Meningen
Hier kun je zien welke berichten Erwinner als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
H (2002)
Toch wel een redelijke film gezien, lijkt inderdaad veel op een Hannibal film maar dan minder theatraal en met steengoede acteurs. Geweldige vent die agent! De moordenaar in de cel mocht er ook zijn.
Goed tempo en totaal niet traag wat hierboven wordt gezegd, alles is goed in evenwicht en er gaat wat mij betreft weinig mis.
Ben zelfs helemaal op het verkeerde been gezet, leuke invalshoek dat plot maar of dat dan geloofwaardig was, is een ander verhaal.
Toch wel jammer dat we dit gegeven al zo vaak eerder hebben gezien, al is het wel goed gekopieert.
Dikke 3.5* is minstens terecht!
Hål i Mitt Hjärta, Ett (2004)
Alternatieve titel: A Hole in My Heart
Die extra´s
Tof filmpje verder en de karakters waren bizar interessant.
Niet dat ik zo´n type ben, integendeel zelfs, ik kan dat altijd wel waarderen als men helemaal in de knoop zit. Ik voel me altijd lekker positief bij dit soort films omdat ik die neigingen wel begrijp in extreme situaties. Drugs en een slecht onvoltooid verwerkt verleden leiden tot dit soort situatie´s. Bizar om mee te koekeloeren met de gedachte van... Zo ver heb ik het gelukkig nooit laten komen. Vandaar mijn positivisme.
Ijzersterk geacteerd trouwens en tof in elkaar geflanst. Op naar een container en eens kijken wat men hier van vindt.
Half Nelson (2006)
Aardig filmpje, erg gebeurt alleen te weinig. Een behoorlijk gebrek aan inventiviteit maar gewoon een lesje dat we in de jaren 90' al veel beter en leuker hebben gezien. Geen vervelende film, wel opgepept met diverse gevaarlijke cliche's.
3.1*
Hangover, The (2009)
Gewoon flauw, niks speciaal's, maar vooral nergens grappig. Dat men hiervan in een deuk ligt kan ik amper begrijpen.
Harry, un Ami Qui Vous Veut du Bien (2000)
Alternatieve titel: Harry, He's Here to Help
Aanvankelijk niet zo heel veel zin om Harry te gaan bekijken,des te leuker om verrast te worden. Intrigerende film.
Geen moment verveeld, benauwd spannend, tegen het vergezochte aan, maar mocht de pret niet drukken. Cool sfeertje, genoeg eigenaardigheden en vrij onvoorspelbaar.
Kortom, toffe film! 3.9*
Hauru no Ugoku Shiro (2004)
Alternatieve titel: Howl's Moving Castle
Ik vond deze film verwarrend beginnen, kon iig er niet meteen inkomen. Juist tot het moment dat Sophie ouder wordt dacht ik dat het bedroefde gedeelte de toon zou gaan zetten, maar helaas.
Het verhaaltje nam tientallen wendingen in te veel open deuren,
soms niet te volgen, dan ineens weer op veilige haven.
Ontbreekt ook nog aan originele humor en te weinig diepgang in de personages die het veel te druk hebben met hun lot. Het enigste wat zij kunnen doen is bijsturen of kortstondig ingrijpen in hun probleem.
Wel zaten er stukken in die dan soms wel bevielen, maar dat waren volgens mij meestal de rustige gedeeltes, heb je eindelijk lekker grip, laat ie te snel weer los.
Vond net als Wibro het vuurtje het grappigste, m.i. veel te weinig grappige personages gezien, iets te serieus was het allemaal in zo'n doldwaas verhaal.

Soms lastig om alles uit te leggen.
Maar heb zeker ook goede dingen gezien.
Hazard (2005)
En ik begrijp Dopke en Querelle dus ook 
De film begon asociaal, met een porsi brutaliteit, naïviteit, om vervolgens bijna iedereen die men tegenkomt, te domineren en alles berooft. Inderdaad onvolwassen gedrag, daardoor zijn de motieven mij wel duidelijk, alles moet gratis zijn. Het gedrag vond ik bij vlagen wel grappig, zoals bij die verliefdheid zomaar een stomp in de maag geven bij zijn maat, whaha!
Of continue dat ge-whowhowho! als ze weer wat geflikt hebben, kinderachtig leuk toch.
Je krijgt verder het gevoel dat je naar 'niets' aan het kijken bent wat ook de bedoeling is, maar vooral naar macht spelletjes. Toch wordt er ook genoeg rust genomen zodat wij op adem kunnen komen. Misschien komt het allemaal niet realistisch over, dit soort dingen gebeuren helaas eenmaal.
De bewegelijke hand-camera incluis pixels geeft nog eens een extra ruwe sfeer mee, soms extra donker en met mooie kleur tinten.
