• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.719 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Meglio Gioventù (2003)

Drama | 366 minuten / 400 minuten (miniserie)
4,11 1.686 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 366 minuten / 400 minuten (miniserie)

Alternatieve titel: The Best of Youth

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Marco Tullio Giordana

Met onder meer: Luigi Lo Cascio, Alessio Boni en Maya Sansa

IMDb beoordeling: 8,4 (27.538)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Noors

Releasedatum: 5 februari 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Meglio Gioventù

"The Possibilities Were Endless..."

'La Meglio Gioventù' vertelt het verhaal van een Italiaanse familie van het einde van de jaren zestig tot nu. Het verhaal focust op de broers Nicola en Matteo. In het begin delen zij dezelfde dromen, lectuur en vriendschappen, tot ze op een gegeven moment Giorgia ontmoeten, een jong meisje dat lijdt aan psychische stoornissen. Hun toekomst neemt noodgedwongen een andere wending. Nicola beslist psychiater te worden, Matteo geeft zijn studies op en meldt zich bij de politie aan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nicola Carati

Matteo Carati

Adriana Carati

Giulia Monfalco

Carlo Tommasi

Mirella Utano

Francesca Carati

Giorgia Esposti

Angelo Carati

Giovanna Carati

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Poefta

Poefta

  • 18 berichten
  • 40 stemmen

Heerlijke film!

Omdat de vaart er in het 4e deel een beetje uit is, en het einde mi te slap geen 5 maar 4,5 ster.


avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Tjonge, ik heb de film eindelijk kunnen afkijken. De speelduur was toch wel een sterke tegenstander van mij. In het eerste deel ben ik 3 keer over in slaap gevallen(nu hoeft dat niet aan de film te liggen)maar ik vond het eerste deel duidelijk wat minder dan het tweede deel. Ik heb het tweede deel dan ook in één ruk uitgekeken.

Ik vond het wel een boeiende film, heel mooi verteld, prachtige omgeving en de tijdslijn van 40 jaar heeft mij ook zeker weten te boeien. Ja, er zitten wat mindere stukken tussen, waarin de film mijn aandacht een beetje verliest. Maar overall is dit een prachtige film. Zeker de moeite waard om te bekijken.

4*


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Is 4 sterren niet een beetje hoog voor een film waarbij je 3 keer! in slaap bent gevallen?


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

Reinbo schreef:

Is 4 sterren niet een beetje hoog voor een film waarbij je 3 keer! in slaap bent gevallen?

Voor deze film is het zelfs te laag. Ik droomde af en toe ook even weg maar op de een of andere manier zoog de film me telkens terug en wou ik telkens weten hoe het verder ging. Ik vond het een erg mooie en ook erg sterk geacteerde film.

5*


avatar van Julez

Julez

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

Schitterende film! Echt een van de mooiste en beste films voor mij, schitterende sfeer die er continue heerst. Bovendien heeft het mij niet gestoord dat de film zo lang duurt, wat veel mensen vinden


avatar van mc rosss

mc rosss

  • 30 berichten
  • 681 stemmen

Wat betekent " La Meglio Gioventu" in het nederlands.

de beste jeugd?


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Wat een mooie film, vooral het 2e gedeelte raakte me. De acteurs spelen schitterend en prachtig hoe het verhaal van 2 broers verweven wordt met 40 jaar geschiedenis van Italie. Een film die laat zien dat uit de meest dramatische gebeurtenissen in het leven, weer mooie dingen voortkomen.

Het enige wat me niet geheel duidelijk werd, was wat er in het hoofd van Matteo nu precies omging. Kwam het door zijn ervaringen bij het leger en politie, dat hij zich steeds meer vervreemdde van zijn familie en omgeving.

Enig minpuntje vond ik dat de acteurs na 37 jaar er nog behoorlijk jong uitzagen, op de grijze haren na dan.

5*


avatar van Vito Corleone

Vito Corleone

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

mc rosss schreef:

Wat betekent " La Meglio Gioventu" in het nederlands.

de beste jeugd?

Volgens mij is het (ik kan er naast zitten): het beste van de jeugd. Tenminste als je op de Engelse titel afgaat (the best of youth).

