Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 145 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Brian De Palma
Met onder meer: Al Pacino, Sean Penn en Penelope Ann Miller
IMDb beoordeling:
7,9 (245.744)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 10 februari 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Carlito's Way
"He's got a good future if he can live past next week."
Dankzij het grote vakmanschap van zijn advocaat Kleinfeld, komt de harde crimineel Carlito Brigante na een aantal jaren in de gevangenis te hebben gezeten vrij. Deze keer is Carlito vastbesloten op het rechte pad te blijven. Hij wil zich terugtrekken op de Bahama's met zijn grote liefde Gail en de kost verdienen met het verhuren van auto's. De corrupte Kleinfeld wil hem wel helpen. Hij heeft een klusje waarmee Carlito een leuk startkapitaal kan verdienen.
Externe links
Acteurs en actrices
Carlito Brigante
David Kleinfeld
Gail
Benny Blanco
Steffie
Pachanga
Norwalk
Vincent Taglialucci
Lalin
Pete Amadesso
Reviews & comments
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
De versie welke gister werd uitgezonden werden gewoon hele stukken in weggelaten? Op het einde viel dat me ineens op dat er hele stukken zijn uitgeknipt. Maakt de film er niet beter op. Ook de vervelende reclames tussendoor helpen nooit echt mee. Gelukkig heb ik hem op dvd.
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Pff, één van de mindere De Palma films. Voelde allemaal zo cliché aan, en zo routineus de inbreng van Pacino. Vast en zeker ingegeven door de gangsterfilms van Scorsese in die tijd, waarbij je een voiceover hoort bij de beelden die voorbij schieten. Het zou wat. Ik heb het na een half uur opgegeven. I couldn't care less. Geen rating ook. Wel zo eerlijk.
Maarten0402
-
- 802 berichten
- 533 stemmen
Jep, nog steeds een ijzersterke film voor mij. Tegenovergestelde van Scarface en ook minder episch en complex, maar toch niet verkeerd! Blijft een tof filmpje.
notsub
-
- 1481 berichten
- 1466 stemmen
Carlito's Way is in dit genre een regelrechte uitblinker. Met Al Pacino in de hoofdrol kan een film bij mij vrijwel niet stuk, maar de rol van Sean Penn is hier ook nog eens subliem. De film balanceert prachtig tussen impulsief ingegeven maniakale acties en gezond verstand. Zo gaat dat in de wereld van een berg onbetrouwbaar volk onder elkaar. Er wordt ook genoeg gesnoven en gedronken om de diverse karakters nog een extra zetje in de rug te geven.... Er had misschien wat minder speeltijd in de romance met Gail gestoken mogen worden, verder is dit een geniale film.
supadragon8
-
- 133 berichten
- 694 stemmen
Erg gave film met 2 uitstekende hoofdrolspelers. Rise and fall maar dan toch net een beetje anders. Ergens wel jammer dat je zeker weet dat die Benny weer gaat opduiken en hem terug pakt waardoor het eindpunt enigzins voorspelbaar word.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Nog een keer gezien, maar dan op groot doek in Cinema Zuid in Antwerpen. Daar kaderde het in een zomercursus rond Brian De Palma. Ik heb de cursus niet gevolgd, maar bij de film kregen we wel eerst een 10 minuutjes uitleg. Best wel interessant natuurlijk en ook na de zoveelste kijkbeurt moet de film zeker niet inboeten. Een film die in zijn tijd niet echt aansloeg bij het grote publiek, maar stilaan wel een cultfilm werd. En terecht!
Carlito's way is misschien geen Godfather, maar wel een pak beter dan Scarface. Al Pacino zet een geweldige Carlito neer en bewijst dat hij een gangster na Corleone en Montana, telkens weer op een andere manier kan neerzetten. Carlito Brigante is een man die zeker niet braaf geworden is, maar toch afscheid wil nemen van zijn maffia verleden. Desondanks kent hij niets anders dan zijn ouwe milieu en valt hij willens nillens terug mensen uit dat verleden.
Brian De Palma is een regisseur die niet altijd kan overtuigen. Untouchables was geweldig, maar met z'n Scarface had hij het genre zeker nog niet onder de knie. Alhoewel dat (in mijn ogen) onterecht als betere wordt gezien tegenover Carlito's Way. Hier kan hij ook opnieuw teren op het succes van Pacino, die voor z'n gangsterrollen nooit een prijs gewonnen heeft. Onbegrijpelijk dat hij voor Carlito Brigante zelfs geen nominatie kreeg. Wat is er mis met Hollywood?
