• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.595 acteurs
  • 199.105 gebruikers
  • 9.378.049 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Avontuur / Fantasy | 178 minuten / 208 minuten (extended edition)
4,22 10.539 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 178 minuten / 208 minuten (extended edition)

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Elijah Wood, Ian McKellen en Viggo Mortensen

IMDb beoordeling: 8,9 (2.181.891)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 december 2001

Plot The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

"One ring to rule them all."

Een eeuwenoude ring, die jaren zoek is geweest, wordt gevonden en komt bij toeval terecht bij de kleine Hobbit Frodo. Als de tovenaar Gandalf erachter komt dat deze ring eigenlijk de Ene Ring is waar de slechte Sauron naar op zoek is, gaat Frodo samen met Gandalf, een Dwerg, een Elf, twee Mensen en drie andere Hobbits op een groots avontuur om deze te vernietigen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tomson_

Tomson_

  • 257 berichten
  • 3447 stemmen

Ik heb een dvd van die symphony.

"Creating the lotr symphony - A composer's journey through middle earth"

Een 50 minuten durende docu over het maken van de symphony, waarin ook grote stukken van die symphony worden vertoond. Werkelijk prachtig.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Inderdaad, bedankt voor je post Miron, die gerelateerde video's zijn ook geweldig.


avatar van Ew_MK1

Ew_MK1

  • 202 berichten
  • 82 stemmen

Het zal wel aan mij liggen maar wat een baggerfilm is dit zeg, langdradig, gortdroog en erg moeilijk tot het eind vol te houden.

Ik mis echte spanning, ik mis verrassende elementen ik mis boeiende dialogen of verrassende karakters. Op het moment dat je zo'n karakter ziet weet je al precies hoe hij is en wat hij doet zonder dat hij iets gezegd of gedaan heeft.

Wat ik wel heb gezien is slap geneuzel over de zoektocht naar een ring met sprookjes karakters zonder enige diepgang. De dialogen gaan ook echt nèrgens over en ik irriteer me ook mateloos aan de wrs met vele moeite verzonnen onuitspreekbare namen.

De film heeft me meer aan het lachen gemaakt dan dat ik geintrigeerd heb zitten kijken. Het is voor mij niet meer dan een langdradige avonturen film zonder een echt boeiende en spannende inhoud, gemaakt voor een publiek wat zo in trance raakt van pratende bomen, trollen en tovenaars dat ze niet verder kijken dan dat en vervolgens werkelijk gaan smijten met 5 sterren.

Hobbits, Frodo, Dildo het kan me allemaal gestolen worden.

Het is niet zo dat ik helemaal niet van SF hou maar wel als het in zo'n quasi-serieuze sprookjes achtige sfeer wordt gegoten. Het leunt ook altijd maar op het goed en kwaad geneuzel waardoor van die dromerige roze wolk types er meteen een prachtige boodschap voor de aarde en het leven in zien...

'Hoe vond je de vechtscenes dan' vroegen ook vele mensen....

Ronduit slecht dus, een onnavolgbaar chaotisch zooitje van de bovenste plank.

In 9 van de 10 gevallen vind ik de films die met veel bombarie worden aangekondigd erg slecht. Blijkbaar hebben ze die bombarie nodig.

Er zitten verder best mooie beelden bij en de muziek is ook goed gekozen dus toch nog 1 ster daarvoor.


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Het is niet zo dat ik helemaal niet van SF hou

Weg geloofwaardigheid.

Jij hebt blijkbaar gewoon helemaal niets met het Fantasy genre. Want een echte Fantasy fan begint bij alleen de gedachte aan The Lord of the Rings al te kwijlen.


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Helemaal niet van SF houden betekent niet dat je fantasy fan bent. Alleen dat je er niets tegen hebt.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

@Ew

Eerst zeg je het zal wel aan mij liggen en verderop in je relaas ga je pcies de andere kant uit en zet je iedereen die deze film goed vindt in dezelfde hoek.

gemaakt voor een publiek wat zo in trance raakt van pratende bomen, trollen en tovenaars dat ze niet verder kijken dan dat en vervolgens werkelijk gaan smijten met 5 sterren

Ik smijt nooit met 5 sterren, maar LOTR verdient dit in mijn optiek gewoon en niet omdat er pratende bomen in voorkomen.

Het leunt ook altijd maar op het goed en kwaad geneuzel waardoor van die dromerige roze wolk types er meteen een prachtige boodschap voor de aarde en het leven in zien

Het leunt op de boeken en de boodschap die je er uit wil halen kan voor iedereen verschillend zijn. Anderen kijken helemaal niet om een boodschap, maar gewoon om de perfect gecreëerde wereld, het goede acteren, de schitterende muziek en mooie SE.

