The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Genre: Avontuur / Fantasy
Speelduur: 178 minuten / 208 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Jackson
Met onder meer: Elijah Wood, Ian McKellen en Viggo Mortensen
IMDb beoordeling:
8,9 (2.186.928)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 december 2001
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
"One ring to rule them all."
Een eeuwenoude ring, die jaren zoek is geweest, wordt gevonden en komt bij toeval terecht bij de kleine Hobbit Frodo. Als de tovenaar Gandalf erachter komt dat deze ring eigenlijk de Ene Ring is waar de slechte Sauron naar op zoek is, gaat Frodo samen met Gandalf, een Dwerg, een Elf, twee Mensen en drie andere Hobbits op een groots avontuur om deze te vernietigen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,9 / 2186928)
- Trailer (YouTube)
- The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (BoekMeter)
- Game (GamesMeter)
- The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (MusicMeter)
- The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (The Complete Recordings) (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op HBO Max
Acteurs en actrices
Frodo
Gandalf
Aragorn
Sam
Bilbo
Arwen
Saruman
Boromir
Pippin
Merry
Reviews & comments
Witch-king
-
- 230 berichten
- 411 stemmen
Hij is ook van plan "De Hobbit" te gaan verfilmen.
Maar dat kan nog wel 3 tot 4 jaar duren, want de helft van de rechten liggen bij New Line en de andere helft bij Sony.
Link: http://filmforce.ign.com/articles/677/677398p1.html
En nou maar hopen op 3 jaar i.p.v. 4 jaar (of evt nog korter).
de_gashmunt
-
- 25 berichten
- 145 stemmen
Zonder twijfel de beste film die ik ooit heb gezien en dan heb ik het dus over deel 1, 2 en 3 ik oordeel niet per film. Geweldige fantasie heerlijk om naar te kijken, deze film heeft alles! fantastisch! 5 sterren dus.
Witch-king
-
- 230 berichten
- 411 stemmen
Zonder twijfel de beste film die ik ooit heb gezien en dan heb ik het dus over deel 1, 2 en 3 ik oordeel niet per film. Geweldige fantasie heerlijk om naar te kijken, deze film heeft alles! fantastisch! 5 sterren dus.
Precies hetzelfde als mij, ik oordeel ook liever niet per film.
Welke versie heb je gezien, extended of gewone.
Cine_fiel
-
- 30 berichten
- 24 stemmen
"Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" is een prachtige film. Zeer goeie acteurs, een krachtig verhaal met sublieme speciaal effecten. Het is niet zomaar een nevenproduct van de actiefiguren en andere merchandising. Het is tot nu toe 1 van de beste of de beste film in zijn genre!!! De film opent nu wegen voor een nieuwe soort. Van het begin tot het einde zit je vastgeplakt aan je stoel, boeiend te kijken. Aan het einde van de film blijf je een beetje op je honger zitten. Dat maakt hem ook zo volledig.
Z I E N !!! Als je voor die genre bent.
4.5/5
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Helemaal geweldig alles aan deze film is goed.
De cast, locatie, spanning, fantasie, effecten jah allemaal super.....
metal-ward
-
- 3 berichten
- 33 stemmen
goede film, zeker goede film
sommige stukken niet helemaal goed uitgewerkt maar het blijft een van mijn favoriete verhalen
kan niet wachten op de verfilming van The Hobbit
Filmfanaat
-
- 61 berichten
- 42 stemmen
Mooie film, haha de mooiste van allemaal! Alleen stom dat je zo kramp in je benen krijgt! Mag ook wel met meer dan 3 uur!
jopi66
-
- 13 berichten
- 3 stemmen
mooiste wat ik aan films gezien heb
ik verslijt de film
krijg pijn in mijn buik als ik maar een stukje zie
kan eigenlijk amper beschrijven zo mooi
Flipman
-
- 7126 berichten
- 1145 stemmen
Blijft een mooie Film en mijn waardering blijft maximaal, maar ik gooi hem toch uit mijn Top-10, daar past hij niet en ik heb geen plaats meer
.
PaasKiekes
-