De film toont meer dan rise en fall. Dit is de mens achter de gangster die zich wil losscheuren van het illegale milieu, maar tegelijkertijd langs alle kanten er wel mee in aanraking komt. De man is verscheurd tussen z'n dromen naar een nieuw leven en loyaliteit en de code van de straat. Dat de film desondanks in spanning kan opbouwen, merk je vanaf het laatste half uur, waarbij de klok telkens verder tikt. De spanning is te snijden, terwijl je als kijker desondanks weet hoe het eindigt door de openingsscène.
Carlito's Way is één van de beste films van Pacino en één van de beste gangsterfilms Carlito Brigante zelf is een indrukwekkend figuur dat veel charisma en kracht uitstraalt. Verder zijn de acteurs ook goed gecast met een opvallende Sean Penn en een leuke Penelope Ann Miller. Zelfs in de bijrollen zie je bekende gezichten als Viggo Mortensen, Luiz Guzman en John Leguizamo.
sparreke22
-
- 25 berichten
- 1 stemmen
Nog maar eens herbekeken. Blijft een boeiende goede film die afwijkt van wat gebruikelijk is in dit genre. Nu eens niet een gewetenloze gangster maar één die het rechte pad op wil. Al Pacino zet een geweldige rol neer. Zeker de moeite waard om te bekijken.
Mr_Mephisto
-
- 144 berichten
- 1412 stemmen
Onconventionele gangsterfilm die teert op een subtiel acterende Pacino en een overtuigende (haast onherkenbare) Penn. De Palma toont zijn klasse met een camera, want ondanks de weinig verhullende openingsscène wordt de spanning naar het einde toe toch mooi opgebouwd. De long shot in het station is een waar genot. Bovendien werkt de voice-over hier niet storend, maar wel als draagvlak voor het hele verhaal. Die elementen maken van Carlito's Way een fijnere kijkervaring dan pakweg Casino. Dikke aanrader.
wihu61
-
- 1003 berichten
- 535 stemmen
Vermoeiende film... het ene gangstertje nog cooler en clichématiger dan het andere. Hoe heette die ene ook alweer... Benny Benno from the Bronx? Kom nou zeg... En allemaal met dat grijsgedraaide accentje...
Even slecht als goodfellas, om ongeveer dezelfde redenen.
JoeyKijktFilms
-
- 121 berichten
- 831 stemmen
Goede film! Zeer vermakelijk om te kijken en verveeld niet. Goed verhaal en goed geacteerd. Einde is wel spannend en voorspelbaar. Was leuk om te kijken 
Grindhouse62
-
- 2065 berichten
- 16593 stemmen
De versie welke gister werd uitgezonden werden gewoon hele stukken in weggelaten? Op het einde viel dat me ineens op dat er hele stukken zijn uitgeknipt. Maakt de film er niet beter op. Ook de vervelende reclames tussendoor helpen nooit echt mee. Gelukkig heb ik hem op dvd.
FunkStarr
-
- 1922 berichten
- 719 stemmen
Uit verveling en als het dan toch op de buis is en er is niets anders... Natuurlijk is het beter om een film te kijken zonder reclames.
Grindhouse62
-
- 2065 berichten
- 16593 stemmen
Nog maar eens herbekeken. Blijft een boeiende goede film die afwijkt van wat gebruikelijk is in dit genre. Nu eens niet een gewetenloze gangster maar één die het rechte pad op wil. Al Pacino zet een geweldige rol neer. Zeker de moeite waard om te bekijken.
Bob Gray
-
- 1222 berichten
- 2045 stemmen
Afgelopen weekend weer eens bekeken. Erg sterke misdaadfilm met erg goede rollen van Pacino en Penn. Uiteraard draagt Pacino deze film waarin hij een gangster speelt die net uit de gevangenis komt en eigenlijk geen gangster meer wil zijn maar in die hoek wordt gedwongen door z'n omgeving. Penn is ook heerlijk op dreef als flamboyante advocaat die steeds verder wegzakt. Een wat boeiendere love interest had deze film nog sterker gemaakt.
Gelukkig qua stijl helemaal anders dan Scarface waardoor hij eigenlijk ook niet te vergelijken valt met deze film. Vind Carlito's Way ook een fijnere film dan het wat lompere Scarface.
willymeuf
-
- 28 berichten
- 142 stemmen
Film kwam wat traag op gang, maar werd naar mate het einde in zicht kwam telkens interessanter en spannender. De scène op het station was genieten! 4.0*
Cupido
-
- 523 berichten
- 1910 stemmen
Film kwam wat traag op gang, maar werd naar mate het einde in zicht kwam telkens interessanter en spannender. De scène op het station was genieten! 4.0*
Mee eens. Vond deze bovendien een stuk evenwichtiger dan Scarface, als ik dan toch de vergelijking mag maken met De Palma's 'Magnum Opus'. Het karakter Carlito is een stuk menselijker dan Tony Montana en Carlito's dilemma en motieven zijn erg geloofwaardig en invoelbaar. 1 van de redenen waarom die lang uitgesponnen achtervolgingsscene op het einde met die longtakes zo goed werkt. Langzaam werkt de film toe naar een fatalistisch einde waarvan je weet dat het gaat komen. Toch hoop je dat Carlito het redt! Jammer alleen van de wat knullige voorspelbare terugkomst van Benny Blanco en het massale verraad wat in een soort domino effect terugkomt. Kwam wat geforceerd over.