Begin in het vervolg dus niet dat het wel aan jou zal liggen om dan vervolgens het vingertje naar de liefhebbers van deze film te wijzen en ze op een kinderachtige, bijna gefrustreerde manier van jouw gelijk probeert te overtuigen.


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

@ Ew_MK1: We zullen het er inderdaad maar op houden dat `t aan jou ligt.


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

huVILEub schreef:

Helemaal niet van SF houden betekent niet dat je fantasy fan bent. Alleen dat je er niets tegen hebt.

?

Je hebt 't niet goed gelezen volgens mij.

Wat heeft The Lord of the Ring überhaupt met SF te maken...


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

Miron schreef:

Wat heeft The Lord of the Ring überhaupt met SF te maken...

Niets,maar SF en fantasy worden vaak onder èèn noemer genoemd. Daar zal de schoen, waarschijnlijk, wringen.


avatar van Ew_MK1

Ew_MK1

  • 202 berichten
  • 82 stemmen

moviemafketel schreef:

@Ew

Eerst zeg je het zal wel aan mij liggen en verderop in je relaas ga je pcies de andere kant uit en zet je iedereen die deze film goed vindt in dezelfde hoek.

(quote)

Ik smijt nooit met 5 sterren, maar LOTR verdient dit in mijn optiek gewoon en niet omdat er pratende bomen in voorkomen.

(quote)

Het leunt op de boeken en de boodschap die je er uit wil halen kan voor iedereen verschillend zijn. Anderen kijken helemaal niet om een boodschap, maar gewoon om de perfect gecreëerde wereld, het goede acteren, de schitterende muziek en mooie SE.

Begin in het vervolg dus niet dat het wel aan jou zal liggen om dan vervolgens het vingertje naar de liefhebbers van deze film te wijzen en ze op een kinderachtige, bijna gefrustreerde manier van jouw gelijk probeert te overtuigen.

Ook al zou het aan mij liggen dan nog is het mijn mening over de film en over de mensen die hem 5* geven.

Ik probeer helemaal nergens iemand van mijn gelijk te overtuigen.

Sorry dat ik op je kleine LOTR pikkie heb getrapt hoor.


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Ook al zou het aan mij liggen dan nog is het mijn mening over de film en over de mensen die hem 5* geven.

Ew_MK1 schreef:

Ik probeer helemaal nergens iemand van mijn gelijk te overtuigen.

Feit blijft echter dat je gruwelijk generaliserend bent tegenover een ieder die deze film met 5* beoordeelt.

Ew_MK1 schreef:

Het is voor mij niet meer dan een langdradige avonturen film zonder een echt boeiende en spannende inhoud, gemaakt voor een publiek wat zo in trance raakt van pratende bomen, trollen en tovenaars dat ze niet verder kijken dan dat en vervolgens werkelijk gaan smijten met 5 sterren.

Dit mag dan misschien wel je mening zijn, maar een dergelijke opmerking stuit toch velen tegen de borst. Dit is 1 van de 2 films die ik ooit met 5* beoordeeld heb. Ik ben allerminst een filmliefhebber die met 5* strooit. Die 5* heeft deze prent, van mij, zeker niet gekregen om de redenen die jij in je quote aanvoert. Voor mij gaat `Lord of the Rings`bijna 30 jaar terug, sinds ik de boeken van Tolkien als jong kereltje verslond. Dat zal voor velen zo zijn. Toen Tolkien in 1954 het boek uitbracht, was hij in zijn genre, toonaangevend en uniek. Dat is het boek tot de dag van vandaag nog steeds. De drie LOTR films dragen datzelfde unieke min of meer uit. Het is werkelijk een geweldige prestatie om een episch avontuur zo te verfilmen, dat het ruim 9 uur lang blijft boeien. Ook in dat opzicht is deze filmtrilogie uniek te noemen. Voor vele (oudere) Tolkienfans zijn deze films een feest van herkenning. Niet alleen vanwege de verhaallijnen, maar zeker ook vanwege de uitwerking van de verschillende omgevingen. Als je een boek leest, heb je in je verbeelding een bepaalde kijk op hoe de dingen (en omgevingen) eruit zouden zien. Bij het zien van deze films was ik verbaasd over het feit dat de beelden nauwelijks afweken van hoe ik `t in de boeken had ervaren. Dit is op zich al erg uniek en geeft de kracht aan van Tolkien en Peter Jackson. De `gruwelijke` detaillering van Tolkien komt ook in de films weer terug. Zo is er ontzettend veel tijd en energie gestoken in het ontwerpen en ontwikkeling van wapens, kleding, rekwisieten en omgevingen. Dit alles bij elkaar genomen( inclusief de volgens jou niet boeiende, maar zeker Tolkien waardige dialogen) is deze film zeer zeker 5* waard. Zeker niet omdat ik, volgens jou, in trance raak van tovenaars, trollen en pratende bomen.


