• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.508 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.649 stemmen
Avatar
 
banner banner

Friday the 13th (1980)

Horror | 95 minuten
3,17 1.291 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titel: Vrijdag de 13e

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sean S. Cunningham

Met onder meer: Betsy Palmer, Adrienne King en Harry Crosby

IMDb beoordeling: 6,4 (173.500)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 19 maart 1981

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Friday the 13th

"They were warned...They are doomed...And on Friday the 13th, nothing will save them."

Camp 'Crystal Lake' is al meer dan twintig jaar verlaten ten gevolge van een aantal afschuwelijke moorden die daar gepleegd zijn én die onopgelost gebleven zijn. Een jonge man heeft het land gekocht met de bedoeling het kamp te heropenen en huurt zeven jonge mensen in om hem met de voorbereidingen te helpen. De lokale dorpsgek Ralph waarschuwt hen dat er een 'doodsvloek' op het kamp rust.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van anco12

anco12

  • 116 berichten
  • 82 stemmen

supper spannend ik heb hem heel lang geleden nog in de bios gezien

met mijn handen voor mijn ogen.

de beste van alle 4 of zijn er al weer meer ?


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

under/the/sea schreef:

Niet elke oude (lees; slechte) slasher film hoeft gelijk klassieker te worden genoemd. Deze film was toentertijd een slechte film en is het nog steeds. Niets bijzonders heeft de film te bieden. Oke, dat kan, maar erger is dat de film ook nergens spannend is. En dat kan niet de bedoeling van de makers geweest zijn. Maar jah, de makers dachten toch maar aan het geld door het naäpen van Halloween. Snel meeprofiteren dachten ze...en helaas ook nog gelukt.

Ik vond hem juist meesterlijk spannend. De scène in de regen met de stem, in de wc's..... was je niet in een stemming voor enge sfeer?

Zo een sfeer is in geen enkele hedendaagse film meer terug te vinden. Je 0,5 is in mijn ogen niet terecht, ook al vond je hem niet goed.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Beetje moelijk om in discussie te gaan met iemand die de naam 'Friday the 13 th' draagt. Je bent sowieso teeeee subjectief bezig om naar mij te luisteren.

Nope, ik blijf bij mijn mening. Ik kan me geen spannende of goede scenes herinneren.

Waarom eigenlijk de vergelijking met de hedendaagse film? Heeft er niets mee te maken. Maar als je het toch wilt vergelijken met 'iets', vergelijk het dan maar met een typische slasher film. Dan zal je gelijk merken dat deze film niets bijzonders te bieden heeft.

Eigenlijk wilde ik 0 geven, maar helaas kan je niet onder de 0,5 geven op deze site.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

under/the/sea schreef:

Eigenlijk wilde ik 0 geven, maar helaas kan je niet onder de 0,5 geven op deze site.

Dat laatste zinnetje is ook te subjectief om te blijven discussiëren. Waarom Friday the 13 th vergelijken met hedendaagse slashers? Omdat het zowat de tante is van de slasher, afgezien van moederfiguur Halloween en Black Christmas.

Maar enfin. Kan begrijpen dat je hem misschien niet leuk vond, Friday the 13 th heeft een heel apart oud sfeertje. Misschien zijn de new wave slashers meer iets voor jou.

Voor mij heeft Friday the 13 th enorm veel factoren te bieden (zowel qua setting, twist, goed plot, scary aanvoelende scènes en originaliteit). Gegevens die precies vandaag moeilijk te integreren zijn in één horrorfilm.

Nog veel kijkplezier.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

under/the/sea schreef:

Maar als je het toch wilt vergelijken met 'iets', vergelijk het dan maar met een typische slasher film. Dan zal je gelijk merken dat deze film niets bijzonders te bieden heeft.

