• 15.836 nieuwsartikelen
  • 178.425 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.127 gebruikers
  • 9.379.018 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Nightmare on Elm Street (2010)

Horror / Thriller | 95 minuten
2,53 1.106 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Samuel Bayer

Met onder meer: Jackie Earle Haley, Rooney Mara en Kyle Gallner

IMDb beoordeling: 5,2 (114.308)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 mei 2010

Plot A Nightmare on Elm Street

"Never sleep again."

Nadat de tuinman van een school, Freddy Krueger (Jackie Earle Haley), door een groep boze ouders levend verbrand wordt, omdat hij kinderen seksueel misbruikt zou hebben, keert hij terug als een moordenaar met een verbrand gezicht. Freddy wil wraak nemen op de kinderen, die nu rond de 18 zijn. Hij hangt rond in het onderbewustzijn van de tieners, waarna hij hen met zijn vlijmscherpe messen vermoordt. Maar was Freddy wel echt schuldig, of werd hij vals beschuldigd?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Freddy Krueger

Quentin Smith

Nancy Holbrook

Kris Fowles

Jesse Braun

Dean Russell

Alan Smith

Dr. Gwen Holbrook

Little Kris

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

De Nightmare on Elm Street films zijn gebrandmerkt met Robert Englund, maar ook met hem zijn de films op een gegeven moment niet eng meer. Het ging meer de horror/komedie kant op. Het is net als zonder Arnold geen Terminator, zonder Sean Connery of Roger Moore geen James Bond, zonder Michael Keaton geen Batman enz.. enz.. Alleen Terminator is er echt op achteruit gegaan zonder Arnold. (al vind ik T3 maar net iets beter dan Salvation) Dat je dit zo'n slechte film vindt, kun je niet per definitie wijten aan het feit dat Englund er niet inzit, want ook hij zit in slechte Nightmare films. Dat je het überhaupt een klote film vindt, is wat anders.


avatar van -P-

-P-

  • 257 berichten
  • 239 stemmen

Gemiste kans.

Een nieuwe nightmare zou fantastisch zijn maar deze remake is totaal overbodig, bovendien is Freddy waardeloos.

Eentonige stem en hij zier er niet uit. Het is te makkelijk om te zeggen dat alleen Englund Freddy kan spelen, maar Jackie Earle Haley is wel een hele slechte keus.


avatar van Genocide

Genocide

  • 8 berichten
  • 11 stemmen

Ik wou deze film alleen zien omdat Kyle Gallner erin speelde.

Ik ben teleurgesteld.


avatar van Anjin

Anjin

  • 650 berichten
  • 735 stemmen

ja robert was beter maar deze film was niet slecht of zo iets


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23460 berichten
  • 76955 stemmen

Gemiddelde horror moet het hebben van de naam van het orgineel, niet echt bijzonder maar voor een regenachtige avond best te doen.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Heeft het vanavond geregend?


avatar van DBTim

DBTim

  • 854 berichten
  • 1151 stemmen

Ben een groot fan van de reeks, en had niet al te hoge verwachtingen van de remake. Maar het viel niet tegen, kan uiteraard niet tippen aan het orgineel. Maar het is verder gewoon een prima film


Er is voor mij maar één iemand die Freddy Krueger was en dat is: Robert Englund!

Jammer dat hij niet meer meedeed.


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 794 berichten
  • 1394 stemmen

Destijds in de bios gezien en niks mis mee, zitten paar aardige schrikmomenten in en verder alles wat een horrorfilm moet hebben. Prima filmpje

3 **


avatar van Imperial Figure

Imperial Figure

  • 297 berichten
  • 741 stemmen

Jackie Earle Haley is ook niet slecht als Freddy maar hij kan natuurlijk niet tippen aan Robert Englund.

Deze remake was ook geen ramp, het was alleen zo verdomd voorspelbaar en uiteraard een herhalingsoefening.

Totaal niet spannend en eng, maar wel vermakelijk.


avatar van Dikkie Post

Dikkie Post

  • 173 berichten
  • 2404 stemmen

Dat is niet waar Ik vind deze horrorfilms super: Martyrs, Antichrist, Braindead,The hills have eyes, District 9, Battle royal, kan er nog wel meer bedenken, maar ik weet in ieder geval dat Nightmare on Elm street the remake überslecht is.

Starscream schreef:

(quote)

Volgens mij vind je alle horrors slecht ?


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

ik vind dat het geen remake nodig heeft alleen een vervolg, dat is wel wat minder, maar ik ga hem zo kijken


avatar van ockhausen

ockhausen

  • 166 berichten
  • 134 stemmen

Ik werd hier niet echt overtuigd van (o.a. de nieuw freddy vond ik nogal een als nerd overkomen)


avatar van ockhausen

ockhausen

  • 166 berichten
  • 134 stemmen

Genocide schreef:

Ik wou deze film alleen zien omdat Kyle Gallner erin speelde.

Ik ben teleurgesteld.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

JustMike schreef:

ik vind dat het geen remake nodig heeft alleen een vervolg, dat is wel wat minder, maar ik ga hem zo kijken

A nightmare on elm street (2010) op een zaterdag avond.. vervelend voor je


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Niks vervelend, het is gewoon een prima remake.


avatar van intezar

intezar

  • 262 berichten
  • 0 stemmen

ockhausen schreef:

Ik werd hier niet echt overtuigd van (o.a. de nieuw freddy vond ik nogal een als nerd overkomen)

In de eerdere delen gedroeg Freddy zich als een clown, dus veel is er dan niet veranderd als je de nieuwe Freddy een nerd vindt.


avatar van I-Carlo-I

I-Carlo-I

  • 27 berichten
  • 41 stemmen

Aardige remake,wat losse eindjes in het verhaal echt een horror die je met een knipoog moet bekijken.