avatar van Ew_MK1

Ew_MK1

  • 202 berichten
  • 82 stemmen

Mensen die iets niet waarderen stuiten mensen die van dat iets helemaal vol van zijn, al snel tegen de borst. En dat doe ik dan vast en zeker met mijn ongenuanceerde en ook vast generaliserende uitspraken.

Voor jou is het duidelijk een episch avontuur met ook duidelijk emotionele waarde omdat het je terug brengt naar je jeugd.

Voor mij blijft het niet meer dan een verfilmd sprookje wat zeker geen 9 uur blijft boeien. Sterker nog, nog geen half uur.

Dat er veel tijd en energie is gestoken in de film dat geloof ik graag maar dat zou voor mij zeker geen reden zijn om het dan ook maar een halve ster meer te geven.

Als ik puur naar film zelf kijk, en dat zouden sommige 5* mensen ook eens iets meer moeten doen, is het een bombastische, oninteressante, langdradige film.


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Mensen die iets niet waarderen stuiten mensen die van dat iets helemaal vol van zijn, al snel tegen de borst. En dat doe ik dan vast en zeker met mijn ongenuanceerde en ook vast generaliserende uitspraken.

`t Gaat er niet om of iemand ergens helemaal vol van is en dat daarom bepaalde uitspraken tegen de borst stuiten. Het gaat om de uitspraken zelf. Die zijn inderdaad weinig genuanceerd.

Voor mij blijft het niet meer dan een verfilmd sprookje wat zeker geen 9 uur blijft boeien.
Da`s jammer, maar als dat jouw beleving/ervaring is....so be it!!!

Dat er veel tijd en energie is gestoken in de film dat geloof ik graag maar dat zou voor mij zeker geen reden zijn om het dan ook maar een halve ster meer te geven.

Maar die enorme tijd en energie die erin gestoken is, vertaalt zich duidelijk naar `t witte doek. Dat is, voor mij, op z`n minst 0.5* waard.

Als ik puur naar film zelf kijk, en dat zouden sommige 5* mensen ook eens iets meer moeten doen, is het een bombastische, oninteressante, langdradige film.
Ik denk dat iedereen een film op zijn eigen manier beoordeeld. De èèn beoordeeld een film op verhaal, casting, sfeer, effecten, regie, geluid , etc.. Een ander beoordeelt een film misschien enkel op èèn van deze aspecten. Misschien wel enkel op beleving. Ik ga er, hoe dan ook, van uit dat iedereen die deze film met 5* beoordeelt, daar een reden voor heeft. Als die reden is dat iemand in extase raakt van pratende bomen, trollen en tovenaars, zal ik daar niet over oordelen. De film heeft dan nl. het ultieme bereikt: het overbrengen van de magie op `t witte doek. Wie ben ik dan om dat als onzinnig of niet serieus af te doen?


avatar van TomAHawk

TomAHawk

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

"One movie to rule them all, One movie to find them, One movie to collect them all and in the darkness watch them. THIS IS THE ONE MOVIE."

Beste verhaal ooit (bedankt J.R.R. Tolkien).

Beste film ooit (bedank Peter Jackson, Cast & Crew).


avatar van RSmovie91

RSmovie91

  • 395 berichten
  • 307 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Sorry dat ik op je kleine LOTR pikkie heb getrapt hoor.

Waarom moeten mensen die een laag cijfer geven, en een discussie aangaan altijd zulke nutteloze zinnen gebruiken


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

RSmovie91 schreef:

Waarom moeten mensen die een laag cijfer geven, en een discussie aangaan altijd zulke nutteloze zinnen gebruiken

Teken van onmacht.

Ew_MK1 schreef:

Als ik puur naar film zelf kijk, en dat zouden sommige 5* mensen ook eens iets meer moeten doen, is het een bombastische, oninteressante, langdradige film.

Oké, dus jij hebt de gave films objectief te bekijken. Wel blij dat je die met ons deelt, nu zie ik waar ik de fout in ga.

Er zijn users die op een fatsoenlijke manier uitleggen waar de trilogie in hun ogen faalt zonder pseudo-superieure opmerkingen neer te kalken, zou je misschien ook kunnen proberen.