Dat idee heb ik dan weer net niet. Ik heb toch al een behoorlijk aantal slasherfilms gezien en zelf blijf ik Friday the 13th één van de betere films uit het subgenre vinden. Er valt echt weinig aan te merken op de "horror value" van Friday the 13th vind ik persoonlijk (mijn uitgebreidere mening over de film heb ik al enkele keren neergeschreven in dit topic, dus ga het niet nog eens doen), dus wanneer je de vergelijking maakt met een typische slasherfilm dan acht ik hem in elk geval toch een stuk hoger dan die 'typische slasherfilm'. Ik denk dat de meeste horrorliefhebbers het hierover met me eens zullen zijn. Filmsmaak is absoluut een persoonlijk iets en iedereen heeft recht op zijn stem, maar ik geef toe dat ik echt niet kan vatten dat mensen een film als Friday the 13th een halve ster geven. Het absolute minimum lijkt me te liggen op anderhalve ster (een doordeweekse kijker of een filmliefhebber die niet van horrorfilms houdt en zich zou storen aan de lage production values van de film) en als dat niet zo is, dan heb je teveel rommelfilms gemist . Een halve ster wijst op een barslechte film en dat is Friday the 13th volgens mij écht niet.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Friac schreef:

(quote)

en iedereen heeft recht op zijn stem, maar ik geef toe dat ik echt niet kan vatten dat mensen een film als Friday the 13th een halve ster geven. Het absolute minimum lijkt me te liggen op anderhalve ster (een doordeweekse kijker of een filmliefhebber die niet van horrorfilms houdt en zich zou storen aan de lage production values van de film) en als dat niet zo is, dan heb je teveel rommelfilms gemist . Een halve ster wijst op een barslechte film en dat is Friday the 13th volgens mij écht niet.

Mooi omschreven, mijn mening past hier perfect bij. Er moet altijd nog redelijk gestemd worden. Er zullen altijd wel wat elementen in de film geweest zijn die je origineel vond of die je spannend vond, wat niet wil zeggen dat je de film in de ganse lijn moet goed vinden. Maar dit is er volgens mij wel echt over.


avatar van Ant

Ant

  • 242 berichten
  • 384 stemmen

anco12 schreef:

supper spannend ik heb hem heel lang geleden nog in de bios gezien

met mijn handen voor mijn ogen.

de beste van alle 4 of zijn er al weer meer ?

Er zijn er meer:

Friday The 13th

Friday The 13th Part 2

Friday The 13th Part 3

Friday The 13th The Final Chapter

Friday The 13th Part V: A New Beginning

Friday The 13th Part VI: Jason Lives

Friday The 13th Part VII: The New Blood

Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Manhatton

Dan kwam nog wat later Jason X en Freddy vs Jason. Maar naar mijn idee passen de laatste 2 "niet in het echte rijtje".


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Friday the 13 th schreef:

(quote)

Kan begrijpen dat je hem misschien niet leuk vond, Friday the 13 th heeft een heel apart oud sfeertje. Misschien zijn de new wave slashers meer iets voor jou.

Voor mij heeft Friday the 13 th enorm veel factoren te bieden (zowel qua setting, twist, goed plot, scary aanvoelende scènes en originaliteit). Gegevens die precies vandaag moeilijk te integreren zijn in één horrorfilm.

Nog veel kijkplezier.

Het maakt mij echt niet uit of een film een apart/oud/raar/gaar/ga zo maar door...sfeertje heeft, zolang de film mij raakt. En bij deze film heb ik gewoon niets gevoeld. Dat jij gelijk opgewonden raakt van paar scenes, die met een goedkope camera zijn gefilmd is natuurlijk een ander verhaal.

Bedankt ook nog voor uw tip, maar ik bepaal zelf wel wat ik leuk/goed vind.