- 25 berichten
- 0 stemmen
domme film 0 ster
ik vind bored of the ring veel beter en grappiger en meer humor en meer special efecten daar kan deze saai domme onprofessionele film niet tegen op!!!!!!!!!!!!!
Flipman
-
- 7126 berichten
- 1145 stemmen
Saai? Misschien. Dom? Mag je vinden, maar eigenlijk slaat dat nergens op. Onprofessioneel? Waar baseer je dát in Grudsnaam op??
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Eigenlijk is alleen dit eerste deel het bekijken waard. Fantasy van de bovenste plank en daar moet je echt van houden. De sprookjesachtige verhaallijn en dito karakters zijn alleen in deel 1 goed te pruimen. Verder ziet het er allemaal héél erg mooi uit. Jammer dat deel 2 zo'n enorme afknapper was en dat deel 3 slechts ietsje beter was. 3*
Witch-king
-
- 230 berichten
- 411 stemmen
domme film 0 ster
ik vind bored of the ring veel beter en grappiger en meer humor en meer special efecten daar kan deze saai domme onprofessionele film niet tegen op!!!!!!!!!!!!!
Dat jij het niet mooi vind, kan ik nog begrijpen, maar waar slaat dit eigenlijk op.
hinie
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Vond deel 1 geweldig deel 2 iets minder en deel 3 heb ik amper afgekeken.
door
-
- 77 berichten
- 36 stemmen
Hallow, Ik heb pas geleden alle 3 de films zitten bekijken, maar .echt. ze zijn TOP echt de mooiste films ooit gemaakt, Alles past mooi in elkaar geweldig.
Ik heb 5 sterren gegeven aan deze film simpelweg omdat ik dit de mooiste vind, ik geef de andere 2 films ook 5 want die zijn even goed!
Big_bazznizz
-
- 162 berichten
- 349 stemmen
Het is natuurlijk een geweldige film wat betreft de special effects, maar ik denk dat fans er veel meer plezier aan beleven dan mensen die zin hebben in een goede film met een goed verhaal dat ook nog eens een beetje vlot verteld is. Ik zit daar zelf denk ik een beetje tussenin dus mijn oordeel is: 2,5 ster
bert_vl
-
- 82 berichten
- 512 stemmen
Het was een hele mooie film
Voor de rest: gaap gaap
Had korter gekund
3*
Ronnievb
-
- 602 berichten
- 683 stemmen
Had korter gekund
Mag jij me vertellen waar. De film dendert als een sneltrein voort en probeert in de tussentijd le kijker zoveel mogelijk informatie te verschaffen ter verduidelijking van de acties.
Maar toch, dit is het enige deel waar de crew echt aandacht heeft besteed, waar bij de andere delen de historie en de nuances ver te zoeken zijn is er bij dit deel nog echt nagedacht wat er gezegd wordt.
Ik heb zo het idee dat dit juist het beste is omdat bij de anderen de last van de deadline te groot was om werkelijk goede films neer te zetten. Ook denk ik dat zonder grootmeester McKellen deze film niet zo'n groot succes was geworden want wàt speelt die kerel sterk.
Mijn favoriete Lord of the Rings film, en omdat over elk detail is nagedacht: een 4,5
dr channard
-
- 563 berichten
- 319 stemmen
Deze is echt zoo goed! een lrachtige film met leuke scnees en zit boordevol actie en avontuur!
4 sterren
starshine
-
- 14 berichten
- 133 stemmen
Machtige film .
De plaatsen waar het allemaal in afspeelt zijn prachtig .
Mega goed bedacht ,doe ik niet na proficiaat. 
frodo
4.5*
Dead01
-
- 1167 berichten
- 1983 stemmen
Machtige film .
De plaatsen waar het allemaal in afspeelt zijn prachtig .
Mega goed bedacht ,doe ik niet na proficiaat. 
frodo
4.5*
Als je ziet hoe sommige dinges gemaakt zijn dan verschiet je pas
. Op de extendend staat de making of, kan u wel aanraden;)
waidman
-
- 2466 berichten
- 273 stemmen
Magistraal, alles aan deze film klopt, de acteurs, de kostuums, de locaties, de muziek, de special effects, maar boven al het verhaal wat wordt verteld. heb reeds alle drie de films in mijn bezit, afgelopen weekend voor de derde keer de marathon gekeken en ik raak nog steeds onder de indruk.
korykory
-
- 136 berichten
- 111 stemmen
