• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.374.990 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One (2023)

Actie / Avontuur | 163 minuten
3,56 932 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 163 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Christopher McQuarrie

Met onder meer: Tom Cruise, Hayley Atwell en Esai Morales

IMDb beoordeling: 7,6 (321.799)

Gesproken taal: Engels, Frans, Italiaans en Russisch

Releasedatum: 13 juli 2023

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • HBO Max Bekijk via HBO Max
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

"We all share the same fate."

Ethan Hunt en zijn IMF-team beginnen aan hun gevaarlijkste missie tot nu toe: het opsporen van een angstaanjagend nieuw wapen dat de hele mensheid bedreigt, voordat het in verkeerde handen valt. Er volgt een dodelijke race rond de wereld waarbij controle over de toekomst en het lot van de wereld op het spel staan en Ethan wordt geconfronteerd met duistere krachten uit zijn verleden. In zijn krachtmeting met een mysterieuze en machtige vijand moet Ethan noodgedwongen de gedachte overwegen dat niets belangrijker kan zijn dan zijn missie, zelfs niet het leven van degenen die hem het meest dierbaar zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van schrans

schrans

  • 494 berichten
  • 1092 stemmen

Hier had ik meer van verwacht. Zoals steeds enkele goede actiescènes, hoewel geregeld ook scènes die niet bepaald origineel waren. Het verhaal was daarentegen de grootste spelbreker. Het was voor mij erg onduidelijk en vaag en greep me veel te weinig.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3095 stemmen

Gaat wel.

Typisch Mission: Impossible-vervolg. Grote vijanden uit het verleden die plots opduiken, een nieuwe "femme fatale" en vooral weer een veel te lange rit volgepropt met actie. Het moet altijd maar meer zijn, maar pfoeh, dat is intussen toch al lang zeer vermoeiend geworden. Een speelduur die steeds langer wordt helpt evenmin. Een volgende deel zal er nog wel eens tien minuutjes bij kletsen en dan kijk je al richting de 3 uur aan. Daarvoor is de M:I-wereld mij toch niet interessant genoeg voor. Niet dat het allemaal door de ondergrens zakt, maar veel slechter hoeft het toch niet te zijn.

2,5


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Regisseur Christopher McQuarrie neemt het volgende deel van de M:I-reeks onder handen en levert daarmee zijn beste werk tot nu toe af. Dit zevende hoofdstuk van de befaamde spionnenreeks zit namelijk boordevol gebeurtenissen, snelheid en spanning. Uiteraard gaat dat in combinatie met de benodigde clichés en humor die nogal wordt opgedrongen op verkeerde momenten, maar eenmaal de remmen worden losgelaten loopt het allemaal erg lekker. Een speelduur van wel 163 minuten wordt er in ieder geval aanzienlijk draaglijker mee en Tom Cruise lijkt zich wel te vermaken in de hoofdrol. De finale vormt een absoluut hoogtepunt (zoals het binnen dit soort projecten hoort), tussendoor ontbreekt er echter nog een semi-hoogtepunt. Niettemin vormt dit geheel Hollywood zoals het hoort, als je er van houdt.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

De eerste scenes van atwell zijn geweldig. Daarna wordt ze ineens een paniekerige domme doos die wel tussendoor ineens een topspion speelt. Vreselijk jammer.

Verders meest stompzinnige acties die nergens op slaan en tijd staat stil als het moet een gaat razendsnel als het uitkomt.

Het verhaal rammelt ook aan alle kanten waar de sleutel vandaan komt, hoe men deze in bezit heeft, waarom paris is wie ze is etc etc.

En toch vermaakt het behoorlijk.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Heb dit deel even opnieuw bekeken via mijn Blu-ray met het oog op de nieuwe film die is gaan draaien. Het is een franchise waar ik erg van geniet, met de prachtige locaties, zinderende actie, fantastisch camerawerk en een hele toffe cast en daar is bij deze film niks aan veranderd. Het oogt echt top en de kwaliteit druipt van de film, die wel echt te lang duurt, af. Maar misschien slaan ze wel een tikje door met het plot, het is allemaal wel erg sci-fi en weinig geloofwaardig en los daarvan boeit de film niet van de eerste tot de laatste minuut. Kleine verlaging dus, maar nog steeds een dijk van een actiefilm.

3,5* (was 4*)


avatar van Basto

Basto

  • 11941 berichten
  • 7407 stemmen

Blijft zeer vermakelijke cinema. Beetje te lang en de scene met de treinben het viaduct is zowel absurd als entertaining.

Fijne wegkijker, op naar deel 2.

4*


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9796 berichten
  • 1412 stemmen

Ja, deze wil ik ook eerst herzien voor ik aan het slotstuk begin. Helaas al weken en weken geleden de dvd gereserveerd, maar nog niet een idee wanneer ik die krijg. Misschien andere methoden aanboren. Nou ja, ik zie wel.


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

Cruise scoort natuutlijk mega met deze franchise, maar mij kunnen alle M:I verhalen (waarbij meestal het lot van de mensheid "gaaaaaap" op het spel staat) niet echt bekoren. Lof vanwege de stunts, maar echt spannend wil het met alle gekunstelde plotwendingen nooit worden. Krappe 3 ster.


