• 13.146 nieuwsartikelen
  • 169.908 films
  • 11.160 series
  • 31.930 seizoenen
  • 630.988 acteurs
  • 196.435 gebruikers
  • 9.184.438 stemmen
Avatar
 
banner banner

Mission: Impossible III (2006)

Actie / Thriller | 126 minuten
3,35 2.770 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 126 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / China

Geregisseerd door: J.J. Abrams

Met onder meer: Tom Cruise, Ving Rhames en Philip Seymour Hoffman

IMDb beoordeling: 6,9 (400.872)

Gesproken taal: Duits, Engels, Italiaans, Mandarijn, Tsjechisch en Kantonees

Releasedatum: 3 mei 2006

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Mission: Impossible III

"The mission begins 05:05:06."

Geheim agent Ethan Hunt wordt vastgehouden. Hij dreigt te worden neergeschoten voor de ogen van zijn vrouw. Het begin van een kat-en-muis-spel, waarbij Hunt alle special agents die hij vertrouwt, nodig heeft om zichzelf én zijn vrouw te redden.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ethan Hunt

Luther Stickell

John Musgrave

Lindsey Farris

Zhen Lei

Benjamin 'Benji' Dunn

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Angel9999

Angel9999

  • 227 berichten
  • 1543 stemmen

Ik ben een groot fan van de Mission Impossible films gezien mijn score. En daar blijf ik bij omdat ik af en toe een andere actie film bekijk en dan stijgt deze actie en scenario toch wel tot een veel hoger niveau.


avatar van Toontje G

Toontje G

  • 826 berichten
  • 1584 stemmen

Het moet niet gekker worden.


avatar van Alathir

Alathir

  • 2107 berichten
  • 1620 stemmen

Ik vond het eigenlijk niet zo een denderende film. JJ Abrams is zeker geen slechte regisseur maar het verhaal kon me minder bekoren om de één of andere reden. Het voelt aan alsof er een aantal plotgaten in de film zitten en het springt soms een beetje van de hak op de tak. Er zitten een aardig aantal actiescènes in en de manier waarop Cruise een sprint lijkt te trekken van een dikke kilometer is behoorlijk grappig. Seymour Hoffman is een goede villain. Hij is niet direct een vechtersbaas maar vanwege zijn intelligentie en sadistische kantjes maakt hij het Cruise erg lastig. Wat ik me wel afvraag is hoe het nu zit met de romance van Cruise:Plots is Cruise hier samen met Julia. Wat is er met Nyah gebeurd?


avatar van mrklm

mrklm

  • 9773 berichten
  • 9039 stemmen

J.J. Abrams brengt de MI-franchise meteen terug op het juiste spoor met een spannende proloog waarin Owen Davian [Philip Seymour Hoffman] dreigt Ethan Hunts [Tom Cruise] echtgenote Julia [Michelle Monaghan] dood te schieten als Ethan niet vertelt waar The Rabbit’s Foot is. In flashback ontdekken we hoe en waarom Ethan en Julia in deze situatie zijn beland en uiteraard ook of ze zich uit deze situatie weten te redden. Ethan doet geen veldwerk meer en richt zich op het opleiden van nieuwe rekruten. Wanneer één van zijn veelbelovende pupillen [Keri Russell] in handen komt van Davian, eist Ethans baas Theodore Brassel [Laurence Fishburne] dat Ethan zijn oud-pupil zelf bevrijdt. De bevrijdingsoperatie loopt uit op een fiasco waardoor Ethan vastberaden is om Davian hoogstpersoonlijk op te sporen en uit te schakelen. Terug naar teamwork en een meer kwetsbare hoofdpersoon en een voortreffelijke schurkenrol, de basisingrediënten voor een spannende, vermakelijke actiethriller met de introductie van Benji [Simon Pegg], die hier nog aan het zoeken is naar zijn personage.


avatar van Warning

Warning

  • 418 berichten
  • 517 stemmen

Onnavolgbare daverende actiescenes, flink tempo, windmolenpark was uniek.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3498 berichten
  • 2585 stemmen

En verder met de MI revival waar ik sinds het verkrijgen van een trilogie vorige week in zat. En dan ook meteen de conclusie na deze film dat de reeks verder mijn interesse verloren heeft als dit de standaard is.

