Dawn of the Dead (1978)
Genre: Horror / Drama
Speelduur: 127 minuten / 139 minuten (Cannes-versie) / 117 minuten (Dario Argento's versie) / 156 minuten (Ultimate Final Cut)
Alternatieve titels: In de Greep van de Zombies / Dawn of the Living Dead / Zombi / Zombie: Dawn of the Dead / Zombies / George A. Romero's Dawn of the Dead / Zombie
Oorsprong:
Verenigde Staten / Italië
Geregisseerd door: George A. Romero
Met onder meer: David Emge, Ken Foree en Scott H. Reiniger
IMDb beoordeling:
7,8 (135.712)
Gesproken taal: Engels, Duits en Spaans
Releasedatum: 2 oktober 1980
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dawn of the Dead
"When there’s no more room in HELL, the dead will walk the EARTH!"
Over de hele wereld komen steeds meer doden tot leven en maken het de overlevenden niet bepaald makkelijk. Reporter Francine besluit om met haar vriend Stephen en de twee soldaten Peter en Roger te vluchten met een helikopter. Het viertal vindt vervolgens onderdak in een enorm winkelcentrum, waar ze barricades opwerpen om zich te verdedigen tegen de gruwelijke vleesetende doden. In eerste instantie lijken ze veilig in het winkelcentrum, maar de levende doden blijven maar oprukken.
Externe links
Acteurs en actrices
Stephen "Flyboy" Andrews
Peter Washington
Roger "Trooper" DeMarco
Francine "Fran" Parker
Dr. James Foster
Sidney Berman
Dr. Milliard Rausch
TV Commentator
Dan Givens
Police Commander
Reviews & comments
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
Er schijnen meerdere versies in de omloop te zijn. Ik heb er geen weet van welke versie dé versie is, maar ik heb in ieder geval een "Original Uncut Version" gezien van 139 minuten.
De beelden uit Dawn of the Dead zijn eigenlijk bijzonder lelijk, de make-up en de (geluids)effecten zijn verre van realistisch, het acteerwerk is niet echt bijzonder en de muziek is verschrikkelijk fout. Al typend zou ik haast gaan denken dat ik dit niet een geweldige film vind, maar het tegendeel is waar. Romero weet namelijk een nóg hoger niveau te behalen dan hij al deed met zijn uitstekende Night of the Living Dead, wat een heerlijke film! Alles staat in dienst van de sfeer van de film. Alle factoren, die losstaand misschien wel negatief zijn, vormen als geheel een heerlijke sfeer die perfect past bij dit zombiegenre. Perfect getroffen ook, deze locatie in combinatie met de muziek en al die tientallen zombies. Daarnaast is de film bij tijd en wijle tergend spannend en de gore is domweg bijzonder vet wanneer dit je aanspreekt. Ondergewaardeerde film hier, alhoewel ik begrijp dat het 'één van die films' is die je maar net moet liggen. Zeer ruime 4.5*; dik twee uur topvermaak.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Een van de betere zombie films ooit. De film is heel macaber maar wel zeer spannend. De special effects zijn in deze film niet bijzonder maar de zombies zien er realistisch geschminkt uit (ze mochten wel een beetje sneller zijn).
De humor die in deze film zit is best subtiel. De film duurt behoorlijk lang maar verveelt geen moment.
martinovitch
-
- 609 berichten
- 291 stemmen
Ik vind deze film best wel een leuke horror/zombie film.
zeker hoe deze gemaakt is de zombies zagen er best wel nep uit. maar dat stoorde niet bij deze film. was zeer leuk om te zien. Gelukkig dat er in dat winkel centrum een motorbende vinnenvalt, anders duurde het te lang maar deze film bleef boeiend zeker navenant het lange tijds duur van 139 minuten.
en ook best veel materiaal gebruikt voor die tijd. de muziekkeuze bij deze film was ook best goed, dus deze film is voor mij dik geslaagd. 
4*
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
De film duurt behoorlijk lang maar verveelt geen moment.
Iets wat ik zelden tegenkom, bijzonder knap.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Een meesterlijke horrorfilm uit de Dead trilogie van Romero, ik vind ook de maatschappij kritiek zeer goed van Romero, ik heb deze film nou al meerdere keren gezien en hij wordt eigenlijk altijd wat beter. Deze film krijgt van een dik verdiende 5!
martinovitch
-
- 609 berichten
- 291 stemmen
Horror / Drama
126 minuten / 139 minuten (Cannes-versie) / 117 minuten (Dario Argento's versie)
als je ziet dat er zoveel versies zijn zit er dan eigenlijk veel verschil in?
wand dat is mij niet helemaal duidelijk
horrorjp
-
- 320 berichten
- 894 stemmen
Zeer leuke film die leuker was dan zijn voorloper night of the living dead. Goed gespeeld en Tom Savini zet met zijn special effects het puntje op de i. 4,5*
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Als het goed is zendt BBC 2 deze film uit vannacht om 01.40. Die ga ik in elk geval sowieso opnemen,
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Ik ga nu beginen met kijken. Het is de Cannes-versie die uitgezonden is. Is dat de beste versie of niet?
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Een zombiefilm met (zeker in vergelijking met zijn voorganger) nog een hoop goede gore, spanning en special-effects. Soms ziet het er allemaal wel wat nep uit, maar het valt nog redelijk mee.
De muziek is af en toe heel aardig, al is de geluidskwaliteit niet zo goed.
Dawn of the Dead is geen oppervlakkige zombiefilm puur voor de smerigheid. Cinematografisch steekt de film ook mooi in elkaar met aardig camerawerk en montage, wat mooie locaties en een maatschappijkritisch plot. Er worden maatschappelijke thema's aangesneden zoals racisme, de consumptiemaatschappij, emancipatie, abortus en de openbare orde. Ook zitten er nog wat leuke grappen in de film. De kills zien er soms top uit en af en toe zit er een aardige verrassing in de film, zoals een man die een grauwe huidskleur heeft door stof, waardoor het even lijkt alsof hij een zombie is, of een zombie die tussen etalagepoppen staat en daarom even voor een van die poppen wordt gehouden.