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1391 berichten
  • 3856 stemmen

Goede grootse actiefilm. Voor de stunts en de actie kijk ik. Het verhaal was maar zozo. Het begin voor de titel was overigens bijzonder matig. Eerst die slecht acterende Russen en dan bij die vergadering waarbij iedereen z'n zinnetje opzegd. Zo onnatuulijk. Zin om het vervolg in de bios te zien.


avatar van DiskjockeyEast

DiskjockeyEast

  • 426 berichten
  • 362 stemmen

2,5 uur lang gewauwel over een AIet een indrukwekkende vallende treinscene die zo uit Unchartes 2 (game) gejat is.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6015 berichten
  • 2447 stemmen

Onderhand begint deze serie steeds minder op Jason Bourne en steeds meer op James Bond te lijken, met een constant terugkerende held, een paar helpende handen, een plot met een hi-tech-bedreiging, verschillende ongelooflijke c.q. onwaarschijnlijke stunts, en altijd een paar knokpartijen waar een normaal mens vermoedelijk diverse gescheurde organen aan over zou houden. De "Macguffin" van de Entity is misschien niet erg origineel (2001, War games, The terminator...) maar wel uiterst actueel en goed uitgewerkt, er zitten weer een paar fraaie hectische scènes in (op het vliegveld, bij de "Mexican stand-off", in een extreem smal steegje en natuurlijk in de gele Fiat), en er zit minstens één mooi onverwacht moment in (de dood van Rebecca Ferguson), dus dat is allemaal dik in orde, maar een belangrijk minpunt is toch wel dat buiten Pom Klementieff de boeven niet zo sterk zijn en niet de impact hebben die je toch wilt zien bij een superschurk die op zoek is naar wereldoverheersing. En of Tom Cruise inmiddels niet wat te oud wordt voor deze rol… het lijkt me wel, zéker als je zijn gezicht in close-ups ziet, maar aan de andere kant slaagt hij er toch ook híérmee weer in om me 2½ uur aan het scherm gekluisterd te houden, en dat is knap.


avatar van sportfan27

sportfan27

  • 385 berichten
  • 294 stemmen

Na herziening met het oog op deel 2 halve ster erbij.

Deel 1 is een stukje beter dan deel 2.


avatar van stratmans

stratmans

  • 935 berichten
  • 954 stemmen

Mooie beelden, veel actie, weinig verhaal


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Beter dan deel 2. Voor mij is het meer de actie en de stunts dan het verhaal. De formule voor dit soort films is voor mij een beetje uitgewerkt. De speelduur is met 163 min net iets teveel van het goede.


avatar van Aazhyd

Aazhyd

  • 640 berichten
  • 305 stemmen

Het lijkt wel alsof iedere MI film nog net weer wat ongeloofwaardiger is dan de vorige. Het is een soort James Bond in het kwadraat. Niettemin een best vermakelijke film. Je kan wel zien dat Cruise oud begint te worden.

Ook interessant vind ik de ontwikkeling van Benji, het karakter van Simon Pegg. Die was bij introductie toch een soort komisch element: het lulletje rozenwater. Inmiddels is zijn rol veel serieuzer geworden.


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 587 berichten
  • 511 stemmen

Ik ben fan van de Mission Impossible franchise. En ook deze heeft me weer een leuke filmavond opgeleverd. En toch... Deze Mission Impossible biedt eigenlijk wat alle andere ook bieden: exact hetzelfde concept (copy - adapt - paste). Maar deze keer voelt het af en toe iets te veel over de top. Het ultra simpele verhaal (er is weer eens een machtig moordwapen opgedoken en Ethan moet dat in handen krijgen voor de bad guys er mee vandoor gaan) is te complex vormgegeven zodat ik soms zelf niet meer helemaal begreep hoe de vork in de steel zat. Een positieve noot is wel dat het concept van een virus/AI dat er voor zorgt dat digitale data niet meer betrouwbaar is, origineel is gevonden (weer eens wat anders dan een kernbom of ander massavernietigingswapen), maar het concept wordt niet strak genoeg doorgezet in de film. En dat het verhaal wat warrig wordt gepresenteerd lijkt de makers ook niet zo veel uit te maken: het gaat uiteindelijk toch om de actie, de knokpartijen, de gevechten, de stunts. En ook daar voelt het af en toe over de top en te gemakkelijk (bij ongeloofwaardigheid kun je ook doorschieten). En er worden veel clichés gebruikt: vechtpartijen op een trein, auto's die tijdens een achtervolging in Rome van de trappen af rijden enz. Er zijn dit keer wel héél veel clichés uit de kast getrokken om weer genoeg vulling te geven en die scenes duren overmatig lang. Dat had echt beter gekund. En daarmee voelt dit keer de totale speelduur ook wat lang (hoewel je je met hoge actie/explosie/knok-dichtheid nooit zult vervelen). Zoals al eerder door anderen aangegeven: het is eigenlijk een soort 'James Bond on steroids' geworden.

Dus, ben je Mission Impossible fan? Zeker kijken. Verwacht meer van het zelfde maar dan meer over de top, maar als je fan bent houd je daar van, toch? Ik trek er een half sterretje af vanwege het hergebruik van clichés (sorry, maar een gevecht op het dak van een trein die door tunnels rijd kan écht niet meer in 2023). 3,5 ster.