Pluspunten heeft de film wel als snel ten opzichte van het tweede deel, maar die was ook zo slecht dat dit amper een prestatie te noemen valt. Gelukkig zijn de wuivende haartjes weg, is de exploderende bril vervangen voor een iets geloofwaardigere wegwerpcamera en voelt het geheel sowieso aan als iets normaler. De MI theme klinkt een stuk beter in de oren dan de hysterische John Woo versie, en het binnen dringen van het Vaticaan is best aardig net als de scene op het toilet met Davian die bijna ouderwets Mission Impossible aanvoelt. Helaas duurt dit niet lang en kan ik behalve de altijd sterke Phillip Seymour Hoffman, mooie Moynahan en exotische verrassing Maggie Q alleen maar minpunten opdreunen.

De relatie voegt niets toe en aangezien dit iemand buiten The Agency om is roept het alleen maar vragen op dan dat het logisch is. Uiteraard kent ze geen collega's, zullen er geen bedrijfsuitjes zijn maar plots einde van de film kan ze wel midden in het IMF kantoor staan en een coming together momentje hebben met de collega's. Niet alleen krom en raar maar ook lekker geheim enzo. 'Ja, hoi, ik ben collega. Ja ik ben ook geheim agent. Niet doorvertellen hoor, wink!' Dan de bijzondere eigenschap van het masker dat je lichaamsbouw ook meeverandert. Nogal een verschil hé, Cruise en Hoffman. Om nog maar te zwijgen van het waanzinnig slechte nummer van Kanye West waarmee afgesloten wordt. Het doet toch echt vermoeden dat men met Hunt en de MI reeks daadwerkelijk een James Bond klone heeft of denkt te hebben.

Die zaken buiten beschouwing gelaten is het toch het zogenaamde genre van de vlotte spionage actiethriller waar de film de meeste pijn van heeft. Want net als in de Bourne trilogy beschouw ik het plot als semi slap excuus voor een spionage verhaaltje met wat stunts, snel gedoe met wagens, motoren, en of achtervolging, en veel geschiet. En dat is met deze derde film van de MI reeks niet anders. Waar is de subtieleteit van het eerste deel gebleven vraag ik me meerdere keren af tijdens de over the top uitbarsting van geweld rond de bevrijding van Lindsey. Iets dat ook geld voor de helicopter achtervolging. Spectaculaire? Vast. Voeg het wat toe? Nee, het is eerder voorspelbaar en stupide. Net als de schietscene op de brug die ook overdadig aanvoelt. En dan te bedenken dat ik vroeger toch wel te porren was voor wat actie, het niveau dat De Palma qua sfeer en stijl weet te creëren zonder zo veel wapengekletter is toch bijzonder te noemen.

Het zal dan ook niet verrassend dat ik blij was dat de film afgelopen was, een film waar het lijkt dat men al begint te schieten voor de regisseur 'rolling' roept en ophoudt met filmen als de munitie op is. Wat een gedoe en wat staat dit ver van de stijl die juist de eerste zo sterk maakt. Is de eerste dan zo goed? Nee, de rest is zo nietszeggend. Wordt ik oud? Wellicht, want dit genre zegt me gewoon helemaal niets of het moet vernieuwend of met een dikke vette knipoog zijn. Maar verder...of zou ik volwassenen aan het worden zijn...? Ik heb in ieder geval voor mijn komende vakantie een stapel Hitchcock films klaar liggen en klassiekers als Mutiny On The Bounty, Rebel Without A Cause, Sunset Boulevard en The Maltese Falcon onderweg. I rest my case...