Hmm vreemd dat je kritisch bent over de moderne horrorfilms, terwijl je wel 3 moderne horrorfilms in je top 10 hebt staan.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Friac schreef:

(quote)

Filmsmaak is absoluut een persoonlijk iets en iedereen heeft recht op zijn stem, maar ik geef toe dat ik echt niet kan vatten dat mensen een film als Friday the 13th een halve ster geven. Het absolute minimum lijkt me te liggen op anderhalve ster (een doordeweekse kijker of een filmliefhebber die niet van horrorfilms houdt en zich zou storen aan de lage production values van de film) en als dat niet zo is, dan heb je teveel rommelfilms gemist . Een halve ster wijst op een barslechte film en dat is Friday the 13th volgens mij écht niet.

Jij hebt over een halve ster, maar zoals ik al zei; als ik de keuze had om zero sterren te geven, dan was mijn keuze snel gemaakt.

ps; ik ben ook horrorliefhebber, maar dat hoeft dus niet gelijk te betekenen dat ik deze film automatisch goed zal vinden.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

Mja, het zal een kwestie van gebrek aan inlevingsvermogen van mijn kant uit zijn vrees ik. Zo zag ik dat je Night of the Living Dead en Halloween eveneens slechts 0,5* gaf, wat ik persoonlijk ook hoegenaamd niet snap (ik weet dat het niet gezegd mag worden en dat je je quotering er niet van moet laten afhangen, maar alleen al voor het historisch belang van deze films verdienen ze meer).

Ik blijf het persoonlijk nog steeds unfair vinden om films als Friday the 13th en Night of the Living Dead slechts een halve ster (bij gebrek aan "geen ster") toe te kennen. Hopelijk besef je dat ook ooit als je nog eens wat films gezien hebt die écht slecht-slecht zijn (ik hoop natuurlijk dat je alleen maar mooie films te zien krijgt, maar zo'n afdaling naar de krochten van de cinema doet af en toe wel deugd om de zaken eens in een beter perspectief te plaatsen) Maar goed: het is jouw mening natuurlijk, ik kan er enkel maar met mijn eigen mening op reageren.

Overigens verwacht ik niet dat je de film automatisch goed zal vinden, er zijn immers ook subgenres binnen de horrorfilm die minder mijn ding zijn. Ik vind het enkel een bijzonder streng oordeel dat je geveld hebt. Maar iedereen heeft nu éénmaal zijn eigen ratingsysteem


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Hmm vreemd dat je kritisch bent over de moderne horrorfilms, terwijl je wel 3 moderne horrorfilms in je top 10 hebt staan

Ik heb het wel over moderne slashers.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Friac schreef:

Mja, het zal een kwestie van gebrek aan inlevingsvermogen van mijn kant uit zijn vrees ik. Zo zag ik dat je Night of the Living Dead en Halloween eveneens slechts 0,5* gaf, wat ik persoonlijk ook hoegenaamd niet snap (ik weet dat het niet gezegd mag worden en dat je je quotering er niet van moet laten afhangen, maar alleen al voor het historisch belang van deze films verdienen ze meer).

Ik blijf het persoonlijk nog steeds unfair vinden om films als Friday the 13th en Night of the Living Dead slechts een halve ster (bij gebrek aan "geen ster") toe te kennen. Hopelijk besef je dat ook ooit als je nog eens wat films gezien hebt die écht slecht-slecht zijn (ik hoop natuurlijk dat je alleen maar mooie films te zien krijgt, maar zo'n afdaling naar de krochten van de cinema doet af en toe wel deugd om de zaken eens in een beter perspectief te plaatsen) Maar goed: het is jouw mening natuurlijk, ik kan er enkel maar met mijn eigen mening op reageren.

