• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.849 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Avontuur / Fantasy | 178 minuten / 208 minuten (extended edition)
4,22 10.539 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 178 minuten / 208 minuten (extended edition)

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Elijah Wood, Ian McKellen en Viggo Mortensen

IMDb beoordeling: 8,9 (2.182.473)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 december 2001

Plot The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

"One ring to rule them all."

Een eeuwenoude ring, die jaren zoek is geweest, wordt gevonden en komt bij toeval terecht bij de kleine Hobbit Frodo. Als de tovenaar Gandalf erachter komt dat deze ring eigenlijk de Ene Ring is waar de slechte Sauron naar op zoek is, gaat Frodo samen met Gandalf, een Dwerg, een Elf, twee Mensen en drie andere Hobbits op een groots avontuur om deze te vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

2010 het jaar van ' The Hobbit en Allice in Wonderland'.

Poe poe


avatar van josseheijmen

josseheijmen

  • 503 berichten
  • 213 stemmen

Poe poe?

Who says?


avatar van egelhunter

egelhunter

  • 502 berichten
  • 696 stemmen

nadat ik in dec. 2003 deel 3 voor het laatst in de bios zag ben ik nu, 5 jaar later begonnen opnieuw de trilogie te gaan bekijken. Vandaag deel 1. Geweldige film gewoon 5*


avatar van R1992

R1992

  • 172 berichten
  • 381 stemmen

Je ik heb bijvoorbeeld het eerste deel van narnia gezien en die vond ik veel mooier gemaakt.er zit ook veel meer spanning in.en dat miste ik toch echt bij de lord of the rings.

hahahaa.....


avatar van horsefilmfan

horsefilmfan

  • 105 berichten
  • 69 stemmen

Tolkien en C.S Lewis waren heel goede vrienden en deelden hun ideeën voor de boeken en verhalen.Je kan dus eigelijk net zo goed zeggen dat Narnia en LOTR van dezelfde bron komen.Ik vind LOTR ook beter dan Narnia,maar dat komt denk ik meer door het acteren en de spelers.


avatar van R1992

R1992

  • 172 berichten
  • 381 stemmen

dat ze ideeën en verhalen uitwiselden wil niet zeggen dat ze hetzelfde denken en ze zijn dus niet hetzelfde;) je weet ook niet hoeveel invoed tolkien heeft gehad op Lewis bij het schrijven van narnia dus zeker geen zelfde bronnen, allebei fantasie maar zkr verschillend


avatar van edouard

edouard

  • 72 berichten
  • 1153 stemmen

Onderhond schreef:

Compleet gebrek aan humor..

Compleet gebrek aan humor?

Sam: Trust a Brandybuck and a Took.

Merry: What? That was just a detour, a shortcut.

Sam: Shortcut to what?

Pippin: Mushrooms!

Pippin: What's that?

Merry: This, my friend, is a pint.

Pippin: It comes in pints?

[In low voice]

Pippin: I'm getting one.

Aragorn: Gentlemen, we do not stop till nightfall.

Pippin: What about breakfast?

Aragorn: You've already had it.

Pippin: We've had one, yes. What about second breakfast?

[Aragorn turns and walks off in disgust]

Merry: I don't think he knows about second breakfast, Pip.

Pippin: What about elevenses? Luncheon? Afternoon tea? Dinner? Supper? He knows about them, doesn't he?

Merry: I wouldn't count on it.

Was ik maar een hobbit..


avatar van LuCos

LuCos

  • 172 berichten
  • 141 stemmen

Volgens mij bestaan er alleen mensen die of Lord of the Rings geweldig vinden of geen zak aan. Maar de mensen die er tussen in zitten, zitten te zeuren over een aantal dingen, zoals de acteurs.. Nou geef ik toe dat ik Naomi Watts een hele slechte actrice vind, maar toch vind ik King Kong van Peter Jackson heel erg goed. Acteurs die goed acteren is een pluspunt, de acteurs die minder goed kunnen, of die je niet mag is geen minpunt. Je moet ze ff uitfilteren.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Mooi


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

LuCos schreef:

Volgens mij bestaan er alleen mensen die of Lord of the Rings geweldig vinden of geen zak aan. Maar de mensen die er tussen in zitten, zitten te zeuren over een aantal dingen, zoals de acteurs.. Nou geef ik toe dat ik Naomi Watts een hele slechte actrice vind, maar toch vind ik King Kong van Peter Jackson heel erg goed. Acteurs die goed acteren is een pluspunt, de acteurs die minder goed kunnen, of die je niet mag is geen minpunt. Je moet ze ff uitfilteren.

