Genre: Animatie / Familie
Speelduur: 89 minuten
Alternatieve titel: De Leeuwenkoning
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Roger Allers en Rob Minkoff
Met onder meer: Matthew Broderick, Rowan Atkinson en Jeremy Irons
IMDb beoordeling:
8,5 (1.241.615)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 24 november 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Lion King
"The greatest adventure of all is finding our place in the Circle of Life."
In Afrika wordt de jonge leeuw Simba geboren als zoon van de leeuwenkoning Mufasa. Dat zint Mufasa's jaloerse broer Scar absoluut niet, die nu niet langer de eerste troonopvolger is. Terwijl Simba een onbezorgde jeugd geniet in zijn vaders koninkrijk, smeedt Scar samen met een groep hyena's een plan om zowel Mufasa als Simba uit de weg te ruimen, en zo zelf de macht te kunnen grijpen.
Externe links
Acteurs en actrices
Simba (stemrol)
Nala (stemrol)
Timon (stemrol)
Pumbaa (stemrol)
Mufasa (stemrol)
Scar (stemrol)
Rafiki (stemrol)
Zazu (stemrol)
Young Simba (stemrol)
Young Nala (stemrol)
Reviews & comments
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
The Lion King krijgt re-release in de bioscoop vanaf 5 oktober, in 3D.
Dat 3D hoeft van mij dan weer niet, maar de kans om The Lion King eens in de bioscoop te kijken laat ik niet schieten! Leuk 
lordsnoopy
-
- 2949 berichten
- 2244 stemmen
Wat een discussie zeg; apart om te lezen dat er zogezegd een verborgen boodschap in de film zit. Al betwijfel ik of kinderen dit überhaupt enigzins zullen oppikken.
Het probleem is dat je iedere film wel op zo'n manier kan gaan bekijken. Ik denk niet dat er ook maar één film op de wereld is waar je absoluut geen mogelijke verborgen boodschappen in kan vinden.
Jammer dat je de Lion King niet geslaagd vond AGE, maar iedereen heeft gelukkig zo zijn eigen filmsmaak.
De re-release in 3D...tja dat het eraan zat te komen dat wisten we al.
Ik zou de film graag nog eens in de bioscoop willen zien, en dan maar hopen dat de 3D effecten de film niet voor mij gaan verpesten.
ferrariking
-
- 28 berichten
- 51 stemmen
zoo mooi film ik was 4 toen ik hem zag:)
laast keer was ik 7 dus ik weet niet veel meer van maar ik weet wel dat maanden over praten.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Dat 3D hoeft van mij dan weer niet, maar de kans om The Lion King eens in de bioscoop te kijken laat ik niet schieten! Leuk
Die eer heb ik vroeger als kind gelukkig gehad. Wel in de versie met Nederlandse stemmen, maar het was een geweldige bioscoopervaring. Sommige films moet je nu eenmaal op het witte doek gezien hebben 
DESPERADO1
-
- 40 berichten
- 108 stemmen
tja, je vind hem leuk of niet leuk...maar verborgen boodschappen over monarchie en racisme?
na 5 jointjes en een fles whisky misschien.. 
ik vind hem geweldig en kijk hem nog regelmatig met mijn dochtertje
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
The Lion King krijgt re-release in de bioscoop vanaf 5 oktober, in 3D.
Is het ook in Nederland dan? Ik las sowieso in de States en onlangs zag ik een nieuwsbericht dat het ook in Engeland kwam. Maar alle anderen landen...
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2579 stemmen
Nederlandse en Belgische release's worden hier alleen geplaatst, dus ja. Ook in NL.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik vind het echt super tof! Alleen echt doodzonde dat hij in het Nederlands komt. Iets met een gegeven paard...
Alsnog het beste wat mij de hele dag gaat overkomen. 
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik zie er weinig 3D in, maar oké...
Als ik kinderen had gehad dan was ik zeker met ze naar de bios gegaan. Unieke kans om deze klassieker in de bioscoop te zien.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik zie er weinig 3D in, maar oké...
Als ik kinderen had gehad dan was ik zeker met ze naar de bios gegaan.
Zelf niet genoeg kind meer? Ik heb geen kinderen nodig ik vermaak me zelf genoeg! 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ach, ik heb de film vorig jaar nog op DVD gekeken, ga niet meer naar de bios daarvoor. Ik denk dat de 3D gimmick compleet nutteloos zal zijn bij deze film (en ook bij Titanic).
Artemis_fowl
-
- 82 berichten
- 249 stemmen
Misschien ga ik 'm wel zien, gewoon for old times sake.