Overigens verwacht ik niet dat je de film automatisch goed zal vinden, er zijn immers ook subgenres binnen de horrorfilm die minder mijn ding zijn. Ik vind het enkel een bijzonder streng oordeel dat je geveld hebt. Maar iedereen heeft nu éénmaal zijn eigen ratingsysteem

Ja, ik vind Halloween en Night of the Living Dead zwaar overschatte films. Dit geldt overigens ook voor Texas Chainsaw Massacre. Het is ook niet onbegrijpelijk waarom ik 0,5 sterren geef aan deze films. Deze films komen wel vaak voor in 'enge' of 'spannende' horrorlijstjes, maar helaas maken ze het nooit waar. Meestal stellen ze alleen maar teleur...of ze zijn gewoon helemaal niet eng of spannend.

Nu zeg jij dat ik alleen al voor het historisch belang van deze films hoger moet (mag) stemmen. Maar wat maakt het mij nou uit hoe belangrijk een film is/was voor de vele opvolgers/na-apars? Het gaat er bij mij om dat ik een enge film wil kijken, en niet hoe invloedrijk een film was toentertijd.

Misschien vind jij deze films wel eng (wat ik dus onbegrijpelijk vind), maar deze films zijn allesbehalve eng of spannend. En dat jij om het 'historisch' belang van een film al 4 of 5 sterren wilt geven is ook iets wat ik maar niet wil begrijpen.

Maar goed, ieder zijn/haar ding. Meningen kunnen verschillen en dat maakt het alleen maar leuker of interessanter...hoe clichematig ik ook nu klink.


avatar van under/the/sea

under/the/sea

  • 176 berichten
  • 0 stemmen

Friday the 13 th schreef:

(quote)

Ik heb het wel over moderne slashers.

Ik zie geen verschil tussen moderne of oude slashers, ze waren toen al slecht en dat zijn ze nog steeds.


avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

under/the/sea schreef:

Misschien vind jij deze films wel eng (wat ik dus onbegrijpelijk vind), maar deze films zijn allesbehalve eng of spannend. En dat jij om het 'historisch' belang van een film al 4 of 5 sterren wilt geven is ook iets wat ik maar niet wil begrijpen.

Zelf vind ik de drie genoemde films zeker en vast eng. Niet 'eng' in de zin dat er veel scares in terug te vinden zijn, maar gewoon het gehele idee erachter en het zieke sfeertje dat in de films zit (vooral dan bij Texas Chain Saw Massacre en Night of the Living Dead) zorgt ervoor dat ik bij momenten met een onprettig gevoel naar deze films kan kijken. Let maar eens op de rauwheid van de moorden/verminkingen in TCM, het ünheimliche en claustrofobische sfeertje van NOTLD en de dreigende 'alomtegenwoordigheid' in Halloween.

Let er ook aub op dat je mijn woorden niet verdraait: ik heb niet gezegd dat ik films enkel en alleen om het 'historisch' belang 4 of 5 sterren zou geven, dat zou volgens mij volslagen idioot zijn. Wel liet ik doorschijnen dat deze films OMWILLE van hun historisch belang voor het genre op zich best al 2* verdienen wat mij betreft (en wie weet ben ik onbewust slachtoffer van een soort van culturele 'politieke correctheid', maar er zijn nog weinig klassiekers die me zo hebben teleurgesteld dat ze minder dan de helft van de punten van me kregen). Je moet niet zomaar met die sterren gooien natuurlijk, maar wanneer je - en nu riskeer ik eventjes wat betweterig en 'pronkerig' over te komen - al behoorlijk wat films van diverse kwaliteit gezien hebt én affiniteit met het horrorgenre hebt, dan merk je gewoon dat Friday the 13th en die andere films toch zeker en vast meer verdienen dan amper een halve ster. Maar goed, ik geloof gewoon dat ik jouw ratingsysteem niet helemaal begrijp en dat ik teveel mijn eigen ratingsysteem voor ogen heb.

Mijn punt blijft: amper een halve ster (1 op 10) voor een film als Friday the 13th is wel een héél streng oordeel. Maar je mag het gerust vellen, als ik er maar een kanttekening bij mag plaatsen natuurlijk.


avatar van glimmerman2000

glimmerman2000

  • 354 berichten
  • 2249 stemmen

Een echte klassieker, die in 2009 een remake krijgt!.