Er zijn ook simpelweg mensen die geen stijve krijgen van een opeenstapeling van SFX.. het is gek en zelfs raar, maar toch. Heeft weinig met de acteurs te maken in mijn ogen, die hebben best nog in fatsoenlijker films gespeeld.


avatar van G.1Rl

G.1Rl

  • 205 berichten
  • 536 stemmen

Alleen al omdat hij zo mooi is gemaakt een goede waardering. En dan ook nog een goed verhaal, dus voor mij 4*.


avatar van maurice74

maurice74

  • 586 berichten
  • 436 stemmen

Beste van de drie.


avatar van marije00

marije00

  • 19 berichten
  • 79 stemmen

ik vind ze alle drie super leuk

allen deze vond ik dan wel weer de beste


avatar van sandansyl

sandansyl

  • 43 berichten
  • 46 stemmen

Vind ze erg indrukwekkend met een mooi verhaal ,muziek en spectaculaire veldslagen


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

@ edouard

En je vergeet er nog een paar


avatar van knd_boy

knd_boy

  • 50 berichten
  • 71 stemmen

Pracht van een film dat ze zo nog kunne regiseren is echt wonderlijk !Die mooie landschappen en al een ook een prachtig verhaal.


avatar van Weertenaar

Weertenaar

  • 1023 berichten
  • 1024 stemmen

Een schitterend epos, met helaas wat scherpe randjes: 4,00 (4,10)
5 jaar nadat ik de Trilogy in een klein, intiem bioscoopzaaltje heb gezien ben ik The Lord of the Rings Trilogy nog maar eens gaan herzien. Destijds was ik niet heel erg enthousiast. Maar dat had meer te maken met het feit dat films met monsters en rare beesten me totaal niet wisten te boeien. Nu is alles anders en zie ik de pracht van de fantasy zoals dat in deze prent tentoongesteld word wel in. Al blijf ik wel van mening dat The Fellowship of the Ring zo zijn zwakke momenten kent, maar ja wat wil je ook met een film die de drie uur bijna volmaakt. Maar daar zo meteen meer over. De film is een lust voor het oog en is het Peter Jackson zonder meer gelukt om er een noemenswaardig geheel van te maken. De fraaie special effects zoals ze er eigenlijk in iedere andere film uit zouden moeten zien, de overweldigende opname locaties, de ronduit fantastische decors en make-up, het uitgekiende doelbewuste camerawerk en een sterke montage zorgen voor een cinematografisch hoogstandje zoals dat slechts in een handjevol andere prenten het geval is.

Daarnaast steekt het verhaal goed in elkaar, neemt men ruim de tijd om de personages neer te zetten (al ben ik persoonlijk van mening dat de diepgang achter de personages een stuk beter had gekund) en blijft het tempo over het algemeen voldoende hoog. Toch raakt de prent op sommige momenten een klein beetje in het slop. Bijvoorbeeld op het moment wanneer het gezelschap uit de grotten van Moria komt en al snel word 'opgevangen' door een andere groep elfen (ben de naam kwijt). Dat stuk duurt te lang, voegt niet bijzonder veel aan het script toe en komt een beetje over als een verlengstuk om het gezelschap op hun reis te zetten richting Mordor. Zoals dat eigenlijk de hele film het geval is. Jackson is naar mijn mening iets te selectief in het: ergens naar toe gaan, vervolgens in 'iets slechts' belanden, daar weer uit zien te knokken, om daarna weer te worden opgevangen door 'iets goeds'. Dat gegeven drukt iets te veel op het verloop van de film (tot nu toe dan, wellicht dat dat in de twee vervolgdelen beter op elkaar is afgestemd), hetgeen een klein minpuntje oplevert.

Dan het acteerwerk. Dat verdient nooit de hoofdprijs, maar ontstijgt zeker wel een gemiddeld niveau. Elijah Wood doet het heel behoorlijk in de hoofdrol, maar van een afgemeten klasse prestatie is helaas geen seconde sprake. Naast Wood goede bijrollen van onder andere Viggo Mortensen, Christopher Lee, enfin noem alle bekende sterren maar op. Niemand verzaakt in mijn ogen. Al noem ik nog wel even Sean Bean die ik altijd graag mag zien acteren en hier toch ook wel weer een puike prestatie neerzet. De enige oscarnominatie voor wat betreft het acteerwerk was (opvallend genoeg) voor Ian McKellen. Terecht of niet, ik vond hem als de wijze Gandalf nogal eens neigen naar overacteren. De dialogen zijn wel erg sterk, evenals de coordinatie. Ondanks een aantal punten van kritiek staat deze eerste Lord of the Rings film als een huis die het zelfs tot ver in de top250 heeft weten te schoppen. Toch denk ik dat het op een aantal punten nog wel beter kan en blijf ik vooralsnog bescheiden met een ruime 4,00 die wellicht kan uitgroeien tot meer als ik de punten van kritiek in de twee andere delen niet meer tegen kom (en zich uiteraard geen nieuwe kritiekpunten aandienen!).


avatar van Sisko

Sisko

  • 110 berichten
  • 215 stemmen

Ik had de boeken al 2x gelezen, toen de film uit kwam. Heb met open mond zitten kijken; film ook 2x gezien. Nu met de feestdagen de SE DVD weer gezien.