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1181 berichten
  • 1953 stemmen

Heel erg tof derde deel met een fantastische PSH. Probeert het niet cheesy te maken met flauwe humor maar is bloedserieus en dat werkt echt heel goed.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1028 berichten
  • 1057 stemmen

Mission: Impossible III brengt de reeks naar een hoger elan, na een erg matig tweede deel. Van het spionnensfeertje uit de eerste film blijft vrij weinig over, maar de actierichting die hier wordt ingeslagen past in feite veel beter bij de serie. J.J. Abrams vind ik een inspiratieloze regisseur, maar verdorie, wat weet de man goed hoe je een perfect vermakelijke blockbuster aflevert. M:I 3 steekt boordevol vaart, vliegt van de ene setpiece naar de andere, en belangrijker; heeft actiesequenties te bieden die ook nog eens enorm vermakelijk in elkaar steken. Het eerste uur is hier ietsje sterker in dan het tweede, maar de hele speelduur vliegt zo voorbij. Prima keuze ook om de film te starten in medias res, ook al weet je eigenlijk meteen dat er zich misdirectie afspeelt. Het team is al ietsje interessanter hier, maar Ethan Hunt zelf blijf ik een suf personage vinden. In de stunts en actiescènes is Cruise prima, maar in die blije verliefde scènes vind ik hem altijd zo onoprecht overkomen. Misschien groeit hij nog wel in de rol, maar die familie-invalshoek mag van mij anders wel wegblijven in volgende delen. Simon Pegg springt er meteen bovenuit als de comic relief, terwijl Philip Seymour Hoffman een fantastische bad guy speelt. Een heerlijk serieuze benadering, wat wel werkt als je er als acteur volledig voor gaat. Spijtig dat hij eigenlijk maar een vrij minieme screentime heeft. Meestal werkt dat goed bij een antagonist, maar ik had graag meer van hem gezien.

In ieder geval; als dit qua kwaliteit de maatstaf is voor de rest van de reeks, gaat er vrij weinig te klagen vallen. Prima vermaak. Dikke 3.5*.


Veel beter dan het tweede deel (Wat logisch is natuurlijk )

Iets minder dan het eerste deel.

een 6


avatar van Panoramix

Panoramix

  • 281 berichten
  • 325 stemmen

Wat filmfan0511 zegt. Woord voor woord


avatar van martijn011

martijn011

  • 2025 berichten
  • 1307 stemmen

Na het erg matige tweede deel is deze film gelukkig weer van goed niveau en blijft dit een erg leuke film om te herzien.

Dit deel is echt een ouderwetse, goede actiefilm die bol staat van de vette actie en toffe stunts.

Vanaf de eerste seconde bevind je je middenin de actie en bevat de film een enorm hoog tempo. Na verloop van tijd ben je de openingsscène alweer vergeten, zelfs na herziening, omdat er in de tussentijd heel veel is gebeurd.

Alhoewel het verhaal vrij standaard is en er minder verrassing in het plot zit dan in het eerste deel, vermaakt het toch wel van begin tot eind.

Philip Seymour Hoffman laat zien dat hij, ondanks dat hij niet eens zo heel veel in beeld komt, een erg goed acteur was. Zijn schurkenrol vult hij erg goed in en samen met een prima acterende Tom Cruise tillen ze de film naar een hoger niveau. Ook leuk is de kleine rol van Simon Pegg, hier laat hij al zien dat hij over komisch talent beschikt.

3.5* stonden en blijven staan.


avatar van egelhunter

egelhunter

  • 494 berichten
  • 648 stemmen

Vind dit deel een van de beste Mission Impossible films.

De manier hoe J.J Abrams de film laat zien, de opening, het einde. Gewoon top gemonteerd.

4,5*


avatar van redfish71

redfish71

  • 113 berichten
  • 90 stemmen

De serie opnieuw aan het kijken:

Ik vond dit deel tegenvallend: het voelt als een slap excuus om wat actiescènes achter elkaar te draaien en Tom Cruise hard te zien rennen.