Boneka
-
- 2722 berichten
- 1398 stemmen
Uitstekende film die past tussen Scarface (83) en Heat (95). We zien ook een soort eind in Heat twee jaar later. Wel jammer dat de zwart/wit opnames in de eerste 5 minuten het eind verraad dus wie dit liever niet wil zien kan 'm beter zetten op ruim 5 minuten met als aanvang de rechtbank. De film is gebaseerd op vele verhalen rond die tijd. Daar is een verhaal van gemaakt en ik moet zeggen uitstekend gedaan met opnieuw een glansrol van Al Pacino maar ook die van Sean Penn die bijna onherkenbaar in beeld komt. Zijn creatie is door hemzelf verzonnen. Leuk gedaan. Ook de camerabeelden zijn uitstekend gemaakt soms uit verassende hoeken gefilmd. Geluid had wat beter gekund op deze bd. Het beeld is uitstekend op de beginbeelden na. De vuiltjes zijn met name in het begin vaak in beeld daarna vrijwel niet meer. Opmerkelijk want dit is meestal op het eind van de film als ze er geen zin meer in hebben.
De cover vind ik lelijk en komt al vroeg in de film naar voren. Notabene in een toilette. Daardoor oogt deze film als een goedkope B film. Gelukkig heb ik me uitstekend vermaakt. Vooral de roltrapscene is er weer een heerlijke cliffhanger om nooit te vergeten!
Film 4.0
Beeld 4.0 BD
Geluid 3.5
Extra's 3.5
Basto
-
- 11938 berichten
- 7406 stemmen
Herziening deed de film veel goed. Vond m ijzersterk dit keer. Flinke verhoging.
4,5
cinemanukerke
-
- 1825 berichten
- 1039 stemmen
Op mijn MP3 staat de song 'trickshot' van Ceasefire. Waarom ? Omdat ik dan zelfs de film Carlito's way kan zien in de supermarkt als ik groenten en pasta uitkies. Here comes the pain ...
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Carlito's Way is een film uit handen van echte vak meesters. Misdaadfilms op dit niveau komen weinig voorbij en als ze er dan zijn is het genieten pur sang.
Shadowed
-
- 11378 berichten
- 6693 stemmen
Opnieuw een leuke Palma-misdaad.
Toch 1 van de weinige regisseurs die een misdaadsfilm ook daadwerkelijk interessant kan maken tot nu toe. Mede dankzij het verfrissende en opvallend knappe cameragebruik en sterke opbouw van thrillerscenes. Al moet ik nog wat meer van de beste heer bekijken.
Pacino opnieuw in een prima rol, maar wel een wat andere rol dan de scheldende, patserige Pacino. En dit doet hij wederom prima, met enkele sterke scenes dankzij hem. Was allang blij dat hij zijn accent niet al te sterk had aangezet voor de film.
Maar ook Guzmán en Penn mogen best genoemd worden, ondanks dat beide heren nooit echt in de spotlight komen te staan, al probeert het karakter van Penn dat wel een aantal keren. Helaas zitten er ook een aantal slechte rollen in zoals Ann Miller. Kon wat mij betreft uit het scherm blijven.
Verhaal rondom Ann Miller is eigenlijk ook 1 van de zwakste punten aan de film, aangezien al die liefdesrelaties die natuurlijk niet al te vlot verlopen te vaak zijn gedaan en deze film weet daar werkelijk niets creatiefs mee te doen.
Film neigt soms wat naar het saaie, maar gelukkig weet De Palma vaak net op tijd in te grijpen met interessant cameragebruik en spannende momenten. Die momenten waren er net niet genoeg eigenlijk, maar dat maakt weinig uit.
Het is ook de finale die de film van een 3* naar een 3,5* tilt, aangezien die lekker sfeervol en spannend is. Ondanks dat de film het einde al weggeeft in de eerste 5 minuten. Het is gewoon een spannende misdaadsfilm die eindelijk niet saai weet te zijn en niet terug grijpt naar de te grove dialogen en constante gescheld ala Scorsese.