Voor mij een van de betere horrorfilms die ik ooit heb gezien!.


avatar van matthijs_013

matthijs_013

  • 3631 berichten
  • 5752 stemmen

Friday the 13 th schreef:

(quote)

was je niet in een stemming voor enge sfeer?

Was de film eng dan?

Er is mij iets ontgaan


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

matthijs_013 schreef:

(quote)

Was de film eng dan?

Er is mij iets ontgaan

Precies wel ja.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Deze film gister maar eens gehuurd bij de videotheek en na ik denk 20 jaar weer eens gekeken. Vroeger vond ik deze gek genoeg niets aan. Nu vind ik het een geweldige film

Het on-overtroffen sfeertje van de slashers uit de jaren 70 en vooral 80 blijven me kippenvel bezorgen. Enige minpuntje bij deze film vond ik toch de score die door de meesten als uitmuntend wordt beschouwd. Echter wat mij betreft had ie iets subtieler gemogen, zoals aan het fantastische eind. Ik vond hem over het algemeen net iets te bombastisch.

Wat deze film uniek maakt t.o.v. andere slashers is het feit dat je de moordenaar pas op het eind van de film in beeld ziet, terwijl in andere slashers de freaks bijna bij elke moord met allerlei (vage) vermommingen en kostuums in beeld zijn. Dit is ook wel eens leuk.

De moorden zijn mooi vormgegeven, waarbij ik de onthoofdingscene aan het eind wel bovenaan zet.

Zeer vermakelijk kijkgenot dus. Een must voor elke slasherfan, maar vanwege de voor mij iets te bombastische score, kan ik de film geen 5 sterren geven en vind ik hem toch iets minder dan met name The Prowler, mijn grote favoriet binnen het genre.


avatar van knd_boy

knd_boy

  • 50 berichten
  • 71 stemmen

Dit is nu een van de beste originele slacher van de jaren '80.

Alleen vnd ik wel dat deel 2 beter was . Deel 1 was soms voorspelbaar


avatar van knd_boy

knd_boy

  • 50 berichten
  • 71 stemmen

Ant schreef:

(quote)

Er zijn er meer:

Friday The 13th

Friday The 13th Part 2

Friday The 13th Part 3

Friday The 13th The Final Chapter

Friday The 13th Part V: A New Beginning

Friday The 13th Part VI: Jason Lives

Friday The 13th Part VII: The New Blood

Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Manhatton

Dan kwam nog wat later Jason X en Freddy vs Jason. Maar naar mijn idee passen de laatste 2 "niet in het echte rijtje".

Je bent er eentje vergete dus het moet zijn :

Friday The 13th

Friday The 13th Part 2

Friday The 13th Part 3

Friday The 13th The Final Chapter

Friday The 13th Part V: A New Beginning

Friday The 13th Part VI: Jason Lives

Friday The 13th Part VII: The New Blood

Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday The 13th :Jason goes to hel

En dan komen de andere 2


avatar van dammit

dammit

  • 234 berichten
  • 93 stemmen

bij friday the 13th ruik ik melk heel veel melk


avatar van crack1

crack1

  • 475 berichten
  • 0 stemmen

dammit schreef:

bij friday the 13th ruik ik melk heel veel melk

Moedermelk?