En Apster heeft inderdaad een punt. Die acteurs zagen er op het eind van de film nog behoorlijk jong uit.


avatar van italian

italian

  • 1391 berichten
  • 262 stemmen

De letterlijke vertaling van de Italiaanse titel is dan weer : De Beste Jeugd


avatar van Vito Corleone

Vito Corleone

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

italian schreef:

De letterlijke vertaling van de Italiaanse titel is dan weer : De Beste Jeugd

Als iemand het zal weten ben jij het


avatar van vettige swa

vettige swa

  • 25 berichten
  • 17 stemmen

prachtige film, prachtige beelden, goed geacteerd, gewoonweg af!


avatar van nonkelzio

nonkelzio

  • 3 berichten
  • 0 stemmen

Feitelijk is de titel foutief volgens de Italiaanse grammatica. Waarschijnlijk dialect. Betekent idd 'De beste jeugd'.


avatar van endtroducer

endtroducer

  • 3 berichten
  • 46 stemmen

nonkelzio schreef:

Feitelijk is de titel foutief volgens de Italiaanse grammatica. Waarschijnlijk dialect. Betekent idd 'De beste jeugd'.

Komt van een dichtbundel van Pasolini en Pasolini schreef in z'n dialect


avatar van Achilles1976

Achilles1976

  • 19 berichten
  • 34 stemmen

Natuurlijk is de titel in het nederlands iets anders daar de beste jeugd in de context van de film niet sluitend is. De engelsen hebben het geprobeerd met the better youth. De nederlandse cineasten hebben dit voorbeeld weer te letterlijk genomen en daar de betere jeugd van gemaakt. Het zal zoiets zijn als het beste uit de jeugd. Daar krijg ik een beter gevoel bij. Natuurlijk ben ik geen specialist en een ieder moet het maar voor zich bepalen, daar de 4 delige film voor zich spreekt.

Een goede verfilming over de levensloop van Nicola en Matteo. Die grijze haren kloppen precies en veel ouder wordt je ook niet in 40 jaar tijd. Je ziet overigens ook wat meer rimpels, dus het valt ook wel mee.

Degene die zich afvroeg waarom Matteo zich zo vervreemd heeft niet opgelet. Matteo is al vanaf het begin vervreemd en daarom ook zijn liefde voor een verwaarloosd meisje met een geestelijke/sociale achterstand. Dit was een sterke zet van het script, dat bepaalt meteen de sfeer.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

'La Meglio Gioventù' is niet meteen de film die ik verwacht had, na het horen van al de lovende kritieken. Onderhoudend is de film zeker, en meeslepend ook (bij momenten). Zelfs cinematografisch doet Marco Tullio Giordana af en toe een wondertje ontstaan, maar algemeen gezien is deze (als miniserie bedoelde) film een "gewoon" ontroerende en geslaagde film.

Mijn eerste stem in het nieuwe jaar: 3,5*

Trouwens: het meest tragische karakter was voor mij zeker Nicola (als pater familias), en niet Matteo.


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

La Meglio Gioventù is weer zo'n typisch voorbeeld dat bewijst dat er veel mensen, vreemd genoeg, geilen op een lange speelduur. Het kan gewoon geen toeval meer zijn dat er vrijwel alleen maar films met een lange speelduur boven in de toplijsten staan. La Meglio Gioventù maakt het zelfs helemaal bond met zijn 366 minuten. Hier zeg ik overigens niet mee dat er in de toplijsten geen goede films staan met een lange speelduur. Maar oké, nu nog even over de soap.

La Meglio Gioventù begint erg sterk. Dit komt voornamelijk door Giorgia, een hartverscheurend personage. Het is dan ook dom om zo'n sterk personage plotseling te laten verdwijnen. Na het vertrek van Giorgia houden we namelijk niet veel goeds meer over. Je ziet alleen nog het leven van Nicola en Matteo voorbij flitsen. Dit gaat helaas zonder echt indrukwekkende scènes. Helaas had ik ook moeite met het uit elkaar houden van de personages. Ze ondergaan namelijk zoveel veranderingen. Op een gegeven moment kon ik gewoon de namen niet meer bij de gezichten plaatsen.

Maar oké, het enige wat er nog ontbreekt aan La Meglio Gioventù om als soap te worden beschouwd is de reclame en de begin melodie van "Goede Tijden, Slechte Tijden".