De fantasie komt volledig tot leven!

De beste film ooit, daarom 5*****


avatar van gmx

gmx

  • 1034 berichten
  • 778 stemmen

Mooie beelden, prachtige landschappen, prima cinematografie, ditto acteerwerk en score. Toch boeide me 't geheel absoluut niet. Heb nog niet echt uitgevonden waarom niet, op zich hou ik best van het 'fantasy' genre ('The fall' en 'Laberinto del Fauno' vond ik bijvoorbeeld best goed). Ik miste denk ik wat spanning, wat humor en een wat meer intrigerend verhaal.

Al met al

2.5 *


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Ondanks dat Fellowship minder actie/veldslagen bevat dan de vervolgen, vind ik deze eerste deel het boeiendste.

Het verhaal is veel beter en de locaties Gouw, Rivendel, Lothlorien, Moria, Nevelmeer met Argonaths zien er adembenemend en magisch uit.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

The Lord of the Rings: De Herziening

Ik kwam er zojuist achter dat ik vandaag precies 4 jaar lid ben van deze site. Het is een mooi toeval dat dit tegelijk valt met de dag waarop ik over mijn herziening van de LotR schrijf.

Toen ik 4 jaar geleden op deze site kwam (dergelijke zinnen laten je wel oud klinken overigens) vond ik The Lord of the Rings Trilogie het beste wat er op het filmgebied was en de drie films prijkten dan ook bovenaan mijn top 10. Al snel vond ik dat dit iets teveel ruimte in beslag nam en liet ik één film staan in de naam van de hele trilogie.

Er was veel dat me aansprak aan deze fantasyfilms. Allereerst het avontuur en de heroïek, de verhalen over kleine hobbits die grote dingen doen en de dappere koningen en verschillende volkeren die samenstreden. Thema's als reizen, opoffering en goed tegen kwaad waren toendertijd mijn absolute favoriete thema's.

En dan was er nog de technisch kant. De fantasywereld van deze film was de beste ooit vertoond in een film. Vaak kon je duidelijk zien dat fantasyfilms sets boden en kreeg ik regelmatig het gevoel dat de fantasywereld ophield waar het kader van de film ophield. Zo niet bij LotR, want door een slimme mix van sets en opnames in echte natuuromgevingen voelde Middle-Earth aan als een plaats die werkelijk groot en veelzijdig leek. De prachtige beelden werden ondersteund door de beeldschone muziek van Howard Shore. Om het totaal af te maken waren alle acteurs perfect gecast, al heb ik nooit veel met Elijah Wood als Frodo gehad. In de boeken vond ik dat overigens ook niet bepaald het interessantste personage.

LotR zorgde er voor dat ik wat meer interesse in film kreeg. Ik schafte een dvd-speler aan speciaal voor de extended editions. Ik ging dvd-extra's kijken en me oriënteren wat de filmwereld verder te bieden had. Voor het grootste deel beperkte ik me daarin echter nog wel tot de grote blockbusters en wellicht omdat ik hen als enige vergelijkingsmateriaal had noemde ik LotR on-Hollywoodiaans. Dit zou ik nou nooit meer doen, ook al komt LotR strikt genomen niet uit Hollywood. Ik ontdekte vele blockbusters die ik leuk vond, maar LotR bleef lange tijd de koning.

En toen kwam Pulp Fiction.

Nee, Pulp Fiction heeft nooit boven LotR in mijn top 10 gestaan en is er een aantal jaartjes geleden ook al uit gevallen. Pulp Fiction, een film waarvan ik van te voren overigens niets verwachte, toonde mij dat films die afweken van de Hollywoodstroom ook geweldig konden zijn. Ik ging me toen meer concentreren op andere films. Allereerst op films als Pulp Fiction die balanceren tussen de mainstream en arthouse en later op klassiekers en wat zwaardere arthouse. En voor je het weet studeer je filmwetenschappen aan de universiteit, maar laat ik niet op de zaken vooruitlopen en te ver afwijken van LotR.