Het verhaal is zwak/ontbreekt: We leren niet eens wat the Rabbit's Foot is, we weten niet wat de motivatie van the bad guy is (ja veel geld, en dan?), ook de plot twists mbt IMF voelen gemaakt aan, zelfs de acteur die de uitleg geeft geloofde het volgens mij zelf niet.

Weinig momenten waarop echt geacteerd kan worden. Het deel 2 wat zo afgekraakt wordt hier had deze wel, waarin ik van Tom Cruise verbaasd was in zijn relatie met Nyah. In dit deel is hier geen plaats voor, we worden van de ene naar de andere actiescène gesleurd. Hierdoor komt eigenlijk geen enkel karakter goed uit de verf, want er is ondanks de 2 uur runtime geen plaats voor achtergrond. Een beetje opbouw mbt Julia zodat we iets om haar moeten geven. Tom's team is afgezien van Luther een stel oppervlakkige side characters.

Maggie Q zit er alleen voor de show in en afgezien van een scene in een rode jurk maakt ze een vergetelijke indruk net als Jonathan Rhys Meyers.

Benji maakte op mij weinig indruk, voelde echt als side character, geen idee waarom ze hem gehouden hebben voor de delen erna.

Ik zag wel wat potentie in de verhouding van Cruise met Lindsey, maar ook dat wordt enkel met een flashback kort belicht. Dat doet me ook denken dat de vertelvorm die voor deze film gekozen is niet de juiste was. De boel draaide eigenlijk al en Tom wordt er een beetje in gegooid, maar het echte ontrafelen wat er nu gaande is ontbreekt en was denk ik interessanter geweest. Een film vanuit het perspectief van Lindsey dus, maar dan eventueel met Tom in de hoofdrol. Maar hij rent, klimt, springt etc liever dan na te denken over een verhaal. En waarom hebben we weer een biohazard ding? Dit was hetzelfde in deel 1!

De cliffhanger rondom het aftellen tot Julia's dood helpt de vertel stijl ook niet. Daar begint de film mee, maar eigenlijk verpest dat de boel meer dan dat het je in spanning houdt.

De hele film is helaas een chase een macguffin, en daarna een: als je dit niet doet dan vermoord ik je vrouw.

Actiescène met helicopters was inderdaad origineel (zeker nu milieu zo actueel is) maar sloeg eigenlijk nergens op, waarom had die geen machine gun om ze uit de lucht te schieten? Waarom vloog die niet gewoon om de windmolen heen ipv eroverheen als je raketten hebt?

De Brugscene boeide me niet, was gewoon weer een excuus voor Tom Cruise om stunts te doen en het vaticaan ging allemaal wel wat erg gemakkelijk, en had weinig spanning muv de body guard. En kan iemand zich nog het stelen van onze Macguffin herinneren? Oh nee, die hele scene was overgeslagen en Tom had ineens het object waar het om te doen was...

Slap, zwak en saai. Gauw vergeten.


avatar van Pecore

Pecore

  • 919 berichten
  • 1675 stemmen

Matigheid troef, op alle fronten. Enkel sommige actiescènes zijn te pruimen. En wie is die Owen Davian in godsnaam? Wat wil hij? Wat doet dat wapen van hem? Beetje uitleg was niet misplaatst geweest. Nu is het gewoon een rommeltje.

Jaren geleden zag ik deel 4 of 5 van deze reeks, en die kon me toen prima smaken. Omdat ik de nieuwste nog in de bioscoop wil zien ben ik vorige week begonnen met de hele reeks. Maar tot nu kom ik echt van een koude kermis thuis.

En vind ik stiekem die van Woo het leukst.


avatar van Fisico

Fisico (moderator films)

  • 9787 berichten
  • 5316 stemmen

Dit deel is als enige denk ik opgenomen in de MM-lijst top 1000, editie 2023. Ik zag enkel nog maar het eerste deel, dus erg veel van Ethan Hunt ken ik niet. Het is wel een iconisch personage en het karakter en de acteur zijn met elkaar vervlochten buiten de film(franchise) om.