Was/is toch m'n favoriete Disney.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Inderdaad, ga ook zeker niet voor de 3D (zou het liefst zonder zien) maar hij is in de bioscoop te zien! Dat is voor mij bijzonder genoeg (en zoveel beter dan welk plasma scherm dan ook).
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Mooie poster 
Heb hier zoveel zin in! Heb al meerdere mensen zover gekregen om mee te gaan, dus ik ga er echt van genieten! En het scheelt dat ik de film in het Nederlands gewend ben, dus storend zal het voor mij niet zijn 
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Oh nee, dit moment gaat niemand voor me verstoren. Ik ga lekker alleen en het eerste beste kind dat z'n mond open doet zal een tragisch nieuwsbericht worden. 
Rianneke_Dan
-
- 14194 berichten
- 2563 stemmen
Denk dat de opkomst nog wel mee zal vallen. Misschien de eerste dagen, maar dat zal snel afnemen denk ik (hoop ik) En anders ga ik gewoon meerdere keren 
stultmeister
-
- 67 berichten
- 58 stemmen
Blijft een prachtige film. Gisteren nog eens gekeken. Prachtige muziek, mooie beelden en een sterk verhaal, en goed te volgen verhaal.
Ik denk, de beste Disney film die er is.
Ste*
-
- 2070 berichten
- 1386 stemmen
Eindelijk was ik in mijn Disney-herkijk-project dan aan deze film toegekomen. De enige die ik in het Nederlands heb gekeken. Ik ken de Engelse versie weliswaar niet heel erg goed, maar alsnog vind ik de Nederlandse zo ontzettend leuk. De grapjes en de teksten werken prima, de stemmen zijn ontzettend karakteristiek, (behalve dan de oudere Simba die nog weleens wat ergerlijk is) en Timonneke en Pumbaa zijn in het Vlaams gewoon meesterlijk. Wat een toevoeging. Alles wat Timon zegt is om te gieren, en elke beweging van hem is geslaagd en spot-on geanimeerd.
Een film die niks teveel en niks te weinig heeft, geweldige muziek, geweldige sfeer, en de beste animatie-schurk allertijden. Wat een intense beleving blijft het elke keer weer.
Meesterwerk en mijn favoriete Disney allertijden.
5*
herder
-
- 425 berichten
- 0 stemmen
Dat treft, want ik ben geen kind meer.
Beetje te vergelijken met de racisten in onze 'harmonieuze' samenleving: ze kennen meestal ook geeneen allochtoon, en vinden hun haat enkel uit vage vertelsel.
Het ware beter geweest als de hyena's in het begin al samenleefden tussen de andere dieren, en dat op het einde ook zouden doen.
De film zegt eigenlijk dat je bevolkingsgroepen die in jouw ogen niet deugen moet verstoten.
Oh wat een spannende wending in het Disney verhaal. Nooit op die manier bekeken.
Ik moet snel mijn broertjes redden voordat ze naar deze racistenfilmpje gaan kijken.
De smurfjes een goed alternatief? Of moeten we in Gargamel een extremistische Arabier zien?
Je weet het maar nooit met tekenfilms 
horrorfreak23
-
- 455 berichten
- 598 stemmen
Natuurlijk geef ik deze een 5 hoe kan het ook anders. Dit is één van de beste films die Disney ooit gemaakt heeft! Ik moet hem dringend nog eens bekijken!
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Het gaat goed met de 3D release in Amerika.
The Lion King terug op zijn troon - FilmTotaal filmnieuws
Lijkt me wel geweldig, dat je vroeger de film zelf als kind in de bios zag en nu je eigen kind dan mee kan nemen naar diezelfde film 
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Zo hoort het. Soms stelt deze samenleving me niet teleur. Als ik die racisme-related berichten zie...soms ook wel.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Een tikkeltje zuchtend en puffend liep ik achter mijn vriendin aan om een kaartje voor The Lion King te kopen. Wilde ik dat? Niet echt, ik ging liever naar Abduction of Killer Elite, maar vooruit, zij wilde het graag.
De laatste keer dat ik deze film zag, was ik volgens mij niet ouder dan 10 jaar. Ik was nog erg jong. Ik moet bekennen dat ik me er amper iets van herinnerde.
Toen de film eenmaal begon, bij de eerste toon, het eerste beeld, kreeg ik rillingen over mijn hele lijf en de haartjes op mijn armen gingen rechtop staan. Wat indrukwekkend. De tranen sprongen me in de ogen en gedurende de hele intro bleef ik zo zitten.
Daarna begon de film echt. Je ziet de kleine opgroeien en langzaam aan kwam er het e.e.a. van vroeger terug. Gelukkig niet teveel liedjes, daar kan ik niet zo goed tegen, maar de songs waren wel erg mooi.