Rond dezelfde tijd dat ik dus een andere richting in het filmkijken insloeg (wat ik rond ongeveer 4 jaar geleden plaats, toen ik lid werd van MovieMeter) merkte ik ook dat er iets veranderde in het kijken naar LotR. Ik had indertijd de gewoonte om de films een keer per maand te kijken (tegenwoordig is het veel als ik een film 2 keer per jaar bekijk). Intussen bleek echter dat ik de films zo goed kende dat ik alle teksten kon meezeggen, ieder geluidseffectje kon plaatsen en ieder shot heel gedetailleerd op mijn netvlies gebrand was. Ik merkte dat mijn aandacht bij het kijken naar de film stap voor stap verdween. De films kende ik nu te goed. Er was niets meer om naar te kijken. Ik nam me voor om de films één jaar te laten liggen en te kijken hoe ze me dan weer zouden bevallen. Dat ene jaar werden al gauw een paar jaar. Ik denk dat de laatste kijkbeurt dateert aan het einde van 2005, al hou ik dat verder niet bij.

LotR is al lang mijn favoriete film niet meer. Once Upon a Time in the West heeft zijn plaats al een aantal jaren overgenomen. LotR moest zien hoe ook Magnolia, Casablanca, Annie Hall, The Big Lebowski, Rio Bravo, Dr. Strangelove (die ook héél kort op 1 heeft gestaan) en North by Northwest hem voorbijstreefde, naast andere films die mijn top 10 intussen alweer verlaten hebben. De optie om LotR uit mijn top 10 te gooien heb ik vaak overwogen, maar om symbolische reden nooit uitgevoerd. LotR was immers de film die mijn interesse voor film gewekt heeft. Maar die herziening moest er komen.

Dit brengt ons tot het heden.

Gisteren zette ik deel 1 weer aan. De grote vraag was: kan de film zich nog meten met andere films uit mijn top 10 en dat rijtje films dat net buiten mijn top 10 valt? Het antwoord na de kijkbeurt was wat onbevredigend. Ondanks een pauze van ongeveer drie jaar bleek ik de film nog net zo goed te kennen als toen en zakte mijn aandacht bij de film geregeld weg. Niet door saaiheid dus, maar doordat ik hem gewoon te goed ken. Een frisse kijk op de film bleef daarbij uit en het is moeilijk te zeggen wat ik nu op dit moment van de film op zich vind. Wel zorgde de kijkbeurt ervoor dat ik me ineens meer dan ooit bewust ben geworden van mijn smaakverandering door de jaren heen en ik ging dan ook de afgelopen jaren aan filmkijken wat reflecteren. Vandaar ook deze recensie, als je het nog zo kunt noemen.

Er vielen me wel wat dingen op. De muziek kan bij mij nog steeds niets fout doen en de cast blijft uitstekend. Qua beelden ben ik blijkbaar wel wat meer gewend intussen, maar binnen het fantasygenre heeft LotR geen concurrentie wat mij betrefd. De sets en locaties zijn nog altijd verbluffend al zie je nou iets beter waar de echte wereld eindigt en de CGI begint. De eerder genoemde thema's rond reizen, opoffering en goed tegen kwaad zijn allang mijn favorieten niet meer en het verhaal heeft dan ook niet meer de betekenis voor me die het 4 jaar geleden nog wel had.

Mijn eerste reactie was vooral nostalgisch: een grote 'och, ja'- reactie. Daar kan een film echter niet drie en een half uur op teren. Ik besef me dan ook terdege dat ik de trilogie nog maar wat jaartjes extra laat liggen voor de volgende kijkbeurt en deel 2 en 3 ga ik deze week niet herzien, ondanks dat dit wel mijn oorspronkelijke bedoeling was.

LotR is echter wel een problematische film voor mijn stemlijsten geworden. Ik kan er in ieder geval niet meer objectief naar kijken, maar objectief kijken naar films is toch overschat, dus dat stoort me niet zo. De vraag is of de 5 sterren die ik voor de films geef nog te verantwoorden zijn. Ja en nee. Ja, want de films hebben een bepaalde sentimentele waarde die ik geen andere films toeken. Nee, want als films op zich vind ik ze niet zo interessant meer. Ik weet ook gewoon 100% zeker dat als ik ze nou voor de eerste keer te zien kreeg (met gewoon de andere films die zag wel al achter de rug) ik de films nooit meer 5 sterren zou geven. Wat wel, weet ik niet.