Uiteindelijk hebben de haters natuurlijk gelijk en zijn de fans snel op hun gevoelige LOTR-leutertje getrapt, maar het is frappant dat er altijd voldoende respectloze, kinderachtige en kleinerende verwijzingen zijn naar hetgene waar iemand/een groep veel waarde aan hecht. De beperking ligt gewoonweg niet aan onze kant.


avatar van Ew_MK1

Ew_MK1

  • 202 berichten
  • 82 stemmen

Don MN schreef:

Uiteindelijk hebben de haters natuurlijk gelijk en zijn de fans snel op hun gevoelige LOTR-leutertje getrapt

Jij ook zie ik!

Neem deze film, jezelf en de soms ongenuanceerde berichten hier toch niet zo serieus man.

Ik ben gewoon jaloers en zou willen dat ik de film net zo vond leuk als "jullie".


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Jij ook zie ik!

Neem deze film, jezelf en de soms ongenuanceerde berichten hier toch niet zo serieus man.

Ik ben gewoon jaloers en zou willen dat ik de film net zo vond leuk als "jullie".

Tuurlijk, ik ervaar nu ondraaglijke pijnen, gelukkig staan er altijd een tiental elfjes paraat om me met dit soort ongemakken te assisteren.

In die laatste zin beschrijf je denk ik de hele bron van discussie, plus dat deze film door sommigen inderdaad serieus genomen wordt, wat ieder zijn recht is. Misschien komt dat naïef op bepaalde mensen over.


avatar van Charmides

Charmides

  • 414 berichten
  • 1305 stemmen

Een goede en spannende film. deel 1 blijft toch wel me favoriet van de 3. Daarna de laatste =) . Vooral de gevechtscenes in Amon Hen , Moria enzo zijn erg mooi en goed. Ik heb iets van 30x gezien maar het blijft toch leuk


avatar van Kisje

Kisje

  • 970 berichten
  • 1190 stemmen

Één van deze dagen nog eens alle drie bekijken... Ik wil eens zien of mijn mening over deze trilogie verandert...


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Denk het wel. Bij mij werd het juist beter en leuker na mijn 1ste kijkbeurt.


avatar van Kizzy

Kizzy

  • 17 berichten
  • 45 stemmen

Ew_MK1 schreef:

Het zal wel aan mij liggen maar wat een baggerfilm is dit zeg, langdradig, gortdroog en erg moeilijk tot het eind vol te houden.

Ik mis echte spanning, ik mis verrassende elementen ik mis boeiende dialogen of verrassende karakters. Op het moment dat je zo'n karakter ziet weet je al precies hoe hij is en wat hij doet zonder dat hij iets gezegd of gedaan heeft.

Wat ik wel heb gezien is slap geneuzel over de zoektocht naar een ring met sprookjes karakters zonder enige diepgang. De dialogen gaan ook echt nèrgens over en ik irriteer me ook mateloos aan de wrs met vele moeite verzonnen onuitspreekbare namen.

De film heeft me meer aan het lachen gemaakt dan dat ik geintrigeerd heb zitten kijken. Het is voor mij niet meer dan een langdradige avonturen film zonder een echt boeiende en spannende inhoud, gemaakt voor een publiek wat zo in trance raakt van pratende bomen, trollen en tovenaars dat ze niet verder kijken dan dat en vervolgens werkelijk gaan smijten met 5 sterren.

Hobbits, Frodo, Dildo het kan me allemaal gestolen worden.

Het is niet zo dat ik helemaal niet van SF hou maar wel als het in zo'n quasi-serieuze sprookjes achtige sfeer wordt gegoten. Het leunt ook altijd maar op het goed en kwaad geneuzel waardoor van die dromerige roze wolk types er meteen een prachtige boodschap voor de aarde en het leven in zien...

'Hoe vond je de vechtscenes dan' vroegen ook vele mensen....

Ronduit slecht dus, een onnavolgbaar chaotisch zooitje van de bovenste plank.

In 9 van de 10 gevallen vind ik de films die met veel bombarie worden aangekondigd erg slecht. Blijkbaar hebben ze die bombarie nodig.

Er zitten verder best mooie beelden bij en de muziek is ook goed gekozen dus toch nog 1 ster daarvoor.