Het begint alvast goed, beetje onduidelijk met die flash forward, maar dat wordt later wel terug opgepikt. Aha, daar zijn we dus aanbeland. De film duurt amper 2 uur, voor een actiefilm van dergelijk allooi wordt er tegenwoordig al gauw een extra half uur aan toegevoegd. Dat heeft natuurlijk ook tot gevolg dat er veel moet gebeuren op korte tijd. Veel samengebalde actie dus die er wat goed uit ziet, maar hier en daar wat rust had de film wel deugd gedaan.

Best wel een OK film binnen het genre. Hier en daar een twist. Een Cruise op niveau en een prima bad guy via wijlen Philip Seymour Hoffman.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1735 berichten
  • 729 stemmen

Van de eerste drie zeker de beste. Strak gefilmd door JJ Abrams. Abrams krijgt vaak terecht kritiek op scripts waar hij aan meewerkt maar filmen kan hij zeker. En hoewel een schrandere kijker er ongetwijfeld gaten in zal kunnen schieten, is het verhaal niet al te gekunsteld of ingewikkeld en zelfs op een aantal momenten spannend en verassend. Vooral zwakker aan het plot is een onduidelijk motief van bad guy Hoffman om op de Rabbit's Foot (een virus?) uit te zijn.

Hoffman is van genoeg kaliber om de hier extra gemene schurk nog wat meer mee te geven, hoewel we verrekte weinig leren over hem. Cruise blijft egotrippen en dit blijft wat zielig en treurig. Typisch is dat er altijd een scene moet zijn waarin Tom Cruise heel hard moet rennen met zijn kabouterbeentjes en dat dit van de zijkant gefilmd moet worden om te laten zien hoe snel hij met die kabouterbeentjes wel niet is. En aan een touw moet bungelen vanaf een heel hoge plek. Nu zelfs meer dan 1 keer.

Het ensemble dat Cruise ondersteunt is redelijk, met name de energieke Monaghan. Wat verder vooral opvalt is dat er (naast Monaghan) sowieso allerlei acteurs bij zitten die rond dat jaar redelijk "hot" waren en in een aantal andere films/series te zien waren maar daarna toch weer wat van de radar verdwenen: Maggie Q (Die Hard 4), Keri Russell (The Americans) en Jonathan Rhys Meyers (Velvet Goldmine). Pluspunt is dat de nooit zo bijzondere inbreng van Simon Pegg minimaal is. Ving Rhames mag weer eens van afstand helpen maar heeft verder niks te doen. Dan zijn er naast Hoffman nog een paar echte topacteurs toegevoegd in mijn optiek...Laurence Fishburne en Billy Crudup. Ze geven aan hun karakters genoeg gewicht mee. Wie zo'n hele cast bekijkt zal vermoeden dat teveel budget naar de acteurs ging. Maar wie de eerste twee gezien heeft weet dat alles weer om Tom Cruise zal draaien.

Want alles draait om de actie en die is meer dan prima. Het Vaticaan binnendringen, het flatgebouw in Shanghai, ontsnapping uit het hoofdkwartier. Het eindbaasgevecht met Hoffman eindigt wat abrupt. Het cliche van de vermommende gezichtjes wordt duidelijk eindeloos uitgebuit in werkelijk alle MI films, maar gelukkig niet al te veel hier.

Dan is er nog een romance en zelfs huwelijk...de chemie met Monaghan is hier in ieder geval goed en het gedoe duurt niet te lang. Bovendien heeft JJ Abrams duidelijk opgemerkt dat ze prachtige borsten heeft...zonder het eindeloos te exploiteren.

Gewoon een vlotte actiefilm met duistere tintjes door een beetje horror en een sadistische vijand. Zoals hoe Russell aan haar einde komt: creepy!


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4224 berichten
  • 2919 stemmen

Redelijk.