Na zo'n 80 minuten had het wel weer voorbij mogen zijn waardoor de verveling ineens insloeg. Maar vóór die tijd had ik een stevige 3.5* op zak. Het einde was dan wél weer prima.
3.2*
Heart of America (2003)
Alternatieve titel: Home Room
Redelijk rustige vertelstructuur, meer ingetogen dan ik had verwacht.
Een sterke cast met een voorspelbaar plot, alleen doet het plot er niet zo toe in deze film van Uwe Boll. De voorgeschiedenis is waar het om draait.
De zwevende camera move's worden zeer fijn toegepast en de soundtrack doet rustig op de achtergrond mee waaruit je kan opmaken
dat er met veel hoop aan dit filmpje gewerkt is. Alles dus dik in orde, al had het wat mij betreft nog wel iets heftiger mogen eindigen.
3.5*
Hel van Tanger, De (2006)
Het ging mij vanaf het midden van de film veel te snel allemaal.
Te cliche en ook nog een beetje sloom geregiseerd.
Het leek op een aardig serie.
Weinig verhaallijn en behalve dat de uitkomst steeds uitzichtlozer
werd voor de onschuldige meneer, was ie ook ineens plots weer vrij.
Zo'n gevangenis drama moet volgens mij toch wel op zijn minst
2.50 a 3 uur moeten duren, wil je er echt diepgravende drama in
stoppen.
Nee, ik verlang weer naar Midnight express of Pappillon
Hitcher, The (2007)
Ik ging hem met weinig verwachtingen kijken, want je moet van te voren weten dat de inhoud zo goed als leeg is.
Deze film is gemaakt voor de schrikeffecten en daar zijn ze uitstekend in geslaagd voor mij.
Ik schrik niet snel, maar nu waren ze mij steeds te snel af!
Tuurlijk, je kan het zien aankomen, maar op welke seconde en met welk geluid en wat voor een soort effect !
Verder ook nog is naar behoren geacteert.
Desalniettemin ben ik de film over een jaar waarschijnlijk al weer vergeten door het dunne verhaal, maar dat is niet erg.
Toch zeker een 3.5 voor de spanning
(Het origineel kan ik me niet meer zo goed herinneren, daar was ik toen te jong voor denk ik.
Höhle des Gelben Hundes, Die (2005)
Alternatieve titel: The Cave of the Yellow Dog
Get there a life. A must to see.
Zo'n film die je laat branden op je netvlies en je een gevoel geeft dat je naar een "echt" stukje cinema hebt gekeken en los staat van de sentimenten.
Materiaal dat je "eventjes" terugroept naar de roots zodat je je waant
in het onstuimige Mongolie met behulp van een mooie familie die op hun manier probeert rond te komen.
Prachtige plaatjes schieten langszij op een zeer rustig tempo die je niet snel vergeet. Als je hoopt dat Rambo langskomt om de boel op stelten te zetten, dan heb je pech...Maar ben je gek op kleine kinderen... Take your seat!
Hôhokekyo Tonari no Yamada-kun (1999)
Alternatieve titel: My Neighbors the Yamadas
Het begon zeer matig met een voice-over maar die kwam gelukkig sporadisch terug. Vond de tekenstijl in het begin niet echt geweldig maar dat was waarschijnlijk even wennen. Na een kwartier zit je lekker in het rompslomp verhaaltje en ontdekte ik dat de tekenstijl juist krachtig is.
Wat erg sterk was dat bij de "motor bende" ineens het hele beeld werd benut. Mijn gevoel was dat de vader zich in een oplettende fase bevond en ogen tekort kwam, vandaar die verandering.
Ook verwacht je soms dat bepaalde situatie's uit zullen monden in een dramatische wending. Gelukkig reilt en zeilt het dan lekker onverwacht. Zo is er dus niks op het verhaal aan te merken maar kan je wel je vraagtekens zetten op het einde, alhoewel dat natuurlijk óók weer onverwacht is 
En ja, vond het wel lekker zo'n happy end.
Hostel: Part II (2007)
Alternatieve titel: Hostel 2
Verbazingwekkende slecht filmpie, hoe is het mogelijk dat sommigen dl 2 beter vonden dan dl.1.
Daar snap ik helemaal niks van, feit is in ieder geval dat mij dit
misbaksel van een herhaling oefeningen, pretentieloze leedvermaak, niet voor herhaling vatbaar is.
Had op zijn minst spanning, vaart en nog meer gruwelijkheden verwacht, want dat was ook maar aan de magere kant.
Ik ben eigenlijk heel erg teleurgesteld, dl 1 was zo leuk.....
Hotaru no Haka (1988)
Alternatieve titel: Grave of the Fireflies
Mijn eerste sprong in de anime dan maar gewaagd, belangrijk om een veel geprezen film uit te zoeken was voor mij dan ook van belang om hopelijk niet teleurgesteld te worden.