2.0*


avatar van MXO

MXO

  • 1449 berichten
  • 532 stemmen

Doom schreef:
La Meglio Gioventù begint erg sterk. Dit komt voornamelijk door Giorgia, een hartverscheurend personage. Het is dan ook dom om zo'n sterk personage plotseling te laten verdwijnen. Na het vertrek van Giorgia houden we namelijk niet veel goeds meer over. Je ziet alleen nog het leven van Nicola en Matteo voorbij flitsen. Dit gaat helaas zonder echt indrukwekkende scènes. Helaas had ik ook moeite met het uit elkaar houden van de personages. Ze ondergaan namelijk zoveel veranderingen. Op een gegeven moment kon ik gewoon de namen niet meer bij de gezichten plaatsen.


Ik snap best dat je dit werk vegelijkt met een soap. Het volgt het verhaal van één familie en die die zie je veranderen in de film. Er zijn alleen een paar vergelijking die niet opgaan met een soap. Ik denk dat het acteerwerk velen malen beter is. Er wordt fantastisch geacteerd in de film en dé moeder in het bijzonder. Prachtig hoe ze rouwt om haar zonen zonder fake aan te voelen of over-the-top over te komen. Daarbij heeft het verhaal mooie plotwendingen. Het is allemaal wat simpel maar je blijft geboeid. Wat ik alleen wel een beetje nadelig aan de film vind is de strikte tijdsduur. Hij moet precies 6 uur duren zodat we hem in serievorm op de televisie kunnen verwachten. Hierdoor wordt er soms te snel door het verhaal gewandeld, waardoor de film sommige aspecten vergeet. De romantiek wordt soms niet opgebouwd waardoor je de liefde voor twee personage's niet kan begrijpen. Aan de andere kant, vanwege de snelheid van de film blijft hij wel langer boeien.

Kortom een mooi en sentimenteel verhaal dat niet vervelend aan gaat voelen. Die 6 uren vliegen om de haverklap om! 4*



avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

Doom schreef:
La Meglio Gioventù is weer zo'n typisch voorbeeld dat bewijst dat er veel mensen, vreemd genoeg, geilen op een lange speelduur. Het kan gewoon geen toeval meer zijn dat er vrijwel alleen maar films met een lange speelduur boven in de toplijsten staan. La Meglio Gioventù maakt het zelfs helemaal bond met zijn 366 minuten. Hier zeg ik overigens niet mee dat er in de toplijsten geen goede films staan met een lange speelduur. Maar oké, nu nog even over de soap.

La Meglio Gioventù begint erg sterk. Dit komt voornamelijk door Giorgia, een hartverscheurend personage. Het is dan ook dom om zo'n sterk personage plotseling te laten verdwijnen. Na het vertrek van Giorgia houden we namelijk niet veel goeds meer over. Je ziet alleen nog het leven van Nicola en Matteo voorbij flitsen. Dit gaat helaas zonder echt indrukwekkende scènes. Helaas had ik ook moeite met het uit elkaar houden van de personages. Ze ondergaan namelijk zoveel veranderingen. Op een gegeven moment kon ik gewoon de namen niet meer bij de gezichten plaatsen.

Maar oké, het enige wat er nog ontbreekt aan La Meglio Gioventù om als soap te worden beschouwd is de reclame en de begin melodie van "Goede Tijden, Slechte Tijden".

2.0*


Eigenlijk geen recensie meer nodig van mijn kant.
2,5*


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

Doom schreef:

het enige wat er nog ontbreekt aan La Meglio Gioventù om als soap te worden beschouwd is de reclame en de begin melodie van "Goede Tijden, Slechte Tijden". 2.0*

Wie dit vergelijkt met soaps heeft weinig verstand over de fijne kneepjes van het Acteren met een hoofletter. Mooie film / serie voor fijnproevers op dit vlak, kijkers die subtiele processen in persoonlijkheden kunnen volgen en wellicht noodzakelijk zelf de nodige bagage hebben meegekregen in het leven. Absoluut ongeschikt en bovendien saai voor kijkers die niet verder komen dan het kunnen concentreren op ééndimensionale karakters.

Een 4,5 voor de knappe acteerprestaties


avatar van Doom

Doom

  • 8214 berichten
  • 1540 stemmen

Dus omdat het acteren in La Meglio Gioventù beter is dan in de gemiddelde soap mag ik het niet vergelijken met een soap? Vreemde redenering, maar oke. Wat jij wil.