Af en toe vond ik de film best pittig voor jonge kijkertjes, duistere sfeer, onheilspellend en voor de kleintjes best eng. Voor volwassenen is dit sowieso een plus.
Ook op het einde werd ik een beetje emotioneel, had niet gedacht dat deze film dat bij me los zou maken. Misschien toch maar eens wat meer oudere Disney's kijken, wellicht ga ik er nog van houden ook.
Fijne bioscoopervaring, mooie 3D beelden al had het niet bijster veel toegevoegde waarde. Toch goed vermaakt.
ibendb
-
- 5036 berichten
- 3214 stemmen
Ik heb Mufasa vermoord...
The Lion King is één van mijn favoriete Disneyfilms.
Lang geleden dat ik deze film nog eens gezien heb. En nu ik overal reclame zie dat ie terug is de bioscoop komt, krijg ik zo'n zin in een herziening. Maar ik had een soort voorgevoel dat het niet meer zo mooi ging zijn (aangezien ik hem vroeger veel te veel zag). Maar vanaf de film begon, en The Circle Of Life begon te spelen, kreeg ik weer dat kippenvel. De herinneringen aan vroeger komen weer te boven...
En naarmate de film vorderde, vielen er dingen op dat me nooit eerder waren opgevallen. Zoals het feit dat de film eigenlijk niet echt voor kinderen is. Veel te wreed. De van de troon beroofde broer van Mufasa wil hem vermoorden. En dit doet ie ook al zo wreed: Hij zorgt ervoor dat Simba brult, zodat de hyena's de kudde gnoes op hem af kan sturen. Dan laat hij Mufasa naar beneden vallen dat ie dood is. En hij laat Simba achter met een schuldgevoel. Die scene greep me echt bij de keel. 
Scar vind ik veruit de beste Disney Villain. Hij heeft zo'n sadistische blik en gaat letterlijk over lijken om koning te worden. En zijn liedje Be Prepared wekt ook weer de rillingen over mijn lijf.
En dan Timon en Pumbaa...
Dit duo zorgt voor de nodige humor in de film. Ook een pluspunt is dat de hele stemmencast spreekt in het Nederlands, en die twee dan in het echt Vlaams. Hakuna Matata is dan ook een zeer leuk lied in de film. Zeer aanstekelijk en vrolijk. Om even de ellende op 'Pride Rock' te vergeten.
En dan komt Nala tevoorschiijn. Een wondermooie leeuwin geworden, en de reünie met Simba wordt ook prachtig in beeld gebracht door het gevoelige Can You Feel The Love Tonight.
Het gevecht op de 'Pride Rock' tussen Simba en Scar is ook spannend. Zeer genietbaar voor de Disney-liefhebbers onder ons.
Wel, The Lion King is een film die jong én oud van hun stoel kan blazen. Een 4.5* en een plekje in mijn top 10.
t'Is meneer zwijn voor u!!!
f2sputnik
-
- 138 berichten
- 130 stemmen
Lang geleden dat ik deze film in de bioscoop heb gezien.
Nu in 3D, zeer zeker dat ik daar met mijn kinderen heen ga.
Een film die zeer zeker 5 sterren waard is.
Ik kan er een heel verhaal aan wijden, maar je moet hem gewoon gaan zien.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2535 stemmen
Ik vraag me alleen af of deel 2 en 3 ook uit zullen komen. Zou wel leuk zijn, voor de mensen die de verzameling compleet willen maken.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik vraag me alleen af of deel 2 en 3 ook uit zullen komen. Zou wel leuk zijn, voor de mensen die de verzameling compleet willen maken.
Tuurlijk niet. Wie wil nu die 2 films nog in de bioscoop zien? Deel 2 was sowieso erg zwak en deel 3 is een typische direct naar video/dvd product.
Pre- en sequels

The Lion King
2019
524 reacties

The Lion King 1½
2004
135 reacties

The Lion King II: Simba's Pride
1998
134 reacties
Gerelateerd nieuws

Disney deelt eerste trailer van 'Lion King'-prequel 'Mufasa'

Disney-animator en regisseur Burny Mattinson (87) overleden

Disney is bezig met een tweede deel van 'The Lion King'
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

La Vita È Bella
Komedie / Oorlog, 1997
1.834 reacties

Sen to Chihiro no Kamikakushi
Animatie / Fantasy, 2001
1.127 reacties

Earth
Documentaire, 2007
501 reacties
Gerelateerde tags
afrikaverlies van geliefdeleeuwfather murdermanipulationvillainmusicalwild boaroomtekenfilmmoordwarthog meerderjarig wordenshamanverlossingkoningscarfamiliehyenameerkat natuurhamletmandrill adapted into play or musicalmurder confession inspirationalwildebeest comfortingpowerful
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