De tekenstijl viel gelukkig reuze mee. Emoties die perfect getoond worden in een zeer "ongelukkig" verhaal.
In eerste instantie denk je, kom op broer, doe is wat terug voor je familie. Helaas is het op zo'n jonge leeftijd niet makkelijk de draad goed op te pakken als je geen steun meer krijgt van je moeder.
Stel dat hij wel meteen brood had verdiend dan was dit verhaal nooit zo afgelopen. De diepere betekenis van deze film zit hem natuurlijk in de het gebrek in de opvoeding en de onmisbare zorgzaamheid van de ouders.
Als je dan weinig geluk hebt en ook nog is moet zorgen voor je lieve zusje tijdens de bombardementen, houdt het snel op.
Emotioneel kan het je aangrijpen, maar er nuchter onder blijven was voor mij de makkelijkste weg. De muziek was niet echt met kippevel, misschien ontbrak daar een stukje meerwaarde om sentimenteel gejank onderhuids te kunnen beleven.
Of dit een commerciele film is? In mijn ogen niet, denk niet dat dit iets is wat je aan kleine kinderen laat zien. Vanaf 12 jaar lijkt mij dit geschikt en alles daarboven. Geen idee waarom ik dat hierboven steeds lees.
Misschien dat het verhaal vrij simpel is, dan blijft er altijd nog een prachtig verhaaltje over die je later met je kleinkinderen prachtig kunt herbeleven.
Hundstage (2001)
Alternatieve titel: Dog Days
Normaliter schrijf ik bijna bij iedere bekeken film een recensie, maar omdat ik de laatste tijd zoveel films kijk schiet het er ineens bij in. Ook deze heb ik al 2wkn terug gezien maar voel me wel verplicht om te melden wat ik hievan vond, temeer omdat ie in mijn top 10 belandt.
Vind het overigens lastig om nu nog iets te schrijven omdat sommige details niet meer vers in mijn geheugen zitten.
Ten eerste had ik een heel goed voorgevoel omdat het thema mij aanspreekt, alleen de waardering hier valt tegen, dus kon het nog alle kanten uit gaan.
Nu, het voorgevoel was terecht!
Geweldige film! Gelachen om zoveel aspecten in de film en vooral om het meisje die met iedereen wil meeliften, hilarisch!
Of wat dacht je van het gescheiden koppel! Die ex-man als stoorzender met zijn tennisbal. Geen woorden voor!
Nu, dus een aantal weken, kan ik even niet meer grappige scenes naar voren halen. Dat doe ik dan maar bij herziening.
Maar het totale concept van de film is gewoon belachelijk absurd neergezet met ongelovelijke goede amateur acteurs!
Ik snap goed dat bekende acteurs hier niet aan mee willen werken,
stel je voor.....
Dit is een rasechte parel mijns inszien, like Larry Clark movies.
En binnenkort lekker Import/Export kijken!
Ruime 4.5*, waarom geen 5 eigenlijk, ik zou niet weten wat ik hier slecht aan vond. Volgende kijkbeurt misschien!
Hunger (2008)
Strakke film.
Had totaal iets anders verwacht met véél meer verhaal, gaan ze het verkloten door aan het begin en einde met wijsvingers te strooien, past totaal in deze artistieke gevangenis film. Want ja, er zaten geweldige lange scene's in met hele aparte kleuren, heel indringend allemaal.
Voor mij weer eens een gevangenis drama waarin je voelt hoe levenloos het er daar aan toe kan gaan. Geweldige sfeer setting dit, alleen de hongerstaking zorgt voor een behoorlijke aftrek, want weg was de sfeer.
Schipperen met mijn cijfer, 3.7 dan maar, en ben alweer veel vergeten door de leegte. Verrassend en continue geboeid gekeken.
Huo Yuan Jia (2006)
Alternatieve titel: Fearless
Topfilm?
Niet voor mij. In mijn jeugd tot de pubertijd heb ik ongelovelijk veel van dit soort films gezien, was een leuke tijd.
Nu, 20 jaar later ga ik maar eens wat proberen in dit genre maar kom tot mijn stomme verbazing terecht in een zelfde soort verhaallijn.
Heeft de tijd stilgestaan? Kwa verhaallijn zeker...
Ik kon iig. wel genieten van de uitvoering en het kleurgebruik, daar zit gelukkig verbetering in. Het meeste wat mij stoorde was het verhaaltje eigenlijk. Dat hebben we zo vaak gezien, is gewoon niet spannend of verrassend genoeg.
Blijft er over de uitvoering die ik wel kan waarderen maar herkijkwaarde is 0,0.
Vond ook Jet Li trouwens niet echt van het scherm afspatten, had daar meer van verwacht.
Toch wil ik nog wel wat proberen maar dan moet het wel verfrissend zijn. Iemand nog tips van recente films? Misschien Ong/Bak of Hero?