Het einde was wat voorspelbaar en niet echt spannend

Als laatste moet ik wel zeggen dat de sfeer van de 'dromen' heel mooi en fabelachtig overkomen

3.5


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

clockwork72 schreef:
Niks vervelend, het is gewoon een prima remake.


Maar vrijwel alles is verkracht, freddy is hier gewoon een vies mannetje.
"This is my favourite dress" gemekker. De kills hadden ook wel wat beter gekund, en het drama gehalte had wel iets lager mogen liggen wat mij betreft.

Nee doe mij Piranha 3D maar


avatar van Esp

Esp

  • 115 berichten
  • 647 stemmen

Hij viel me achteraf niet zo zwaar tegen dan ik had verwacht.
Er zat gelukkig af en toe spanning in, ondanks dat veel voorspelbaar was.
En dan: Freddy Krueger. Ik denk dat bijna iedereen het er wel mee eens is (die één of meer films van de originele Nightmare on Elm Street heeft gezien) dat Haley totaal niet paste bij de rol van meneer Krueger. Ik moest af en toe zelfs lachen om Freddy in deze film.

Je zag ook wel dat een aantal locaties uit de originele film(s) zijn gepakt. (Ik heb tot nu toe alleen 1 & 2 gezien) Met uitzondering van de elektriciteitscentrale (ik neem mezelf dit kwalijk als ik dit fout heb), maar zoals de badkamer, in de school etc.

En het einde was ook zeer voorspelbaar, maar op een of andere manier vond ik de eindes uit de originele films leuker/spraken me meer aan.

Maar goed, toch nog een 2.5 gegeven.
Ik ga binnekort maar eens de andere delen van de originele 'A Nightmare on Elm Street reeks kijken.


avatar van henkula

henkula

  • 934 berichten
  • 4990 stemmen

Esp schreef:

Maar goed, toch nog een 2.5 gegeven.

Ik ga binnekort maar eens de andere delen van de originele 'A Nightmare on Elm Street reeks kijken.

zonde van je tijd


avatar van Miszmi

Miszmi

  • 3240 berichten
  • 598 stemmen

Hele slechte film! Had er al niet heel veel van verwacht, maar het was nog erger dan verwacht! Ik ben absoluut gek van de A nightmare on Elmstreet reeks (al viel deel 2 mij ook vies tegen). Dit is gewoon een schande voor de hele reeks.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Geen punten voor de opening scene?


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

Mijn persoonlijke favoriete blijven toch de oude films, maar je moet deze totaal los zien van de oude versie. Voor de mensen die Freddy net leren kennen zal dit een geweldige film zijn, maar voor de Die Hard Nightmare fans is dit een teleurstelling denk ik, tenzij je hem net als mij echt los gaat zien van z'n voorgangers.

Maar goed, als deze niet gemaakt had geweest hadden ze nooit meer een Elm Street film gemaakt, dus hoor je mij niet klagen, dus vandaar 3 sterren, ik hoop dat het vervolg snel komt.


avatar van Esp

Esp

  • 115 berichten
  • 647 stemmen

henkula schreef:

(quote)

zonde van je tijd

Ik vind de originele reeks van A Nightmare on Elm Street wel leuk tot nu toe


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

spannende film, alleen de oude Freddy was echt 10 keer beter. BEhalve in de laatste film: New nightmare. dat vond ik de slechtste uit de reeks!

ik vond het ook erg leuk dat de plaatsen waar ze waren of heengingen (kamer, buiten, etc), die liepen wel mooi over.

Het was ook een spanend eind, hoe die moeder even lekker een klauw door haar kop kreeg!


Maar ik denk dat ik deze film makkelijk had kunnen missen, nu ga ik de oude delen kijken, om de stomme Freddy te vervangen!


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Esp schreef:

(quote)

Ik vind de originele reeks van A Nightmare on Elm Street wel leuk tot nu toe

Het zijn stuk voor stuk ook heerlijke slashers. Naast deel 1, zijn deel 3 en 6 erg aangenaam.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1632 stemmen

Ik denk dat ik ook maar snel ga beginnen met de Nightmare on Elmstreet reeks,

Ik wacht nu al best wel lang, en het zou zonde zijn als de reeks aan mijn neus voorbij gaan.

Heb niet veel met oude films, gelukkig is er ook een remake gekomen dus die zal ik denk ik wel eerder bekijken.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2935 stemmen

Zou ik zeker doen, anders schiet hij regelrecht het verkeerde keelgat in.

Eigenlijk is het alleen maar voordelig dat je gewacht hebt aangezien A Nightmare On Elm Street (1984) aankomende week op blu-ray uitkomt,

mocht je daar interesse in hebben


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1632 stemmen

Oke, heb niet zo heel veel met blu-ray, merk het verschil nooit eigenlijk

Koop gewoon nog ouderwets DVD's..

Maar volgens mij doet blu-ray het bij mij ook niet, ik weet niks van elektrische apparaten dus, daar ben ik te dom voor Alleen een beetje van computers dan,