Jep, ligt gewoon aan jou.


avatar van Nick4

Nick4

  • 38 berichten
  • 652 stemmen

Vreemd, ik had wel verwacht dat ik deze film beter zou vinden, mede gezien de ruime consensus hier op Moviemeter. De vormgeving, special effects en kostuums enz. verdienen ook absoluut een dikke pluim. Voor mij ligt het minpunt echter in de personages. Ik kon me maar niet goed inleven in de karakters, waar het absoluut wél had gemoeten. Zo deed het me eigenlijk vrij weinig toen Gandalf werd gedood door die demoon, terwijl dat een heel emotioneel moment had moeten zijn Ook kreeg ik weinig hoogte van Boromir, Legolas en de dwerg. Wat zijn hun precieze motieven om mee te gaan? Wie zijn ze überhaupt? En waarom laat het reisgenootschap Frodo en Sam alleen verder reizen? Misschien dat deze vragen allemaal (duidelijker) worden beantwoord in de vervolgfilms, die ik vast nog wel voorgeschoteld krijg. Maar voorlopig houd ik het op 3,5* Want ondanks de kritiek was het absoluut geen vervelende film om te kijken.


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

Nick4 schreef:
Ook kreeg ik weinig hoogte van Boromir, Legolas en de dwerg. Wat zijn hun precieze motieven om mee te gaan? Wie zijn ze überhaupt?
De dreiging van Sauron gaat alle vrije volkeren van Midden-Aarde aan. Vanuit Rivendel heeft Heer Elrond bericht uit laten gaan naar alle vrije volkeren, dat De Ene Ring gevonden is. Deze volkeren hebben afgevaardigden naar Rivendel gestuurd om daar tijdens `De raad van Elrond` te beslissen wat er met de ring gebeuren moet. Boromir, Legolas en Gimli zijn afgevaardigden van mensen, elven en dwergen. De motieven van Boromir om mee te gaan verklap ik niet, want dit wordt in de latere delen duidelijk. Gimli gaat mee met de queeste, omdat hij bang is dat de ring in handen zal vallen van de elven. Een volk dat de dwergen wantrouwen. Legolas gaat om een soortgelijke reden mee.

En waarom laat het reisgenootschap Frodo en Sam alleen verder reizen?
Het reisgenootschap laat Frodo en Sam alleen verder reizen, omdat Merry en Pippin door de Uruk-Hai gevangen zijn genomen. Het reisgenootschap wil die twee gevangen genomen hobbits niet aan hun lot over laten.


avatar van Tomson_

Tomson_

  • 257 berichten
  • 3447 stemmen

Arnhemmer schreef:
Het reisgenootschap laat Frodo en Sam alleen verder reizen, omdat Merry en Pippin door de Uruk-Hai gevangen zijn genomen. Het reisgenootschap wil die twee gevangen genomen hobbits niet aan hun lot over laten.


Bovendien zou het genootschap op den duur zelf een gevaar kunnen gaan vormen voor Frodo. Dat werd al duidelijk toen Boromir de ring voor zichzelf probeerde te nemen. Dat gevaar zou alleen maar groter worden naarmate ze dichter bij Mordor zouden komen. Vandaar dat Aragorn besloot hem te laten gaan


avatar van Nick4

Nick4

  • 38 berichten
  • 652 stemmen

Ah, dat maakt het al weer een stuk duidelijker voor mij Bedankt!


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

Tomson_ schreef:
Bovendien zou het genootschap op den duur zelf een gevaar kunnen gaan vormen voor Frodo. Dat werd al duidelijk toen Boromir de ring voor zichzelf probeerde te nemen. Dat gevaar zou alleen maar groter worden naarmate ze dichter bij Mordor zouden komen. Vandaar dat Aragorn besloot hem te laten gaan

Aragorn heeft niet besloten om Frodo en Sam alleen verder te laten gaan. Dat was de keus van Frodo zelf, die, in eerste instantie, zelfs zonder Sam verder wilde gaan. Sam liet zich echter niet buitenspel zetten, vanwege de belofte die hij aan Gandalf had gedaan om Frodo nooit uit `t oog te verliezen.


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Klopt allemaal, maar ze besloten om er niet achteraan te gaan, dat hadden ze kunnen doen, maar Aragorn (althans ik dacht dat hij het was) zei dat ze meer aan hun zouden hebben als ze tegen het Kwaad zouden vechten


avatar van Tomson_

Tomson_

  • 257 berichten
  • 3447 stemmen

Arnhemmer schreef:
(quote)

Aragorn heeft niet besloten om Frodo en Sam alleen verder te laten gaan. Dat was de keus van Frodo zelf, die, in eerste instantie, zelfs zonder Sam verder wilde gaan. Sam liet zich echter niet buitenspel zetten, vanwege de belofte die hij aan Gandalf had gedaan om Frodo nooit uit `t oog te verliezen.


Klopt, ik doelde op de scene op amon hen waar Aragorn in feite tegen Frodo zegt, je hebt gelijk, je moet het alleen doen


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Tot op het punt perfect afgewerkt dus!