Ik heb verder inderdaad geen verstand van films. Ik ben alleen maar een simpele liefhebber die zijn mening geeft.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

MXO schreef:

Die 6 uren vliegen om de haverklap om! 4*

Vooral omdat de film je in een soort comateuze toestand der verveling brengt. Mijn 6 uur durende nachtjes slaap zijn ook altijd om de haverklap voorbij maar dan zonder me een seconde te vervelen.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Maar goed, er gebeurt ook niet elke 5 min. iets spectaculairs en dan is er voor Reinbo al gauw niet veel aan.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Valt me toch flink tegen. La Meglio Gioventu is uiteindelijk wel onderhoudend genoeg, maar toch ontstijgt de film nimmer het niveau van een degelijke tv-film. Cinematografisch stelt het weinig voor: alles wordt degelijk in beeld gebracht, maar geen enkel shot en geen enkele camerabeweging is verder noemenswaardig. Ik verbaasde me zelfs over het gebruik van een bluescreen of projector bij scenes die zich in een auto afspeelden. Beetje vreemd. Verder vind ik de meeste personages maar erg mat uitgewerkt. Het is meer een film die van gebeurtenissen aan elkaar hangt, aan de psychologie van de personages wordt weinig tijd besteed. Motieven bleven ook vaak onduidelijk. Personages die wel interessant waren kregen te weinig tijd (Giorgia) en het meest interessante personage (Matteo) kiepert zichzelf na 4 uur doodleuk van het balkon. Toen moest ik nog 2 uur.... Ik kreeg weinig binding met de personages en de film ontroerde me dan ook nauwelijks. Ik had ook het idee dat sommige plotelementen nogal voorspelbaar waren, of nogal met de haren erbij gesleept werden. Maar qua amusement was alles aardig te doen. Meer een veredelde soap dan een meesterwerk. Krappe 3*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Ramon K schreef:
Cinematografisch stelt het weinig voor: alles wordt degelijk in beeld gebracht, maar geen enkel shot en geen enkele camerabeweging is verder noemenswaardig.
Oneens. Vond het bijzonder mooi en rustgevend gefilmd. Misschien een beetje gelikt, maar ach.

Ik verbaasde me zelfs over het gebruik van een bluescreen of projector bij scenes die zich in een auto afspeelden. Beetje vreemd.
Is me helemaal niet opgevallen. Ofwel goed gedaan, ofwel niet aanwezig.

Verder vind ik de meeste personages maar erg mat uitgewerkt. Het is meer een film die van gebeurtenissen aan elkaar hangt, aan de psychologie van de personages wordt weinig tijd besteed. Motieven bleven ook vaak onduidelijk.
Vond die Matteo en Niccola (waar het om ging) erg goed uitgewerkt, zou niet weten wat er nog meer moest worden verteld. Alle gebeurtenissen hingen daar omheen.

en het meest interessante personage (Matteo) kiepert zichzelf na 4 uur doodleuk van het balkon. Toen moest ik nog 2 uur...
Een van de beste scenes ooit, grote verrassing. Kan me niet voorstellen dat die scene iemand onberoerd liet.

Ik had ook het idee dat sommige plotelementen nogal voorspelbaar waren, of nogal met de haren erbij gesleept werden.
Zoals?

Meer een veredelde soap dan een meesterwerk.
Wat een onzin, zou je net zo goed kunnen zeggen bij de Italiaanse meesterwerken (Rocco and his brothers) die jij toevallig wel goed vindt. Zou niet weten waarom dit meer soap is dan films als Novecento, Rocco..., etc.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Oneens. Vond het bijzonder mooi en rustgevend gefilmd. Misschien een beetje gelikt, maar ach.


Tsja... Lelijk is het niet, mooi ook niet. Maar dat zei ik toch al.

Is me helemaal niet opgevallen. Ofwel goed gedaan, ofwel niet aanwezig.


Zo kan ik 't ook. Ofwel aanwezig, ofwel verrekte lelijk.

Vond die Matteo en Niccola (waar het om ging) erg goed uitgewerkt, zou niet weten wat er nog meer moest worden verteld. Alle gebeurtenissen hingen daar omheen.