Wat Dawn of the Dead vooral zo goed maakt is de sfeer in de film. En het is dan wel af en toe een lekkere over de top Zombie-film met smerige gore etc die er overdreven en regelmatig erg nep uitziet, maar het is ook allemaal weer niet al te erg, ik kon nog redelijk goed in meegaan. Bovendien toont de film zeg wel een echte zombie-film, maar dat gaat in het plot samen met inhoud. Maatschappelijke kritiek, aardige grapjes, enzovoort.
Al met al absoluut een aanrader, in elk geval een must-see voor liefhebbers van het genre.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Gisteren opgenomen en vanochtend gekeken. Was wel een vermakelijke film over zombies, alleen snapte ik niet echt wat dat veroorzaakt heeft. Dus wat dat betreft best wel een dun verhaallijntje. Maar ja, de film had veel sfeer, spannende momenten met al die zombies. Pff, als ze met zovelen tegelijk op je afkomen.
Dat is wel heel goed neergezet, verder vond ik die totaalshots ook heel mooi, over waar je op het scherm keek zag je gewoon zombies lopen. 
Ik geef 'm 4, 0 sterren.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Heel vaag dit. Heel slecht, maar dan ook heel slecht geacteerd. En dan toch zo'n klassieker maken dat 140 min duurt en niet verveelt. Ik vind het knap.
lesamurai
-
- 441 berichten
- 152 stemmen
Kom op heey, saai kan je dit echt niet noemen...
Dit is mischien een film die niet intressant genoeg is naar jouw mening maar 1 ding moet je toegeven, de film is echter niet saai. Het behoort tot de cult/horrors die niet mogen ontbreken (dan heb ik het over een cult/horrorcollectie.)
Daarnaast is het cijfer op imdb een dikke; 7,9 wat afgerond wordt op een 8 en is dus goed en ik herhaal goed.
Deze film is saai mag je van mij plaatsen bij Norbit.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Die film is saai. Ik vind het meer een komedie
XD
Deze in jouw ogen komische film staat wel mooi onder de horrorafdeling, dus zo komisch zal die dus niet kunnen zijn.
En als je een beetje je best doet en door de slecht geschminkte zombies heen kijkt zal je zien dat dit een meesterwerk is.
Een meesterwerk die hard, cynisch en ook nog eens maatschappij kritisch is
Wat wil je nog meer?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ach de film is zeker ook zeer komisch, het geeft ook een satirische kijk op het menselijk gedrag. Saai zou ik 'm inderdaad niet noemen.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Ach de film is zeker ook zeer komisch, het geeft ook een satirische kijk op het menselijk gedrag. Saai zou ik 'm inderdaad niet noemen.
Mischien dan voor de huidige maatstaven, maar ik denk niet dat de film in de jaren 70 als komisch werd gezien.
En ik vind de film persoonlijk eigenlijk ook niet komisch, maar dat ben ik dan 
Goodfella_90
-
- 10408 berichten
- 2596 stemmen
Dit argument vind ik uberhaupt niet echt steekhoudend. Horror hoeft niet per definitie onkomisch te zijn.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het zeker zeer geestig als ze de zombies in het warenhuis proberen te misleiden en als ze gaan shoppen. Vond ik in de jaren 80 al. 
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Dit argument vind ik uberhaupt niet echt steekhoudend. Horror hoeft niet per definitie onkomisch te zijn.
Nee nee, het is zeker waar dat alle horror niet per definitie onkomisch hoeft te zijn, dat is zeker zo. 
Maar ik vind eigenlijk dat dawn of the dead toch eigenlijk niet grappig is, althans ik vind het geen grappige film, er zijn duidelijk genoeg mensen die daar anders tegen aankijken! Zoals bijv. Reinbo
je zal de hele film natuurlijk niet grappig vinden, maar er zullen uiteraard scenes zijn die grappig over kunnen komen.
Ik kan het wel begrijpen. 
Maar als iemand schrijft dat hij Dawn of the dead meer een Komedie vindt, dat vind ik ook weer te ver gaan. Ik weet niet wat jullie daarvan vinden?
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Ach wat maakt het ook uit. Ieder zo z'n kijk op dit meesterwerk! 
TheJoker
-
- 57 berichten
- 503 stemmen
Wat zombie-films betreft is er geen betere in zijn genre dan deze. Alles klopt gewoon en is fantastisch. Het eerste deel in de Dead-trilogy is ook zeker een aanrader, maar deze is el numero uno!
5*
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Is er hier ook iemand met de Limited Edititon boxset met alle 3 de versies van de film? (De U.S. Theatrical Version, European Version en de Extended Version) Zo ja welke vond je de beste?
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Is er hier ook iemand met de Limited Edititon boxset met alle 3 de versies van de film? (De U.S. Theatrical Version, European Version en de Extended Version) Zo ja welke vond je de beste?
Bestaat zoiets dan? 
TheJoker
-
- 57 berichten
- 503 stemmen
Is er hier ook iemand met de Limited Edititon boxset met alle 3 de versies van de film? (De U.S. Theatrical Version, European Version en de Extended Version) Zo ja welke vond je de beste?
Een vriend van me heeft die, maar ik zelf niet helaas. Ook niet gezien aangezien ik de film in de trilogy-box heb zitten.
klute89
-
- 3649 berichten
- 0 stemmen
Een vriend van me heeft die, maar ik zelf niet helaas. Ook niet gezien aangezien ik de film in de trilogy-box heb zitten.
ik heb hem ook in een trilogie-box zitten, weliswaar zonder ondertitels
Maar ach.
TheJoker
-
- 57 berichten
- 503 stemmen
Ik heb (helaas) die trilogybox die hier in NL te koop is. En die kwaliteit is echt bagger. Net of je naar een oude VHS-band zit te kijken. (no kidding)
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Ik heb die Limited Edition boxset. En het was het geld waard. Het is wel een regio 1 DVD. http://www.genreonline.net/Genre_files/DawnOfDeadUELarge.jpg Zo ziet de boxset eruit.
Pre- en sequels