Eén van de betere films uit de reeks. Na de wat tragere eerste film en de afgelikte, melige vervolgfilm gaat men voor dit derde deel het pad op van de flitsende actiefilm. Althans, dat is overduidelijk de bedoeling getuige de uitgesproken kleurtjes en het schokkerige camerawerk. J.J Abrams zorgt zo voor een snellere, hippere film dan z'n voorgangers.

De gekende minpunten blijven uiteraard ook gewoon staan. Tom Cruise is niet sterk; z'n team raakt ook totaal ondergesneeuwd door hem. Maggie Q en Jonathan Rhys Meyers lopen er écht voor spek en bonen bij. Hetzelfde geldt voor Philip Seymour Hoffman als slechterik. Goede acteur, maar hij krijgt amper scènes.

Doe daar de wansmakelijke meligheid met het persoonlijke verhaaltje bij en het moge duidelijk zijn dat ook deze derde poging geen meesterwerk oplevert. Het is me wel ietsje vermakelijker dan de eerste twee pogingen.

3


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1767 berichten
  • 923 stemmen

Vandaag bekeken na gisteren deel 1 en 2 te hebben gezien, moet zeggen dat ik dit deel even goed vind als het 2e deel.

Dit deel toch wel wat meer stunts en actie en spektakel wat we bij deel 1 en 2 iets misten.

Wel komen bepaalde dingen weer terug zoals met de maskers (verwisseling van de hoofden) erg sterk gedaan, ook weer een goede beginscene en hoogtepunten waren de scenes in Shanghai en Berlijn.

Ik had nog wel een spetterend eind verwacht met explosies of achtervolgingen, maar dat was het niet, een heel ander eind dit keer, niet dat deze slecht was, maar toch anders.

De tijd vloog voorbij want de film kwam zo alweer ten einde.

Al met al iets beter dan deel 2, op naar deel 4


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9468 berichten
  • 4382 stemmen

Geen slecht deel waarin het een troef is dat niet alles van een leien dakje verloopt zoals in de lange introsequenties. MI-3 leunt niet zo sterk op stunts en spektakel als zijn opvolgers maar weet soms wel aardig spannend te zijn. Hoffman als schurk Davian is niet echt sterk uitgewerkt en overvloedige screentime heeft hij niet, en dat is wat jammer. Cruise is weer gefocust zoals we hem kennen en heeft ditmaal een vaste vriendin met wie hij wil trouwen. Het was echt te makkelijk hoe Davian haar kon ontvoeren om haar als wisselgeld te gebruiken . MI-3 ligt niet wakker van de ongeloofwaardigheden maar de formule maakt dat veel toegelaten is. ik vond het al bij al een betere Mission Impossible. Ik vind de eerste van De Palma nog steeds de beste en de enige uit de reeks die 4* kreeg omdat die het dichtst aanleunde bij de TV serie.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2532 berichten
  • 2745 stemmen

Na deze weer opnieuw gezien te hebben.

Blijft deze MI film èèn van de beste uit de MI franchise.

En ze worden, steeds beter en beter.

Met een fenomenaal spelende cast.

En vooral Tom Cruise knalt weer van het scherm met zijn charisma als geheim agent Ethan Hunt.

Ook de helaas zo jong heengegane Philip Seymour Hofmann als de grote master mind schurk Owen Davian.

En het MI team deze grote schurk, moet zien te grijpen.

Omdat deze uit is op groot onheil en rampspoed te brengen in de wereld.

Voor Ethan Hunt en zijn team, de missie deze crimineel te stoppen en dit wordt een levensgevaarlijke klus, met weer veel spectaculaire stunts en aktie en bordevol avontuur.

En grandioze film muziek weer van Lalo Shifrin.

En een bijdrage van de grote hit artiest kanYeWest met de te gekke hit song Impossible.

Oef ! Wat was deze derde MI film weer ongelooflijk genieten.

Van 4,5* naar 5*sterren.