Nicola is te braaf om ook maar enigzins interessant te zijn. En waarom ie wil trouwen met de vrouw die hem en zijn kind in de steek gelaten heeft, terwijl ze in de gevangenis zit nb is me volkomen onduidelijk. Matteo is het meest interessante personage, de scene waarin ie zelfmoord pleegt het meest opzienbarend, maar ook het meest 'uit-de-lucht-komen-vallend'. In de 4 voorgaande uren is me nimmer duidelijk geworden waarom ie dat ook maar zou willen doen.Slecht geschreven.

Zoals?


De wip met de blonde vrouw in Noorwegen. Beeldvulling? Relevant? We zien een korte scene tussen de beste vriend en het kleine zusje van de broers in de keuken. 3 scenes later: trouwerij Voorspelbaar, veel te kort uitgewerkt, niet overkomend etc. Ik vind het plot gewoon te weinig uitgediept, 't komt ook op emotioneel vlak te kort.


Wat een onzin, zou je net zo goed kunnen zeggen bij de Italiaanse meesterwerken (Rocco and his brothers) die jij toevallig wel goed vindt. Zou niet weten waarom dit meer soap is dan films als Novecento, Rocco..., etc.


Ik vind Novecento, maar vooral Rocco vele malen beter qua plot, emotionele diepgang plus cinematografie. Maar dat kon je toch wel afleiden uit mijn recensie hier?


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

De lelijke en opvallende bluescreens tijdens auto-scenes is voor mij de hoofdreden niet voor de volle 5* te gaan. Nog opzichtiger dan soortgelijke gevallen in jaren 50 films... Anno deze eeuw kan dat niet meer mijns inziens.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Ramon K schreef:

Zo kan ik 't ook. Ofwel aanwezig, ofwel verrekte lelijk.
Het was me echt niet opgevallen, ik dacht dat jij je wellicht vergiste. Zal er nog eens opletten.

Nicola is te braaf om ook maar enigszins interessant te zijn. En waarom ie wil trouwen met de vrouw die hem en zijn kind in de steek gelaten heeft, terwijl ze in de gevangenis zit nb is me volkomen onduidelijk. Matteo is het meest interessante personage, de scène waarin ie zelfmoord pleegt het meest opzienbarend, maar ook het meest 'uit-de-lucht-komen-vallend'. In de 4 voorgaande uren is me nimmer duidelijk geworden waarom ie dat ook maar zou willen doen.
'Uit de lucht komen vallen' Leuk (onbedoeld?) woordgrapje Maarre ik vond de pijn van Matteo heel duidelijk voelbaar. Het wordt niet uitgelegd nee, hij is ongelukkig. Kan geen relatie aangaan, zijn woede in bedwang houden. Jij zag het niet aankomen dat ie zich op een hoogtepunt van zijn depressie zich wel eens van kant kon maken? Hoe wat en wanneer, niet nee. Maar zo vreemd was het volgens mij echt niet. Waar het vandaan kwam? Dat juist jij een uitgekauwd antwoord zoekt, verbaast me eerlijk gezegd. Voelde heel de film een soort van machteloosheid van een idealist die de mensen van wie hij houdt alleen maar verder wegduwt. Waarom? Kan veel hypotheses bedenken, maar zeker weten doe ik het niet en dat vind ik ook niet erg. Nicola houdt van haar, onvoorwaardelijk. Dom wellicht, maar hij denkt dat hij haar weer op het rechte pad kan brengen. Hij is misschien een beetje een braaf karakter en wellicht wat naïef, maar vond het niet storend en zeker niet slecht uitgewerkt. Niet veel braver dan Rocco, bijv. Niet elk personage hoeft twee kanten te hebben of complex te zijn. Vind een zogenaamd 'goed' of 'braaf' personage soms ook interessant.

Zoals?


De wip met de blonde vrouw in Noorwegen. Beeldvulling? Relevant? We zien een korte scène tussen de beste vriend en het kleine zusje van de broers in de keuken. 3 scènes later: trouwerij Voorspelbaar, veel te kort uitgewerkt, niet overkomend etc. Ik vind het plot gewoon te weinig uitgediept, 't komt ook op emotioneel vlak te kort.


Die wip was gewoon onderdeel van zijn trip,wat een belangrijk omslag in zijn leven was (die trip). Je hoeft toch niet overal diepgang of een verhaaltechnische meerwaarde van te verwachten? En die trouwerij, tja er wordt toch wel vaker stukken geskipd in een familiedrama die verschillende decennia behandelt?

