• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.482 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.546 stemmen
Avatar
 
banner banner

About Time (2013)

Romantiek / Komedie | 123 minuten
3,49 1.439 stemmen

Genre: Romantiek / Komedie

Speelduur: 123 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Richard Curtis

Met onder meer: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams en Bill Nighy

IMDb beoordeling: 7,8 (428.088)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 oktober 2013

Plot About Time

"What if every moment in life came with a second chance?"

De 21-jarige Tim Lake ontdekt na het zoveelste saaie, onbevredigende nieuwsjaarfeestje dat hij kan tijdreizen. Tim kan de geschiedenis niet veranderen, maar wel de loop van zijn eigen leven. Hij besluit zijn eigen leven wat aangenamer te maken met het krijgen van een vriendin. Helaas blijkt daten via tijdreizen net zo lastig als het klinkt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 588 berichten
  • 512 stemmen

IJzersterke film! Het is een zeer geslaagde combi van romantiek (zonder poezelig te worden), drama (zonder zwaar te worden) en droge, britse humor (geen onderbroeken lol). De term 'Romcom' zou de film onrecht doen: het overstijgt dit niveau op alle fronten maar het is luchtiger dan een gemiddeld melo-drama.

Uitstekend acteerwerk van de volledige cast, maar met een speciaal compliment voor de twee jonge hoofdrolspelers. De bonus hier is de chemie tussen de hoofdrolspelers en misschien wel de chemie tussen de volledige cast. Het komt authentiek over, je gelooft het en je leeft mee. Ze doen dit alles ondersteund met een briljant script. Het concept van het tijdreizen klopt hier en daar niet helemaal, maar dat stoort niet. De soundtrack is ook spot on. De karakters maken vloeiende en geloofwaardige ontwikkelingen door en het is eenvoudig om je ermee te identificeren en in te leven of mee te leven.

Ik kan er eigenlijk maar weinig op aanmerken. Ja, het einde is misschien wat moralistisch en zoet, maar ik denk dat het voor vele onder ons een (bekende) levensles die het waard is om af en toe herhaald te worden. Voor mij is deze film de verassing van de afgelopen maanden. 4.5 sterren!


avatar van Moviestar1979

Moviestar1979

  • 1671 berichten
  • 975 stemmen

Domhnall Gleeson vertolkt de rol van de 21-jarige Tim, die over een bijzondere gave beschikt. Zo is hij in staat om naar het verleden terug te keren, en zijn klungelige levensstijl opnieuw vorm te geven. Al snel komt hij in contact met Mary. Een opvallend detail is dat de echte moeder van Gleeson eveneens Mary heet. In eerste instantie werd Zooey Deschanel gecast voor de rol van Mary, maar wegens planningsconflicten werd ze vervangen door Rachel McAdams. Voor McAdams was dit niet haar eerste film met een tijdreis-thema. Eerder was ze te zien in The Time Traveler's Wife en Midnight in Paris. Later was ze nog te zien in Doctor Strange. Tevens was dit de laatste film voor Richard Griffiths. In het verhaal heeft hij maar een kleine rol. De acteur overleed op 28 maart 2013 op 65-jarige leeftijd. Samen met Bill Nighy en Domhnall Gleeson was hij eveneens te zien in de “Harry Potter”-serie. Margot Robbie en Domhnall Gleeson werkten later nog samen in Goodbye Christopher Robin en Peter Rabbit. Voor Bill Nighy en Tom Hollander was dit hun derde project na Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest en Pirates of the Caribbean: At World's End. Vanessa Kirby en Harry Hadden-Paton werden later herenigt in de eerste twee seizoenen van The Crown. Ondanks dat de film zich in Engeland afspeelt, zijn de belangrijkste hoofdpersonages afkomstig uit Ierland, Canada en Australië. De Amerikaanse releasedatum vond plaats op 8 november. Voor regisseur Richard Curtis was dit een leuk verjaardagscadeau, omdat hij op deze dag in 1956 werd geboren. Zijn zoon speelt richting het einde de rol van de jonge Tim. De film verscheen onder de codenaam “Cupboard” in diverse theaters.

Met name in Zuid-Korea werd deze film lovend ontvangen. Ruim drie miljoen kijkers waren getuigen van een verrassingshit. Hoewel het niet direct mijn favoriete genre is, heeft deze film me goed weten te onderhouden. Het concept is misschien niet origineel, maar de dramatische wending richting het einde is meeslepend. Vooral de soundtrack is op dat moment zorgvuldig samengesteld. Zo horen we het aangrijpende “Into My Arms” van Nick Cave. Het nummer wat zijn vader als afscheidslied had uitgekozen. De humor vond ik niet altijd even geslaagd, maar gelukkig dreigt het ook niet saai te worden. De cast is goed samengesteld. Het einde bevat een leuke verwijzing naar Trash. Dit was de volgende film die o.a. door Richard Curtis werd geschreven. Filmliefhebbers zullen ook snel opmerken dat het citaat “You can’t kill Hitler or shag Helen of Troy” een verwijzing is naar de films Valkyrie en Troy. Wellicht heb ik het thema de laatste tijd iets te vaak gezien, en kwam ik vrij recent nog in aanraking met het matige 57 Seconds en 12 Dates of Christmas. Ik denk dat dit de belangrijkste reden is om vooralsnog niet hoger te stemmen. Mocht je een liefhebber zijn van Click en Groundhog Day, dan is deze film zeker het bekijken waard.

3,0 *


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3098 stemmen

Tof.

Sympathieke romcom. Brits genoeg om ook écht sympathiek te zijn. Inhoudelijk zou ik niet té veel op zoek gaan naar logica, daar de film zijn eigen tijdreiswetten heeft. Wanneer het even vermoeiend dreigt te worden, lost het tempo dat ook weeral op. Verder een paar toffe typetjes waarbij die aimabele Bill Nighy toch weer de kroon spant. Dat is steeds weer een perfecte casting in dit soort film en voor dit soort rol.

Mijn vrouw moest bij haar zoveelste herziening de tranen de vrije loop laten. Zo ver is het bij mij geen seconde gekomen. Vind dit ook niet per se een tranentrekker, wel een sympathiek tussendoortje.

3


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

De herziening rechtvaardigt de zeer ruime voldoende die eerder werd gegeven. About Time is een intelligent, effectief uitgebalanceerd verhaal dat zeer uiteenlopende genres en ideeën wonderschoon bij elkaar brengt. Domhnall Gleeson en Rachel McAdams zijn perfect gecast en delen samen een fijne chemie, het verhaal zit vol met onvoorspelbare en creatief bedachte wendingen en regisseur Richard Curtis houdt de subtiele toonzetting erg goed vast. Zonder twijfel één van de betere romantische dramedy's die de recentere jaren hebben voortgebracht.