Cijfer is daarom ook net iets hoger dan wat ik gemiddeld voor misdaadsdramas geef.
pop
-
- 167 berichten
- 638 stemmen
Het verhaal is behoorlijk cliché te noemen, met dat verschil dat Pacino de hoofdrol speelt. En Al trekt zoals gewoonlijk samen met Penn het niveau behoorlijk omhoog. Ook dat voice-over gedoe vind ik (zoals wel vaker) zeer geslaagd.
Ik heb me in ieder geval prima vermaakt.
Jazzforever1989
-
- 66 berichten
- 152 stemmen
Ik vind het een uitstekende sfeervolle misdaad/drama film, met mooi acteerwerk van AL Pacino en Penelope Ann Miller
Ook Sean Penn speelt zijn rol zeer verdienstelijk (Wat een coke verslavende sukkel om te zien zeg
).
De voice over van Al Pacino gedurende de film, is zeer aangenaam om te horen, en geeft een goed beeld van zijn karakter (persoonlijkheid), zijn manier van denken en je komt als kijker daardoor er achter, dat hij niet de juiste keuzes/beslissingen maakt/heeft gemaakt, (het meest) door zijn advocaat Kleinfield (Sean Penn) en daardoor (weer) gevangen zit zeg maar, in het zware criminele circuit, met uiteindelijk het grootste gevolg van dien in de film: Het schietgeweld in het treinstation, waarbij de spanning sterk wordt opgebouwd, en ik werkelijk in de rol van Carlito Brigante werd meegesleept, en dacht te hopen dat hij zijn trein zou halen om voorgoed te kunnen vertrekken (uit het zware criminele leven waarin hij is verkeerd), met zijn mooie lieve vriendin Gail (Penelope Ann Miller).
Maar helaas, ik was er even helemaal kapot van. Carlito die wordt weggevoerd met een brancard, terwijl hij staart naar een billboard waarop staat: Escape to Paradise. Wat tot leven komt in zijn gedachte, gevolgt door het nummer, You are so beautiful: Werkelijk PRACHTIG 
Een aanrader! 
In plaats van 4* geef ik 4,5* mede door de indrukwekkende eindscènes.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2862 stemmen
Bijna fantastisch! Is dat positief genoeg? Ik denk van wel.. Het enige waar ik me wat aan irriteerde was het punt dat de film een tikkeltje korter had gekund. Al is dat ook niet helemaal waar, want constant gebeurde er wel iets waar de film weer beter door werd, en het werd ook steeds spannender. Zet Al Pacino in een film met het labeltje misdaad en de film lijkt wel een geboren topper, Pacino is daar een ware held in maar zo kennen we er in mijn ogen nog één (Robert DeNiro).
Het verhaal was erg leuk om te volgen, hoewel ik er in het begin nog wat in moest komen werd het langzamerhand interessanter dus ook leuker om te volgen. Maar waar de film vooral eer aan doet is de fijne sfeer die hij met zich mee trekt. Je word heel langzaam mee gezogen in deze sfeer en dat was prima uit te houden al zeg ik het zelf.
Met deze uitstekende cast weer De Palma er een prachtige film neer te zetten. Hoewel het niet zware misdaad is waar de film zich mee bezig houd, en waar ik Pacino liever in zie is deze film erg sterk. Het is allemaal simpel, en de uitweg is eigenlijk al best snel bekend. Maar toch weet het vaker te verassen dan je verdriet te doen. Prima film al zeg ik het zelf!
Het is al vaker gezegd, het begin (hoewel ik daar zelf moeilijk in kon komen) maar ook het einde zijn toch wel prachtstukken uit de film. Pacino zet wederom een held op aarde in film wereld, dit keer dan wel onder een andere naam: charisma blijft hij houden.
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Vermoeiende film... het ene gangstertje nog cooler en clichématiger dan het andere. Hoe heette die ene ook alweer... Benny Benno from the Bronx? Kom nou zeg... En allemaal met dat grijsgedraaide accentje...
Even slecht als goodfellas, om ongeveer dezelfde redenen.
Een film is voor allemaal maar niet voor iedereen. Goodfellas is ook een slechte film? ...Tja...
zaaf i
-
- 78 berichten
- 394 stemmen
Zeer zeer matige film. Het spel is goed, maar het verhaal is mager en de verfilming is zeer voorspelbaar. Af en toe zelfs bijna slapstick.
numb nuts
-
- 238 berichten
- 2792 stemmen
herzien en een halfe punt omhoog.
sean en al verdienen dan dt zekers een goeie film is om je niet te vervelen.
Pre- en sequels

Carlito's Way: Rise to Power
2005
127 reacties
Bekijk ook

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

Scarface
Misdaad / Drama, 1983
3.811 reacties

Goodfellas
Misdaad / Drama, 1990
1.877 reacties

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Once upon a Time in America
Misdaad / Drama, 1984
1.308 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