Ik faal te zien waarom dit familiedrama wel als soap wordt bestempeld en andere films niet. Zie geen verschil (een kwaliteitsdiscussie buiten beschouwing gelaten).


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

mister blonde schreef:

Maar goed, er gebeurt ook niet elke 5 min. iets spectaculairs en dan is er voor Reinbo al gauw niet veel aan.

Vandaar mijn 5* voor Barry Lyndon, 2001, Once upon a Time in the West etc.. Verschil tussen kunst en GTST.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Jij zag het niet aankomen dat ie zich op een hoogtepunt van zijn depressie zich wel eens van kant kon maken?


Nee. Ik wist dat ie moeite had met relaties en zelfs met zijn familierelaties, maar zelfmoord kwam echt geen moment bij me op. Dat duidelijke motieven ontbreken vind ik in principe geen punt, maar dat de film mij niet voelbaar kon maken dat die man zo erg leed vind ik echt funest.

Voelde heel de film een soort van machteloosheid van een idealist die de mensen van wie hij houdt alleen maar verder wegduwt.


Dat ie mensen wegduwt was me duidelijk. Dat Matteo een idealist is werd me amper duidelijk. Hij verzet zich tegen zijn, volgens hem, dominante zus en iedereen die hem de wet voorschrijft en toch besluit ie vervolgens in het leger te gaan en aansluitend bij de politie. Nogal zoiets waar ik met mijn pet niet bij kan. Hoe langer ik over de film nadenk hoe minder de film wordt…..

Waarom? Kan veel hypotheses bedenken, maar zeker weten doe ik het niet en dat vind ik ook niet erg.


Ik wel. Bijna de gehele film lang wordt juist duidelijk hoe het stel uit elkaar groeit en dan komt zo’n proposal dus echt uit de lucht vallen. Voor mijn rede en gevoel totaal onlogisch.

Niet veel braver dan Rocco, bijv. Niet elk personage hoeft twee kanten te hebben of complex te zijn. Vind een zogenaamd 'goed' of 'braaf' personage soms ook interessant.


Vergelijking met Rocco slaat wat mij betreft echt nergens op. Die was niet braaf, enkel krankzinnig ‘goed’. Zijn haast mythische opofferingsgezindheid maakt hem juist tot een interessant karakter. Nicola is simpelweg saai. Het spijt me zeer.

Die wip was gewoon onderdeel van zijn trip,wat een belangrijk omslag in zijn leven was (die trip).


Tsja… Omslag van wat tot wat? Ik zie niet waarom zo’n scene er wel in moet, terwijl ik juist vind dat er zoveel ontbreekt aan het totale plot. Nog zo’n scene zie ik bij Matteo in het leger. We zien welgeteld 2 scenes uit zijn opleiding. In de tweede neemt hij het op voor (wat later pas blijkt)…een vriend voor het leven, in de eerste halen anderen in opleiding wat onschuldigs met hem uit waarop onze idealist als een bezetene te keer gaat en slaat. Met welke functie? Waarom? Waarom enkel die scene?. Ik vind het gewoon heel slecht geschreven.

In een andere scene wordt duidelijk dat de moeder van Matteo zijn invalide vriend al jaren schrijft en dat ie er daarom bovenop gekomen is. Wij als publiek weten niet eens dat ma en vriend elkaar uberhaupt kennen, laat staan dat de moeder zoveel om hem geeft dat ze de moeite neemt elke week een brief te schrijven en dat jarenlang! Wederom: slecht geschreven.

Ik denk dat ik nog wel tot meer kan komen, maar heeft dat echt zin?

En die trouwerij, tja er wordt toch wel vaker stukken geskipd in een familiedrama die verschillende decennia behandelt?


Hier wordt keer op keer wel eeerrug veel geskipt. Vooral de laatste twee uur. Bovendien vind ik het ouderdomsproces wel erg slechts in beeld gebracht. Ik bedoel qua schmink, grijze haren etc. De Bibliotheekchick van Matteo lijkt met de jaren juist jonger(!) te worden.

Ik faal te zien waarom dit familiedrama wel als soap wordt bestempeld en andere films niet.


Hapklare emotie, weinig psychologie, slecht geschreven, slechte schmink etc. Dat zie je bij een soap ook wel eens. Maar het is geen strontvervelende soap hoor. Ik geef nog altijd 3*.