IH88.

De top 20 heeft weinig verrassingen. Rec had ik alvast niet zo hoog verwacht. Nu weet ik dus ook dat het een zeer populaire film blijkt te zijn. Jaws en Halloween hebben de top 10 niet gehaald, kan ik ook wel begrijpen. Ergens zijn ze toch wel gedateerd en voorbijgestoken door andere films.

Zelf nomineerde ik

Carrie

The Exorcist

Hellraiser

Braindead

Alien

Op Carrie na waren dat allemaal films die ik hoog had verwacht. Dat deze het dan toch zo goed doet stemt me ook zeer tevreden.

Misschien kunnen we dit in de toekomst nog wel eens doen. Om de 2 of 3 jaar of zo?


avatar van IH88

IH88

  • 9725 berichten
  • 3182 stemmen

Mooie lijst. Mijn watchlist is weer wat groter geworden... ‎Horror Movie Watchlist, a list of films by IH88 • Letterboxd


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4313 berichten
  • 4021 stemmen

Een echt klassiek lijstje, niets mis mee en logica. Allen gezien en 17/20 in top 150.

Films met een max score (6 in totaal :)

Martyrs net niet op 1, my all time favorite, enige film die onafgebroken op 1 blijft in m'n top 10.

Saw een andere megafavoriet van mij, ook uit m'n top 5.

À l' interieur ook uit m'n persoonlijke top 10

Braindaid (ook uit persoonlijke top10)

The Shining

Hellraiser

(het kan niet op, I know int begin onnodig ongeduldig )

Andere films die ook hoog staan aangeschreven bij mij. met een 4.5 of 4/5:

Grave

Mother!

The Exorcist

TCSM

Psycho

Eden Lake

Alien

Rec

The Evil Dead

The Thing, had ik niet in m'n top 150 denk ik, wel een 4/5.

Jaws en A Nightmare on Elmstreet waren bij mij serieuze tegenvallers, beide 1.5/5.


avatar van Shaky

Shaky

  • 3734 berichten
  • 13043 stemmen

alexspyforever schreef:

Misschien kunnen we dit in de toekomst nog wel eens doen. Om de 2 of 3 jaar of zo?

Sign me up


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31144 berichten
  • 5447 stemmen

alexspyforever schreef:

Misschien kunnen we dit in de toekomst nog wel eens doen. Om de 2 of 3 jaar of zo?

Mooie afwisseling met de top 1.000.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87585 berichten
  • 12833 stemmen

Voor de liefhebbers ook nog een ICM lijstje

Uteindelijk op 273/300 geëindigd, niet zo héél veel ruimte voor aanraders dus, zeker aangezien ik de meeste overige films ook wel ken. Maar zeker een aardige lijst, al zit er wat mij betreft toch iets te veel recente commerciële Amerikaanse horror in.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Was leuk. Ik ga nog eens mijn watchlist updaten, ik heb (nog) niet erg uitgebreid naar de lijst gekeken.

214/300 gezien.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5136 stemmen

Al met al een fijn lijstje met de juiste klassiekers. Ook wat van die tortureporn te bespeuren uit de J”00. Daar hield ik totaal niet van. Maar wellicht voor sommigen toch .... nostalgie?...

Bedankt alex!


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

Leuk lijstje, toch nog wel een verrassing The Thing en Martyrs boven The Shining.

Dit waren mijn bijdragen:

Wendy's Horror Top 150, a list of films by wendyvortex Letterboxd


avatar van MovieMind

MovieMind

  • 6943 berichten
  • 0 stemmen

Net als bij de top1000 vind ik wat buiten de toplijst valt geregeld interessanter.

Met de behoorlijke horror wachtlijst die ik al had en de vele films die hier voorbij zijn gekomen,

ben ik voorzien van een enorme lijst films om te kijken voor de aankomende horror challenge.

Op het eind niet meer zo'n verrassende lijst, maar de weg er naar toe is het leukst.

Bedankt voor de organisatie en bijhorende stills, was top!


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12266 berichten
  • 5513 stemmen

Ik heb er 19 van de 20 gezien (ook ik heb "Grave (2016)" nog nooit gezien en er eerlijk gezegd ook nooit van gehoord. Bij "Grave" moet ik altijd denken aan de plaats "Grave" waar ook een sluis ligt en waar ik vroeger, in de jaren 90, werkzaamheden voor heb uitgevoerd m.b.t. de besturing van deze sluis middels antieke B&R PLC's, ik noemde die PLC's ook altijd "Brand & Rook" ) en ik vind de "Top 10" toch nog enigszins verrassend, want een film als "Braindead (1992)" had ik toch een stukje hoger verwacht (stond bij zelfs op nummer 1) en ook knap dat "The Exorcist (1973)" zo hoog staat (stond bij mij op nummer 29).

Verder zijn er eigenlijk geen verrassingen wat betreft "The Thing" (had ik op nummer 2 staan), "The Shining" (had ik op nummer 5 staan), "The Evil Dead" (had ik op nummer 6 staan) en "Alien" (had ik op nummer 8 staan). "Jaws" is net buiten de "Top 10" gevallen en had ik op nummer 9 staan.

Maar ik heb me prima vermaakt met de "Top 300 Horrorfilms" en ik vond het ook interessant en leerzaam (ik heb er inmiddels weer vijf nieuwe films door gezien en vanavond waarschijnlijk nummer zes). Bedankt voor het organiseren alexspyforever en dat je de spanning er lang in wist te houden. Ook de manier waarop de hele "Top 300 Horrorfilms" werd weergegeven is fraai gedaan en daarbij gaan zeker ook "credits" naar de hulp die je daarbij hebt gekregen

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.