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Nog maar eens herzien vannacht om 2 uur. En hij is me deze keer nog veel beter bevallen dus stem verhoogd.


avatar van damianodebeste

damianodebeste

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het maar een slechte film zo voorspelbaar als het maar zijn kan vreselijk slechte soundtrack slechte acteurs. 1 positief punt is de droomscene dat Jason opduikt uit het water was leuker geweest als de film met die scene geeindigt was. een 1,0*


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

ik vind de muziek juist 1 van de sterkste punten van de film


avatar van funland

funland

  • 210 berichten
  • 148 stemmen

Ant schreef:

(quote)

Er zijn er meer:

Friday The 13th

Friday The 13th Part 2

Friday The 13th Part 3

Friday The 13th The Final Chapter

Friday The 13th Part V: A New Beginning

Friday The 13th Part VI: Jason Lives

Friday The 13th Part VII: The New Blood

Friday The 13th Part VIII: Jason Takes Manhatton

Dan kwam nog wat later Jason X en Freddy vs Jason. Maar naar mijn idee passen de laatste 2 "niet in het echte rijtje".

wow dat zijn er veel


avatar van damianodebeste

damianodebeste

  • 838 berichten
  • 0 stemmen

Max en Joep schreef:

ik vind de muziek juist 1 van de sterkste punten van de film

Dan verschillen we van mening.


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Zojuist herzien en helaas veel minder boeiend dan toen ik hem voor het laatst zag, een jaar of tien geleden. Ik herinnerde me nauwelijks iets meer, behalve een aantal moorden en het einde.

Het sfeertje zit er in elk geval goed in. Hoewel de film zich afspeelt op een zomerkamp krijg je geen moment het gevoel van vakantie. Vooral omdat de film zich veelal 's nachts afspeelt voel je voortdurend dat de kampleiders niet alleen zijn.

Het grootste verschil met vroeger toen ik een jaar of tien was, is dat de spanning minder is geworden. Misschien komt het omdat ik het einde al wist, maar er waren best een hoop dooie momenten. Bijvoorbeeld als iemand op bed zit en denkt iets te horen. Of het heen en weer lopen tussen de hutten in de donkere nacht. Spanningsopbouw wordt het genoemd, maar mijn ogen vielen soms bijna dicht.

Het einde was destijds wel verrassend, vooral omdat de moordenaar een vrouw was. Haar motief is nog steeds tof, maar het gevecht tussen de overlevende en Jason's moeder is dan vrij belabberd.

Een paar minpunten waardoor mijn waardering iets naar beneden gaat. Desalniettemin toch een leuk filmpje, en begrijpelijk dat het een klassieker wordt genoemd. Destijds erg goed en origineel.


avatar van uberjason

uberjason

  • 261 berichten
  • 144 stemmen

Mee eens, Friday was origineel als het gaat om de clue wie de killer is. ik was zelf behoorlijk verrast toen ik hem voor het eerst zag.

De muziek vond ik heel erg creepy, en geef toe dat er geen enkele film is die zulke over-the-top muziek bevat als friday.

Bij Halloween was de muziek veelal bepalend en zo was dat zeker ook bij Friday the 13th.

De acteerprestaties lieten wel es wat te wensen over, maar de hele kampsfeer vind ik nog steeds ongeevenaart in de reeks.

de aftitelingsmuziek heb ik vroeger zelfs op een cassettebandje opgenomen, omdat ik het zo mooi vond.

jammer dat daar niks van uitgebracht is.

Natuurlijk is er toen wel de LP van Friday the 13th III uitgebracht, maar daar stond de aftiteling van deel 1 niet op.

genoeg ge#$%lt over de muziek, de film blijft lekker en ik heb hem denk ik al zo'n 150 keer gezien.

vaker dan Halloween, dus dat moet genoeg zeggen over m'n loyaliteit naar Friday


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Inderdaad de muziek was een masterpiece. Hoewel het deuntje van Halloween vooral tot doel had om "bekend" te worden, vind ik het zeker niet zo doeltreffend als de muziek in Friday The 13th.

Al de karakters in Friday the 13th vind ik even leuk, de locatie is helemaal af en dan de clue rond de moordenaar en de motieven......dit allemaal maakt van Friday the 13th één van de beste horrorfilms ooit.

Opvallend is ook dat de bodycount in Halloween veel lager is, allesinds zo lijkt het toch.