Survival of the Dead
2009
220 reacties

Diary of the Dead
2007
312 reacties

Land of the Dead
2005
630 reacties

Dawn of the Dead
2004
1.214 reacties

Night of the Living Dead
1990
148 reacties

Day of the Dead
1985
223 reacties

Night of the Living Dead
1968
437 reacties
Gerelateerd nieuws

David Emge, ster van horrorklassieker 'Dawn of the Dead', op 77-jarige leeftijd overleden

Vanaf vandaag op Netflix: 'Dawn of the Dead' en 'Schindler's List'

Laatste kans: Netflix verwijdert vrijdag deze topfilms
Bekijk ook

Alien
Sciencefiction / Horror, 1979
2.124 reacties

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

Vamos a Matar, Compañeros
Western / Actie, 1970
23 reacties

Napoli Violenta
Actie / Misdaad, 1976
10 reacties

Braindead
Komedie / Horror, 1992
988 reacties

Milano Odia: La Polizia Non Può Sparare
Actie / Misdaad, 1974
21 reacties
Gerelateerde tags
helikopternews broadcastmaterialismmachetebitechaosmartial lawstate of emergencyrock gang infectionlegershopping mallmotorrijdertruckbloedvergietenconsumerismzombiemotorbendeexploding headgeweldcultfilmstore malltv production zombie-apocalypspittsburgh, pennsylvaniaanxiousfrightenedzombies
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