Ik doe het als volgt. Ik gooi Fellowship uit mijn top 10. Die symbolische functie is mooi, maar ook wat onzinnig voor het eigenlijke doel van de top 10. Ik vervang hem door Singin' in the Rain of It's a Wonderful Life (welke ik het beste kan pakken weet ik zo niet, maar ik ga voorlopig voor SitR). De 5 sterren blijven voor Fellowship en Two Towers staan, vooral om symbolische redenen, maar ook omdat ik gewoon niet weet wat ik ze anders moet geven. Van King haal ik een halfje af, want stiekem heb ik daar altijd wel wat over te klagen gehad, ondanks dat ik de film als geheel zeer bevredigend vond.

En zo, met LotR uit de top 10, sluit ik een fase in mijn filmleven af. Een fase die ik eigenlijk al zeker 2 jaar geleden af had gesloten. Ik blijven alleen nog met de nickname 'The One Ring' zitten. Uitschrijven is niet mijn ding, dus ik zal er altijd mee blijven rondlopen op deze site. Zo gemakkelijk is het dus nog niet om uit de macht van de ring te komen.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Mooi verhaal! Overigens heb ik het idee dat The One Ring, als 'signifier', niet eens meer geassocieerd wordt met Lotr.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Respekked schreef:

Mooi verhaal! Overigens heb ik het idee dat The One Ring, als 'signifier', niet eens meer geassocieerd wordt met Lotr.

Kan kloppen, ik wordt wel eens gelinkt aan de horrorfilm The Ring, die ik nooit goed gevonden heb, dus dat is niet helemaal de bedoeling. Kappeuter vertelde me ook eens dat hij mijn naam las The Onion Ring. Ook niet meteen het alternatief dat ik zou kiezen, maar misschien wordt er nog ooit een mooie film met die titel gemaakt.



avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Snif. Sterk verhaal, maar ZEER vreemd dat LOTR je geen frisse blik kan geven. En je hebt de mooiste username ooit hoor Hopelijk vallen deel 2 en 3 beter!


avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Mooi geschreven TOR. Jammer dat je met die naam blijft zitten, maar het is niet anders. Zelf herken ik veel in je stuk. FotR blijft ook voor mij de film die ik het meeste heb gekeken, en de enige film waarbij ik zowel de VHS als DVD heb. Het is zelfs de enige VHS die ik in mijn bezit heb.

Bij herziening vallen bepaalde stukjes nu echt tegen, vooral nu je veel meer andere films hebt gezien. Dialogen die houterig aanvoelen of de verouderde CGI. Maar net als bij jou, zal de LOTR trilogie altijd een speciaal plekje in mijn filmcollectie houden. Ook omdat fantasy een favoriet genre van mij is, en LOTR totaal geen enkele concurrentie heeft op dat gebied.


avatar van coopo

coopo

  • 32 berichten
  • 101 stemmen

Lord of the Rings 1 is en blijft een van mijn favoriete films aller tijden. Vooral toen ik de film net kocht heb ik hem meedere malen bekeken, zo vaak dat ik het niet eens meer leuk/spannend vond!

De cast, de muziek, de scenes en het verhaal(wat trouwens zeer afwijkt van het boek, maar dit terzijde) is gewoon weergaloos. Toen ik deze film laatst weer eens bekeek, viel mij alleen 1 ding op, de special effects zijn natuurlijk geweldig , maar toch vind ik ze niet zo verbluffend als in 2001! Logisch misschien omdat de filmindustrie niet stil staat en deze film inmiddels al weer 8 jaar oud is!


avatar van Arbil

Arbil

  • 208 berichten
  • 771 stemmen

niks aan.. elijah wood acteert heel slecht.


avatar van gillette

gillette

  • 314 berichten
  • 575 stemmen

Pff, heb spijt dat ik deze nooit in de cinema heb gezien.

Was waarschijnlijk briljant.


avatar van Criticism

Criticism

  • 3011 berichten
  • 1444 stemmen

The One Ring schreef:

The Lord of the Rings: De Herziening

Zeer, zeer mooi The One Ring. Het is net of ik dat stuk zelfgeschreven kon hebben, want het geld ook voor mij. Ik kan me vooral erg vinden in wat je zegt over de sentimentele waarde van de trilogie. de trilogie interesseert me niet meer als toen ik ze voor de eerste keer in de bioscoop zag, of toen ik 's morgens vroeg voor een dichte winkel stond wachtend tot hij open ging zodat ik de dvd's kon kopen, of toen ik de 12 DVD box kocht. Maar als je nu na zoveel andere, betere films, hebt gezien zie je de foutjes in de film die je eerst niet zag. Maar zoals je zegt zullen de film altijd een speciaal plekje hebben in mijn collectie.