Ik heb in de zomer van 2005 voor het eerst in dertig jaar het boek herlezen. Mooi geschreven en heel onderhoudend, maar het kent ook zijn beperkingen: omdat het gaat over een oorlog tussen het ‘goed’ en het ‘kwaad’, is er weinig ruimte voor psychologische nuances. Maar ja, daar gaat het in zo’n avonturenverhaal ook niet om.
Na het boek heb ik toen in een week tijd de hele filmcyclus op dvd bekeken. Het beeld dat daaruit opdook, week niet heel erg af van de voorstelling die ik me had gemaakt bij het lezen van het boek. Zelfs Gandalf had precies de kop die ik me had voorgesteld. Wel is de film veel compacter dan het boek, wat het verhaal ten goede komt.
Inmiddels is mijn oudste dochter tien en omdat zij onlangs het eerste deel van het boek heeft gelezen, hebben we deze week samen naar The Fellowship zitten kijken. Ik keek af en toe met een schuin oog naar haar om te zien of ze het niet te eng vond, maar tijdens de ergste vechtpartij met de orks zat ze onverstoorbaar een paaseitje te eten. Kinderen van nu zijn veel gewend.
Prachtige landschappen, mooie effecten, goed gespeeld. Je moet wel enige affiniteit hebben met mythen en fantasy. Mijn vriendin heeft dat niet, en daarom ziet zij er weinig anders in dan een lange opeenvolging van gevechtscènes.
Halverwege de film stelde mijn dochter nog een slimme vraag: als elven onsterfelijk zijn, hoe kunnen ze dan ooit verslagen worden in een gevecht? Wat gebeurt er als ze bijvoorbeeld een pijl in hun lijf krijgen? Daar wist ik even geen antwoord op.
3,5*
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
Die vraag is niet zo moeilijk, elven hebben enkel de mogelijkheid tot een oneindig aantal in jaren (ze sterven dus niet vanwege ouderdom) voor de rest zijn pijlen en zwaarden net zo dodelijk voor ze als ze voor mensen zijn.
korykory
-
- 136 berichten
- 111 stemmen
Dank je Paddo. Ik heb die verklaring aan mijn dochter voorgelegd, en ze kan er heel goed mee leven.
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
ik vond de film echt cool, mooi effect,mooie muziek, vette gevechten ,en hij duurt ook zo lang,, en er zijn 3 delen van, ik vind dat iedereen die er aann meewerkte het super gedaan heeft.
Witch-king
-
- 230 berichten
- 411 stemmen
Op de extendend staat de making of, kan u wel aanraden;)
Op alle 3 de extended in totaal ongeveer 20,5 uur verdeeld over "hoofdstukken" van een half uur tot een uur, plus het commentaar van de "Directors and Writers", "Production and Post-Production Team", "Designer Team" en de "Cast" niet te vergeten, waar ook nog dingen verteld worden die je niet in de making of ziet of hoort (die even lang duurt als de film zelf).
Pre- en sequels

The Lord of the Rings: The Return of the King
2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
2002
2.519 reacties
Gerelateerd nieuws

'Lord of the Rings'-films populair bij Nederlandse HBO Max-kijkers

'The Lord of the Rings' krijgt een gloednieuw vervolg: releasedatum 'The Hunt for Gollum' bekendgemaakt

Hugo Weaving niet te zien als Elrond in nieuwe delen 'The Lord of the Rings: 'Ik word te oud'

Nieuwe 'The Lord of the Rings'-films in de maak: Keren geliefde personages terug?
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.116 reacties

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties
Gerelateerde tags
elvesdwarforcsmiddle-earth (tolkien)hobbitverlies van geliefdegebaseerd op boekrivierbergobsessieminemazemagiefireworkskasteelvulkaanpowerbraverybirthday partyoorlogoomverslavingvoortvluchtigetrollstrijdgewelddemondoodblizzarduncle nephew relationshipfantasy worldtovenaarreisringinvisibilitylive action and animationhero's journeywraith sword and sorcerytrekkinggood versus evilmiddle-earthmiddle-earthcreaturesepic questhobbitstrolls
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








